Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Diplomata válasza koxos:8] (#4850) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nagyjából a hd5830-al van egy erőben dx10-ben.Nvidia kb. gtx 275 körül hasonló.Jó áron van most nagyon, de szerintem ha igazán az ár-érték számít akkor ha 14 körül ki tudsz fogni egy 4870 512mb-ot akkor költöttél arányosan a legkevesebbet:)

(#4852) koxos:8] válasza Diplomata (#4851) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tartalék kártyának lenne, ha az 5970-el lenne vmi.
Azért gondoltam a 4890-re mert full hd-ben még elmennének rajta a játékok, de ha az 5830-al van pariban akkor lehet azzal jobban járnék.Kb egy árban vannak, és azért csak újabb kártyák mint a 4-es széria.

(#4853) Diplomata válasza koxos:8] (#4852) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Az 5830 szerintem ritka mint a fehér holló, főleg 20 alatt, mi lenne az 5970-el?:) én tartalék kártyának nem hiszem hogy 5e Ft-nál többet ki adnék de te tudod, illetve nagyon rossz befektetés egy vga, a forint sokkal jobban tartja az értékét még mindig, nem jobb ha az van tarcsiban inkább? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4854) Syres


Syres
csendes tag

Nos,így nem tudom mi lehet a baja érdemes szervizbe megnézetni?(Gainward Bliss 9800GTX Golden Sample) megpróbáltam úgy megnézni,hogy az integráltba dugom be a monitor csatlakozót,és a kártyát csak beleteszem a gépbe.Nos windows xp 32 biten bejön a rendszer,kiírja,hogy új hardver videóvezérlő stb,everest ismeri rendesen.Aztán gondol egyet a kártya és megáll(szóval a ventilátor megáll rajta elsötétül a kép(1-2)ms ig,visszajön a kép aztán befagy a rendszer,Windows 7 64 biten is ugyan ezt produkálja.
(eredeti gond vele:hogy mikor bekapcsolom a gépet,kiírja hogy sata 1,sata2 bla bla..és ott megáll kiirja a monitor,hogy nincs jel és megfagy.)

[ Szerkesztve ]

By Syres

(#4855) DJ WOKKY válasza Syres (#4854) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha garis, mindenképpen gari.

(#4856) Syres válasza DJ WOKKY (#4855) üzenetére


Syres
csendes tag

Ezaz,hogy már nem..:/

By Syres

(#4857) koxos:8] válasza Diplomata (#4853) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Igazából a második gépben lenne használva régi athlon x2 mellett.
De van még bőven gari az 5970-re szval, jó lenne vmilyen kártya tartalék megoldásnak.
Az 5k-s kártyával pedig csak netezni tudok max, nem hiszem, hogy full hd-ben nagyot mutatna. :D

(#4858) Diplomata válasza koxos:8] (#4857) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Na jó az más ha van most is valami értelmes cucc mellé tenni:) :DDD Én akkor is (főleg ha x2-es gép) a hd 4870-re szavazok jól alkudva 14 körül:),én is csak full hd-ban játszom vele és most még itt is elég ha nem akarsz mindent maximális részletességben játszani:)

[ Szerkesztve ]

(#4859) koxos:8] válasza Diplomata (#4858) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Oké köszi, akkor 4870 lesz.
Gondolom a procit azért meg kell rángatni.Ez a régi athlon x2 5200+-os.
Asszem régebben amikor még használtam 3,4-ig meg rángattam. :D
Rokonom ha jön neki jó lesz vele játszani, az első gépem nem adom oda neki. ;]

Ennél a gépnél pedig 1280-as a monitorom, úgyhogy ott mindenre elég lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#4860) Diplomata válasza koxos:8] (#4859) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Szerintem rendben lesz az a 3.4ghz, nekem csak 150-el több most a két magos és jól kiegészítik egymást.Ha nem szereted a terhelés alatti kisebb fajta porszívó hangot akkor ne referencia kártyát vegyél, én azt vettem 13-ért, de tettem rá egy AC S1-et.

(#4861) nmania


nmania
csendes tag

Sziasztok,

Problémám akadt egy ASUS HD 5750 1GB DDR5 kártyával, hátha valaki itt tud megoldást..
Már régebben vásároltam, és akkor is tapasztaltam vele fagyásokat játék közben is, Windows-ban is (szürkehalál, teljesen randomnak tűnik). Mostanában újra elővettem, gondoltam idő közben kijavították a hibát BIOS / driver / akármi szoftverben. De sajnos egyszer-egyszer belefutottam már néhány napi használat során is a fagyásokba. (video BIOS-t próbáltam frissíteni a kártyán, azonban csak az eredetivel ad képet, így kénytelen voltam azt visszatenni)
Régen próbáltam napokig kutatni a megoldást, láttam hogy nem vagyok egyedül ezzel, nagyon sok 57xx tulaj szenvedett anno emiatt, és úgy rémlik valami olyan megoldást (is) olvastam, hogy a kártya esetleg nem jól kezeli / váltja a frekvenciákat vagy nem jó neki a feszültség.. Orvosolható ez a probléma?

CCC: jelenleg a 11.6-osra alkalmaztam egy hotfixet (amd_catalyst_11.6b_hotfix_win7_vista_july04.exe) de nekem 11.7-nek mutatja ettől függetlenül

Processzor: Intel Core2Duo E8400 @ 3 GHz
Alaplap: ASUS P5K
Memória: 2x Geil Ultra 2 GB DDR2 @ 1066 MHz
VGA: ASUS HD 5750 1GB DDR5
Táp: Corsair VX 450W
Felbontás: 1680x1050
OS: Win7 Ent. 64bit

Köszi!

(#4862) alias_bobo


alias_bobo
tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy Zotac 8600GT AMP! videókártyám. kép1 kép2 kép3 kép4
Az órajelei 600/1288/800 (gpu/shader/vram), tehát egy gyárilag tuningolt darab.
Nekem úgy tűnik, hogy már nem igazán bírja a gyári órajeleit, mert játék közben vízszintes csíkok jelennek meg a képernyőn, "villódzik" is a kép valamint foltok jelennek meg. Játékból kilépve a Win7 asztalán is megmaradnak ezek a tünetek.
Rivatunerrel beállítottam a 8600GT referencia órajeleit (540/1190/700), láss csodát megy, ahogy mennie kell, hiba nélkül.
A kérdésem az, hogy hogyan tudnám a BIOS-át megváltoztatni, hogy ne kelljen a Rivatunert használnom? Meg az is jó lenne ha bekapcsoláskor nem 100%-on menne a ventije...
Előre is köszönöm a válaszokat.

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#4863) csucsbicep válasza alias_bobo (#4862) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezzel a progival pl: [link]. Egyébként ez az órajelcsökkentés egy ideig szokott működni. A kártya tovább szokott amortizálódni.

(#4864) alias_bobo válasza csucsbicep (#4863) üzenetére


alias_bobo
tag

Hali!
Köszönöm a linket, az nvflash meg jó lesz flash-elni.
Remélem még azért bírja majd egy darabig...
:R

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#4865) csucsbicep válasza alias_bobo (#4864) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy ideig biztos jó lesz, csak ha nem bírja a gyári órajeleket, akkor az már a romlás jele.

(#4866) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok! lenne egy hibás vga, problémája hogy leütöttek róla 2 smd ellenálást.
Javítható-e? Még nincs nálam a kártya, de szerintem amikor leverték visszatették és kipróbálták. Tehet ez benne végleges károsodást a karin? A "baleset" előtt 100% os volt!
Valamint, ha nem látok rajta égésnyomot ,és alaposan átnézve tényleg csak az a baja , teszt során károsodhatnak-e a többi hardverek? A kártya egy HD4890 :(((
Segítségeteket Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4867) DJ WOKKY válasza d3lete (#4866) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem véletlenül van ott az az ellenállás, ahol van. Szóval lehet működni fog, de nem tenném be a gépembe.
Talán egy mechanikus meg tudná oldani a problémádat vele, ha már ingyen a kezed közzé kerül.... akkor áldoznék rá pár ezer Ft-ot.

(#4868) MorphBCS


MorphBCS
tag

Hali!
Most tettem össze egy AMD konfigot, eddig csak Intelem volt...
Nincs para, minden megy, csak a videokarim x16 helyett x4-ben működik!
Nem tudom, hogy ez hogy lehet, vagy hogy én csináltam-e, de szeretném újra x16-on látni mihamarabb!

KÉP

A teljes konfig megtalálható az adatlapomon!

Előre is köszi, aki tud segíteni!
Ja és bocs, hogy F1 közben! :DDD :R

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#4869) gordonfreemN válasza DJ WOKKY (#4867) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Inkább elektronikussal kellene megnézetni.
A kártya áramköri rajzát kellene beszerezni, esetleg visszakerestetni, hogy mire való a két ellenállás és ha komolyabb kárt nem okozhatott, akkor érdemes megjavíttatni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4870) gordonfreemN válasza MorphBCS (#4868) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem vagy az alaplap driverrel nem sikerült valami, vagy a VGA driverrel. Ujratelepít és megnéz.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4871) blackfun


blackfun
csendes tag

Hali!
Szerintetek ez a kártya intel hd grapichs 3000 elviszi majd diabló 3-at?

(#4872) Diplomata válasza blackfun (#4871) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Milyen proci memória van mellette?

(#4873) blackfun


blackfun
csendes tag

Mobile Intel® Core™ i5 Mobile I5-2410M
4096MB DDR3/1066 MHz - PC3-8500

egy Fujitsu lifebook a531-ről lenne szó

(#4874) Diplomata válasza blackfun (#4873) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Bizonyos felbontásig így el kell boldogulnia vele, de nem ismerem még teljesen a játék igényeit.

(#4875) blackfun


blackfun
csendes tag

nem célom a max grafika
egy közepes, alacsony beállítás keverék már jó lenne

(#4876) lsc válasza blackfun (#4875) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem kevés lesz a videokártya [link].

Az élet kegyetlen .

(#4877) blackfun


blackfun
csendes tag

kár :/
mert mással már nem játszanék, diablo 2 régi nagy kedvenc volt így ezt még kipróbálnám
lifebook 531ről meg sok jót olvastam és nagyon bejön

(#4878) ati077


ati077
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy van 1 játék, amit ha elindítok ezt írja ki : Failed to find a suitable display device. Exiting program. Már körülnéztem fórumokon és mindehol azt írták hogy frissítsem a VGA-mat ( ATI radeon 1650 pro 512mb) amit meg is tettem legújabb frissités van rajta, de mikor belépek a windowsba akkor kíírja hogy Nincs illesztőprogram telpítve a gépre, vagy nem működik megfelelően. Windows 7 ultimate oprendszerem van, ezelőtt XP volt ott minden ment rendesen. Remélem tutdok segíteni mert nekem nincs öteltem :/

(#4879) MorphBCS válasza gordonfreemN (#4870) üzenetére


MorphBCS
tag

Újratettem minden létező drivert, ATi-ból a 11.8 helyett a 11.7-et is kipróbáltam, de a helyzet változatlan... :O :O :O
Sapphire oldaláról töltöttem a 11.7-et, a 11.8-at meg az AMD-ről.
Egyikkel se...

[ Szerkesztve ]

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#4880) gordonfreemN válasza ati077 (#4878) üzenetére


gordonfreemN
addikt

win7 64bit-re az amd support oldalon ezt a drivert dobja ki[link]
win7 32bit-re meg ezt [link]
amelyikre szükséged van, azt tedd fel.

ha nem megy, akkor neked win7-re en nem tudok jobb megoldast.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4881) gordonfreemN válasza MorphBCS (#4879) üzenetére


gordonfreemN
addikt

passz a dolog, esetleg biosreset, ha ez se akkor sajat felelossegre biosfrissites.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4882) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Gigabyte GTX 460 SOC-re passzoló VRM hűtőt keresek.
Valaki tudja, hogy melyik lenne rá megfelelő? :F
:R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4883) MorphBCS válasza gordonfreemN (#4881) üzenetére


MorphBCS
tag

Hát nem jött le magától az AMD Vision Control Center, kipucoltam Driver Cleaner Pro-val, de amit linkeltél, az nem települ föl, fel se ismeri mostmár a karit a win, nem lehet normális felbontást állítani, hibaüzenettel indul a Win7: Nem sikerült inicializálni a DX9-et, győződjek meg arról, hogy a legfrisebb driverek vannak-e feltelepítve.
A win bootideje vagy az 5x-ösére nőtt!
Lehet leresetelek én mindent amit lehet...

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#4884) gordonfreemN válasza MorphBCS (#4883) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mert valószínű, a linkek nem neked szóltak.
Nem ártana figyelni erre is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4885) mr.tejjfel


mr.tejjfel
tag

Jó estét mindenkinek!

A segítségeteket kérném.van egy Asus p5qc alaplap, benne egy intel 8400 proci.Vga-t keresek hozzá 10.000Forint alatt.Játékra(régebbi) illetve filmezésre használnám.Milyen kártyát ajánlanátok?
Előre is köszönöm!

(#4886) gordonfreemN válasza mr.tejjfel (#4885) üzenetére


gordonfreemN
addikt

8800 gtx vagy ha ennyiert nem adjak
akkor 8800 gts 512 esetleg 640. ati vonalon nem nagy a tapasztalatom ebbol az idobol, de gamek jol mentek a 9800 pro-val ;).

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4887) DJ WOKKY válasza gordonfreemN (#4886) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

10 alatt nem igazán kap 88gtx-et. 12-13 körül van már 88gt. Esetleg ezeket nézd meg.
No meg a nagy testvére 9600gt

[ Szerkesztve ]

(#4888) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4887) üzenetére


Diplomata
aktív tag

12-13 körül gt?:) Simán volt jó pár mostanában 10 alatt is, várni kell egy-két napot nem szabad elkapkodni.A 9600gt meg inkább nevezhető kis tesónak mint nagynak a kb. -10% teljesítménye mellett. :)

(#4889) Diplomata válasza mr.tejjfel (#4885) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Üdv.11 körül vannak ati hd 4850 512mb kártyák, vagy még olcsóbban 4830 512 mb ezek a legerősebb kártyák most ilyen áron a piacon, lehetőleg ne referencia modellt vegyél ha nem akarsz hangoskodást terhelés alatt.Nvidia kártyában ezt ajánlanám hogyha nem játszol 1400x 1600x felett, nekem is volt még régen 1280X1024-ben ugyanaz volt mint az 512mb-os ereje.[link]

Várj pár napot figyeld a hirdetéseket ha nem sürgős, nagyon hullámzik itt az ár, nem túlzottan tanult kereskedelem ami itt megy:)

(#4890) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4888) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a nagy tesót, hogy a széria szám miatt írtam :) Tudom, hogy 10% a különbség, de szinte ugyan az a két kártya. Ezt a 10 körüli dolgot nem is nézegettem. 1 hete néztem éppen, de akkor pont ilyen 12-13 körül mentek, a gtx-ek meg 16-18. De akkor változás van :)

(#4891) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4890) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Hétről hétre változik itt ahogy néztem, mert jön valaki, nem nagyon ért az árakhoz, megnéz 2 drágább kártya árat és ahhoz lövi be az övét, aztán jön valaki aki tudja hogy mi a reális viszonylag gyorsan eladható ára a vga-nak és úgy árulja, ez megint csak húzza magával a többit, hullámzik itt az ár nagyon, de persze lassan fokozatosan az új vga árak nyomják lefelé a használtat is.Én aki olcsón veszek és adok is el, figyelek erre nagyon :DDD

(#4892) MorphBCS válasza gordonfreemN (#4884) üzenetére


MorphBCS
tag

:D tényleg! SRY
Álmos voltam már, azóta sok drivert megpróbáltam, mindegyikkel x4...
Az alaplap biosát frissítettem, lenulláztam deafultra mindent, de semmi sem változott, a kártya biosát hogy tudom frissíteni ?

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#4893) mr.tejjfel


mr.tejjfel
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!
Már csak egy kérdés.A 8800GTX/Ultra még g80 90nm a többi pedig G92-es, 65 nm.Mennyivel jobb a 65nm gyártás technológia miatt a kártyák hőtermelése ill élettartalma?
Nézem az Ati 48XX-is.

(#4894) DJ WOKKY válasza mr.tejjfel (#4893) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a hő, az sokkal. itt beszélhetünk 10-en fokokról alapból. Kvázi az élettartama is ezáltal a hőmérséklet csökkenés által. Egyébként pedig már ugye ez egy régi technológia (az új kártyákhoz képest), szóval ki lett dolgozva anno szvsz.

(#4895) ati077 válasza gordonfreemN (#4880) üzenetére


ati077
csendes tag

Igen ezt már felraktam a 32 bitest. de még mindíg úgyveszi a gép mintha nemlenne illesztőprogram fent :/

(#4896) peti_s


peti_s
addikt

Üdv
Egy barátomnak 4870 Toxic-ja van. 500 MHz-re veszi csak vissza az órajelet 2D-ben a kártya, így túl sokat fogyaszt. Hogyan lehetne beállítani, hogy lemenjen mondjuk 110 MHz-ig? Úgy tudom a VGA "BIOS"-ban át lehet állítani. Köszi előre is.

(#4897) csucsbicep válasza peti_s (#4896) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vagy ATT.

(#4898) peti_s válasza csucsbicep (#4897) üzenetére


peti_s
addikt

Mi az ATT? :)

(#4899) Diplomata válasza peti_s (#4898) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ati Tray Tools

(#4900) sznyunyi


sznyunyi
tag

Asus: [link]
His: [link]
Megéri azt a +2k-t a +80mhz miatt Asussal szemben a His? Na meg a hűtés miatt?
Valamint VTX3D-t itt HA-n is adnak 56-ért. Márka szempontjából megérné inkább a másik 2re áldozni 2-4k-t?
Köszi!

Si vis pacem, para bellum!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.