Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) lacika8006 válasza DJ WOKKY (#4249) üzenetére


lacika8006
tag

gondolom azt pedig hasonlóképpen kell mint a prociknál, emelek egy kicsit majd rá a teszt progit, és közben monitorozni a hőfokot. mennyi lehet egy ilyennél a max?

-- mellesleg mindenkinek köszi az előző válaszokat..

[ Szerkesztve ]

(#4252) lipitloty válasza HELLAFLUSH (#4243) üzenetére


lipitloty
csendes tag

írtam már hogy igen, az első hszben. nincs több ötletetek?

(#4253) pockhome


pockhome
senior tag

császtok!
15 ezerért milyen vga-t érdemes venni? itt aprón néztem, és nem tudom hogy milyet lenne érdemes...
előre is köszi!:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4254) fagy53 válasza lipitloty (#4252) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kár, hogy kártyát írtál a csereberéknél és így nehéz követni... :D
Én azt vettem le, hogy a tápcsere óta nemhogy az új /GTX460/, de már a régi /8800GT/ sem tudja működésre bírni a monitort. Már a régi táppal sem megy a dolog...
Próbálj az alaplapon CMOS reset-et csinálni!

(#4255) lipitloty válasza fagy53 (#4254) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Utánanéztem, megpróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

(#4256) fagy53 válasza lipitloty (#4255) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy az alaplapi bios a default, gyári értékekre áll vissza. Van minden alaplapon erre egy jumper, de legegyszerűbb kikapcsolt gépnél kivenni az elemet, várni egy percet majd vissza és bekapcsolni a gépet. Az alaplapod topikjában talán segítenek, vagy szedd le a manual-jét az alaplapodnak.

(#4257) DJ WOKKY válasza lacika8006 (#4251) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem is kell feltétlen emelni. Alapfeszen is szépen tuningolhatóak, igencsak alacsony hőfokkal, fogyasztással.
Kicsit majd azért olvass utána ennek a tuningnak, ki ne nyírd a géped rögtön :)

(#4250) gabitoo88: más sajnos nem jut most eszembe, hdmi kábel jó ?

(#4253) pockhome: 8800Gt-k mennek 13k körül, 88gtx-ek 16-18k körül. Attól függ mire szeretnéd használni, ha játékra milyen játékokkal, illetve milyen konfig lenne mellette, mert ha egy gyengébb, akkor felesleges venni erős kártyát, mert úgy sem tudná kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#4258) draco31


draco31
veterán

nVIDIA GeForce FX 5500-as kártyám van 128 Mb rammal társítva. A GPU 270Mhz-n megy, a RAMDAC pedig 350Mhz-n.
Lehet húzni a GPU-n vagy 10-20Mhz-nyit, vagy nincs értelme?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4259) Diplomata válasza pockhome (#4253) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Én 13-ért tudtam venni egy sapphire hd 4870 512mb-ot, igaz a gyári hűtő hangos hogy ha terhelve van, de hűt az tény.Vettem rá egy AC S1-et, így már jobb a helyzet hangban :) Ár-teljesítményben ilyen áron ezek most a legjobbak.Azért egy 450-es márkás táp nem árt hozzá, meg egy dupla magos 3.0ghz feletti proc.

[ Szerkesztve ]

(#4260) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4257) üzenetére


Diplomata
aktív tag

8800 g92 gts-t veszel már 10 körül, most is van egy :)

(#4261) pockhome válasza Diplomata (#4259) üzenetére


pockhome
senior tag

nekem is 4850-em volt duorb hűtővel 10-ért de eladtam 15-be így kellene egy másik:D

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4262) Diplomata válasza pockhome (#4261) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Akkor vegyél mondjuk egy 5770-et vagy gtx 260-at, tegyél hozzá pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#4263) DJ WOKKY válasza draco31 (#4258) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem tenném. mert nagy teljesítmény növekedésed nem lesz vele.

(#4260) Diplomata: én csak dobtam hirtelen egy példát, mert nekem is 88gt van, így ezen a területen jártas vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#4264) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4263) üzenetére


Diplomata
aktív tag

[link] Nekem is volt vagy 3 éve 8800gt 256mb-os, de akkor még csak 1280-ban játszottam 4/3-ban:) úgy jó volt, most nagyon bejött nekem 15 környékén az ati, ezért mondtam ezeket, de az tény hogy hűteni kell!

[ Szerkesztve ]

(#4265) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4264) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a 8800gt-men is egy zalman vf1000-es dolgozik, azt is kell hűteni :)
Egyébként tudom, hogy ati részen is vannak jó kártyák ilyen áron, de az a fránya nvidia pártiságom :)

(#4267) DJ WOKKY válasza ALONSO11 (#4266) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

driver hibát dobott ki. Próbáld meg régebbi driverrel esetleg.

(#4268) Diplomata válasza ALONSO11 (#4266) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Lehet hogy gpu túl húzás?

(#4269) pockhome


pockhome
senior tag

nekem is volt ilyen, csak nekem indításkor dobta ki.
dx websetup, szedd le azt frissíti magának.
a tipikus next next next OK telepítés
és nem fogja kidobni mert ez a directx ddl-jének a hiánya:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4270) hgpotyi válasza DJ WOKKY (#4221) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Szoftveres probléma volt szerencsére. :))

Gábor

(#4271) Diplomata válasza hgpotyi (#4270) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ez mit jelent pontosan?

(#4272) madred


madred
csendes tag

Sziasztok

A játékosok
Sapphire HD6770 512MB burkolt core 850 Mhz, memória 4800 Mhz
MSI HD6770 1GB a ventin nincs burkolat és csak 810 Mhz-en rezeg, a memória 4400 Mhz-en
Zotac GTS450 512MB vagy esetleg az 1 Gb- os testvére

Melyik a legjobb ?

Köszönettel

madred

(#4273) RootRulez válasza madred (#4272) üzenetére


RootRulez
félisten

Az 5770, illetve 6770 eleve erősebb, mint a GTS450, azok közül pedig értelemszerűen a magasabb órajelű a jobb. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4274) DJ WOKKY válasza hgpotyi (#4270) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

éljen. Akkor minden jó most már.

(#4275) Diplomata válasza madred (#4272) üzenetére


Diplomata
aktív tag

gts 450 úgy tudom nem jó vétel.

(#4276) madred válasza RootRulez (#4273) üzenetére


madred
csendes tag

Igen, de a memória méret nem fontos ?

(#4277) fenergie84 válasza madred (#4276) üzenetére


fenergie84
addikt

részben fontos, alkalmazása válogatja...de inkább az 1gb-os 6770-et vedd, amelyiknek magasabb a gyári órajele (persze, ha lényegesen drágább az emelet órajelű példány a mezeinél, akkor ne költs rá feleslegesen, mert azokat az órajeleket lazán viszi mindegyik sima kártya is...)

(#4278) madred válasza fenergie84 (#4277) üzenetére


madred
csendes tag

A két 6770 egy árban van...ezek szerin, inkább az 1Gb+kis óra jel a valamivel jobb.

Kösz, mindenkinek. :R

(#4279) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Gigabyte ATi Radeon 4670 VGA ventije full fordulatszámon jár valamiért.. nem nagyon értek az atikhoz, nekem mindigis nvidia volt az beállt szépen alacsony vagy változó fordulatra. Van valami program amivel tudná levenni a saját fordukatszámát? Igaz a win7es alap divere van csak fenn...

(#4280) DJ WOKKY válasza Bull Boss (#4279) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

catalystban van egy olyan lehetőség, hogy hőmérséklet függvényében tekerje a ventit. Ez most van ki van kapcsolva, vagy ennyire meleg a kari.
Vagy nem a kártyára van csatlakoztatva a venti, hanem pl: alaplapra, vagy táp-ra.

(#4281) bads1


bads1
aktív tag

üdv,

Adott egy LG 1080P plazma tv és egy Sapphire HD 4550 VGA, HDMI DVI és D-SUB kimenettel.
Eddig XP volt telepítve, és D-SUB-on összekötve a tv-vel gyönyörűen átvitte a képet Power Center-ből (asszem ez a neve) állítva extended kijelzőként.

Raktunk egy Win7-et de itt nem mindig akarja kiterjeszteni a képet, egyszerűen 'nem kattan át', nincs jel. Próbáltam letörölni a drivert és a Win7 saját beállításainál átnyomni, de ott is csak minden 4-5 alkalommal kapcsol. Az a legrosszabb hogy teljesen véletlenszerűen kattan át, van mikor 5-10 percig semmi, majd nagy nehezen mégis átkapcsol.

HDMI-vel csak XP alatt próbálták a képet de zavaros volt meg nem tetszett valamiért ezért ment vissza a D-SUB. Ezt még kipróbáljuk Win7 alatt azért.

Valami ötlet, tanács hogy mit kéne állítani hogy mindig átkattanjon?
Ja a drivert az AMD oldaláról van, vagyis automatice felismerte és szedte le hozzá a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#4282) arcszesz válasza Bull Boss (#4279) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Az a kártya nem tudja szabályozni sajnos, ha zavar kösd át kisebb feszültségre.

[ Szerkesztve ]

(#4283) Bull Boss válasza arcszesz (#4282) üzenetére


Bull Boss
senior tag

sima két eres kábel vezérli (szal nem láttam benne fordulatszám vezérlő szálat) de a 9800GT-ben is csak két szál van és simán leveszi a hangját...

(#4284) Diplomata válasza arcszesz (#4282) üzenetére


Diplomata
aktív tag

kéne vezérelni szerintem is

(#4285) Diplomata válasza Bull Boss (#4283) üzenetére


Diplomata
aktív tag

nekem a 4850-en csak két szál volt és vezérelte az is,tedd fel a drivert rendesen és nézz meg egy gpu-z-t hogy milyen hőmérséklete van a gpu-nak.

(#4286) DJ WOKKY válasza Bull Boss (#4283) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

2 szál elég neki.
piros-on kapja a feszültséget max 12V ugye. Fekete gnd. Sárga szokott lenni, a fordulat számé.
Jelen esetben a hőmérséklet szenzor érzékeli a hőmérséklet növelést/csökkenést, ebben az esetben a piros szálban megfelelő feszültséget biztosít a ventinek, ami ugye ennek következtében gyorsul/ vagy lassul, biztosítva a megfelelő hűtést.

Szóval meg kéne nézni a vga hőmérsékletét !! Illetve, hogy ez a funkció be van e kapcsolva, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#4287) arcszesz válasza Diplomata (#4284) üzenetére


arcszesz
aktív tag

4670-esből tudtommal csak a Sapphire-on működött, a többin nem. Gigán tutira NEM.

(#4288) Diplomata válasza arcszesz (#4287) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ez szabályozza[link] és ez is[link]

(#4289) arcszesz válasza Diplomata (#4288) üzenetére


arcszesz
aktív tag

(#4290) Diplomata válasza arcszesz (#4289) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Te látod ezek közt az én általam linkelt két típust?:) Én egy hozzászólásban igen, ott is halknak említik épp a zalmi verziót? ;)

(#4291) arcszesz válasza Diplomata (#4290) üzenetére


arcszesz
aktív tag

A zalman hűtő halk igen, még teljes fordulaton is, mivel nincs a kártyán fordulatszám szabályzó IC :D

De asszem ez a téma nem ér több hsz-t.

(#4292) DJ WOKKY válasza arcszesz (#4291) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Azért a mondatod elején elég felelőtlen kijelentést tettél.
A zalman hűtő halk igen, még teljes fordulaton is
Akkor te még nem hallottál vf700-as zalmant 3000-es fordulaton működni.

(#4293) arcszesz válasza DJ WOKKY (#4292) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Csakugyan nem. Anno AC L2 Pro-t raktam a 4670-re, az tényleg halk volt.

(#4294) DJ WOKKY válasza arcszesz (#4293) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az már egy teljesen más kategória, mint ahogyan a jelenlegi használatomban lévő 8800Gt-n a Zalman vf1000LED. Ennek sincs hangja, főleg úgy, hogy van egy ellenállás is a 12V-os ág és a fogyasztó között.
Pontosan 5V-al dolgozik a venti, ami terhelés alatt is nagyon kedvező hőmérsékletet biztosít a kártyának.
De 12V-nál is (a linkben elolvasható) 28dBA-nél hangosabban nem "szól".

[ Szerkesztve ]

(#4295) pockhome válasza DJ WOKKY (#4294) üzenetére


pockhome
senior tag

de azért mert az egy brutális hűtő...10-15 percig szerintem venti nélkül is bírná:D

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4296) DJ WOKKY válasza pockhome (#4295) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem lehetetlen, főleg egy kisebb karira, ami nem is melegszik ennyire, azt passzívan is biztosan meggyőzné :)
AC s1 rev1-el lehet felvenné a versenyt (bár ez így leírva egy kicsit lehet durva :D..), mivel a réz jobban vezeti a hőt.

(#4297) pockhome válasza DJ WOKKY (#4296) üzenetére


pockhome
senior tag

de a tied full réz, nemde?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4298) DJ WOKKY válasza pockhome (#4297) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen az, épp azért írom. Mivel az accelero s1-es pedig ugye bár aluminium.
A kettő közt köztudott, hogy van különbség.
Csak mivel szinte fele a felülete, ezért félő, hogy nem tudna olyan teljesítménnyel hűteni.
De azért majd 1x megpróbálok egy ilyen tesztet. Kérek valakitől egy ilyen hűtőt, vagy veszek a teszt erejéig és csak azért is. Max félbemarad, mert magasnak fogom találni majd a kártya hőmérsékletét.
Ez nem is rossz ötlet :) :)

(#4299) pockhome válasza DJ WOKKY (#4298) üzenetére


pockhome
senior tag

:K:K
:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4300) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4298) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Mennyibe kerül újonnan egy ilyen zalmi?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.