Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) pockhome válasza peti_s (#5150) üzenetére


pockhome
senior tag

akkor jobb lenne mint az athlonx4 +egy 5750?(gondolom nem de ha veszek mellé egy kisebb vga-t?:) )

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5152) rayoliviero


rayoliviero
veterán

AMD-ről i3-ra váltottam. Az alaplap Asus P8H61-M Pro.

Az alábbi probléma van vele:

Rákötöttem a monitoromat (DVI) és tv-met (HDMI) az integrált vga-ra és ezzel szokott problémám lenni. Amikor elindítom a gépet, nem tud bebootolni, megjelenik a Windowsos "embléma" és utána sötét lesz a képernyő és nem jön be a Windows. De olyan eset is van, hogy simán bejön a Windows, semmi probléma nincs. Teljesen kiszámíthatatlan.

Amikor fennáll a probléma és nem akar bebootolni, olyanor megnyomom a számítógép kikapcsoló gombját, le is áll rendesen, majd kihúzom a HDMI-t kábelt a gépből, monitor marad, elindítom és akkor már bejön rendesen a Windows.

Nem tudjátok mi lehet a baj?

(#5153) player72 válasza DJ WOKKY (#5135) üzenetére


player72
csendes tag

Természetesen nálam is volt terhelve, mivel a nagy gépen én szinte csak játszom, amúgy laptopot használok. Teszteket nem csinálok soha, de játék és filmnézés volt hetente egyszer-kétszer néhány órát. Soha semmilyen gondom nem volt vele! Pedig főleg stratégiai játékok(Starcraft II, World in Conflict I-II, Supreme Commander I-II stb.) és pár fps (Bad Company 2,Crysis 2,Black Ops,Homefront,Batman-Arkham Asylum stb.) is végigjátszásra került vele 1650-1080-as felbontású 20-as monitoron maximális felbontáson.
Mondjuk megoldódni látszik az ügy, mert a srác visszavitte és ma már kapott is egy csereigazolást, úgyhogy kap egy új kártyát.
Természetesen visszavettem volna tőle, de mivel még több, mint egy évig garis volt, így egyszerűbb volt visszavinni.
Köszönöm a választ! :R

(#5154) player72 válasza ronda (#5141) üzenetére


player72
csendes tag

Részvétem! Hát azt a 9800-as kártyát már tényleg csak kidobni érdemes!
Itt is kiderült, h mégis vmi gondja volt, mert a szervíz már adott is egy csereigazolást a srácnak, úgyhogy jön az új kártyája vmikor. Nekem csak az a fura, h nálam semmi baja sem volt és ahogy kikerült a kezemből azonnal lett vele vmi.
Na mindegy! A lényeg, h megoldódik az ügy.

(#5155) peti_s válasza pockhome (#5151) üzenetére


peti_s
addikt

Öcsémnek 5570-e van, 1 GB-s DDR3-s, teljesen korrekt darab, 1280*1024-ig minden nagy grafikával szépen elmegy. :) Az 5750 ezek szerint biztosan sokkal jobb. :)

(#5156) DJ WOKKY válasza Lazarus911 (#5147) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

hellyel közzel egy a teljesítményük. Én figyelembe venném a garanciát és az árat, aztán ennek függvényében döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#5157) DJ WOKKY válasza player72 (#5153) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor így nincs miről beszélni. kártya vissza gariba.

(#5158) pockhome válasza peti_s (#5155) üzenetére


pockhome
senior tag

hát nem panaszkodom, elég jó kártya:K
lehet nem váltok...maradok ennél.
azzal nem tudnék majd BF3-azni:DD ;]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5159) Putyin90


Putyin90
senior tag

Az elsődleges és a másodlagos megjelenítőt hogyan tudom külön felbontásra állítani?

A monitor az elsődleges megjelenítőm, a tv a másodlagos, de a tv-n is 1280x1024-es felbontásban jelenik meg a kép. A tv felbontása 1366 x 768.

Szerk: megtaláltam már, de azt írja ki, hogy a megjelenítő nem támogatja az 1366x768-as felbontást. :W

[ Szerkesztve ]

(#5160) peti_s válasza Putyin90 (#5159) üzenetére


peti_s
addikt

Mert mindkettőt u.akkorára akarod. Nem Duplicate Desktop-ot használj, hanem Extended Desktopot, és akkor úgy állítod be ahogy akarod.

Pockhome, amíg ez a monitorod van, semmi értelme váltanod, ilyen felbontással még talán egy 3870 is szépen viszi a játékot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5161) Putyin90 válasza peti_s (#5160) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem működik kiterjesztett módban sem.
Ha kiterjesztem a monitoron van kép a tv-n pedig csak a windows 7 logója.

(#5162) pockhome válasza peti_s (#5160) üzenetére


pockhome
senior tag

rendben, köszönöm!
akkor maradok ennél:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5163) Pocok111


Pocok111
csendes tag

Üdv.
Sapphire HD 5770-es kártyám van és az árnyékok nagyon csúnyán néznek ki, meg lehet számolni a pixeleket (Assassin's Creed 2-ben és GRID-ben, minden maxon van és mégis borzalmasan néznek ki az árnyékok) illetve Assassin's Creed 2ben csak kb 2méternél kezdi el "rendesen" tehát max grafon betölteni a textúrákat illetve előfordulnak ugráló pixelek foltok stb... Más játékkal nem nagyon játszok csak a Battlefield Bad Company 2-vel ott minden tökéletes de ez a 2 rettentően bugzik nagyon zavaróak. 11.9es driver van fenn Display Driver only szóval semmi más csak driver, Dx frissítve van legújabbra, windows 7 x64 oprendszeren. Valaki tapasztalt hasonlót? Van erre valami megoldás? Remélem nem hibás a videokártya mert nemrég vettem. :F

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

(#5164) ronda


ronda
aktív tag

üdv mindenkinek!
ma került bele a gépembe az elhalálozott kártyám utódja. GTS 450 OC.
I5 650-es procim van (3,2 Ghz HT), 4 giga ram, win7 64bit, 10.1-es directx (3DMark06 14905 pontot adott).
néhány helyen azt olvasom, hogy directx 11-el lassabb lesz, néhány helyen meg kifejezetten ajánlják. szerintetek?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5165) peti_s válasza Putyin90 (#5161) üzenetére


peti_s
addikt

Azért, mert akkor át kell a filmet húzni arra az asztalra. Megfogod a WMP lejátszási ablakát, és jobbra eltolod, egészen addig amíg nem látod a TV-n, majd akkor kattintasz a teljes képernyős módra. Próbáld ki.

(#5166) DJ WOKKY válasza ronda (#5164) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem minimális dologban lesz lassabb, mint gyorsabb. Főleg ez a kártya.

(#5167) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Photoshop hoz HD6450 1GB ddr3 v 512 DDR5? (mind2 64 bit tudom, meg minden)
Tudom, hogy pici kártya, de egy régi nv- kártya lesz lecserélve rá.

Köszi előre!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5168) DJ WOKKY válasza CocooN-z (#5167) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ddr5-öst vennék mindenképpen.

(#5169) CocooN-z válasza DJ WOKKY (#5168) üzenetére


CocooN-z
őstag

énis erre gondoltam

Köszönöm szépen!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5170) ronda válasza DJ WOKKY (#5166) üzenetére


ronda
aktív tag

szerinted rakjam fel a 11-est? próba cseresznye?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5171) Perillustris


Perillustris
senior tag

Mély tiszteletem a jelen lévőknek, tőlük kérdezném, hogy vajh mi okozhatja, hogy az 5850-esre DVI-on kötött két monitor közül a másodlagoson ugrál a kép, keresztben fekete csíkok vibrálnak (rajzfilm megy), ha az elsődlegesen görgetek a böngészőben, vagy új feladatot (akár intézőt) nyitok vagy használok.

A legfrissebb driver telepítve van, amúgy WIN7 64bit.

:R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#5172) csucsbicep válasza CocooN-z (#5167) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

512MB GDDR5.

(#5173) player72 válasza Perillustris (#5171) üzenetére


player72
csendes tag

Szerintem pont a legújabb driverrel lesz a gond, mert azokat már a 6000-es szériára optimalizálják.
Az Ati-AMD amúgy is sokszor problémás driver téren!
Próbáld meg régebbi driverrel! Másoknak is megoldódott már így a problémájuk.
Ez csak egy javaslat, de érdemes kipróbálni!

[ Szerkesztve ]

(#5174) Perillustris válasza player72 (#5173) üzenetére


Perillustris
senior tag

Féléves volt rajta tegnapig, azért raktam fel Steam-en keresztül az újat, hogy hátha jobb lesz. :R

Perillustris

(#5175) geza12345 válasza ronda (#5170) üzenetére


geza12345
tag

Ha win 7 -ed van meg új nvidia drivered ,akkor hogy van fent neked 10.1 DX ??

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#5176) ronda válasza geza12345 (#5175) üzenetére


ronda
aktív tag

lövésem sincs. eddig 275-ös driver volt, tegnap raktam fel a 280-ast. az everest szerint a dx 10.1-es. szóval nem tudom eldönteni, hogy legyen-e 11-es.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5177) csucsbicep válasza ronda (#5176) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A régi driverrel DX11-nek írta?

(#5178) #93794560 válasza ronda (#5176) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 280-as driver egy kicsit problémás. A 275.33-as jó.

(#5179) DJ WOKKY válasza ronda (#5170) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én feltenném aztán már tapasztalatokat is átélsz.

(#5180) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Még mindig ezzel a problémával küzdök.

Már túl vagyok a win7 újratelepítésén, több drivert kpróbáltam de a hiba ugyan az.
Van itt a fórumon szervizes fórum tag? Talán ő tudna segíteni.
A 3D Mark hibátlanul lefut. A kérdés az, hogy ettől függetlenül lehet-e hardware hiba és ha igen, akkor videókártya vagy alaplap?
Kiegészítésként még annyi, hogy ma reggel is 800x600-as felbontáson indult a gép. Eszközkezelőben "szabványos vga adapter" -ként ismeri fel a kártyát. Újra indítottam a gépet és semmi nem változott. Eszközkezelőből eltávolítattam az eszközt majd megint újra indítottam. Újraindítás után gtx560-nak ismerte fel a kártyát és ahogy már lenni szokott a felbontás is beállt magátol az eredetileg megadottra. (1980x1200)

A linkelt hozzászólásomnál a konfignál a kártya nem Gianward, hanem Gigabyte GTX580

[ Szerkesztve ]

(#5181) ronda


ronda
aktív tag

a 275.33-as volt fent. azzal is 10.1-et írt.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5182) DJ WOKKY válasza ronda (#5181) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez érdekes...
és ha letörölsz mindent, felteszed az nvidia drivert, majd egy játék telepítőjéből a dx11-et.

(#5183) ronda válasza DJ WOKKY (#5182) üzenetére


ronda
aktív tag

ez érdekes: a web installer amit itt valamelyik topikban ajánlott valaki, azt írja a legfrissebb dx verzió vanfent. de azt nem írja, hogy hányas. az everest 10.1-et ír, a win7 dxdiag-ja 11-et. szóval fene tudja.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5184) DJ WOKKY válasza ronda (#5183) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

bár everestet már láttuk tévedni. Mondjuk nem ilyen szituban.

(#5185) Weaver


Weaver
senior tag

ha párban akarok futtatni 2 vga-t (konkrétan 4850-esekről van szó) akkor a márkának és azon belül is a típusnak egyeznie kell ?

(#5186) lsc válasza Weaver (#5185) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, 2 4850 már jó.

Az élet kegyetlen .

(#5187) Rieju


Rieju
csendes tag

Sziasztok
Kaptam egy vga-t az a gond vele hogy a felső részéről pár darab milis ic vagy mi nem tudom a nevét le van törve. Ezeket lehetne pótolni? Müködik csak kockás csíkos a kép.

(#5188) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Melyik lenne a jobb választás ugyan olyan áron, ugyan annyi garanciával?
XFX ATi Radeon HD6950 2Gb (HD-695A-CNFC)
ASUS ATi Radeon HD6950 2Gb (EAH6950DCII/2DI4S/2GD5)
Esetleg egy két érv is jöhet mellé... :R
Köszi!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5189) Repsol600 válasza sznyunyi (#5188) üzenetére


Repsol600
addikt

Ilyen esetben mindenképpen az ASUS!
- A Direct Cu hűtés nagyon jó, és csendes
- Asus ;)

(#5190) viperabácsi


viperabácsi
addikt

halio érdeklődnék tudja -e valaki ,hogy hogyan lehet 6870 directcu videókártyán kihasználni az Eyefinity funkciót.Kell e mellé valami speciális dolog még?Hogyan kell a 3 monitort rákötni akártyára?Valami elosztó szükséges?Mi a kritérium a monitorokkal kapcsolatban van -e?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5191) DJ WOKKY válasza Rieju (#5187) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kéne egy kép, mert lehet kondi tört le, nem ?

sznyunyi: ha ár és gar. valóban ugyan annyi, akkor asus !

[ Szerkesztve ]

(#5192) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Segítsetek légyszi, hogyan lehet teljesen az utolsó byte-ig letakarítani a régi ati drivert mert nem akarom az egész windows-t újra tenni.
És még valami minek az ati kártyához a PhysX ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5193) sznyunyi válasza DJ WOKKY (#5191) üzenetére


sznyunyi
tag

Repsol600 és DJ WOKKY meg aki még hozzá szeretne szóli :)
Szerintetek mennyire zavarna, hogy nincs rajta hdmi? Leginkább azon keresztül szerettem volna összekötni a monitorral... Ez az egyik pont az XFX mellett. A másik, hogy az csak 2 slotos, míg az asus 3 slotos. Nos? :)

Si vis pacem, para bellum!

(#5194) DJ WOKKY válasza sznyunyi (#5193) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha ezt kihasználod, akkor természetesen XFX. De ha csak a korábban elmondottak voltak a szempontjaid, akkor ha dvi-on elég lett volna, akkor inkább asus-t vettem volna. Nekem még eddig soha semmi bajom nem volt az asus gyártóval. Kiforrott technikát használ, és elég régen a piacon van a minőséggel karöltve. Jah és elérhető áron.

(#5195) sznyunyi válasza DJ WOKKY (#5194) üzenetére


sznyunyi
tag

Nos igen, én is mindenféleképp a márkásabb és ismertebb vonalon maradnék (asus, sapphire), de sokan erre is mondták, hogy van ugyan olyan jó márka és gyártó, mint a 2 előbb említett. Most néztem asus hivatalos oldalán, hogy adnak hozzá dvi-hdmi átalakítót. Ez mennyire érheti el azt a képminőségi szintet, mint ha alapból hdmi lenne?

Si vis pacem, para bellum!

(#5196) DJ WOKKY válasza sznyunyi (#5195) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mivel digitális a jel, szerintem nem lesz romlás a minőséget illetően.

(#5197) Boogie33 válasza sznyunyi (#5193) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali. Ne zavarjon hogy nincs rajta HDMI mert adnak hozzá egy dvi-hdmi átalakítót , de ha az nem felel meg lehet kapni displayport-hdmi kábelt is 1-2k . Én emiatt nem venném a XFX-et ,a három slot na az már egy sarkalatosabb kérdés mert gyakorlatilag az egész alaplapod lefoglalja a kártya , alá azért nem tudsz semmit tenni mert elzárod a levegőt , fölötte meg nincs is hely. De hát valamit valamiért. Cserébe olyan érzés amikor kicsomagolod a Monster vga-t hogy besza-behu. ( Szvsz )

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5198) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!
A gtx480 melyik kártyával van pariban ati oldalon?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.