Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Zohan válasza csucsbicep (#5750) üzenetére


Zohan
senior tag

Giannitól vettem.. itt PH-n méghozzá ma.. erre az volt a válasza, hogy ez zsir uj nem lehet hibás.. mondom lol hogyne lehetne. de hogy próbáljam ki másik gépben is azt hivjam vissza... :O ez azért igy elég vicces.

az mondjuk tuti h zsir uj mert én nyitottam bontottam ki gyári sealed matrica rajta volt.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5752) csucsbicep válasza Zohan (#5751) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól, mert vadi új még lehet hibás. Te hibátlan termékért fizettél, nem hibásért. Vagy próbálj ki a gépedben egy másik vga-t.

(#5753) Zohan válasza csucsbicep (#5752) üzenetére


Zohan
senior tag

másik vga jó volt.. (GTX 460)

de bioshoz nem kell vga driver és ott is cisnálta sőt win installerhez sem kell és ott is.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5754) csucsbicep válasza Zohan (#5753) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor meg tuti, hogy rossz. Ezen nincs mit cifrázni. Vissza kell vennie.

(#5755) Zohan válasza csucsbicep (#5754) üzenetére


Zohan
senior tag

jaja vissza fogja venni attól nem félek ;] csak hát péntek van ki tudja mikor lesz másik..:S nekem meg kell a gép.. mert dolgozok is rajta.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5756) nihill válasza Hunork (#5745) üzenetére


nihill
őstag

Köszönöm akkor nem aggódok miatta.
Csak túl nagy érték volt ahhoz hogy csak úgy szemet húnyjak fölötte :)

(#5757) Zohan válasza csucsbicep (#5754) üzenetére


Zohan
senior tag

ez akkor igy tutira vga hiba?? valami szir szar nem lehet a driverben.. bár épp ésszel nem lehet.. mivel win installerhez nem kell driver.. és ott is ilyen

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5758) rumkola válasza Zohan (#5755) üzenetére


rumkola
veterán

72órás MUNKAnapos azonnali csere azért azonnali mert azonnali - persze a hibáról joga van meggyőződni
én hétvégére nem adnám vissza, pettyezve is lehet vele melózni
mellesleg órajel visszavétel sem segít?

(#5759) Zohan válasza rumkola (#5758) üzenetére


Zohan
senior tag

azt nem tudom hogy az segit e.. de az biztos hogy ha orjal vvisszavétellel jo lenne akkor sem ilyennek vettem :D :DDD

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5760) Zohan


Zohan
senior tag

aúgy ramot is cseréltem a masinába corsair vengeance 1866osra.. de az kizárt hogy ilyet okozhatna.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5761) csucsbicep válasza Zohan (#5757) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha Biosban csinálja, akkor a vga lehet csak a ludas. A drivert kizárnám.

(#5762) rumkola válasza Zohan (#5759) üzenetére


rumkola
veterán

azért nézd meg, csak kíváncsiságból
ha segít, akkor nem bírja a gyári órajeleket a vga

(#5763) BRIKLY válasza nihill (#5744) üzenetére


BRIKLY
veterán

nos ez engem zavar. nekem van 2GB ram-om,és így is kevés játékok alatt,és megosztott 768MB-ot. ezt hogy lehet kikapcsolni?

egyébként éjjel 70 fokig is felfűtöttem a 8800GT-t, és semmi hiba. (max venti fordulat) :U

[ Szerkesztve ]

(#5764) DJ WOKKY válasza Zohan (#5753) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor ott a vga-nak van gyári hibája.

(#5765) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Sziasztok!
Egy kicsit hosszú lesz, de megpróbálok a felmerülő kérdésekre előzetesen válaszolni.

Adott egy Galaxy Geforce 9600GT, amin nem a gyári cooler van, hanem egy AC Accelero S1 rev. 2 ([link].

Ezzel jól ment sok hónapon át, amíg csak nem...
Egy játék közben hirtelen fura dolog történt. Elkezdett szaggatni a játék futása, mintha egy játékot sokkal jobb beállításokkal szeretnénk futtatni.
Kiszereltem, újrapasztáztam, és a többi. Nem javult. Visszaállítottam a gyári BIOSbeállításokat az alaplapon (ASUS P5B deluxe), ekkor már jó volt. Később előfordult (1-2 hónap múlva), hogy újra előjött a hiba
A CPU-Z segítségével megállapítottam, hogy játék közben a PCI-E x16 átment PCI-E 1x módba.

A hűtése a videókártyának megfelelő, különféle programokkal (rivatuner, siw, everest...) néztem, 55 fok felett nem járt soha (míg a gyári cooler anno nyáron még cod4 alatt felfőtt 70-80 fokig, ezért váltottam).

Az utóbbi 1 hétben (ezért is kérdezlek titeket) többször indult a gép egy hosszú, majd három rövid sípolással (ami úgy tudom a VGA gondja).
Vagy kétszer újraindul, majd beindul a rendszer. Azonban ellenőrzéskor kiderül, hogy csak PCI-E 1x módban.
A táp kikapcsolásával (leállítás után) megoldható a probléma, illetve ilyenkor kicsit igazgatom a kártyába menő monitorkábelt (DVI-D-sub), de szerintem ez csak pótcselekvés:) Ekkor működik úgy, ahogy annak kell, nem szemetel, nem száll el, nem melegszik, stb.

Megjegyzendő, hogy anno, de már az első hiba után (kiszerelés és tisztogatás után - kiszerelésnél vagy már korábbról a memóriachipek hűtőbordája elválva) letört a kártyaslot mellől az a pöcök, amelyet le kell nyomni a kártya kivételéhez... de vissza tudtam dugni a kártyát.

Mi lehet a hiba?
A videókártya, a videókártya slotja, az alaplap felejt el dolgokat, vagy nem ad megfelelő tápot, vagy a tápegység (amely nem változott, plusz ugye több hónapig ment rendesen)? Mint írtam, teljes tápelvonás után működőképesen, x16 módban tud elindulni.
Túlmelegedésre nem gondolok, hiszen több órányi kikapcsolt állapotnál is előfordul a gond.

Előre is köszi az ötletelést, tanácsokat.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#5766) csucsbicep válasza Sunsetjoy (#5765) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Másik gépben nem tudod kipróbálni a kártyát?

(#5767) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, R4870OC-512Mb-ot cserélném egy Gigás, 5850-re, mekkora lenne a gyorsulás a játékokban? Kb mire számíthatok?
:R

(#5768) boxos23


boxos23
aktív tag

Na ez szerintetek jó kari ?????,

FELTÉTLEN NÉZÉTEK MEG!!!!!!!!!

http://www.grando.hu/pny/pny_quadro_fx_5800_4gb_gddr3_pci_e_2xdvi_1xdp_3d_stereo_vcqfx5800_pcie_pb_1475218909.html

http://www.grando.hu/pny/pny_quadro_fx5800_pci_e_1475101873.html

(#5769) Alastair' válasza Unbaised-Ben (#5767) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az adataidnál lévő procival szinte semmire.

Alister from Hell

(#5770) DJ WOKKY válasza Unbaised-Ben (#5767) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos tényleg cpu/gpu limites lenne a dolog

(#5771) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Igen, tudom, azzal tisztában vagyok, de pl egy I5-ös mellett, hogy muzsikálna? :)
Amúgy köszönöm, az észrevételt, és bocs, hogy nem szóltam. :B :R

(#5772) DJ WOKKY válasza Unbaised-Ben (#5771) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

na megfelelő konfig mellett ennyivel. De van több más teszt is.
Bár itt a 4870 1gb-os, szóval majd tehetsz rá még egy kicsit :)

(#5773) Sunsetjoy válasza csucsbicep (#5766) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Nem igazán. Főleg hogy a probléma nem állandó, így rövid kipróbálással nem kapnék biztos eredményt :S

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#5774) Zohan válasza csucsbicep (#5761) üzenetére


Zohan
senior tag

már vissza is vittem gianni-nak aki meg a nygykerbe és tényleg hibás volt.. de vagy megvárom a gyxártói cserét ami legjobb esetben is 2-3 hét de láttunk már olyat hogy 2-3 hónap is volt.. vagy választok mást.. ciki a az egészben direkt tatrottam meg az alaplapomat h majd ati CFbe.. ebben az árban jobbat nem kapok.. rosszabat meg nehogymár vegyek..!! marad az nvidia de akkor ott vayok ahol a part szakad.. ugyanis CF miatt tartottam meg a lapomat is..

zsák utca.. :O

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5775) Unbaised-Ben válasza DJ WOKKY (#5772) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Köszönöm :R

(#5776) csucsbicep válasza Zohan (#5774) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Másik 6870 nem fér bele?

(#5777) Zohan válasza csucsbicep (#5776) üzenetére


Zohan
senior tag

nem mert állítólag ha nagyker rendel az már nekik többe kerülne vagyis nekem kéne ráfizetni.. pedig nagykerbe aztmonda gianni, hogy tesztelték és télleg hibás.. választhato még a visszafizetést is ..de ennyiért hol kapok 6870-et?

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5778) csucsbicep válasza Zohan (#5777) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mennyi az annyi?

(#5779) Zohan válasza csucsbicep (#5778) üzenetére


Zohan
senior tag

43k

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5780) csucsbicep válasza Zohan (#5779) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

[link]. Igaz picivel drágább.

(#5781) Zohan válasza csucsbicep (#5780) üzenetére


Zohan
senior tag

inkább az a gond h vtx3d.. valami komolyabb márkára vágyom.. :D

asus,xfx esetleg gigabyte vagy sapphire.

:R

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5782) csucsbicep válasza Zohan (#5781) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igazából ezekkel az újabb VTX3d kártyákkal nincs gond.

(#5783) Zohan válasza csucsbicep (#5782) üzenetére


Zohan
senior tag

hát de akkor is na.. :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5784) csucsbicep válasza Zohan (#5783) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor 6850?

(#5785) Zohan válasza csucsbicep (#5784) üzenetére


Zohan
senior tag

gtx460 sem volt sok teteje 6870re cserélni de 6850re meg pláne semmi nem lenne :D

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5786) jocoka600


jocoka600
csendes tag

[IGY jártam]

olvasátok el légy szives a hozászólásokat

IGY JÁRTAM

Hiba jelenség alaplap logó bevilan pár másodperc és anyi nincs kép keres olyan embert aki megbizható és javitja akártyát feltéve ha javitható

[ Szerkesztve ]

(#5787) csucsbicep válasza Zohan (#5785) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De nem cf-t akartál? 6850Cf sem éppen gyenge...

(#5788) Zohan válasza csucsbicep (#5787) üzenetére


Zohan
senior tag

hát igen de.. :D

az mégsem 6870 mert a párját már csak jövőre szándékoztam beszerezni ..:D
így járom az aprókat mert akár használt garis 5870 is jöhetne.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5789) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Segítség kéne, mennyi az áramfelvétele a HIS HD 6570-nek? A hivatalos honlapon min 400w os tápot írnak, na de a kari max 50w ot eszik. Gondolom akkor a hirtelen nagy áramfelvétel miatt kellhet a nagy táp. Infót nemgen találok a neten...

Szóval mennyi áram kll neki?
A tápom ezt tudja (FSP 250-50SAV):

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#5790) Zohan


Zohan
senior tag

gtx560-nál a Ti jelzés miben különbözik a simától?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5791) Hunork válasza Zohan (#5790) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Magasabb órajel, frekvencia, több cuda mag a GTX560ti. Ennek következtében gyorsabb. De nem eget verően! És picivel több áramot is eszik. A kérdés, hogy a 10-12 ezer forint különbség megéri-e? (most két Asus kártya esetében értendő a különbség...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5792) Zohan válasza Hunork (#5791) üzenetére


Zohan
senior tag

és megéri?
gtx470et hozza?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5793) Hunork válasza Zohan (#5792) üzenetére


Hunork
veterán

Én most csak az 560ti esetében mondom, hogy igen, és még előz is. A Ti verzió jobb a 470 -nél, ráadásul kevesebbet is fogyaszt. (sokkal) A 470 -et más szemmel kell nézni, 320 bites (az 560 256 bites), sőt, a cuda magok is többen vannak, de alacsonyabb órajelen (kb 600 vs 800).
De az 560 más technológia, más GPU, és szerintem igen, megéri, főleg a Ti, persze annak függvényében, hogy mennyiért tudod eladni (gondolom, így tervezed), a 470 karit. És kapsz egy halkabb, gazdaságosabb kártyát.
Szerintem.

hopp, ezt találtam nagy hirtelen:
[link]

vigyázz, valahol az alacsonyabb érték a jobb, ezt is nézd!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5794) DJ WOKKY válasza oz82 (#5789) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért egy ilyen kártya és a konfiga mellé vennék min. egy minőségi 450-est.

(#5795) Silencer83


Silencer83
addikt

hali!

kerdesem:
van egy noti, HDM- csatlakozo van rajta, van egy HD-s plazma tvem, vettem HDMI-kabelt, hogyan tudom osszekotni oket?

fizikailag oke, de ha mar ossze vannak dugva, mit kell tennem a windowsba ( 7es )?
ill mit allitsak a tvn?

koszi

(#5796) lsc válasza oz82 (#5789) üzenetére


lsc
nagyúr

El kell hogy bírja a tápod, főleg ha nem emeled a feszt procituningnál /igaz ahhoz a kártyához felesleges a procit tuningolni, egy x2 is elég lenne/.

Az élet kegyetlen .

(#5797) Hunork válasza Silencer83 (#5795) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ha jól értelmezem, akkor fizikailag már megoldva.
Ezután a Tv-n keress rá -általában Source - Forrás - a megfelelő csatornára. Nálam pl. HDMI PC1, HDMI PC2 van.
Aztán Win+P gomb lenyomva és ki kell jönnie egy vizuális menünek, és azon kell kiválasztani, hogy monitor (laptop), tévé, klónozás, kiterjesztet mód.
Nálam így működik, de gondolom nálad is így kellene.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5798) Boogie33 válasza Zohan (#5751) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali. Én is Giannitól vettem a vga-mat de már nagyon megbántam úgy félek hogy ha isten ne adj lesz valami baja akkor hogy fogom intézni. Ráadásul nem értem hogy van mert ő 1-évről adott garit de az Asusokra 3-év van, se blokk se számla se semmi.
:F :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5799) Zohan válasza Boogie33 (#5798) üzenetére


Zohan
senior tag

nekem mivel vissza vittem és és még aznap amikor elhoztam több megoldást is ajánlott de szerintem ma megyek majd hozz vissza és a visszafizetést választom.. és ainkább nézek valami használt de korrekt garigsat.. (paíprosat)

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5800) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

urak, egy evga gtx 460 1gb oc 31800+fáért jó vétel, vagy inkább valami ati 6850 felé lessek?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.