Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Deniweit válasza Alastair' (#5478) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Sajnos nem tudtam szórabírni az IBM alaplapban :( :(
Viszont az asus k8n ben működik szó nélkül

Az IBM is i865G chipsettel van és mégsem megy benne ha veszek egy másik abban miért menne? Még mindig nem jövök rá mi problémája lehet az IBM.el :F
Ráadásul mini-atx :W

azért köszönöm szépen a segítséget :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5502) Keni21 válasza DJ WOKKY (#5500) üzenetére


Keni21
tag

Sriver reinstall nem segitett kékhalál lett a vége :O utána restart és újra kékhalál majd utána már müködött de logfájt csináltam a gpuz-zal és a vége érdekes számomra
GPU Core Clock [MHz] 920
GPU Memory Clock [MHz] 1050
GPU Temperature [°C] 65

Ez normális?

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#5503) DJ WOKKY válasza Keni21 (#5502) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen.
cmos resetet próbáld még meg. Bár érdekes, hogy kékhalált dobott. az általában ram, ritkábban proci hibára utal.Ezeket is letesztelném, ha meg tudod oldani.

(#5504) Keni21 válasza DJ WOKKY (#5503) üzenetére


Keni21
tag

3dmark03 és restartig terhetlem nem volt semmi gond ma kezdte el. Olvastam hogy sokoknak volt 6870-nél BlueScreen-je. Hát ezt leeht orvosolni?

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#5505) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne,hogy mi a véleményetek erről a VGA-ról?

Használtam vettem a kis hugomnak a gépbe: HIS x1650pro 256 mb AGP

http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/his/radeon-x1650pro-256mb-ddr2-agp-p13029015/termek-leiras.html#properties

Jól fog szolgálni egy intel P4 2.8Ghz,1Gb DDR RAM,ASUS P4P800 SE lapban?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5506) peti_s válasza atti1848 (#5505) üzenetére


peti_s
addikt

Ha a kis húgodat nem zavarja, hogy az újabb játékokkal nem tud játszani, de filmezni, netezni, minden egyebet tökéletesen tud végrehajtani, akkor tökéletes választás. :) Mivel már megvetted, nem tudunk jobbat ajánlani, mondjuk egy HD3xxx-t, ott már van hardveres gyorsítás, H.264 esetén is.

(#5507) Alastair' válasza peti_s (#5506) üzenetére


Alastair'
nagyúr

P4 2.8 és 1 giga ram mellett akkor sem tudna újabb játékokkal játszani, ha 3850-est vesz bele, ami agp-sbe jó drága is.

Alister from Hell

(#5508) lsc válasza Hunork (#5495) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha már az intelligencia szóba került akkor főleg megérte volna csendben maradnod ha már nem ismered az említett kártyákat, az is intelligensebb megoldás lett volna mint a "tanácsod". Gondolom Te lettél volna az első aki vesz neki egy videokártyahűtést a vásárlása után, mikor majd írt volna milyen sz@r lett neki ajánlva. Ennyi a dolog, a más pénzével könnyű szórakozni.

Az élet kegyetlen .

(#5509) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

bocsi, hogy kérdezek nem nézek, de élni alig van idő a kölöktől.

8800 v 9800gt nek milyen jelenlegi ati kártya felelne meg? játékra az nekem bőven elég volt. olyan modell , ami azért nem ddr2 64 biten. :D

[ Szerkesztve ]

(#5510) lsc válasza g@bo (#5509) üzenetére


lsc
nagyúr

6750, de az 5750 is ugyanaz olcsóbban, kivétel ha szükséged van hdmi 1.4-re.

Az élet kegyetlen .

(#5511) Hunork válasza lsc (#5508) üzenetére


Hunork
veterán

Jól van már. Nem kell izgulni ennyit. :)
Írtam, hogy megkövettem magam. Igaz, nem neked,mert már nem voltál akkor itt. A másik hsz alapján döntött, úgyhogy senkit nem ért kár. Nyilván nem úgy ír ide mindenki, hogy csak és kizárólag jó tanácsok születnek, és még soha nem hibázott senki. Ezért vagyunk itt sokan, hogy kijavítsuk egymást. Én a kijavításra értettem, hogy lehetne kulturáltabban is, elvégre adott egy törzsközönség, és azért vagyunk, hogy segítsük egymást.
Még egyszer: elnézést, nem jártam utána, az a kari tényleg nem annyira jó, mint a másik!
Okémoké?
:)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5512) g@bo válasza lsc (#5510) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszöntem, bár az 5750-et 20+ áfáért látok nagyker, használt 9800gt meg 10 körül pörög. lehet használt lesz.

(#5513) Mr Manson


Mr Manson
tag

Sziasztok!

Tegnap sikeresen összeraktam az új gépet.
Viszont a videokártya elkezd sercegni vagy ciripelni nem tudom hogy mondjam, mikor feltelepítem a driver-t és a monitor színprofilját beállítom.
Főleg a fehér színeknél csinálja.
A legfrissebbel is csinálta illetve az egyel régebbivel "280.26 illetve 275.33" .

Van hogy mikor váltogatom a képet akkor abbahagyta , de újra kezdi.
Esetleg a vidkari nem bírná :F

Most egy Dell U2412M van rákötve előtte pedig Samsung T240 és azzal nem csinált ilyeneket.

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#5514) atti1848 válasza peti_s (#5506) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

De szerintem a GTA San Andreas-t,NFS Carbont,ha vinni fogja és elég jól akkor semmi gond nem lesz vele.
Meg amúgy a kari-t 3000-ért vettem és nem is akartam nagy pénzt belefektetni,mert a közel jövőben akarnak neki venni egy normális gépet és addig meg remélem elég lesz neki netezni,játszani pár játékot.

Még egyszer köszönöm a válaszokat. :C :C :C

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5515) peti_s válasza atti1848 (#5514) üzenetére


peti_s
addikt

Ezek menni fognak. :)

(#5507) Lord Vader, nem írtam az újabb játékokat, csak a hardveres gyorsítást, egyébként, Cod5 elmegy egy ilyen konfiggal, nekem anno 3 GHz-s P4 + HD3650-el szépen ment. :)

(#5516) Alastair' válasza peti_s (#5515) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"Ha a kis húgodat nem zavarja, hogy az újabb játékokkal nem tud játszani," :U

Alister from Hell

(#5517) peti_s válasza Alastair' (#5516) üzenetére


peti_s
addikt

Igaz, valóban félreértelmezhető. :U Viszont, ki fogok próbálni a 3650-el érdekességből egy két újabb játékot a P4-s gépben, érdekel melyik hogy megy. Mert, azt nem felejtem el, hogy amikor az E3200-ra váltottam P4-ről, egy FPS-el sem lett gyorsabb a Cod5, végig VGA limit volt 1024*768-s felbontás mellett is.

(#5518) DJ WOKKY válasza Keni21 (#5504) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez elég érdekes.

(#5519) peti_s válasza Keni21 (#5504) üzenetére


peti_s
addikt

Milyen tápod van? A hőmérsékleti értékek terhelés hatására, hogyan változnak?

(#5520) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv
2napja írtam hogy tönkre ment a 4870-es kártyám tegnap bevittem meg csinálták elméletileg típus hibája volt hogy a processzornál elszállt az egyik forrasztás nah lényeg a lényeg jó lett add képet működik csak az a bibi hogy nem lehet vele játszani ugyanis még a call of duty 4 is szagatt de játszhatatlanul és még nem volt jó addig tettem bele egy másik kártyát mert adtak kölcsön az egy ati 5550-es volt feltettem a drivert működött mikor vissza tettem az enyémet lecsérltem a drivert és lehet az a baja hogy a 2driver össze akadt és csak ujra kéne rakni a windowst vagy ennek a kártyának ennyi volt?

(#5521) peti_s válasza Maxell014 (#5520) üzenetére


peti_s
addikt

Törölj minden ATI-val kapcsolatos drivert, majd restart, és tedd fel a Catalyst-ot újra. Ha így sem jó, másik gépben próbáld ki, és ha ott is gyenge, vidd vissza.

(#5522) Maxell014 válasza peti_s (#5521) üzenetére


Maxell014
senior tag

csak mert ugye én megnéztem és az 5550es drivernek jónak kéne lenni a 4870-es hez mert ott van rajta hogy a 2,3,4,5 ezres szériákhoz jó és a drivert az én gépemen már vagy 3x próbáltam cserélni akkor még megnézem hogy mit művel a másik gépben jah de már nem garanciás ugyanis 3hónapja járt le róla :S

[ Szerkesztve ]

(#5523) peti_s válasza Maxell014 (#5522) üzenetére


peti_s
addikt

Ha már feltelepítetted akkor nem jó. Inkább úgy fogalmaznék, hogy amikor letöltöd a telepítőt, a telepítő érzékeli melyik kártyád van, és csak annak teszi fel a driverét. :)

(#5524) Maxell014 válasza peti_s (#5523) üzenetére


Maxell014
senior tag

na de lényeg a lényeg az én gépembe mindent kiprobáltam már a driverel kapcsoltaban frisítettem meg minden most majd akkor megnézem mit csinál egy másik gépben

(#5525) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Asus M2N32 SLI Deluxe lapom, benne egy BFG 8800GTS OC (G80GTS GPU, 320MB-os VRAM) VGA. Az lenne a kérdésem, hogy ha SLI-be szeretném kötni egy másik kártyával, akkor milyen kártyák jöhetnek szóba?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5526) Alastair' válasza r4z (#5525) üzenetére


Alastair'
nagyúr

G80-as 8800GTS 320 mega, a gyártó mind1.

Alister from Hell

(#5527) Maxell014 válasza peti_s (#5523) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát a másik gépben is ugyan azt csinálja nem jó lagg van ezerrel de az a poén hogy mind a 2gépben ugyan ugy csinálja 1-2percig tök franko utána meg laggol akkor kezdene el dolgozni vagy melegedni a kártya?

(#5528) Alastair' válasza Maxell014 (#5527) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd át a hűtését. Forog-e a venti, esetleg szedd le, takarítsd ki, pasztázd újra......

Alister from Hell

(#5529) r4z válasza Alastair' (#5526) üzenetére


r4z
nagyúr

Rendben, köszönöm! :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5530) Maxell014 válasza Alastair' (#5528) üzenetére


Maxell014
senior tag

bent mikor megcsinálták a szervízbe akkor pasztával lett összerakva és forog rendesen a venti szabályoz meg minden

(#5531) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5530) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

hány fokot is jelez feléd ?

(#5532) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5531) üzenetére


Maxell014
senior tag

50től 55ig mozog de mostmár a procira gyanakodom mert 74fokos és a hűtő 4200on forog

[ Szerkesztve ]

(#5533) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5532) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a vga-nal az teljesen tökéletes hőmérséklet.
A cpu viszont picit magas. Bár ennél sem kellene még ilyennek történni, de lejjebb kéne vinni egy kicsit. takarítás, pasztázás ?

(#5534) AceTom válasza AceTom (#5497) üzenetére


AceTom
aktív tag

Erre valaki tud választ? :B

(#5535) Hunork válasza AceTom (#5534) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát most melózok, így nem tudok otthon kutakodni, ezért a magasságos világhálóra hagyatkoztam. :) De mivel ez céges gép, nem kavarok vele programokkal. Egy szó, mint száz, 3 dolog jutott eszembe:

1. Van egy GPU Monitor nevű gadget (bár ez elképzelhető, hogy nem sokat segít majd)
2. A GPU-Z-ben be kell pipálni, hogy készítsen log fájlt és itt időben (percre pontosan) meg lehet nézni, hogy mikor mit csinált a VGA (MHz, terhelés, hőmérséklet...stb)
3. Ha Nvidia a kártya, akkor van egy NVIDIA PerfHUD segédprogram. Ezt nem használtam még, de ezt találtam róla:

NVIDIA PerfHUD is a powerful real-time performance analysis tool for Direct3D applications. PerfHUD was a 2007 Game Developer Magazine Frontline Award Finalist.

Ha nem tudtam segíteni, elnézést!
Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5536) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5533) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát sanda gyanúm beigazolódott nem a vga a bűnös át tettem most egy olyan kaliberű gépbe mint az enyém ugyan ugy call of duty 4el probáltam minden fullon a szó szoros értelmében és az fps-em el sem mozdult meg nem volt laggom és az is amd proci de az 15perc játék után 45fokos volt nem ugy mint az enyém 5-10perc után 74fok csak most nem tudom hogy a proci vagy az alaplap a rossz ebben tudnátok segíteni hogy kell kideríteni?

(#5537) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5536) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha ugyan olyan az alaplap socket-je akkor átviszed és megnézed a cpu-t is.
illetve teszteld le a cpu-d.

(#5538) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5537) üzenetére


Maxell014
senior tag

csak attól félek hogy ha az alaplap a rossz akkor beleteszem a másik procit és akkor az is elszál

valahogy nem lehet ez programokkal kideríteni? vagy erre van külön topik?

(#5539) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5538) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a te cpu-d vidd át a másik lapba úgy megnézni.

szoftver: cpu stability test, prime95

(#5540) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5539) üzenetére


Maxell014
senior tag

bocsi hogy így bénázok de gyorsban még eltudnád mondani hogyan kell használni?

(#5541) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5540) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

általában feltelepíted, vagy épp gép bekapcsolás után betöltöd, majd mindenhol vagy start, vagy test, adni fogja magát.

(#5542) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Ismét 1-2 zaklatós kérdéssel fordulok hozzátok. :)
Melyik érné meg jobban ár/érték, hűtés, full HD játék (BF3 is), alap videoszerkesztés net és egyebek szempontjából? Valamint az, hogy a 2Gb ellen 1536 megy szembe ezeknél mennyire számít? Hisz itt [link] ennek ellenére is a 480 vezet a valószínúleg 2Gb-os Ati ellen...
Ati Sapphire 6950 2Gb (a két ventis) - pár hónapos, 2 év garis, dobozzal mindennel 56ezer ft
vagy
nVidia MSI GTX480 1536MB TWIN FROZR II - pár hónapos, 3 év garis, dobozzal mindennel 59ezer ft illetve 55ezer ft
Köszönöm!! :R

Si vis pacem, para bellum!

(#5543) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5541) üzenetére


Maxell014
senior tag

és milyen tesztet futtassak ? normál , cpu warming only , troubleshooting a 3közül melyiket?

(#5544) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5543) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

normál-t, vagy cpu warming only-t

sznyunyi: én gtx480-at vennék. van olyan jó mint az ati, ráadásul plusz egy év gar, és árban is ott van.
Nagy teljesítménybeli különbség úgy sem lesz. Inkább a full hd-s játékra és a néhai videoszerkesztésre mondom ezt a karit, mert netezésre elég lenne egy fx5500-as is bőven :)

[ Szerkesztve ]

(#5545) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5544) üzenetére


Maxell014
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#5546) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5543) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

de most konkrét programon belül vagy, vagy hol látsz ilyeneket ?

a képen status: testing, szóval megy a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#5547) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5546) üzenetére


Maxell014
senior tag

azért álítottam meg mert azt hittem hogy amgátol nem áll meg mert már egy perce ment de akkor megnézem megáll e magátol

(#5548) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5547) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

van hogy órákig sőt napokig is hagyják menni :)

szerk.: ki lesz írva. sokszor van hogy pár perc múlva kifagy, újraindul stb a gép. közben azért a hőfokot nézd. ha nagyon melegnek tűnik állítsd meg a testet.

[ Szerkesztve ]

(#5549) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5548) üzenetére


Maxell014
senior tag

jah én ezt nem tudtam
és akkor majd mi számít itt rossz eredménynek mondjuk vagy mit kell nézni?

[ Szerkesztve ]

(#5550) AceTom válasza Hunork (#5535) üzenetére


AceTom
aktív tag

Köszi a választ, ilyesmi programokat találtam én is, de ezek sajnos nem jelzik azt, hogy konkrétan mi terhel, engem pedig kimondottan ezért érdekelne valami ügyes alkalmazás. :)

Szóval ha valaki tud ilyenről ne tartsa magában! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.