Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5210) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv.

Azt szeretném tudni, miként vehetném rá a HD6950-esemet, hogy 2560x1600-nél nagyobb felbontást küldjön ki.

Előre is köszönöm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5212) Viktor77


Viktor77
titán

A garis csalást ne itt beszéljétek már meg.
Töröltem pár hsz-t.

TESCO-Zsömle: Nem tud nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5213) Met


Met
nagyúr

Radeon HD 4830-hoz mehet a legújabb driver vagy felesleges elég neki valami régebbi?
Win7HomePremium 64bit

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5214) ChromeX


ChromeX
addikt

Üdv! nekem elég macerás problémám van. Az utóbbi időben a vga egy kellemetlen szokást vett fel. szétesik a kép (néha rozsaszin csikok néha zold stb) aztán egy blue screenel leáll. miután ujra inudl a win7 egy 119-es hiba üzenetet ír ki. utána ovlastam lehet a driver de lehet maga a hardver is. na most ezután a hiba üzenet után helyre áll a rend és elindul minden. viszont nemrég azt csinálta hogy egyáltalán nemvolt kép kicseréltem a monitort jo volt, visszacseréltem a sajátomra megint jó volt. és most működik. Valaki mondja el nekem most mi a következő lépés, nem szeretnék kisérletezni hogy ez rossz vagy az. nyilvan valoszinüleg a vga haldoklik, legalábbis remélem hogy csak az, de hogy lehetek ebbe biztos?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#5215) sznyunyi


sznyunyi
tag

Nos úgy néz ki, hogy ezen a vonalon haladok tovább:[link]
Méghozzá innen fórumról fogom nagy valószínűséggel megvásárolni valakitől.
Vélemény esetleg erről a típusról?
Köszi!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5216) grim13


grim13
csendes tag

Hello mindenki !

Másokhoz hasonlóan én is egy érdekes problémával fordulnék felétek: Nemrég meghalt a vga-m :O (terhelés alatt simán lefagyott, egy barátom gépében is kipróbáltuk ott is előjött a probléma) a múlt héten vettem helyette egy HD 5670-es videokarit, beszereltem, újraraktam a rendszert is úgyis esedékes volt (win7) cd-röl telepítettem a driverét a karinak majd frissítettem a netröl a CCC-t, DVI-i kábelre is átálltam mert nem küldtek hozzá csak átalakítót azzal pedig nem volt az igazi most viszont az a probléma hogy bekapcsolás után mikor már bejelentkeztem a win-be is elkezd "leválni a videokártya" nem tudok rá jobb szót :( olyan hangot ad mint amikor eltávolítunk egy USB eszközt majd ezután "újracsatlakozik" olyan hanggal mint mikor csatlakoztatunk egy USB... ez egymás után többször is megismétlődhet de van amikor nem jön elő pl. tegnap egy film nézése közben meg sem nyikkant .... az eszközkezelőben hogyha letiltom a videokarit a probléma megoldódik de ez nem megoldás ....
a bios is frissítve volt ....
Utolsó reményem bennetek van :D ezután már csak a szerviz marad de azt nem szeretem ha turkálnak a gépemben ..... afféle háborús beidegződés, üldözési mánia nehogy a cia kehalgatokkal pakolja tele + kicsiny városkámban a szerviz alkalmazottjai enyhén szólva érdekesen állnak a problémákhoz :N

- ALiveDual-eSATA2 alapl.
- AMD Phenom X4 9650, 2300 MHz
- 2x GeIL 2gb ram

(#5217) Fluor


Fluor
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ki segítséget kérni. Újra raktam a win7 64 bit-et egy formázott partícióra. Miután feltelepítem a catalyst 11.8 at (hibát nem írt) utána újraindítom a képet. De a win nem bootol be. Annyi történik hogy bejön az alap háttérkép 800x600 as méretben de vastag fekete szegély van. olyan mintha 1680x1050 fekete kép közepén ott van a 800x600 as háttérkép. Innen nem megy tovább. Próbáltam többféle drivert mind 64 bites win 7 hez. Ilyenkor restet->csökkentett mód->rendszervisszaállítás segít csak. 5770 es kari.

köszi!

(#5218) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hát hello!
Melyikkel járnék jobban játék, videoszerkesztés és minden egyéb kisebb dolog szempontjából(cuccok a lapomon ha az segítség lenne hozzá)? Ati 6950 2gb (pl duplaventis asus) vagy nV480gtx 1536mb(pl msi twin frozr II duplaventis)! Nem ragaszkodom a példákhoz, inkább az a kérdés, hogy ati vagy nvidia? VRAM szempontjából is!
Köszönöm!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5219) viperabácsi


viperabácsi
addikt

üdv

érdekelne ,hogy ez működhet igy a videóban 2 perc utáni rész érdekelne Egész pontosan az ha veszek olyan kábelt aminek egyik vége displayport a másik dvi vagy d-sub akkor működni fog az eyefinity?
6870 direct cu kártyám van

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5220) Repsol600 válasza sznyunyi (#5218) üzenetére


Repsol600
addikt

Videószerkesztésre meg 3d munkákra inkább Nvidia. De inkább 5xx szériából válogass.

[ Szerkesztve ]

(#5221) #79125504


#79125504
törölt tag

Sziasztok ! a következő kérdéssel fordulnék hozzátok.

A napokban vettem egy Sapphire Radeon HD5670 1GB videókártyát.
ez idáig egy agps 3850-es volt a gépbe de azt mondták , hogy inkább PCI-t vegyek

Az eladónak a boltban megmutattam , hogy milyen alaplaplom van

(ASROCK 4CORE Dual SATA2) Amibe ezek az alkatrészek vannak.
Core 2-es 2.6Ghz proci
2x1GB GEIL ULTRA DDRII
CHEIFTEC CTG 500 80P

Azt mondta , hogy biztosan fog menni benne a kártya. Ti mit gondoltok ??
Mivel külföldön vagyok így nem tudom kipróbálni ezért kérem a ti véleményeteket.

Előre is köszönöm minden szaki segítségét :R :R :)

(#5222) pockhome válasza #79125504 (#5221) üzenetére


pockhome
senior tag

jó lesz bele mert az a lap kezeli az agp-t meg a pci-e -t is, csak annyi a bibi h @x4-es módban fut a slot, agy nagyon visszavágja a teljesítményt:S

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5223) viperabácsi válasza #79125504 (#5221) üzenetére


viperabácsi
addikt

elméletileg van a lapon pci-e slot csak az x4 nem pedig x16 így lassabb lesz a videókártya

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5224) viperabácsi válasza viperabácsi (#5223) üzenetére


viperabácsi
addikt

látom egyszerre írtunk :R :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5225) polonic válasza ChromeX (#5214) üzenetére


polonic
félisten

Ezek alapján én vram hibára tippelnék.

(#5226) viperabácsi


viperabácsi
addikt

erre valaki?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5227) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!
A 6850 vagy az 5850 éri meg jobban 35k körül?
Kb 1 évre kellene full hd-re kártya nekem.

(#5228) pockhome válasza viperabácsi (#5226) üzenetére


pockhome
senior tag

simán menne.
veszel x darab monitort, meg hozzá kábelt(2höz DVI-osat a többihet meg ahogy látom hdmi) és utána már csak program kérdése hogy működik-e:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5229) pockhome válasza koxos:8] (#5227) üzenetére


pockhome
senior tag

egyértelmű hogy 6850:K :DD
szerk: de e szerint a teszt szerint([link]) az 5850 jobb:)

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5230) viperabácsi válasza pockhome (#5228) üzenetére


viperabácsi
addikt

nem hdmi hanem displayport asus hd 6870 direct cu-n nincs natív hdmi , hanem 2db dp- ot tettek rá.Hdmi-t csak dvi-hdmi adapterrel tud csinálni.Az a gond a leírás szerint 1 db displayportnak be kell kötve lennie ezért gondoltam ilyenre.Ezzel működne?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5231) koxos:8] válasza pockhome (#5229) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tényleg jobb. viszont driverekkel nem tud hozni majd rajta 6850?

(#5232) pockhome válasza viperabácsi (#5230) üzenetére


pockhome
senior tag

akkor meg olyan kábelt veszel hozzá, de mennie kell:K
mivel tudja a kari az eyefinity-t vagy mit de nézz hozzá még vidit a youtube-on h hogyan kell összeépíteni:)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5233) polonic válasza koxos:8] (#5227) üzenetére


polonic
félisten

Van olyan topik, hogy "Milyen videókártyát?".

Egyébként meg nézz meg egy teszt-et.

Ha nem kell a fejlettebb UVD motor, OpenGL 4, HDMI 1.4a és DisplayPort 1.2, akkor az 5-ös szériát.

[ Szerkesztve ]

(#5234) pockhome válasza koxos:8] (#5231) üzenetére


pockhome
senior tag

hát a hardware-s lemaradást max OC-vel tudnád elérni, de annyi hogy a 6850 újabb kártya, ezért elméletben jobbnak kéne lennie és ha a sapphire-ből TOXIC-osat veszel az nagyon bírja az OC-t és a hűtése is jó.
szóval ha oilyat veszel és húzod, akkor jobb mint az 5850:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5235) Diplomata válasza sznyunyi (#5218) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Kicsit rágörcsöltél erre a kártya dologra úgy látom :U

(#5236) sznyunyi válasza Diplomata (#5235) üzenetére


sznyunyi
tag

Sajnos igen!
Alig lehet kapni valahol a 6950 2gb-ból, ott is drágaság van. :((
Hát most meg láttam LeC kollégánál 480gtx-et jó áron, gondoltam hátha az jobban ütne. De végülis lehet megmaradok atinál és innen fórumról fogom megkaparintani egy ilyen típus személyében:[link]
Csak birizgálja a fantáziám!! :B

Si vis pacem, para bellum!

(#5237) DJ WOKKY válasza sznyunyi (#5236) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megveszed, teszteled, eladod. bukni nem buksz rajta szinte semmit. Aztán veszel egy nvidiát. Sokan csinálják ezt.

(#5238) antonybee válasza DJ WOKKY (#5237) üzenetére


antonybee
csendes tag

Sziasztok.
2 napja vettem egy club3d gtx560 (non TI) karit. [link]
Jatek kozben 80 Celsiusra kuszik fel az ugy normalis?

(#5239) pockhome válasza antonybee (#5238) üzenetére


pockhome
senior tag

mije kúszik fel 80C-ra?
ha a gpu az annyira nagyon nem baj...de ha tudod szabályozni a ventijét akkor vedd feljebb szerintem:K
:)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5240) Diplomata válasza pockhome (#5239) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Mást nem nagyon mérne mint a gpu-t vagy a vrm chipeket, annál meg pláne jó a 80 fok.

(#5241) pockhome válasza Diplomata (#5240) üzenetére


pockhome
senior tag

vagyis nem gond hogy ennyi a hőm.-e?
de szerintem ha a ventit feljebbállítja olyan 40-50%-ra akkor jó lesz;)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5242) Diplomata válasza pockhome (#5241) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem gond persze, nem kell hozzányúlni, felesleges ha gyári hűtő.

(#5243) antonybee válasza Diplomata (#5242) üzenetére


antonybee
csendes tag

Gyari huto, es a gpuid-ben a GPU homerseklete van 80 fok korul. Neha tobb neha kevesebb.
Furmarknal felmegy 85 re is.

(#5244) Royal


Royal
csendes tag

Sziasztok!

Valaki esetleg?
[link]

Köszi.

(#5245) koxos:8] válasza pockhome (#5234) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Oké, köszi majd nézem a toxic-ot is. :C
Az olyan mint a his-nek az ice w kártyája?

(#5246) Diplomata válasza antonybee (#5243) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Furmark burn-in tesztben ha e fölé nem megy huzamosabb idő alatt sem akkor szerintem még nem érdemes piszkálni, ha automata vezérlésen van.

(#5247) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Használtan szeretnék VGA-t venni!
Hobbi játékos vagyok,1680x1050 képes a monitorom.
Érdemes még dx9,10 képes VGA-t venni vagy inkább már DX11-eset vegyek?
Régebbi játékokkal játszanék1-2 éves de ha új játékok megtetszenek akkor azokkal is( remélem visszafelé DX11--->DX9 ) kompatibilisek a játékok/állíthatóak.
ATI 4870, NVIDIAgtx260 körüli VGA-kra gondoltam
miket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#5248) TESCO-Zsömle válasza Viktor77 (#5212) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt tudom, hogy gyárilag nem tud.

A kérdés arra vonatkozott, miként tudnék ezen változtatni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5249) Diplomata válasza NovaBlue (#5247) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Én még egyértelműen a 4870-et ajánlanám ilyen natív felbontás mellett, most a legjobb ár-érték arányú kártya, ezen árak alatt már nem fog akkorát zuhanni az értéke úgysem mint a mostani drágább 5-ös szériának, kb. 1 év múlva eladod és veszel megint jó áron egy dx11-ben magas felbontások mellett is jól használható 5850-et mondjuk:)

[ Szerkesztve ]

(#5250) csibor


csibor
őstag

Ma túrtam 1 ASUS Ranger 200 (8400gs) kártyát a piacon. Az alaplap J&W G41-HD, hogyan tudom minden kétséget kizárni hogy a kártya rossz? Képet nem ad, ventilátor felpörög. Bios-ban engedélyezve van a külső kártya, az alapon is vannak jumper lehetőségek, bár azokat még nem piszkáltam.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.