Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Hunork válasza zsomle98 (#5597) üzenetére


Hunork
veterán

BIOS-ban kell beállítani, hogy az elsődleges VGA mi legyen.
Neked most akkor, ha jól értem, a Primary graphics adapter= Onboard, ezt kell a BIOS-ban PCI- Express-re állítani. Utána mennie kell.
(drivert letöltötted vagy telepítetted is? mert ha az alaplapi vga az elsődleges, nem hinném, hogy a pcie VGA driver fel tud települni...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5602) manoarc válasza freddirty (#5594) üzenetére


manoarc
senior tag

Porszőnyeg :)

{。^◕‿◕^。}

(#5603) DJ WOKKY válasza zsomle98 (#5597) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mint írták előttem a bios-ba kutakodj

(#5604) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem ha bekapcsolom a gépet, nincs kép nem kellene a gépnek csipogni ,hogy tönkre ment a videokártya?

(Asrock integrált vidikártyáról van szó)

Gamertag:Rob3rt75

(#5605) spista222 válasza pelenka35 (#5604) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Attól hogy nincs kép attól még nagyon sok más hiba is lehet nem csak a vga, másik nem minden gépbe van bekötve a csipogó. Sztem első körbe vedd ki a rammokat és a VGA-t és rakd vissza mert általában csak kontakt hiba szokott lenni. Ha szét van szedve a gép akkor látod hogy be van e kötve a csipogó, ha a kiszedés visszarakás nem oldotta meg a problémát akkor vedd ki a rammot és a vga-t így Biostól függően de általában 3 hosszút kellene síponi. ha sípol rakd vissza a rammot és akkor most a vga-t kellene kifütyülnie 1 hosszú két röviddel ha ez is megvan akkor vga vissza is menni kellene. Ha Vga nélkül kicsipogta a VGA-t és VGA-t visszatéve mégse csipog semmit és kép sincs akkor próbáld meg egy másik VGA-val.

(#5606) pelenka35 válasza spista222 (#5605) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszi ,de integrált a vidikari :(
Ráadásul ezer éves gépről van szó :)

Gamertag:Rob3rt75

(#5607) spista222 válasza pelenka35 (#5606) üzenetére


spista222
addikt

A rammot azért megpróbálhatod kivenni és visszarakni, és egy cmos reszetet is hátha segít.
Ha ram nélkül se csipog akkor alaplapra gyanakodnék.

(#5608) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hello!
PNY-ről mit tudtok mondani? Márka, megbízhatóság stb.
Valamint meg tudnátok mondani, hogy a két kártya közt mi a különbség?
giga1 illetve giga2
Az elsőnél szerepel, hogy rev.1.0 azonban semmi különbséget nem találok a leírásban a típusjelzésen kívül...
Köszi!

Si vis pacem, para bellum!

(#5609) pelenka35 válasza spista222 (#5607) üzenetére


pelenka35
őstag

RAM kiszedve, lepucolva, megy a gép .
Köszönöm a gyors segítséget.

Gamertag:Rob3rt75

(#5610) spista222 válasza pelenka35 (#5609) üzenetére


spista222
addikt

Örültem hogy segíthettem

(#5611) Hunork válasza sznyunyi (#5608) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

PNY -ről csak annyit, hogy már 1985 óta jelen vannak, gyártanak memóriát, VGA-t Pendrive -okat, kábeleket, és még sok mindent. (FX5200 kártyájuk is volt!) :D
De személyes tapasztalatom nincs, viszont ha a főoldalon a keresőben rákeresel, találsz teszteket is a termékeikről!
Hivatalos oldaluk: [link]

Gigabyte: bár én csak a gyártó hivatalos oldalán kutattam, és találtam egy külföldi fórumot, ahol ugyanez a kérdés.
[link]

Eszerint szinte semmi, csak annyi, hogy a GV-N480UD-15I régebbi példány, ezért talán olcsóbb is, és a másiknál inkább gyártásbeli fejlődés lehet, hűtés, memória chip-ek márkája, megbízhatóság...stb.(érdemes elolvasni a link-ben az utolsó hsz-t... :) )

Majd szólj, ha rájöttél te is valamire!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5612) zsomle98 válasza Hunork (#5601) üzenetére


zsomle98
csendes tag

Köszi szépen majd írom hogy ment e!

(#5614) DJ WOKKY válasza zsomle98 (#5613) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:R rendben.

(#5615) BRIKLY


BRIKLY
veterán

szép napot mindenkinek.

segítségre lenne szükségem. vettem egy ZOTAC 8800GT-t, amit túlmelegedési hibával árultak jó árban. :D gondoltam szépen kitakarítom,kap esetleg egy kis + ventit,és minden oké lesz. hát nem jött össze.
először gondoltam megnézem mi melegszik túl,mielőtt piszkálnám. 6-7 perc cod4 után 62 fokos GPU-val lefagyasztotta a gépem. mi lehet a gondja? nincs semmi csíkozás,szemetelés!

előre is köszi.

(#5616) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Olyannal fordulnék hozzátok, hogy van nekem egy Gigabyte HD2600XT VGA-m, PCIE-os, most ez van a gépben, meg van egy évek óta nem használt ASUS 7600GT-m, ez is PCIE-os. Na most nagyon régen a dobozban lapul, mert anno ki kellett vennem, és vennem másikat helyette, mert bekrepált(legalábbis szerintem), asszem csíkozódtak a játékok, és azóta nem lett kipróbálva, hogy most volt-e valami baja, nem tudom, de a lényeg hogy megnézném még1x hogy működik-e, pót VGA-nak tökéletes lenne. A kérdésem hogy, össze omlana-e a rendszer, hogy ha visszatenném? Természetesen az ATI drivert leszedném először, és úgy kártya csere majd gép indít. Jó ötlet, vagy inkább hagyjam? Op.rendszer: Win7 32bit

Köszönöm!

(#5617) fenergie84 válasza BRIKLY (#5615) üzenetére


fenergie84
addikt

Az a baj, hogy a kártyán a GPU vagy a memória chipek közöl valamelyik, vagy több egyszerre melegszik, túlmelegszik.
Ennek oka, hogy a GPU-t és a memóriákat is BGA tokozással rögzítik a nyákhoz, ami idővel elválik (ebben az esetben szokott csíkozni, fagyni) vagy el fog válni (ebben az esetben még csak melegszik), a javítása lehetséges reballozással, de ebben az árkategóriában már nem éri meg....

Grampy: ha régen rossz volt, az akkor magától nem javult meg, szóval szerintem kár a fáradságot venni a vesződéshez...

[ Szerkesztve ]

(#5618) Hunork válasza Grampy (#5616) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!

Hát ha akkor rossz volt, és csíkozott, akkor valszeg azóta nem javult meg a dobozában... :N

Ha van időd, és energiád, cseréld ki, próbáld ki, a rendszer nem omlik össze, max el se indul, vagy igen, de megint csíkozódni fog.
A kérdés, hogy a HD2600XT is bekrepált? Mert ha nem, akkor minek a csere, kicsit jobb tudású, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5619) BRIKLY válasza fenergie84 (#5617) üzenetére


BRIKLY
veterán

és akkor ez egy olyan cifra melegedés,hogy sem a hőérzékelő,sem a kezem nem érzi hogy túl meleg? :DDD mondom. GPU 62 fok volt, "GPU memória" meg még annyi sem. körbe tapogattam a kártyát,és a memória hűtő rész is alig meleg... valaki azt is mondta,hogy egy FET melegedhet túl...

(#5620) Grampy válasza Hunork (#5618) üzenetére


Grampy
aktív tag

Szia!

Igen a 2600XT van a gépben, az tökéletesen működik, és ugye a driverét szedném le, mert a másik ugye NVIDIA. Azért szeretném kipróbálni, mert elakarom adni a 2600XT-t és venni egy nagyobbat, de nincs pótba VGA-m amivel addig tudnám használni a gépet, és még ha 2d-ben menne már az is jó lenne, csak tudjam használni a gépet, meg persze ha működik, bármikor jó vészesetre is:)

(#5621) fenergie84 válasza BRIKLY (#5619) üzenetére


fenergie84
addikt

Az is lehet, arra nem is gondoltam, de szerintem biztos, h nem százas a kártya...
anno nekem a ref. 8800GT-m, ami szintén megadta magát, még vígan szaladgált 100fok környékén :K

Grampy: ki kell próbálni, ha csak 2D-re kell, akkor még lehet kiszolgál addig míg megjön a nagyobb kártya...

[ Szerkesztve ]

(#5622) Hunork válasza Grampy (#5620) üzenetére


Hunork
veterán

Bocs, már szerkesztettem a választ, felfogtam... :D
És már így értem. Hát nagy baj nem lesz, max. amit írtam. Ha elindul, akkor is teszteld le, 3Dmark vagy valami mással, játsszál vele, és ha kijön a hiba (és miért ne jönne), akkor sajna 1-2 napig nem gépezel... :(
Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5623) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok..

Egy olyan gondom lenne,hogy:

Van egy HIS Radeon x1650 PRO 256Mb/128 bit AGP-s vga-m( http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/his/radeon-x1650pro-256mb-ddr2-agp-p13029015/galeria.html )

Eléggé melegedett a kis venti mellet.Arra gondoltam,hogy leszedem a műanyag borítást és felrakok rá még egy kicsi ventit.

A másik venti a laptop hűtőmből való,ami usb-ről üzemel.Megakartam oldani,hogy egybe kötöm a két ventit és rádugom a vga-n lévő venticsatlakozóra.Ez előtt azért kipróbáltam a vga ventijét,hogy mennyire pörög a laptop hűtővel----el sem indult csak akadozott,majd ki is húztam.

Ezt követően rádugtam mind két ventit a vga venti csatijára,de meg sem mozdult.Azóta magában sem megy a vga ventije a vga venticsatlakozóról és máshogy sem.

A laptop hűtő venti van most rajta és usb kábellel működtetem.

Mi lehet a gond?Megoldaná az a problémát,ha egy ICE-Q hűtést tennék rá?Azon menne a venti?

Előre köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5624) BRIKLY válasza fenergie84 (#5621) üzenetére


BRIKLY
veterán

épp ez az. én is olvastam hogy 90-100 fokon is gond nélkül mennek. de ez a közelébe sem ér...
a képen jelölt alkatrész lehet a bűnös? az egyik mint ha kicsit meg lenne sárgulva. bár lehet én látok rosszul...

(#5625) fenergie84 válasza BRIKLY (#5624) üzenetére


fenergie84
addikt

így nem tudom megmondani, már mint látatlanba, hogy most az a sárgulás jelentheti-e a problémát...
Esetleg, ha módodban áll, akkor kézzel meg lehetne állapítani, hogy a két FET- közül melyik melegszik túl...
de ez csak megint találgatás a részemről :K

(#5626) BRIKLY válasza fenergie84 (#5625) üzenetére


BRIKLY
veterán

nekem a találgatással is nagy segítséget nyújthatsz, mert még nem fizettem ki a kártyát. viszont ha kiderül,hogy ezen csak a reball segít,akkor nem is fogom,hanem visszaküldöm,ugyanis én melegedési problémával vettem,mégpedig azt mondta az eladó,hogy a GPU melegszik túl. hát 62 fok nem éppen túl meleg... :U

azokat megtapogatni nem egyszerű feladat a kis m.atx házamban,ráadásul a venti útjában,de hát akkor kipakolom az asztalra és tapizok. :D

itt olvastam ezt a FET-es dolgot.épp abban a hirdetésben...

halkan megsúgom,4800Ft-ot kellene fizetnem érte postával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#5627) Grampy válasza Grampy (#5620) üzenetére


Grampy
aktív tag

Na megnéztem, most már újra a 2600XT van a gépben, a rendszer nem omlott össze, de a 7600GT bizony csíkoz, már induláskor is, nagy nehezen bejött a Windows, de újraindította magát meg csak kínlódott, szal jobb helye van inkább a dobozban.

(#5628) fenergie84 válasza BRIKLY (#5626) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem, ha kézrátétellel nem fedezed fel a hibás FET-et, akkor ne foglalkozz a kártyával, főleg úgy, hogy nem is fizetted ki...
A 62 fok egyáltalán nem sok, ha a GPU újra lett pasztázva, akkor meg főleg jó.
Esetleg azt kellene megnézni, h ha a hűtőt leszedet, akkor a memóriákon rajta van-e még a gap-pad (fehér, vagy szürke színű hővezető párna) és hogy milyen állapotú...

(#5629) BRIKLY válasza fenergie84 (#5628) üzenetére


BRIKLY
veterán

egyetértek...
le nem vettem a hűtőt,de alá lestem,így épnek tűnik az összes gap-pad!
most el kell mennem,de 1-1,5 órán belül jelentkezem a hírekkel. remélem csak egy FET... ha az, akkor mindenképp csere,vagy elég,ha barkácsolok rá hűtést? :)

(#5630) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Adott egy AMD-s gép Win7 64 bittel. Egy Gigabyte 9800 GTX 512-es kari. Namármost a gépbe való betétel után nem engedte a felbontást állítani Ez utánna megoldódott driver frissítéssel. Aztán ment rendesen Na mostanában a win betöltésénél no signal felirat és utánna sárga összevissza jelek de látszódik mögötte az indulásnál lévő felirat ezután a win közbe függőleges csíkozás valahogy így IIII IIII IIII IIII IIII tehát nem az egész képernyőt lefedve teljesen. Ja és van, hogy eltűnik van, hogy visszajön. A monitorhoz DVI-s átalakítóval van csatlakoztatva. Valami ötlet?????

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#5631) lsc válasza BRIKLY (#5629) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem tévedek a fetek az aluborda alatt vannak, amiket benyilaztál azok tekercsek.

Mod V60 : Nekiállhatsz keresni új kártyát.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5632) fenergie84 válasza BRIKLY (#5629) üzenetére


fenergie84
addikt

passz, nem vagyok jártas a javíthatóságuk terén... :N

(#5633) Hunork válasza Grampy (#5627) üzenetére


Hunork
veterán

így sejtettük mi is... :K
De jó kis kari volt a 2600Xt is anno!
(lassan viszont be kell majd újítanod)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5634) Grampy válasza Hunork (#5633) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen, még most is megvagyok elégedve vele:), nem nagyon szoktam játszani, sőt...inkább csak netezek, de jó lenne valami újabb, az újabb technológia miatt, meg fogyasztás miatt, meg ha játékra vetemedek akkor ne legyen diavetítés, HD5000/6000 sorozat egészen jó fogyaszt idle-ben is, de teljesítményben a 2600XT alá nem megyek, így valószínű hogy eladom, addig meg netezek másik gépen, és nézek egy másikat. Valószínű hogy HD5670 lesz belőle, újonnan, garival, esetleg 5750 innen PH-ról használtan, de még garival, majd eldől:)

(#5635) Hunork válasza Grampy (#5634) üzenetére


Hunork
veterán

A te céljaidnak a HD 5670 tökéletes választás! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5636) Grampy válasza Hunork (#5635) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen szerintem is:), amúgyis 1280x1024 a max felbontásom, szóval nem hiszem hogy ettől erősebbre szükségem lenne.

(#5637) V60


V60
aktív tag

Hát zacc.... :W És ezzel a hibával nem is lehet mit kezdeni?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#5638) BRIKLY válasza lsc (#5631) üzenetére


BRIKLY
veterán

hmm. bocs. nem vettem le a hűtőt,mert nincs itthon pasztám,és a helyi számtech "bolt,és szervizben" nem lehet kapni :C . így nem tudom mi van alatta.
de akkor várom a Te ötletedet is,hogy mi lehet vele..

(#5639) ldave


ldave
félisten

CPU-VGA párossal kapcsolatban lenne kérdésem: jelenleg egy Core2Duo E8400-es procim van a GTX 560 Ti mellé. A gépet 1080p-s TV-re kötve használom, teljes felbontásban.
Az lenne a kérdésem, hogy CPU-t fejlesztve, mondjuk egy i5-2500-ra, lenne komolyabb változás a gép grafikus teljesítményében? Mennyire fogja vissza a jelenlegi procim a vga-t?

A Slime draws near! Command?

(#5640) fenergie84 válasza ldave (#5639) üzenetére


fenergie84
addikt

most a VGA miatt akarsz egész platformot váltani??? :U

(#5641) ldave válasza fenergie84 (#5640) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, ezért kérdem, hogy lenne-e jelentős hatása. Év elején vettem a vga-t, mert a régi megadta magát, most pedig gondoltam, hogy utánajárok hogy mekkora teljesítménybeli előnyt adna egy új cpu.
Amivel játszani szoktam: Wow, Rift, Civ 5.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5642) fenergie84 válasza ldave (#5641) üzenetére


fenergie84
addikt

csak azért kérdeztem, mert lehet nem jelentene annyi pluszt, mint amennyit ráköltesz az új proci+lap+memória trióra...
Az tuti, hogy erősebb konfig lenne, de a költségeket ne felejtsük ki a dologból :R

(#5643) lsc válasza BRIKLY (#5638) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom mi van vele, csak pontosítottam.

Az élet kegyetlen .

(#5644) Jacek


Jacek
veterán

Érdekes problémám van sajna:(

Adott egy XFX 6870 sima ref...

Bele toltam egy másik BIOS-t (sajnos) minden rendben lefutott.. a BIOS bele való volt természetesen:)

Na most újra indul mikor bejönne a win kékhalál.. ok safe modban leszedtem a drivereket, vissza raktam az eredeti lementett BIOS-t.

Itt jön az anomália:( nem lehet telepíteni a catalystot mert nincs ilyen INF ??????? 11.10 béta fölmegy de akkor kékhalál....

Na ez mi a retek? full gyári BIOS van benne..... a GPU-Z ugye tudta menteni a BIOS-t de most pl nem tudja mert nicns ilyen device azt írja..???

Jó lenne ha valaki tudna segíteni..

Előre is kösz..

(#5645) BRIKLY válasza lsc (#5643) üzenetére


BRIKLY
veterán

aha. értem. hát kár érte.
esetleg nem lehet vele trükközni valamit? alulfeszelni,vagy ilyesmi? :D bár a tuning programok nem engednek feszt állítani,nVidia BIOS Editor-ban meglestem a BIOS-t,ott van rá lehetőség,de az egyel ez felett lévő hozzászólás azt súgja,hogy ahhoz ne nyúljak. :O

(#5646) sznyunyi válasza Hunork (#5611) üzenetére


sznyunyi
tag

Köszönöm a választ!
Ha jön valami újabb info róla leírom én is. :)

Si vis pacem, para bellum!

(#5647) csucsbicep válasza ldave (#5639) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Bőven lenne gyorsulás.

(#5648) BRIKLY válasza BRIKLY (#5645) üzenetére


BRIKLY
veterán

na. visszabb vettem az órajeleket, a ventit felpörgettem maxra,és indítottam egy 3dmark06-ot. hibátlanul lefutott. :Y :))
akkor mégis csak valaminek melege van? a FET-ek melegedhetnek? mert nem a GPU,és nem a memória..
várom az ötleteket! :)

(#5649) Jacek válasza Jacek (#5644) üzenetére


Jacek
veterán

Megoldva...

Az első kékhalálnál eltávozott Bill Gates szelleme a gépből:) mert másik gépben megy rendesen... szóval új winfos..

(#5650) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Hogyan tudom megnézni,hogy a VGA-karin a venti csatlakozó ad-e áramot???

Mert lehet akkor a venti halt meg csak,de akkor veszek egy új hűtőt és minden oksa lesz.

Ha netalán megadta volna magát a venti csatlakozó akkor meg kellene mennie a vga-nak is vagy???

http://www.kephost.com/view3.php?filename=ylo57nqmbnea0kfkd7s6.jpg

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.