Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) DJ WOKKY válasza kutkut (#5847) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga

(#5852) Hunork válasza kisÁdi (#5849) üzenetére


Hunork
veterán

de sokért akkor sem tudod ma már eladni.
ebben kérdezz itt apró-gurukat, akik jobban jártasak, hogy mennyiért is lehetne eladni.
(szerintem max 8 ezer) Sajna, ilyen a hw piac. Nehéz túladni az egy éves cuccokon jó áron, mert közben akkora a fejlődés és a termékpaletta változás...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5853) kutkut válasza DJ WOKKY (#5851) üzenetére


kutkut
addikt

És melyiket rakjam fel? :F Még csak tegnap raktam fel a 10.2-es catalystot, eddig még nem volt a gépen... :B

Meizu MX3 32GB

(#5854) DJ WOKKY válasza kutkut (#5853) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

esetleg amit hozzá adtak, vagy frissebbet, ha ez a legfrissebb hozzá. akkor egy picit régebbit.

(#5855) kutkut válasza DJ WOKKY (#5854) üzenetére


kutkut
addikt

?? :B Ez egy ősrégi kártya ( és gép), tegnap szedtem le a catalystot (gondolom, a legfrissebbet). :F Eddig nem igazán foglalkoztam ilyen dolgokkal...

Meizu MX3 32GB

(#5856) DJ WOKKY válasza kutkut (#5855) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért kéne megnézni másik driverrel hátha.

(#5857) Görgőce


Görgőce
csendes tag

Sziasztok!

Van a gépemben egy Asus 8600GT Silent videókari, és tegnap volt egy kis áramkimaradás, ami nem is probléma mert használok szünetmentes tápot és azonnal ki is kapcsoltuk, hogy ne legyen gond.
Na és azt csinálta gép, hogy az kimaradás után csak az integrált videókártyáról adott képet, én meg azonnal fogtam, kivettem a karit, kipucoltam a gépet és visszatettem a karit, ami után be is kapcsolt a gép rendesen...
De ma megint nem ad jelet a 8600GT, és az eszközkezelőben sem látja a gép...
Próbáltam letiltani az integráltat biosban, de semmi... másik gép meg nincs amiben kipróbálhatnám. :(
Egyébként előtte soha semmi gond nem volt a kártyával.

Szerintetek mi lehet gond? :F

Válaszokat előre is köszönöm.

Gergő

(#5858) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Van egy HD4850-es karim és ahhoz szeretném a 11.6-os Catalyst-ot feltenni és nemtom h min1-e h melyiket teszem fel vagy van külön 4000-es szériához való is? Vagy elég ha az ATi oldaláról leszedem a 11.6-ost?

Matthew 24:42

(#5859) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok gép vásárlás előtt állok. A VGA téren ami felmerült bennem az GIGABYTE GV-R697OC2-2GD HD6970 2GB - 102 ezer Ft ért illetve ASUS EAH6950 DCII - 75 ezer Ft ért.
Ugye látszik a két kártya között az elég nagy az árkülönbség. A kérdés megéri e ez? Teszteket néztem de hát nem 30.000 Ft-nyi különbség van a két kártya között. Legdurvább eltérések max 20 Fps volt.
Kérdés mit gondoltok melyik legyen? ( tudom hogy a DCII elég nagy jószág de ezzel nem lenne baj elfér.)
Válaszokat előre köszi. :R

Amúgy majd Bull 8150 be menne és ASUS Crosshair V Formula lapba. Játék tekintetében fő cél csak a BF3.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#5860) sznyunyi


sznyunyi
tag

Halihó!
Már sokadszor... Márka kérdés: Zotac 480GTX 59k 1 év garral vagy PNY 480GTX 58k 3 év garral??? (((És ha csak és kizárólag a márkát nézem akkor pedig melyik?)))
Köszöntem!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5861) zsomle98


zsomle98
csendes tag

koszi mostmár megy minden!

(#5862) DJ WOKKY válasza sznyunyi (#5860) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak márkát nézve Zotac, de azért az a +2 év eltörli, hogy csak a márkát nézzem!!!!

(#5863) sutszi


sutszi
veterán

Erre valaki?
[link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5864) kisÁdi válasza Hunork (#5844) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

460, 550, 560 Ezek közül melyik a legjobb? Az 560 ugye?Aztán 460 és 550 a sorrend?
És nézegettem az árakat. 550: kb 30 000 460: kb 36 000 560: 52 000
Jól látom vagy nem így van.És amúgy az 550 mennyire jó kártya? :D

(#5865) Zohan válasza sznyunyi (#5860) üzenetére


Zohan
senior tag

akkor zotac.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5866) zolee5016 válasza sznyunyi (#5860) üzenetére


zolee5016
őstag

Zotac ez számomra is 1értelmű

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5867) Hunork válasza kisÁdi (#5864) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A sorrend pontos. Az árak is kb.
GTX460 vs GTX550Ti:
Abszolút műszaki szemmel: GTX550Ti jóval kevesebb áramot eszik, tehát nem kell alá brutál tápegység. Memory bandwith és pixel rate esetében a GTX550Ti a jobb, Texel rate esetében a GTX460. OpenGL támogatása a GTx550Ti-nek jobb.
Szintetikus tesztek alapján a GTX460 gyorsabb, köszönhetően a 256 bites adatbusznak, a GTX550TI csak 192 bites.
Viszont újabb fejlesztés, nem annyira áramfaló, és vannak jó kártyák, gyárilag tuningoltak, OC verziók, pl, Gigabyte, melyek csendesek, gyorsak, nem izzanak. :) (ilyen az enyém is... :K )
De ha van kereted, egyértelműen GTX560!!!
Szerintem!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5868) kisÁdi válasza Hunork (#5867) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

560 nekem túl drága.van keretem de ennyit nekem nem ér meg egy VGA:D
inkább akkor jogsi lenne belőle:D Viszont akkor az 460 gyorsabb,de az 550-et érdemesebb megvenni?

(#5869) OddMan


OddMan
őstag

NVidia GTX560 kártyához lehet kapni valamilyen viszonylag halk hűtőt? :U
Játék közben eléggé hangos nálam a gyári hűtő.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5870) zolee5016 válasza kisÁdi (#5864) üzenetére


zolee5016
őstag

Ha ez neked segít at én példám! Március táján ugyanezen problémám volt 460vs550?Minden tesztet átnéztem és több helyen is "zsákutcának" titulálták az 550-et azt nem részletezném most hogy miért de ha átnézed őket itt a PH-n is van teszt, gyorsan rájössz(ár/érték/ Én a 460 gtx mellett döntöttem.Most október van a 460 nemhogy tartja az árát még drágább is lett (min+15%) az 550 meg esik lefele.Kell ennél több magyarázat a 460 mellett?Szerintem ha 30k körül gondolkodsz akkor 768-as gtx460 ha 40k-körül 1gb gtx 460 És mindig jobb választás mint egy 550! Mielőtt bárki nekem esne SAJÁT véleményem! (Nekem annyira bejött a 460 hogy már kettő van sli-be)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5871) kisÁdi válasza zolee5016 (#5870) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

768-as sokkal rosszab mint az 1 gb-os?

(#5872) zolee5016 válasza kisÁdi (#5871) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem rosszabb csak ha nem játszol brutál játékokat akkor elég a 768-is.Bőven teszi a dolgát.Látogass el a 460gtx topicba ott több infót találsz róla!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5873) DJ WOKKY válasza kisÁdi (#5871) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

játéktól függ. Az új és kemény játékoknál azért jó ha ott van az 1gb. Egyébként a 768 teljesítményben nem sokkal gyengébb.

(#5874) kisÁdi válasza DJ WOKKY (#5873) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Crysis 2,Brink,Bulletstorm stb.. :D

(#5875) DJ WOKKY válasza kisÁdi (#5874) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ehhez azért jó lenne az 1gb :) szvsz.

(#5876) kisÁdi válasza DJ WOKKY (#5875) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Hát igen... :W :C

(#5877) DJ WOKKY válasza kisÁdi (#5876) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

itt aprón nem kutakodtál egy kicsit használt de garis kártyák között ???

(#5878) kisÁdi válasza DJ WOKKY (#5877) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

nézelődtem

(#5879) zolee5016 válasza kisÁdi (#5878) üzenetére


zolee5016
őstag

Ha tényleg van keret akkor 1gb, nem szabad megspórolni azt az 5-7k-t.Hosszutávon is jobban jársz vele, meg merem kockáztatni mi akik "időben" vettük simán kiszállunk belőle 1év múlva is minimális buktával ,már ha kiakarunk.Most se késő nem hiszem hogy házon belül van is lenne még 1 ilyen megbizható vga ebben a kategóriába.(GeForce4xx gtx) De a döntés a tied !!!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5880) Storms


Storms
őstag

üdv

Olyan kérdésem lenne hogy a mostani XFX HD5770-em tudja-e az OpenGL 4-et?
mert itt LINK
lent azt irják hogy az 5770 csak 3.2-t tud, a 6770 meg OpenGL 4.1. Ez mennyi hátrányt jelent az 5770-nek? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#5881) scope2007


scope2007
addikt

hali!

6950 2GBos vga cserét mennyire érzem majd meg? most 4890 van :D
és tervezem a cserét..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#5882) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy mobil Intel Core i3 2310 es sandybridge-es procival a beépített vidkarival Intel HD3000 -es menne-e 1366*768-as felbontásban az NFS HOT PURSUIT élvezhető formában? Szaggatás nélkül persze.
Köszönöm

(#5883) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Játék közben kb 1-2 óra játék után a játék megáll,darabos lesz a kép lila és zöld színek jelennek meg,a monitor elsötétül.Szerintetek mi lehet a probléma.A vga zotac gt240.Előre is köszi a válaszokat.

(#5884) desert_camo


desert_camo
tag

Sziasztok!

Asus vw221d monitorom mellé egy 1gb-os 5770 dukál. amióta a kártya benn van, furcsaság történt, a kép minősége elég silány, a szöveg olvasásánál tűnik fel, az jutott eszembe, mikor a régi CRT monitorom 75Hz helyett 60Hz-re volt állítva, akkor éreztem ilyet. A másik dolog a látható felület "kilógása" a képről. alul-felül 1-1 centi lemarad a képből. eddig nem volt ilyen, főleg, ha megnyomtam az auto adjust-et.. [link] mi lehet a baj? legújabb catalyst van fenn, és a monitornak pedig nincs drivere, még a gyártó honlapján sem. abszolút plug and play. látszólag minden beállítás okés.. (felbontás, stb)

desert_camo

(#5885) @matthew@


@matthew@
őstag

erre vki tudna nekem vmit mondani? Előre is köszi!

Matthew 24:42

(#5886) Storms válasza @matthew@ (#5885) üzenetére


Storms
őstag

Miért nem a legfrissebb 11.9-est teszed fel? LINK :)

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#5887) @matthew@ válasza Storms (#5886) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha megbízható akkor az is jó, de akkor ez jó a HD4850-emhez?

Matthew 24:42

(#5888) Storms válasza @matthew@ (#5887) üzenetére


Storms
őstag

Persze hogy jó hozzá! Nyugodtan tedd fel.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#5889) Zohan válasza scope2007 (#5881) üzenetére


Zohan
senior tag

természetesen nagyon megéreznéd. ugye 6950 már dx11-et tud.

(#5883) malware
nézd meg a vga hőmérsékletét pl aida-val.. ha magasak a hőmérsékletek akkor megvan h mi okozza és valszeg meg kell oldani a jobb hűtést neki.
Ha nem akkor próbálkozz uj driverrel ha ez sem akkor a többiek mondanak majd valami okosababt remélhetőleg.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5890) scope2007 válasza Zohan (#5889) üzenetére


scope2007
addikt

no igen.. a metrot még direkt nem játszottam .. csak 30percet.. mert azt azzal szeretném végigpörgetni :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#5891) Hunork válasza kisÁdi (#5868) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!

Közben családi program volt, megnéztük moziban a Vasököl-t. Jó kis film! :K :K
Na, utánad nem sokkal már jött a jó válasz. Használtan, ha van rá keret, és nem zavar, hogy 40-50 W-al többet eszik, akkor egyértelműen a 460-as. Valóban jobb szintetikus tesztekben és egyes játékmérésekben az 550Ti-nél. (bár nekem utóbbi van, és még nem panaszkodhatok, igaz OC változat, csak új kellett, és augusztusban épp jó árak voltak, most fos az euró...)
Ja,. és akkor meg már 1 gigásat vegyél!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5892) Zohan válasza scope2007 (#5890) üzenetére


Zohan
senior tag

hidd el teljesen más élmény lesz..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5893) roxan


roxan
senior tag

üdv!
segítség kellene: utoljára akkor vettem vga-t, amikor a radeonokat 9200-9600-9800-nak számozták. az újakkal bajban vagyok, mert pl úgy látom, egy 5670-5770 gyorsabb/jobb mint egy 6450-es. de lehet tévedek.

a lényeg: apukám gépébe keresek, és nem játékra kell. net, fotók, videók, ilyesmi. de olyan, hogy pár év múlva is jó legyen ezekre. ne a legbelépőbb szintű Kari.

Amd x2 3Ghz proci mellé, Giga Superb 460-as táphoz. 1hdd 1 dvd.

Ati vagy nvidia, tök mindegy. De max. 15e körül. köszi!

(#5894) Zohan válasza roxan (#5893) üzenetére


Zohan
senior tag

ez a neked való VGA akkor...

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5895) DJ WOKKY válasza roxan (#5893) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

gts 250, ati 4850 egy-egy a sok közül.

(#5896) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Pénteken sikerült hozzájutnom egy Sapphire HD 5550-hez(512MB GDDR5), és lehet, hogy én voltam a béna, de az ati(amd) hivatalos oldalán nem találtam pont hozzá való drivert, csak 5570-hez. Próbaképp leszedtem azt, mert elsőre nem akartam a saját cd-jéről feltenni, de amint az felkerült előjött egy probléma, hogy bekapcsolás után kis idővel mindig elszürkült a képernyő. Kiderült, hogy elvileg a driver miatt csinálta ezt. Feltettem a cd-n lévő drivert, de egy gond továbbra is van, mert hiába működik a videókártya, az eszközkezelő továbbra is mutat egy felismeretlen PCI eszközt, márpedig az egyetlen ilyen eszköz a videókártya.
Szerintetek mitől lehet ez? Előre is köszi a választ!

Üdv!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#5897) Zohan válasza vj0c1 (#5896) üzenetére


Zohan
senior tag

elvileg ezek már multi driverek.. tehát szinte mind jók mindhez mivel valójában nincs is külön driver hozzá hanem egyben van az összesé..

Az alábbiak alapján tudom ezt mondani legujabb ati drivert tettem fel hd6870hez.. most egy hd2900gt illetve csajom 4850eséhez sem tettem fel ujabb drivert és mindnél tökéletes..
és mindezeket a saját gépembe kipróbálva. ráadásul ugy hogy előtte még NV driver volt fent :D( mondjuk ez HD Radeon szérián belül igaz )

szóval megoldásként ha a legujabb driver van fent szerezd be az egyel előbbit ha igy sem jó, elképzelhető hardver hiba.

(amugy megjegyzem atinál driver szinten nincs is olyan h 5550 vagy 5570 vagy 5770.. hanem 5xxx széria..!!!)

innen töltsd le

első takegba
desktop
utána hd radeon
és 5xxx
majd a win-ed megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5898) vj0c1 válasza Zohan (#5897) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Rendben, köszi szépen, később kipróbálom most sajnos mennem kell. Mondjuk azért új kártyánál én nem tudtam volna elképzelni a hardverhibát, de remélem az általad linkelt driverrel nem lesz szürkülés, meg ez a felismeretlen pci alkatrész sem.
Később még valószínűleg írok, hogy mi lesz, és köszi még egyszer!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#5899) ttt1


ttt1
őstag

Tudna vki nekem segíteni?Lenne egy Ati 9800 pro kártyám és a hétvégén szerelés közben leesett róla 1 ellenállás. Az ellenállás is megvan +az is,hogy hova kellene visszaforrasztani, de se szaktudásom se felszerelésem nincs ilyen finom munkához. 1-2 sör-ért vki nm csinálná meg?:)

(#5900) Zohan válasza vj0c1 (#5898) üzenetére


Zohan
senior tag

multhét pénteken vettem egy zsir uj 6870est és hibás volt... szóval simán lehet.. ma kapom meg az ujat :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.