Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#5700) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem. :U

(#5702) BRIKLY válasza DJ WOKKY (#5701) üzenetére


BRIKLY
veterán

jó neked. mert én nem.:DDD

(#5703) spista222 válasza BRIKLY (#5702) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Amit linkeltél képen és mit berajzoltál fetnek ami tekercs attól a kép szerin balra vannak a fetek kb 1 centire. Mivel van rajta alu borda így nem hiszem hogy az melegedne túl de azért nézd meg a másik oldalt, hogy sötétedett e és az a borda ráfekszik e a fetekre.
Sztem ugyanúgy BGA baja van mint a csíkozósoknak csak annyi kivétellel hogy 60 fok körül jön még most elő ezért ha ráadod maxra a hűtést akkor lehet hogy épp nem éri el azt a hőfokot amin már fagyna. Esetleg próbáld megy egy kicsit a frekiket csökkenteni hátha az segít mondjuk akkor hibázna most is nem csak fagyna.

(#5704) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#5702) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

már arra fel mondtam, hogy amit leírtál előttem azt értem :)

(#5705) BRIKLY válasza spista222 (#5703) üzenetére


BRIKLY
veterán

a hűtőt majd leveszem...
de a hőfokkal kapcsolatos elképzelésed nem biztos. mikor kis venti fordulaton lefagyott 62fok volt a gpu. akkor csak cod4 futott, ami 40-50%-ra terhelte. mikor max venti fordulattal 3dmark-ot futtattam 64 fokra is felkúszott. rá tapadtam a képernyőre, de semmit nem hibázott...

DJ WOKKY: tudom mire mondtad.:)

[ Szerkesztve ]

(#5706) spista222 válasza BRIKLY (#5705) üzenetére


spista222
addikt

Még régebben egy abit bx133 lapba raktam egy tualatin procit amit nem támogat csak egy kis átalakítással, Lusta voltam így egy átkötést nem akartam megcsinálni, beindult is ment is csak mindig fagyott, átkötés után jó lett, ebből az a tanulság hogy attól még lehet BGA- hibás hogy nem a memóriához vezető BGA-k haltak meg így nem hibázik de fagy,stb . Az hogy mit mér a vga és milyen gyakorisággal és pontossággal azt inkább hanyagoljuk:D.
Azt a 62 fokot hogy monitoroztad játék közben?
Ami még lehet hogy max fordulaton a venti valami olyat is hűt amit kis fordulaton nem eléggé.
Max fordulaton játszottál is vele vagy csak 1 3dmark és vége?

(#5707) BRIKLY válasza spista222 (#5706) üzenetére


BRIKLY
veterán

igen. monitoroztam játék közben.
"Ami még lehet hogy max fordulaton a venti valami olyat is hűt amit kis fordulaton nem eléggé." én erre gyanakszom jobban!
hogy mit mér,abben én sem bízom teljesen, épp ezért tapogattam a kártyát. a memória hűt részhez is hozz tudok érni menet közben, és talán ha volt 50 55 fok... tehát ugye attól még a memória pár fokkal melegebb lehet, de legyen 60 fok. az ennél a kártyánál semmiség...

max fordulatú ventivel játszottam is. 10 perc cod4, és legalább fél óra battlefield 3 beta, ami elég durván eszi a kártyát! vram-ot is teljesen megeszi...

(#5708) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#5705) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor oké :) meg is nyugodtam most már :K

(#5709) teckdeck5


teckdeck5
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket, illetve véleményeteket szeretném kérni videókártya vásárlással kapcsolatosan.
30.000Ft az irányár (+ - párezer) és jelenleg 2 kártyán gondolkozok;

Sapphire HD6770 1GB GDDR5
Gigabyte GV-R577SL-1GD - HD5770 1GB

(#5710) Hunork válasza teckdeck5 (#5709) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Lehet, hogy most furcsa lesz: de a két kártya gyakorlatilag egy és ugyanaz. (kivéve, hogy két év van köztük) :)
Amúgy AMD-ATI fanok szerint a Sapphire a jobb ebben az esetben, de várd meg őket, mit mondanak.

(2 év nyilván jót tett a gyártásnak, és a 6770 között vannak gyárilag húzottak, és asszem az OpenGL verzióban jobb a 6770-nél)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5711) spista222 válasza BRIKLY (#5707) üzenetére


spista222
addikt

Ha még most megy is a kártya max fordulaton nem hiszem hogy sokáig húzza így, de majd eldöntöd hogy neked ez így jó e.

(#5712) Hunork válasza Hunork (#5710) üzenetére


Hunork
veterán

jav: OpnGL verzóban jobb a 6770. (3.2 és 4.1) Utóbbi a 6770.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5713) DJ WOKKY válasza teckdeck5 (#5709) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sapphire mindenképp és akkor már az újabb versió

(#5714) teckdeck5


teckdeck5
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat és segítséget :) Még egy olyan kérdésem lenne akkor, hogy a Sapphire 6770-ből van még két fajta; Vapor-X és Flex. 2 ezer forinttal drágábbak. Érdemes esetleg ezek közül megvenni valamelyiket, vagy jó a "sima? Illetve, hogy magáról a 6770-ről mi a véleményetek? Jó kártya, érdemes megvenni? :)

És még egy nagy zárójeles kérdésem lenne, mert nem értek hozzá :)
Jelenleg egy ATI Radeon X1950 Pro karim van és ha jól tudom, támogatja az is a CrossFire-t. A kérdésem az lenne, hogy érdemes összetenni a 2 kártyát, vagy ez hogy működik? :)

[ Szerkesztve ]

(#5715) Hunork válasza teckdeck5 (#5714) üzenetére


Hunork
veterán

A Vapor-X valamivel magasabb órajelen dolgozik.

AMD Radeon HD 6770 FleX 1 GB
850 MHz
4800 MHz
AMD Radeon HD 6770 Vapor-X 1 GB
860 MHz
4800 MHz

Crossfire -ban nem vagyok otthon, bár volt idő, mikor alaposan tanulmányoztuk a cimborámmal, mert ő ilyet szándékozott, de a lényeg akkor abban merült ki, hogy ha nem akarsz csalódni, akkor kettő, ugyanolyan tudású, technológiájú VGA-t párosíts, mert különben az eredmény megdöbbentő lehet, már ha egyáltalán engedi... (és 5 év van a két kari között!)
De majd jönnek, akik gyakorlatban is jártasak ebben.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5716) spista222 válasza teckdeck5 (#5714) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Én Vapor-x re szavazok mert kb 5-10°C fokkal hűvösebb az alap változatnál. Crossfire-be csak azonos család kártyái mennek, vagyis a te kettő kártyád nem fog abba menni és ahhoz olyan alaplap is szükséges ami rendelkezik CF támogatással és egy erős processzor se árt mert különben nem lesz érezhető a sebességnövekedés.

(#5717) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Nem tudom jó helyen vagyok e, de remélem igen.
Van egy Gainward 9800 GT Golden Sample, aminek van egy 6 pines csatija, Na most nekem egy ilyen csatim van: csati <-- 2 Molexre oszlik szét. Ez most mi, hogy a közepén hiányzik 1?

Lehetséges az, hogy a gép eljut odáig, hogy bejön az alaplap logó és utána se kép se hang? A bios csekken szerintem át esik mert sípol egyszer a lap. A lap 1 Asus M+N-HT Deluxe/HDMI.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5718) Hunork válasza Tauren45 (#5717) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Na hát szerintem ott azért nem kéne üresnek lennie, hiányzik az érintkező. De ez az én véleményem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5719) Tauren45 válasza Hunork (#5718) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Szerintem se kellene, hogy üres legyen. :F

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5720) jocoka600 válasza Tauren45 (#5719) üzenetére


jocoka600
csendes tag

lehet hogy sárga :U és emberek emiatt csinálhatja a feltett kérdésbeli hibát?

(#5721) teckdeck5


teckdeck5
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket, meg is rendeltem akkor a Sapphire HD6770 Vapor-X-et :)

Szép estét Mindenkinek! :)
TeckDeck

(#5722) Hunork válasza teckdeck5 (#5721) üzenetére


Hunork
veterán

Szívesen! :K
Legyen örömöd az új kártyában!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5723) jocoka600


jocoka600
csendes tag

emberek valaki legyen szives nézemármeg a sajátját hogy mien és ha kel az oda akor meik ág az

(#5724) spista222 válasza Tauren45 (#5719) üzenetére


spista222
addikt

A VGA csati 6 érintkezős alapból ami szét oszlik 2*3 pin-re. Az egyik 3 as a föld a másik hármas a 12V. Mivel 2 molexet alakít át 6 pinre ezért 4 föld van és 2 12V, ebből be van kötve 3 föld és 2 12V. Van ahol csak simán a középsőt a pci-e csatinál összekötik az egyik szélsővel és így kvázi 3lesz.
Lényeg: Ha ahhoz a kártyához adták akkor elég az is, ha kisebbhez akkor lehet hogy a nagy terheléstől tönkremehet a csati.

(#5725) spista222 válasza jocoka600 (#5723) üzenetére


spista222
addikt

Itt egy kép
A baloldali a 2 es a jobb oldali az átkötött:D
A VGA-n össze van kötve vagyis működik mind2 csak az első eseten az a két érintkezőn nagyobb áram folyik mint a második esetben a 3 db -on

[ Szerkesztve ]

(#5726) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

VTX3D márkáról van valakinek tapasztalata? Ez lenne a legjobb árban jelenleg.

(#5727) jocoka600 válasza spista222 (#5725) üzenetére


jocoka600
csendes tag

na akkor az a lényeg hogy 12v-bol 2 nek kell leni és nem 3 nak

ezt az átalakítót a boltbolvettem és nem kérdezték hogy mien kártyához is kel ez

(#5728) DJ WOKKY válasza Grampy (#5726) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mit vennél ilyen terméket ?

(#5729) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Két kártya összehasonlításában kérném a segítségétek.
Mobil VGA-król van szó.
A jelenlegi kártyám ATI Moblity Radeon X1600. De sajnos merőben eltérő mint ami pl a Notebookcheck oldalon szerepel mint "referencia", 450/470 helyett az enyém gyári maximuma 418/375 GPU/MEM. A 128bites memóriavezérlő mellé 256MB DDR2 RAM-ot tettek.
Szóval az én Mob. x1600-am szeretném összevetni, a Quadro NVS 140-el. L
A renferencia értékek alapján ugyanis az Nvidia kártyája kb 20-30%-al gyengébb.
Nyilván nem pontosan, de egy közelítő becslést szeretnék kapni, hogy az órajelek alapján, hogy viszonyul egymáshoz az én kártyám a quadro-hoz.

Előre is kösz a segítséget.
Üdv
sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5730) Grampy válasza DJ WOKKY (#5728) üzenetére


Grampy
aktív tag

VTX3D ATi HD5670 512MB-os GDDR5-ös VGA-t 2 év garival, 15-16 körül lehet kapni, míg a Sapphire, és többi márka 2-3E Ft-al drágább.

(#5731) Hunork válasza Grampy (#5726) üzenetére


Hunork
veterán

Hát igen, ez így elég tág fogalom.
Amúgy a VTX, ha nem csal emlékezetem, a Powercolor-ral van egy "kereskedelmi-gazdasági" csoportban. Meg hogy távol-keletiek.
Meg itt találtam egy tesztet, jól néz ki a kari...

[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5732) DJ WOKKY válasza Grampy (#5730) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

aránylag rendben van ez a kártya, már ami a hűtést illeti biztosan. Ha én választanék, akkor nekem megérné az a 2-3 ezer Ft plusz a spphire-ért. De ez saját véleményem.

(#5733) Grampy válasza DJ WOKKY (#5732) üzenetére


Grampy
aktív tag

Okés, rendben, szerintem sem lehet különösebb gond vele, ha meg igen ott van a 2 év gari, természetesen nekem is jobb lenne a Sapphire, de most az a kis pénz is sokat számít, majd még nézelődök. Köszi!

(#5734) DJ WOKKY válasza Grampy (#5733) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igazán nincs mit. Bár a gari tudod milyen, van hogy akár másfél, két hónapig is oda van a hardver :U sajnos. De szerintem nem lesz vele baj. Csak új. Jónak kell lenni.

(#5735) Hunork válasza Grampy (#5730) üzenetére


Hunork
veterán

hm, bocs, míg írtam, te is írtál... most látom csak :)
kolléga mindent megválaszolt.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5736) DJ WOKKY válasza Hunork (#5735) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

majd adok a láda sörből vagy 2 üveggel azért :D oké ? :)

(#5737) Hunork válasza DJ WOKKY (#5736) üzenetére


Hunork
veterán

Oké! :K
Ma már úgyis kaptam egy üveggel, mert frissítettem egy laptopot (Win7) ... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5738) DJ WOKKY válasza Hunork (#5737) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megérte. További hasonló szép üzletelést kívánok :)

(#5739) Hunork válasza DJ WOKKY (#5738) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi! :) 4 kattintás volt... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5740) Livius


Livius
őstag

Hello! Van a GTX280 kártyámhoz egy Accelero XTREME GTX Pro, és pár ram hűtőborda kezd lepotyogni róla, szóval a ragasztója már nem igazán tartja. Tudtok valamit amivel újra lehetne rögzíteni a kártyán a bordákat?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#5741) grim13


grim13
csendes tag

Tudja valaki hogy miért lát az amd vision engine control center 2 monitort miközben csak 1 van ? az 1iket azonosítja mint MD30799PY a másikat pedig mint Unknown, viszont ha letiltom bármelyiket a kép elmegy.....

(#5742) Hunork válasza grim13 (#5741) üzenetére


Hunork
veterán

Ne tiltsd le, ez normális.
Grafikus illesztőprogramok már csak ilyenek. Meg kell szokni. És ez komoly! :K
(nyilván több csati van a kártyádon, régebben nekem a TV-Out-ra volt második moncsi, pedig rá sem volt kötve tévé...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5743) DJ WOKKY válasza grim13 (#5741) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szokott ilyen téves infót kiírni.

(#5744) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Nézegetem itt a videókártya beállításokat, és ezt találtam benne:

Jó az nekem ha van 1,5GB megosztott memóriám? Ezt most a rendszermemóriából fixen leveszi mindíg? Nem használom játékra a gépet egyáltalán, nem is állítottam be ilyen megosztást és nem is találom hol lehetne kikapcsolni.
Kell ezzel valamit csinálni?

köszi,
nihill

[ Szerkesztve ]

(#5745) Hunork válasza nihill (#5744) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ez az alapértelmezett illesztőprogram beállítás.
Mivel 512 MByte a VGA memóriája, ezért automatikusan felajánlja, hogy a rendszermemóriából is dolgozhasson, ha kell.
Ettől neked semmi bajod nem lesz, a memória, ha nem játszol, a rendelkezésedre áll.
Úgyhogy ne foglalkozz vele, ez egy illesztőprogram kellék, ha úgy tetszik. (bár módosíthatod is, ha akarod, de nem szükséges)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5746) Zohan


Zohan
senior tag

hi all

GTX 460at cseréltem le egy XFX 6870-re..

leszedtem a drivereket .. driver sweeperrel tiszitottam is utána a maradékokat..

ati driver fel ment lefbontás meg ilyenek rendben.. DE

a Képernyőn zöld pöttyök villognak mindenfelé.. VGA kapásból rossz? vagy inkább cisnáljak win reinstallt?
vagy hogyan tudhatom meg mi baja most?

szerk.: jah és a zöld pöttyök menyisége és helye folyamatosan változik :D
jah és csak a sötét szineknél csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5747) Zohan válasza Zohan (#5746) üzenetére


Zohan
senior tag

jah és vga hőmérséklet is rendben

konkrétan ez a tipus: [link]

HD-687A-ZDFC

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5748) csucsbicep válasza Zohan (#5746) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor nagy valószínűséggel vram hibás a kártyád.

(#5749) Zohan válasza csucsbicep (#5748) üzenetére


Zohan
senior tag

bios alatt is cisnálja bár nem mindig illetve win telepitő alatt is.. én is erre gondoltam.. ebből 72órás csere gari lesz :S

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5750) csucsbicep válasza Zohan (#5749) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha Bios alatt is csinálja, akkor szinte 100%, hogy vram hiba. Gariztasd, mert mást nem tudsz csinálni vele.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.