Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Diplomata válasza hcs0924 (#5300) üzenetére


Diplomata
aktív tag

A 83-87 fok még teljesen elfogadható, egy normálisabb játék megterheli ennyire a kártyát.Furmark-al nézd meg hogy hány fokra melegszik fel a gpu és amit még mér a gpu-z benne.

[ Szerkesztve ]

(#5302) hcs0924 válasza Diplomata (#5301) üzenetére


hcs0924
tag

Köszönöm nézem máris!

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#5303) hcs0924 válasza Diplomata (#5301) üzenetére


hcs0924
tag

Na megmértem terhelés allatt 66-75 fok között volt, nem értem már az egészet. De a laggolás megvan...

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#5304) Diplomata válasza hcs0924 (#5303) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod kivenni a memóriákat egyesével, és úgy letesztelni, ki-berakni a vga-t, bios default, proci hőmérséklet.Több játéknál is ugyanezt csinálja?

(#5305) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!
NAgyon egyszerű és biztosan unott a kérdésem, de mi az igazság, jelenthet-e egy 5870 mellett CPU limitet egy 955-es Phenom alap órajlen?
Köszönöm!

(#5306) hcs0924 válasza Diplomata (#5304) üzenetére


hcs0924
tag

Bus CAble Car simulator 2011 és Dirt 3-nál csinálja, Driver san francisconál kevésbé.. de valamennyire ott is. Megpróbálom ezeket köszi!

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#5307) Diplomata válasza ingalls (#5305) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem hiszem hogy kevés lenne, 4 mag 3200mhz-en nem kevés, a játékok nem is nagyon használják ki egyszerre maximálisan az összeset, és gondolom te sem ilyen 1280-as felbontásokban játszol.

(#5308) hcs0924 válasza hcs0924 (#5306) üzenetére


hcs0924
tag

Megvolt minden, semmi változás. :(

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#5309) rumkola válasza hcs0924 (#5308) üzenetére


rumkola
veterán

most nézem hogy van hogy néha bootolásnál nem ad jelet a monitor...
ez nem jó jel
próbáld a molex-pcie elosztókat máshogyan dugni a tápra, hogy több ágról kapjon naftát a vga
(ha van a tápn elég pcie csati, akkor is probálkozz meg ezzel)

(#5310) hcs0924 válasza rumkola (#5309) üzenetére


hcs0924
tag

Rendben köszönöm szépen!

A bootolásos probléma közben megoldódott, rá volt dugva a másik kimenet a tv-re, mióta leszedtem, ez a hiba nem jelentkezik :F Megpróbálom a tápot, lehet az áramellátással van gond?

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#5311) DJ WOKKY válasza ingalls (#5305) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezen proci mellett biztosan nincs.

(#5312) Ari18 válasza DJ WOKKY (#5282) üzenetére


Ari18
őstag

Köszi, de sajnos így sem jó, mert ilyenkor úgy működik a mintha két "asztalom" lenne, viszont ez nem ér semmit, mert csak azt látom a tv-n amit áthúzok egérrel.
Annyit szeretnék, csak, hogy mind a két megjelenítő a natív felbontásán üzemeljen és ugyan azt lássam rajtuk.

(#5313) d3lete


d3lete
aktív tag

Na most akkor minek higgyek? A biosnak ami azt írja hogy DDR2 1.8v : 2.272V
Vagy az Amd overdrive nak ami meg azt írja hogy Memory Voltage: 1.8volt a megemelés előtt 1.650v volt... :R

Lefuttattam memtest86 ot hiba nincs.
Lefuttattam a furmarkot 1680x1050 extreme hiba nincs.
Lefutattam a primer95 öt hiba nincs.
Lefutattam a 3d mark vantaget 1x fagyott be memória átállítás előtt azóta hiba nélkül végigmegy.
Vga memory testet is futtamttam hiba nincs.
De ha Battlefield Bad Company 2 vel játszom. Pontosan 1 egész pálya után fagy be a játék.
amikor tölti be a pályát se hamarabb se később.
Előzmény: VGa órajelei GPU 900 mem 975 . Végigjátszottam egy pályát ,áá mnodom megyek másik szerverre. Leléptem csatlakoznék fel a másik szerverre tölti a páylát, megáll.
Elsötétül a kép 1mp re aztán visszajön.Egyszercsak elsötétül újra vga venti felpörög 100% ra
ugyanígy a proceszoré is. Monitor power saving mód.MONDOM : OKÉ fiam...
Reset.....tam tam :) nem bootolt be a gép ventik 100% on pörögnek.Monodm velem ne szórakozzál... :Y
Táp kikapcs nem kapsz 220 at. ;] Aztán vissszakapcs és működött. :R DE FAGY!! ...Furmark és a többi tesztprogramk hiba nélkül futnak. a crysis benchmark is.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok ,sajnos a többi fórumban nem válaszoltak, ezért megpróbálkoznék itt is...
egyik notimban ( Toshiba T210 ) Intel HD vga van.
egy ideje feltűnt, hogy az 1080p-s youtube videók akadnak. én viszont tudtam, hogy a gépemnek simán akadás mentesen kéne lejátszania ezeket a yt. videókat. a video fps értéke 6 volt. nem akartam elhinni. aztán kikapcsoltam a flash playerben a hardveres gyorsítást éés az 1080p-s youtube videók tökéletesen mennek az fps értéke 30-32 lett.
tudom, hogy a flash player-el is sok a gond, de most úgy néz ki ,hogy driver hiba lehet.
a Toshiba oldalán ez a legújabb, ami nekem is fent van. az Intel oldalán van újabb driver is, de ezt nem tudom telepíteni az alábbi hibaüzenet miatt: kép
most mennek szépen a videók, de így teljesen a procit terheli le, és működni kellene hardveres gyorsítással is. találkozott már vki hasonló esettel ? :U

(#5315) rumkola válasza Krystal_s (#5314) üzenetére


rumkola
veterán

hagyd a fenébe a HW-s gyorsítást, én még gtx460-nál is kilőttem
sztem vakítás

(#5316) zolee5016


zolee5016
őstag

Volna 1 kérdésem .hogy kell tesztelni az sli-t ?Van 3dmarkt-om az 1 ik kártyára 29020 pontot adott a másikra meg 29500-at a kettőre mennyit kéne adjon?Van még esetleg valami speckós progi a sli-re?A héten sli lesz a két kártyával(gtx460) jó lenne ha tudnám.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5317) Krystal_s válasza rumkola (#5315) üzenetére


Krystal_s
addikt

ok csak vmi nincs rendben, mert amikor ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás ,akkor a video infónál azt írja :
software video rendering, software video decoding
ha bekapcsolom, akkor :
software video rendering, accelerated video decoding

tudomásom szerint hardveres gyorsítással a video renderingnek is accelerated-nek kellene lenni :U most nézem, hogy a proci használat között nem sok a különbség. a képminőségben sem látok különbséget :) egyik fórumtárs állította ,h szebb lesz a kép, de sokan írták h nem vesznek észre különbséget. szóval lehet neked van igazad. ;) amúgy is utálom a flash playert, amióta egy procizabáló bugos sz*r lett :(

(#5318) DJ WOKKY válasza Ari18 (#5312) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezzel a progival nem tudtad megoldani ezt. Én pedig úgy tudtam ezzel megoldható a problémád. Sorry. Most mást hirtelen nem tudok :(

(#5319) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Bocsi ha sok fórumba leírtam, de nem kaptam még választ rá.

Történetem elejéről. Vettem egy félkonfigot 2010 novemberben használtam itt hardveraprón. Intel C2D E8400,, OCZ Vendetta 2 hűtő, Intel DP35DP alaplap, Giga 4850 512Mb VGA, 2x2Gb Geil Value 800Mhz DDR2. Garisopapírt kaptam hozzá. Előző tulaj jobbra váltás miatt adta el.
Rávettem magam, beledobtam a régi gépembe (régi ház régi táp)
Láss csodát nem működött normálisan behalt tőle a gépem, legalábbis a VGA.. csíkozott, bevillódzott. Mindenki azt mondta cseréljem le a tápot, mert lehet az a baj, lecseréltem, (Be quite straight power E7 450W), de mint kiderült nem csak ez volt a hiba a VGA is kimehetett mert pl Fifa10 alatt, meg utána mindenhol csíkozott, villogott, stb.
2011 januárjában visszavittem a VGA-t gariba.. Rossz volt, kaptam egy giga 4850 1Gb Silent cell-t. Ez sem működött, gyakorlatilag filmnézés Netezés tökéletesen ment, a 3D programoknál, meg egyszerűen merevre fagyott a gép. Kértem fórumról tanácsot. Mindenki azt mondta ilyet az alaplap csinál. 2011 augusztusában Visszavittem az alaplapot és a biztonság kedvéért a VGA-t is visszavittem ellenőrzésre.
Szervíz végitélete, az alaplap Teszt OK, a VGA kuka, amiből lett egy Sapphire 6750 1GB DDR5-re csere.
Berakom a gépembe, tökéletesen működik, azonban ha windows alatt vagyok mintha elhúzás (Mint amikor a régi antennás tv-t állítoid be és meggörbül a kép) lenne néha a monitor felső 1cm-es vízszintes csíkján, meg néha bevillanna egy egy vákonyka csík, ezeket a villanásokat, netzés közben, vagy ablakváltásoknál pl két mozilla közötti váltásnál, új oldal betöltésénél tapasztalom.
Játékok alatt semmi nem érzékelhető, minden tökéletesen megy.
Furmark3D tesztben 2 óra elég erős nagyfelbontású tesztelésben sem érzékeltem hibát és ki sem fagyott a gép.
Újratettem a gépet, de semmi, mintha most is látnám a csíkokat.
Mi lehet ez? A hálózati áramban lenne valami? Vagy az új tápom szórakozik? vagy VGA Hiba (de azt kétlem mert játékoknál semmi, de semmi probléma nincs) A monnitorom lenne rossz? Vagy az egyik régi vinyóm halt be és az okoz ilyen (ingadozásokat).
Szerintem nem a monitor a hibás, mer ha nem rakok fel VGA drivert akkor csak a sima tiszta windows alatt nem észlelem ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#5320) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok ismét! :)

Megint lenne egy kérdésem...
Ez a vga hibája lenne? (6600GT, Test Drive Unlimited)

Az érdekes az, hogy más játéknál nem csinálja. (pl. Portal, Flatout 2)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#5321) Smithh válasza Mulderpapa (#5320) üzenetére


Smithh
tag

Csak ez alatt a játék alatt,vagy alapból is hibázik?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#5322) Mulderpapa válasza Smithh (#5321) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Idáig csak TDU alatt csinája. Elindítom, menüben még hibátlan, amikor elindul a játék, hibátlan, de pár másodperc után elkezd iszonyatosan szaggatni és "szétesik" a kép. 2d-nél hibátlan és más 3d-s játéknál sincs semmi baj. Pedig a Portal is szépen meghajtja a kártyát 1360x768-ban, high-on, élsimítással. Hőmérséklet rendben.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#5323) Smithh válasza Mulderpapa (#5322) üzenetére


Smithh
tag

Akkor ez nem kártya hibára utal.Driver legfrisebb? TDU-n javítások fent vannak?HDR be van kapcsolva?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#5324) Mulderpapa válasza Smithh (#5323) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

HDR nincs bekapcsolva, patch fent van, driver a legfrissebb. Ezekkel a beállításokkal, egy 7300GT-vel hibátlanul ment.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#5325) d3lete válasza gerzsol (#5319) üzenetére


d3lete
aktív tag

Van az alaplapon vga kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#5326) Smithh válasza Mulderpapa (#5324) üzenetére


Smithh
tag

Ez érdekes probléma!
Ha a HDR-t bekapcsolod mi történik?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#5327) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Azt szeretném kérdezni hogy egy 5770 mellé mi a minimum proci amivel működik optimálisan.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5328) Smithh válasza Boogie33 (#5327) üzenetére


Smithh
tag

E 8xxx vagy Q9xxx már kihajtja,ennél gyengébb viszont nem nagyon!
Vagy ha nem Socket 775 akkor core i5-ösök 7-esek!
Vagy a szutyk AMD-k de sajnos ahoz én nem értek,majd vki segít :)

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#5329) Diplomata válasza Smithh (#5328) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Gyönyörű válasz :DDD Maradjunk abban hogy egy 3.5 ghz körüli két magos processzor bőven elég egy ilyen kártyához, még a "szutyok" amd-nél is.

(#5330) d3lete válasza Boogie33 (#5327) üzenetére


d3lete
aktív tag

egy phenom 2 es már kihatja x3 x4 én a x4 920 at ajánlom

[ Szerkesztve ]

(#5331) Diplomata válasza d3lete (#5330) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Még a Phenom II X4 945-öt ajánlanám 4 magos prociban, ez 3ghz-et tud.

(#5332) d3lete válasza Diplomata (#5331) üzenetére


d3lete
aktív tag

Igen igen nekem 940em van a 4890-t teljes mértékben kihatja még a crossfirebne is tökéletesen működik.mivel az 5770 kicsivel gyengébb mint a 4890 ebből következtettem.

(#5333) Diplomata válasza d3lete (#5332) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem hiába vettél olyat te sem:D Néztem egy tesztet most és ott ez a proci volt az ideális mellé, az ennél erősebb i5 i7 procik szinte semmit nem hoztak 1600-as felbontás körül, de remélem azért már 2011-ben ilyen procik és vga-k közt nem 1280-as felbontásban nyomjuk, monitort vegyünk uraim először, az az igazi flash :DDD

(#5334) Boogie33 válasza d3lete (#5330) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nekem azt mondták hogy a 6950-hez elég a Phenom II 955 BE akkor az 5770-hez nem elég esetleg egy Athlon II X3 valami ??

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5335) Diplomata válasza Boogie33 (#5334) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Hahó, elég, de elég.

(#5336) peti_s válasza Boogie33 (#5334) üzenetére


peti_s
addikt

Nem igazán értem a kérdésed, jelenleg a Phenom II X4 nagyon jó ár-érték arányban kapható. A Bulldozer persze biztos jobb lesz, de ha hosszabb távra tervezel egy kicsit is, akkor vagy vársz október végéig, vagy egy olyan AM3-t veszel amibe később mehet AM3+ CPU, és arra az egy-két hónapra veszel vmi occsó CPU-t. A 3. lehetőség, veszel egy Phenom II X4, és azzal el leszel egy időre, majd később néhány év múlva, cseréled Bulldozerre.

(#5337) Mulderpapa válasza Smithh (#5326) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

HDR-el teljesen behal, fekete kép. Mondjuk ez érthető, mert nyilván nem bírja egy 6600GT. :)
Viszont az érdekes az, hogy 1280x720-as felbontásig tökéletes. De ha a tv natívjára állítom (1360x768), akkor ez történik, ami a képen is látható. Mondjuk így már egyértelmű, hogy nem a kártya lesz a hibás, de továbbra sem értem, hogy mi ez a jelenség. :N

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#5338) DJ WOKKY válasza Mulderpapa (#5337) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem lehet, hogy ez az 1360x768-as felbontás a támogatottak között véletlen a 6600gt-nél ?

(#5339) gerzsol válasza d3lete (#5325) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Az Intel DP35DP alaplapon nincsen integrált VGA, Nincs rajta VGA Kimenet.

Előzmény:
gerzsol (#5319)

(#5325) d3lete

Valaki valami egyéb ötlet az én korábbi hszemre?

(#5340) sinya85 válasza gerzsol (#5339) üzenetére


sinya85
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, méghozzá a crossfire
ugye a 16X pciexpress 40Gbps ha cfet akarok 2x8ban megy ami ha jol kiböngésztem 20Gbps. Tehát egy PowerColor 6850 ami Memory Clock1000MHz (4.0Gbps) tulajdonsággal rendelkezik az simán elmegy 8x pciexpress slotokban is teljesítménycsökkenés nélkül. jol gondolom? ugye jól? valaki erősítsen meg

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#5341) DJ WOKKY válasza sinya85 (#5340) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

(#5342) sinya85 válasza DJ WOKKY (#5341) üzenetére


sinya85
senior tag

a (4.0Gbps) és a 4 GB/s az ugyan az? :DDD

ஜ۩۞۩ஜ

(#5343) lsc válasza sinya85 (#5340) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben 2.0-ás a foglalat akkor elég a 6850-nek a 8x-os.

Az élet kegyetlen .

(#5344) sinya85 válasza lsc (#5343) üzenetére


sinya85
senior tag

Köszöntem mindkettőtöknek

ஜ۩۞۩ஜ

(#5345) lsc válasza sinya85 (#5344) üzenetére


lsc
nagyúr

Viszont ha az adataidnál lévő lapban akarsz előbb cserélj procit vagy platformot, a procid egy 6850-hez is kevés.

Az élet kegyetlen .

(#5346) DJ WOKKY válasza sinya85 (#5342) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egyébként igen, ugyan az.

(#5347) sinya85 válasza lsc (#5345) üzenetére


sinya85
senior tag

Gondolod?

ஜ۩۞۩ஜ

(#5348) DJ WOKKY válasza sinya85 (#5347) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, még így húzva is.

(#5349) sinya85 válasza DJ WOKKY (#5348) üzenetére


sinya85
senior tag

pl ha lenne benne egy q9550?

ஜ۩۞۩ஜ

(#5350) DJ WOKKY válasza sinya85 (#5349) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nyílván jobb lenne, de én akkor már egy újabb technológiát vennék, mondjuk egy i5 2500k

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.