Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) agemate válasza DJ WOKKY (#5950) üzenetére


agemate
addikt

A CPU és a RAM tiszta, a gép nem kékhalálozott nem fagyott az előző videokártyámmal, csak ezzel. Itt sem kékhalálról van szó, hanem játékok alatt (terhelő) kifagy és ilyen hibaüzenetet ad:

vagy ilyet:

Több driverrel és friss vindózzal is próbáltam.

(#5952) DJ WOKKY válasza agemate (#5951) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az alaplapod chipset drivere gondolom fel van téve. Nem lehet, hogy azzal nem érti meg magát a vga driver. A nincs fent chipset driver, v vga driver, akkor meg tudod nézni előjön e a hiba. Vagy csak játék alatt jelentkezett eddig ?
Mert akkor pedig a terhelés miatt van, ami lehet hardveres eredetű is sajnos.

(#5953) agemate válasza DJ WOKKY (#5952) üzenetére


agemate
addikt

Persze, fent van az alaplap drivere. Igen, terhelve jelentkezik csak, főleg akkor, ha sok videomemória kell az adott programnak vagy játéknak.

(#5954) Hunork válasza DJ WOKKY (#5952) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Pont ezt akartam mondani én is, ha eddig jól ment a gép, és betette ezt a karit, akkor avval lesz a gond.
Én gyanakodnék a túlhajtásra, hiszen használtan vette. Ezért kellene első körben a frekiket megnézni, bios-t frissíteni...amiket korábban írtam.

Agemate:

VGA pontos gyártója megvan, fel a honlapjára, ott biztos megtalálod a karit, Megkeresed a Download menüt, leszeded a gyártó által mellékelt segédprogramot (biztos, lesz ilyen), aztán a Bios-t, feltéve ha van. Felrakod a progit, megnézed a frekiket, hőmérsékletet, utána ha lehet, akkor Bios frissítés. Ahogy DJ WOKKY írta, alaplap chipset akár uninstall, gép újraindulása után install.
És ha nem a GPU, akkor lehet simán a VGA memória...az szokott ilyet csinálni...

Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5955) roxan


roxan
senior tag

Üdv, EVGA videokari milyen? Sosem hallottam erről a márkáról.
Inkább plusz 3 ezerért Gigabyte?

(#5956) zolee5016 válasza roxan (#5955) üzenetére


zolee5016
őstag

A közép és felsőkategoriában az 1ik legminöségibb cucc épp ezért is nem a legolcsóbbak között van.Ha elmész bármelyik vga-s vagy alaplapos topicba talán nem is találkozol a nevével hogy panaszkodnának rá mert, minimális a prob velük. Igaz pont az áruk miatt nem is sok van belőle mert feljebb nem 3k a különbség.Ami nekem van 460gtx meg p67 sli lap az előző szintén 5 évet hiba nélkül lehúzó cuccost váltotta!(evga)Énszerintem megéri a többletet

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5957) roxan válasza zolee5016 (#5956) üzenetére


roxan
senior tag

Köszi, de épp az EVGA az olcsóbb 3ezerrel, mint az ugyanolyan csipes, memóriás Gigabyte.

EVGA van 12-ért
MSI 13
GIGA 16

Mind GT430 1Gb ram

Melyiket érdemes?

(#5958) Hunork válasza roxan (#5957) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Gondolom, a Gigabyte az OC verzió, azért ennyi, híresek arról, hogy egyből OC-t adnak ki, amiért én speciel imádom őket, nekem is egy ilyen duruzsol a gépemben, igaz 550Ti.

De itt egy link, egy rakat 430 van benne, sőt, Prohardveres link!!! (az alapadatok vannak mindegyikről)
[link]

Remélem, tudtam segíteni!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5959) zolee5016 válasza roxan (#5957) üzenetére


zolee5016
őstag

Persze mert most az euro odavágott ,de azért nem ez az ár a jellemző hanem forditva!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5960) roxan válasza Hunork (#5958) üzenetére


roxan
senior tag

huhh, köszi, végül az EVGA-t rendeltem meg.

(#5961) g@bo válasza Hunork (#5867) üzenetére


g@bo
nagyúr

hi

evg gtx 460 occ 31800+fa gtx 550 ti 27800+fa..... minimális az árdifi, 460 erősebb, 550 kevesebbet kajál, nem sokat játszom, de némi cod4 bf2 megy. tipp?

(#5962) DJ WOKKY válasza Hunork (#5954) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen. Lehet ez memória is, de ezzel még várnék. Ne fessük az ördögöt a falra.

(#5961) g@bo: Ha nem akarsz sokat játszani, és elég a közepes minőség, vagy a jobb minőség "alja", akkor nyugodtan elég lesz az 550 is. Főleg a kevesebb fogyasztása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5963) x_o_n válasza g@bo (#5961) üzenetére


x_o_n
veterán

mindenképpen nvidia?mert én pld a 460gtx et cseréltem le 4870-re...ami harmad annyiba került és a kép szebb lett sebességben nem lett difi....(legalábbis nem látható:) )cod4-bf2 megy szépen:)

nem ezt javaslom hanem egy 5870 vagy 6850 radeont nem régen nagyon jó árban árultak itt ilyeneket és szerintem azokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#5964) madgie válasza x_o_n (#5963) üzenetére


madgie
titán

" a kép szebb lett "

WTF? Max melegebb színtónusú alapból, AMD karik szoktak ezzel trükközni, rendszerint pont, hogy kevésbé színhű ez.

(#5965) x_o_n válasza madgie (#5964) üzenetére


x_o_n
veterán

ohh hát minden bizonnyal bár ha a pénztárcám nézem mindenképpen jobb volt lecserélni, a feles pénzt el tudtam költeni másra:)
és miután ritkán játszom az ati( az amd névtől kiráz a hideg)4xxx es zászlóshajója böven elég.
ha ez trükk akkor jó trükk ahol gtx460 beakadt ott ez is bár tény hogy egy 1gb verzió jobb lett volna és hogy a gtx460 modernebb volt.

(#5966) g@bo válasza x_o_n (#5963) üzenetére


g@bo
nagyúr

5850 5870 nagyon nincs, 5850 ref.hűtővel simán venném, ha lenne valahol elfekvőben /bolt/

6850 meg árban gtx460, sőt, inkább több, igaz fogyasztásban jobb..

550ti meg drága a 460 hoz képest...

(#5967) Sunsetjoy válasza Sunsetjoy (#5765) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Egy másik topikban találtak leírást, megoldási lehetőségeket a problémámra. Ha már itt nem került megválaszolásra, talán segít valakinek:

PCI express x1 BUG

[link]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#5968) x_o_n válasza g@bo (#5966) üzenetére


x_o_n
veterán

szerintem 6850 el jobban jársz.
5870re érdemes várni mindig felbuzkkan a fórumon.
de mondom én is ezekkel játszom 4870es radeonnal és meg vagyok vele elégedve.és ugyebár az 12-15k közt van

(#5969) Hunork válasza roxan (#5960) üzenetére


Hunork
veterán

Oksa! Legyen örömöd benne! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5970) Zohan válasza madgie (#5964) üzenetére


Zohan
senior tag

hát én gtx460at váltottam le 6870re és semmi különbség egyenlőre nincsen csak több fps.. Egyenlőre csak dirt3-at próbáltam ki alatta.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5971) madgie válasza Zohan (#5970) üzenetére


madgie
titán

Picit melegebb szokott lenni az ATI/AMD színvilága, aszongyák. Mondjuk nálam alap, hogy szinte azonnal bekalibrálom a cuccot, amint új komponens kerül bele, így igazából nem tudom biztosra és nem is érdekel. Az mondjuk biztos, hogy két hasonló VGA-nál is el kell állítanom az RGB/világosságértékeket, mert nem ugyanolyan képet adnak.

(#5972) DJ WOKKY válasza madgie (#5971) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

valami van benne, mert amikor lanoztunk korábban, és hasonló teljesítményű kártyával, azonos grafikai beállítások mellett játszottunk, akkor az ati kártyák kicsit finomabb színvilággal rendelkeztek. Bár ugye a megjelenítők sem voltak azonosak.

(#5973) Zohan


Zohan
senior tag

a szinvilágot kár emlegetni mert ips és tn stb... senkinél se ugyanolyan.. az biztos nekem nvről atira cserélve ugyanaz..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5974) madgie válasza Zohan (#5973) üzenetére


madgie
titán

Én meg mondom, hogy nem lehet ugyanaz, nekem Gainward GTX 460 és Zotac GTX 460 sem ugyanaz. Igaz, nem sok a különbség, de van. Ez a sárgás, fakós izé szerintem is durva (de maga a különbség létezik, csak nem feltétlenül vehető észre könnyen)

(#5975) DJ WOKKY válasza madgie (#5974) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ezzel kell hogy egyet értsek.
Amit vettem konfigot, azzal eredetileg egy 38xx hd vga kari járt volna, csak baj volt vele.
De képet láttam tőle, használtam is, film, játék egy pár napot, aztán mivel nem lett jó, így vettem egy 88gt-t, mert korábban volt már egy és meg vagyok vele elégedve.
Na e két kártya ati 38xx, és 88gt között is volt különbség. Szemmel látható, még pedig eléggé szembetűnően a színvilágot tekintve.
Ez egy személyes tapasztalat, saját cuccokkal, de amiket nézek gépeket ott is észre, észre lehet venni különbségeket, az más kérdés, hogy finom hangolással, ez nagyon elenyészővé válik, vagy épp el is tűnik.

(#5976) Zohan válasza madgie (#5974) üzenetére


Zohan
senior tag

én még akkor sem vettem észre semmit :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5977) madgie válasza Zohan (#5976) üzenetére


madgie
titán

Átlag ember sok száz Kelvin színhőmérséklet-különbséget sem szúr ki könnyen, aki viszont sokat kalibrál, +/- 50-100 K-ra szemre jól belövi a D65-öt ha kell :)

De egyébként igaz, könnyen alkalmazkodik az ember szeme a különbséghez és ha nincs rettenetesen elrontva a monitor beállítása (100-as brightness vagy túlhúzott kontraszt), akkor bőven jó neki.

(#5978) Hunork válasza rumkola (#5919) üzenetére


Hunork
veterán

Oh, most már itthon vagyok a saját gépemnél, kicsit fejlettebb, mint a tegnapi, és van EasyBoost is, már látom! Elnézést a hülyeségért! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5979) DJ WOKKY válasza madgie (#5977) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Le a kalappal előttük :)

(#5980) exp-uj


exp-uj
csendes tag

Üdv fórum!

A laptopomban geforce gt335 vga van, dedikált saját memóriás.
A képernyő 16:9-es 1366*768.
A legfrissebb nvidia driver van fenn (win7 x64), mégis, az asztali gépben megszokott nvidia control panel nem található (uis az asztali gépben is nvidia kártya van).
Csak egy „butított” nvidia control panel van, melyből hiányzik a kép nyújtása nvidia kártyával fit to screen opció (és nem az adott program által).
Miért gond ez? Futtatok egy régi játékot, melynek max felbontása 640*480, 800*600 (tehát csak 4:3-as felbontások). A kép persze nem tölti ki a 16:9-es screent. Asztali gépen egyszerűen beállítom a control panelben a stretch with nvidia technology-és máris kitölti a képernyőt.
A mobil chip ezt miért nem tudja? Vagy a driver nem tudja? Mert ilyen opciónak nyoma sincs.

Köszönöm

(#5981) tycho


tycho
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy integrált videókari (jelen esetben egy MSI G41M-P26 alaplap - Intel® GMA X4500, proci dualcore 2180 - 2GHz), mennyire bír el egy full HD felbontású monitort?

5-10 éves játékok (pl. nations, settlers 3-4-5-6)+ farmerama, meg ilyenekre lenne használva (anyósnak lenne...nem röhög :DD).

(#5982) DJ WOKKY válasza tycho (#5981) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

amennyiben tudja az adott 1920x1080 felbontást, akkor elmenni már el fog rajta.

(#5983) gcsaba70 válasza agemate (#5929) üzenetére


gcsaba70
csendes tag

köszi!

(#5984) Zohan válasza tycho (#5981) üzenetére


Zohan
senior tag

hát nem tudo mi anyósnak háztartási gépet vettünk... maradjon csaka kaptafánál :DDD

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5985) x_o_n válasza tycho (#5981) üzenetére


x_o_n
veterán

a settlers6 nem fog menni rajta

(#5986) tycho válasza DJ WOKKY (#5982) üzenetére


tycho
tag

Köszi szépen!

De maga az integrált GMA x4500 is bírja a full hd felbontást ugye?

x_o_n. - Köszi, értem! :R

[ Szerkesztve ]

(#5987) tycho válasza Zohan (#5984) üzenetére


tycho
tag

:DD Na ja! Csak ő előbb szedi le a farmját, minthogy mosson vagy főzzön :DD :DDD :))

(#5988) Zohan válasza tycho (#5987) üzenetére


Zohan
senior tag

tiszteletlenség lenne azt mondani amit gondoltam.. pláne más anyósáról . ezért nem irom le :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5989) DJ WOKKY válasza tycho (#5986) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen. Win-be 2560 x 1600 felbontásra képes.

(#5990) x_o_n válasza tycho (#5986) üzenetére


x_o_n
veterán

birnia kell farm hd verzió?:)))

(#5991) tycho válasza Zohan (#5988) üzenetére


tycho
tag

:DDD :DD :D

Egyébként csak vicceltem, jó fej :K

bár néha napokra eltűnik a cyberworldben ;]

DJ WOKKY: Köszönöm szépen! Remek.

x_o_n: nem HD-s, sima :U

[ Szerkesztve ]

(#5992) DJ WOKKY válasza tycho (#5991) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igazán nincs mit. Büszke lehet rád az anyós :) ... ilyeneket teszel meg neki :D

(#5993) Silencer83


Silencer83
addikt

sziasztok!

egy EVGA GTX 550Ti oc- (1gb ddr5)t ideiglenesen rá lehet bizni egy minosegi SEASONIC 400as tapra?

egy athlon II x2 3.1ghz van benn, de az is cserelve lesz a táppal nemsoka, vinyobol egy van

[ Szerkesztve ]

(#5994) g@bo válasza Silencer83 (#5993) üzenetére


g@bo
nagyúr

szvsz rá, egy csatis kieg 12v kell neki amúgy is.

(#5995) do-Sequence


do-Sequence
tag

hello..

Segítségeteket kérném 2db. karival kapcsolatban : Asus Ati RadeonEAH4770/HTDI/512MD5 és Asus Nvidia Geforce ENGTS250 DK/DI/512MD3 - ról lenne szó. Mindkettő birtokomban van, viszont nem tudom eldönteni, hogy melyikkel használjam a konfigom, mert a leírásokban, összehasonlításokban Nálam kb. egyforma a két kari. A túl sok infó miatt már teljesen összezavarodtam :O

[ Szerkesztve ]

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#5996) Zohan válasza do-Sequence (#5995) üzenetére


Zohan
senior tag

én nv párti vagyok ezért az nv-t mondanám.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5997) do-Sequence válasza Zohan (#5996) üzenetére


do-Sequence
tag

Másik fórumban is feltettem ezt a kérdést és eddig 2:1 az Zöldek javára.

Megjegyzem egyik párti sem vagyok, csak a saját érdekeimet nézem ellenben a fogyasztás része sem érdekel, inkább az, hogy játékoknál Nektek mik a tapasztalataitok - melyikkel járnék jobban.. :R

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#5998) Zohan válasza do-Sequence (#5997) üzenetére


Zohan
senior tag

ááá akkor nv 3:1

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5999) Hunork válasza do-Sequence (#5997) üzenetére


Hunork
veterán

Csak hogy itt is megerősítsem: GTS250, ha bírja a táp.
4:1
:D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6000) do-Sequence


do-Sequence
tag

thx Mindenki :R

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.