Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Kommy válasza pumatom (#32098) üzenetére


Kommy
veterán

Van PC-re, Android-ra, iOS-ra

(#32102) PH-User válasza Kommy (#32101) üzenetére


PH-User
addikt

Olvass bele a topicba!

föccer - Köszönöm! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32103) Kommy válasza PH-User (#32102) üzenetére


Kommy
veterán

Melyikbe, mert mindegyik működik.

(#32104) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

tudtok fasza pokeres játékot?

(#32105) PH-User válasza Kommy (#32103) üzenetére


PH-User
addikt

Ja, igen, de csak még egy másik programmal együtt.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32106) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Hello kollégák.

Tudnátok nekem abban segíteni hogy :

Compaq Evo T30
Compaq T5000

Szerver kliens-re, hogy tudok TinyCore linux-ot telepíteni?

Saját kártyájára tudok (flash memória kari) ?

Esetleg vettem még egy 44pin-es IDE-CF átalakítót+CF Kártyát, ezzel tudok vmit kezdeni ha esetleg sajátját nem tudom bolygatni?

Köszönöm szépen előre is Srácok :R

•°o.OO.o°•

(#32107) unravel válasza crysis 2011 (#32104) üzenetére


unravel
őstag


"A PokerTH-ben Texas Holdem pókert játszhatunk egyéni (hat gépi partner ellen) , illetve hálózati játékmódok is rendelkezésre állnak. Beállíthatjuk a játék gyorsaságát, a téteket, a kezdő zseton nagyságát, Avatarokat is létrehozhatunk, illetve saját készítésű kártya hátoldalt is hozzárendelhetünk a játékban található kártyákhoz"
Letöltés

¯\_(ツ)_/¯

(#32108) leslieke válasza crysis 2011 (#32104) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

http://www.pokerstars.com/

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32109) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Egy kényes kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy PowerPoint dokumentum. Már régebben készült, és folyamatosan lett kiegészítve. Történt viszont egy olyan baki, hogy x illető megnyitotta a fájlt, dolgozott rajta, majd amikor a bezárást megelőzően a program rákérdezett, hogy menti-e a változásokat, ő véletlenül a "nem" opcióra kattintott, és így két órás munkája veszette el.
Kérdésem az lenne, hogy ismertek-e valamilyen lehetőséget a dokumentum visszaállítására? Ha csak részlegesen sikerülne, már az is nagy segítsége lenne.

Office 2010-hez találtam a neten gyárilag integrált visszaállítót, de sajnos esetünkben 2007-es Office-ról van szó.

Mik a lehetőségek, hol érdemes elindulni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32110) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Hogy lehetséges az, hogy a Google-t "rávegyük" arra, hogy bizonyos - a beírt bárminemű kulcsszó alapján - találatokat megjelenítsen, vagy épp elrejtsen (=ne hozza ki, mint találat)? Vagy ezt nem lehet szabályozni (magánembernek)?

(#32111) Malanrion válasza fraba (#32110) üzenetére


Malanrion
tag

nem tudom, erre gondolsz-e Beállítások-Speciális beállítások megjelenítése...(alul)-A címsorba beírt keresések és URL-címek automatikus kiegészítése (pipa)

[ Szerkesztve ]

(#32112) siebener


siebener
aktív tag

Üdv.

Konkrétan meddig kell beérkezni egy elektronikus utalásnak az IG2 rendszerbe, hogy még aznap jóvá is írják? (Unicredit).
Tudom, kérdezzem a bankot, de az utolsó alkalomnál telefonon 20 perc alatt sem sikerült ügyet intézni, emailre meg másfél napot kell várni...
:R

(#32113) fraba válasza Malanrion (#32111) üzenetére


fraba
aktív tag

nem arra gondoltam, hogy az én gépemen, hanem hogy globálisan. HA!! egyáltalán lehetséges

[ Szerkesztve ]

(#32114) FRENK1988 válasza fraba (#32113) üzenetére


FRENK1988
veterán

az nem lehetséges. Max ha anyagilag megtámogatod a google-t:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32115) Lompos48 válasza fraba (#32113) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Vagy ha sikerül meghekkelni valamelyik kis szerver-farmot. :)

(#32116) FRENK1988


FRENK1988
veterán

egy Dell D630-ba mi a legnagyobb 2 magos mobil CPU?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32117) Xmodule válasza FRENK1988 (#32116) üzenetére


Xmodule
őstag

Intel ® Core 2 Duo processor T7800 (2.6GHz)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32118) FRENK1988 válasza Xmodule (#32117) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32119) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32120) tikshow válasza csabyka666 (#32119) üzenetére


tikshow
addikt

Ideiglenes mentést kell keresnetek, elvileg az Office csinálja magától. Itt találsz róla részletesebb információt. Célszerű szétnézni az Documents and Settings/***Saját neved***/Temp mappába a Windows/Temp mappába is. Lehet meglesz még valahol.

(#32121) Sub-ZeRo: Ez biz jó kérdés, még én se próbáltam ki, de szerintem van rá valami esély. hogy megvan valahol.

[ Szerkesztve ]

(#32121) Sub-ZeRo válasza csabyka666 (#32119) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szerintem nem lehet, mert ha nem-re ment, akkor a változások nem maradtak meg. Még a temp mappában sem, mert rendesen lépett ki a szoftverből, meg a munkából. Szerintem ezt újra kell csinálni.
Bár, biztos lesz egy olyan szaki, aki tud ilyenre orvosságot adni, de szerintem nem lehet ezt így.
Esetleg akkor lehetne vissza állítani, ha munka közben elment volna az áram, akkor az vissza lehetne állítani.

(#32120) tikshow: De ha kilépett belőle rendesen akkor is tárolja még?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32122) FRENK1988 válasza Sub-ZeRo (#32121) üzenetére


FRENK1988
veterán

+1 szerintem is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32123) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Létezik valahol egy n00b-oknak készült részletes leírás arról, hogy hogyan lehet egy ingyenes tárhelyre felrakni egy ingyenes fórummotort?
Nagyjából 50 ember számára szeretnék csinálni egy privát fórumot.
Eddig ezt találtam http://vanillaforums.org/

Üdv,
Misi

(#32124) Vakegérke válasza misirulez (#32123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32125) freaghill


freaghill
őstag

Ennek a játéknak mi a neve?

Warz és WarInc. Már rájöttem.

[ Szerkesztve ]

(#32126) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van PH-n nem halott MP4 lejátszókkal foglalkozó topik?

(#32127) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszönöm a válaszokat és a linket! Igen, én is ettől féltem, hogy ezesetben nem lehet sok mindent tenni.

2010-esben más lenne a helyzet, de most abból kell gazdálkodni, amink van.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32128) whited


whited
addikt

Üdv
Valaki olvasta már ezt a "művet", mert van 1 feladatom rá de nekem nagyon nem emészthető a szöveg, valaki tudna segíteni???
clifford james bevezetés részleges igazságok

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32129) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Szükségem lenne TS3 szerverre.
Letöltöttem a server progit, kicsomagoltam, elindítottam, beállítottam az admint, nyitottam portot a ruteren(9987).
Tűzfal ki van kapcsolva, de nem tudok belépni csak a 127.0.0.1-el vagy a localhost-al.
És senki más nem tud fellépni.

Esetleg valaki tud valami okosságot?

(#32130) Pubszon válasza Mustármag (#32129) üzenetére


Pubszon
veterán

Hali.
Itt teszteld le a portot futó TS3 szerverrel.
Ha azt írja, hogy closed, akkor több gond is lehet.
Írd le, hogy milyen neted van, mert van olyan szolgáltató, aki tűzfal mögé rakja az előfizetőket.
Illetve ha a routered tudja a DMZ-t, akkor állítsd be a te géped IP-jét ami mindig FIX IP-t kapjon DHCP-vel.

Ha így sem megy, folytatjuk. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32131) megint én


megint én
őstag

Sziasztok, egy kicsit más jellegű kérdésem lenne.
Milyen adatokkal tudnak visszaélni?
Mert most munkát keresek, és több helyen találkoztam, hogy meg kell adnom személyes adatokat. PL: Adó azonosító jel, TBszám, stb. Ezekkel vissza lehet élni? Vagy ne adjam ki munkaközvetítőknek? Számlaszámot nem kérnek.

(#32132) gamer187


gamer187
tag

Segítséget kérnék hozzáértőktől! Véleményt szeretnék egy monitor-tv-ről amit legfőképpen tv nézésre és játszásra (xbox360) használnék, de minden tapasztalatra/tanácsra kíváncsi vagyok az eszközzel kapcsolatban. Bővebb infó a monitorról: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-M2232D

(#32133) föccer válasza gamer187 (#32132) üzenetére


föccer
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy ennyi pénzért már lehet monitorokat is venni. :)

lásd: [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32134) föccer válasza megint én (#32131) üzenetére


föccer
nagyúr

Add meg nyugodtan, nem fognak vele visszaélni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32135) Pubszon válasza föccer (#32133) üzenetére


Pubszon
veterán

De pont hogy nem monitor kell neki, főleg TV nézésre használja.

(#32132) gamer187: Nekem már a 2. LG Monitor/TV-m van, és a következő is az lesz. ;)
Én meg vagyok vele elégedve. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32136) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan lehet partíciót elrejteni? Van egy Acer notebookom de sajna nem működik rajta a Recovery partíció (egy srác megnézi nekem csak nem tudom mikor sikerül elvinnem hozzá).
Aktívvá tettem, de mivel így sem jó szeretném megint elrejteni (h ne férjen hozzá semmi) és DVD-ről Win7-et telepíteni. Nincs OP rendszer a gépen. Diskpart progival megoldható?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32137) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egy lakás beltér tervező program a gépnek melyik erőforrását használja a legjobban? Első sorban a GPU-t meg RAM-ot, aztán csak a procit?

iPhone 13 Pro Max

(#32138) Fecogame válasza Predator2 (#32136) üzenetére


Fecogame
veterán

Én ezt szoktam használni

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32139) Mustármag válasza Pubszon (#32130) üzenetére


Mustármag
őstag

Teszteltem, Closed lett.Ez alapján állítottam be a portot
DHCP fix ip-t be állítottam és a DMZ-t is.
T-cabel-nél vagyunk mert telefonon nem tudják biztosítani stabilan 4mb/s felettit.

(#32140) Predator2 válasza Fecogame (#32138) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs Op rendszer a gèpen! Ès aktìv a recovery partìciò. Csak egyenlöre nem mükodik.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32141) tikshow válasza jozsi252 (#32137) üzenetére


tikshow
addikt

Ha mondjuk CAD alapu akkor GPU + Ram a munkafeluleten. De spec GPU kell a gyors mukodeshez. Nvidia Quadro vagy AMD FirePro.

(#32142) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy 320 GB winyóm, amin van egy C: egy D: meghajtón (win) és egy Linux disztró, amit alig-alig használok. Most szeretném újra telepíteni a windowst, és egyúttal a linuxot is megszüntetném. A kérdés: Ha simán formázok mindent, akkor lehet vele valamit kezdeni anélkül, hogy a D: meghajtóhoz hozzá kellene érni? Valahogy a partíciókezelőket nem csípem, mivel BU ugyanúgy kell róla, és általában nem is gyorsabb, mintha átmásolnám valahova, meg vissza. Sajnos nem a legjobb sorrendben vannak a partíciók...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#32143) dragonfx


dragonfx
veterán

Tti hogy tudjatok mi a kulonbseg a pentium g870 es a g2120 kozott?
annyi hogy utobbi az ivy bridge miatt kisebb csikkal keszul es az 1600as memot is tamogatja?ezen tul valami?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32144) Goldmen75 válasza dragonfx (#32143) üzenetére


Goldmen75
őstag

(#32145) gamer187 válasza föccer (#32133) üzenetére


gamer187
tag

azzal tisztában vagyok de nekem nem véletlenül kell monitor-tv. ez olcsó. sajna nincs 70-80 ezrem tv-re, teknika me noname tvket nem fogok venni. ezért néztem ki ezt a mon-tv-t.

(#32146) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Erre ugye szabadon másolhatok pdf és ePub dokumentumokat? Szóval nincs valami olyan korlátozás, mint az Amazon olvasóján? Jó lesz ez ebook olvasónak?

(#32147) Lompos48 válasza Vodar (#32146) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen.
Ellenben gondolom ez se boldogul rendesen az oldalak újratördelésével a szkennelt pdf dokumentumok esetében.

Szóval nincs valami olyan korlátozás, mint az Amazon olvasóján?

Itt nem tudom mire utalsz. Nekem van egy e-ink-es meg egy Kindle Fire-em az Amazontól és semmi korlátozást nem észlelek/észleltem. Azt rakok rá, ami jólesik. Egyetlen dolog zavar: nem tudok például app-okat vásárolni (ingyeneseket se letölteni), mert nem ismeri el az európai hitelkártyámat.

(#32148) Pubszon válasza Mustármag (#32139) üzenetére


Pubszon
veterán

Iktasd ki a router, közvetlenül a gépbe legyen dugva az internetkábel.
Ha úgy is zárva van, akkor a szolgáltatónál van zárva a port.
Meg tudod nézni a uTorrentel is, állíts be neki egy fix portot, mondjuk 40000 és ha alul átvált zöldre kis pipára akkor nyitva a port, de a fenti weblappal tesztelheted is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32149) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, vettem egy ilyen kínai gyönyörűséget:

Ma jött meg, beszereltem, belső usb tüskére rácsatlakoztattam, és már az első dolog amire figyelmes lettem, hogy kikapcsolt állapotban is világít a ledje.
Ezután gép bekapcs, win felismeri, drivert magától felrakja, pendrive rádug--> felismeri, minden rendben.
Beraktam egy sd kártyát--> tartalmát látta, de lockoltnak látta (nem volt lockolt+az a része nem is fér bele az olvasóba, csak az érintkezések, tehát érzékelni se tudná), nem tudtam rá írni, ezért leválasztottam a kártyát, kivettem, majd vissza, de azt már nem érzékelte.
A led világít narancssárgán, hogy be lett rakva kártya, de a gép nem mutatja.
Usb-n keresztül továbbra is jó.

Újraindítottam, de továbbra is ezt csinálja--> első sd-t látja, írásvédett, kiveszem, többit már nem.

Jól sejtem, hogy ez kuka?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32150) total90


total90
veterán

Hi!

Lehet valahonnét legálisan (!!!) letölteni Windows XP verziókat (Pro, Home Edition)? Nekem van hozzá kulcs, csak lemez nincs... már nem tudok telepíteni róla.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.