Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) thyeby válasza L.Szilárd (#1598) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm: én a 310-es matibómmal öttizedeket fogok csak, ha 200 szélesség felett kell farigcsálni, pedig ilyenkor sikosítok is. No, így aztán elég lassan haladok az ilyen munkákkal. (és még erre mondják, hogy prémiumkategóriás gép? Paripa pipilőt prémiumkategóriás! - már hogy alliterációval éljek)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1602) thyeby válasza L.Szilárd (#1600) üzenetére


thyeby
őstag

valószínú, h így van

...de akkor ismétcsak nem a gmail-al van a baj, hanem a freemail a lúdas...

Több fa van, mint asztalos!

(#1603) L.Szilárd válasza thyeby (#1601) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Mondjuk ha lehet kerülöm az ilyen munkákat. Habár a 30cm általános, annyinál még keményfánál, is megy a 2mm. Mondjuk az utolsó 1-2 fogásnál 1mm-t fogatok vele. A fennt említett okok miatt. Meg nekem nem tetszik, ha a csiszolás látszik, inkább látszódjon egy-két cikloisív mint a csiszolópapír nyoma. Én a 120-as nál durvább papirokat száműztem a műhelyből. Amit néhány kollega furcsán vesz. :)

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1604) thyeby válasza L.Szilárd (#1603) üzenetére


thyeby
őstag

a 120-as szemcse már nem látszik, legfeljebb mikroszkóppal

(de jó Neked! - mondjuk sose pénzes munka a szélesebb gyalulás nálam - oda még a 260-as gyalu is elég lenne, csakhát egy szép darab fa mindig felizgat, hogy csináljak már belőle valamit, ne a sufniban egye meg a szú.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1605) L.Szilárd válasza thyeby (#1604) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Nekem ez apán részéről szakmai ártalom. Én azokat a karcokat még kiszúrom. Nekem a 180-220-as papír után lesz megfelelő a felület.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1606) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1605) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Köszönöm az autó vásárlási tanácsokat .

Egyébként mivel csiszolsz ilyen finomra szalag csiszolóval vagy excenter csiszolóval ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#1607) thyeby


thyeby
őstag

Gyerekek!

Láttam tavaly a partikerben egy olyan állványos szalagcsiszolót, amelyiken kb 10 mm széles szalag futott függőlegesen, mint a szalagfűrészgépeken. Olvastam valamelyik (talán a Hammer N440 ?) szalagfűrészgép leírásában, hogy gyári kialakítású csiszolószalag is felszerelhető a fűrészlap helyére.
Most nagy szükségem lenne ilyen gépre, de nem találok sehol semmit, pedig már két napja vadászok rá.

Tud valaki segíteni?

Több fa van, mint asztalos!

(#1608) L.Szilárd válasza Madmax81 (#1606) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Máskor is szívesen. :)
Általában, rezgőcsiszolóval dolgozok.

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1609) Dízeles válasza Madmax81 (#1567) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Üdv
4 éve vettem .Sima dízel ,sőt szervó sincs benne.92 évjárat.6 személyes de ha kell a hely a "dobozban" kikapom a hátsó üléssort így 240cm a plató hossza, ha még több hely kell futó.
Ha van futód szerintem jobb a dobozos ,már csak a szerszámok elzárhatósága miatt.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1610) Dízeles válasza L.Szilárd (#1605) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Én is a 120 használom .Felesleges finomabb csiszoló hiszen felület kezeléskor is át kell csiszolni .Nem is tudom mi a pontos neve én csiszoló szivacsnak hívom abból a is a 120-sal csiszantom az alap réteg után ,a él és felületi marásoknál takaró és díszléceknél fémgyapotot használok.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1611) thyeby


thyeby
őstag

Van most a lidi-ben porszívó 13 ezerért. (valami parkside, vagy mittudomén)
Még télen vettem egy ilyet 17-ért. Eddig jó. Erősen szív (erősebben, mint a metebó), automatikusan indul a rákapcsolt géppel, késleltetve áll le, nagyon jó csövet adtak hozzá, csak két nemtetszés van:

- az egyik, hogy nagyon hangos. Alapban süket vagyok. Bedugom a fülem a szivacsos füldugóval, arra ráteszem pluszba még a zajvédőt, és még így is hallom. Aki tudja másik helységből üzemeltetni, annak könnyebb ez a zaj dolog.
- a másik, hogy a filter leesik, mert nincs rögzítője, mint a nagytestvéreknek. A helye megvan, úgyhogy készíthető, és én készítettem is rá, stílszerűen természetesen fából.

Csak azért írom, mert egy kezdőnek nagy segítség lehet, hiszen ugyanez mondjuk a Makitától, pláne Festool-tól épp tízszer ennyibe kerül.
Amikor kezdtem, én egy mezei háztartási porszívót visíttattam jó hosszú csővel, hogy ne süketüljek meg végleg. Két évig bírta a frontharcot az is, és még mindig működik, pedig nemritkán ment napi 8-10 órát.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1612) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1593) üzenetére


Winner_hun
félisten

Neked nem levelező program kell hanem egy ingyenes e-mail szolgáltató. Ha program kell akkor Mozilla Thunderbird. Kezdő beállításait itt meg tudod nézni.
Jó a gmail, freemail, stb, a gond az, hogy a képeket amiket küldenél túl nagyok. Kicsinyítsd le őket és máris menni fog több kép küldése;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1613) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1608) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na az az a csiszoló amit évek óta nem használtam. Idén vettem excenteres csiszolót, megérte:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1614) Dízeles válasza Winner_hun (#1613) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Függőleges tengelyű?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1615) Winner_hun válasza Dízeles (#1614) üzenetére


Winner_hun
félisten

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1616) L.Szilárd válasza thyeby (#1611) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Én is vettem olyan porszívót. Azóta nem szívóm a port műhely takarítás közben. Szerencsémre találtam hozá való porzsákot, így nem nagy gond ha esetleg lecsuszik a filter, de nálam nem nagyon szokot. Tetszik mert szófogadó, befogom a cső végét oda jön hozzám. :DD

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1617) Winner_hun válasza thyeby (#1611) üzenetére


Winner_hun
félisten

Linket tudnál adni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1618) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1616) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

A porelszivás kérdése nagyon fontos dolog megtanultam ezzel nem szabad viccelni
Sikerült egy nagyon jó kétzsákos ipari gépet szerválnom egy felszámolás alatt álló asztalos cégtől negyed áron 140k volt a gép alig 3 hónapos ujszerű állapotban van még .
" szomorú volt nézni ahogy adják el a gépeket hogy mentsék a menthetőt "

Kérdésem lenne most csinálok csinálnék egy 4 szintes lépcsőt , ti hogy szoktátok kiszámolni ezeket a dolgokat .
Felbecsülni az időt amit itthon dolgozom azt fel tudom de a beszerelést már kicsit nehezebb dolog .
Mindenesetre én úgy számoltam hogy anyag ár azt megszoroztam háromszor és ez lett a vég összeg .
Szóval anyag 500k és a vége 1,5 Milla lett festés felület kezelés nélkül . Egyedül kb 5 -6 hét az egész meló nekem .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1619) L.Szilárd válasza Madmax81 (#1618) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Itt kellene tudni a kialakítását. Mire lesz felszerelve, és hogyan. Mint pl. fémvázra kapupánt csavarral. Mondjuk én ezért az összegért már felület kezelném is. Mert nem szeretem anélkül kiadni a kezemből a terméket. Már csak a későbbi viták elkerülése végett is. Mert ha úgy natúrba felszereled, akkor mire te végzel, már szörnyen fog kinézni. Én pl. egy egyszintes lépcsőt, egy délután alatt felszereltem, kapupánt csvarral.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1620) Dízeles válasza Madmax81 (#1618) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Én valami ilyesmire emlékszem rugdosó 14-17 cm lépcsőfok ennek a kétszerese, a pihenő szabadon választott szélességű.Bár a lépcsőfok lehet szélesebb :F

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1621) mdk01 válasza L.Szilárd (#1597) üzenetére


mdk01
addikt


HAli!
Én is gmail-es vagyok és egy hete küldtem kb.25képet egy ismerősnek.
Az 1Mb-os képekből csináltam 250kb-osat majd összetömörítettem őket 4db *.rar-ba.
Így volt 4db kb 1,2Mb-os csomagom(csomagonként kb 6 képpel) amit egyszerre kültem el.
Így kb 5Mb-ot küldtem el egy emailbe.
MÓD:Ja hogy az a freemailre írtad?
Akkor ezt benzétem de most mér nem törlöm ki.:)

[ Szerkesztve ]

(#1622) Winner_hun válasza Dízeles (#1614) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az hogy függőleges tengelyű?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1623) mdk01 válasza Dízeles (#1620) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt nem értem.
Fejtsd ki légyszives.

Köszi

(#1624) mdk01 válasza Madmax81 (#1618) üzenetére


mdk01
addikt

Én nem szoktam lépcsőt csinálni de most kilátásba van egy.
Én egyszer meglakkoznám egy alappal mert nem ragadna a kosz annyira a lakkhoz és ha esetleg mégis vmivel összekenődne szállítás, szerelés közben könnyebben meglehet tisztítani a lakkot mint a natúr fát.
Persze gondolom azért van felületkezelés nélküli árad mert úgy kérték.
Ettől független próbáld meg rábeszélni a kuncsaftot, hogy te felületkezeld, mert sztem neked is sokat segítene a fentebb említett okok miatt

Üdv.

(#1625) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1619) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ez egy önhordó lépcső lesz kotlát kapaszkodó homlokdeszka stb...
A lépcső fokok 32 cm a rugdosó ( homlokdeszka ) 20cm +egy 10m 20*20 oszlop , meg még az oldalak amik fogják a lépcső lapokat .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#1626) Winner_hun válasza mdk01 (#1623) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy tipp, hogy szerintem hogy gondolta:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1627) thyeby válasza Winner_hun (#1617) üzenetére


thyeby
őstag

Nem találtam a honlapját. (ha fontos, lemegyek a műhelybe a webcímért, mert a dobozán rajta van) Szerintem bemégy bármelyik LIDLbe, és megnézed, megfogdosod (szerdáig).

Több fa van, mint asztalos!

(#1628) thyeby válasza Madmax81 (#1618) üzenetére


thyeby
őstag

"de a beszerelést már kicsit nehezebb dolog ."

Attól függ, hogyan rögzíted, és hogy csak a járófelület, vagy a függőleges felületek is. Kell-e korlát, vagy azt majd az esztergályos, - szóval sok tisztázatlan dolog van.
(Most is kérnek tőlem egyet (Pesten). Nekem a beszerelés lépcsőnként fél óra maximum - úgy hogy csak a vízszintes elemek kellenek, korlát már van, a betont simítani kell, a fa alá szivacs lesz, és tiplizve, csavarozva lesz.)
Durván számolva egy nap 10-12 lépcsőfok van felszerelve (ha nem szabad csavarnak látszani sehol, akkor bő egy óra egy elem) - ebből lehet óradíjjal szorozni, de ezt általában nem óradíjban számolják el, hanem felvállalják a készre szerelést általában olcsóbban, hiszen a munkadíj ilyenkor jó szokott lenni, így ebben érezheti a megrendelő, hogy bónuszt kapott.
(a korlát pedig ahány féle, annyi módszer, és idő)

Több fa van, mint asztalos!

(#1629) Madmax81 válasza thyeby (#1628) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ebben az esetben az én lépcsőm önhordó ez alatt azt értem hogy nem lehet egyenként berakni a szinteket hanem szinte egybe kell összerakni az egészet .
Középen lesz egy kb 8-10 m oszlop amihez csatlakoznak a lépcső fokok a falnál pedig rögzitésre kerülnek a fali kimart elemek amik a lépcső külső szélét tartják .
Jut eszembe ebben az esetben nem lesz homlokdeszka korlát bábú is csak az egyik felére kell mert a másik fele a lépcsőház fala oda csak kapaszkodó kerül .

A másik lépcső amit csinálok egyszerűbb beton lépcsőt kell burkolni oda viszont kell a homlok deszka és a korlát bábú +kapaszkodó , rögzitést a lépcső rögzitő tiplivel szoktam rakni

1956-2010 07.22 Varga László

(#1630) Winner_hun válasza thyeby (#1627) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt se tudom merre van környéken ilyen bolt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1631) thyeby válasza Winner_hun (#1630) üzenetére


thyeby
őstag

Nézd meg a vaterán, teszveszben, ott általában 10-re kikiáltják, licit nélkül 12-ért elvihető. Feltegyek egy fotót a gépről?

Több fa van, mint asztalos!

(#1632) mdk01 válasza Winner_hun (#1626) üzenetére


mdk01
addikt

Hali!

Én ezt értem de Madmax az árat kérdezte(szerintem) hogy hogyan szoktuk kiszámolni és én azért nem értem mert azt hittem a szemöldök meg a lépcsőlap méretével szeretné ezt bemutatni Dízeles.
Valószínű Dízeles is félreértette akkor.
Az a 150mm meg nagyon kevés..
Én úgy tudom a lépcsőfokokat úgy kell kiszámolni, hogy a fellépés és a lépcsőfok összege kb.52cm legyen, úgy mint a ülőgarnitúráknál a kb.90cm.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1633) Winner_hun válasza thyeby (#1631) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megköszönném:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1634) thyeby válasza mdk01 (#1632) üzenetére


thyeby
őstag

ezt az összeg 52 cm-t meg én nem értem.

Több fa van, mint asztalos!

(#1635) Winner_hun válasza thyeby (#1634) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit rajzoltam, ott a rugdosó 15 centi, anyagvastagság tán 20 a rajzon, szélessége 300
150 + 20 + 300 ~ 500

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1636) thyeby válasza Winner_hun (#1633) üzenetére


thyeby
őstag

A baloldali erőteljesebb, komplexebb, a jobboldali csupán csendesebb.

Több fa van, mint asztalos!

(#1637) Winner_hun válasza thyeby (#1636) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm!
A bal oldalit lehet 13k-ért kapni akciósan? Ennek van valamilyen rezegtető funkciója is, ami a szűrőt tisztítja? Lehet jövőhéten keresk egy boltot aztán veszek mert egy ideje gondolkodunk egy ilyen beszerzésén, néha jól jönne:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1638) thyeby válasza Winner_hun (#1635) üzenetére


thyeby
őstag

Így már értem.

Illetve hát: Értem én, hogy motor haccsa, csak azt nem tudom, mitől forog?
Szóval miért jó ez az összeadogatás? Íme egy lépcső ~500 ra: 450+15+15
(hmm, igaz, ez meg épp egy létra)

Több fa van, mint asztalos!

(#1639) Winner_hun válasza thyeby (#1638) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert a tapasztalatok szerint így kényelmes:) Az se jó ha túl nagyot kell lépni és az se ha túl kicsit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1640) thyeby válasza Winner_hun (#1637) üzenetére


thyeby
őstag

Persze, a baloldalit. A jobboldali drágább, mert tudod, az prémiumkategória! (ha jobban megnézed azt a nemírommilyet, szóval a zöldet, látható, hogy úgy vonzza az egész gép kívül is a port, mint ha mágnes lenne. Ettől prémium: Amit nem tud beszíjni, azt kívülről ragadja magához, és el nem engedi.)

Ennyiért még rezegtetőt is vársz? Ezt az rezegteti, Főnök Úr, amivel reiszolni szoktunk.
Nekem van kompresszorom, azzal fúvatom ki a szűrőt ürítéskor. Egyébként a metebónak sincs rezegtetője (meg még sok egyebe se.) Adnak viszont ehhez a parkside-hoz egy autó szívófejet. Azóta passzió eltűntetni a kocsim zegzugaiból a fűrészport.
Eddig elégedett vagyok vele, de nagybetűvel kell írjam: FELELŐSSÉG A TIED!

Több fa van, mint asztalos!

(#1641) thyeby válasza Winner_hun (#1639) üzenetére


thyeby
őstag

...és erre nem elég egy ajánlás, hogy pl. 16-20 cm a magassága, a mélysége meg akkora, mint egy 45-ös cipő?

Több fa van, mint asztalos!

(#1642) Winner_hun válasza thyeby (#1640) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)
Igazság szerint most másra akarom elkölteni a pénzem, majd ahogy marad úgy veszek. Vagy sem, esetleg később.
:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1643) thyeby válasza Winner_hun (#1642) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem ennek azért vitték ennyire le az árát, mert a kereskedőknek nem jött be a számításuk vele, és megszabadulnak a készlettől.
Azt azért érdemes tudnod, hogy a következő "legolcsóbb", ilyen porszívó az min. 40-60 ezret kóstál és annyiért még noname. Általában 100 ezer felett van egy jobb gép ára, de van 200 felett is (pl Festool). Ne érts félre, nem rábeszélni akartalak, csak jeleztem, hogy ilyen olcsón még soha sehol nem láttam ekkora és ilyen rendszerű porszívót. (Gondolkozok rajta, hogy vegyek egyet tartalékba, de eredetileg ez a tartalék.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1644) Winner_hun válasza thyeby (#1641) üzenetére


Winner_hun
félisten

A végső méretet úgyis úgy kell kiszámolni hogy a két szint között egyenlő mértékben legyenek elosztva a lépcsőfokok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1645) thyeby válasza Winner_hun (#1644) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem ezt itt mindenki tudja. Igaz, találkoztam már olyan lépcsővel, ahol utolsónak kisebbet kellett lépni, de általában nem itt rontják el, hanem a meredekséggel. Spórolnak a hellyel, és nagyon meredekre csinálják. Ez gyakoribb hiba, és felfele még csak használható is, ha kapackodik az ember fia, de ha lefele kell cipelni rajta egy triplapáncéltőkés versenyzongorát, hát azon valószínűleg többé senki nem fog zongorázni.

Több fa van, mint asztalos!

(#1646) Dízeles válasza Winner_hun (#1622) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A függőleges tengelyű arra gondolok van két tengely ami függőleges :) és ezeken fut a szalag amelyre merőlegesen van az asztal valamint a hengereknél is van asztal az ívek csiszolására .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1647) Dízeles válasza mdk01 (#1623) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nos megkerestem : anyag (borovi) vastagság 30mm a lépcső 35 cm széles a rugdosó15 cm ilyen paraméterekkel egy kellemesen sétálós lépcsőt kapunk le és felközlekedéshez egyaránt.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1648) Winner_hun válasza thyeby (#1643) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tököltem sokat, elmentem, látom 3 év garancia, már meg is győzött, meg is vettem. Köszönöm a tippet, remélem sokáig élni fog:) Az biztos hogy nem lesz napi szinten használva.
Hangosnak nem nevezném túl hangosnak, bár viszonyítás kérdése.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1649) kalman7 válasza thyeby (#1587) üzenetére


kalman7
csendes tag

...Hú, de gyönyörű!... Taníts! (nem fog ez meggörbülni?) Tedd már fel a fotóját becsukva is!

Köszi a bizalmat, ez igazán jólesett de sajnos nem én vagyok a képen. Lekalózoltam a netről egy amcsi magazint, annak a címlapján van. A fájl otthon van, majd megnézem milyen képek vannak még. Valószínűleg szabásminta is van, de szerintem az nekünk nem kell, elég az összhatás. Egyébként ha reális lenne az, hogy ilyen széles és válogatott anyaghoz jussak, nekem is kéne csinálnom egyet.

(#1650) kalman7 válasza thyeby (#1588) üzenetére


kalman7
csendes tag

Ha alkatrészenként lakkozol - pláne valami kültéri alkotást

Igen, emiatt is szeretem előre lezárni a bütüket. A másik meg, hogy amikor megmozdul pl egy betét a keretben, az is csúnya tud lenni, ha összeszerelés után volt lakkozva. Viszont ha előtte megkapta az akármilyen felületkezelést, akkor pöpecen tud zsugorodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.