Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) thyeby válasza Madmax81 (#2445) üzenetére


thyeby
őstag

Holnap lefotózom Neked. (srác ott alszik, ahol a fényképezőgép.) Két darabból van összeszerelve. Rém egyszerű. Palmafix tartja a smirglit, és a faeszterga tekeri - de megoldható külön motorral is. Ezen biztos jól tudnál ívet csiszolni.

Több fa van, mint asztalos!

(#2452) Madmax81 válasza thyeby (#2442) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Valami hasonló gépet szeretnék még késziteni Kép 111

Kép 112

1956-2010 07.22 Varga László

(#2453) thyeby válasza Madmax81 (#2446) üzenetére


thyeby
őstag

Volt egy barkácsolt szalagfűrészem, és arra gumírozott parafát vettem. Az a része király is lett. 450-es kerekekre úgy 3ezer volt a parafa.

Több fa van, mint asztalos!

(#2454) Madmax81 válasza thyeby (#2453) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nekem is parafa volt a gépen de felkapott egy görcsöt és ledarálta mondom van ilyen vettem megint parafát de az is 2 hét múlva egy kis fadarab megkezdte , majd raktam rá szállitó szalagot ez már nem jön le de nagyon kemény .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2455) thyeby válasza Madmax81 (#2452) üzenetére


thyeby
őstag

Ennek egy spékelt változatát képzeld el - hogy a tányér vagy tíz centi vastag, és ott is csiszol. Na, majd holnap lefotózom, és meglátod.

Több fa van, mint asztalos!

(#2456) Madmax81 válasza thyeby (#2455) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szóval akkor jó az elképzelésem a te gépedet illetően :)

1956-2010 07.22 Varga László

(#2457) thyeby válasza Madmax81 (#2454) üzenetére


thyeby
őstag

De nem csak mezei parafa. Amennyi parafaszemcse van benne, kb annyi (és akkora) gumiszemcse is. Szép barna-fekete csík, úgy 5mm vastag. Nekem soha nem esett bántódása, pedig volt, hogy pörgettem napokon át kíméletlenül.

Több fa van, mint asztalos!

(#2458) thyeby válasza Madmax81 (#2456) üzenetére


thyeby
őstag

:)

majdnem telibe találtad

Volt egyszer egy hasonló gépem, csak kicsibe. (azon még plusz egy szalag is volt) Még a kezdetekkor a Metro-ban vettem egy húszasért, de másnap vissza is kértem az árát, mert szegénykém a -15 C garázsban leégett.

Több fa van, mint asztalos!

(#2459) thyeby válasza Madmax81 (#2448) üzenetére


thyeby
őstag

Láttad működés közben?

Több fa van, mint asztalos!

(#2460) Madmax81 válasza thyeby (#2458) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ilyen csiszoló hengerre gondoltam

1956-2010 07.22 Varga László

(#2461) Madmax81 válasza thyeby (#2459) üzenetére


Madmax81
aktív tag

igen nagyon jó kis cucc volt csak iszonyat drága volt .

Volt egy másik nagyon jó dolog is egy viszonylag puha műanyag korong aminek az élét te alakitod formára csiszolással majd a kész formára ráhúzod a rugalmas csiszoló vásznat .

Nem valami jó a kép

Ez sem túl jó

Remélem minden látszik

Itt is

1956-2010 07.22 Varga László

(#2462) Dízeles válasza thyeby (#2404) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ment P.Ü.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2463) Madmax81 válasza thyeby (#2427) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Sikerült tesódtól kérni ár ajánlatokat a gépekre engem a csiszoló érdekelne de nagyon :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2464) thyeby válasza Madmax81 (#2460) üzenetére


thyeby
őstag

és ez le tudja dobni a papírt?? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#2465) thyeby válasza Madmax81 (#2461) üzenetére


thyeby
őstag

Hát ez qrvajó! De negyven rugóér?!

Kikén próbálni házilag csinálni ilyet! Szerintem ez mezei puhab. Tudok egy másik alakítható kotyvalékot is.. Ha kénsavba teszel kristálycukrot, akkor egy szurokfekete szivacsos állagú - mint a puhab - de nem olyan puha, és alaktartó. (gyerekek voltunk, és játszottunk a kénsavval :D )

Több fa van, mint asztalos!

(#2466) thyeby válasza Madmax81 (#2463) üzenetére


thyeby
őstag

Híjtam telefonon, de ki volt kapcsolva, és vissza se hívott. (hatvan kilométerrel oább lakik, mint én)
Azért gyorsan megnézem a mailfiókomat, mert lehet, h már itt a lista.

(nemsokára felteszem a tegnap ígért fotókat, csak most kajeszolok, zsíros a kezem, nem akarnám összemajszetolni a fényképezőt.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2467) Madmax81 válasza mdk01 (#2428) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Csak ajánlani tudom, ugyan úgy mint a makita 9404-es csiszolót.

Csak nem neked is ilyen csiszolód van ???

1956-2010 07.22 Varga László

(#2468) thyeby


thyeby
őstag

Ígéret:

Így dolgozik.

kulisszák mögött

Kivéve a tokmányból (ennyi az egész)

Két ebonitlapból így van összetoldva. Aztán összecsavarozva, a csavarfej furata a vászon alatt síkba kitöltve eporapiddal.

Szót érdemel még, hogy a korong nem sík, hanem icipicit kúpos, hogy ne dolgozzon két irányba. Hogy mi a különbség aközött, mint ha sík lenne a tárcsa, nem tudom, mert olyat még nem próbáltam. Az evidens, hogy úgy egyszerre épp kétszer ekkora felület dolgozik. Ezen viszont, ha a kör középpontjától a korong széle fele tolok egy hosszabb darabot, garantáltan nem fog a csiszolóvászon az anyagba belekapni sehol.

Több fa van, mint asztalos!

(#2469) thyeby


thyeby
őstag


made by após

Ez volt a Festool Domino elődje. A fakard gyártás kezdete. (de mennyi kardot megcsinált!...)

Több fa van, mint asztalos!

(#2470) Madmax81 válasza thyeby (#2468) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nagyon elmés kis szerkezet ötletes megoldásokkal :D
Célszerszámot csak átgondolt megfontolt tervezés után lehet késziteni ez egy nagyon jó kis kiegészitő.
Lehet hogy szabadalmaztatnod kellene mint nekem a szalag állitó berendezésemet .

Kicsit más téma nálad a megrendelésekben érződik a gazdasági válság .
Nálam csak most köszönt be egy pár napra de már minden a helyes úton halad , sok melót vissza mondtak a minap.
De érkezett egy érdekes felkérés is paraszt házat kellene rendbe rakni de korhű megoldásokkal ahol lehet .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2471) thyeby


thyeby
őstag


Szitanyomó

Több fa van, mint asztalos!

(#2472) Madmax81 válasza thyeby (#2469) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Erről a gépről lenne szó Festool Domino

Nagyon tetszetős a bemutató majdnem eldobtam az agyamat mikor megnéztem a kisfilmet :D :C

1956-2010 07.22 Varga László

(#2473) Madmax81 válasza thyeby (#2471) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ez is saját találmány ( gyártmány )

Pontosan hogy is működik ?
Gondolom sorozatgyártásnál veszed nagy hasznát .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2474) Madmax81 válasza thyeby (#2464) üzenetére


Madmax81
aktív tag

FELDER-profi-alumínium csiszolóhenger

A profi-alumínium csiszolóhenger excenteres megoldással rögzíti a végtelenített papírt. A maróorsóra felhelyezkedő furat ø 30 mm. A szilárd alumínium csiszolótest pontos csiszolást garantál a munkadarabéleknél és íves munkadaraboknál. A végtelenített papír alkalmazása megnöveli a csiszolóhenger gazdaságosságát.

Sajna ha szakad nagyot tud ütni az ember kezére , sajna volt már benne részem nem is egyszer ahol régen melóztam volt ilyen szerszámunk .
De ha szakadna azt már mutatják az elő jelek elkezd égni a papit szineződik esetleg az égett papir szagát érzed de akkor már későőőő

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#2475) thyeby válasza Madmax81 (#2470) üzenetére


thyeby
őstag

"nálad a megrendelésekben érződik a gazdasági válság "

Nem.
Már eddig több, mint 150%-al több van a számlatömbben, mint tavaly egész évben volt - és most járunk a szezon közepén hangyapucányival túl. (Tavaly riogattak engem ezzel a recesszióval. Oda is figyeltem én, kicsit félve, de mégis úgy indítottam az évet, hogy tojok én a recesszióra. Ha nincs több portéka, biztos, hogy több pénz sincs - és de jó, hogy bevállalós voltam. Így is kevés volt a raktárban. Most töltöm újra, és dolgozok orrvérzésig.)

"De érkezett egy érdekes felkérés is paraszt házat kellene rendbe rakni de korhű megoldásokkal ahol lehet "
Ha az egyéb megrendeléseid engedik ezt elvállalni, hát nagyon élvezni fogod! Az ilyen megrendelés általában nem szűkmarkú, viszont meg kell ismerned hozzá a kor alkotásait. Ha befejezted ezt a munkát, akkor azt fogod mondani, hogy most érezted magad először igazán asztalosnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#2476) Madmax81 válasza thyeby (#2475) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Már elkezdtem a dolgot nem nagyon repes a szivem tőle mert az előző melóhelyen is hasonló dolgokat csináltunk " Hamis régi bútorokat bontott anyagból " na itt is valami hasonló lesz a helyzet .
Bontott tető gerendákból lesz a padló " hajó padló utánzat ) Tölgy gerendák nagyon szárazak de egyenesek .
A többi meló is hasonló anyagokból lesz ablak javitás gyártás , konyha szekrény ajtó stb,,, az a lényeg hogy ha lehet régi anyagokból kell dolgozni .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2477) thyeby válasza Madmax81 (#2472) üzenetére


thyeby
őstag

Erről bizony!
Nna, ha valami meggyorsítja a munkát, hát ez nagyon. Még nem volt a kezemben ehhez foghatóan pontos szerszám. A lapostiplimaró ehhez képest ipari tanuló.

Több fa van, mint asztalos!

(#2478) thyeby válasza Madmax81 (#2473) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, kolléga, ne haragudj, innentől felfele majd holnap megválaszollak, mert leragad a szemem. (őrültsokat dolgoztam ma - azazhogy tegnap.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2479) Madmax81 válasza thyeby (#2478) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Megértlek én is majd elalszom a monitor előtt majd este folytatjuk :R

1956-2010 07.22 Varga László

(#2480) thyeby válasza Madmax81 (#2463) üzenetére


thyeby
őstag

Rossz hírrel érkeztem számodra:
Másik öcsém megvette egyik öcsémtől a szalagcsiszolót az egykori teljes vételárért.

Ne búslakodj rajta, legalább az erősebbik gépet veszed meg, és lesz garanciád is.

(a listára várni kell, tesó a Zemplénben tölt még néhány napot)

Több fa van, mint asztalos!

(#2481) thyeby válasza Madmax81 (#2473) üzenetére


thyeby
őstag

Bedugsz alá egy sík tárgyat, amit festeni akarsz vele. Beállítod, hogy a tárgy fölött legyen a szitaszövet kb 2 mm-re. (erre azért van szükség, hogy amikor felhajtod, hogy újabb anyagot tégy alá, ne ragadjon a festett anyag a szövethez) A képen látható fa keretbe öntöl úgy egy kávéspohárnyi festéket. Van egy széles gumispakli (rashel lehúzónak nevezik), azzal egy húzás lefele, anyagcsere a szövet alatt, aztán egy húzás fel és így tovább. És beindulsz, mint a meszes, hogy a festék ne száradjon (sűrűsödjön), mert akkor moshatod az egészet ki.
Ezzel a mintával (Jagello címer) a rétegelt lemez pajzsot készítem. Sógorral legutóbb 250 db-ot így másfél óra alatt készítettünk el. (aztán az egészet tisztára mosni két óra volt)

Több fa van, mint asztalos!

(#2482) thyeby válasza Madmax81 (#2474) üzenetére


thyeby
őstag

Híjj, hát nem szeretnék manikűrt egy ilyen csiszolódobtól - munkakesztyűben dolgozni meg nem igazán szeretek, pláne csiszolásnál, ahol érezni kell az anyagot.
Ha lenne 30-as marógépem, én inkább esztergálnék bele fát, arra meg felragasztanám a csiszolóvásznat.

Abban a katalógusban, amelyikben ezt a hengert láttam, kínáltak valami smirgliradírt is. Ismered Te azt testközelből? Vennék, ha tudnám, hogy nem lesz pénzkidobás. Egyébént réz sodronykefével szoktam a csiszolóvásznat tisztítani. Nem olyan gyors, mint gondolom a radír, de azt megtapasztaltam, hogy az eltömődött smirgli nagyon le tudja lassítani a munkát. Ráadásul éget is.

Több fa van, mint asztalos!

(#2483) Madmax81 válasza thyeby (#2482) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szoktam használni az a bizonyos smirgli radirt.
Főleg ha borovit csiszolok akkor nagyon megnöveli a papit élettartamát .
Én úgy szoktam használni hogy leveszem a csiszológépen a fordulatot hogy minél jobban bele tudjon kapni a papirba, igy nem éget és rendesen kisöpri a bele tapadt szemcséket .
Nem drága tavaly vettem egy rudat az volt 1400Ft és még alig a negyedét használtam fel .
Ha gondolod van még egy félig elhasznált azt fel tudom ajánlani tesztelésre neked ??

1956-2010 07.22 Varga László

(#2484) mdk01 válasza Madmax81 (#2467) üzenetére


mdk01
addikt

De.
Már 6éve.

(#2485) Madmax81 válasza mdk01 (#2484) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Azóta volt meghibásodás csapágy csere vagy valami probléma .
Az elszivása megfelelő a gépnek, hosszú használat során nem melegszik túl ,vagy valami egyéb tulajdonság amit fontosnak tartasz ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2486) thyeby válasza Madmax81 (#2483) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi az infót! :R
A Feldertől vetted? (tényleg olcsó - sokkal drágábbnak gondoltam)
S ha már itt tartunk, szóváteszem, h amióta a Felder Supergleit nevű sikosítóját használom (baromi jó prickolót adnak hozzá!), nem kell pucolni a gyalun a világon semmit. (Azelőtt meg négy szál négyméteres borovi át a vastagolón, aztán húsz perc, fél óra fogkefézés a spiritusszal)
S ha meg itt tartunk. Spirituszt (denaturált szeszt) használok a gyanta oldására. Kínál a Felder jóféle gyantaoldót is, de még nem vettem tőlük. Abból egy fél liter (prickolóstul) 3 rugó (+posta ktg), a dena meg literenként vagy egy ötszázas. Ezt a terméket nem ismered csupa véletlenül? Ér az többször annyit, mint a denszesz?

Megtisztelt a felajánlásod, de hiszek Neked. Bonyolultabb lenne a Tiedet ide eljuttatni, mint odaírni egy tételként megrendeléskor ezt is. Megveszem - így már látod nem látatlanban.
Ugyanarra kellene nekem is, amire Te használod: Zömmel bükköt koptatok vele, de pl a vadászpuskáim tusa borovi. Amikor nekiállok többszázat készre csiszolni, hát fogy a papír rendesen. S mégcsak nem is érdemes a jó minőségű papírt használni, mert a baj az, hogy eltömődik gyantával - nna, és ha azt sikerül oda is égetni... (biztosan ismered ezt a dörgést)

Több fa van, mint asztalos!

(#2487) thyeby válasza Madmax81 (#2485) üzenetére


thyeby
őstag

A DeWalt úgy látom, nem kötelezett el azzal a szalagcsiszolóval. Gondolkodtam én ezen, amit írtál róla. Ha a csapágyak is, az ékszíj is ki lett cserélve, akkor mi a szartól lehet gyanús hangja? Mot gyanítol, mi adja azt a nem odavaló zajt? Nem lehet, h csak felkapott valami fadarabot, és az fent rekedt valahol?
S amíg jól muzsikált a DeWalt-od, elégedett voltál vele?

Több fa van, mint asztalos!

(#2488) thyeby válasza Madmax81 (#2476) üzenetére


thyeby
őstag

" Hamis régi bútorokat bontott anyagból "

...hát ezért nem irigyellek. Olyan nincs, hogy bontott anyagban ne bújjon valahol egy kis vas. (Ezt ne a 25 ezer forintos fűrészlapoddal szeleteld!)

Több fa van, mint asztalos!

(#2489) Madmax81 válasza thyeby (#2487) üzenetére


Madmax81
aktív tag

De minden elismerésem A Dewalté mag lett a hiba forrása ezen két venti van amia kotort hűti és a másik a port szivja el na ezzel volt a gebasz .
Normál esetben ezt arra tervezik hogy ha egyszer felrakják nem fogják többé levenni én már vagy 2 alkalommal szedtem le és ez lazult meg .
Esztergályos barátaim kiszedték a közepét és egy keményebb műanyag betéttel lett megtámogatva igy már semmi baja elmegy ez még vagy 5 évet is ha igy birja
Azért keresek másikat mert ennek a szalagja 7,5 cm és ha lépcsőt csiszolok jobb lenne a 10cm széles .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2490) Madmax81 válasza thyeby (#2486) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sajna nem a Feldertől vettem ezt a gumis szalag tisztitót, nálunk ha jól tudom nem is nagyon van olyan üzlet aki Felder cuccokat forgalmazna.
Borovira nagyon jó de nem tudom hogy a Bükk fát ki tudja e takaritani szemcsék közül , én ugy gondolom hogy a Bükk nem csak a pólusokat tömiti el hanem a csiszoló réteget is leamortizálja igy nem sok " jó rész marad " a papiron .
Én nitró higitóval szoktam leoldani a gyantát de utána egy kicsit megfájdul a fejem :((

nevű sikosítóját használom
erről a mondatról nem tudom miért de a szex ugrott be elsőre :B

1956-2010 07.22 Varga László

(#2491) Madmax81 válasza thyeby (#2488) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Most a tegnapi és a mai nap csináltam meg a régi házba a hajó padló utánzatot 12 óra egyengetés után 4 pár gyalukés kopott el :Y
A vastagolás 1 óra alatt megvolt ott 2 pár kés éle bánta de meglett az is , kb 2 m3 anyagot dolgoztam be deszkákból .
Már is jött a következő felkérés lépcső gyártás ugyan oda .
Szerencsém volt egy szöggel sem találkoztam első osztályú száraz anyag volt mind :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2492) thyeby válasza Madmax81 (#2490) üzenetére


thyeby
őstag

"nevű sikosítóját használom
erről a mondatról nem tudom miért de a szex ugrott be"

Iskolában:
- Pistike! Mi jut eszedbe arról, hogy alliteráció?
- A pina.
- Nna de Píístike! Hogy jutott ez eszedbe?!
- Tanárnő Kérem, nekem most mindenről a pina jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2493) thyeby válasza Madmax81 (#2490) üzenetére


thyeby
őstag

"de nem tudom hogy a Bükk fát ki tudja e takaritani szemcsék közül"

Bükkfát nem kell takarítani a szemcsék közül. Maga a csiszolandó bükk tisztítja a szemcsék közül a port. (Ha nem nagyon gyantás a fenyő, néha a bükk még azt is kitisztítja.)

...és nem koptatja a csiszolószemcséket. A bükk nagyon jól csiszolható.

"Én nitró higitóval szoktam leoldani a gyantát de utána egy kicsit megfájdul a fejem"

A nitró az egy kemény drog. Vigyázz vele!
Ha dolgozol vele, szellőztess közben - már ha megoldható -, utána pedig negyed órára legalább menj ki a műhelyből a szabadba.
És legalább egy óráig ne vezesd az autódat!
A nitrótól akár be is kómálhatsz, és allergiát is lehet szerezni a segedelmével.
Valamikor sokat dolgoztam vele (jónéhány parkettalakk alá kell egy réteg nitrolakk, hogy a fa fehér maradjon, mint a gyúródeszka), és keményen megtanultam, hogy ezt az anyagot komolyan kell venni.
(a fejfájás csak az első tünet)
Egyébként mára a nitrót sok területen be is tiltották. Egy kenyértartóra, fűszerpolcra pl semmiképp nem kenheted rá.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2494) Madmax81 válasza thyeby (#2493) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Igen a Nitró tényleg kemény dolog tanuló koromban sokat használtuk de meg is lett a hatása mihelyt megérzem egyből szédülök és fáj a fejem .
Viszont az a sikositó ( és a gyanta oldó ) engem érdekelne hogy lehet beszerezni ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2495) Madmax81 válasza thyeby (#2492) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sajna én nem tudok jó vicceket de a tiéd nagyon jó :D
De tényleg ez jutott elsőre az eszembe ;)

1956-2010 07.22 Varga László

(#2496) Madmax81 válasza thyeby (#2488) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Úgy néz ki megérte az a sok szenvedés ezzel a bontott anyaggal , a többit mát uj anyagból akarják .
Mutattam nekik egy két referencia munkát és nagyon tetszett nekik a másik házuk rendbe hozatalát is megkaptam .
A másik asztalos valahogy nem volt a helyzet magaslatán három egyforma ajtót kellett volna csinálnia de a harmadik 5 cm nagyobb( és szélesebb ) lett , na ott telt be nekik a pohár :F

1956-2010 07.22 Varga László

(#2497) thyeby válasza Madmax81 (#2494) üzenetére


thyeby
őstag

Egyszerűen belépsz a Felder sümegi honlapjára, ráklikkelsz, és küldik.
Úgy 3-4 ezer Ft egy félliteres flakon. Ezt érdemes megvenni a spriccelője miatt, aztán kérsz egy 3 literes utántöltőt. Mert sokkal olcsóbb utántölteni, mint mindig féllitereseket venni.
(A prickoló olyan profi, h egy pisztolynyomással beteríti a fél egyengető asztalt - és az elég is, mert a fa úgyis a kés előtt ragad meg.)
Viszont ha a vastagolóasztalod görgős alátámasztású, akkor oda nem érdemes szerintem fújni, mert a fa elvileg az asztal fölött halad el - de ki kell próbálni.

Több fa van, mint asztalos!

(#2498) thyeby válasza Madmax81 (#2496) üzenetére


thyeby
őstag

"de a harmadik 5 cm nagyobb( és szélesebb ) lett "

(biztosan azért, mert ötvenes anyaggal dolgozott az a nagytudású kolléga)

...mennyit szajkóztam én, hogy a minésőgre kényesen ügyeljen, aki vinni is akarja valamire...
Ez egy eleven példa. Ez az asztalos sohasem fog nagyra nőni. Lesz mindig munkája, de azzal szemben, aki mindig minőséget ad ki a kezéből, mindig azt a hátrányt kell elszenvednie, hogy keresnie kell új "balekot". Nála még egy jókezű kezdő is sokkal jobb helyzetben van.
Ha már elszabta, korrekt lett volna újra csinálnia, s nem a megrendelővel szagoltatni a cicakakát - mondván, hogy megdolgozott ő azért az elb@szott ajtóért is. Hát megdolgozott, az igaz. De hogyan?!

Valamelyik fórumon egy tagnak ez az aláírása:

Nem sokkal tart tovább valamit jól megcsinálni, mint rosszul. (figyelemre méltó!)

Jómagam azt szoktam mondani, hogy a pacalt meg lehet isteni finomra is csinálni, de nem ritka az ehetetlen, büdös pacalpörkölt sem. Ehhez is, ahhoz is ugyanannyiba kerül az alapanyag, a munkadíj is egyforma - csupán a munka minősége határozza meg a késztermék értékét.

talán ide tartozik, de elvből soha nem pocskondiázom a megrendelő előtt más szakember lúzer produkcióját (más dolog, hogy magamban elsziszegem néha, hogy ha a fiam lenne, kitekerném a nyakát)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2499) Madmax81 válasza thyeby (#2497) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ok megpróbálom megkeresni az oldalt majd onnan megrendelem a cuccokat .
Nekem jó lenne a vastagoló hoz is, mert általában az alsó görgőre szoktak ráragadni az alá hulló kis forgácsdarabok na meg persze a felső sima leszoritó görgőre is .
Érdekes nekem az egyengetőre szinte soha nem ragadt még borovi gyanta akár milyen is volt a fa anyag .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2500) Madmax81 válasza thyeby (#2498) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Igazából nem értem miért lett nagyobb a tok is és az ajtó én ha valamit több darabban gyártok akkor az anyagokat egyszerre rajzolom össze vinklivel mind a 6 állót és a többi 6 osztót majd az alsó és felső darabokat .
Ha az egyiknél rontanék az kihatna mind a három ajtóra , azon is gondolkoztam mi lehet az a bűvös 5 cm ( a falc sem lehet ha azt rajzolta el akkor is csak 23mm a tévedés ) de nem jöttem rá .
Volt már velem is úgy hogy rontottam de korrigáltam a dolgot vagy ujat csináltam vagy kijavitottam a hibámat úgy hogy a megrendelő sem vette észere csak én tudtam , már rég óta nem vagyok szétszórt régen kicsit meggondolatlanabb voltam és kapkodtam de mára benőtt a fejem lágya :D

Látványosan nem akartam fricskázni a másik asztalos ( öreg szakit ) de valahogy nagyon ellene fordultak a megrendelők .
Meg is értem őket mert eddig nem az ő elképzelésük szerint készültek a munkák hanem az asztalos elképzelései alapján , sajna nem egyezik a kettő :(
Nem szokásom lehúzni a másik asztalos munkáját de néha nagyot mosolygok egy egy GAGYI megoldáson .

1956-2010 07.22 Varga László

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.