Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) thyeby válasza L.Szilárd (#1839) üzenetére


thyeby
őstag

Tetszik, ha valaki bízik magában, de nem bíztad Te most el magad? Mert mdk01 nem önmagában bízik, hanem a CNC automatában...

Több fa van, mint asztalos!

(#1852) thyeby válasza mdk01 (#1840) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm, ha már fél évet beleöltél, akkor nem olyan ez, mint feladni egy diplomát négy szemeszter után?

Több fa van, mint asztalos!

(#1853) Winner_hun válasza thyeby (#1850) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja mert nektek nem esik le a poén akkor nekem kéne bocsánatot kérni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1854) L.Szilárd válasza thyeby (#1851) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Lehet, de egy probát nékem megér. Meg én úgy is először papíron probálnám ki, az elméletemet. Amúgy meg szeretem a kihívásokat.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1855) thyeby válasza L.Szilárd (#1841) üzenetére


thyeby
őstag

Azt gondolom felőle, hogy az első, és legfontosabb tételt nem vetted fel a leltárba, ami elengedhetetlen egy ilyen vállalkozáshoz: Bőségesen kell vér a putzába. Gondold át, ott sokszor nem babra megy a játék. Előbb-utóbb találkozni fogsz késsel,boxergyűrűvel, paprikasprével, nuncsakuval, de nem kizárt hogy lőfegyverrel is. (Csak az tudja, milyen fegyvertelenül szembe állni egy csőre töltött fegyverrel, aki már állt szembe vele.)
Az elgondolás nemes. Ha nem tudod, hol kezdd, menj el a polgármesterhez, és beszélj vele erről. A korod a legkisebb probléma. Ha komolyan csinálod, komolyan fognak venni.
Számomra a korod inkább azért aggasztó, mert kérdéses, hogy aki nem tanult bűnüldözést, nem csinál-e végzetes baklövést? Tudnod kell, hogy akinek a tét a szabadláb, vagy sokév börtön, nem biztos, hogy sokat fog lacifacázni, hogy megszabaduljon-e tőled, mint bizonyítéktól - ez benne van a pakliban.

Több fa van, mint asztalos!

(#1856) thyeby válasza stop (#1842) üzenetére


thyeby
őstag

hiíí, ugyanezt gondoltam néhány napja én is...

Több fa van, mint asztalos!

(#1857) thyeby válasza Armahun (#1843) üzenetére


thyeby
őstag

Mammamija Annabela!
Hogy oldották ezt meg?
Odaadnám a kocsimat ezért a fűrészért.

Több fa van, mint asztalos!

(#1858) thyeby válasza L.Szilárd (#1844) üzenetére


thyeby
őstag

Szokj le róla szépen!
Esti leltárkor meg kell lenie mind a tíz ujjadnak. De nem a forgácsgyűjtő zsákban!
Ha ezt nem veszed már most komolyan, könnyen lehet késő bánat belőle.

Több fa van, mint asztalos!

(#1859) thyeby válasza Armahun (#1845) üzenetére


thyeby
őstag

Lehet, hogy igazad van, és a brummfeszültséggel operál. Én meg arra gondoltam, hogy fotodióda figyeli a forgácsot a fűrészfogak közt - de ahhoz túl kevés virslit evett meg szerintem, hogy megálljon a lábán a feltevésem. (És az nem lehet, hogy kandi kamera az egész?)

Több fa van, mint asztalos!

(#1860) thyeby válasza Winner_hun (#1853) üzenetére


thyeby
őstag

Mostmár áruld el, mi az a poén, ne haljak meg bután!

Több fa van, mint asztalos!

(#1861) Winner_hun válasza thyeby (#1860) üzenetére


Winner_hun
félisten

Poén helyett lényeget kellett volna írnom, elég fáradt vagyok. De úgyse érted meg, amit meg kellett volna értened azt már leírtam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1862) stop válasza Winner_hun (#1861) üzenetére


stop
aktív tag

én nem vettem izélgetésnek,
nem tudtam, hogy volt már, ezért irtam, hogy bocsi
én most láttam először
:)

...ja és ;)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1863) Winner_hun válasza stop (#1862) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, elég régóta fórumozok hogy az ilyeneket felismerjem;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1864) mdk01 válasza thyeby (#1852) üzenetére


mdk01
addikt

Nem....
1.Én kevés vagyok ehhez, mert mint írtam ezt nem egy ember és nem egy év alatt fejlesztette a tökéjre, szinte biztos vagyok benne.
2.Akár milyen fából készítendő bútort megtervezek mert ez a szakmám és az agyam is arra van beállva, de mivel itt a vasalatról van szó ami álltalában fémből készül ezért lakatos agy kell hozzá a tervezéshez és az elkészítéshez is.
3.Én is szeretem a kihívásokat de ebben a válságos időszakban mikor minden óra számít nem pazarlom az időmet olyan dologra amiből nem tudok sok pénzt csinálni.
4. Teljesen nem adtam fel van nekem egy jó lakatos ismerősöm akivel párban megcsinálhatjuk majd, de ehhez őt is meg kell kérdezni hogy érdekli e.
5. Nem tudom miért kell nekem ezt leírni, mintha nem lett volna elég érthető...ezen majd változtatunk a jövőben.
6. Sok szerencsét hozzá aki belevág.

Üdv.

Ui.:Jah és a sawstop.
Szinte biztos vagyok benne hogy a fűrészlapba bele van vezetve egy pár Volt feszültség és mikor ezt a testeddel illetve a virslivel földeled azonnal blokkol. Mást nem tudok elképzelni amire ilyen gyorsan reagálhatna a szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#1865) kalman7


kalman7
csendes tag

Sawstop volt a tv-ben, asszem magyar adón. Az átfolyó áramot figyeli. Nem emlékszem, hogy az asztal és a penge között vagy csak pengéből a testünkbe befolyó áramot. Ha reagál, egy kis robbantással löki a fogak közé a féket. A fék tehát egyszer használatos a fűrészlap pedig tönkremegy. Jobb mintha levágna egy ujjat, de ha havonta egyszer hamisan riaszt...

A másik dolog a széthúzható kerek asztal. Rákerestem hasonlókra még régebben és emléxem, hogy volt olyan, ami egészen egyszerű mechanikát tartalmazott. Talán még tisztán fából is megoldható. Persze az nem volt ilyen látványos, de az is tudta azt hogy kiskör-nagykör.

(#1866) Dízeles válasza Armahun (#1843) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Namost akkor tönkre teszi a lapot és az asztal lap alá süllyed a körfűrész lap?Nekem eddig ez jött le.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1867) Armahun


Armahun
addikt

Nagyából igen.
Egy jó minőségü lap ennyit talán még túlét, de ha mégsem akkor is egy lap megér egy -két ujjat.
A hamis riasztás viszont már jó kérdés. PL. egy enyhén :D vizes fa esetén mint csinálna.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1868) thyeby válasza kalman7 (#1865) üzenetére


thyeby
őstag

"Jobb mintha levágna egy ujjat, de ha havonta egyszer hamisan riaszt..."

Ez a drága vaklárma egyszerűen kikerülhető: A hónapnak azon a napján nem kell bekapcsolni a fűrészt. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#1869) stop


stop
aktív tag

A légzsák is egyszer használatos dolgog, mégis "megéri", és nem sajnája (akkor és ott) senki!

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1870) thyeby válasza Armahun (#1867) üzenetére


thyeby
őstag

"Egy jó minőségü lap ennyit talán még túlél,"

Kérnék szépen abból a jóminőségű lapból, ami ezt még legalább talán túléli.

"A hamis riasztás viszont már jó kérdés. PL. egy enyhén vizes fa esetén mit csinálna."

Erre is van megoldás: A vizes fát földeld, és úgy told a gépre, hogy egy szigetelő lapot tégy a fa és a tenyered közé, mert különben magadat is földeled, úgy pedig nem vesz észre a gép, és nyissz: levágja az ujjadat.

Erről viszont az jutott eszembe, hogy ezek szerint ezzel a géppel nem szabad védőkesztyűt használni.

Ó, dehogynem! Átvágja a kesztyűt, belecsíp az ujjamba, ott meg már van áramom.

Több fa van, mint asztalos!

(#1871) thyeby válasza thyeby (#1868) üzenetére


thyeby
őstag

Nincs itt azzal senkinek semmi baja, hogy egyszer használatos ez a fűrészlap.
Azon rezegtünk be, hogy a vaklárma kicsit kőccséges lehet. Valószínűleg a lábad közé csapnád a baltát, ha egy kátyú miatt pofánvágna a légzsákod, és vihetnéd a kocsit a szervízbe zsákot, övfeszítő patront, pedált, és azt törő patront csereberéltetni.

Több fa van, mint asztalos!

(#1872) L.Szilárd válasza thyeby (#1870) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Köszönöm szépen azt jó minőségű lapot, ha nem bírná ki. Itt még arra is kiváncsi lennék ha esetleg túl is éli a lap, akkor hogyan bányászom le róla azt a fék szerkezetet. Plusz kíváncsi lennék a tenglyre is. Milyen állapotban van a kiegyensúlyozottsága egy ilyen kis kaland után. Meg hát ennek a szerkezetnek a cseréjére is kiváncsi lennék. "Házilag" is elvégezhető, vagy a szervizt kell hozzá hívni. Mert ha szervíz kell hozzá akkor egy téves kalnd belekerülhet, 50-60 ezerbe is. Mondjuk az újjunk többet ér, de havi egy téves kapcsolás esetén hát?

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1873) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Ajánljatok valami jó és ingyenes, névjegykártya, esetleg plakát, készítő programot, mert akárhogy is, keresgélek a neten nem találok.

Köszi!

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1874) thyeby válasza L.Szilárd (#1873) üzenetére


thyeby
őstag

Wincard
Businnescard
CorelDraw

de böngészhetsz az origo szoftverbázisában is, hátha lelsz valami Neked megfelelőt...

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1875) L.Szilárd válasza thyeby (#1874) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Hogy őszinte legyek, volt egy progim amivel kitünően tudtam dolgozni, csak elveszet, és azóta újra kellet telepítenem a gépet, és nem tudom megszerezni. Ez a Sierra's Print Artist volt. A verzió számot nem tudom pontossan, de ezzel én kitünően tudtam bármit csinálni. Ha valaki ebben tudna nékem segíteni meg köszöném!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1876) stop válasza thyeby (#1871) üzenetére


stop
aktív tag

A bizonsági bereendezéseknek az a szerepe (feledata), hogy BAJ esetnén működjeknek és ne máskor, akkor viszont 100%-ba!

a pérsgép is pl úgy működik, hogy rálépsz a lábkapcsolóra és mindkét kezeddel nyomsz egy-egy gombot - mégis zúzta (vágta) már le ember benne a kezét... (és nem azért mert a technika meghibásodott)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1877) Dízeles válasza L.Szilárd (#1873) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Most csináltattam 50 db névjegykártyát 1250huf-ért.Ha megveszed a papírt plusz a nyomtatás na meg a méretre vágás hát ...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1878) Dízeles válasza thyeby (#1868) üzenetére


Dízeles
aktív tag

"Ez a drága vaklárma egyszerűen kikerülhető: A hónapnak azon a napján nem kell bekapcsolni a fűrészt."
LOL

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1879) kalman7


kalman7
csendes tag

Eszembe jutott: a Discoveryn mutatták gyors kamerával. A kilépő oldalon van a fék, így a pillanatnyi forgató momentum segítségével süllyed be olyan gyorsan az asztal alá. Fent van a YT-os is. Nem sok marad a szerszámból:

http://www.youtube.com/watch?v=E3mzhvMgrLE

Erős idegzetűeknek és azoknak, akik biztonságban érzik magukat:

http://www.youtube.com/watch?v=mBDNK-kQtrs

(#1880) thyeby válasza L.Szilárd (#1875) üzenetére


thyeby
őstag

download.cnet.com/Sierra-s-Print-Artist/3000-13455_4-5744.html - 64k -

pontosabban:

http://download.cnet.com/Sierra-s-Print-Artist/3000-13455_4-5744.html

Pahancsolj kéhlek!

A Wincard icipici fájl (kb 2 Mb), gyprs, és jól tudom használni. Ha kéred, átküldöm pl MSN-en.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1881) thyeby válasza Dízeles (#1877) üzenetére


thyeby
őstag

...hát...
akkor 125 Ft

Több fa van, mint asztalos!

(#1882) thyeby válasza kalman7 (#1879) üzenetére


thyeby
őstag

húbazmeg! (ahhűűje!!)

Ezt két napig nem fogom kiheverni!

Köszönöm a videót! Már nem vágyok ilyen gépre.

Több fa van, mint asztalos!

(#1883) thyeby válasza Dízeles (#1878) üzenetére


thyeby
őstag

Régi vágású fiú vagyok, és sok ilyen rövidítést meg kell kérdeznem.
Mi az a LOL?
Lüke Ostoba Liba?

Több fa van, mint asztalos!

(#1884) Dízeles válasza thyeby (#1883) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hangos nevetés
_*LOL - (Laughing Out Loud/Lots of Laugh) – hangosan felnevet/sok nevetés

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1885) mdk01 válasza L.Szilárd (#1873) üzenetére


mdk01
addikt

Névjegykártya
Barátnőm innen rendelt már 3x és korrekt.
Minőségi, gyors(2-3nap) és viszonylag olcsó.

Ennél a sawstop-nál még azt nem értem miért nem lehetett volna megoldani a lassítást úgy ahogy a tárcsafék működik. Lehet pár századmásodperccel később állna meg és belevágna az ujjunkba pár millimétert de nem kerülne 50ezerbe a mutatvány.
Arról nem is beszélve ha ezzel a tárcsafékes lassítással kombinálva még működik ez a "laplerántás" akkor szerintem még fél centit sem vágnánk bele az ujjunkba, mivel ahogy a fűrész lefele megy az átmérő csökkenése miatt a vágó fogak egyre távolabb kerülnek az ujjunktól. Ezen felül ha azt a 3. mozdulatot is beleszámolom amit reakciónak hívnak hogy az ember fájdalom esetén azonnal visszarántja,vagy legalább megállítja a kezét lehet nem is kellene lassítani azt a lapot, és elég lenne a lerántás is.
A videón is látszik hogy nem azért nem vágja le az ujjad mert lefékezi a lapot hanem azért mert lerántja az asztal alá.

Sztem ha még egy fél éve fejlesztést rászánnak erre a mutatványra sokkal költségkímélőbb lett volna,....bár nem ennyire látványos(lehet azért alakut így)

Na mind1 nekem nem kellene ebben a felállásban ahogy ezt kitalálták.:U

[ Szerkesztve ]

(#1886) thyeby válasza mdk01 (#1885) üzenetére


thyeby
őstag

A gyors laplerántást az a mozgási energia adja, hogy azonnal abszolút nullára fékezik a korongot. Ez óriási energia. Gondolj csak bele, mi a különbség, amikor a kocsidban bevágod a féket, vagy amikor nekimégy egy fának. A fizika törvényei itt is ugyanazok. Ha ez tárcsafékes lenne, akkor a lap azután tűnne el a porondról, miután ottmaradt az ujjad.

Tényleg nem tudtam még kiheverni azt a malőrt a sawstop-al.
Átgondoltam: Megéri azt megvenni, ha egy vállalkozás kényelmesen ki tudja termelni az árát, fenntartását, de nem szabad megbízni benne: Pont úgy kell vigyázni vele, mint ha egy orosz körfűrésszel dolgoznál. Ha mégis odakerül az ujjad, hát hátha akkor éppen jól működik. Ám hogy a vaklármát milyen vállalkozás képes kitermelni? Mert van, amelyik képes, de az már eleve automata szabászgéppel dolgozik, ahol az ujjunk mindössze ott van veszélyben, hogy ráeshet az a fa, amit a gép kiköpött.

Több fa van, mint asztalos!

(#1887) kalman7 válasza thyeby (#1886) üzenetére


kalman7
csendes tag

Az az ujjlevágó fószer nem sawstoppos géppel csinálta, sima hagyományos géppel. És szerintem átverés, mert kicsit furcsán áll az az ujj, meg nagyon direktben nyomja neki a lapnak. Nem egy kellemes video, de ha valaki megnézi újra, lessétek már meg, hogy mikor kapcsolja ki a gépet, és hogy az természetes-e ilyen esetben. Mármint hogy az az első dolog, hogy behajolok a gép alá? Mert úgy tűnik kikapcsolja, az anyag ott marad a helyén. Lehet hogy egy ilyen "oktató" video több ujjat ment meg, mint a sawstop?

(#1888) Armahun válasza mdk01 (#1885) üzenetére


Armahun
addikt

Azt a 3. mozdulatot nyugodtan el lehet felejteni.
Ha belekapsz a gépbe az egy pillanat műve, mire eljut a tudatodig, hogy valami történik
már meg is történt.
A fájdalomról meg annyit, hogy nem fáj, csak egy ütést érzel.

Azt viszont énsem értem, hogy nem lehetne megoldani máshogy azt, hogy lerántsa a lapot az asztal alá.
Így viszont biztos alkatrészgyártást biztosítanak maguknak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1889) mdk01 válasza thyeby (#1886) üzenetére


mdk01
addikt

Bla..bla..:)

Akkor sem jó megoldás :P , akkor is azt mondom hogy elég volna egy hirtelen lerántás, és mikor már lefele megy a lap már egyben távolodik az ujjadtól.
Max. lassabban menne az asztal alá egy századmásodperccel és belevágsz az ujjadba 3mm-t,.....és?
Gyerekkoromba én sokat bicikliztem és sokszor ömlött a vér a térdemből meg a könyökömből meg lifegett rajta a bőr. Jelentem túléltem.
Ez a védelem egy erős túlzás és drasztikus következményekkel jár, sokkal jobban is meglehetett volna ezt oldani.
Persze én a gyakorlati oldalát nézem(belevágsz 3mm-t és?) ők meg arra utaztak hogy a legminimálisabb kárt okozzuk magunkba, de ez így erős pénzekbe kerül.

A 3. mozdulatot igen valóban el lehet felejteni erre én is gondoltam tegnap csak mint 3.mozdulatot sem árt azért figyelembe venni a laplerántás és a fékezés mellett.
Nem azon múlik az ujjad az bizots de azért ott van, mint mozdulat.

Üdv.

(#1890) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Sawstop mondjon le. :K

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1891) thyeby válasza kalman7 (#1887) üzenetére


thyeby
őstag

Na, rólad aztán még egy igazi deviáns sem monhatja azt, hogy birka vagy! Tetszik, ha valaki nem vesz be kanyar nélkül mindent. Engem is elgondolkodtattál: Lehet, hogy trükk?
Mindegy is. (szerintem nem trükk)
Az "oktató videó" viszont valóban sok ujjat menthet meg.

Több fa van, mint asztalos!

(#1892) thyeby válasza Armahun (#1888) üzenetére


thyeby
őstag

A felső két szakasszal betűről betűre egy véleményen vagyok Veled.
A harmadik szakasz pedig:
Elgondolkodtatott engem is mdk01 hosszan, hogy fékkel meg lehetne-e oldani. Sok számítás kellene hozzá, és kísérletek. Úgy érzem, hogy egy olyan hatásos fék, ami olyan gyorsan veszi át az energiát - még ha megoldható is - szükségképpen szintúgy ripityára vágná a fűrészlapot, ha másért nem, a nagy hő miatt, de hozzájön még, hogy a forró, tehát kilágyult anyagot ha még erőteljesen szorítod is, legkevesebb, hogy belobogósodik, arról nem is beszélve, hogy megbíznál te azután azokban a heggesztésekben, amik a vídialapkákat tartják?
Van ugye a féktárcsa az autón, repülőgépen, etc. Más anyag, mint a fűrészlap. Jóval vastagabb is, és jóval drágább is. Hogy az miként tűrné meg magán a vídialapkákat, a jóisten se tudja, mert az nem arra lett kihegyezve, a fűrészlap anyaga pedig igen.

Mindent összegezve: Már az is nagyon nagy haladás, hogy ez a "drága és pazarlós" rendszer elkészült, és működik, ahogy működik. Tőlünk még távol áll, mint ahogy apáinktól, nagyapáinktól is távol állt pl a légzsák. Az első légzsák többe került a korabeli luxusautókon, mint ma egy komplett autó légzsákostól. De abból lett az, hogy ma már autószalonból hozzá sem juthatunk légzsák nélküli autóhoz. Mára már mindenki számára elérhető az egykori "luxus". És így lesz ez asztalos - fűrészelős fiainkkal majd. Kiteljesedik, és elterjed a fűrészelés biztonsága, és egyszer szériatartozék lesz, mint ma a vészleállító, a védőburkolatok, a forgácselszívás. Amikor kicsi gyermek voltam, egy fűrésztelepről hordtuk a fűrészport zsákonként egy forintért tüzelőnek. Akkora por volt ott, hogy egymást is alig láttuk nagyanyámmal, és az összes biztonsági berendezés egy piroskeretes poros tábla volt: IDEGENNEK A GÉP KÖZELÉBEN TARTÓZKOSNI TILOS ÉS BALESETVESZÉLYES! Négy öt éves gyerek lehettem, de nem szólt ott a kutya se hozzám, hogy ne menjek közel a géphez. Ma ez már nem így van. És holnap a ma tegnap lesz.

Több fa van, mint asztalos!

(#1893) thyeby válasza mdk01 (#1889) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, mindkettőnknek kellene venni a fáradtságot, és kiszámolni, hogy egy átlagos fűrészelési sebességnél mennyit halad előre az anyag egy tized, egy század sec alatt. Mindketten beérzésre, sejtésre alapozzuk az érveinket, és ez amellett, hogy meddő dolog, jó nagy butaság is.
Nem azt mondom én, hogy nekem van igazam, félre ne érts! Ezt úgy okos folytatni, hogy bontsuk a problémát általunk jól átlátható elemeire, és számolgassunk. Akkor vagy Te, vagy én be fogjuk látni, hogy a másikónk jobban ráérzett számolgatások nélkül is.

Nos kezdjük el a következőt tisztázni:
Egy átlagos fűrészelési sebesség gyorsabb, mint a gyalulás. Ha ebben egyet értünk, akkor viszonyítsunk pl. egy 6 m/perc gyalusebességhez, és állapodjunk meg két szélsőértékben: Milyen sebességű fűrészelést vegyünk alapul minimumként, és milyent maximumként. Ha ez megvan, akkor az első lépésen túl vagyunk, és könnyen kiszámolhatjuk, hogy mit tesz egy századmásodperc alatt a fűrészlap az ujjunkkal.

Előrevetném, hogy abban egyetértek Veled, hogy tojok rá, ha a húsomba szalad a fűrész. Lények, hogy ne legyen maradandó sérülés (magyarul ne vágjak ideget, ínszalagot), és semmiképpen ne legyen csonkolás. (Ehhez anatómiai ismeretek kellenek, ti hogy milyen közel van az emberi kézen a bőrhöz legközelebbi ideg, ill. ínszál. Nem tanultam medikát, de van itt a polcon anatómiai nagyatlasz. Megnézzem?)

Szóval valahogy így lenne okos ezt folytatnunk.

Mégvalamit: Az ujjlevágós link felett van egy másik link, ami a fejlesztőlaboratóriumot mutatja. Van abban a kisfilmben egy jól elhanyagolt félmásodperc, amikor egy jó nagy szelet combot, vagy lapockát szívbaj nélkül kettévág az a virslibiztos szupergép. Ez se kerülje el a figyelmedet!

Több fa van, mint asztalos!

(#1894) thyeby válasza Dízeles (#1890) üzenetére


thyeby
őstag

:DD :C

Több fa van, mint asztalos!

(#1895) stop válasza Dízeles (#1890) üzenetére


stop
aktív tag

...monnyon le,
és
számoljuk újra....
...a fogakat :DDD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1896) thyeby válasza stop (#1895) üzenetére


thyeby
őstag

Ja!
Sawstop menjen a teszkóba tecsógazdaságos virslit szeletelni!

Több fa van, mint asztalos!

(#1897) thyeby válasza mdk01 (#1889) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, igazad lesz!
Egyik dolog, hogy a 6m/min sebesség mellett egy századmásodperc éppen egy mm-t jelent. Ez azt jelenti, hogy - persze ilyen "lassú" fűrészelés mellett az a Sawstop sacc per kábé éppen egy század másodperc alatt ránja le a korongot. Én látás (a filmen azért ennek legalább a háromszorosával "szalajtják" azt a virslit) után ezt úgy harmadára tippelem, azaz kb 3-4 ezredmásodpercre. Ha feltételezem, hogy a virslin a bevágás egy mm-re sikerált.
Hogyan lehet ilyen gyorsan lerántani a korongot más módon? Éppen a saját számba adtam a megoldást az előző idevágó hsz-emben: A légzsák sebessége ott körül mozog, tehát le kell robbantani a forgó korongot, aztán foroghat ott lent magának, minek azt fékezni? Azon ugyan nem gondolkodtam semmit, hogy hol, mit robbantsunk le úgy, hogy amíg ez nem történik meg, a fűrészlap magassága azért állítható legyen, de azt hiszem, különösebb erőlködés nélkül megtalálnánk annak is a módját, ha beleásnánk magunkat. És persze a robbanópatron körül mindent alaposan meg kellene erősíteni, hogy semmi cullang ne deformálódjon.

Több fa van, mint asztalos!

(#1898) mdk01 válasza thyeby (#1897) üzenetére


mdk01
addikt

Persze meg elemezzük ki a fűrészlap anyagát hogy milyen érceket használtak hozzá, és persze ne felejtsük el hogy hol bányászták őket.
Hagyjuk már ezt.:)

Ebben a felállásban ez így nem jó, mert igaz hogy biztonságos de sok pénzbe kerül az a biztonság, hol ott jobban is meglehetett volna ezt oldani.
Egyébként meg ha már a biztonságnál tartunk nem tudom ki vette észre azt a marék szikrát amit a robbanó patron okozott.Bár még nem is láttuk rendesen mert elvakította a kamerát.
Elvileg egy fűrészpor mellékterméket gyártó gépezet belsejében okozták a szikrát.:U

Ez utóbbi csak kis kitérés volt részemről befejeztem ezt a témát.

Üdv.:)

(#1899) thyeby


thyeby
őstag

Megpróbálok beszúrni egy linket - nem biztos hogy sikeres lesz, ugyanis egy levél mellékleteként kaptam, és nemtudom, működik-e majd itt. Ha igen, hát lehet szájakat tátani alapanyag témában:

http://mail.google.com/mail/h/18pwoexsnzcby/?view=att&th=12089ae1274006e1&attid=0.1&disp=attd&realattid=f_ftb3fyk20&zw

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1900) mdk01 válasza thyeby (#1899) üzenetére


mdk01
addikt

Nem annyira jött össze.
Ez vmi gmail-es cím...nagyon nem jó...sztem.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.