Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) thyeby válasza mdk01 (#1737) üzenetére


thyeby
őstag

"Szilárd kolléga nagyon jól leírta már hogy el kell menni egy élezőhöz és pár száz forintért kell venni tőle X méter fűrészlap nyersanyagot ami gyakorlatilag egy lemeztekercs.
"

Ma voltam ezügyben érdeklődni. Nem tud fog nélküli szalagot adni. (Gondoltam én ezt előre, hiszen olyan, mint ha bemennék a csavarszaküzletbe, és kérnék pl 4x40 es Reisser csavart menet nélkül.)
Azt gondolom, hogy a gyártótól esetleg, de hát ahhoz hova kell mennem érdeklődni? Egyet tudok csak biztosra: A templomba nem.

Rendeltem szélesebb szalagot forrasztva, hogy ha a fogakat lenyírom a Winner által ajánlott eljárás szerint, akkor maradjon 6mm-es szalagom. Egy hét múlva mehetek érte. Mivel a munka annál sürgősebb, ezért ismétcsak halgatok Winner szavára, fenőkővel lesúrolom az egyik oldalon a glattolást, és úgy fogastól ráragasztok egy csiszolópapírt. Az legalább egy hétig biztosan kibírja, és meglátom legalább azt is, hogy mennyire lesz használható ez az "újítás". Valószínűleg hétfőn alkotom át az egyik szalagfűrészemet csiszolóművé. Majd megírom a fejleményeket.

Ahogyan Neked, ezúton is köszönöm mindenki hozzászólását ezügyben. (Esténként, mikor már van időm foglalkozni ennek az átgondolásával, már rendre olyan zokni vagyok agyilag, hogy igazán rám is fért a segítségetek.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1752) mdk01 válasza Dízeles (#1742) üzenetére


mdk01
addikt

Azt hittem sikerült érthetően fogalmaznom.:)
Ha bútor korpusz (oldalt) gyártasz 1"
oldal=korpusz<--------a te hsz.-ed szerint

Szilárd:
Ha már raksz fel vészleállítót akkor talán érdemes volna láb részhez tenni és nem csak egy gombot ugye, hanem valami nagyobb izét amit ha nem látsz az asztaltól akkor is lábbal el tudsz találni. Alapból ugye mind a két kezed foglalt.
Gyári korszerűbb gépeknél ugye ezt a damilos megoldással oldották meg.

Thyeby:
A kihajtogatás miatt nem érné el a csiszolópapír az elvágott anyagot.Kihajtogatni meg muszáj mert különben elmászkál a lap. Felduplungolni a fűrészlap oldalán a csiszolópapírt annyira hogy egy picit többet vigyen mint a kihajtogatás, pedig megint nem oké, mert kicsit túl vastag lenne a fűrészlap.
Ha ezt megvalósítod fejethajtok.:DDD

Üdv.

(#1753) mdk01 válasza thyeby (#1751) üzenetére


mdk01
addikt

A helyzet az hogy akkor nem jó az éleződ.
Én láttam tekercsbe ilyen szalagot és még kicsit el is csodálkoztam hogy "jé tényleg így a legegyszerűbb."
Eleinte én is azt hittem hogy minden fogtípust külön gyártnak a gyárak aztán nem.
csinálnak X cm szélességű lemezt amibe a köszörűs olyan fogtípust rak bele amilyet szeretnél. Rém egyszerű, nem kell itt külön gyártogatni a fűrészlapokat.
Ha nagyon akarná az élező akkor tudna adni.
Aztán nem tudom a körülményeket lehet hogy nincs igazam de én láttam ilyen lemezt tekercsbe.:U

(#1754) thyeby válasza L.Szilárd (#1739) üzenetére


thyeby
őstag

Amit észrevettem:


Burkold be, hogy ne menjen a kúpkerekek közé csiszolatpor, és tudd zsírosan tartani.


A felső tömszelencét szedd le, tömítsd el a lyukat, hogy ne kerüljön fapor bele, mert az lángbarobbanhat.


Úgy látom, ez a tárcsa forogni fog. Készíts védőburkolatot, hogy a nadrágot a lányok húzzák le rólad, ne ez a krék.

Vészleállító sosem árt, olyan helyre tedd, hogy bármikor elérd, de munka közben ne akadályozzon! (Az én prémiumkategóriás metibóm vészleállítójába rendre beletérdeltem, mire az prémium módon leállt a torkában a félig megevett fával. Begurultam, leszereltem.)
Átvezetékelésbe csak akkor kezdj bele magad, ha nagyon értel hozzá. Ha nem nagyon, akkor inkább fizess egy ötezrest egy jó szakembernek!

Enyyit találtam.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1755) thyeby válasza Madmax81 (#1741) üzenetére


thyeby
őstag

Most indul a szezon nekem, ezért majd csak akkor, ha lecsengett (min. 3 hétig semmi időm, még pisilni se) - bemutatok egy gépet. Annak alapján ki lehet mindenkinek indulni.

Több fa van, mint asztalos!

(#1756) thyeby válasza Winner_hun (#1747) üzenetére


thyeby
őstag

Igazad van ebben, de ez csak elv.
Nekem néha be kell dugnom egy előre odakészített éket a két féldarab közé gyorsan - és ez bravúrnak számít néha fűrészelés közben. Ha megteszem, flottul vág, ha elmulasztom, akkor éget, túlmelegszik, hőkioldó lekapcsol, és fújkálhatom a gépet, amíg kihűl.
Magyarul egyértelműen szélesebb hasítóék kellene. Egyszer el is készítem, de hogy míííkoor??

Több fa van, mint asztalos!

(#1757) thyeby válasza mdk01 (#1752) üzenetére


thyeby
őstag

"pedig megint nem oké, mert kicsit túl vastag lenne a fűrészlap.
Ha ezt megvalósítod fejethajtok."

Úgy látom, Téged is beindított Kalman7 :D

...eszembe sincs megvalósítani. Csak az elv nekem is megpiszkálta az orromat. Képzeld, hogy egy pont kihajtogatás "vastagságú" gyémántport ragaszunk a szalag másik szélére (akár minkét oldalon, a megvezetést pedig vagy épp akkora méretű csapággyal, vagy akár csúszótüskével oldjuk meg a szalag közepén, amennyi sima felülete még maradt.)

Úgy látom, hogy Te, Kálmán7 és én egyszer együtt még nagy feltalálók leszünk! :DD

Több fa van, mint asztalos!

(#1758) thyeby válasza Madmax81 (#1740) üzenetére


thyeby
őstag

"Vész leállító szerintem felesleges mivel a gépen nincs motor fék és mire megáll az vagy 3-5másod perc "

Azért az nem mindegy, hogy egy részeg alkalmazottat 3-5 másodpercen át csiszolunk, vagy mondjuk húsz másodpercig!

Több fa van, mint asztalos!

(#1759) Winner_hun válasza thyeby (#1748) üzenetére


Winner_hun
félisten

muszáj

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1760) Winner_hun válasza thyeby (#1756) üzenetére


Winner_hun
félisten

A hasítóék szélesebb mint a fűrészlap. Esetleg a fűrészlap szélesebb, mint amihez a hasítőék van:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1761) thyeby válasza Winner_hun (#1759) üzenetére


thyeby
őstag

márminthogy muszáj 20 másodpercig csiszolni a disznaját? :D

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1762) Winner_hun válasza thyeby (#1761) üzenetére


Winner_hun
félisten

Márminthogy a muszájt pontos jével kell írni;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1763) thyeby válasza Winner_hun (#1760) üzenetére


thyeby
őstag

gyári

A hasítóék alapban mindig keskenyebb egy hangyapucával a fűrészlapnál, különben nehéz lenne miatta tolni az anyagot.

Több fa van, mint asztalos!

(#1764) thyeby válasza Winner_hun (#1762) üzenetére


thyeby
őstag

úgy van

Több fa van, mint asztalos!

(#1765) Winner_hun válasza thyeby (#1764) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak épp nem úgy írtad;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1766) thyeby válasza Winner_hun (#1762) üzenetére


thyeby
őstag

Volt még gimiben egy műszakirajz tanárom. (Azon kevesek közé tartozik, akire nagyon nagy tisztelettel emlékszem vissza.) Úgy hívták, hogy Noszály Mihály. Na, én azóta mindig ly-vel írom le a muszály-t, aztán meg kijavítom. És érdemes tudnod rólam, hogy vagyok annyira kényes a helyesírásra, mint Te. Nekem is nagyon bántcsa a szemem sokszor itt a fórumon, amit olvasnom kell, de hát így kerek a világ. Teljesen biztos, hogy aki nem tud itt úgy helyesen írni, mint én, van, amit jobban tud nálam.
Egyébként amikor elküldtem, biztosra vettem, hogy ezt Te nem fogod (teljesen jogosan) szó nélkül megállni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1767) Winner_hun válasza thyeby (#1766) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többször olvastam már, meg itt másnál is más hibát, majd szólok. Amúgy én is rosszul írtam, itt szóltak egyszer, azóta helyesen írom. Ugyan így az egyenlőre-egyelőre kombó, azt is helytelenül írtam sokáig, egyszer szólt valaki, azóta helyesen írom. Az elején nehéz volt átszokni... de meglett:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1768) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Hali
Nem szeletelem az akácot hanem hosszúságot vágok 200-800 db kb.Esetleg valami spayra gondolok .Úgy tudom marókésekhez van.Kérdeztem szerszámboltban de nem hallottak ilyesmiről .Azt gondoltam azért égeti mivel kicsik a fogak a lapon.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1769) Madmax81 válasza thyeby (#1758) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ha kemény alkoholista akkor birnia kell azt a 20 másodpercet :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#1770) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

S.O.S !!!

A mai éjjszaka folyamán "katasztrófa" történt velem! Segítséget szeretnék kérni minden kedves kollégától. Betörtek a műhelyembe és minden kézi szerszámomat ellopták. Ötletetet, szeretnék kérni milyen úton lehet elindulni, hogy meg legyen. Estelgesen segítséget, a munka folytatásához. Az igaz, hogy szerencsére pillanatnyilag nem sok munkám van. Ami meg van ahoz nem kellenek kis gépek.

Minden ötletet és segítséget előre is köszönök!

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1771) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Ellopot gépek listája:
BLACK & DECKER /KS633E/ DEKOPÍRFÜRÉSZ
BALCK & DECKER /KW850E/ FELSŐMARÓ SZETT
FERM /FBJ-710/ LAMELLOZÓ
ASIST /AE5P210/ GÉRVÁGÓ FÜRÉSZ
DEWALT /D28151/ SAROKCSISZOLÓ
METABO /Ks 1488 S/ KÉZIKÖRFÜRÉSZ
MILWAUKEY /PEP 18 T/ AKKUMLÁTOR + TÖLTŐ
AEG /BS 14X-R/ AKKUSFURÓ + AKKUMLÁTOR + TÖLTŐ
AEG /BSS 14/ AKKUSFURÓ + AKKUMLÁTOR

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1772) thyeby válasza L.Szilárd (#1770) üzenetére


thyeby
őstag

Fogadd őszinte részvétem! - temesd el őket szépen csendben, jajveszékelés nélkül...

Asztalos vagy, komám: Faragj egy cifra botot, és azzal ütögesd a nyomát.

A következőket gondolom erről:
Tekintve, hogy nem szabad cigánybűnözésről beszélni, ezt tehát valószínűleg faludbéli magyar tette.
Mindenképpen tegyél rendőrségi feljelentést, mégpedig minél hamarabb! Jó, ha a gépjeidet tudod azonosítani papírokkal. Az a nem etnikai kissebbségbéli, aki elvitte, valószínűleg máshova is betört, és ezután is be fog törni egészen addig, amígcsak egy számodra szép napon lebukik, és bedugják a kaptárba. Akkor tartanak nála házkutatást, és bizonyíthatóvá válik, hogy ő járt nálad apró cseprő szerszámokért. Kártéríteni nem tudod, hisz pénze nem lesz, viszont ha elég hosszú a lajstroma, akkor a rabilletményéből esélyed lehet levonatni kicsipicit. (Nekem egyszer így a rendőrök még egy farmernadrágomat is kifizettettek a nem etnikaival.)
Bróbáld kieszelni, miként küldhetnéd hírét a faluban, hogy átutazó kereskedő kéziszerszámokat vásárol magas áron. Ha bedől a nagyeszű ennek, akkor szépen híjjad rá a magyar királyi rendőrséget, hogy dugják be egy ketrecbe.

Legfontosabb üzenetem számodra mindennek a tanulsága:
1 - Az ajtódat nagyon erősítsd meg! Hétpontos biztonsági zár, riasztó, ilyen-olyan plusz vasalások, mert hamarosan visszajönnek azért, amit még ottfelejtettek.
2 - Köss biztosítást ilyen esetre ezután! És inkább foglald bele a nagyértékű gépjeidet is, mert az ördög nem alszik!
3 - A műhelyben ezentúl elzárható, nehezen feltörhető szekrényben tárold az értékesebb kéziszerszámokat!
4 - Hagyj gagyi, rossz fúrógépet, kincsnek álcázott tecsógazdaságos szirszart a polcon csalinak!
5 - ...és ez nagyonnagyon fontos:
Soha egyetlen kuncsaftodnak se mutogasd, milyen értékes kéziszerszámokkal dolgozol!
(én pl rongyokkal letakarom az értékesebb kéziszerszámok koffereit - még a portól is véd, és azok kizárólag munka közben vannak szem előtt.) Nem elhanyagolható a valószínűsége annak, hogy aki betört, az előtte már járt nálad, és a "dicsekedés" lett a veszted. (Múltkor írtad, hogy ha látja a megrendelő, milyen komoly gépeid vannak, már meg is van a munka. Most láthatod, elsülhet ez fonákul is.)
6 - Használj riasztót - de minimum egy álkamerát! Nem olyan drága az, mint a gépjeid!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1773) thyeby válasza Dízeles (#1768) üzenetére


thyeby
őstag

Ha így van, használj nagyobb fogakat.
Szerintem a fog nagysága csak a forgácselvezetésnél számít, éspedig elsősorban puha fánál. A fogszám, a lapszélesség az megint egy más dolog.

Több fa van, mint asztalos!

(#1774) thyeby válasza L.Szilárd (#1770) üzenetére


thyeby
őstag

Esetleg tarts két dobermannt. Attól még a magyar is fél!

Több fa van, mint asztalos!

(#1775) Winner_hun válasza thyeby (#1774) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semeddig nem tart megmérgezni őket:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1776) thyeby válasza Winner_hun (#1775) üzenetére


thyeby
őstag

A doberman nagyon inteligens kutya, könnyen megtanítható arra, hogy rajtad kívül senkitől ne fogadjon el semmit. A komolyabbik veszély az a könnygázspray, de az is kijátszható úgy, hogy a kerítés tövébe köröskörül olyan sövényt telepítel, amin nem visz át még az erősebbik spray sem - és emiatt nem elég csak egyetlen kutya. Egyébbként ha a kutya helye éjszakára a műhelyben van kialakítva, az elég patthelyzetet tud teremteni.
(Nekem két puli van éjszaka a műhelyben. A fiúbbik folyton le is hogyozza a gépjeimet, de hát inkább lepisálva legyen, mint ellopva.)
És mégvalamit: Azok a betörők, akik ilyen szirszarért (Ne haragudj, Szilárd, ezzel nem a néhai gépjeidet akarom minősíteni) is kockáztatnak, azok többnyire nem annyira iskolázottak, mint Te, hogy egyből megoldást találjanak.

Egyébként nekem Rólad lejött már régóta, hogy nagyon jó problémamegoldó vagy. Az átlagember nem ilyen, ezzel nem árt számolnod.
No, igen is, és tudod, miért ültem ma a PH elé? Hogy újfent a tekervényeidet híjam segítségül:
Fiam most állt fel. Van a szobában egy szekrény él, amit jó lenne valamiképp tompává varázsolni, hogy ha nekiesik, akkor ne négyelje ketté magát. Alább egy kép erről.

Milyen home made mérnökölvényt tudnál erre, professzorúr?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1777) thyeby válasza Winner_hun (#1731) üzenetére


thyeby
őstag

"Ezt a belekapást nem teljesen értem."

Ha nem finoman vezeted fel az anyagra, akkor mélyebbet csiszol a forgó korong, úgy, mint amikor a flexre legyezőpapírt teszel, és megremeg a kezed - csak ez nem harap bele a fába olyan mélyen.

Több fa van, mint asztalos!

(#1778) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1770) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nagyon sajnálatos dolog de ez is tükrözi a mi gazdasági pénzügyi helyzetet .
Egy dolgot biztosan tudok ajánlani felénk van egy biztonsági szolgálat aki szerel fel mozgásérzékelős( hangérzékelős ) riasztókat és havi 5k ellenében vállalja hogy 5 percen belül nálad vannak .
Hátránya ha elfelejtesz reggel kiriasztani iszonyat hangosan szirénázik ( ha esetleg egered van az is megzavarhatja ) aztán hivhatod őket hogy vak lárma volt , az első pár reggel még fél álomban sikerült nekem is beriasztanom :D de szerintem havi 5k megéri
De thyeby által ajánlott megoldások is életképesek .

Üdv Laci

1956-2010 07.22 Varga László

(#1779) Winner_hun válasza thyeby (#1777) üzenetére


Winner_hun
félisten

A fára rárakva kell indítani a gépet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1780) Dízeles válasza L.Szilárd (#1770) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Pfff nagyon sajnálom! Ro.@dna le a kezük.
Teljese 1 értek thyeby-vel.Azonkívül a helyi infó klubban (kocsma) is érdeklődj .Feltétlen tegyél feljelentést ,így ha megkerülnek a gépeid értesítenek.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1781) thyeby válasza Winner_hun (#1779) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor biztos a selejt!
Ez nem excenteres, hanem csak van rajta három (nagyon eltalált sebességgel) forgó korong - mint a harkov villanyborotván. Három csuklós lehajtása révén kisebb íveket képes követni. Ha lesz időm, bemutatom ezt a masinát fotókkal illusztrálva.

Több fa van, mint asztalos!

(#1782) thyeby válasza Winner_hun (#1779) üzenetére


thyeby
őstag

Alby.hu-n megtalálod.

Több fa van, mint asztalos!

(#1783) stop válasza L.Szilárd (#1771) üzenetére


stop
aktív tag

90% hogy megpróbálják eladni (visszaadni) neked,
LÉGY RÉSEN - okosan csináld,
most minél jobban kürtöld szét hogy mi történt veled,
a rendőrségre ne(nagyon) számíts..........

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1784) stop válasza thyeby (#1776) üzenetére


stop
aktív tag

fogsz egy méteres locsolótömlőt felhasítod hosszában és ráhúzos a sorokra,
DE,
én most tartok ott, hogy elindul a kislányom és innéttől kezdve MINDENRE védelmet kellene kiépíteni.... le-he-tet-len... :)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1785) thyeby válasza stop (#1784) üzenetére


thyeby
őstag

:)

Tudom én azt. Én nem is féltem a srácot az ilyen balesetektől. (mondjuk istentelenül eleven gyerek) Abból tanul a legény. Hanem az anyukája. Szerintem ez a fiú húszéves koráig csak sapkába mehet a strandra. (utána meg gatya nélkül fog oda járni)

Különben köszönöm az ötletet. Én is hasonlóra gondoltam eredetileg: Veszek olyan hőzáró szivacsot, amit a vizesek húznak a melegvízcsőre, meg a klímások a rézcsőre (az már el is van gyárilag vágva hosszában) csak ott akadt el az operatív szakasz, hogy azt gondoltam, attól biztosan nem záródik majd be az ajtó. A slag jobbnak tűnik.

(A locsolótömlőből előtte ki kell locsolni a vizet?)

Ja, és van mégegy baj: Nincs egyméteres, csak ötméteres, az meg túlérne a szekrényen.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1786) L.Szilárd válasza thyeby (#1776) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a tippeket!
Amúgy a kutyán elgondolkodtam, mivel úgyis minden nap kijárok a műhelybe így nem lenne gond az etetésük. A fedett hely biztosítása sem gon, és még a műhelybe sem kell őket beengednem. :) Per pillanat a kerítésssel vagyok egyenlőre gondba hogy hogyan oldjam meg, de arra is van már ötletem. :)) A mamámék most vaágják ki a szőlőt elkérem tőlük a beton oszlopokat, és akkor már csak drótot kell szereznem. Egy olat meg csak össze tudok szögelni. :D

Szekrény gond:
:)) Bukósisak! :))
Mellékelten raktam be képet, arról a "gumihurka" szigetelésről ami így elsőre eszembe jutott. Nálunk csak pécsen lehet kapni, olyan méretüt amire neked szükséged lenne. Ennek az alsó részén, kétoldalas ragasztó van. Annyi a probléma, hogy csak fekete színben van, de arra is tudok megoldást ajánlani: festékboltba bemész és kérsz fehér Adhezor alapozót. Az megfogja a gumit is.

Csáó!

Ui.: Ha bármi hírem van a gépekkel kapcsolatban írom!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1787) Winner_hun válasza thyeby (#1781) üzenetére


Winner_hun
félisten

A leírásában olvastam:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1788) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1786) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálunk fehérben is lehet kapni, ez D profilú szigetelő;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1789) L.Szilárd válasza Winner_hun (#1788) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Azt tudom hogy kisebb méretben van, de amit én ajánlok, annak az alpja kb.2cm és a hasa is kb. 2cm magas. Nem a hagyományos ablak szigetelő D profilra gondoltam.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1790) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Nem a témába vág de ajánlanék egy progit látványterv készítéséhez.Ikeás[link]
Ingyenes letölthető.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1791) stop válasza thyeby (#1785) üzenetére


stop
aktív tag

Naszóval, nem kell kilocsolni belőle a vizet, beviszed a lakásba és ott magától kifolyik belőle :DDD

1, elvágod 5 felé, egyet felteszel és lesz négy tartalékod, :))

2, rátekered a gyerekre mind az 5 m-t (így ütésálló gyermeket kapsz :P ) és megnyugszik az anyukája is :DD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1792) thyeby válasza stop (#1791) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#1793) thyeby válasza L.Szilárd (#1786) üzenetére


thyeby
őstag

"és akkor már csak drótot kell szereznem"

Távol áll tőlem, hogy kötekedjek, de szerintem a legrosszabb megoldás a drótkerítés. Uno: nagyon átlátszó, Duo: egy tecsós csípőfogóval is pillanat alatt bejáratot lehet készíteni rá. Annál már csak a virtuális kerítés rosszabb megoldás.
De hülye vagyok! Te a kutyakennelre gondoltál, nem a telephely kerítésre?

"arról a "gumihurka" szigetelésről "

Ilyet próbált felragasztani a párom. Olyat, ami egymás mellet 2 D. Lejött. (Aztán próbálta szegénykém technukollal - javítsd ezt ki, Winner, nem tudom, hogyan kell írni - is, ami megintcsak lejött.) Nem nagyon néztem, h miért is jött le, lehet, h zsíros volt a szekrény, illetve hát prontós. (A páromnak felvételiznie kellett ugyan fizikából, de csodával határos módon átcsúszott.) Ismerem ezeket a szigetelőket, és tudom, hogy elég jóminőségű ragasztóval látják előket.
Az a slag megoldás nekem imponálóbb, amit stop kolléga ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1794) thyeby válasza Dízeles (#1790) üzenetére


thyeby
őstag

Dehogy nem vág témába!
Látom, ráadásul magyar nyelvű.

Ajánlok Neked én is egy programot. Szintén ingyenes, de ez kicsit többet tud: Google SketchUp7. Nekem mdk01 ajánlotta, első percben szerelmes lettem ebbe a 3D rajzolóba. Sajnos magyarul nincs, de van egy jó magyar nyelvű fórum, ahol egy Gaieus nevű guru gyors, hatékony segítséget ad minden problémádra. Kb két hét alatt kezdtem el annyira érezni, hogy már komolyabb munkákba is bele mertem vágni vele. Szinte mindent tud, amit egy ACAD, csak léptékkel egyszerűbben és gyorsabban.

Több fa van, mint asztalos!

(#1795) thyeby válasza L.Szilárd (#1789) üzenetére


thyeby
őstag

..aztán utóbb gondolkodtam ezen a D profilú gumin: Hiszen az szenteltvíz! A bútorlapnak nem az "oldala" életveszélyes a gyerekre, hanem annak az oldalának, és a vele szomszédos oldalnak a találkozása, mit él. Ugyan a szakma pl éllezárásról beszél, de az az él, az valójában nem is él. Szóval biztosan értel: Attól, hogy odaragasztom (mostmár )én, ha a kölök odakólintja homlokát, még éppúgy felszakad a bőre tőle.

Több fa van, mint asztalos!

(#1796) Winner_hun válasza thyeby (#1793) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1797) mdk01 válasza Dízeles (#1790) üzenetére


mdk01
addikt

Ennél sztem van egy jobb én is inkább azt használom az ALNO KITCHEN PLANER.
Fent van a gépen az IKEA-s is amit ajánlottál de vmiért inkább az ALNO-t használom.
Már nem tudom miért, mert régen próbálgattam az IKEA-sat.:F

üdv.

(#1798) mdk01 válasza thyeby (#1794) üzenetére


mdk01
addikt

Annak baromi jó a GU aki elötte nem használt ACAD-ot.
Nekem kész szenvedés volt rájönni, hogy,hogyan és miért úgy működik.Pár dolgot még most sem értek. Ami még engem nagyon zavar hogy nem egy kész tervezőprogamot kapsz hanem ha vmit nem tudsz megrajzolni plugint kell letöleni hozzá. Ami alapjából egy nagyon jó ötlet hogy feleslegesen nem kell egy sok száz megbájtos prg.-t letölteni de elég sok alap rajzeszköz hiányzik...nekem. ha még lenne hozzá egy csomó skin(pl. nekem,nekünk a faminta hiányzik) akkor egy szinte tökéletes látványtervező prg.-t lehetne csinálni belőle. Még meg is csinálnám a skineket ha tudnám hogyan kell.
Esetleg ezt megbeszélhetnénk meg utána kellene olvasni.

üdv.

(#1799) thyeby válasza mdk01 (#1798) üzenetére


thyeby
őstag

"Nekem kész szenvedés volt rájönni, hogy,hogyan és miért úgy működik."

A guglitól nem ritka egy sajátos, rendszerint újszerű filozófia, ami sokszor hatékonyabb jóval az elterjedt filozófiáktól. Megéri a szenvedést szerintem, mert amikor az ember fiának sikerül a szemléletváltás, bőséges kárpótlást kap érte.

"Annak baromi jó a GU aki elötte nem használt ACAD-ot."

Meg tudok én nevezni több olyan mérnököt is, aki előtte használt ACAD-ot, és gyakran mégis a SU-t részesíti előnyben - tudniillik extrém gyors.
Persze, azért az ACAD-ot nem dobjuk ki, mert az abszolút mindent tud, amire egy tervezés során szükség van.

"Ami még engem nagyon zavar hogy nem egy kész tervezőprogamot kapsz hanem ha vmit nem tudsz megrajzolni plugint kell letöleni hozzá."

Ez félreértés, komám! A plugin az tulajdonképpen csak egy szkript. Magyarul nem csinál semmi egyebet, mint utasítássorozatban rögzíti azt, hogy mi után mit tegyen a SU. (Tehát amit egy plugin tud, azt tudja a SU magától is, csak "kézzel kell végigcsinálni". Például egy éllekerekítő plugin nem tesz mást, mint kijelöli az éleket, rajzol rá egy rádiuszt a megfelelő helyre, majd rászabadítja a FollowMe-t.)

"pl. nekem,nekünk a faminta hiányzik"

Igen, a faminta nekem is hiányzik. Tudom, hogy gyerekjáték arzenált gyártani famintából, de én sem tudom, hogyan kell, mert sajnos most nincs semmi időm rá.
Ha elkészülök vele, megosztom majd Veled a "kibővített készletemet".

"de elég sok alap rajzeszköz hiányzik...nekem"

Először nekem is hiányzott, de rájöttem, hogy nem kell ide semmise, a SU mindent tud.
Milyen rajzeszközt kiányolsz? (hátha tudok segíteni...)


Íme egy példa, mit tud a GSKUP. Mi hiányzik tehát?

Több fa van, mint asztalos!

(#1800) mdk01 válasza Madmax81 (#1411) üzenetére


mdk01
addikt

Kicsit megkésve de itt vannak a képek a Dimar kontraprofilos késről.
Felsőmaróhoz való.

Azért látszik némely képek koszosnak mert a ritkán használt késeimet lezsírzom spray-el hogy ne rozsdásodjon meg menjen ki az éle és ugye minden kosz ráragad ilyenkor:)
A kés eladó bárki részére.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.