Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Madmax81 válasza runner 125 (#1197) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ahogy L.Szilárd is irta anyagköltség és plussz annak kb. 100%-ka a munkadíj.
De az ár attól is függ milyen anyagok milyen elrendezés ,elég macera tud lenni egy egy konyha .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1202) runner 125 válasza L.Szilárd (#1199) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Köszi az infót! Nyilván..
Madmax81 Neked is! :R
Tervrajz egyelőre nincs, csak elképzelés. Valamikor megrajzolom és megkereslek.
Köszönöm előre is!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1203) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Pár régi munkám ( nem mai darabok , barkács gépek még több lelkesedés )

az anyagot hozták ez lett belőle
Ajtó 2
ajtó 3

1
2

szintén hozott anyagból
2

Ajtó Fenyőből 1
2
3
4

A képek nem sikerültek valami jól

1956-2010 07.22 Varga László

(#1204) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv
Most leltem eme topikra.
Szívesen adok tanácsot esetleg ötleteket.Természetesen tiszteletben tartva kedves kolegákat.Két kép bemutatkozásként:

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1205) Winner_hun válasza Dízeles (#1204) üzenetére


Winner_hun
félisten

A konyhapultnál a vízvetők találkozásánál nem volt bent a sarokelem vagy nem volt abban a libafosződ' színben? Nagyon elüt.
Meg a mosogatógép helyénél az a világos csík micsoda?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1206) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látom egy csaporodunk itt asztalosok. Már-már úgy mint a nyúlak. :DD De nem a viccekért jött létre ez a topik, í gy rátérek arra amit írni akartam.

Madmax81: Elismerésem az ajtókra, főleg ha hozott anyagból hoztad ki. Nekem ilyenbe sajnos nincs jó tapasztalatom. Mindig olyan anyagot hoznak ami, már-már használhatatlan. Akkor főleg ha csak barkács gépekkel csináltad.

Dízeles: Neked is elismerésem, habár én is csatlakozok az elöttem szólóhoz, a kérdést iletően. De a sarok lehet, hogy csak a fényképen néz így ki. A kocsibeálló is jól nézki.

Csatlakozva a Dízeles kollegához, én is rakok fel pár képet.
1., Akácfából készült kerti bútor /dl/upc/2009-02/24/204318_qpv06eblwitzmakm_foto0148.thumb.jpg
2., Egyedi fürdőszóba szekrény, egyedi mintával.

Még egy képet szerettem volna feltölteni, egy autóba épített szekrényről de sajnos nem sikerült. :(

Sziasztok Szilárd!

Ui.: Hová tudnék képeket feltölteni, ahol meg is tudjátok nézni? És hogyan linkeljem be ide?

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1207) L.Szilárd válasza L.Szilárd (#1206) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Ui.: A kép feltöltés nem sikerült. :( Várom a segítségeket a témával kapcsolatban. Előre is köszi!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1208) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1206) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kép feltöltése után ráböksz a beillesztésre és kész, a hozzászólás elküldése után egy kicsinyített kép lesz látható melyre kattintva bejön a nagy kép. Amit betettél, itt van helyesen:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1209) L.Szilárd válasza Winner_hun (#1208) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Oké! Köszönöm a gyors választ! Máskor majd jobban végig nézem mi hogy mükszik. :DD

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1210) L.Szilárd válasza L.Szilárd (#1206) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Akkor a képek:

1.,

2.,

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1211) Madmax81 válasza Dízeles (#1204) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

A konyhát te felületkezelted nagyon jól néz ki :)

1956-2010 07.22 Varga László

(#1212) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1206) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nekem szerencsém volt az anyagokat illetően , csak az volt a baj hogy rönkben érkezett és nekem kellett felvágni .
Nem volt túl szép anyag , akkoriban csak egy szalag fűrészem volt és egy gyalugépem + kézi kisgépek .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1213) Dízeles válasza Winner_hun (#1205) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
A vízvetők találkozásánál nem volt olyan színű sarok a későbbiekben ott jött fel egy vezeték.
A fehér csík beforduló takaróelem a mosogatógép miatt.
Madmax81 nem csak bizonyos elemeket. Párkány és a képen nem látható néhány kiegészítő elem.
Ezt én felületkezeltem is valamint az előző képen lévő szaletlit(kocsibeálló)

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1214) Madmax81 válasza Dízeles (#1213) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nem is rossz a munkalap is fenyőből készült ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#1215) Dízeles válasza Madmax81 (#1214) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Igen borovi az egész.Valamint az előszobában is .A beltéri ajtót nem én készítettem.Sem ajtót sem ablakot nem gyártok,csak beszerelek.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1216) Madmax81 válasza Dízeles (#1215) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Az nagyon tetszik , kontra profil maróval raktad össze .
Miért nem gyártasz ajtót ?

11
12
13
14
15
16
17
18
19

Régi szép emlékek az első pár ajtó :B

1956-2010 07.22 Varga László

(#1217) Dízeles válasza Madmax81 (#1216) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Nem kontra profilmaróval.Régi hagyományos módszerrel csapozás, marás, falcolás, és barátai.
Ajtót ablakot nem készítek mivel inkább bútoros dolgokra van igény.Minőségben és árban sem lennék verseny képes .Kb évente 2-3 alkalommal kérnének meg ilyen munkára .Olyankor javaslom keressenek az izlésüknek megfelelőt és én beépítem -beállítom.
Utálom ha kőművesek építik be mivel rendkívül rossz a tapasztalatom velük.
Pöpecek a fotóidon látható ajtók. :C

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1218) Madmax81 válasza Dízeles (#1217) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Köszönöm de ezek az első ajtók voltak amiket csináltam kb 5-7 éve .
Régen én is csapoltam de már ha sok darabot kell csinálni akkor maróval csapolom össze őket .

Utálom ha kőművesek építik be mivel rendkívül rossz a tapasztalatom velük
Az a jó ha magam épitem be ott el tudom csalni az esetleges hibákat , én sem szeretem ha egy kőműves épiti be az ajtómat.
Hivatás szerűen dolgozol vagy csak hobbiból csinálod ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#1219) Dízeles válasza Madmax81 (#1218) üzenetére


Dízeles
aktív tag

1987-ben szakmunkás vizsgáztam.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1220) Madmax81 válasza Dízeles (#1219) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Én meg 1999 ben vizsgáztam :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#1221) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én meg tavaly nyár elején:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1222) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Én meg 2004-ben végeztem.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1223) ABnormal válasza Dízeles (#1219) üzenetére


ABnormal
őstag

1989

(#1224) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Akinek van lehetősége az ithon helyezkedjen el olyan cégnél melyben komoly külföldi tulajdonos van .Mind technikában mind anyagok minőségében magassab színvonal.
A legjobb külföldön egy kis gyakorlatot szerezni ,ajánlom Németországot.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1225) Madmax81 válasza Dízeles (#1224) üzenetére


Madmax81
aktív tag

hali

Ez mind szép és jó de egyszerűen nem akarják megfizetni itthon a szakmát :)
Csak külföldön lehetne érvényesülni de milyen áron !!

1956-2010 07.22 Varga László

(#1226) Dízeles válasza Madmax81 (#1225) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Igen igazad van ,viszont tanul új dolgot az ember és éhen sem hal mellette .Külföldön dolgozni több okosság több zsé' .Esetleg ott ragad az ember és anyagi gondjai megszünnek.
A kétkezi munkából élni nálunk hát...akkor is ha 10-12 órát dolgozol csak a szinten tartásra élég.
Én szeretem amit csinálok ha nem így lenne elmennék DHL sofőrnek.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1227) kalman7


kalman7
csendes tag

Madmax! Tetszenek azok a 45 fokban beillesztett négyzetes betétek.

(#1228) Madmax81 válasza Dízeles (#1226) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Jól mondod én is sokat dolgozom szó szerint napi 10-13 órát de nem jutok egyről a kettőre , csak 1 ről a másfélre .
Voltam kint Angliában asztalos ként nem volt rossz de sajna nem tudtam sokat félre tenni szállás kaja és mondhatni ott voltam mint itthon ( kicsit jobb volt )
Nem költöttem semmire meghúztam magamat ,hétvégén túlóra de egyszerűen nem lehet sokáig csinálni mert meghülyül az ember .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1229) kalman7


kalman7
csendes tag

Szilárd! Nézem az akác székeket. A hátsó láb és a háttámla közti 15-20 fokos szöget hogyan illesztetted? Mindig azt nézem meg a székeken. :-) Hogy viselkedik az akác hosszú távon? Nem vetemedik? Gőzölt? Elég stabil oldal irányban a szék? Szoktak még a jobb-bal oldal közé merevítést tenni.

Az autóba épített szekrényre is kíváncsi lennék!

(#1230) Madmax81 válasza kalman7 (#1227) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nem volt egyszerű de a végeredmény elég jó lett

1956-2010 07.22 Varga László

(#1231) kalman7 válasza Madmax81 (#1230) üzenetére


kalman7
csendes tag

Úgy látom kétféleképpen is csináltad a 45 fok bekötését a vízszintesbe (és a függőlegesbe). Ha időrendben tetted fel a képeket, akkor a "fiatalkori" a macerásabb ugye?

(#1232) kalman7


kalman7
csendes tag

A faipar.hu-n kértem egy próbaszámot a Magyar Asztalos és Faipar c. szaklapból. Végig is olvastam, bár teljesen a profiknak szerkesztik, sőt inkább a nagy műhelyeknek, gyáraknak. Sok cikk foglalkozott abban a számban azzal, hogy hogyan lehet asztalosként, belsőépítészként, stb. megélni. Itthon külföldre, vagy külföldön dolgozni, stb. Engem meglepett amit olvastam, mert azelőtt azt hittem csak a programozók dolgoznak éjszaka. Kínomban :-)

(#1233) Dízeles válasza kalman7 (#1232) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Valóban profi szaklap.Jómagam néha beleolvasok partnereknél ,gondolom aki kereskedik vagy eszközt, gépet venne annak szükséges ez a lap.
Madmax81 igen kemény lehetett anglia de észre vetted soha nem érjük utol őket,igaz nekem németországi tapasztalataim vannak.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1234) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Egy humort eresztettem meg felétek, de 1 perc múlva úgy
találtam, hogy csak engem szórakoztatna, elnézést...
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1235) L.Szilárd válasza kalman7 (#1229) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Szia Kálmán!

Küldök privátot, amibe benne lesznek további képek, az eddigi munkáimról.

Plussz pár válasz a kérdéseidre: Már ami nem szakmai "titok". :)) Mert a szék hátálájának az ilesszését még nem szeretném elárulni. Kíváncsi vagyok rá-e jössz vagy valaki a fórumozók közül. :) Annyit elárulok, azért így elől járóban, hogy nem illesztésben gondolkodj(atok).

Hogy viselkedik az akác? Gondolj az szöllő karókra. Amúgy nálam az elemek 90%-a ragasztott. Így nem valószínű, hogy vetemedni fog. Az anyag nem gőzőlt, hanem egyszerü vizes dió páccal pácolt, és színtelen lazuránnal kezelt. Oldal írányba még nem teljesen stabil, most készül hozzá a stabilizáló. Laposvas lesz lehajlítva, és bronz színűre festve.

"Szoktak még a jobb-bal oldal közé merevítést tenni." ezt a kérdésed nem teljesen értem, kifejtenéd pontosabban mire gondoltál?

Várom további kérdéseitek, és a találgatásokat a székláb megoldására?
Aki még kiváncsi a további munkáimra, az jelezze, küldöm privoben.

A feltöltöt kép is autóba építet, fiókos "szekrényt" mutatt, de nem ez a legkomolyabb alkotásom. Azt sajnos nem tudom feltölteni. Itt a "szekrény" és a kalaptartó is az én alkotásom.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1236) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Tudtok esetleg még fórumot ami ilyen témával foglakozik, és van rajta aktivitás is? Mert, eddig sajna nem találtam. Ha megírnátok meg köszönném.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1237) Dízeles válasza L.Szilárd (#1235) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Két megoldást választanék a kialakításra 1. gőzőlés sablonban hajlítás.2.szélesebb anyagból vágnám ki.összeragaszt .
Például:

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1238) Madmax81 válasza Dízeles (#1233) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nem volt egyszerű , de az Angolok mennyire igénytelenek nem is hittem volna .
Egy ház felujitásán melóztunk de szaktudás az semmi, gépek mindenből a legjobb a végeredmény meg felejthető
Németeknél biztos más a helyzet :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#1239) Madmax81


Madmax81
aktív tag

ajtó

ajtó2

Még van mit javitgatni rajta ez még csak félkész állapot .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1240) L.Szilárd válasza Dízeles (#1237) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Szia!

Sajnos, egyik sem talált. Másképp oldottam meg. Könnyités képpen Raknák fel még egy képet, amin jobban látható a szék lába, ha engedné a gép. :(

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1241) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1240) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az, hogyha engedné?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1242) L.Szilárd válasza Winner_hun (#1241) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Szia!

Az hogy amikor fel szeretném tölteni a képet, akkor hibát jelez. Pedig a kép a nem nagyobb felbontású a megengedettnél. De most néztem valamit, és lehet, hogy az lesz a hiba. A felbontás azonos, csak az enyém 1200*1600-as, ez lehet a probléma forrása? HA igen akkor majd valahogy megoldom, legfeljebb oldalra fordítva teszem be.

Köszi a választ!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1243) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1242) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az lesz a hiba. Nem kell nagy képet betenni, úgy is jó ha lekicsinyíted.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1244) L.Szilárd válasza Winner_hun (#1243) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Köszi!
Még annyit, hogy hogyan kell kicsinyíteni? Nem vagyok nagy számtech zseni. :)

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1245) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1244) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pl az IrfanView programmal le tudod kicsinyíteni az adott méretre a képet.
A programban, ha a kép meg van nyitva vele: Kép / Átméretezés - itt add meg az új méretet, kicsit lejjebb az Oldalarány megtartása legyen bepipálva. Ha ez be van pipálva akkor elég megadni csak az egyik méretet (szélesség vagy magasság)

Vagy a windowsba beépített painttel is le lehet kicsinyíteni, de ott nem képméretet hanem %-ot lehet megadni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1246) kalman7 válasza L.Szilárd (#1235) üzenetére


kalman7
csendes tag

Igen, egy akác karó akár derékszögben is képes meghajolni. Fényképen láttam gőzölt akácot, sötét csokibarna lett. Azért is kérdeztem, mert a bükkre hallottam hogy a gőzölésnek köszönhető az alaktartása, anélkül az se lenne valami jó anyag. Gondoltam az akáccal is jót tesz az eljárás.

A háttámla: én is gőzben hajlításra gondoltam látva a négyzetes keresztmetszetet. Ezek a hajlított thonet székek állati jól szuperálnak. Ha nem hajlítás, és nem egy darabból van, akkor valami ügyes csapolás, hogy jó erős legyen. Gyári széken láttam olyan csapolást, mint amint amivel a hosszoldást szokták csinálni, csak egy kicsit más arányúak voltak a cikkcakkok. Én mégse így csinálnám (székhez úgyse lesz sose elég bátorságom), hanem jó nagy felületen átlapolnám. A ragasztott felület síkja a szögben álló anyag síkjában lenne, így a tipikus terhelés irányában (jól hátradől valaki) pont jó erős lenne. Raknék bele még két sunyi tiplit is.

Írod, hogy ne "illesztésben" gondolkodjunk. Illesztés, csapolás, összeragasztás, nem tudom pontosan mi a különbség a szavak közt. Konyhanyelven mi az amit ezzel kizártál?

A "jobb-bal merevítésnél" pont arra a bronz színű laposvasra gondoltam, azt hiányoltam.

(#1247) L.Szilárd válasza kalman7 (#1246) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Pár perc és írok.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1248) kalman7 válasza L.Szilárd (#1236) üzenetére


kalman7
csendes tag

Az indexen vannak fórumok. Elkezdtem a legelejéről olvasni és még messze nem végeztem, addig meg nem akarok oda irogatni.

Hobbiasztalos:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104263

hobbiasztalos online anyagok:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9153404

Bútorrestaurálás (felületkezelések):
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017500

HANGSZERKÉSZÍTÉS OTTHON:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9012150

Forgácsolás (esztergálás, marás, stb) többnyire fémek:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9131104

(#1249) kalman7 válasza Madmax81 (#1238) üzenetére


kalman7
csendes tag

Pedig épp akartam kérdezni, hogy miben más a famunka odakint. Bútorokkal is dolgoztál? Azzal kapcsolatban se igényesebbek? Dízeles! Németországban mi a helyzet? Amcsi filmekben szoktam figyelni a bútorokat. Ott úgy tűnik, még a fiatalok is megbecsülik a régi illetve a régi szellemben készült bútorokat.

(#1250) kalman7 válasza Madmax81 (#1239) üzenetére


kalman7
csendes tag

Madmax! Az íves szegély idomok, profil lécek hogyan készültek? A felső félkör fölötti részt tök jó, hogy nem csak párhuzamosan futó anyaggal töltötted ki, hanem függőlegesre fordítottál egy kis darabot. Király. Nekem még jobban tetszene, ha ott markánsabb erezetű anyag lenne, hadd látszódjon ez a részlet. Lehet hogy élőben feltűnőbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.