Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) thyeby válasza mdk01 (#1800) üzenetére


thyeby
őstag


Hú, de jó! Ára? Hány datrab van belőle?

Több fa van, mint asztalos!

(#1802) mdk01 válasza thyeby (#1799) üzenetére


mdk01
addikt

Én próbálkoztam 3D-s látványtervvel aztán megakadtam egy kontraprofilos ajtó 3D megrajzolásánál.
Kicsit rágódtam rajta aztán már nem érdekelt valószínű, hogy nincs is rá annyira szükségem hogy késztetést éreztem volna pluginokat töltögetni.

Idézzél nekem légyszives több olyan mérnököt aki elötte ACAD-ot használt.

Igen, baromi jó az SU arra hogy rém egyszerű dolgokat pillanatok alatt pontosan megrajzoljon és méretezzen az ember...mint ez a kutya ehhez elég az alap SU.

A 3D-s lekerekítést nem tudja az SU alapból, csak ha egy 2D-s lekerekített lemezedet kihúzod.
Majd ha koordinátás helymeghatározást megcsinálják úgy hogy az használható is legyen akkor többet dolgozom SU-val.
Nem vagyunk egyformák nekem kicsit nehezen áll kézre az SU és ameddig van egy olyan prg. amit gyorsan tudok használni és legalább ua. tudja mint egy másik prg. addig nem váltok.

(#1803) mdk01 válasza thyeby (#1801) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt még kezdő koromba vettem kompletten.
Egy komplett szett van amit képekkel illusztráltam.
Összesen egy konyhát raktam vele össze a sajátunkat azóta lezsírozva állt a szekrénybe és még teljesen éles.
A filungmarónak a dobozán még rajta volt az ár eredeti ár ami 30.800,- pénz volt.
A kontraprofil kés meg ha jól emlékszem 25-30.000,- között volt vhol.
Csak kompletten adnám el 35.000,- környékén.

Ha vkit tényleg érdekel biztos megegyezünk.

Van még hozzá egy hazilag készített asztal is ami a Makita 3612(C) típusú felsőmaróhoz lett csinálva ha vkit érdekel az is eladó. Bár szerintem át lehet alakítani.
Ezt apum csinálta nekem és remélem nem sértődik meg ha megválok tőle.:B

Üdv.

(#1804) thyeby válasza mdk01 (#1802) üzenetére


thyeby
őstag

"Idézzél nekem légyszives több olyan mérnököt aki elötte ACAD-ot használt."

ez most egy, hidd el, nem szokásom túlozni, nagyokat mondani. Nincs időm egyenlőre többet is idézni, de ha lesz, ígérem, megteszem.

"Majd ha koordinátás helymeghatározást megcsinálják úgy hogy az használható is legyen akkor többet dolgozom SU-val."

A koordinátás helymeghatározás a SU-ban nagyon jól működik. Ha lesz időm, segítek benne.

"A 3D-s lekerekítést nem tudja az SU alapból, csak ha egy 2D-s lekerekített lemezedet kihúzod."

ezt nem értem. Hogyan lehet 2D-t kerekíteni? (ja, a sarkait? Hmm. Valóban, ez nem egy alapszolgáltatás, de nehezen hiszem, hogy ez riasztott vissza. Azért 2D-t gyorsan le tudok kerekíteni SU-ban így is, hogy nem automatikus - éspersze pontosan!)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1805) thyeby válasza mdk01 (#1803) üzenetére


thyeby
őstag

Igaz, ez szett. Nekem elég volna egy szelete, de igazad van, értékét veszíti a klt, ha megbontod.

Több fa van, mint asztalos!

(#1806) mdk01 válasza thyeby (#1804) üzenetére


mdk01
addikt

Én tudtam hogy erre a hsz.-ra gondolsz azért kértem hogy idézz egyet.
Ezt én is "ismerem".:)
Ez az egy ilyen jelegű hsz. van az egész SU fórumon.
Tudom hogy működik a koordinátás meghatározás de pl. magyar bill.-el nem és ha jól emlékszem akkor is csak a abszolút koordinátás.

Egy 2D-s négyzet sarkának a lekerekítése alapszolgáltatás, de mikor már kihúzod és a testnek az élét akarod lekerekíteni azt már csak a kiegészítő pluginnal tudod.

Én nem az SU ellen vagyok mert tetszik a gyorsaság és az egyszerűsége, és csak ajánlani tudom főleg azoknak akik egy egyszerű és nagyszerű tervező prg.t keresnek ingyenbe(ezért is mutattam neked), de én bizonyos dolgokat inkább egyelőre ACAD-dal rajzolok.

Viszont ahogy látom az SU fejlődését, sőt az egész Google fejlődését sztem pár év és szinte mindent SU-val fogok rajzolni.

Üdv.

Ui.:Ha vkit érdekel a maróasztal rakok fel arról is képeket.

(#1807) mdk01 válasza thyeby (#1805) üzenetére


mdk01
addikt

Adsz 35.000,--et és viheted a filungmarót ha csak az érdekel.:DDD

(#1808) thyeby válasza mdk01 (#1806) üzenetére


thyeby
őstag

"Ez az egy ilyen jelegű hsz. van az egész SU fórumon."

Van több is. Egy csajra emlékszem, ha kéred, kikeresem később.

"de mikor már kihúzod és a testnek az élét akarod lekerekíteni azt már csak a kiegészítő pluginnal tudod."


Ezen a képen él sehol nincs, és tisztán a FollowMe-val készítettem. Van ugyan plugin is, ami lekerekít, bútorhoz elég is, de én általában szeretem tudni plugin nélkül megoldani a dolgaimat.

"jól emlékszem akkor is csak a abszolút koordinátás."

Valóban angol billentyűzet kell hozzá, de az eltolás magyar billentyűzettel is nagyon egyszerű. A move eszköz erre is jó, és beírhatod neki menet közben az offsetértéket, akkor pont oda tol el.

"Ha vkit érdekel a maróasztal rakok fel arról is képeket."

Valakit érdekel. Tegyél csak fel képeket. Az árhoz ne azt írd, hogy hívjanak, hanem azt, hogy mi az utolsó ára. Annak a négyzetgyökéért nem kizárt, hogy már van is egy vevőd rá. Kérdés, hogy rászerelhető-e egy DeWalt szörnyeteg. Esetleg Makitával együtt eladó?

Több fa van, mint asztalos!

(#1809) mdk01 válasza thyeby (#1808) üzenetére


mdk01
addikt

Nem az eltolásra gondoltam a koordinátáknál hanem pl. én pontok meghatározásával szoktam rajzolni.
Ilyenkor ugye folyamatosan írom a koordinátákat és SU-ban még kicsit ez macerás de biztos vagyok benne hogy javítanak e téren is rajta.

Az asztal eladó lehet géppel együtt is.
Új gép ára br.113.000,- jelenleg amiért legutóbb láttam.

Most írok gyors egy árajánlatot aztán rakok képeket.

Üdv

(#1810) Winner_hun válasza thyeby (#1804) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]
:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1811) thyeby válasza mdk01 (#1809) üzenetére


thyeby
őstag

"Nem az eltolásra gondoltam a koordinátáknál hanem pl. én pontok meghatározásával szoktam rajzolni.
Ilyenkor ugye folyamatosan írom a koordinátákat és SU-ban még kicsit ez macerás de biztos vagyok benne hogy javítanak e téren is rajta"

Ja, értlek. Hát, igen, aki ACAD-on tanult szerkeszteni... Ez nekem is nagyon hiányzott eleinte, de hamar rájöttem, hogy ugyanez elérhető a segédvonalak használatával. Nem kell szöget írni, nem kell számolgatni - szóval még gyorsabb is. Igaz, a segédvonalak berajzolásával még nincs kész, mint az ACAD pontmeghatározásos módszerével, viszont odáig sokkal egyszerűbb, onnantól pedig szintén gyors, hogy vonaltól vonalig húzatod a csíkot.
Nekem inkább hiányzik a különböző vonalvastagság használata, a gyors vonalazott területek szerkesztése metszeteknél, a pontvonal, a szaggatott vonal hiánya pedig nagyon zavar. (No, ezt tényleg érdemesebb pluginnal csinálni, mint kézzel.)

Nem kell nagyon sietned azzal az árajánlattal, mert ha végül mégis nálam köt ki a felszerelésed, akkor az úgy fog történni, hogy előtte pénzt kell gyűjtenem, mert ami van, azt hétfőn viszem a DeWalt-boltba.

Több fa van, mint asztalos!

(#1812) mdk01 válasza Winner_hun (#1810) üzenetére


mdk01
addikt

Én is észrevettem, de nem szóltam, mert nem szokásom másokat piszkálni ezzel, bár lehet én csinálom rosszul.:)

(#1813) thyeby válasza Winner_hun (#1810) üzenetére


thyeby
őstag

Egyenlőre az úgy jó, hogy egyelőre?

Több fa van, mint asztalos!

(#1814) Winner_hun válasza thyeby (#1813) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy. N betűvel mást jelent.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1815) thyeby válasza mdk01 (#1812) üzenetére


thyeby
őstag

Biztosan van, aki piszkálásnak veszi, én sose fogom annak venni - vagyishát jó lenne, ha sikerülne sose annak venni. Több leszek én azzal, ha szólsz, ha meg nem szólsz, akkor valószínűleg kevesebb maradok.

Több fa van, mint asztalos!

(#1816) thyeby válasza Winner_hun (#1814) üzenetére


thyeby
őstag

...azt, hogy ugyanannyira?

Több fa van, mint asztalos!

(#1817) Winner_hun válasza mdk01 (#1812) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van akin segít egy rászólás, én is ezért írom helyesen, régebben rosszul írtam. Örülök hogy valaki piszkált ezzel anno:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1818) mdk01


mdk01
addikt

Na itt vannak a képek az asztalról.

Szóval ez is eladó akár géppel együtt is, bár nem sok kedvem van 110.000,-ért új felsőmarót venni.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Winner_hun válasza thyeby (#1816) üzenetére


Winner_hun
félisten

:K

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1820) mdk01 válasza thyeby (#1815) üzenetére


mdk01
addikt

Okos felfogás!
Én kicsit piszkálásnak veszem az ilyet aztán elfogadom.

[ Szerkesztve ]

(#1821) mdk01 válasza thyeby (#1816) üzenetére


mdk01
addikt

Ha két madzag egyenlő hosszúságú azt, egyelőre így írják helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#1822) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Kérdésem lenne hozzátok.
Hogyan jelöljem meg a gépeimet úgy, hogy azt egy esetleges újabb betőrésnél, a tolvajok ne vigyék el? Mivel azt az egy gépet jagyták ott amelyiken a szervíz javítási száma volt volt.
Másik:
Milyen gépeket ajánlotok, a régi gépek pótlására? Mondjuk ez elég érdekes kérdés. Mivel mindenki a saját gépeihez van hozzá szokva.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1823) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1822) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vidd be a házba a kézi gépeidet és amikor amelyik kell azt vidd ki. Addig, amíg nem lesz valami biztos védelmed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1824) thyeby válasza mdk01 (#1818) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, Balázs!
Csurog a nyálam. Ám meg kell vallanom valamit: Ha a vezetők nélkül (neked hátulról) tudom is használni, két bajom van vele. Az egyik az, hogy vaslap, és télen az alig fűtött műhelyemben jéggé válna a csuklóm rajta, a másik pedig a mérete. Nem lenne az baj, hogy nagy az asztal, ha nem lenne kiszámolva minden négyzetcentiméter a műhelyemben. Ez inkább deszkák marására lett kihegyezve, nekem pedig egy tenyérnyi fánál ritkán van szükségem nagyobb anyag marására.
Mindenesetre alig tudtam túllépni a hsz-eden, annyira odaragadt a szemem ehhez az alkotáshoz. Mondd meg a papádnak, hogy szakember a javából, ez igen szemrevaló darab. (A helyedben nekem szétrepedne a szívem egy ilyen művet eladni. Profi együttes.)

Hanem kérdeznék: Neked a fapor nem tömíti el a marógép kapcsolóját? Nekem rendszeresen eltömődött, mígnem lekötöztem a kapcsolót, hogy állandóan legyen bekapcsolva, azt pedig jól körbetekertem nájlonnal, meg szigetelőszalaggal.
Mennyit ment már ez a Makita?

Több fa van, mint asztalos!

(#1825) thyeby válasza Winner_hun (#1819) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Valahogyan csak megszokom. Eleinte nehéz lesz, mert amióta írni tudok, ezt mindig így írtam.

Több fa van, mint asztalos!

(#1826) mdk01 válasza L.Szilárd (#1822) üzenetére


mdk01
addikt

Úgy szokták hogy beleütnek egy számot, szimbólumot, de legjobb a monogramodat beleütni pontozóval és olyan helyen ahol nem látszik(burkola alatt).
Azért kell a burkolat alatt mert akkor nem látják a tolvajok, hogy mit kell eltüntetni ahhoz hogy a gép felismerhetetlen legyen tulajdonos szempontból.

(#1827) thyeby válasza mdk01 (#1821) üzenetére


thyeby
őstag

:D

Több fa van, mint asztalos!

(#1828) mdk01 válasza thyeby (#1824) üzenetére


mdk01
addikt

Én is nehezen válok meg tőle mert szívvel csináltam nekem, de hát ritkán használom mondhatnám szinte soha.
Minden normális gép asztala vas, de min.alumínium. Mindkettő hideg.
Méretileg pedig szükség van ekkorára a betétek marása miatt, bár nem nagy mert olyan 70x70 körüli.
2003-as azt hiszem a gép, de ilyen állapotba, ahogy az előbb láttad, csak egy konyhányit ment.

üdv.

(#1829) thyeby válasza L.Szilárd (#1822) üzenetére


thyeby
őstag

"Hogyan jelöljem meg a gépeimet úgy, hogy azt egy esetleges újabb betőrésnél, a tolvajok ne vigyék el?"

Dremellel gravírozd bele, hogy Szilikéjé! De attól azt még elvihetik. Eladniuk már sokkal nehezebb lesz, az biztos!

"Milyen gépeket ajánlotok, a régi gépek pótlására? Mondjuk ez elég érdekes kérdés. Mivel mindenki a saját gépeihez van hozzá szokva."

Jó gépeket, s ne metibót!
Az AEG-re még nem volt panaszom sose. B&D olcsó, jó, de akad köztük valódi gagyi is néhány. De azt hiszem, fölösleges is ezt sorolnom.
Először is gondold át, hogy melyiket mennyire intenzíven használtad, és aszerint dönts, másodszor pedig gondold át ugyanezt újra.
(Nekem sikerült egy olyan gépért kiadni ötvenezer magyar királyi koronát, amit egyetlen egyszer sem használtam. Mellesleg ez volt a legelső "fajáték készítő" gépem. No, ez sokkal drágább volt, mint a metebógyalu majd tízszer ennyiért.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1830) stop válasza L.Szilárd (#1822) üzenetére


stop
aktív tag

A gépek megjelölésének nem elvitelkor van jelentősége, hanem egy esetleges megtaláláskor. (itt viszont a gyári szám - amit mindenképp írj fel! - is elegendő)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1831) stop


stop
aktív tag

most láttam - tetszik :)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1832) Winner_hun válasza stop (#1831) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vótmá'
:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1833) stop válasza Winner_hun (#1832) üzenetére


stop
aktív tag

bocsi :B

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1834) Dízeles válasza stop (#1831) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Király !Ez olyan Star Trek-es

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1835) Dízeles válasza mdk01 (#1797) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Kösz a tippet --ALNO KITCHEN PLANER-- rákeresek este. :R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1836) mdk01 válasza Dízeles (#1835) üzenetére


mdk01
addikt

Nincs mit.:)

(#1837) mdk01 válasza stop (#1831) üzenetére


mdk01
addikt

Asztalos részről nem nagy kunszt.
Csak egy jó ACAD-es rajz kell amiből CNC-prg.-t lehet csinálni aztán kész.
Annak az asztalnak a vasalat a lelke.

Én elkezdtem rajzolni 3D-be ACAD-ba, megpróbáltam lekoppintani aztán fél év után feladtam mikor is rájöttem, hogy ehhez lakatos gondolkodás kell nem asztalos.

(#1838) stop válasza mdk01 (#1837) üzenetére


stop
aktív tag

akkor is ötletes megoldás, nekem tetszett :)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1839) L.Szilárd válasza mdk01 (#1837) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Ténnyleg, csak a vasalat az egésznek a lelke. Mert a többit minden különössebb program nélkül le tudnám gyártani. A fő dolog, hogy alaphelyzetben lévő asztal lapját pontossan hat cikkejre vágjuk fel. Utána a többi már nem olyan nehéz. Talán még a középső csillagot kivágni tized milliméter pontossan. Ha lesz türelmem és anyagom meg fogom probálni összehozni. :)) Mert nagyon tetszik!!!

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1840) mdk01 válasza stop (#1838) üzenetére


mdk01
addikt

Hogyne, teljesen jó megoldás,csak sztem ezt a vasalatot nem egy ember és nem egy évig próbálta tökéletesíteni.:)

Szilárd:
Én a helyedbe neki sem állnék szabad kézzel, ezeknek a cikkeknek tizedmilliméterre kell passzolniuk és a rögzítő csavarok furatjainak is tizedmilliméterre a helyükön kell lenni ezt szabad kézzel nem lehet megcsinálni.
Egyébként sok sikert hozzá, én nem tartottam annyira kifizetődőnek hogy több időt pazaroljak rá, mint fél év.:DDD

(#1841) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

A gépekről eddig semmi hír, de nagyo gondolkodok egy önkéntes alapon müködő polgárőrség megszervezésén. Csak nem igazán tudom, hogy kezdjek hozzá. Mivel nem tudom hogy egy 1800 lakosú településen hány polgárőr lenne elegendő ahoz, hogy visszatartó ereje is legyen. Azt már úgy össze szedtem milyen eszközök is kellenének hozzá. Pl.: reflektor, volki-tolki, telefon, és egyéb. A másik meg, hogy hogyan keressek rá önkénteseket, hirdessem meg a faluban, vagy beszéljek emberekkel ki mit szólna hozzá, vagy a kettőt egyszerre? A másik félelmem meg az, hogy nem vennének komolyan, mivel elég fiatal vagyok.

Várom ezzel kapcsolatos ötleteiteket!

Csáó!

Ui.: Bocsánat, hogy eltérek a tárgytól.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1842) stop válasza L.Szilárd (#1841) üzenetére


stop
aktív tag

a gépeiddel kapcsolatban,
figyeld:
az expresszt, a bazárt, a vaterát, stb és a gyanús dolgokat próbáld kiszűrni és ne egyedül próbáld megoldani!
ill. fordítsd meg és adj fel hirdetést keresése (figyelj hogy általánosságokat keress, de mégis burkoltan a te dolgaidat)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1843) Armahun


Armahun
addikt

:Y Láttatok már ilyen körfürészt?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1844) L.Szilárd válasza Armahun (#1843) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Én már láttam, mondjuk TV-ben. Azóta sem értem a működési elvét. De egy biztos, hogy tökéletesen megvédi az ember újját. Csak én lehet néha indokolatlanul is működésbe hoznám a szerkezetet. Mivel szeretek elég közel nyulkálni a laphoz.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1845) Armahun válasza L.Szilárd (#1844) üzenetére


Armahun
addikt

Szia.

Megnéznék egyet élőben, de csak virslivel próbálnám ki :) .
Hogy pontossan hogy működik énsem tudom, de van egy olyan villanykapcsolóm ami csak egy fém lap. Ahoz kell hozzáérni amikor villanyt akarok gyójtani. Itt is valami hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1846) thyeby válasza Winner_hun (#1832) üzenetére


thyeby
őstag

Winner!
Nem ismerek Rád!
Egy újszülöttnek minden vicc új. (Én is láttam már korábban, de most is jó volt végignézni.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1847) Winner_hun válasza thyeby (#1846) üzenetére


Winner_hun
félisten

?:) Úgy látom a smiley-t nem sikerült értelmezni a mondat végén;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1848) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1841) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg itt kérdezd meg: Polgárőrség

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1849) thyeby válasza mdk01 (#1837) üzenetére


thyeby
őstag

De hiszen lakatos részről is "csak" CNC kell... (nameg jóminőségű svédacél)

Még általános iskolás voltam. Akkor még nem technika óra volt, hanem gyakorlati foglalkozás. Imádtam. A tanárt is. Ő mesélt egyszer egy történetet:

Tudjátok, gyerekek, amikor még gyerek voltam, egyszer láttam, hogy az adótoronyba felmászik egy szerelő, és akkora csöveket (ti elektroncsöveket) cserél ki ott, mint én vagyok. Bámultam, bámultam, és egyszercsak rámnézett a szerelő. Ezt kérdeztem tőle:
- Jó nehéz ezt tudni, bácsi? - mire ő így válaszolt:
- Amit tudunk, az nem nehéz. Az nehéz, amit nem tudunk.

Ezt én nagyon megjegyeztem magamnak. Most is úgy idéztem fel szinte szó szerint, ahogyan hallottam - pedig közel negyven éve történt. Hsz-edről egyből ez ugrott be.

Több fa van, mint asztalos!

(#1850) thyeby válasza Winner_hun (#1847) üzenetére


thyeby
őstag

stopnak se, nekem se?
Szerintem ha elértettük, akkor nem stopnak kellett volna mondania, hogy bocsi...
;)

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.