Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) thyeby válasza fekeandras (#2597) üzenetére


thyeby
őstag

érdemes még azzal bizniszelni?
(néhány hónapja rámkínáltak 17 colos vga-kat egy teremnyit, hogy válogassak belőle kétezer/db-ért - még feleannyiért se kell)

Több fa van, mint asztalos!

(#2602) thyeby válasza Dízeles (#2598) üzenetére


thyeby
őstag

Jajj, de Vespa!!! (hogyé atták? Nna, ezzel foksz má abriktolnyi!)

Gyere el szombaton, aszt hiszem, kettőkor kezdődik a vonulás. (fiam hogy be fog rezegnííí!)

Több fa van, mint asztalos!

(#2603) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Ekőször is Madmax-nek köszönöm érdeklődését. De a gépekkel kapcsolatban sajnos rossz hírem van, nincsenek meg, és szerintem nem is lesznek meg. Amúgy köszönöm szépen jól vagyok. A forumót meg mind csendes társ figyelem és olvasom szorgalmassan. Csak most nem tudok érdemben hozzá szólni a témához.
Valaki láttam, felvetette, hogy Sopronba a faipari kiállításon csinálhatnánk egy találkozót, az-az igazság én benne lennék, de sajnos akkora már más programot is terveztem. Így a két program nem igazán össze egyeztethető. :O Mivel az ország két vét végén a két program, én meg a harmadik végén lakom. :DD

Csáó Szilárd!

Ui.: Nyugalom jelen vagyok, és irányomba kérdés merül fel válaszolni is fogok rá!

Csáó csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2604) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2603) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Gondoltam irok mi lehet veled hogy megy a meló stb...

Az ellopott gépeket mivel pótoltad ( milyen márkával márkákkal )

Kár hogy nem tudsz jönni szivesen megismertelek volna személyesen is .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2605) Madmax81 válasza thyeby (#2600) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ez már gegvolt az egyik fele jól megtapadt a műanyag felületen de sajna a gumira valamilyen okból nem akart rákötni , de ez is csak az egyik felén a markolatnak a másik fele bomba biztos .

Ezt a részt gyakorolni szoktam majd minden este nehogy elfelejtsem .
9 - odapászít (megfelelőt a megfelelőhöz, mint éccaka az ágyban emezt amahhoz)
Ez a rész is nagyon tetszik
12 - ejakulál ezentúl naponta

Ez legalább olyan nagy kaliberű szabadalom mint az én szalag feszitő berendezésem

Biztos siker tuti milliomos leszel ez után :R :R :R :R :R :C :C

1956-2010 07.22 Varga László

(#2606) L.Szilárd válasza Madmax81 (#2604) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Hát meló, az kevés van :( a paraván gyártást is le kellett állítanom, mert sajnos nem értem meg. Ráfizetéses lett a végére. A gépeket eddig csak részben pótoltam, és szép lassan is fogom pótolni, mindig csak a legszükségesebbeket veszem meg. Eddig akkus fúrót, dekopírt, és kisflexet vettem. Ebből kettő Makita, az akkus pedig AEG. Mivel az volt a legjobb árba, és kettő volt a készletben. Ha úgy is döntenék, hogy el megyek akkor sem tudnánk találkozni :( Mert én az első napján mennék.
Most nézem, hogy hová valósi vagy, két hete jártam arra felé a Pécsi Túra kerékpáros Klubbal. Nógrádi Vártúra keretében. Számomra mondjuk belefért volna az egyik napi szakaszba az, hogy elugrok hozzád. :DD De majd máskor.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2607) L.Szilárd válasza Madmax81 (#2605) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Már nem. :DD Mert előbb le kellett volna védetnie. Így már csak pereskedhet velünk a szabadalmának jogdíjjáért. :))

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2608) fekeandras válasza thyeby (#2601) üzenetére


fekeandras
őstag

Videokártyára gondoltam.

(#2609) thyeby válasza L.Szilárd (#2603) üzenetére


thyeby
őstag

Ó! Szilárd!
Te még szabadlábon vagy?

"és irányomba kérdés merül fel válaszolni is fogok rá!"

No, mi lett a limlomkerítés gyártásból?

Több fa van, mint asztalos!

(#2610) L.Szilárd válasza thyeby (#2609) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Tyeby! Ez TETSZIK! :DD :)) :DD Limlom kerítés! Ezt el mondom, a valamikori megrendelőmnek, aki nem igazán akart fizetni. De egyenlőre nem agódók, a dolog miatt, mert még van nálam anyaga. :DD

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2611) thyeby válasza fekeandras (#2608) üzenetére


thyeby
őstag

pardóne

Több fa van, mint asztalos!

(#2612) thyeby válasza Madmax81 (#2605) üzenetére


thyeby
őstag

"az egyik fele jól megtapadt a műanyag felületen de sajna a gumira valamilyen okból nem akart rákötni"

Van egy következő tippem is. Nagyobb odafigyelést kíván, tuti zsírtalan felületet, de gyakorlatilag oldhatatlan kötés:
Szilikongumi, ami ragasztja az üveget. (semelyik másik nem jó!)

Viszont akkor több nap, amíg alaposan ki tud a gumi alatt száradni a sziló - addig érinthetetlen.

Több fa van, mint asztalos!

(#2613) thyeby válasza Dízeles (#2598) üzenetére


thyeby
őstag


Asztalos! Fesse le azt a kerítést, mer megrohad! ;]

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2614) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#2606) üzenetére


Vikusz77
tag

Szia Szilárd!

Milyen pontosan milyen kisflexet vettél és mennyiért? És mik a benyomások róla?
Én is akarok majd venni egyet, mert a régi bekrepált. De valami extrábbat szeretnék-nagy teljesítmény, fordulatszám szabályozás (bár ezt lehet hogy külön oldom meg).
E miatt viszont a makita szerintem kiesik, mert egy ilyan 40-50 ezerbe kerül.
Nézegettem a Perles márkát. Valakinek van azzal tapasztalata?

Használt gépet nem tudom meg merjek-e venni esetleg.

Aeg csavarozókkal jók a tapasztalataim.

Viktor

(#2615) Madmax81 válasza thyeby (#2612) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Úgy néz ki megoldódott első haragra bekentem pillanat ragasztóval és láss csodát eddig jól megfogta , remélem nem ideig óráig de holnap úgy is kiderül mit bir megyek konyhát össze rakni .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2616) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2607) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nem baj de lehet hogy meg tudunk egyezni valahogy a többiekkel is igy marad mindenkinek egy kis mozgó tőke amit szabadon befektethet .
Jó kis Rt lesz ez mindenki kap egy kis szeletet , majd szavazunk is hogy mire költjük azt a sok pénzt :D :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2617) thyeby válasza Madmax81 (#2615) üzenetére


thyeby
őstag

a pillanatragasztó rideg ehhez

Több fa van, mint asztalos!

(#2618) thyeby válasza Madmax81 (#2616) üzenetére


thyeby
őstag

"kis mozgó töke amit szabadon be"

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2619) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2606) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nem baj hogy csak részben pótoltad haladsz az utadon és ez jó nem szórod a pénzt hanem befekteted :D én is ezt csinálom amint van valami kis mozgó pénzem mindig veszek valamit igy haladok előre .

Munka majd lesz ha jól dolgozol megtalálnak , Pl az utcánk végi asztalos cégtől kaptam egy kisebb melót megcsináltam és a megrendelő már is ajánlott engem egy haverjának , ha minden jól megy egy Nagy konyha lesz a következő feladat :D
Kis munka is hozhat nagyot maga után .

Nem is tudtam hogy bicajozol és is csak a legtöbb amit mentem egy nap az 150Km , tőlümk Nógrád csak pár Km ha tudtam volna elmentem én is oda , de majd máskor .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2620) Madmax81 válasza thyeby (#2618) üzenetére


Madmax81
aktív tag

RAJTAD múlik hogy mennyit keresünk reklámozni kellene ezt a szabadalmat

1956-2010 07.22 Varga László

(#2621) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2606) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Látom te sem laksz közel csak 263 km tőlünk Szederkény

1956-2010 07.22 Varga László

(#2622) thyeby válasza Vikusz77 (#2614) üzenetére


thyeby
őstag

Perles-t nem ismerem testközelből.

"nagy teljesítmény, fordulatszám szabályozás" - ez ki se jön 50-ből

Minek a fordulatszabályozás?

Ökölszabál: Vagy jó, de drága, vagy occóér szirszar

Flexnél egyedül akkor van jelentősége a lóerőknek, ha sok vasat akarsz koptatni véle.

Olcsón vettem (asszem a partikerben) egy hyundai gyökköszörűt (115). Hétezer magyar királyi koronáért. Nagyon csendes, nem rezeg. Nem túl combos, de meglepően jó annyi pénzért. Ötezerért vettem (ugyanott) B&D 115-öt. Van ereje. Gyilkoltam rengeteget, de nem sikerült kinyírni eddig. Viszont szétrázza az agyamat. Amíg elvágok vele egy zártszelvényt, az összes rozsdát lepergeti bónuszként, annyira ráz. (ergonómikus, orsóstop a biztonságos szerszámcseréért, két méter pvc kábel, praktikus koffer, ajándék vágótárcsák! két járe alt garantise)
A komolyabb gépeim egy Makita 125 és egy Kress 125, (akció 50-ről 25-re, mert lelopták róla a tárcsarögzítő anyát, és karcos) ill egy Kress 180. (szintén akció 50-ről 25-re, mert lelopták róla a tárcsarögzítő anyát, és karcos) Egyik sem lassult még soha be. Makita nagyon kiegyensúlyozott!
Makita árát ne kérdezd - Jézuska tette a karácsonyfa alá. (Áj láv Jézuska)

Döntsd el, mire akarod használni, és aszerint válassz! - no, meg szerintem gyűjtögess még egy kis pénzt a meglevőhöz.

Tuti gépek:
Flex, Atlas Copco, Fein. A metebó nem tuti gép!

Figyelj arra, h mennyire kiegyensúlyozott futású, és mennyire férsz a hajtóműháztól kis helyekre. (előny, ha a védőburkolatot szerszám nélkül fokozatmentesen állít6od - és a hosszú tyúkbél sem hátrány, pláne, ha gumiból van.)
Teljesítmény? Fához a leggyengébb is sok. (Egy nagyonerős excentercsiszoló felvett teljesítménye 400W)

Több fa van, mint asztalos!

(#2623) Vikusz77 válasza thyeby (#2622) üzenetére


Vikusz77
tag

Fordulatzsám szabályozás csiszoláshoz, rozsdátlanításhoz kellene.
Amennyire én tudom, a lamellás csiszolót, illetve a rozsdára való drótkorongokat, fazékkeféket sem max fordulaton illik használni.
Illetve a fához használt fibertárcsákat sem.

A teljesítmény, meg ha leveszem a fordulatszámot mondjuk a felére, akkor már nem árt ha van miből felezni.
A régi 600 wattos wolt, túlzottan nyomtam neki, belassult (pedig 1mm vastag tárcsával vágtam) aztán leállt és annyi.
Szóval szeretném ha lehetne nyomni naki, nem kéne félni hogy megáll.

Perlesből egy1250wattos, fordulatszabályozós 27 ezerbe kerül. Ipari márka, svájci, de szlovéniában készül. Vegyes dolgokat hallottam eddig róla. Kézbe még nem vettem.

Használtan nem tudom merjek-e venni sarokcsiszolót.
Gyűjteni kell még az biztos:).

Makitából pontosan milyened van? Mik vele a tapasztalataid?

Viktor

(#2624) L.Szilárd válasza thyeby (#2613) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Nem tudja mert nincs, egy asztalos ismerőse sincs, aki megcsinálná. A családban meg sajna nincs asztalos. :DD :)) :DD

KERESSÜNK NEKI ASZTALOST AKI MEGCSINÁLJA!!!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2625) thyeby válasza Vikusz77 (#2623) üzenetére


thyeby
őstag

"Használtan nem tudom merjek-e venni sarokcsiszolót."

Nem javaslom a használt gépet. Zsákbanmacska. Van köztük jó, de többnyire akkor szabadulnak tőlük, ha valami kaka van benne. Lásd Madmax kolléga Festool fúrógépeit pl. És senki nem fog dicsekedni a hibáival, gyengeségeivel, mert kell neki az ára. Őt is átverték, így lelkiismeretfurdalás nélkül továbbpasszolja.
Az más, ha biztos forrásból tudsz gépet, aminek tudod az előéletét.

"Vegyes dolgokat hallottam eddig róla"

27 rugó már közel van ahhoz, hogy tégy hozzá még egy húszast, és akkor rendelhetsz egy valódi Flex-et. De bemégy a boltba, kipróbálod a Perles-t. Ha könnyű, nem ráz, jó rendszerű kapcsolója van (porvédett), vedd meg.

Több fa van, mint asztalos!

(#2626) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#2614) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Sarokcsiszoló:
Makita GA5030 720W, 125 tárcsával. Eddigi tapasztalatom jó. Mult héten újítottam fel egy kerítést, és annak a vas vázát kellet lecsiszolni teljesen. Én simán felraktam rá a 125-ős drótkorongot, és furdulat szám szabályozás nélkül estem neki, és olyan szépen lekapta a kerítésről a régi festéket. Úgyan ezzel a géppel csiszoltam már fát is és nem égeti a fát, csak ha már nyagyon kopott a csiszolótárcsa rajta.
Ha jól emlékszem 20-25 ezer körül vettem.

Előtte egy Dewalt gépem volt azzal hasonló képpen meg voltam elégedve. A tipus számát nem tudom, de majd elő keresem. Azt tudom, hogy az 750W-os volt.

Dekopir, vagy szúró fűrészt, most Makitát vettem, eddig nem sokat használtam, de meg vagyok vele elégedve. Ha jól tudom 400W-os, ami ilyen gépeknél már elég erősnek számít.
Ez 15 körül volt.

AEG Akkus furó, és ütve csavarózó:
Ezzekre sincs panaszom, esetleg talán annyi, hogy a két géphez, csak két akksi volt a csomagban. A csavar behajtó nagyon jó, a hatos állvány csavarokat, rendszeresen eltépi ha nem figyelek oda. Rettenetes ereje van. A fúrón meg nagyon jól lehet szabájozni a fordulat számot. Pontos adatokat majd este írok róla.
A készlet 65000 Ft volt.

Én most már úgy vagyok vele, hogy megveszem a profi gépeket, mert a barkács minőségüekkel nekem mindig csak a gondom volt.

Amúgy én meg inkább a Felder gépeimet használom. Szinte mindent a lapszabász gépen oldok meg, és a leg nevettségesebb az egészben, hogy azt a fűrészlapot használom a legtöbbet amit hozzá kaptam, annak idején használtan, és azóta csak egyszer lett megélezve, és szerintem többször nem is lesz, mert már nincs rajta keményfém. De még mindig szépen vág. Még bútor lapot is vágtam vele. Ebből látszik mennyit ér a minőség.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2627) L.Szilárd válasza Madmax81 (#2619) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Én nem bicajoztam, én voltam a szervíz autó. :-) Amúgy megnéztem az útvonal tervünket, legközebb Nográdsáp, Galagaguta, Csővár, útvonalon voltunk. Nográd települést nem érintettük. Nográd megyét jártuk körbe, és a "várakat" templomokat, kastélyokat néztük meg. Nekem nagyon tetszenek az ilyen túrák, kicsit elszakad az ember a "civilizációtól". Habár idén elég civilizáltá tudtam tenni a túrát. Jövőre már további fejlesztésen gondolkodok, hogy még több extrát tudjak vinni. :DD Plussz még biciklit is tudjak magammal vinni.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2628) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#2614) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Most utána néztem, az általad említet Perles gépeknek. Rájöttem valamire, hogy én már régen dolgoztam ilyen gépekkel. Még annó tanuló koromban a tanműhelyben. Nekem annó inkább barkács gépnek tüntek, de ki tudja. Most viszont ahogy nézegetem őket, nagyon AEG, Sparky formátumú gépek. Amik nem is annyira barkács gépek. Anno mikor dolgoztam velük, mondjuk nem sokat, meg azok vadonat új gépek voltak, egészen meg voltam velük elégedve. Egészen addig amíg az egyiket majdnem lefüstöltem. :) Mert úgyebár a kék füst nem jelent jót egy fúrógépnél. Szerencsére túl élt enegemet. :)) Röviden ennyi a tapasztalatom ezzel a márkával.

Akkus fúróba viszont ajánlok egy jó márkát: Nekem legalább is nagyon bevált. Ez pedig a Milwaukee. Nekem csak egy akkus fúróm van ebből a márkából, de azt már közel tíz éve nyúzóm, és eddig egyszer kellett szervízelni. De ehez hozzá kell tennem, hogy dryvitolásnál, azzal furtam fel a hungarocelt a teljes házra, meg 12 fúróval, fúrtuk a 15-ös gerendát, és ínyencségeket csináltam, vele előtte. Ha jól emlékszem 10ezer alatt megúsztam a szervízt, a most már 150 ezer körül járó gépnél. Én anno 70ezer körül vettem, de megérte.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2629) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#2623) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Viktor, lenne egy kérdésem. Hová valósi vagy? Válaszolhatsz privátban is. Csak hogy betudjalak tájolni az ország melyik részén vagy. Mivel az adataidnál nem adtad meg.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2630) thyeby válasza Vikusz77 (#2623) üzenetére


thyeby
őstag

Jött a villanykommandó, és nem tudtam befejezni az választ, mert kilőtték az áramot...

... Hú, náluk volt jó csavarozógép: Egy 3 A/h-s kis Hilti. (jó volt babrálni)

Ott tartottunk, h fordulatlassítás a csiszoláshoz:
Egyik gépemen sincs fordulatválasztás. Tavaly pl 20 m vaskerítést azzal tisztítottam. Még külön örültem, h pörög ész nélkül, mert gyorsan ment. A drótot tördeli, de csak akkor, ha helytelenül vezeted fel az anyagra - akkor még életveszélyes is, mert a combodat úgy telelövi forró dróttal, mint ha egy gránát repeszei közé kerültél volna.
Fát is rengeteget csiszoltam vele - hisz azért lett véve. A legyezőkorongot nem szeretem - az hamar eltömődik. Hanem tegyél rá gumikorongot, és arra szerezz be jóféle smirglit. Ez a leghatékonyabb csiszolási mód - ráadásul igen olcsón.

A polírozógépekre szoktak fordulatszabályozást tenni, de az másra nem is való, mert már alapban is lassú. (A kisebbik Makitát (150) öcsém megvette anno 75 ezerért - most biztosan 100 felett van az ára.)

Erő:
Vasat előszeretettel a legolcsóbbal, a B&D-vel koptatok. Még sose sikerült lefullasztani, pedig általában sietek. Javaslom, erre a munkára szerezz be Te is egy ilyet. (öt rugóért? ajándék!) Ha jól emlékszem, 700 W, és 115-ös. Ezzel kíméled a jobbik gépedet egyrészt, másrészt pedig nem jársz úgy, hogy összepiszkítod a szép fát a vasporral, a korunddal, amit kifúj a gép vas után. És a kezed is tiszta marad.
Ha 700 W-ot nem Kínában, Koreában írták rá, akkor az elég erős ahhoz, hogy nyomhatod, mint süket a csengőt. Én 600W-al (szintén B&D) sok ezer csempét szabtam. sose égett meg, sose lassult be. A kapcsolót már újkorában mindíg kidobtam, és készítettem egy pedált - mert még a Kress szuper porvédett kapcsolója is gyakran tisztításra szorult a finom kőpor miatt. Erős gép kifejezetten puha fémek megmunkálásához kell csak (alumínium, réz, etc) mert azok igen megragasztják a korongot.
Más: A 115-ös gép mindig léptékkel erősebb változat, mint a 125-ös. (Icipici fizika, és belátható) - ráadásul a kerületi sebessége is kisebb, így kevésbé éget. A korong persze hamarabb lekopik, és kínlódás vele 50-es zártszelvényt darabaolni - de hát arra találták ki a kétkezes gépeket.

A Makitámról nem tudok semmi rosszat mondani - bár elég ritkán hugyoztattam eddig meg. Majd megnézem Neked a pontos típusát.
Én a Flex-re esküszök. Azok tisztességgel meg vannak eddzve is és csapágyazva is. Agyonüthetetlen harckocsik.

Több fa van, mint asztalos!

(#2631) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2628) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Érdekes a hasonlóság a két gép között thyeby kedvenc márkája
és a Milwaukee, között

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#2632) Madmax81 válasza L.Szilárd (#2627) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Azt hittem hogy te is kerekezel :)
Te szervezed ezeket a dolgokat vagy csak úgy csatlakoztál a csapathoz ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2633) Madmax81 válasza thyeby (#2590) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Egy hasonló kategória, kicsit drágább talán de ugyan azt tudja mint a tiéd Makita DF330DWE

1956-2010 07.22 Varga László

(#2634) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#2626) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz az infókat a gépről!
Dunakeszin lakom.

(#2635) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#2628) üzenetére


Vikusz77
tag

A Perles profi gép, de nem olyan ismert mint a "nagyok".
Keverőgépéről, fúrógépéről hallottam hogy elnyűhetetlen-neked majdnem sikerült :) , felsőmarójáról meg hogy gyenge konstrukció.

A Milwaukee egy az egyben AEG amennyire én tudom.

(#2636) Dízeles válasza thyeby (#2613) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nem rohad az meg vasbuvan azt rozsdál.Majd hamerályta bekenem
#2606 L.Szilárdnak : No Para .
#2606 thyeby Kösz de családi program lesz a hétvégén.Moci 90
Más .Van egy nagyobb melóm ha kész lesz töltök fel fotókat.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2637) Vikusz77 válasza thyeby (#2630) üzenetére


Vikusz77
tag

Kezdtek Szilárddal elbizonytalanítani hogy kell-e nekem a fordulatszám-állítás.
Eddig azt hallottam netes barkácsolóktól-asztalosoktól hogy drótkoronghoz és fibertárcsához is sok a tízezres fordulat.

De igazából fa csiszolásra nekem max nagyon durva munkára kéne mondjuk 40 es papírral, az meg elmondásotok alapján nem fog égetni, drótkoronghoz meg szintén a Ti tapasztalatok alapján megfelel.
Amire még kéne, gyémánt csiszolótárcsa betoncsiszoláshoz, de szerintem az nagy fordulatot kíván.

Szóval lehet hogy fix fordulatszámú lesz.
Akkor viszont nem Perlest veszek.
A makita drága, de ha jó helyen veszem, 30 ezerért kapok 1200 wattosat.
Dewalt nem tudom milyen, a kapcsolójáról olvastam rosszat.
Hitachi csak itthon nem akkora név, igazából nagyobb cég mint a Makita pl. Bár a minősége attól lehetne rosszabb is persze. De tudtommal nem az.
Flex - nekem is szimpatikus, ha egy újat olcsón kifogok neten, lehet hogy az lesz.
Most is árulnak, csak nekem ez pár hónap múlva lesz aktuális.

Egy elég nekem, nem iparszerűen használom.

"A 115-ös gép mindig léptékkel erősebb változat, mint a 125-ös. (Icipici fizika, és belátható)".

Ezt nem értem.
A 125 -ös gép abban különbözik a 115-östől hogy nagyobb a tárcsa rajta (és persze a védőburkolat).

Maga a készülék ugyanaz. A teljesítmény és a fordulatszám leolvasható(általában a fordulatszám is megegyezik). Nem látom hol a teljesítménykülönbség.
A nagyobb tárcsa miatt persze eleinte kicsit nagyobb a kerületi sebesség (kevesebb mint 10 %-al) és ennek megfelelően könnyebben is lefullasztható.
De ha kopik kicsit a tárcsa akkor már semmi különbség.

Szerintem.

Viktor

(#2638) Winner_hun válasza Vikusz77 (#2634) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szomszéd:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2639) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#2637) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Én a 125-ös géppel 120-as papírral csiszoltam a fennyő tető lécet, és nem igazán égette az anyagot. Persze amikor már a papírig el kopott akkor füstölt, és éget mint a fenne. :DD De erre egyszerü a megoldás nem kell addig használni. Amúgy meg szerintem a 80-as papírral lehet a legszebb eredményt elérni, ha már flexxel csiszolod a fát. Amúgy én inkább át engedem a gyalugépen, az mégis csak szebb munkát végez. :D Drót korognál meg szerintem, csak a korongtól függ, hogy hogy bírja a munkát. Bólyon a barkácsboltba van nagyon szuper drótkorong 700 Ft körül.
Nem tudom milyen 115-ös géppel dolgozni, mert világ életembe 125-össel dolgoztam. Plussz ahogy észre vettem a két gép között árba nem sok különbség van. Még a korongok árába sincs nagy különbség, majdnem a 125-höz olcsobbak a dolgok, és könnyebb beszerzni is.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2640) L.Szilárd válasza Dízeles (#2636) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Csak előbb csiszold le/fém tisztára/, majd alapozd le /korroziógátló alapozóval/, és utána fesd le Trináttal. A Hammereit-ot meg felejtsd el örökre! Olcsóbban jössz ki és tartósabb is lesz.
Ez pusztám jó tanács!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2641) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Hehehehehe!

Most bepotolom, az elmult két havi lemaradásom, hozzászólások terén!
:DD :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :DD

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2642) ABnormal


ABnormal
őstag

srácok , faaktív felületkezelőt használtatok már? jó az? vagy maradjon a hagyományos lazur?

(#2643) thyeby válasza Madmax81 (#2631) üzenetére


thyeby
őstag

húbazmeg!
akkor Milwaukee se kell!

Több fa van, mint asztalos!

(#2644) thyeby válasza Madmax81 (#2633) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, nézegettem is én ezt. Tetszett, hogy tíz dekával könnyebb. Sebváltó is van rajta (bár én sosem használnám, mert nekem minden csavarbehajtó lassú). Viszont az a tíz deka ott van az AEG tokmányában. Nna, az profi!
Két okból is az AEG mellett döntöttem:
Az első, hogy ez a Technoform egyszer soktízezerrel át akarta verni a búrámat - és nálunk egyedül ő a Makitás. A második pedig ötezer pénz az AEG javára.
Keresgettem az a 40 dkg-os Makita behajtót, amit Mdk01 vetett fel, de nem vettem észre eddig.

Több fa van, mint asztalos!

(#2645) thyeby válasza Dízeles (#2636) üzenetére


thyeby
őstag

várjuk a fotókat!

Mi lesz? Eiffel torony?

Több fa van, mint asztalos!

(#2646) thyeby válasza Vikusz77 (#2637) üzenetére


thyeby
őstag

"Ezt nem értem."

Azt mondod, nem érted, majd szinte hibátlanul levezeted, hogy pontosan miről is van szó.
(Nem azért könnyebb lefullasztani, mert nagyobb a kerületi sebesség, hanem mert nagyobb a sugár egy centivel.)
..és az az egy centi bizony sokat számít. Úgy látom, Te 1200 W-os gépre spendírozol. Ez esetben 120 W-ot jelent. (pontatlan vagyok, mert a leadott teljesítményt kell nézni)

Egyébként nem azt mondtam, hogy a kisebbiket vedd meg, félreértettél. A 125-re bármikor felteheted a 115-öt (megfordítva nem javallott!) Nekem pl hiába 125 a Makita, előszeretettel vásárolok 115 ös papírokat hozzá.
Két ok miatt említettem meg. Az első, hogy általában azért a plusz 5 mm sugárért jó nagy felárat kérnek. (ez aránytalan). A második pedig, hogy azt gondoltam, csiszolni akarod a fát, és hát ott a 125 bizony könnyebben éget. Na, ez a nagyobb kerületi sebesség miatt, látod. Viszont a csiszolópapír nem veszít a sugarából, mint egy vágókorong.
Végül is ha a 125-öt veszed meg, az jobb.

Flex-et láttam úgy egy hónapja kb 30-ért. Nem néztem meg, hány wattos. Talán úgy 8-900?

(elfelejtettem megnézni Neked a Makita típusát... - ami késik, nem múlik.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2647) thyeby válasza L.Szilárd (#2640) üzenetére


thyeby
őstag

Ne bántsd azt a hemerájot, Szilárd!
Apósom lépcsőkorlátja félig a Te módszereddel, félig Hammerite-val lett bepingálva.
Előbbi már rég rozsdál, utóbbi még olyan, mint ha tegnap lett volna lekenve.

Másik:
Kurva sok időd lehet, ha azért a párszáz forint előnyért Te fémtisztára csiszolnád a festett vasat.
(egyébként szerintem olcsóbb az a hemerájt minden másnál: nem kell csiszolni, rozsdamarózni, korongokat venni, alapozni, csak kétszer bemángálni a vasat, és már mehetsz tovább.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2648) thyeby válasza ABnormal (#2642) üzenetére


thyeby
őstag

Holnap megnézem, mi is az a faaktív.
(bővítmények hiányzanak direkte, így nem láttam a linked tartalmát.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2649) Vikusz77 válasza thyeby (#2646) üzenetére


Vikusz77
tag

Akkor jól láttam én hogy értem hogy nem értem mi is az a léptéknyi erőkülönbség a 115-ös gép javára:).

kevesebb mint 10 %-ról beszélünk, ami addig áll fönn amíg le nem kopik annyi a korongból.
A gép maga ugyanaz.
Ráadásul én erős gépet akarok, ott pláne nem sokat számít, még az a kezdeti 10 % minusz sem.

A lényeg hogy ugyanarról beszélünk:).

Fa csiszolásra meg ritkán használnám, mert van egy excentercsiszolóm, de ezt csak halkan mondom mert metabo:), így flexet csak a nagyoláshoz használnék durva papírral.
De a gépet leginkább fém vágására, csiszolására használom.

És így van, tehetek 115-ös tárcsát a 125-ös gépre (fordítva általában nem, ha a burkolatot rá szeretném rakni) .
E miatt én maradok a 125-ös gépnél azt hiszem.

Makitát láttam már néha árulni bolti árnál jóval olcsóbban újonnan, így az se kizárt.
1200 wattos 30 ezerért lenne.

1200 watt már elég lenne a szívemnek.), de amit pl most láttam Flexet, az 1400 wattos.
Persze elmondásod alapján az már felesleges, de ártani nem árt ha jó áron tudom megvenni.
De végül-mire lesz rá pénzem- szerintem valami 1000 watt körüli gép lesz belőle.

Viktor

(#2650) Madmax81 válasza Vikusz77 (#2649) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ha olcsó és jó gépet akarsz ami nem ráz szét ezt ajánlom Dewalt D28111 én már vagy 4 éve gyilkolom 80% ban fát csiszolok vele jól birja nincs rajta fordulatszám szabályzó.
Vagy a másik ajánlatom kicsit gyengébb Flex L 3709 szomszédom lakatos ő ezt ajánlotta strapabiró és majdnem azt tudja mint a nagyok , ezt sajna nem ismerem de csak jót hallottam róla Kress 1000 WS .
Faterom és én még ezt a dewaltot használjuk közösen Dewalt D28154 nagyon erős nem fullad és még az ára is jó .
Ezeket a gépeket ismerem és ajánlani tudom mindenkinek aki nem akar kiadni Sok pénz feleslegesen egy Nagy márkás gépre , ugyan azt tudják minz a méreg drága Bosch és más márkák .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.