Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Winner_hun válasza Dízeles (#2948) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azigen:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2952) thyeby válasza Dízeles (#2948) üzenetére


thyeby
őstag

A gond nem az ablak, hanem a ház előtt szegény kisfa.

Több fa van, mint asztalos!

(#2953) Madmax81 válasza thyeby (#2952) üzenetére


Madmax81
aktív tag

(#2954) Madmax81 válasza thyeby (#2952) üzenetére


Madmax81
aktív tag

CMT dugó kiegészítő

1956-2010 07.22 Varga László

(#2955) thyeby válasza Madmax81 (#2953) üzenetére


thyeby
őstag

Úgy tudom, a CMT olasz cég.
Megbízható?

Több fa van, mint asztalos!

(#2956) Madmax81 válasza thyeby (#2955) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sajna nem tudom milyen országból származik de a Dimar -t utánozza minőségben és tudásban de egy kicsivel olcsóbb .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2957) thyeby válasza Madmax81 (#2954) üzenetére


thyeby
őstag

Hajnalig elnézegetném ezt a CMT katalógust.
Kár, hogy árakat nem hoz.

Több fa van, mint asztalos!

(#2958) thyeby válasza Madmax81 (#2956) üzenetére


thyeby
őstag

És merjem megvenni, vagy várjak a Dimar-ra szerinted?
Néhány csapágyas lekerekítő már elengedhetetlenül pótolandó. (az Extool készlet darabjai - hogy azok mit kaptak a pofájukra tőlem... Éleztessem meg, v dobjam el?)

Több fa van, mint asztalos!

(#2959) Winner_hun válasza thyeby (#2952) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ki lesz vágva, a törzsében ott van 2 bevágás. Vagy majd egy vihar kidönti..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2960) Madmax81 válasza thyeby (#2958) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ha gondolod nyugodtan megveheted ezeket is de várhatsz a Dimar-ra is ez biztosan jobb mint az Extool .
Egy gyári élezés kb 500-1000 ft de megéri olyan lesz mint új korában :D
De ha kiszámolod mennyiért vetted a készletet rájössz hogy egy marófej ára pont annyi mint egy élezés ára

1956-2010 07.22 Varga László

(#2961) thyeby válasza Madmax81 (#2960) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Sopronban biztosan lehet majd venni Dimar-t is. Még mindig nem dőlt el, h tudok-e szombaton menni.

"De ha kiszámolod mennyiért vetted a készletet rájössz hogy egy marófej ára pont annyi mint egy élezés ára"

Nem oda Buda! A készletem a lekerekítőkön kívül érintetlen. Az összesről átszereltem már a csapágyakat. És vettem egy marék új csapágyat abban a boltban, ahol a CMT-t árulják. Azok a csapágyak valóban tovább bírják (8-900 Ft/db), de bele tud menni a por, és már rág. Érdekességképpen megjegyzem, h miután szó esett itt a WD rozsdaoldóról, Winner írása nyomán befújtam őket egy német spray-val, ami írja, h grafitos kenőanyagot is tartalmaz. Nos, a rágás eltűnt, azonban így könnyebben meg tud szorulni - és melegszik is. Gondolom, ez azért van, mert a bejutott finom por az olajtól megdagad.
Ezügyben arra jutottam, hogy nem olajozgatom én a csapágyakat, hanem addig hugyoztatom őketm, míg nem sülnek be, aztán csere.
Apropó! Te éles szemmel figyelsz a minőségre: Tudsz valami igazán profi csapágyról? Még ha dupla, tripla annyi az ára, akkor is megérné.

Több fa van, mint asztalos!

(#2962) thyeby válasza Winner_hun (#2959) üzenetére


thyeby
őstag

Az a két bevágás tipikusan az az eset, amikor valaki ki akar pusztítani egy fát, mert csípi a szemét, de a tulaj ragaszkodik hozzá. Egy fűrészlappal a kérget körbevágod, ezzel meg is ölted a fát. Lelketlenség!
Ha valaki ki akar vágni egy fát, az nem csinál ilyet. Az télen beröffönti a Stihl-t, és kidönti magának.

Olyan ez, mint amikor egy lúzer vadász belelő egy madárfészekbe.

Több fa van, mint asztalos!

(#2963) Winner_hun válasza thyeby (#2961) üzenetére


Winner_hun
félisten

WD40-nel nem volt szorulás, melegedés, olyan volt mintha egy teljesen újat vettem volna elő:) Az nem egy mezei rozsdaoldó:)
Azt nem tudom hogy meddig hatásos, ilyesféle teszteket nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2964) Dízeles válasza Winner_hun (#2963) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ja-ja WD40. CMT jó Dimar jó.thyeby-nek

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2965) Madmax81 válasza thyeby (#2961) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Apropó! Te éles szemmel figyelsz a minőségre: Tudsz valami igazán profi csapágyról? Még ha dupla, tripla annyi az ára, akkor is megérné.

Igazán profi csapágyról még nem érdeklődtem sajna ilyen téren nem vagyok igényes mármint marófej csapágyakat illetően .
Én is szoktam használni a WD 40 et amíg bírja a csapágy addig bírja.
Az olcsó marófejek csapágyai nálam max 1 évet futnak aztán kuka mig a drágább marófejek csapágyai max 2-3 év

1956-2010 07.22 Varga László

(#2966) mdk01


mdk01
addikt

#2906 thyeby
A kézzel való élezés soha nem lesz jó, mert nincs az az emberi kéz ami legalább kétszer ugyan abba a szögbe és mértékbe tud fél millimétert leköszörülni a szerszámból legyen az forstnerfúró, fűrészlap vagy egy egyszerű spirál fúró. Fűrészlapot soha nem éleznék így, forstner fúrót viszont én is látttam már aki így élezett és valóban látszólag jól sikerült mert éles lett mindkét vágó él és jól is forgácsolt de valójában csak egy él vágott és hamarabb kiment a kés éle. Látszólag valóban jó lett.
#2907 thyeby
Akkor én szerencsés vagyok mert a közel 20 éves zöld boschba is egy kattintás a lapcsere.
#2910 thyeby
Persze hogy behajtja csak éles fúró kell hozzá, meg egy feltöltött akksi, elvileg az is forog.:)
Mond a címed hova postázzam a gépet a többit meg nyugodtan taretsd meg.:DDD
#2911 Winner
Gondoltam hogy gond lesz a pisztolyfúró megnevezésből de hát elvileg az is pisztolyfúró.:)
#2912tyeby
A dugózó fúró az nem forstner de ez sztem már idővel kiedrült. Meg egyébként a forstner az nem fenékfúró mert elvileg lehet átmenő furatot is csinálni vele. Egy 120fokba köszörült spirálfúróval is lehet fenékfuratot(zsákfuratot csinálni)..sztem
#2926 Winner
Én úgy szoktam hogy kivastagolt anyagból csinálok dugót és annyira furom méjre hogy kb 0,5-1mm-re állok meg attól a ponttól hogy kiessen a dugó(már ha sikerül) és így nem hullik szét a dugó és lehet törni. Annak meg hogy kivastagolt anyagból csinálom ott van előnye hogy mikor beleütöm egy lyukba a dugót leütöm a kiálló maradékot egy vésővel és azt feltudom használni egy másik lyukhoz.Persze ha leesik egy egészséges darab.
#2937thyeby
20-25-ös Ahova ez kicsi oda kettőt fúrsz egymás mellé.Persze ha egy átlagosan igényes bútorról beszélünk és nem akarsz kiadni egy 20-ast mégegy készletért.
#2955 tyheby
A CMT kb egy minőség a Dimar-ral. Mint írták én is úgy vettem észre hogy egy hangyafaxnyival olcsóbb a CMT de nem annyival hogy érdemes lenne esetleg átmenni egy másik boltba a Dimar.ért mert ott lehet hogy olcsóbb.

(#2967) thyeby válasza Dízeles (#2964) üzenetére


thyeby
őstag

Holnap lesz a napja, h veszek WD40-et. Ma láttam egy vasboltban - a nagyobbik 1300 Ft. Nem akartam 10ezrest váltani, mert akkor a visszajáró úgy kopik ki a zsebemből, mint a sár a cipőm talpáról. Én azt gondoltam, h ennyi dicshimnusz hallattán közel lesz az ára az 5000-hez.

Írtad Winner, h az ilyenolyan fejűt vegyem meg. Mit tud az a fej?

Több fa van, mint asztalos!

(#2968) thyeby


thyeby
őstag

Köszönöm Mindőtöknek az észt! :R
Lassacskán kikupálódok.

Több fa van, mint asztalos!

(#2969) thyeby


thyeby
őstag

Gyors kérdés:
(Hátha jön egy jó válasz a lazúrguruktól, mint Dízeles, emdéká és tsai)

Apósom tokaji pavilonja felújítás alatt. (félgömbölyű - már majdnem gerendák újralazúrozása)
Pavilon hátulja lecsiszolva. Elől és nehezen hozzáférhető helyeken a kromofág fog csiszolni. Ti a bolt közben üzemel, és nem lehet pofánlőni a kedves vásárlókat a nagysebességú csiszolatporral, meghát a bolt tele van ribillió apró bizbasz portékával, anyósom még tavasszal is azt törölgethetné.

Félő, h a kromofágot beissza a fa, és az új festéket is ledobja magáról emiatt. Csinált-e már valaki ilyen "innovációt"? Mi a kromofág oldószere? Mert ha létezik valami, azzal alaposan át kellene mosni. (Nna, ha valaki akkor dob oda egy jó kövér csikket? :F)
(persze lesz egy kevésbé látszó helyen próbafestés, s csak azután rendel soksok kromofág)

Több fa van, mint asztalos!

(#2970) mdk01 válasza thyeby (#2969) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem nincs oldószere a kromofágnak.
Anno mikor a régi politúrt takarítottuk a felújításra váró bútorokról, akkor csak annyit szabadott használnunk amíg a felső nagyja réteget leszedtük a fáról a végén már csak csiszolni szabadott.
Annyira kend csak be kromofággal a fát ameddig muszáj, hogy a nagyja festék lejöjjön a többit kaparni kell...sztem.

(#2971) thyeby válasza mdk01 (#2966) üzenetére


thyeby
őstag

"nincs az az emberi kéz"
Van az az emberi kéz. Nem írtam volna, ha nem győződök meg róla többször, több helyen. Apukám: a kézigyalum kését (mindkettőt) egy kollégám a szemem előtt csiszolta. Éreztem volna rögtön, h nem az igazi élezés, mert kevés kényesebb él van, mint a gyalukés. De nem sorolni akarok, és nem is ellenkezni. Az más dimenzió, mint mi vagyunk. Tudok olyan autistáról, aki egyszeri hallás után komplett zongoradarabot megjegyzett (igaz, a konferanszié szövegével együtt.)
Ismétlem, nekem eszembe se jutna profi szerszámot (mint pl a lapszabász sürjen levő vidiáit, de bármi mást is) meglúzerolni, és másnak is csak ugyanezt tudom ajánlani. Mérje meg magát bárki, ha van sok pénze arra az esetre, ha nem sikerál, és hogy ne legyen túl nagy a pofáraesés, a kidobni szánt pénzt előre készítse ki!

"a közel 20 éves zöld boschba is egy kattintás"
Burzsoá kulák! Jaj Neked, ha visszajönnek a véresszájú kommunisták!
Húúsz ééve! Kedvesecsém, tényleg szerencsés vagy! Te már abba a világba születtél bele, ahol az igazi szopás kimerül abban, h jajj, ma négyszer is ki kellett kattintanom a bosomból a fűrészlapot.
Húsz évvel ezelőtt öregem fülig ért a szám, amikor a kezembe került egy kajla orosz - óó, orosz? Szovjet! bergács, és amikor kitörött az aluöntvény beszorítópofa, fél napig reszelgettem bele másikat, bicikliztem a szomszéd faluba menetfúróért, mert az orosz menet senem metrikus senem col, inch, mittudoménmi, hanem orosz menet.

"Persze hogy behajtja csak éles fúró kell hozzá, meg egy feltöltött akksi, elvileg az is forog."

És még te mondtad nekem, te nagyfülü, hogy gyilkos vagyok? Én bolond, még meg is szégyelltem magam...

"A dugózó fúró az nem forstner de ez sztem már idővel kiedrült. Meg egyébként a forstner az nem fenékfúró"

Őszintén megköszönöm, ha ebben kiokosítol. Prospektusokból szedtem, amit írtam, nem a Tree Academy-ről, és tudom jól, h a kereskedők olyan határozottan beszélnek összevissza, hogy még egy mérnökúr is elbizonytalanodik tőle.

Több fa van, mint asztalos!

(#2972) thyeby válasza mdk01 (#2970) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm!
Követni fogom a tanácsodat.

Több fa van, mint asztalos!

(#2973) Winner_hun válasza thyeby (#2967) üzenetére


Winner_hun
félisten

A smart straw fej: ha a műanyag csövön keresztül jön az anyag akkor nehezen hozzáférhető helyeket könnyebb vele befújni, illetve ha azzal fújsz akkor a szóráskép kicsi lesz, a sima fújással meg nagyon terít, az nagy felületre jó. Árat is írtam már hogy nem vészes:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2974) thyeby válasza Winner_hun (#2973) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Jó fáradt lehettem, hogy nem jegyeztem meg az árakat. Valószínűleg sietve betolakodtam abba a linedbe, ahol a felhasználási területeket utalványoztad. És így már emlékszem is, h írtad az árakat is.
(Itt a nagy (kb fél liter) 1300, a kicsi - tán fele mennyiség sincs, pedig egy ezres. Sok dolgot ad ez a bolt jóval alacsonyabb áron, mint a konkurenciái.)

És ez a fej olyan, mint amilyennek látszik: Ha felhajtom, cső, ha lehajtom nemcső? (Hát ez nem hozzád illő egzakt megfogalmazás volt, de biztosan megérted, mit is akartam kérdezni.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2975) thyeby válasza mdk01 (#2970) üzenetére


thyeby
őstag

És amikor a nagyját felpuhítottad, akkor vártál a csiszolás előtt, h keményedjen vissza a maradék? Úgy érzem, h az a nedves takony semmi perc alatt tönkreteszi a csiszolópapírt.

Van még egy ötletem: A hőlégfúvós festékkaparás. Csak kérdés, h a hő a lazúrt is felpuhítja-e, vagy csak a zománc és olajfestékeket? Na, meg az is kérdés, h egy Lidi-s gagyi hőlégfúvó kibír-e ekkora munkát?

Több fa van, mint asztalos!

(#2976) Winner_hun válasza thyeby (#2974) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyan;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2977) Vikusz77 válasza thyeby (#2974) üzenetére


Vikusz77
tag

Tudtommal a simához is van cső-nekem ilyen van-de azt könnyű elhagyni:).
Ami még jó anyag, állítólag jobb-igaz drágább is- mint a wd 40, az a neoval oil mto300, de azt kevesebb helyen árulják.

(#2978) kalman7


kalman7
csendes tag

Sajnálom, hogy nem futok össze senkivel Sopronban. Nekem a szombat nem jó.

A WD40-et én is szerettem, gyorskoriztak a lányaim, és azt használtuk a csapágyakhoz. Nagyon jól bent marad a fém résekben, de szerintem nem tartós. Nemcsak a folyása miatt, hanem szerintem gyorsan "avasodik". Korisok között az SKF az igazán jó csapágy. Nem tudom milyen van a profi marókon, de ugye vannak műanyag-gumi porvédővel gyártottak, amik teljesen zártak. Aztán fene tudja mit szól a magas fordulatszámhoz (katalógus megmondja), mi ilyet sose használtunk, mert nagy az ellenállása.

A kromofágot azt írják frankón le lehet mosni lúggal (trisó?) utána pedig denaturált szesszel. Csak pár percig legyen a fán a kromofág, de jó vastagon.

Kézi gyalukést szerintem nem nehéz megélezni 4-5 próba után nagyon jót sikerült csinálnom. A pontos módszert mondjuk ki nem találtam volna magamtól. Vésőt még bevállalok, esetleg majd ha a kézi fűrészem eltompul, azt is megpróbálom, de persze az más tészta. Olyan szerszámot, amit gépbe kell fogni, eszembe nem jutna kézben élezni.

(#2979) thyeby válasza kalman7 (#2978) üzenetére


thyeby
őstag

"Sajnálom, hogy nem futok össze senkivel Sopronban. Nekem a szombat nem jó."

Ezt én is sajnálom. Biztosan tudtunk volna figyelemre méltó szavakat váltani személyesen is. Valószínűleg Madmax kolléga is sajnálja - de oda se neki: Sopront azért még nem radírozzák le a térképről, meg összehozhat minket a véletlen máskor, máshol is.

"SKF az igazán jó "

Ma megszereztem életem első Dimar maróját - majd megnézem Neked, milyen csapágy van rajta. Egy biztos: Nem műa szimeringes - és gondolom, a gyártó jól átgondoltan választott rá csapágyat. Nem hiszem, h a költséghatékonyság etéren kicsit is beleszólt volna a választásukba, mert a maró árához arányítva a legdrágább csapágy ára is csak lepkefing.

"le lehet mosni lúggal (trisó?) "

Köszönöm, ez nagyon hasznos információ számomra - habár a családi grémium úgy döntött, hogy ha már úgyis kaparni, meg csiszolni kell utána, hát akkor minek a kromofág? Csak hogy bizonytalanná tegye a következő festék megtapadását?

WD40: "Nagyon jól bent marad a fém résekben, de szerintem nem tartós. "

Ez is nagyon hasznos információ! Ma WD40 tulajdonos is lettem egyúttal. Piccentést kér az a csapágy csak, legföllebb gyakrabban kap egy kupicával - nem kiadás. Majd kitapasztalom.

"Kézi gyalukést szerintem nem nehéz megélezni"

Pontatlanul fogalmaztam:
A kézi gyalugép késéről van szó. Egy kézi gyalu kését gyerekjáték jól élezni, mert jó fogás esik rajta, és gép sem kell az élezéshez feltétlenül - csak tudni kell a csuklónkkal folyamatosan szöget tartani.
Az én fiatalkoromban ha valaki bekerült bármilyen vasas szakmunkásképzőbe, az első év arról szólt, hogy ezt készségszintre fejlesszék. Fűrészelni, reszelni pontos szöget tartva - persze kizárólag kéziszerszámokkal.

Szereztem egy szemre jó (osztrák) 16-os forstnerfúrót is kétezerért.
Elég töketlen életérzés volt, hogy hazaérkeztem a kincseimmel, és családi program miatt nem tudhattam gyorsan kipróbálni semmitse. :(

Több fa van, mint asztalos!

(#2980) mdk01 válasza thyeby (#2971) üzenetére


mdk01
addikt

A kézigyalum kését én is kézzel élezem .Mármint ha a kézi kézire gondolunk nem a gépi kézire, vagy mivan?:)
Én a forstner fúróra értettem amit mondtam mivel sokan azt is kézzel élezik.
Ettől függetlenül akkor is tartom az álláspontom hogy a gépi élezésnél nincs jobb bármi nemű szerszám élezéséről is beszéljünk és nem is lesz. A kézzel való szerszámélezés a legtökéletlenebb, de ettől függetlenül lehet még használható, csak legfeljebb nem lehet vele olyan szépen és hatékonyan dolgozni mint egy kézzel élezett szerszámmal.

A zöld bosch-t apum kapta a cégnél közel 20 évvel ezelőtt és mivel az ő munkaköréhez igazából nem kellett hazahozta nekem. Van még egy korban és történetben hasonló zöld bosch pisztolyfúrom is. Egyiket sem lehet megölni pedig zöld.

Én azért nem állandóan használtam pisztolyfúróban a forstnerfúrót. Talán 5x használtam benne, mikor hirtelen úgy alakult.:)

Nekem a dugózó és a dugófúró ua. aztán lehet hogy a prospektus máshogy értelmezi.
Végül is ki lehet fúrni vele a dugó helyét is,de abból kiindulva hogy a 35-ös fúrót pl. pánthelyfúrónak hívják hát nem tudom. A 30-as fúrót meg tolóajtó vasalathoz is szoktam használni. Akkor a 30-as vídiás forstner fúrót meg hívjuk "tolóajtó vasalat hely" fúrónak?
Sztem egy fúrót ne úgy nevezzenek amire használni lehet.
A forstnerfúró név alatt mindenki tudja mire gondolok.Ebből van vídiás meg szerszámacél meg egy két speciális darab.Majd mindenki arra használja amire akarja.
Az hogy most a dugónak a helyét fúrja e ki vki vele, vagy a pánthelyet az már a saját dolga.
Sztem....

A kromofágnál mi nem vártuk meg míg megszáradt de jó sok papír fogyott.
Sztem érdemes megvárni míg megszárad mert nem lesz "taknyos"
Aztán gondoltam arra is amit fentebb írtak csak nem mertem belemenni mert még nem hallottam ilyenről, hogy meg kell keresni azt az anyagot ami semlegesíti.De erre már kaptál választ.

Üdv.

(#2981) thyeby válasza mdk01 (#2980) üzenetére


thyeby
őstag

"Egyiket sem lehet megölni pedig zöld."

Ez arra enged következtetni, h a zöld Bosh fúró minőségügyileg az idők folyamán felhígult. (Néha gondoltam arra, hogy arról van szó csupán, h elment az idő a Bosh nyújtotta minőség felett - ami bár nem alap nélküli feltevés, ennek ellentmond az, amit írtál róla.)

Bár most is olyan agyonüthetetlenek lennének a Bosh zöld gépei!
És ezenáltal most értettem meg azt is, h miért van az, hogy az apósom mindig Bosh-t választ, ha valamiből van olyan is. (Szerintem ha lenne a Lidl-ben zöld Bosh seggtörlő, akkor mi minannyian azzal törölnénk a seggünket is, mikor őt küldik bevásárolni) :U

"Nekem a dugózó és a dugófúró ua. ..."

Tulajdonképpen nem olyankor vagyok bajban, hogy minek mi a neve, amikor kérnem kell a boltban. Ott jól el tudom adni az itt-ott foghíjas szaktudásomat. Akkor már kellemetlenebb, amikor a szakmával váltok szót akár úgy, h tanácsot adok, akár úgy, h tanácsot kérek.

"mi nem vártuk meg míg megszáradt"

S van rálátásod arra, hogy mennyire lett időtálló a "restauráció"? Mennyire tapadt meg az új réteg?

Nem Neked írom, de úgy érzem, ha már a kromofág szóbakerült itt, veheti valaki hasznát annak, ha leírom a hozzá fűződő gyerekkori tapasztalatomat:
Bicajt festettem. Régi festék kromofággal le, mert annyit már tudtam, h a biciklinek festés előtt fémtisztának kell lenie, ha nem akarom, h olyan csuvás legyen a járgányom, mint az utcánkban a legtöbb öreg százszor átmángált Csepel-je.
A hajlatoknál, meg itt ott, ahol nem bírtam a kromofág ellenére sem rendesen letolni a festéket a vázról, úgyhagytam - gondolván, h akkor ott nem is lehet már rozsda alatta.
Lefestettem. (szájjalfújós hajlakkfújóval egy befőttesüvegből)
Amíg festettem, gyönyörű is volt az, de reggelre hólyagos lett mindenhol, ahol a kromofágos festéket rajtahagytam - úgyhogy előröl kellett kezdeni az egészet másnap.

Több fa van, mint asztalos!

(#2982) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bútorlap jóformán forgács meg ragasztó. Én találtam még benne ezt-azt, ezzel ki hogy van? Majd leírom, hogy miket is..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2983) Madmax81 válasza Winner_hun (#2982) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Munkáim során találkoztam már a " bútorlapban " kisebb kövekkel alumínium darabokkal és műanyag darabokkal is de volt mesterem talált már benne fém darabokat is :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2984) thyeby válasza Winner_hun (#2982) üzenetére


thyeby
őstag

Ezzel mindenki ugyanúgy van, ahogy Te.

Megy az Erdért telepen a faszállítás és a fafűrészelés, de nagyban. Napi 15-25 vagon rönk van feldolgozva csak a keleti szektorban. Az elszívó vastag csövön nyomja a forgácsot egy bazinagy karámba. Napi több kamion tételben.
Odabent rendet követelnek, mint mindenhol máshol - és mellette teljesítményt. Éhbérért!
Jön TMK javítani, mert leáll egy gép. Sietnek, mert a gépállás fővesztésközeli állapot. Fúrja, faragja, hegeszti a vasakat, alkatrészeket cserél, kicsit, nagyot, csavarokat felejt ki, és amikor elindult a gép, elviharzik. Ottmarad a sok (fémes) szemét. Gépkezelő ezt villámgyorsan felszívatja az elszívóval. Fémek vastag csövön kivákumolódnak a karámba a forgács közé. Azt senki nem is tudja, nem is akarja ellenőrizni, h mi kerül a forgács közé. Az itt az itteni gépész szemével hulladék.
Marketing osztály a forgácsot lapsajtoló üzemeknek igen jó pénzért eladja. Ez kérem, tiszta forgács, az tiszta kéreg, amaz tiszta fűrészpor. Vigyék, Vigyék, gazdagodjanak belőle!
Tízórai, ebéd, ozsonna: Melós kajol. Eszi, amit az asszony csomagolt, hosszan, jó étvággyal. Kaja sok. Hazavinni nem szabad a maradékot, mert asszonykartás azt sértésnek veszi, sőt csökkentheti, v megvonhatja a muníciót. Jólesett a kaja, szomjas lett a paradicsomos szardínia. Stika sör, stika feles, nemstika szőkekóla, mis, más. Göngyöleg árulkodhat, lebuktathat, kirúgathat. Avesz minden maradék be a forgács közé: Ott ember meg nem találja! De ha megtalálja is, hát ki dobta oda? Vastag puha forgácsban úgy tűnik el minden, mint ha télen a nagy hóba ejtenénk.
Forgácsban eddig már van alátét, csavar, por, hegesztési salak, apró csapágy szalonnabőr, sztaniolfólia, feles szilva kupakja, soproni ászok kupakja, kólásflakon, kifogyott öngyújtó, cigisdoboz bőven. És ez az alapjárat. Most jön a krém, a hab a tortára: Tévéhiradó montta, hogy a MÁV vezetők fizetése havi ötmillió. Az én főnököm se biciklivel jött, mint én, meg a kollégám. A kurvannyukat ezeknek a kapitalistáknak! Pedig én dógozok, nem ők! Nna, gyerünk csak vídialapka egy marikkal abba a forgácsba! Ezt firészejjétek el azzal a szupergépetekkel, azanyátok! Mehet egy kis petárda is bele, az is jó hokamóka lesz, amikor sajtoljátok - és a direkte kibaszásötletek tárháza minden alkalommal, amikor a főnök új BMV-t vesz, amikor a TV kizsákmányolást, korrupciót buktat le, de akkor is, amikor az asszonyt meghágta a Janiszomszéd éjjel, míg én itt dógoztam a pízér. Merakuvannyát, mindenki jólél, aki nem dógozik, hát csak én szívok itt kétmarokra? Nesztek, szívjatok tik is! Szíjjátok ki azt is, meg az orromat!

Hát Kedves Komám: Körülbelül ezeket találtad a forgácslapban. Ott van benne a munkásosztály minden nyomorúsága, meg egy kis forgács.

Több fa van, mint asztalos!

(#2985) bbchris válasza Madmax81 (#2983) üzenetére


bbchris
senior tag

Ez így van sajnos a mostani bútorlapok előszeretettel szedik ki az elővágók fogait . Kihagytad a reiser csavart :DDD , sajnos egyre jobban tartozékká vált a mostani bútorlapokban .

thyeby 2971 : Kézi élezéssel csak igen kevés szerszámot lehet jól megélezni . Talán amit jól az a véső , kézigyalukést , sima konyhakések ollók . Komolyabb szerszámokat már érdemes géppel mert a kézi sosem lesz olyan mint egy gépi , ugye az sem mindegy mivel élezel , nem mindent éleznek köszörűkővel . Pl a HSS-t ami komolyabb gyártótól van azt nem viszi a kő hanem más - erre nem térnék ki mert ezek már szakmai titkok . Itt arra akarok kilyukadni hogy hiába a szakmai tudás tapasztalat akkor sem tud helyettesíteni egy gépi élezést egy kézi .

[ Szerkesztve ]

(#2986) thyeby válasza bbchris (#2985) üzenetére


thyeby
őstag

"Kihagytad a reiser csavart"

Reújra hasznositáss témájja! Bútorbúl meginn bútor lessz! Hát a bútort asztat nemlehet a nájlonzacskók közzibé szelektálni, ennyitsetucc?

Több fa van, mint asztalos!

(#2987) thyeby


thyeby
őstag

A H1N1-et kiirtja az avast?

Több fa van, mint asztalos!

(#2988) thyeby


thyeby
őstag

ABnormal küldte

Több fa van, mint asztalos!

(#2989) Winner_hun válasza Winner_hun (#2982) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fém, műanyag, valamilyen rongydarab, szilikon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2990) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Egy pár kép a faipari kiállításról ( sajna a fényképező megadta magát de ezeket még le lehetett menteni róla )
Érdekes volt ez a kiállítás, három éve nem voltam de nagyon kicsinek tűnt szerintem harmada sem volt az előzőnek .
Sikerült beszélni egy két régi ismerőssel boltossal és a Volt asztalos főnökeimmel is ( Szegner Kft régen asztalosként nyomták most meg használt faipari gépeket árulnak hová tart ez a világ ???) szóval ők mondták hogy volt egy nagy törés a rendezvénysorozat életében ami két éve érlelődött és tavaly bontakozott ki igazán ennek két oka volt a csökkenő kereslet és a drága bérleti díj régen 1m2 20ezer fotint volt amit kicsit soknak tartottak a cégek és még nem is említettem a gépek szállítását +egyéb költségeket .
A nagy cégek sorra lemondták a szereplést és a rendező Kft is becsődölt de Sopron Város önkormányzata nem hagyta veszni az egyetlen faipari rendezvényét ,csak sajna túl későn kapott észbe 1-2 hónappal a rendezvény előtt szólt a nagy cégeknek akiknek már nem volt idejük ( nem is akartak ) kijönni .
Amit el tudtak érni a rendezvény népszerűsítése érdekében azt meg is tették nem volt belépő díj ( ami régen 1500-2500 ft volt ) a helypénzt is levitték 7000 Ft re a kiállítóknak de sajna ez sem volt elég sok kis bolt még így sem tudott kijönni .

Pénteken már alig vártam hogy teljen az idő de valahogy nem akar este lenni ,havaromnál aludtam Vác-on egy szivacson ágy hiányában de ez sem érdekelt egész éjszaka forgolódtam akkora eső volt , korán csörgött az óra 3:50kor keltem kaja majd nyugis séta a 4:50 vonathoz ami közben kiderült 4:40 kor már be is állt és készült indulni Futás talán még elérjük igy is lett de közben majd kiköptem a bel....met nehéz táskával a vállamon de elértük .
Havernek meg is köszöntem a reggeli futást :D majd Nyugatiból a Keletibe vezető úton megismerkedtünk két csinos lánnyal akik szintén Sopronba utaztak és még a vonaton is mögöttünk utaztak ( végre egy jó kis kárpótlás a futásért ) mindnki megtalálta a maga párját helyet is cseréltünk miért is ne jól szórakoztunk .
Megérkeztünk de merre lehet a rendezvény akkora tábla volt a busz megállóban hogy nem is lehetett volna nagyobb de mi kérdezősködtünk majd a járókelők jót nevetve mutatták nekünk a táblát a hátunk mögött :B jól beégtünk ( vidéki vagyok )
Minden simán ment majd megérkeztünk pár perc buszozás után ( 1 és a 2 busz is oda megy )
Nem is tudtam hogy ilyen gyorsan megy az idő jó társaságban mindent megnéztünk mindenkivel beszéltünk sőt még a gépeket is kipróbáltam amiket akartam .
Sikerült mind a két Makita csiszolót kipróbálni a 9404 és a 9403 gépet is a 9403 nak nekem jobban tetszett a fogása de sajna nem volt fordulat szám szabályzója és ezért a 9404 mellett döntöttem :D
Kipróbáltam a Dewalt gérvágókat is DW771 DW 777 DW 713 DW 712 DW 718 az összes gép tetszett de a 771-777 vitte a pálmát ár érték arányban .
thyeby kedvencét a Metabo gérvágóját is kipróbáltam KGS 216 ami meglepően jól vizsgázott hiába rángattam oldalra stabil maradt mindvégig mig vágtam vele , ha nagyon erősen nyomtam oldalra még a Dewalt is bemozdult , ár érték arányban a Metabo lett az első a maga 74 ezres árával míg a Dewalt 771-777 140 től kezdődött .
Azt is sikerült megtudnom a kerskedőktől hogy a Hozmann és a Güde Kinai termékek jó bevált stratégia szerint Német hangzású neveket szivesen veszik felénk mert azt hiszik jó konstrukció de sajna nem az , ezt az eladó mondta halkan nehogy más is meghallja :D
Pár kép amit még sikerült lefényképeztem mielőtt lehalt a gép

1 4
2 5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

3

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#2991) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Nem utolsó sorban megérte elmenni a repi ajándékokért is sikerült begyűjteni egy rakás új fejlesztésű Dewalt Dekopír lapot aminek az árát nem tudta még megmondani a kereskedő .
Egy rakás Dewalt csavarhúzó hegyet is kaptuni pz 1-2-3 Ph1-2 marékszámra kaptuk és még egy pár csavarhúzó szárat is kaptunk :D a Matabós srácok sem voltak szűk markúak csak beszélgetni kellett a kiállítókkal és már is a kezünkből ettek szinte mindent le lehetett alkudni pl a Makita szalag csiszolót 88 ról 71re sikerült lealkudnom számlásan :D a Metabo gérvágót 74 ről 68 ra és igy tovább minél közelebb volt a vásár vége annál nagyobb kedvezményekkel dobálkoztak az eladók csak ne keljen haza vinni a termékeiket :D
Sok akciós gép gazdát talált az utolsó órákban :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2992) Madmax81 válasza bbchris (#2985) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Csak nem te is asztalos vagy ?
Sajna én már láttam olyat mikor az apritógépbe dobtak egy egész bútort még a pántok is rajta voltak :Y

1956-2010 07.22 Varga László

(#2993) Vikusz77 válasza Madmax81 (#2991) üzenetére


Vikusz77
tag

Nem akarom elvenni az örömöd, de a metabo gérvágó boltban 50-55 ezer akciósan (jómúltkor kérdezted is hogy mi a vélemény erről a gépről, akkor írtam is róla), és a Makitát is vesztegetik olcsóbban. Érdemes körül nézni.
De így legalább egy helyen megkaptál mindent, az is egy szempont. Az idő pénz...
Kiváncsi vagyok hogy válik be a Metabo, meglep hogy ennyiért ilyen masszív ahogy írod.
Én épp készülök eladni a ks-210-et mert nem használom és nem is pontos. Igaz negyed ennyibe került. Árában van:).

(#2994) Madmax81 válasza Vikusz77 (#2993) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nem akarom elvenni az örömöd, de a metabo gérvágó boltban 50-55 ezer akciósan
Az lehet de nem a Kgs 126 amire te gondolsz az a ksg 210

1956-2010 07.22 Varga László

(#2995) Madmax81 válasza Vikusz77 (#2993) üzenetére


Madmax81
aktív tag

(#2996) Vikusz77 válasza Madmax81 (#2990) üzenetére


Vikusz77
tag

Jó sok képet készítettél kösz hogy megosztottad velünk! Meg persze a beszámolódat is!
Fontosak ezek az információk a gépekről.

(#2997) Vikusz77 válasza Madmax81 (#2995) üzenetére


Vikusz77
tag

44792+áfa az ára itt. Az bruttó kb 56 ezer. De pl vénszernél is adták 50 körül nemrég.
http://www.gelko.hu/katalog62.htm
De nem vetted volna el az örömömet, csak erről tényleg volt már szó milyen olcsó.
Nem keverem a gépeket:). Most örültem volna, de nem:).
Aztán persze lehet hogy már rég nincs is nekik ilyen olcsón csak kinn hagyták a hirdetésben.
Az se ritka.

(#2998) Madmax81 válasza Vikusz77 (#2997) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Megnézten a linket amit küldtél ott is 88 ezer

1956-2010 07.22 Varga László

(#2999) Madmax81 válasza Madmax81 (#2998) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Lehet benéztem de az lehet nettó vagy bruttó ár is

1956-2010 07.22 Varga László

(#3000) Vikusz77 válasza Madmax81 (#2998) üzenetére


Vikusz77
tag

Dögöljek meg ha értem:). Akkor én látom csak 56 ezernek.
Metabo KGS 216-ról beszélünk ha jól tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.