Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) mdk01 válasza L.Szilárd (#2234) üzenetére


mdk01
addikt

A lányokat szeretem.:))

Nem tudom mennyiért lehetne ezt megcsinálni.
Sarkokat ollós csappal kell vagy francia csappal(szeget(csavar) a hírnibe)?
Attól is függ hány darabot kérnek és hogy azt egyszerre rendelik-e?
Ha hetente jönnek hogy kell 5 darab az gáz, mert minden héten minden munkafolyamatot megismételsz, viszont ha azt mondják kell 100 darab az nagyon f@s*a.
Én vhova 3000-5000,- közé raknám de fingom sincs.

Valószínű én is megvennem tüzépén csak gondolom itt egyedi méretről lehet szó ami megéri a kuncsaftnak a plusz felárat.
Érdemes még megnézni mennyiért adnak egy ilyet a tűzépen.
Ha ez megvan akkor azt az árat duplázd meg(mert ugye azt asztalos legalább kétszer annyiból tudja kihozni ezeket a xarokat mint a gyár) majd felezd el mert az anyagot ő hozza. Így elvileg te kb. azt az árat mondhatod munkadíjba mint amennyiért a tüzépen az egész vackot árulják. Talán ez a legegyszerübb, persze ez csak akkor műkődik, ha neki mindenképpen egyedi méret kell és nem fog a te árad után a tüzépre menni megvenni a gyárit.

"Jah hogy ez ennyi?.... a boltba olcsóbb, azt hittem az asztalos kevesebbért is megcsinálja"

Klasszikus mondat.

Üdv.

(#2252) Winner_hun válasza mdk01 (#2251) üzenetére


Winner_hun
félisten

az árat duplázd meg(mert ugye azt asztalos legalább kétszer annyiból tudja kihozni ezeket a xarokat mint a gyár) majd felezd el

Ezzel ugyan ott lesz, minek matekozzon?:F:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2253) thyeby válasza mdk01 (#2251) üzenetére


thyeby
őstag

"Jah hogy ez ennyi?.... a boltba olcsóbb, azt hittem az asztalos kevesebbért is megcsinálja"

ühhümm
Azt szoktam válaszolni ilyenkor, hogy készítsen nekem egy mikrocsipet 100 Ft-ért, mert a boltban 120. Homokból van az egész, annyit meg bőven talál a homokozóban, amiből elkészíti nekem. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#2254) thyeby válasza Winner_hun (#2252) üzenetére


thyeby
őstag

Gyakorolgasson, hogy ne rozsdásodjon. Gyakran lesz még szüksége erre a képletre.

Több fa van, mint asztalos!

(#2255) thyeby válasza mdk01 (#2251) üzenetére


thyeby
őstag

"A lányokat szeretem."


... A lányok, a lányok, a lányok angyalok!...

szálkamentes fa....

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2256) thyeby válasza mdk01 (#2246) üzenetére


thyeby
őstag


No, a Te elgondolásod jobb ennél?

Több fa van, mint asztalos!

(#2257) thyeby válasza Dízeles (#2247) üzenetére


thyeby
őstag

Állj, vagy lövök!

fegyverkezési hajsza

Több fa van, mint asztalos!

(#2258) thyeby válasza mdk01 (#2246) üzenetére


thyeby
őstag


A prés adott. Ez meg fog bírkózni a feladattal.

Több fa van, mint asztalos!

(#2259) thyeby


thyeby
őstag

Winner mondta, tegyek szivacsot a kapaszkodójára. Brilliáns ötlet volt, de nem az igazi.

Így napi tíz órát tudok vele dolgozni, és utána még beletalálok a slusszkulccsal a kulcslyukba.

Több fa van, mint asztalos!

(#2260) mdk01 válasza Winner_hun (#2252) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de ezzel együtt ezt is leírtam:

"Így elvileg te kb. azt az árat mondhatod munkadíjba mint amennyiért a tüzépen az egész vackot árulják."

Azért írtam, mert levezettem mit hogyan számoltam, hogy érthető legyen.
Ezt fogalmaztam meg szóban: 1=(1*2)/2

Egyben nézzétek az irományt ne csak kiemelgessetek belőle.

Tisztára mint a média.:W :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2261) mdk01 válasza thyeby (#2256) üzenetére


mdk01
addikt

Közben átgondoltam jobban és az enyémbe van egy kis hiba de még filózok rajta.

(#2262) L.Szilárd válasza mdk01 (#2260) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Olvastam az ajánlatodat, ha valaki fizetne nekem ennyit, hogy csináljam, akkor én már nem is dolgoznék vele. :P Mert havi 150-200 db-ról is szó lehet. Így még ha "csak" 150 db-ot is számolok 450 ezerbe jön ki. Akkor "felveszek" valakit, alkalmiba és kifizetnék neki 80-90 ezret a többiből élnék, mint Marci Hevesen. :DD
Ha jól emlékszek Winner írt egy reálisabb árat. Ő 1000-1500 írt, ami azért reálisabb, legalábbis szerintem. Még Thyeby munkdíjjára lennék kíváncsi.
Amúgy szimplán gérbe vágom a sarok, oldalról kap egy csavart, plussz egy sarok vas lesz rá csavarozva. Akinek kellene gyártani, ő is így csinálta eddig és jó így neki.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2263) thyeby válasza L.Szilárd (#2262) üzenetére


thyeby
őstag

Most az én áramat ne vedd komolyan, mert nem ismerem ezt a piacot. Úgy gondolom, napi harmincat el lehet készíteni - kis gyakorlat után persze, és nem cigarettázgatva.. Később célszerszámokkal is gyorsíthatsz.
Ha komoly a megrendelő, akkor lehet, hogy én még ezer Ft alá is lemennék. (psichés hadviselés: 980 Ft ! )
Az a gyanúm, hogy erre nem tudsz alkalmazottat felvenni, mert szerintem csak idénymunka lesz. (karácsonykor nem kell ez a kutyának se!) Az viszont emeli az árat. Azt is gondolom, hogy ilyenkor szezonja van, és a faszi nem bír annyit gyártani, mint amennyi fogy, és szaladgál, mint pók a falon, hogy még kéne neki. Amikor majd lejjebb esik a forgalom, akkor a következő dömpingig rád se köszön.
Ha nincs elég munkád, vállald el. Ennek a munkának a szűk keresztmetszete a befűzés. Készíts hozzá egy feszítősablont, ami könnyű, gyors, és pontos - akkor a Tied ez a piac (amíg pörög)

Több fa van, mint asztalos!

(#2264) thyeby válasza L.Szilárd (#2262) üzenetére


thyeby
őstag

Ja!
A sablonodat pedig meg ne lássa a megrendelőd, mert addig tartott a megbízatásod.

Több fa van, mint asztalos!

(#2265) mdk01 válasza L.Szilárd (#2262) üzenetére


mdk01
addikt

Egyet jegyezz meg még így az elején.:)
Nem akarlak oktatani de aranyszabály.

Tudni illik nem mindegy hogy a Pista bácsinak csinálod három házzal arrébb ezt a kerítés elemet vagy a Csányinak.
Remélem érthető de ha nem akkor elmondom, hogy a Pista bácsinak az 500Ft/db is sok érte, viszont Csányi megadja érte a 20.000Ft/db árat is, de őt csak az érdekli, hogy legyen időben a kért mennyiség, tökéletes minőségben ott, ahova ő kéri. Szerinted egy olyan cég ahol én is dolgozom miből tartja fent a 30 alkalmazottját úgy, hogy még ő maga is vígan megél? Hát úgy, hogy nem a Pista bácsinak dolgozik hanem a Csányi féléknek.

Ha te megelégszel az 1000-1500Ft/db árral akkor csináld annyiért, ugyanis te saját magad döntöd el hogy mi a reális. Már csak az a kérdés, hogy kinek?

Üdv.

ui.:Aki kicsiben gondolkodik az kicsi is marad.
Merj nagyot álmodni/gondolni ezután már csak el kell hitetned magaddal és megvalósul.

[ Szerkesztve ]

(#2266) mdk01 válasza thyeby (#2263) üzenetére


mdk01
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2267) L.Szilárd válasza mdk01 (#2265) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy igazad van abban, hogy a 2-3000 Ft reálisabb ár, ezért a munkáért, de tudom jól, hogy azt nem fogják megfizetni Van egy olyan érzésem, hogy még az 1000-1500 Ft is sok lesz. :O

Thyeby: Egy kicsit sokat saccoltál azzal a napi harminc db-bal. Olyan 15-20 db-t lehet megcsinálni, ha már elő van készítve az anyag. Legalábbis a mostani technikámmal. De sürün fogok gondolkodni, a fejelesztésén ha elfogadják, az árajánlatomat.

Amúgy meg lehet, hogy mást is kell nekik majd csinálni. Ez most egyenlőre egy induló lehetőség. Plusz még szon is gondolkodok, hogy valamilyen módon rajta kellene hagynom a névjegyem, minden darabon. :P Így egy idő után engem keresnek közvetlenül. :C Amivel viszont már nyeregbe is lennék.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2268) Dízeles válasza L.Szilárd (#2262) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Erre a melóra először csak napi pénzt (tudsz) fizetni az "alkalmazottadnak" .Az első héten napi 3000ft.Ha bele tanult 4000ft .Ne szakmunkást alkalmaz inkább helyi erőkből old meg.
És minden héten fizesd ki az összeget neki .Így ha kevesebb a meló nincs fölösleges pénz kiadás.A "fizetést" előre tisztázzátok le , így a később nem lesz vita.Üzletben nincs haver.
Ha havi 150-200 db kell, reális a 980-1500ft /db.Hiszen ebből kel kigazdálkodnod a rezsit és a "fizetéseket".
Ha beindul a meló jelezd szívesen adok a sorozat gyártáshoz néhány tanácsot.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2269) L.Szilárd válasza Dízeles (#2268) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

150-200 db-nál nem "vennék" fel senkit. Meg nem is szakiban gondolkodtam. Azt arra írtam ha mdk1 munkadíjját számolhatnám. :DD

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#2270) thyeby válasza L.Szilárd (#2267) üzenetére


thyeby
őstag

Bár itt-ott ellentmondanak a hozzászólások, mindenkinek van igaza, csak más-más nézőpontból.
Amit mdk01 üzen, az tulajdonképpen brilliáns bölcsesség, ám fel kell ahhoz nőni, hogy tudja valaki helyesen értelmezni.
Egy magára valamit is adó embernek, aki vállalkozást épít, kell, hogy legyen rövid, közép és hosszútávú, reális alapokra épülő terve.Lényeglátónak kell lenni, és sem meghátrálni nem jó a feladattól, sem pedig elvészni a részletekben.
Nagyot gondolni tudni kell. Aki nem jártas az üzleti életben, az könnyen járhat úgy, hogy nagyot akar fingani, és beszarik. Jó példa erre Madmax kolléga a lépcsőjével.
Persze, Pistabácsiból nem lehet nagyra nőni. Ám akivel még nem rázott kezet Csányi úr, annak a komoly megrendelés csak mesebeli álom.
Csányi úrral találkozni úgy lehet, hogy minél nagyobb felületen jelen kell lenni a piacon. Csányi úr nem arra fog felfigyelni, hogy valaki Felder gépekkel dolgozik, hanem arra, hogy gyártott ezt és ezt, ilyen minőségben, ennyi sokat, ennyi pénzért. Arra azt mondja majd, hogy neki is kell.

Írtam, hogy ha nincs munkád, vállald el. Kezdő vagy, és kevés kapcsolatod van még. Ilyenkor az ember még nem nagyon válogathat. Csak tedd a dolgodat, és légy türelemmel - az idő beérlel majd, ha jól dolgozol, és jól gondolkozol.
Itt ez a kerítéselem. (engem a frász kiver, ha meglátom bárhol ezt a terméket) Megrendeli Tőled egy kereskedő. Már bele is kóstoltál, hogy milyen munka ez. Készíts vagy száz darabot saját erőből, és vidd a piacra.
Írod, h 15-20 db-ot tudsz egy nap készre csinálni. Öregem: Negyed óra alatt el kell készülnie egy darabnak. (vagy annál is gyorsabban!) Erre azt tudom mondani én is, amit biztosan mondana mdk01 is. Ha megelégszel napi 15 darabbal, akkor annyid lesz.
Nem tudom, hogyan csinálod, de ha a csarnok másik végéből szálanként gyalogolsz le a kerethez minden léccel, és egyesével hajlítgatod a helyére azokat, akkor ülj le, gyújts rá, és gondold át újra: Amíg élsz, paradicsomkarót akarsz gyártani azokkal a Felder gépekkel?

Több fa van, mint asztalos!

(#2271) Madmax81 válasza thyeby (#2270) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Köszi hogy kitérsz rám is és a lépcsőmre :D

Régóta figyelem ezt a beszélgetést de érdekes dolgokat irsz néha, nincs munkája nem tud válogatni ez igy van de ha mindent bevállal nyomott áron nem is fog jó munkákat kapni , ha megszokja a vevői kör hogy olcsón dolgozik nem is fog kitörni .
Nagyot álmodni nagyot mondani én is nagyot mondtam nem bántam meg.
Azóta mióta kicsit kiakadt a szivem a nagy hajtásban kicsit jobban odafigyelek magamra és a munkámra hideg fejjel mérlegelek aztán döntök , azóta Legális Vállalkozó lettem .

L.Szilárd ha neked igy megfelel a pénzügyi része a dolognak és megoldhatónak tartod a kivitelezést vágj vele csak úgy nyersz tapasztalatot ha bele fogsz , de előtte mérlegelj hogy megéri e ha ezt csinálod egy pár hónapon át és közben lassan elveszted a hazai piacot .

1956-2010 07.22 Varga László

(#2272) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Ilyet szeretnék, a jyskben 30.000Ft, ez reális ár amit ki kell érte köhögni, vagy megoldható házilag kisebb összegből, páradarab csavar nem fog anyira idegesiteni, mint a magas ár...

vagy vegyek az ikeába 790Ft-ért 5db lábat, meg valami lapszabászatba vágassak hozzá valamit és kész?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2273) Dízeles válasza TexT-BoY (#2272) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Ha az asztal lap 120cmX55cm legalább nem rossz ár .Ha te leszabatod lefóliáztatod stb..
és otthon össze csavarozod.kb 70%-ból kihozod
Az ikeás láb ára nem stimmel ,szerintem az bútor láb .Neked 70cm hosszú fém láb kell.
Vágatsz egy lapot,le ABS-z teted a lábakat rácsavarozod kb 8-10.000 huf
By
Bocs tényleg van 700-ért ikéás asztalláb 70cm :Y

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2274) ABnormal válasza TexT-BoY (#2272) üzenetére


ABnormal
őstag

Méret összeszerelve: Szélesség: 140 cm, Magasság: 76 cm, Mélység: 61 cm

kezd el számolni...ránézésre kell hozzá 1/3 v 1/2 tábla bükk bútorlap,találtam egy árat 1 249,- Ft/m2...15-20K megfogja...akár munkadíjjal is...eljössz érte,ha legyártom ? :D

(#2275) thyeby válasza Madmax81 (#2271) üzenetére


thyeby
őstag

Még véletlenül se akartalak megbántani. Ha bántottalak vele, visszaszíjok mindent.

"ha mindent bevállal nyomott áron nem is fog jó munkákat kapni , ha megszokja a vevői kör hogy olcsón dolgozik nem is fog kitörni"

Amikor kezdtem, léptékkel nyomottabb áron dolgoztam, mint ma (és ma sem csillagászati összeget kérek) - gyakorlatilag ugyanazokkal a termékekkel. Ahogyan a vevőkör bővült, az újak mindig kicsikét többet fizettek ugyanazért, a régiek pedig vagy megadták az emelt árat, vagy lemorzsolódtak. (Az árképzés nem egyszerű tudomány - van, hogy a kormány is belebukik, pedig ott igazán szakavatott gárda számolgat.) Mindig ügyeltem arra, hogy folyamatosan pörögjön a villanyóra. Állni sokkal drágább dolog, mint kis pénzért dolgozni.

"nagyot mondtam nem bántam meg."

Ez figyelemre méltó mondat. Nem jó az, ha az ember bármit is megbán, ugyanis mindenki mindenkor a legjobb tudása szerint dönt. A tudás pedig idővel gyarapszik.

"Legális Vállalkozó lettem ."

Gratulálok hozzá! (én ezzel kezdtem anno)

Szilárdra visszatérve azt gondolom, hogy ha ez a megrendelő komoly, akkor 1000 Ft-jával idővel tíz nap alatt beseper bruttó 200-at, és marad még húsz napja a hónapból. Nem értem, miért becsülitek ezt alá - pláne tudva, hogy munka után vadászik, mert most kezdett...

Több fa van, mint asztalos!

(#2276) Madmax81 válasza thyeby (#2275) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nem bántottál meg örülök hogy előkerült a nevem :D

Árképzés nagyon ingatag dolog ha sablont gyártasz akkor kicsit könnyebb dolgod van, de ha minden héten más problémával találkozol nehéz megszabni az optimális árat .
Ajtó ajtó lépcső lépcső között is sok a különbség de ha van rutin tapasztalat minden lassan a helyére kerül .
Ahogyan mondtad szépen lépésekben kell felépiteni a történetet .

Állni sokkal drágább dolog, mint kis pénzért dolgozni.
Ezzel szembe szállok ha nagyon kicsi a pénz szerintem megéri állni mint bajlódni a melóval
( persze ha nem hetekig tétlenkedik az ember , pár nap bele fér )

1956-2010 07.22 Varga László

(#2277) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Esetleg ha valakit érdekel jó kis játékszer

Doboz

2

3

A lényeg

2

3

4

5

6

7

9]

Ezzel a szerszámmal lerövidithető a gyalukés cseréje

1956-2010 07.22 Varga László

(#2278) thyeby válasza Madmax81 (#2277) üzenetére


thyeby
őstag

Hú! Osztott behúzóhengered van? (az nálam is elkélne)

Fájt egy ilyen késbeállítóra a fogam. Egyszer a boltban rázakkantam, és azt mondtam, lesz, ami lesz, megveszem. Kotorkáltam a zsebemben, és pár száz forint hiányzott hozzá. Nna, gondoltam, majd ha legközelebb jövök ragasztóért, akkor hazaviszem. Nem tudtam fejből, hogy hányas késtengelyem van, ezért otthon megmértem. Nem csak azt tudtam meg, hogy hatvanas, hanem azt is, hogy alumínium.
Még jó, hogy nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2279) thyeby válasza Madmax81 (#2276) üzenetére


thyeby
őstag

"de ha minden héten más problémával találkozol nehéz megszabni az optimális árat "

Egyértelműen óradíj. Az óradíjas elszámoláshoz viszont elengedhetetlen a munkatapasztalat. Ha valaki órabérért töri a fejét, hogy miként is kellene megoldania feladatot, az nem előny.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2280) Madmax81 válasza thyeby (#2278) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ez egy Kiskőrösi Magyar gyártmányú 17-18 éves gép de még nem volt benne csapágy cserélve ( még az eredeti csavarok fogják a csapágy házakat ) :D
Ebben még van anyag van vagy 350 kg kis békával kellett a helyére vinni de megérte használtan vettem 35 ezerért 4 éve de azóta semmi baja .

Milyen gyártmányú géped van ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2281) thyeby válasza TexT-BoY (#2272) üzenetére


thyeby
őstag

Ha pár db csavar nem idegesít, akkor fele áron elkészítheted magadnak.

Én nem nagyon bízok abban, hogy ikeás lábbal elégedett leszel a munkáddal, de azt is megteheted.

Az ötödik láb ide kell?

Több fa van, mint asztalos!

(#2282) Madmax81 válasza thyeby (#2279) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Az óradíjas elszámoláshoz viszont elengedhetetlen a munkatapasztalat.

Ez igy van tapasztalat de az csak idővel lesz :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2283) mdk01 válasza thyeby (#2270) üzenetére


mdk01
addikt

Igen kb. ez az én véleményem is.:)

Még annyit tennék hozzá, hogy a nagy munkákat kapcsolatról kapcsolatra lehet kialakítani.
Tehát a Pista bácsinak csinálsz kerítés, a tesójának ágyat, az ő lányának meg konyhaszekrényt, az ő tesójának meg berendezed a házát. Így lehet bandukolni a lépcsőkön felfele kapcsolatról kapcsolatra viszont az igazán nagy munkákat(több tízmilliós) így nehéz megfogni.
Ezt a folyamatot meglehet gyorsítani azzal hogy esetleg elmész teniszezni(az én főnököm is ezt csinálja) oda azért nem a Pista bácsi fajták és ismerősei járnak. Ott meglehet ismerkedni komoly emberekkel. Aztán ha megvan az ismeret, kell a referencia, ha ez is megvan akkor még egy komolyabb géppark is szükségeltetik. Ez a 3 dolog ha össze áll és a szakértelem is megvan, nincs sok akadálya a sikernek. Viszont ha nagyot akarunk ugrani(fingani hogy téged idézzelek) könnyen elbukhatunk és hitelét veszti az ember.
Aztán majd ha idővel elkaptok egy komoly megrendelőt akinek 40 milláért be kell rendezni a házát és az utolsó részletnél mikor még tartozik mondjuk 5millióval azt mondja hogy hát ez így nem tetszik neki és nem fizeti ki, majd beperelitek és 10 év bíróságra járás után az 5 millióból kaptok 2millió,t de az a 2 millió a 10 év alatt elinflálódott, akkor majd lehet sírni hogy miért akartatok a Csányi féléknek dolgozni. Tudnék még mesélni bőven ilyeneket. Nagy munkáknál nagyot lehet bukni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2284) thyeby válasza Madmax81 (#2280) üzenetére


thyeby
őstag

harmincötért???
Mamma mija Anna bela!
Az én kis 300-asom most haccázezer, és ölben hoztam be a lelkemet. (épp ma gondoltam, hogy ideje lenne már odacsavarni a betonba, mert 10 mm vastag, 80 széles bükköt csináltam ma, és legalább ötször vissza kellett rugdosnom a helyére, mert elszaladt előlem. :(( )

Több fa van, mint asztalos!

(#2285) Madmax81 válasza thyeby (#2284) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Elirtam 350 ezer volt 3 részletben fizettem ki

400-as a gép .

Vicces lehet kergetőzni a géppel :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2286) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki tud olyan ragasztót ami bírja a meleget és rugalmas? Szalagcsiszolóhoz van 1-2 papír ami középen elengedett, nem akarnám még széttépni..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2287) thyeby válasza mdk01 (#2283) üzenetére


thyeby
őstag

Nincs olyan ismerősöm, aki nagyban focizik, és ne húzták volna még le milliókkal. De hát gyerekek: Tud valaki olyan boltost, akitől még nem loptak semmit?
Mindenesetre azt szoktam mondani ilyenkor, hogy aki autót vezet, legyen a zsebében pénz rendőrre, és ne nyafogjon, ha kéri.

Több fa van, mint asztalos!

(#2288) thyeby válasza Winner_hun (#2286) üzenetére


thyeby
őstag

pálmafix

Több fa van, mint asztalos!

(#2289) Winner_hun válasza thyeby (#2288) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arra gondoltam én is csak jelenleg nincs itthon, így még nem tudtam kipróbálni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2290) thyeby válasza Madmax81 (#2285) üzenetére


thyeby
őstag

No, ennyivel okosabb lettem.
Ugyan nem akarok most gyalugépre beruházni, de ha ez beszarik, mégegyszer nem várom meg, amíg a szervíz szarakodik vele, hanem szaladok gyorsan, és veszek egy gyalut. Majd amilyet éppen kapok.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2291) thyeby válasza Winner_hun (#2289) üzenetére


thyeby
őstag

Eleinte féltem én is, h nem bírja majd a meleget.
De bírja!
(Biztosan tudod, hogyan kell vele szakszerűen ragasztani...)

Több fa van, mint asztalos!

(#2292) Winner_hun válasza thyeby (#2291) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, régen sokat foltoztam vele bicajbelsőt:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2293) thyeby válasza Winner_hun (#2292) üzenetére


thyeby
őstag

Mindig tartok a műhelyben. Eleinte dobozost vettem, mert relatíve olcsóbb, de kiderült, h gyakorlatilag drágább, mert ha egyszer kinyitottad, egy év alatt beszárad akkor is, ha elásod. Egy ideje inkább tubusost veszek.

Több fa van, mint asztalos!

(#2294) thyeby válasza mdk01 (#2283) üzenetére


thyeby
őstag

"Ezt a folyamatot meglehet gyorsítani azzal hogy esetleg elmész teniszezni"

No, igen. Kell ahhoz egy kis szerencse is. Mert az is előfordulhat, hogy nem a teniszpályán Csányi úrral hoz össze a véletlen, hanem mondjuk Stohl Bucival a lőtéren.
Édesapám (nyugodjék) szavait tudom csak ismételni:

"- A szerencse sok helyre bekopogtat, fiam, de csak oda megy be, ahol ki is nyitják az ajtót neki."

Több fa van, mint asztalos!

(#2295) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Néha 3 kézzel pofoz az élet ,de Stohl bucit neeeeee :W

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2296) thyeby válasza Dízeles (#2295) üzenetére


thyeby
őstag

Stohlbuci! Stohlbuci! Stohlbuci!

Több fa van, mint asztalos!

(#2297) Dízeles válasza thyeby (#2296) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ezt a szent kereszt megvéd tőle ::R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2298) thyeby válasza Dízeles (#2297) üzenetére


thyeby
őstag

:)

Több fa van, mint asztalos!

(#2299) TexT-BoY válasza ABnormal (#2274) üzenetére


TexT-BoY
addikt

El:D

hova is? és egyéb iránt létezik ilyen vastag lap is, mint a képen? mert ebbe konkrétan ez a stilus tetszik.

Ha tényleg "megtudod oldani" (merthát megtudod, a kérdés csak az ár) akkor privátban beszéljünk róla.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2300) mdk01 válasza TexT-BoY (#2299) üzenetére


mdk01
addikt

Te nem fehérvári vagy?
Mint ha Dodi mesélte volna évekkel ezelőtt hogy meglepődött rajtad...vagy vmi ilyesmi.:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.