Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Madmax81 válasza thyeby (#2347) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Szerintem ez nem helytálló Ahányszor megvan az akkuban 1,5 V, annyi cellája van
egy cella átlagosan 1,2v a 12v Makita aksiban 10 cella van a 14,4 -es ben pedig 12db és igy tovább ....

1956-2010 07.22 Varga László

(#2352) Madmax81 válasza peter... (#2349) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Üdv Neked peter...

Remélem te is jól fogod érezni itt magadat :D :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2353) peter...


peter...
csendes tag

Én most vettem egy makita csodát...a melohelyemen ezt nyúzzuk és abból kiindulva amit ott láttam és tapasztaltam döntöttem ezen gép mellett...6281dwae

(#2354) Madmax81 válasza peter... (#2353) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Akkor ha jól sejtem te is Asztalos vagy ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2355) peter... válasza Madmax81 (#2354) üzenetére


peter...
csendes tag

99ben fejeztem be a technikumot...

(#2356) Madmax81 válasza peter... (#2355) üzenetére


Madmax81
aktív tag

És asztalosként dolgozol vagy közép vezető vagy

1956-2010 07.22 Varga László

(#2357) peter... válasza Madmax81 (#2356) üzenetére


peter...
csendes tag

Dolgoztam otthon voltak saját munkáim de ezt mellékállásban csináltam majd megunva a nem túl rózsás anyagi helyzetet kiléptem külföldre és itt dolgozom mint asztalos...szakmailag és anyagilag is jobb mint jelen pillanatban otthon, tudjátok, ismeritek a dolgot....próbálok felrakni képet az otthoni munkáim közül....[IMG:/dl/upc/2009-07/19/221974_ylp0riceliwkgev3_100_1054_2.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#2358) peter... válasza Madmax81 (#2356) üzenetére


peter...
csendes tag

hogy tudok képet felrakni? Hilfe! :-)

(#2359) ABnormal válasza peter... (#2358) üzenetére


ABnormal
őstag

(#2360) peter... válasza ABnormal (#2359) üzenetére


peter...
csendes tag

köszi!:-)

(#2361) Madmax81 válasza peter... (#2357) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

A Szakmai fejlődést irigylem tőled és a többit is :D
Régóta vagy kint , milyen tipusú bútorokat csináltok

1956-2010 07.22 Varga László

(#2362) peter... válasza Madmax81 (#2361) üzenetére


peter...
csendes tag

Mindenfélét...jelen pillanatban egy konyhát csinálok bútorlap korpusz és ahorn furnérozott , lakkozott ajtókkal...De volt már tolóajtós irodai szekrénykomplexum, irodai körasztal, egyéb szekrények! Február óta dolgozom, remélem sokáig.
Ami érdekes,m hogy kevesebb bútorlappal dolgozok, inkább rétegelt lemez illetve furnérozott felületek és tömör fa...
Würth-ös és hafele-s kiegészítők amit az itteni megrendelők 85%-a meg is tud fizetni.

(#2363) ABnormal válasza peter... (#2362) üzenetére


ABnormal
őstag

cégnél vagy? esetleg maszeknál?

(#2364) Madmax81 válasza peter... (#2362) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A Würth-ös alkatrészek nagyon jók csak kicsit drágák itt nálunk .
Egyedül csinálsz egy terméket vagy többen is dolgoztok együtt ?
Hogy keveredtél ki messzi távolba ismerősön keresztül vagy hirdetés útján , szállásodat hogy tudod megoldani ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#2365) peter... válasza Madmax81 (#2364) üzenetére


peter...
csendes tag

mindenkinek önnálló munkája van, kezdi és végig csinálja a beszerelésig...
Ismerettség volt és igy sikerült...A párommal vagyok és lakást bérelünk.
Otthon nem igazán használtam ezeket a cuccokat pont amiatt mert drága, meg kell hagyni megérik a pénzüket 1-2 kivételtől eltekintve

(#2366) Madmax81 válasza peter... (#2365) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Lakás bérléssel is jobban jössz ki mint itthon ez nagyon szép .
De nem hiányzik az itthoni kaja :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2367) peter... válasza Madmax81 (#2366) üzenetére


peter...
csendes tag

jobban! Nem egyedül fizetem...Összehasonlíthatatlan a stresszmentes nyugodt biztonságos munka.Nincs az , hogy majd fizetünk stb..Összességében jobb mint otthon azt veszem észre...A kaja:-) hiányzik de fejlődök próbálkozom ezzel azzal persze az otthon megszokott dolgoknál nincs jobb:-)

(#2368) Madmax81 válasza peter... (#2367) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Voltam én is Angliában de valahogy az nem jött be, kicsit igénytelen népség de a tradiciók éltetik az országot begyepesedett asztalosokkal voltam körül véve nem engedtek az régi bevált dolgaikból :(
De a szerszámok első osztályúak voltak és a védő felszerelések is nem beszélve a pénzről :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#2369) thyeby válasza peter... (#2349) üzenetére


thyeby
őstag

Isten hozott peter! :)

Több fa van, mint asztalos!

(#2370) thyeby válasza Dízeles (#2348) üzenetére


thyeby
őstag

Ezesetben jó hírt kell közölnöm:

Neked a profibbra lesz szükséged.

("Szóval csak egy márka jöhet szóba!"

Remek fejszámoló vagy! :D )

Több fa van, mint asztalos!

(#2371) thyeby válasza Madmax81 (#2350) üzenetére


thyeby
őstag


Milyen szörnyeteg van ebben a dobozban?

Több fa van, mint asztalos!

(#2372) thyeby válasza Madmax81 (#2351) üzenetére


thyeby
őstag

Ennyivel okosabb lettem, Köszönöm! :R
(A galváni elem mindig 1,5 V Amíg jó, addig 1,7, mikor kivénült, akkor 1,3 alá esik.)

Több fa van, mint asztalos!

(#2373) thyeby válasza peter... (#2353) üzenetére


thyeby
őstag

Burzsuj! :P

Több fa van, mint asztalos!

(#2374) thyeby válasza peter... (#2357) üzenetére


thyeby
őstag


Betallózod

Megnyomod az OK-t, majd vársz, míg megjelenik ez:

Megnyomod a beillesztés-t, és máris :D önálló informatikus guruvá nőtted ki magad...

Több fa van, mint asztalos!

(#2375) Madmax81 válasza thyeby (#2371) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ebben egy 12v os Festó gép Anno 125k volt de sajna egy nagy rakás sz.....

Alig 2 hét alatt elszállt a kapcsolója ( vagy is nem lehetett szabályozni a fordulatot vagy full gáz vagy semmi ) ez megtörtént 1 havonta garanciás csere nem gáz , de a nyomaték szabályzója is elszállt 2 havonta ( sz érdekesség az hogy ez nem mechanikus nyomaték szabályzóval szerelt gép hanem elektronikus egy potméterrel lehet szabályozni mennyire tekerje be a csavart )
Lassan megérett bennem a gondolat hogy ezek a gépek nem birják a strapát pedig vettem kettőt is belőlük :O
De se baj egyet már eladtam és a másikat is el fogják vinni :D

Képek

Képek2

Képek3

1956-2010 07.22 Varga László

(#2376) peter... válasza thyeby (#2374) üzenetére


peter...
csendes tag


próbálkozok azt hiszem menni fog.....Köszi!

(#2377) Madmax81 válasza thyeby (#2371) üzenetére


Madmax81
aktív tag

HALI

Erről a gépről van szó Festool

Volt ilyenem is csak 9,6 v ban nagyon szerettem csak gyenguska volt 9,6

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#2378) thyeby válasza peter... (#2362) üzenetére


thyeby
őstag

A sógoroknál vagy?

Több fa van, mint asztalos!

(#2379) Dízeles válasza Madmax81 (#2350) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Kösz te bom@ gy@ros :))
Én azt hittem valami zselés vageszbugesz cucc van az aksikban.
_
Üdv peter...

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#2380) peter... válasza thyeby (#2378) üzenetére


peter...
csendes tag

Németországban...

(#2381) thyeby válasza Madmax81 (#2375) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt is köszi! :R

Eszembe is jutott, hogy rámkérdeztél régebben, mikor fogom a gépeimet és a hozzájuk fűződő tapasztalataimat megosztani itt a fórumon, és azt mondtam, hogy csigavér.
(Nekem most van a főszezon, és sokszor hogyozni sincs időm - csak akkor megyek üríteni, mikor már kezdek cikcakkot vágni, mert nem bírom tovább. Szóval ez a hajtás nem kedvez annak, hogy most bemutatókat írkáljak a gépeimről :( )
Most át kell gondolnom ezt a csigavér dolgot, mert példának okáért kacsintgattam épp erre a fúrógépre, s lám, milyen jó, hogy írtad most, amit írtál. Festool van nekem is (a domino), és azzal eddig elégedett is vagyok. A kapcsolóját már újkorában kímélni kezdtem, mert láttam, h milyen rendszerű, és biztos, hogy az nem napi 8 óra munkára termett - inkább 8 óra pihenésre.
Így hát nekem is Makitám lesz. :D
Van annak ütvecsavarozója. Egyet kipróbáltam. Valami műanyag fűnyírót szereltem össze a boltban vele próbaképpen, és azt vettem észre, hogy jól túl tud a csavar szaladni - műanyagban persze. Előbb ki kellene próbálnom fában, és majd utána dönteni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2382) thyeby válasza peter... (#2376) üzenetére


thyeby
őstag

Nalátod! Megy ez, mint az ágybavizelés!

Több fa van, mint asztalos!

(#2383) thyeby válasza peter... (#2357) üzenetére


thyeby
őstag

Egy ilyen szekrényt mennyi idő alatt kalapálsz össze?

Több fa van, mint asztalos!

(#2384) peter... válasza thyeby (#2383) üzenetére


peter...
csendes tag

A Darts szekrényre gondolsz vagy a konyhára_?

(#2385) peter... válasza thyeby (#2383) üzenetére


peter...
csendes tag

A konyhával együtt volt egy gardrób szekrény egy komplett előszoba és 2 szoba parkettázása is kb 2hét alatt megvolt....

(#2386) peter... válasza peter... (#2385) üzenetére


peter...
csendes tag

(#2387) thyeby válasza peter... (#2385) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor Te tudod, hogy mit csinálsz! :)

Több fa van, mint asztalos!

(#2388) peter... válasza thyeby (#2387) üzenetére


peter...
csendes tag

ezt mire és hogy érted?

(#2389) thyeby válasza peter... (#2388) üzenetére


thyeby
őstag

Hát az gyönyörű tempó - pláne, ha beleszámoljuk, hogy a parkettát a száradás miatt három napig kell kenni.
Egy ilyen munkánál már tudni kell szervezni - hellyel, idővel, beszerzéssel, etc.

Több fa van, mint asztalos!

(#2390) peter... válasza thyeby (#2389) üzenetére


peter...
csendes tag

csak szalagparketta...bocs ezt kihagytam.
az ajtó nett frontos szabás élzárás gyorsan megvolt és már csak össze kellett dobálni meg beszerelni....nem mindent lamellázok egyébként, mármint otthon ami csináltam. Jelenleg minden dominozva és lamellázva hagyja el a kezem....jó megrendelőim voltak otthon(vannak is) csak az otthoni dolgok hanyagolva vannak a volt kollega intézi őket...

(#2391) mdk01 válasza thyeby (#2347) üzenetére


mdk01
addikt

Hali!

Visszatértem a nyaralásból.
Nem feltétlen vitatkoznék csak inkább leírnám az én történetem.

Én is vettem 2002 körül egy Makita behajtót 1.3Ah 12V. 2008-ig bírta az aksija úgy hogy vigyáztam rá egészen 2007-ig mikor is párszor kint hagytam a kocsiba télen és 1x 2x levettem a töltőről úgyhogy még nem fejezte be a töltést(dolgozni kellett nem volt mese) úgy hogy én is nagy szerepet játszottam abba hogy csak 2008-ig bírta az aksi és nem 2009-ig.
Kapott tőlem hideget meleget csavar téren is, mert elvileg azt hiszem 5x80-as csavart lehet vele biztonságosan(gyári adat) behajtani de számos esetben előfordult hogy a 16-os nyomatékon katogott és áttekertem fúrásra, mert hát annak a csavarnak be kellett menni a helyére ha törik ha szakad.
Jelentem túlélte és még a mai napig is használom, mert az egyik aksi még úgy ahogy bírja a kiképzést.(7éves aksi)
Viszont egy aksi nekem nem aksi úgyhogy kellett vennem egy másik gépet. A múltkor már írtam róla, hogy persze megint Makitát vettem. Viszont hogy ne szaladjunk annyira előre és rátérjek arra amiért is elkezdtem az irományom, szóval bennem is felmerült a cella cseréje.
Mivel egy cellát cserélni hülyeség ,mert nem lehet tudni a másik 9 mikor xarik be így tehát egybe szerettem volna cserélni az összeset. Van fehérváron egy kisgépekkel foglalkozó bolt és mindig hozzájuk járok, mert nem egyszer ők mondták a legjobb árat bizonyos gépekre így idővel nem is mentem más boltba ár után érdekelődni, mert tudtam hogy úgyis ők mondják a legjobb árat.
Szóval náluk került a 2.0Ah 12V-os aksi br.14.000,-/db az 1.3 12V -os pedig br.11.000,-.
Ezután elmentem egy elektronikai kütyükkel foglalkozó kisboltba, ahol 1db 2.0Ah-ás cella került "kedvezményesen":) 600,- -ba tehát egy komplett 2.0Ah-ás aksi 6000,- -ba kerül meg persze össze kell forrasztgatni őket. Viszont volt 2,5Ah-ás cella is 900,-/db áron "kedvezményesen". Ezzel aztán lehet már folyamatosan dolgozni és 9000,- egy komplett aksi.Még egyszer a gyári 2.0Ah-ás 14.000,-.
Viszont most kanyarodjunk kicsit vissza a kisboltba ahol a gyári Makita aksit néztem, mivel volt náluk egy új fejlesztésű (gumírozott)Makita 1,3Ah-ás 12V-os gép, két aksival, gyorstötltőtvel és lámpával br. 34.000,- leakciózva br.29.900,-.
Itt már nem volt kérdés mit teszek---->ezt meg kell venni. Ezután még annyit hogy jött a számlás "kedvezmény". így már 26.500,-nál jártunk. Mennyi is lett volna két új 1,3Ah 12V -os aksi? Jah br.22.000,-:) Ezután hogy még ne legyen vége kaptam egy Makita bitkészletet, fém,fa,beton fúrókkal, mert még ez is járt az akció mellé. Igaz általába ezek a bitek meg fúrok nem sokat érnek, de mégis csak egy 20részes egységcsomag majd vmire jó lesz.:DDD
Szóval most van 2 behajtógépem egy lámpám 3db aksim ami mindegyik géphez használható egy gyorstöltőm és egy sima töltőm.
Egyébként az új aksikat is a régi töltőmmel töltöm, mert igaz az 1 óra helyett 25-30 perc alatt feltölti az aksikat a gyorstötltő ,de olyan hamar nem merítem le az aksikat, hogy 1 óránál hamarabb kellene. Itt megjegyezném akik nem tudnák:az 1.-es fokozat a gyavarbehajtásra való a 2.-es a fúrásra.:) Bocs ha ez egyértelmű, de sokaknak nem. Ezzel is lehet kimélni az aksit.

Azért írtam mindezt mert nem feltételn kell új aksikat venni 20.000,--ért vagyis inkább soha.

Még annyit, hogy attól független, hogy vettem egy új komplett gépet a 4. xar aksiba kifogom cserélni a cellákat 2.5Ah -okra.
A forrasztással lehet még gond, mert a gyári cellákat ponthegesztéssel kötötték össze és az minimális hővel jár egy otthoni home made forrasztás viszont nem feltétlen tehet jót az aksinak. A lényeg ha sikerül jól megcsinálnom akkor a 3. félig meddig működő aksit is megműtöm.
Egyébként 10ből 5 ember azt mondja a Makita aksikat nem lehet szétszedni mert gyárilag össze vannak pattintva.Ez igaz is, de én is szét tudtam szedni, úgyhogy ha vkit érdekel elmagyarázom a trükköt.

Üdv.

ui.:
Üdv. Peter

(#2392) thyeby válasza mdk01 (#2391) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, ez az írásod sokak javát fogja szolgálni.

Hidd el, messze áll tőlem az, hogy nagyzoljak. Példának okáért, amíg Te a hasadat süttetted a vízparton, itt is ordító kánikula volt. Rengeteg csiszolnivalóm volt, és nem akarózott kimenni a fagarázsba, ahol egy böhöm faesztergára bazsevált csiszolódob feladata, hogy orromba, szemembe, fülembe, tökömbe vágja jó sebességgel az apró faport. A védőplexin ki se láttam, mert vastagon csurgott rajta a verítékem - lévén itt is nyaralásra teremtett ózonlyuk a fejem felett. Mármár azt mondtam, elszaladok én a boltba, és hazahozok húszért egy porelszívós kis csiszológépet, amivel a hűvös műhelyben elpassziózgatok ücsörögve a rahedli pószpász darabka fáim mellett. Ekkor átgondoltam: Tibi, ha most kimégy szaunázni a faesztergád mellé, húszezerrel hamarabb ruházhatsz be komolyabb gépre, és két óra múlva már ki is bújhatsz a kazánból.
Háát, főztem magam 20 ezerért.
Fejet hajtok az előtt is, ahogyan az akkuparkod kialakítottad. Szerencséd is volt ezzel-azzal, ám ennek ellenére is a Te érdemed mindez.
Nos, én a celláztatásról azért írtam, amit írtam, mert - ahogyan megfogalmaztad magad is, a ferdeszeműek pontheggesztik, és szavatolnak. A munka biztonsága sokaknál igen jelentős szempont. Jelesen, hogy xarakodás helyett, aki teheti, inkább pénzt keres. Épp a minap írtam, h miként jártam egy sürgős gyalulással a qrva késcsere miatt. És ami sürgős, az nem azért sürgős, mert gyorsan kérik, senem azért mert nekem gyorsan kell a pénz, hanem azért, mert határidőt csúszni könnyen annyit jelenthet, hogy odébb áll olyan megrendelő, aki évenként több százezret hoz a konyhára. Ha ennek az évi többszázezernek a biztonságára gondolok, hát aprópénz egy húszas két új aksiért - pláne pedig hat év használat után. (Összeszámoltad vajon, hogy azalatt a hat esztendő alatt hány húszast gyűrhettél a farzsebedbe a makitád jóvoltából?)
Amikor írtam, amit írtam, azt abból a szemszögből vizsgáltam, hogy mindenképp jobb egy 2 A/h-s japán akku sokért, mint egy 2,5-ös bizonytalan kimenetelű kevésért.

Írásod attól kerek, hogy lámcsak, biztonság is van, meg erős akku is van - akku meg egy szatyorral, hogy már beleszól a kocsi fogyasztásába annyi aksi egy helyszínre vonulásnál.
Csupán jó szem kell hozzá, semmi több.

Több fa van, mint asztalos!

(#2393) mdk01 válasza thyeby (#2392) üzenetére


mdk01
addikt

Azért is vettem új gépet mert kellett az aksi meg azért mert az mégis gyári aksikkal van a xart meg megcsinálom majd egyszer és ha oké akkor jön a másik is.
Akkor most te is abban a fázisban vagy hogy ha van munka az a baj, ha nincs akkor meg az a baj.:) Hát csak kitartás.

(#2394) thyeby válasza mdk01 (#2393) üzenetére


thyeby
őstag

Igazából én vagy öt év múlva szeretnék majd újra visszatérni erre a toldottfoldott akksi dologra. Ha még akkor is megy a 2,5 A/h-s, nna, az pontot fog tenni minden aggodalmamra.
Mindenesetre bevállalósabb vagy nálam ebben a dologban, és nyerhetsz.

"abban a fázisban vagy hogy ha van munka az a baj"
Már harmadik éve abban a fázisban vagyok, hogy ha van munka, az a baj. Tulajdonképpen nem baj, csak néha már nagyon soknak érzem. Egyfelől pedig élvezem, hogy szinte pont úgy jönnek befele a dolgok, ahogyan kezdetekkor terveztem. (Talán ennek azért örülök inkább, mert elég sok kritikát kaptam, hogy hajlamos vagyok felültervezni a dolgaimat. Számtalanszor meg kellet alkudnom, mert nem egyedül voltam döntéshozó - hát most bizonyíthatok pro, vagy kontra.) Reményeim szerint úgy két év múlva juthatok abba a fázisba, hogy jó, ennyi mostmár elég, most nézzük, hogy lehet ezt kevesebb idő alatt.

Több fa van, mint asztalos!

(#2395) mdk01 válasza thyeby (#2394) üzenetére


mdk01
addikt

Nem érzem magam bevállalósnak egyáltalán csak gyári Makita 2,5Ah 12V aksi egy az hogy nincs kettő 9000,-+forrasztásból csinálok 2,5Ah-át míg a gyári2.0Ah-ás 14-15000,-.
Ennyi kockázatot sztem megér. Pláne hogy jelenleg 4 aksim van abból 1-et mihamarabb meg kell csinálnom a másik xart meg majd akkor ha beválik a dolog.
Ne felejtsük el azt sem ha sikerül, tovább tudom adni az infót nektek. Feláldozom a pénzem értetek:DDD
Meg azt se felejtsük el, hogy a fórumon való olvasgatás és mások tapasztalatán mennyit spóroltam az évek során(nem feltételen az asztalos topikra gondolok) amin azok az emberek akik megírták a tapasztalatukat pénzt buktak. Néha be kell szállnia mindenkinek abba a körbe is.

Üdv.

(#2396) Madmax81 válasza mdk01 (#2395) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nem vagy bevállalós én is igy csináltam ( om ) a rossz cellákat cserélem éppen igy egy kicsit ki lehet tolni az élet tartamát az aksiknak .
Csak pár cella szokott meghibásodni azokat cserélem és még 1 -2 évig nem kell hozzá nyúlni .

Remélem látszik a forrasztás

Ennyi maradt

Mindenre jó a szilóó

2

Áldozatok

1956-2010 07.22 Varga László

(#2397) thyeby válasza Madmax81 (#2396) üzenetére


thyeby
őstag

Engem már megint a háttér érdekel jobban.

Már biztosan kidobtad a dobozát, így nem biztos, h tudsz az első kérdésemre válaszolni.
Ebben a kofferben protool, vagy extool marókészlet van. Nekem extool van (az a drágábbik - ugyanattól a gyártótól), és kíváncsi vagyok, hogy mi a tapasztalat a protool-al.
Ipari tempóval hajtom őket - eddig még csak csapágyat kellett cserélnem, azt viszont sokszor. A márkásabb marók léptékkel drágábbak. (Újabban azok csapágyait használom.)

Van tapasztalatod arról, h mi a különbség a kofferedben levő, és egy 5-6 ezer forintos maró között?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#2398) thyeby válasza mdk01 (#2395) üzenetére


thyeby
őstag

"Feláldozom a pénzem értetek"
Poénból írtad, de amikor olvastam a cikknek is beillő írásodat, ugyanezt gondoltam: Nna, emdéká benyúl a zsebbe, és ha jól vásárolt, mind megyünk utána, mint a kiskacsák az anyjuk után.
Ha így jársz, ha úgy, tőlem már van egy pirospontod. :D (...és nálam három pirospont egy zöldpont! )

"hogy a fórumon való olvasgatás és mások tapasztalatán mennyit spóroltam az évek során"

Igen. Nagyon sok ragadt rám is a fórumokból - egyebek közt itt a PH-n is. Egy-egy felvetett kérdésre sokan válaszolnak olykor, így sok nézőpontból, alaposan, és a sarkalatos dolgokat gyakran kiemelve kapja meg az ember. Hálás vagyok a véletlennek, hogy ide tévedtem valamikor. (s már az első alkalommal sejtettem, hogy ezen a fórumon valószínűleg maradni fogok) Mára azt vettem észre, kicsit PH függő lettem. Ha este nem futom át, hiányérzetem kerekedik.

Több fa van, mint asztalos!

(#2399) Madmax81 válasza thyeby (#2397) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ez ha jól tudom Extool márkájú szett .
Jobban szeretem a Dimar marókat 3-5 tovább birják nem ütnek nem excenteresek stb és a csapágyakat sem kell cserélni rajtuk .
Egy Dimar nekem elmegy egy élezéssel majd 3 hónapot sűrű használatban de egy Extool max 1 hónap és kész .

Ez a készlet anno 3 éve 15 ezer ft volt , egy Dimar fej majd 5-12ezef ft de megéri az árát

1956-2010 07.22 Varga László

(#2400) thyeby válasza Madmax81 (#2399) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!

És mi Nálad az első jele annak, hogy kipurcadt a maró? És mikor dobod ki? Milyen fát marsz vele?

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.