Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) L.Szilárd válasza kalman7 (#1246) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Szia Kálmán!

Akkor még egy kis segítség padláb ügyben, ragasztásban, és a mostani faablak gyártásban gondolkodjál.

A gépekkel kapcsolatban:
A Felder az egyik legkomolyabb gép az asztalos iparban. Ami nekem van az a 700-as széria, ami már profesziónálisnak számít. Fölötte van még a 900-as széria, de sz már csillagászati áron van. Mondjuk ezek se olcsók, nekem ezek alkalmivételbe voltak. Először a gyaluval kapcsolatban, annyit hogy mind a kettő 500-as gyalu. A lapszabász 2800-as, a marógép csapozókocsis. A szalagfűrész kicsit kicsi, csak 500-as. Mondjuk keveset használom, mert a legtöbb vágást, a lapszabásszal csinálom. Amúgy még marókés hiányban szenvedek, ami sokszor gondot is jelent.

Röviden ennyi!
Várom tovi kérdéseid, és tippeidett!

Ui.: Az autóba beépíett szekrény hogy tetszett?

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1252) Madmax81 válasza kalman7 (#1249) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Az a gáz hogy igénytelenek az Angolok persze nem mindenki de az ottani szakik nagyon pl felületkezelés ügyileg , szakmailag sem állnak valami jól .
Minden a tradicióról szól semmi ujitás minden a régi elvek alapján működik mindegy hogy az jó vagy rossz , amikor kimentünk és neki láttunk a ház felujitásának a szakik csak néztek hogy mit csinálunk de a végén nekik is tetszett a végeredmény .
Második alkalommal pedig egy jól menő cégnél segitettünk be az sem volt valami leány álom

1956-2010 07.22 Varga László

(#1253) Madmax81 válasza kalman7 (#1250) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Elsőre képzelj el egy sima ajtót belső rész nélkül utána kerülnek bele az ivek stb..
Az ajtó 1 az 1 ben van kiszerkesztve minden méret arányos a rajz alapján kerülnek megmunkálásra a belső darabok , tömbösités majd rajzolás szalag fűrész majd csiszolás aztán próba ha esetleg nem megfelelő még beszerelés előtt lehet módositani .
Az ilyen ajtókhoz nagyon sok sablont kell késziteni szinte minden a sablonok alapján készül el .

Ajtó 3

4

1956-2010 07.22 Varga László

(#1254) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Pár kép Angliából

A kezdet első kiutazásunk után ezt tudtuk befejezni
1
2
3
4
5
6
7

Második rész a befejeztük amit elkezdtünk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

1956-2010 07.22 Varga László

(#1255) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Sziasztok!

Kérdeznék, vagy segítséget kérnék, mivel azon gondolkodom, hogy válalkozásba kezdek.
Ezzel viszont, az a gondom van, hogy telephelyengedélyt kiváltani esélyem sincsen, két okból is.
1., Nincs pénzem műhelyt építeni.
2., Nincs pénzem az eljárás lefolytatására.
Viszont tudom azt, hogy létezik valami olyan lehetőség, hogy asztalosként, nem kell telephely. Mivel sokmindent lehet helyszínen csinálni. Pl.: ajtó ablak beépítés, parkettázás, szekrény beépítés, stb. Ennek szeretném megtudni a TEAOR számát, és a pontossan mit is csinálhatok vele?
Mondjuk ez nem fog megakadályozni a gépeim használatában. :DD Csak tudni szeretném mit is enged ez hivatalosan, hogy megtudjam magyarázni mit hogyan oldok meg. Mert mindenre van megoldás. :P a hatóságoknak.

A segítségeket előre is köszönöm.
Az esetleges ötleteket is szívesen várom!

Csáó Szilárd!

Ui.: Ha megtudok valamit, megosztom veletek.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1256) Madmax81 válasza L.Szilárd (#1255) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Barátnőm könyvelő megkérdezhetem a dologról ha gondolod ? :D

Üdv Laci

1956-2010 07.22 Varga László

(#1257) L.Szilárd válasza Madmax81 (#1256) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Megkösszöném, megtennéd.

Előre is köszi!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1258) Dízeles válasza L.Szilárd (#1257) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Csak kft-ben gondolkozz különben halálra sarcolnak.Egy jó könyvelő kihozza neked okosban.
Ha nincs minimum 1 millió ft készpénzed ne kezd el csúnya bukta lesz a vége.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1259) L.Szilárd válasza Dízeles (#1258) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Köszi a tanácsot.
Mondjuk annyi kieg. az 1255.-ik hozzászólásomhoz, ha ennyi segítő kész ember akadt itt, hogy nem teljesen saját válalkozás lenne. Inkább válalkozás bővítés, de így is szükségem lenne minnél több információra a dologgal kapcsolatban.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1260) kalman7 válasza L.Szilárd (#1259) üzenetére


kalman7
csendes tag

faipar.hu-n van egy cikk pont a telephely engedélyről. Nem olvastam el, úgyse érteném, de valami könnyítést emleget idén márc. 1-től.

(#1261) L.Szilárd válasza kalman7 (#1260) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Azt tudom, én is olvastam, de az nekem nem segít. Én másra vagyok kiváncsi. Mert az csak annyi könnyítést jelent, hogy az illetékes hatóságokat nem nekem kell megkeresni, hanem a jegyző intézi. Az akkor lenne fontos számomra ha műhelyben is gondolkodnák, de abban sajnos nem tudok. De azért köszi a tippet.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1262) L.Szilárd válasza kalman7 (#1260) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Más.
A gépekkel kapcsolatban még, mivel ma kaptam a Felder-től "katlógust". Így jutott az eszembe, hogy betűzzem ide a címűket: http://tapolca.felder-gruppe.at/
Plussz március 20-23 között lesz vsár náluk, ha valaki esetleg gépet szeretne vásárolni. :D

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1263) mdk01 válasza L.Szilárd (#1262) üzenetére


mdk01
addikt

Az anest oldalán is érdemes szétnézni gép ügyileg.

(#1264) kalman7


kalman7
csendes tag

Egy sarok szekrényt tervezek. Alul lenne 2 fiók, de a tipikus oldalra szerelt sínek ide nem lesznek jók. Hogyan oldanátok meg? A falra felfekvő oldalak szélessége 50cm, a fiók front kb 55cm széles.
Rajz

(#1265) mdk01 válasza kalman7 (#1264) üzenetére


mdk01
addikt

Nem raksz bele fiókot.....
..... vagy az oldal közepére 45 fokba felszerelsz ,a vizszintes választóra egy 150mm széles lapot amire felrakod a fiókvasalatot.
Ezzel csak az a baj hogy minél hátrébb szereled fel az oldalra ezt a 150mm széles fiókvasalt tartó lapot annál keskenyebb lesz a fiók viszont a mélysége nő.

Ha nem érthető rajzolok.

Üdv.

(#1266) L.Szilárd válasza kalman7 (#1264) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Szia!

Tudnál további méreteket adni. Mivel van egy ötletem, csak kellenének még méretek, a megvalósíthatóság miatt. A teljes magaságra, ott ahová a fiók kerül, és a fiók minimális magaságára lenne első sorban szükségem.

Csáó Szilárd!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1267) L.Szilárd válasza L.Szilárd (#1266) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Még valami: Mennyi szabadhely van a fiók alatt, vagy mennyit lehet létre hozni?

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1268) L.Szilárd válasza kalman7 (#1264) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

A padláb kialakításának megoldása. A többire már talán rájöttök, ha nem akkor majd leírom. :)

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1269) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezen képen látható fa törzsén látható rendellenes növésnek mi a neve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1270) mdk01 válasza Winner_hun (#1269) üzenetére


mdk01
addikt

Csemete korában vmi csővel körbe burkolták és később vették le a csövet mint kellett volna.
Teljesen egyes a fa azon a szakaszon és szerintem a természet nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1271) Winner_hun válasza mdk01 (#1270) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm lehet benne valami, mert a mellete levő fának is olyan a törzse.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1272) mdk01 válasza Winner_hun (#1271) üzenetére


mdk01
addikt

Te fényképezted?

mod.:hülye vagyok ott van védjed a képen :W

[ Szerkesztve ]

(#1273) Winner_hun válasza mdk01 (#1272) üzenetére


Winner_hun
félisten

Innen vannak a képek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1274) mdk01 válasza Winner_hun (#1273) üzenetére


mdk01
addikt

...csak azt akartam megkérdezni milyen gépet használsz mert jó minőségűek a képek.

(#1275) Winner_hun válasza mdk01 (#1274) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fuji S5600-ast amúgy:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1276) kalman7 válasza mdk01 (#1265) üzenetére


kalman7
csendes tag

Nem muszáj az a fiók végülis. Tehetek helyettük ajtót is. Még sose csináltam fiókot, lehet hogy kocka alakúval kellene kezdenem.

(#1277) kalman7 válasza L.Szilárd (#1266) üzenetére


kalman7
csendes tag

A frontra vannak közelítő méretek: szél: 55-60cm, magasság: 13-15 cm. A fióktestre nincsenek korlátaim, csak az hogy nagy veszteség (holttér ne legyen). Tehát alá is lehet még pakolni, meg a tetejéből is lehúzni. Azt szeretném egyébként, hogy egy köteg vállfa beleférjen lefektetve.

(#1278) kalman7 válasza L.Szilárd (#1268) üzenetére


kalman7
csendes tag

Padláb: akkor csak szárazon meghajlítva összeragasztottad? 2mm-es anyagból csináltam ilyet, 5 rétegben. Meglepően erős, alaktartó lett.

(#1279) L.Szilárd válasza kalman7 (#1278) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Lényegében igen. De nem teljesen úgy ahogy, te írod. 5mm-es anyagból fogtam 7db és sablonba ragyasztottam össze.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1280) L.Szilárd válasza kalman7 (#1277) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Pár perc és feltöltöm az álltalam ki gondolt tervet a fiókra. A pontos méreteket nem tudom megmondani mert a fiókgörgö magaságát nem tudom fejből. Azt csak holnapra tudom megmundani.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1281) kalman7 válasza L.Szilárd (#1279) üzenetére


kalman7
csendes tag

Kezelted valamivel, hogy ne törjön meg? Én beáztattam vízbe és egy napra ragasztó nélkül beszorítottam a sablonba. Utána ragasztóztam be a még mindig vizes anyagot. 3 napig kellett szárítani, de akkor jó erős lett. Utólag azt mondom felesleges volt vizezni, mert nem lett tőle hajlékonyabb, nem vette fel a sablon alakját a ragasztónak meg nem tett jót.

(#1282) L.Szilárd válasza kalman7 (#1281) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Nem kezeltem semmivel. A száraz anyagot bekenytem simán ragasztóval és beszorítottam a sablonba. Annyit csináltam, hogy a belső léceknek mind a két felét bekenytem ragasztóval. Ragasztás után már csak két oldalát gyalutam, mivel a másik két oldalát már ragasztás elött készre gyalultam. Amúgy elég sokat elbír az anyag, mielött eltörne, így ragasztva meg főleg. Ha máskor ilyet csinálsz, probáld ki egy lécen hol van a határ, hol kezd el törni. Még egy ötelt, a hajlításhoz: esetleg melegítsd meg egy kicsit. Én a kályhám kürtőjén kisérleteztem vele, óvatosan el lehet vele érni jobb eredményt, mint hidegen. Amúgy minél vékonyabbra gyalulod, annál szűkebb ívet lehet kihozni belőle. Nekem eddi 2mm-re sikerült kigyalulnom tölgy anyagot, az akácnak 3mm a minimuma /házilag, gyalulással/. Ráálltam és meg se mozdult. :-) Szerintem nyugodtan át mehettem volna autóval, és nem lett volna semmi baja. De a vas merevítők nem akarnak elkészülni, mivel "kovácsolni" szeretném a laposvasakat, csak mindig elfelejtek szenet vinni a műhelybe. Így nem tudok kovácsolni. :-) Ha megleszek a vasakkal rakok fel képet.

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1283) kalman7 válasza L.Szilárd (#1282) üzenetére


kalman7
csendes tag

Ja, meglepően erősek ezek a ragasztott szerkezetek és gyorsan, egyszerűen összeállíthatók. Talán egyedül a rétegvastagságot lehet elszúrni. Ezexerint az 5mm még nem vastag. 6-7 mm-ből meg már lehet akár íves fiókfrontban is gondolkodni.

Az autó-beépítést magadnak csináltad? Mobil műhely? Nem is gondoltam volna ilyenre.

(#1284) L.Szilárd válasza kalman7 (#1283) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

A beépítést nem magamnak csináltam. Festéket árulnak belőle. :-) Ott tesztelem az olcsó fiókgörgőket, meddig bírják a strapát. Meglepően jól bírják. Tavaly októberben csináltam, és eddig egyetlen egy görgő adta meg magát, de az sem végleg, csak kifordult a helyéből, azt a sínt kicseréltem, egy másikra, és a rossz sínt, pedig utána megjavítottam, és most arra vár, hogy majd egy szekrénybe beépítésre kerüljön. Mobil műhelyen gondolkok, de első körben utánfutóra fogom megcsinálni. Majd ha meglesz felrakom.

A hajlításhoz: elvileg lehet, mondjuk lehet, hogy a 6-7mm már lehet, hogy vastag. Meg nem tudom, hogy mennyire merev ha 8-10cm széles anyagba gondolkodunk. Habár én komlett konyhabútor frontot szeretnék csinálni hajlítva. De az illesztésektől félek.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1285) L.Szilárd válasza kalman7 (#1283) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

A beépítést nem magamnak csináltam. Festéket árulnak belőle. :-) Ott tesztelem az olcsó fiókgörgőket, meddig bírják a strapát. Meglepően jól bírják. Tavaly októberben csináltam, és eddig egyetlen egy görgő adta meg magát, de az sem végleg, csak kifordult a helyéből, azt a sínt kicseréltem, egy másikra, és a rossz sínt, pedig utána megjavítottam, és most arra vár, hogy majd egy szekrénybe beépítésre kerüljön. Mobil műhelyen gondolkok, de első körben utánfutóra fogom megcsinálni. Majd ha meglesz felrakom.

A hajlításhoz: elvileg lehet, mondjuk lehet, hogy a 6-7mm már lehet, hogy vastag. Meg nem tudom, hogy mennyire merev ha 8-10cm széles anyagba gondolkodunk. Habár én komlett konyhabútor frontot szeretnék csinálni hajlítva. De az illesztésektől félek.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1286) Dízeles válasza L.Szilárd (#1282) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Valóban jó megoldás ,igaz nagy az alapanyag igény ,sok munka ez komoly rezsiidő.Viszont nagy a szilárdsága .
Gratula!

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1287) L.Szilárd válasza Dízeles (#1286) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Ebben igazad van. De milyen megoldással lehet ezt még megcsinálni, hogy hasonló szilárdságú legyen a megoldás. Ha szélesebb anyagból vágom ki akkor is elég nagy az anyag igénye, legalábbis szerintem. Vissza utalva az 1237-es hozzászólásodhoz.

Más:
Csinált már valaki vagy probálkozott már valaki, aranyfüsttel? A következő amit kifogok probálni az az lesz. Azzal szeretném "megírni" a cégtáblát. Még valami, intarzia készítéssel foglalkozott már valaki? Ha bármelyikkel orobálkoztatok már, akkor várom a tapasztalatokat.

Üdv Szilárd!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1288) mdk01 válasza kalman7 (#1276) üzenetére


mdk01
addikt

Én is négyzet alakúra gondoltam fentebb de most beugrott egy olyan megoldás is hogy ha a fiók alá felszerelsz fixre egy választólapot mintha egy polc lenne és erre a fix polcra felrögzítesz két golyós fiókvasalatot FEKTETVE. Na erre a vasaltra már fel lehet szerelni egy háromszög alakú fiókot.Ezt szinte teljesen ki lehet majd húzni.
Mivel a vasalat fektetve van a tervezett teherbírásának az 1/3-át fogja bírni de nem túl nagy a fiók.
A fiók fenekét vastag(18) lapból kell megcsinálni hogy a fiókvasalatot tudd mibe csavarozni.

Remélem érthető.

üdv.

(#1289) L.Szilárd válasza mdk01 (#1288) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Hasonlóan gondoltam én is. Csak én álítva raknám be a fiókgörgőt. Azért kell a négy db durván 2*3cm-es léc. Kettő a fiók aljára, és kettő a fiók alatt elhelyezett "polcra" rögzitve. Mivel szerintem, a görgő fektetve nem fog működni. De tudod ez kisérlétezés kérdése.

Kérdés: A képen látható padmerevités hogy tetszik? Várom a vélemenyeket. Illik nem illik a padhoz?

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1290) mdk01 válasza L.Szilárd (#1289) üzenetére


mdk01
addikt

Hali!

A én megoldásom is biztos hogy működik dea tied sem rossz csak munkaigényesebb.
Van már 3 megoldás.:)

Üdv.

(#1291) kalman7 válasza L.Szilárd (#1285) üzenetére


kalman7
csendes tag

Az íves fiókfront nagyon jól fog kinézni! Van egy NewYankee rész, amiben ilyet csinál, jó vékonyra szeletel mahagónit. Műgyantával ragasztja össze és vákumzacskóval kiszívja a buborékokat. Az élét furnérral lezárja.

Aranyozásra is vagy egy NY rész, ő is cégtáblát csinál. Sajna ezeket a felületkezelő dolgokat nem vágom, mert nem értem a vegyszerek nevét. Valamivel bekeni azt a felületet, ahova majd az arany kerül, a többi részt nyers krumplival keni át, hogy oda ne ragadjon. Az aranyfüst lapot viszonylag könnyű a felületre felvinni, könnyedén odaragad. Aztán valahogy még kifényesíti.

(#1292) L.Szilárd válasza kalman7 (#1291) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Az arnyfüstneka technológiáját tudom, csak kiváncsi voltam arra hogy valaki csinálta-e már? Amúgy az útóbbi két napban többször is szakmát válltottam. :-) Voltam kovács, és voltam szoba festő. Szobafestő még leszek is, egy pár napig. :-) A pad merevítés hogy tetszik? Habár még nincs le festve, de bronz színűre lesz le festve.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1293) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Még egy érdekes kérdés:
Ha már így belemerülünk a szakmába, és annak is az érdekessebb részébe. Hoztak az apámhoz egy 35-ös Rols-Roys-t kisebb javításokra, egyenlőre. De lenne rajta egy komolyabb munka is. Vagyis majd teljes felújítás. Nem is ez a lényeg, hanem a következő a gond vele. Mivel ez favázas autó, a fa elvetemedett, és most az ajtók alja nagyon el áll. Na, most erre kellene valami megoldást találni, a lehető legkevesebb bontással. Holnap rakok fel róla képet. Nekünk van egy ötletünk, de kiváncsi vagyok ti milyen megoldást találnátok ki.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1294) kalman7


kalman7
csendes tag

Köszi a fiókos ötleteket, tehát valamit alá kell dolgozni, mintha ott lenne a fiók oldala. Ha fektetve csavarozom fel a golyós sínt, akkor csak az a fontos, hogy párhuzamosak legyenek, egyébként nem kell semmihez se pontosan illeszteni. Ez nekem előny. Mondjuk egy ilyen 250-es sínnek mik a méretei? Az összecsukott sín 250mm? És ebből csúszik ki? Van egy foresztes katalógusom, de nem tudtam kisilabizálni belőle.

(#1295) kalman7 válasza L.Szilárd (#1292) üzenetére


kalman7
csendes tag

Esztétikai kérdésekben jobb ha nem fordulsz hozzám, a saját dolgaimat is mindig mással hagyatom jóvá és ilyen kérdésekben mindig elfogadom a más tanácsát. Sajnos, mert ha ilyen dolgokat csinál az ember, kellene a jó ízlés. Én állandóan a szerkezetet látom, azt szeretem, ha látszik, hogy mi miért nem esik szét. Emiatt én kicsit robosztusabb merevítőt tennék be, a csavart anyag mintha be akarna bicskázni. De mondom, én ilyen hülye szempontból nézek mindent, ne hallgass rám. Az nagyon faja, hogy látszik a kézi munka. Még esetleg arra rá lehetne erősíteni. Valami kis dísz sort kalapálni az anyag széleire vagy közepére... A szorítókat a lidliben vetted? Nekem is van ilyen. :-)

(#1296) L.Szilárd válasza kalman7 (#1294) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Össze csukva 250 mm. És abból huzod ki. A maximális kihuzhatósága kb. 80%. De holnap küldök képet az általam gondolt görgörő. Mondjuk ez a legolcsóbb fajta, de jól bírja a strapát.Ilyet szereltem a furgonba is. :-) Azt mondjuk nem hiszem, hogy fektetve is működne, de majd megkérdem a "beszállítómat" mit tud ajánlani, és ha lehet küldök képet majd az álltala ajánlott sínről.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1297) L.Szilárd válasza kalman7 (#1295) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Igen Lidl-ből származik. A vasalat meg teljesen saját gyártmány. A közepére is kovácsoltam volna valamit, de sajna nem tudom a közepét felhevíteni. Ahoz kicsi a kazánom. Nem fér bele, úgy hogy a közepe legyen a parázsba. :-( De már szemezek egy kovács felszereléssel, a faipar.hu-n van egy 175.000Ft-rt. De az egyenlőre kicsit sok nekem. Azt hiszem megkeresem majd az ezer mester haveromat és alkotunk egyet. :-) Vasat tudok hozzá szerezni, még hütő motor kell, fujtatónak. :-)

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1298) kalman7 válasza L.Szilárd (#1297) üzenetére


kalman7
csendes tag

Van egy komódunk ilyen sínekkel. Nemrég szétszedtem az egészet, mert kilazultak a csavarok. Megerőltettem kézben a sínt egy kicsit. Azért van tartása "fektetve" is, csak úgy szétroppantani szerintem nem lehet. Más kérdés, hogy állandó dinamikus terheléshez mit szól. Esetleg kikopik, kihajlik a profil. Mondjuk ezt a fiókot nem fogjuk óránként kihúzni, meg nem lesz benne nehéz cucc.

Eretnekség hegesztőpisztollyal vagy valami acetonégővel kovácsolni?

(#1299) Dízeles válasza kalman7 (#1294) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
A teljes kihúzású golyós fióksín szerelhető a fiók aljára is akkor minimum 16mm-es fiók fenék szükséges a sínek rögzítése végett.Fusson párhuzamosan .Lehet szerelhetsz hosszabbat is hiszen nem korlátoz az oldal szélessége .A t.k.g fióksín teljesen kihúzható ,
beszerelést követően többször húzd ki és told be a fiókot ,hogy a golyók helyre kerüljenek. :B .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1300) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Sikerült képszerkeztőt találnom amit kezelni is tudok. Így közzé teszem sokak a álltal igényelt képeket a furgonba épített szekrényről.

1., A kezdet
2., Gyártás alatt
3., Készen

1.,

2.,

3.,

Várom a véleményeket!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.