Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mivel egy ideje van itt néhány "új" kolléga, ezért a vizsgamunkámat ismét beteszem, lassan 1 éve készültem el vele: Vizsgamunkám - rex asztal

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1652) kalman7 válasza L.Szilárd (#1593) üzenetére


kalman7
csendes tag

Én offline levelezőt használok (mozilla thunderbird). Ezzel használom a hivatalos fiókjaimat és a freemailt is. A gmailt is be kéne tenni, ha már bereggeltem. A nagy méretű fájlok küldésénél nemcsak a levelező rendszereden múlik a dolog. Több gépen átmegy a levél mire megérkezik a címzetthez, bármelyik megtagadhatja a továbbítást a mérete miatt. Én 2M-nál többet csak magamnak szoktam küldeni. Egyébként nekem a thunderbird betette magát a "sajátgép"-be, egy fájlon nyomok egy jobbgomb-küldés-emailben-t és majdnem kész is. 10-15 fájlnál ez még nem gond. 10x2mega fölött meg már más módszer kellene.

(#1653) Dízeles válasza Winner_hun (#1651) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nagyon király bútorok.Ó az a hőprés, ájlovjuhotpres.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1654) thyeby


thyeby
őstag

Winner! Itt vagy?

Eszembe jutott, hogy oldom meg azt a szalagcsiszológépet, amit kerestem: Egy vas szalagra felragasztok egy csiszolóvásznat, felteszem a fűrésszalag helyére, és kész az alkotás.
Te jó vagy home made dolgokban: Hogy a pitshába szedjem le a fogakat egy fűrésszalagról?
Másik kérdésem pedig az, hogy 25mm-es bükkfát akarok véle csiszolni. Milyen szemcsemérettel csiszoljam?

Ezt kellene nagysebességgel körbecsiszolni, hogy értsd.

Több fa van, mint asztalos!

(#1655) thyeby


thyeby
őstag

Majd később végigolvaslak Benneteket, most a fiammal kell lennem. (Látom, lesz olvasnivaló elég! :))

Több fa van, mint asztalos!

(#1656) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Hali

Alám vállaltak a lépcsőnél nem találjátok ki mennyivel 500k az anyag költség 50 esztergált korlátbábú ( esztergálásának darabja 2k )
A végösszeg 780k ezt mesélje el nekem valaki hogy lehet kihozni ennyiből ??? :W :W

1956-2010 07.22 Varga László

(#1657) Winner_hun válasza thyeby (#1654) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem nem kell levenni mindet, csak ami a hajtogatás miatt kiáll. Ha van rá időd akkor köszörüld le, de lehetőleg ne égesd meg a fűrészlapot. Vagy ha van flexed, az talán gyorsabban leszedi. Jobb ötletem így hirtelen nincs. Illetve: ha a gépen fent van a szalag, akkor egy durvább fenőkövet tegyél a külső feléhez a szalagnak, szerintem a kiálló fogakat gyorsan lekapná. Hogy a fenőkövet mennyi idő alatt enné meg azt nem tudom, ilyet még nem próbáltam:) Ha ezt próbálod ki akkor igen alaposan takarítsd ki előtte a gépet, mert az kicsit jobban fog szikránzni mintha fát vágnál, nehogy valami kigyulladjon.
A bükk viszonylag gyorsan kopik, így nyugodtan csiszolhatod finom papírral, a nagyobb egyenetlenségeket gyorsan ki fogod tudni szedni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1658) Winner_hun válasza Madmax81 (#1656) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tán feketemunkával. Jobb ötletem nincs. Vagy rosszul mérte fel és majd ráfizet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1659) Madmax81 válasza thyeby (#1654) üzenetére


Madmax81
aktív tag

"Hogy a pitshába szedjem le a fogakat egy fűrésszalagról"
Vágj vele kemény anyagokat pl egyszer kellett vágnom szalag fűrészel YTONG-ot a műhelyem épült és nem tudtuk mivel elvágni porolt mint a hét fene de le is szedte a fogakat rendesen .
Vagy a másik megoldás flex befogod két fadarab közé és neki esel vadul

1956-2010 07.22 Varga László

(#1660) Madmax81 válasza Winner_hun (#1658) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Fekete meló ok lehet de az anyag akkor is 500k mondjuk számla nélkül 450 de az esztergálás ára akkor is 2k igy 550 a vége .
A leg jobb esetben is 4 hét + a festés , szerintem bukta lesz a meló .

1956-2010 07.22 Varga László

(#1661) thyeby válasza Winner_hun (#1657) üzenetére


thyeby
őstag

Azért gondoltam minden fogra, mert ha beválik, akkor rengeteget fog menni, és a fogaknál a vászon szerintem hamar rongyosra kopna. Másik dolog, amit nem mondtam, hogy a szalagom foggal együtt 6mm. (talán kellene egy tízes szalagot venni, és arról leszedni a fogakat?)
Gondoltam én is a flex-re, de elvetettem, mert úgy érzem, fontos, hogy végig egyforma széles legyen, hogy nagyon egyenletesen fusson, mert kükönben belekap a fába. Vagy úgy gondoltad, hogy forgatom a flexet is, és a szalagfűrészt is? Vagy keríteni kéne valami jóminőségű 6mm-es fémszalagot, és az élezőkkel összeforraszttatni? A héten kipróbálom a javaslataidat, valahogy csak meg kell csinálnom. Kit érdekel, hogy hány fenőkő kopik el - a szalag a drága. 5 rugó egy ilyen szalag. Épp ezért nem kellene kilágyítani köszörülgetéssel.

Mindenesetre köszönöm a javaslataidat!

Több fa van, mint asztalos!

(#1662) Winner_hun válasza thyeby (#1661) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért kopna rongyosra?:F Ha attól félsz hogy ha nem teljesen van leszedve a fog, akkor ott a ragasztás gyengébb, akkor a fogakra ne tegyél csiszolót.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1663) thyeby válasza Winner_hun (#1648) üzenetére


thyeby
őstag

Eleinte én se sipákoltam a hangja miatt, hanem amikor befogtam dolgozni úgy istenigazából, estére nem hallottam, mit mond a feleségem, pedig fülvédő volt rajtam egész nap.
Lefotózzam Neked, hogyan oldottam meg a szűrőbetét rögzítését? (Tudnod kell, hogy ha leesik a helyéről, akkor kiokádja neked az egész tartály tartalmát, úgyhogy érdemes a rögzítést megoldanod!)

Több fa van, mint asztalos!

(#1664) thyeby válasza Winner_hun (#1662) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor viszont belassul nagyon a munka, ha közben még arra is kell ügyelnem, hogy ne vágjak bele a fába.
A smirgli finomságát azért kérdeztem, mert ha túl finomat teszek fel, akkor a szalagfűrész sebessége mellett lehet, hogy jól megégetem a fát. De ez nem izgat be túlságosan, mert ha nem találom el a korundméretet, hát bumm: teszek rá másfélét - egyszer úgyis sikerál jól kalibrálni.

Több fa van, mint asztalos!

(#1665) stop válasza Winner_hun (#1651) üzenetére


stop
aktív tag

Az már tavaly is nagyon tetszett - nagyon szép! :K

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1666) thyeby válasza kalman7 (#1649) üzenetére


thyeby
őstag

Ha lenne ilyen széles gyalum, hát elnézegetném ezt a ládát az előszobában. Szerinted a betét milyen fából készülhetett? (Azért ha megtalálod a rajzát, én örülnék neki nagyon!)

Több fa van, mint asztalos!

(#1667) stop válasza Madmax81 (#1656) üzenetére


stop
aktív tag

Gyakorlatilag a feléből csinálja a kollégád. :F

És hogy, hogy lehet:
Egy kicsit olcsóbb anyag és önköltéség közeli áron munkadíj.
(vagy építőipari árképzés alapján)

((((szvsz a 3x-os szorzó kicsit bátor volt))))

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1668) thyeby válasza kalman7 (#1650) üzenetére


thyeby
őstag

Ebben a dologban hasonló bolondériánk van. A garázsomat elemenként kezeltem, és tudni kell róla, hogy 1m-es 100-as colosdeszkákból épült.Egy hétig pikturáltam, pedig összeszerelve egy délután alatt kész lett volna - pedig eredetileg ezt nem is magamnak készítettem, hanem eladásra.

Több fa van, mint asztalos!

(#1669) Winner_hun válasza thyeby (#1663) üzenetére


Winner_hun
félisten

:) Dolgoztam már ennél hangosabb géppel is órákat, fülvédővel, rendesen hallottam utána. No de majd a gyakorlatban kiderül hogy hogy is lesz ez. A rögzítését nem néztem, az viszont biztos hogy egy könnyen nem jön le a filterje, pláne ha még szívja is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1670) Winner_hun válasza thyeby (#1664) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor a ledarált fogas részre is tegyél csiszolópapírt, aztán ha nem jön be akkor darált le teljesen a fogakat. Lehet nem is lesz semmi gondod vele:)
Papír a felülettől függ. Ha nem nyomod neki túl erősen az anyagot akkor nem fog megégni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1671) Winner_hun válasza stop (#1665) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sajnos sok hibával, no de senkinek se tűnik fel csak nekem... addig jó:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1672) Winner_hun válasza thyeby (#1666) üzenetére


Winner_hun
félisten

Simán meg lehet csinálni egy anyagból keskeny gyaluval is. Amekkorát tudsz gyalulni olyan széles darabokra vágod a fát, meggyalulod, összeragasztod, a végén átcsiszolod és voilá. Ha a ragasztásnál nem mozdulnak el az anyagok hosszában, a gyalulás is jó akkor nem lehet észrevenni azt, hogy hol lett toldva az anyag. Legalábbis tölgyfánál biztosan nem, tapasztalat:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1673) thyeby válasza Winner_hun (#1651) üzenetére


thyeby
őstag

Még mindig megbámulom az rex asztalodat. Jó lehetett dolgozni vele.

No, és azt a kollégádat sem féltem az éhenveszéstől, aki ezt a csecsebecsét farigcsálta...

Több fa van, mint asztalos!

(#1674) Winner_hun válasza thyeby (#1673) üzenetére


Winner_hun
félisten

Közönségszavazaton ez lett az első:)
Én is akartam intarziát, csak nem lett meg hogy mi legyen aztán nem lett:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1675) stop válasza Winner_hun (#1671) üzenetére


stop
aktív tag

Tényleg gyönyörű - még mindig! :K

de most hogy mondod tényleg felfedezhetők rajta kisebb hiányosságok (hibák):
Hol van például a sörösüvegtartó??????????? (mint monnyuk a csocsónál?????) :Y :C

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1676) L.Szilárd válasza Madmax81 (#1660) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Az-az igazság, hogy számoltam anyagköltséget, így nem tudok rá mit mondani. De a leírásodból, számra is kicsit olcsó. Te is úgy jártál mint én a kerítéssel. :O Ha küldesz egy pontos tervet akkor számolok egyett neked, már csak a kiváncsiságom lenyugtatása érdekében.
Van egy ötletem, hogy tudja annyiból kihozni, amit a megrendlő fog majd megszívni. Lehet nedves anyagot, fog hozzá használni, ami pár hónap alatt szépen szét repedezik. Mivel azt a szárított anyag feléért is meg lehet szerezni.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1677) Winner_hun válasza stop (#1675) üzenetére


Winner_hun
félisten

:))
Na csináltam valamit még ide PH-ra valakinek de egyelőre nem akarom kirakni netre. Majd egyszer talán... pedig az még illene is hozzá valamennyire, sörös témájú is:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1678) L.Szilárd válasza thyeby (#1664) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Kérdezz meg a szalagfűrész forrasztókat, nem tudnak neked egy fognélküli szallagot gyártani. De lehet, hogy lehetne olyan vékony csiszolószallagot is szerezni valahonnan.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1679) thyeby válasza Madmax81 (#1659) üzenetére


thyeby
őstag

Lehet, hogy ezt is ki kell majd próbálnom. Nem is olyan rossz az ötlet, csakhát ez a villanymotor még a fától is megáll, ha megfeszítem véletlenül. Picike gép, nem nyóccázas :)

Több fa van, mint asztalos!

(#1680) thyeby válasza Madmax81 (#1660) üzenetére


thyeby
őstag

Azt javallom, tedd túl rajta magad, mert ezen hiába örjöngysz. Ez már így történt. Lehet, hogy kontárba, lehet, hogy feketemunkába, lehet, hogy nagyiparosba botlottál. Fog ilyen történni Veled máskor is, és akkor jársz el bölcsen, ha ezt megtanulod kezelni. Nagyobb mérge van annak, akinek pl ellopták az autóját, mert ő már megdolgozott érte, és azt is tudni kell viselni. (Feleségem még örült is, amikor ellopták a kocsit, mert így lett jobb.)

Több fa van, mint asztalos!

(#1681) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Tanácsot kérnék:
Van egy közel 3000-es szallag csiszoló gépem. Amit szeretnék felújítani. Ti milyen biztonsági ezközöket raknátok fel rá. Képet csak holnap tudok róla felrakni. Én első körben egy vész leállítóra gondoltam, vagy felesleges? A kapcsolóit cserélem az már biztos. Szerintem újra is kábelezem, és lehet a Feldertől vett ötlet alapján a felső szalag vezető derenda aljára felszerelek két neon lámpát is. :) Amúgy saját elszívója van, amiről egyenlőre nem tudom mire képes. :( Röviden ennyi, majd az ötletek alpján még kérdezek.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1682) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tavaly csináltam, erősítő egy költöztetéskor a földön landolt, kicsit leamortizálódott az eleje, fából kellett csinálni másikat:


Gombok


Egymás mellett


Felszerelve

Olyan képem sajnos nincs, ahol a fa gombok rajta vannak az erősítőn, mert a tulaj azt kérte hogy a gombokat ne fúrjam ki, mert másik potméterek kerülnek majd az erősítőbe és ha más az átmérője akkor nem lesz rá jó a gomb.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1683) L.Szilárd válasza Winner_hun (#1682) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Komoly!
Gratulálok!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1684) Madmax81 válasza thyeby (#1679) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Nekem sincs egy világbajnok gépem egy 550 es házi gyártmány van 2,2 motor van rajta :U

1956-2010 07.22 Varga László

(#1685) thyeby válasza stop (#1667) üzenetére


thyeby
őstag

Mit jelent az, hogy szvsz? Már máshol is találkoztam vele, és nem tudom mit takar.

Több fa van, mint asztalos!

(#1686) Madmax81 válasza Winner_hun (#1682) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Ez nagyon durva kegyetlen jól néz ki elismerésem , pepecselős egy meló de a végeredmény magáért beszél :R :R

1956-2010 07.22 Varga László

(#1687) thyeby válasza Winner_hun (#1670) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, meggyőztél. Végül is, utána még mindig ráérek főzni magam a javítgatáson, ez pedig tényleg nagyon hamar elkészül - s most nekem az igennagyon számít.

Több fa van, mint asztalos!

(#1688) Winner_hun válasza thyeby (#1685) üzenetére


Winner_hun
félisten

szerény véleményem szerint

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1689) Winner_hun válasza Madmax81 (#1686) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát igen, CNC nélkül azért nem a legkönnyebb, de pont nekem való, szeretem a pepecselős munkákat:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1690) Madmax81 válasza stop (#1667) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali nem hiszem. 50km utaznék az anyagért + minden kellék tipli ragsztók +egy kisebb galéria is benne volt az árban , és még a beépitésnél utaznék napi 25km egy héten át + egy másik ember segitségét is kell kérnem a beszereléshez . Sajna a 150*120 fordulót egyedül nem tudom lerakni túl nehéz

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#1691) Winner_hun válasza thyeby (#1687) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sőt, amit ki is hagytam. A fog teljes leköszörülésére írtad hogy nem kéne meglágyítani. Nagyon egyszerű, nem kell egyszerre ledarálni a fogat, kicsit leveszel, mész a következőre. Náhányszor körbemész és már fogatlan is:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1692) Madmax81 válasza Winner_hun (#1689) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A Henger alakú gombokat esztergáltad ? A kockát értem hogy csináltad de az előlapba hogyan vágtad bele ? Kifúrtad aztán kivésted ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#1693) thyeby válasza Winner_hun (#1672) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, igazad van. Ám ha ismét megnézed a fotót, akkor (nekem legalábbis) kiabál, hogy ez egy sokszáz éves fából készült. Az erezeten látszik, hogy ez a széles deszka nincs közel a bélhez. Ilyet mi nem tudunk ragasztani, komám! Ehhez olyan fa kell.

Több fa van, mint asztalos!

(#1694) thyeby válasza Winner_hun (#1674) üzenetére


thyeby
őstag

... de szeretnék tudni intarziázni...
Már gyerek koromban is odaragadt a szemem a nagyanyám Singer varrógépjén az intarziához.

Több fa van, mint asztalos!

(#1695) L.Szilárd válasza thyeby (#1694) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Tervezem azt hogy megpróbálkozok az intarziával, csak még utána kell járnom mit hogyan kell csinálni, és hol lehet kis tételben is furnérhoz jutni.
A cégtáblámat szeretném intarziával, és aranyfüstel megcsinálni. Az aranyfüstnek már utána jártam.

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1696) thyeby válasza L.Szilárd (#1676) üzenetére


thyeby
őstag

Azért a szárított anyag sosincs árban dupla annyi, mint a nyers. Mindenesetre ott foghat rajta egy adagot.

Több fa van, mint asztalos!

(#1697) thyeby válasza L.Szilárd (#1678) üzenetére


thyeby
őstag

Megkérdezem majd, igazad van.
Hanem a csiszolószalagot azért szeretném fémszalagra ragasztani, mert akkor van szalagmegvezetés, az pedig alaposan felgyorsítja a munkát.

Több fa van, mint asztalos!

(#1698) thyeby válasza L.Szilárd (#1681) üzenetére


thyeby
őstag

Megvárom azt a fotót, utána lehet, hogy észreveszek rajta Neked valamit.

Több fa van, mint asztalos!

(#1699) L.Szilárd válasza thyeby (#1693) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Ebben igazad van. Ha egy ilyen anyagot elvágsz, és utána össze ragasztod, akkor az látszodni fog. sűrübb, egyenes erezetnél, esetleg megvalósítható az ötleted. De itt teljes mértékben kizártnak tartom.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1700) thyeby válasza Winner_hun (#1682) üzenetére


thyeby
őstag

...akkor ezt nem is magadnak készítetted?

Ez aztán reklám a javából.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.