Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) thyeby válasza mdk01 (#1900) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor majd este utánanézek. Nekem innen bejött, ha ráklittyeltem a PH-n...

bocsi

Több fa van, mint asztalos!

(#1902) Winner_hun válasza thyeby (#1901) üzenetére


Winner_hun
félisten

Saját levelezésed még szép hogy bejön neked:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1903) thyeby válasza Winner_hun (#1902) üzenetére


thyeby
őstag

fájlt is tudok Nektek feltölteni, v csak képet?

Több fa van, mint asztalos!

(#1904) Winner_hun válasza thyeby (#1903) üzenetére


Winner_hun
félisten

Épp a napokban indult: PHShare

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1905) thyeby válasza Winner_hun (#1904) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi, ez tetszik.
Átfutottam a felh. feltételeket, és azt írja, hogy kvázi-tag rang felett használható csak. Ezek szerint nekem nincs még jogosultságom.
Elküldhetem Neked a fájlt pl mail-ben, te pedig mint félisten, megosztanád?

Több fa van, mint asztalos!

(#1906) Winner_hun válasza thyeby (#1905) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem te is kérheted már a regisztrációt, én nem tervezem az oda regisztrációmat, van más tárhely ahova feltöltöm a dolgaimat. Ha tiszta véletlen nem lenne elég a kvázi-tag rangod akkor szólj, elég lesz:D;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1907) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Kellemes húsvétot. ;)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1908) mdk01 válasza thyeby (#1905) üzenetére


mdk01
addikt

Hiszen kvázi tag vagy....

Dízeles:

Köszi, hasonló jókat neked is....:))

Üdv.

(#1909) kalman7


kalman7
csendes tag

Feltöltésre a data.hu is jó. Most próbáltam ki, felraktam azt a faládás magazint:
http://data.hu/get/1349533/Fine_Woodworking_Magazine_-__Feb_2009.pdf.html

Boldog Húsvétot kívánok én is nektek!

(#1910) kalman7


kalman7
csendes tag

A fenébe. Régen nem volt ez az 5 perces várakoztatás.
Először próbáljátok erről a linkről:
http://ddl.data.hu/get/0/1349533/Fine_Woodworking_Magazine_-__Feb_2009.pdf

(#1911) thyeby


thyeby
őstag

Na, megnézzük, hogy Kalman7 kollega ajánlásával mire jutunk...

http://data.hu/get/1350075/Favagas.wmv.html

(Úgy látom, itt öt percre megvárakoztatja a rendszer az ügyfelet, ha nem akar szóbaelegyedni a kurvákkal...)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1912) thyeby válasza mdk01 (#1908) üzenetére


thyeby
őstag

Hiszen az vagyok valóban, de a felhasználási feltételekben az szerepel, hogy e-rang felett lehet jogosultság, kivétel sehogysincs. Erre Winner megbíztatott, mint félisten, hogy regisztráljak csak, majd ő szétcsap, ha megtagadják :)
Viszont arra a regisztrációra két napot várni kell, mert valamelyik másik félisten kézzel regisztrál, még nincs kész az automatizálása a dolognak.

Több fa van, mint asztalos!

(#1913) thyeby válasza kalman7 (#1910) üzenetére


thyeby
őstag

De jó ez a magazin! :R

Több fa van, mint asztalos!

(#1914) thyeby


thyeby
őstag

"A SawStop pengéjére bizonyos nagyságú elektromos töltést juttatnak, amit aztán az elektronika folyamatosan monitoroz. És ha ez a töltés megváltozik, mert az ujjad elvezette, akkor kilövi a féket, és a megálló pengét a fennmaradó lendülete azonnal be is forditja az asztal alá. Ha pedig nedves fát akarsz vágni, akkor kikapcsolod a védelmet, és kész. Remélem érthető voltam? :)"

Ezt egy blogger írta...

Több fa van, mint asztalos!

(#1915) thyeby


thyeby
őstag

...és mégegyszer sawstop...

a fejlesztő

Árcédula: $ 2.799 (kb. 575e Ft)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1916) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1917) ABnormal válasza thyeby (#1915) üzenetére


ABnormal
őstag

drága,de egy ujj mennyibe kerül? a sawstop még mindíg olcsóbb...

(#1918) L.Szilárd válasza thyeby (#1915) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Ez az árcédula a teljes gépre érvényes vagy csak a rendszerre? Mert ha a teljes gépre érvényes akkor maga a gép nem is olyan drága. De ha maga a biztonsági rendszer kerül ennyibe, és egy esetleges vaklárma után ennyit kell kifizetni, akkor elég költséges. Mondjuk egy-két újj többet ér. De egy-két gyorsan egymás után bekövetkező vaklárma, csődbe vihet egy vállalkozást, ha ennyi a rendszer ára, cserénként.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1919) Winner_hun válasza L.Szilárd (#1918) üzenetére


Winner_hun
félisten

És szerinted olyan sűrű a vaklárma? Ha az lenne akkor annak visszhangja is lenne, valószínűleg akkor meg eladhatatlan is lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1920) thyeby válasza Winner_hun (#1919) üzenetére


thyeby
őstag

:C

Több fa van, mint asztalos!

(#1921) thyeby válasza L.Szilárd (#1918) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem a komplett gép ára ennyi, a cserét úgy 200$-ra saccolom. Egy ujjműtét ára pedig mondjuk az USA-ban... hát biztosan van egy ezres, de ha érdekes számotokra, megkérdezem.

Több fa van, mint asztalos!

(#1922) kalman7 válasza Longeye (#1497) üzenetére


kalman7
csendes tag

Longeye befaragott mintáinak kifestése: Most ugye teljesen le van lakkozva. Bátran ki lehet festeni a bemélyedést akár festékkel, akár megszínezett lakkal (ha van ilyen). Száradás után síkot csiszolni, és akkor éles lesz a színezés pereme. Ha kell még lehet egy teljes színtelen lakkozást csinálni hogy homogén legyen a felület. Vagy leírtuk már ezt? Olyan egyszerűnek tűnik, de nem emléxem hogy leírtuk volna. Öregszem. Oldeye.

(#1923) thyeby válasza kalman7 (#1922) üzenetére


thyeby
őstag

:)

Ezt még nem írtuk le, de leírtunk már rengeteg egyéb procedúrát. (egyébként még nincs lakkozva, felületkezelés előtt áll a munka, csak már fel van szerelve a falra)

Ahány kertész, annyiféleképpen metszi a fát. Minden kertész meggyőződése, hogy az egyedüli üdvös metszési módozat az övé, mind másképp csinálja, és mégis: Minden fa terem, és egészséges. A barack is ugyanolyan ízű.

Nem is olyan rossz módszer, amit írtál egyébként, mert a kapilláris jelenséget élből kilövi.

Több fa van, mint asztalos!

(#1924) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok kedves asztalosok! :D

segítséget szeretnék kérni tőletek!

az én szakterületem az elektronika és az informatika... ebből kifolyólag nemigen konyítok a famegmunkálási gyakorlathoz. a következőt vette ma fejembe: szeretnék magamnak egy bazinagy asztalt ide a szobámba amint kényelmesen tudok forrasztgatni...

az elképzelésem az volna hogy az egészet natúr bútorlapból csinálom mivel olcsó :)

csak fogalmam sincs hogy oldjam meg a lábát meg hogy és menyire kell ezt merevíteni...

ha valaki tudna valami mintát adni vagy van esetleg asztaltervező programja annak nagyon örülnék :)

előre is köszi!

üdv:Jann-Chee

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1925) SzlobiG válasza thyeby (#1915) üzenetére


SzlobiG
félisten

Élesben ha még nem lett volna.:)

(#1926) ABnormal válasza (jan) (#1924) üzenetére


ABnormal
őstag

rakj alá csőlábat...és akkor csak egy asztallapot kell vágatnod a helyi szakikkal a lábakat meg Te magad alácsavarozod

szerk: natúrforgácslapot nem ajánlom,mindenképpen lamináltat vegyél,abs élzárással

[ Szerkesztve ]

(#1927) mdk01 válasza (jan) (#1924) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld meg vmennyire körbe írni.
Fiók? Hány darab?Melyik oldara?,Befoglaló méretek?Csavarozni akarod vagy tiplizni?
Esetleg ha neten találsz vmi képet hogy mégis milyen kialakítást szeretnél.

Üdv.

(#1928) (jan) válasza mdk01 (#1927) üzenetére


(jan)
őstag

semmi nem kel csak egy munkafelület!

mérete körülbelül 2*1 méter.

amugy miért nem jó a sima natur butorlap ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1929) thyeby válasza (jan) (#1928) üzenetére


thyeby
őstag

Forrasztani kell. Heggeszteni tudsz?


Ha igen, hát itt egy egyszerű, de nagyszerű verzió.


Ha kitanulod az asztalosságot, kezdőként ilyesmin forraszt6sz.

"amugy miért nem jó a sima natur butorlap ?"

Készítheted natúrból, de egy asztallapnál olyan kicsi az árkülönbség, hogy nem éri meg.
További érvek:
-könnyen tisztántart6ó
-könnyen lepattintod róla a lecsöppent forrasztóónt
-ha ráömlik a beoltott sósav, nem lesz napokig büdös
-léptékkel nehezebben gyullad meg, ha rajtafelejted a weller-t
-tartósabb, jobban bírja a nedvességet
-esztétikusabb
- s mégegy utolsó érv: mdk01 ezt ajánlotta :)

Ha nem tudsz heggeszteni, akkor csináld az oldalát is bútorlapból, azt könnyen, gyorsan össze tudod csavarozni úgy 4x40 v 4x50 bútorlapcsavarokkal. Tíz perc, és készen is vagy az egésszel.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1930) thyeby válasza (jan) (#1928) üzenetére


thyeby
őstag

Itt egy skicc. Megadjam a méreteket?

Több fa van, mint asztalos!

(#1931) thyeby válasza ABnormal (#1926) üzenetére


thyeby
őstag

Bocsi, lentebb Rád akartam hivatkozni, nem mdk01re, de mire észrevettem, lejárt az időlimit.

Több fa van, mint asztalos!

(#1932) mdk01 válasza thyeby (#1931) üzenetére


mdk01
addikt

:)

Én is azt ajánlottam volna kb. azokért amiket Te is írtál.

Egyébként valóban a legegyszerűbb megoldás szabatni egy fehér lam. bútorlpaot és alárakni 4db olcsó fém asztallábat.
Későbbiekben még szét is szedhető.

Üdv.

(#1933) (jan) válasza thyeby (#1930) üzenetére


(jan)
őstag

príma!

f@asza csávó vagy ... ilyenre gondoltam pont...

és akkor ehez csak bútorlap és semmi más nem kell ??? (jameg persze csavar)

amúgy a natúr mérföldekkel olcsóbb minta sima és amit leírtál érveket nos ... 1-2 álja meg a helyét csak :)

majd ha lesznek konkrét méretek akkor megkereslek !;)

köszi még1x ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1934) thyeby válasza (jan) (#1933) üzenetére


thyeby
őstag

"és akkor ehez csak bútorlap és semmi más nem kell ??? (jameg persze csavar)"

megmég csavarhúzó, és kis pénz, kis csoda

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#1935) kalman7


kalman7
csendes tag

Fehér bútorlapból kétféle van? Rémlik, mintha azt láttam volna legutóbb a lapszabásznál, hogy van erősebb és gyengébb bevonat. Vagy csak képzelődök? Az asztallapot lehetne 18milisnél vastagabból vagy 2 rétegből is csinálni. 2000x1000 elég nagy méret.

(#1936) (jan)


(jan)
őstag

én is csak most vettem észre mit irt mdk01 ...

Későbbiekben még szét is szedhető.

ez azt hiszem eldöntötte a kérdést... hegesztő akad flex is veszek némi zártszelvényt abból tudok építeni egy aránylag erős szerkezetet amit a tetején áthidalásal meg tudok erősíteni, valamint ami nagyon fontos szétszedhető lesz ;)

és akkor mehet a tetejére a laminált bútorlap élfóliával és lényegében kész egy fasza asztal ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1937) thyeby válasza kalman7 (#1935) üzenetére


thyeby
őstag

"Fehér bútorlapból kétféle van?"

Sima és erezett.

"2000x1000 elég nagy méret."

Kovalens kötés. Ugyanerre gondoltam, hogy az be fog hajlani. Ám nem vastagabból, és nem dupla anyagból kell megoldani, hanem ahogyan hátul, úgy középtájra is betenni egy merevítőt legalább (20 cm szélességűt) - így sokkal olcsóbb lesz, és akár rá is ülhet.

Ha újból felkeres minket a fiú, majd megmondjuk neki.

Több fa van, mint asztalos!

(#1938) thyeby válasza (jan) (#1936) üzenetére


thyeby
őstag

Ja, itt vagy?
Hát igen, mdk01 elég sokmindenre szokott gondolni, mielőtt ítél.

Hanem felhívnám a figyelmedet a lentebbi hsz-re. 1000x2000 elég nagy méret. Gondold át mennyire akarod majd terhelni, mert két méteren még az 50x50-es zártszelvény is erősen behajlik. Ne arra törekedj, hogy a vas minél erősebb legyen, hanem a szerkezet legyen inkább ellátva f@sza merevítőkkel. Ha kell, fércelek Neked egy rajzot, miként oldd meg, de addig nem érdemes kiadnom a run parancsot, amíg nem tudom, hogy sacc per kábé mekkora teherbírást vársz el behajás nélkül az asztalodtól.

Nomeg: elgondolkodtam azon is, hogy ha már úgyis mégy a lapszabászatba, nem lenne érdemes egy füst alatt egy polcot is szabatni az asztal mögé a falra, hogy ne legyen átláthatatlan rumli mindig a munkapadodon? Egy ekkora asztal egyes számú jellemzője, hogy gyorsan meg tud telni minden lommal, és az embernek nincs is kedve rendet rakni, mert annyi idő alatt már át lehet parkettázni a szobát. :)

Több fa van, mint asztalos!

(#1939) Dízeles válasza (jan) (#1936) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A zártszelvénnyel jobban jársz mint a fém lábakkal 71 cm hosszú fém láb 1500ft/db és ekkora asztallaphoz 6db kell.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1940) ABnormal válasza (jan) (#1936) üzenetére


ABnormal
őstag

és akkor mehet a tetejére a laminált bútorlap élfóliával és lényegében kész egy fasza asztal

felejtsd el,mondom,hogy ABS élzárás kell,a fóliával csak szívni fogsz...

[ Szerkesztve ]

(#1941) Dízeles válasza ABnormal (#1940) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ha már úgy is fémmel dolgozik, ragaszthatna az élekre 18mm széles alumínium lemezt.Ez csak 1 ötlet és komolyan írom.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#1942) (jan)


(jan)
őstag

hu... menyi it az infó ... :)

értem hogy erős szerkezet kell... azzal nem lesz gond van ismerős aki vágja a témát !

polc hát nemtudom nekem csak aztal kell ;) igyis ugyis baromi nagy rumli lesz rajta

mert annyi idő alatt már át lehet parkettázni a szobát. - ezen behaltam :)) :DD

ez az abs élzárás mia szösz ? amúgy az alumínium is jó ötlet csak drága...

legjobb az lenne hogy natúr bútorlapot bevonni gumival és ezt körbeburkolni alumíniummal ;)

csak ugyebár az nem kevés $ :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1943) L.Szilárd válasza (jan) (#1942) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Úgy látom a kollegák már minden elképzelhető ötletett felvetettek. Így nekem már nem jut lehetőség az ötletadásra. :DD

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#1944) (jan) válasza L.Szilárd (#1943) üzenetére


(jan)
őstag

jah ötletel tele van a padlás ...

nade a megvalósítás kérem szépen ;)

jamie hyneman is megmondta: csinálni kőnyű a dolgokat, kitalálni nehéz őket :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1945) mdk01 válasza (jan) (#1942) üzenetére


mdk01
addikt

A lényeg hogy legyen bútorlap ami könnyen takarítható nehezebben szívja be a nedvességet és vhogy kinéz.
Ezután érdemes az élére rátenni egy normális élvédőt ami létezik több vastagságban de neked itt többen az ABS-t ajánlották ami egy műanyag élvédő ebből sztem minimum az 1mm-es kellene neked mert mégiscsak dolgozol rajta viszont nem akarsz sok pénzt költeni rá.
Mivel a szekrénybe sem szoktunk 80cm-nél szélesebb polcokat rakni közbenső merevítés nélkül ezért a 2m széles asztal elég sok már akkor is ha a lábak a tető szélétől 30-40cm-el beljebb vannak.
Ha négy lábbal akarod megoldani márpedig ez volna ismét csak a költséghatékony akkor max. 120-140cm széles asztalban gondolkodj akkor is 20-30cm-el beljebb kell raknod a lábakat a tető szélénél.
Lehet szögvasat is alárakni de ez megint csak pénz és súlyban sem kevés.
Lapozz feljebb ottlátható egy maróasztal és annak az alján is így van megoldva a merevítés.
Lehet még vastagabb tetőből is csinálni de az megint csak pénz.
Ennyi kb.

Kalman7:
Jól láttad.:)
Sima fehér bútorlapból az erezetten, a prégelten, és a magasfényűn kívül létezik még korpusz fehér és front fehér. A front fehéren vastagabb a fólia.
Mint a neve is elárulja a korpusz fehéret a szekrények korpuszéhoz/testéhez szokták használni mivel oda felesleges a drágább a front fehér lap amiből a szekrények frontjait szokták csinálni.
Igaz nem sok árban a különbség csak pár száz forint, de pl. egy konyhaszekrény ha négyzetméterre van lebontva akkor a nagyját a korpusz teszi ki. A gyakorlott szem ránézésre megmondja a különbséget de igazán egymás mellé rakva a két fajtát lehet igazán látni hogy mennyire eltérnek.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1946) (jan) válasza mdk01 (#1945) üzenetére


(jan)
őstag

tul sokat is dumálunk róla ... lényeg amire kiváncsi voltam azt megkaptam és körvonalazódott benne ma téma...

majd ha lesz valami biztos írok!

nagyon szépen köszönöm a segítséget !

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1947) kalman7 válasza mdk01 (#1945) üzenetére


kalman7
csendes tag

Igen, korpusz/front volt kiírva. Akkor ilyen műhely lapnál érdemes front fehéret kérni (vagy a magasfényűt?). Vannak ennél tartósabb felületek is, pl az a zöld talán bakelit amiből régen az iskolapadot csinálták. A laminált parketták is faja kemények csak macerás az élzárás.

[ Szerkesztve ]

(#1948) thyeby


thyeby
őstag

Elkészültem a szalagfűrészcsiszolóval. Egész hatékony, csak hamar megégeti a fát. Gondolom, erre jó az a szalagfűrész, amelyik kétsebességes. Végülis pontosan úgy oldottam meg, ahogyan Winner javasolta: Kicsit megkoptattam a blankolást egy fenőkővel, aztán kifordítottam a szalagot, hogy felfele álljanak a fogai, pálmafix-el ráragasztottam egy csiszolópapírt, és push on. Gondolom, ha szépen bekopik, még jobb lesz.

Több fa van, mint asztalos!

(#1949) #72042496 válasza #72042496 (#1111) üzenetére


#72042496
törölt tag

Időközben mdk01-nek hála elkészült az asztal. Nagyon ótvar lett, egyáltalán nem vagyok megelégedve!

;]

Képek. Illetve nyilvánosan is megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1950) thyeby válasza #72042496 (#1949) üzenetére


thyeby
őstag

Azért az túlzás, hogy ótvar. Gondolom, az első munkád, és azért vagy elégedetlen, mert van néhány apró pontatlanság. A képen nem nagyon látszik, akkor olyan durva hiba nemigen van rajta. Az első íróasztalomon mosolygok ma, de akkoriban még gyakorlatilag szerszám, és tapasztalat nélkül alkottam.

Ilyen fiókot még nem láttam. Nem tennél fel egy képet a lényegéről? Okos kis szerkezet lehet - vajon mennyi a teherbírása?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.