Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Phülöp válasza Joshi (#49950) üzenetére


Phülöp
addikt

Aktív hangfalnál is van erősítés. Attól, hogy nem külön doboz, attól még van erősítő a láncban.

Bármilyen forrás RCA (analóg vonalkimenet) csatlakozójából kijövő jel minden esetben erősítést igényel, a hangszórók nem fognak anélkül megszólalni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49952) Joshi válasza Phülöp (#49951) üzenetére


Joshi
titán

Most nem erről van szó, hanem a lejátszók mit kezdenek egy nem támogatott hangformátummal mint pl az Atmos vagy DTS X-el. ;)

ui.: egyszóval most nem a jel felerősítéséről diskurálunk.

[ Szerkesztve ]

(#49953) Phülöp válasza Joshi (#49952) üzenetére


Phülöp
addikt

Megzavart ez a kitétel:

Arra az esetekre gondolok, amikor nincs a láncban semmilyen erősítő se...???

Viszont anélkül nem fog szólni semmise, akár sikeres a konverzió a lejátszóban, akár nem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49954) Joshi válasza Phülöp (#49953) üzenetére


Joshi
titán

Meglátjuk, majd jelentkezem az eredménnyel. :D

ui.: az aktív hangfal pont azért kell hogy szóljon. :K

[ Szerkesztve ]

(#49955) Phülöp válasza Joshi (#49954) üzenetére


Phülöp
addikt

Közben rájöttem, hogy ti nem az erősítőt akarjátok kihagyni, hanem a külső jelfeldolgozó egységet (házimozi hang processzor), ami általában az erősítőbe van beépítve.

Késő van már, ilyenkor ne akarjak dolgokat értelmezni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49956) Joshi válasza Phülöp (#49955) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan. :K

(#49957) TCr


TCr
veterán

A médialejátszás miatt bemásolom ide is:

A Synology DS115j Disk Station jó alternatívája lehet a Zyxel NAS326-nak?
Csak fele annyi memória van benne, nem kevés az a 256 MB?
RAID nem lényeg, elég az egy HDD slot.

Torrentre és mediastream-re (mkv 1080p, DTS, DTS-HD) szeretném használni.
Az opcionális 2,5" HDD lemeztartó az jár hozzá, vagy külön kell megvásárolni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49958) blakey válasza TCr (#49957) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nagyon gyenge, 256MB RAM :F
Ha nem akarsz szívni akkor várj és vegyél egy normálisabb NAS-t, legalább 1GB RAM-mal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49959) TCr válasza blakey (#49958) üzenetére


TCr
veterán

Mire várjak?
Pénzem van, de nem szeretnék sokat költeni rá.
Az 512 is kevés a NAS326-ban? Ezt (és az NSA325v2-t) többen használják innen is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49960) devil-k válasza blakey (#49958) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez a NAS nem lenne érdemi előrelépés. Mondhatni,mint a szarnak 1 pofon. Ahogy írtad is, 256 MB-t ... semmi.

- mozi bolondéria -

(#49961) gbors válasza TCr (#49957) üzenetére


gbors
nagyúr

Fele memória és kb. 2/3 CPU, mint a 326. Én ilyet használok, teljesen jó, de ha megpakolod torrenttel, akkor biztosan könnyen letérdel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49962) TCr válasza gbors (#49961) üzenetére


TCr
veterán

Mármint melyiket használod?
A Synology-t, vagy a 326-ot?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49963) Beni2360 válasza TCr (#49959) üzenetére


Beni2360
félisten

Zyxel NSA325 (v2) nálam tökéletesen működik gond nélkül.

ZyXel NAS326[link]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49964) blakey válasza TCr (#49959) üzenetére


blakey
titán

Akkor semmire, a jobbat kell venni, szerintem az 512 MB RAM is kevés, 1 hónapig volt olyan készülékem is, első két napban még oké volt, de aztán láttam, hogy még mit tud, de már a RAM miatt nehezen működött. Gondolom nem 1 évre veszed, most úgy indulsz, hogy FHD, HD hangok aztán mást is szeretnél és akkor előjön a RAM hiány. A helyedben minimum 1GB RAM-os NAS-t vennék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49965) Dorian válasza blakey (#49964) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen valós érv áll konkrétan a min. 1GB RAM mellett? Mi az a más egyéb, amit kevesebb már nem tesz lehetővé, ill. a vásárlónak szüksége van-e arra, vagy feleslegesen fog több pénz költeni?

Mert elég sokan használjuk pl. a Zyxel 325-öt probléma és akadás-mentesen BD iso-kkal, HD hanggal...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49966) Joshi válasza SunMount3r (#49947) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam a sztereó kimenetet a lejátszókon és mindkét hangformátummal szóltak. Ez is bizonyítja hogy nem kell tudnia egy lejátszónak a HD hangokat mert attól függetlenül lesz hang.
A Mede8er menüjében találtam olyan beállítási lehetőséget hogy továbbengedi a hangot, vagyis érintetlenül hagyja. Szóval ha van egy Atmos és DTS X képes erősítőnk akkor ki tudjuk használni függetlenül attól hogy támogatja a lejátszó vagy sem. Az Asusban konkrétan ilyen beállítás nincs, de PCM az van habár ez a lejátszó már elég régi.

(#49967) blakey válasza Dorian (#49965) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, ha 3 készüléken megy valami, pl. zene, HD filmek esetleg megy egy letöltés is valamint legalább egy készüléknél transzkódolni kell akkor az 512 MB RAM kevés, akadni fog a film, zene. Elhiszem, hogy te tökéletesen elégedett vagy az 512MB RAM-mal, de más meg nem. Nem tudom, hogy nálad hány készülék van, de nálam egyszerre 3-4 szokott menni, egy tablet, 1-2 lejátszó és egy tv, minden a NAS-ról megy, ehhez 512MB RAM kevés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49968) TCr válasza blakey (#49967) üzenetére


TCr
veterán

Nálam nem lesz többeszközös kihasználás, egyszerre nagyon maximum 1 médialejátszó + 1 telefon.
Transzkódolás?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49969) blakey válasza TCr (#49968) üzenetére


blakey
titán

Nekem teljesen mindegy, hogy milyet veszel, telefonoknál is kevés az 512MB RAM. Ha egy készülék nem képes lejátszani valamit akkor DLNA esetén a Serviio, Plex esetleg a beépített szerver átkódolja "real time" az anyagot, hogy a készüléken lejátszaható legyen, pl. android, iOS esetén a Plex csak átkódolva tudja küldeni az anyagot, ahhoz meg kell a "nafta".
SMB/NFS esetén nincs semmilyen kódolás, csak sima megosztás van. De tényleg nem itt kéne folytatni a NAS dolgokat, van erre megfelelő topik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49970) Dorian válasza blakey (#49967) üzenetére


Dorian
félisten

Na pont ezért kell tisztázni az igényeket, mert szvsz a te felhasználásod nem tipikus.

Nálam a max kihasználás: BD filmek HD hanggal + mellette le- és feltöltés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49971) TCr válasza Dorian (#49970) üzenetére


TCr
veterán

Nálam is ennyi lenne az igény, nem több, nem kevesebb.

Blakey: szerintem alap dolgokat meg lehet itt is tárgyalni a NAS-sal kapcsolatban, egyrészt (mint ahogy a múltkor is beszéltük) bőven beletartozik a "médialejátszás" témába, másrészt ugyanerre a témára vonatkozóan eléggé porzik a NAS topik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49972) zacsek21


zacsek21
tag

na srácok a minix x8-h elökapartam a fiok méyléröl kapott egy uj fw-t vidon player ingyenes változata és csontnélkül mennek a bd3disok :) megérkezett ma az asustor 5102t is amit még nem volt idöm erröl az oldaláárol megtesztelni viszont idöközben felmerlt egy kérdés bennem....mivel 3 hét mulva költözöm és kizárolag mobilnettel tudok majd netezni hogy is fogom a nas-ra rávarázsolni az internetelérést :F ha valakinek van tippje szivesen veszem vagy azt is ha átirányit a megfelelö topikba

(#49973) djnice válasza zacsek21 (#49972) üzenetére


djnice
veterán

Mennek, csak felezett felbontásban, mintha HSBS-t vagy HOU-t néznél.

(#49974) blakey válasza TCr (#49971) üzenetére


blakey
titán

Természetesen bizonyos mértékig lehet, én is támogatom, hogy ne legyen teljesen kizárva, de ez már túllépi azt a mértéket, a szakmai NAS topikban meg sokkal több hozzáértő van.

Ahogy írtam is, idén én is beléptem a "NAS táborba", egy 512MB RAM-mos Qnap-pal, annyira megtetszett, hogy szerettem volna többre is használni, de a Plex pl. 2 napig frissítette az adatbázist, közben a másolás nagyon lelassult és a lejátszást már nem nagyon bírta, 1 hónapig próbálkoztam, hogy erről v. arról lemondok, aztán úgy döntőttem, hogy inkább többet áldozok a projektre és vettem egy komolyabb NAS-t, innentől kezdve semmilyen gondom nincs,

Értem én, hogy csak egyszerűen szeretnéd megosztani a dolgokat, ez most működni fog, talán fél év múlva is, de aztán szeretnél mást is csinálni vele és akkor már jönnek a problémák.

(#49973) djnice
Már a béta változat (17?) tudja a 3D-t, a vidon meg azért egy átdolgozott lejátszó, simán benne lehet a 3D, azért ők jobban odafigyelnek az igényekre, legalábbis ezt olvastam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49975) devil-k válasza Dorian (#49965) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy emlékszem neked nem sok tapasztalatod van ebben a témában. ;]

- mozi bolondéria -

(#49976) djnice válasza blakey (#49974) üzenetére


djnice
veterán

Persze hogy tudja, de a kimenet felezett felbontású, ez az AMLogic SoC korlátja, tök mindegy hogy vidon vagy másik Kodi.
- AMLogic S8xx & S9xx Players (as they can only render 3D MVC in half-rez, even with SPMC 16.x.x)

A Kodi egyelőre linux alatt csak Raspberry Pi-n tudja a full MVC-t, windows alatt pedig az MVC build hardveresen Intel GPU-n, szoftveresen AMD és nVidia GPU-n.

[ Szerkesztve ]

(#49977) Dorian válasza devil-k (#49975) üzenetére


Dorian
félisten

Az most éppen elég, hogy a leírt használattal, igénybevétellel zökkenőmentesen működik.

Ezért kell az igényt tisztázni, mert ha Józsi bácsi a telekre akar kijárni szőlőt kapálni, akkor nem biztos, hogy Maseratit ajánlok neki, mert hátha később eszébe jut az autópályákon versenyezni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49978) blakey válasza djnice (#49976) üzenetére


blakey
titán

Azért írtam, mert 16.1 alatt android esetén 2D-ben megy az anyag. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49979) devil-k válasza Dorian (#49977) üzenetére


devil-k
nagyúr

2016-ban már 256 MB memória kevés. Inkább lőjön az ember kicsit felé (túlzások nélkül), minthogy később szívja majd a fogát.

- mozi bolondéria -

(#49980) Dorian válasza devil-k (#49979) üzenetére


Dorian
félisten

Igen. ezért is optimális az 512MB :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49981) blakey válasza Dorian (#49980) üzenetére


blakey
titán

Az 1GB RAM az optimális, az 512 MB max. minimális lehet ahhoz, hogy egyáltalán elinduljon a NAS. :DD

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49982) robi-k válasza blakey (#49981) üzenetére


robi-k
őstag

A minimálisan szükséges memória mérete erősen függ az adott NAS-on alkalmazott SW-től (mennyi és milyen memória igényes folyamat fut egyszerre, hogyan kezeli a memóriát - több NAS SW-je is használ swoppolást merevlemezre vagy a belső/fülső flash-re operatív memóraibővítésként, stb).
Egy jól megtervezett és optimalizált NAS SW-nél még a 128 Mbyte fizikai operatív memória is bőven elég mindenre (tapasztalatból mondom), beleértve a DLNA működést is átkódolással.

(#49983) gbors válasza TCr (#49962) üzenetére


gbors
nagyúr

Syno 115J-m van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49984) Beni2360 válasza robi-k (#49982) üzenetére


Beni2360
félisten

Na erre varjatok cérnát. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49985) blakey válasza robi-k (#49982) üzenetére


blakey
titán

Elég sok géppel volt dolgom, nekem is van tapasztalatom, már nem vennék 512MB RAM-mal szerelt eszközt sem, főleg nem egy Synology, Qnap, Asustor eszközök esetén, lehet, hogy a Zyxel eljátszadozik azzal a kevés RAM-mal, de szoftveresen azért még eléggé le van maradva.
Elhiszem, hogy SMB/NFS és egy kis DLNA simán megy egy "faék" rendszeren, de manapság a NAS-sok már számítógépek, elfogadom, hogy másnak elég a kevés, de ha véleményt kérnek akkor hadd írjam le a sajátomat és emiatt nem kéne támadni, majd a kérdező eldönti, hogy szüksége van rá vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49986) Dorian válasza blakey (#49985) üzenetére


Dorian
félisten

Ne vedd má' ezt "támadásnak"... Annyi a lényeg, hogy a felhasználásnak megfelelő szintű terméket kell venni. Alacsonyabb szinttel az ember csak szív, magasabbal meg teljesen feleslegesen költ pénzt.

Fórumokon egyébként igen gyakori a túllövős ajánlat ("biztos jó legyen, pénzt meg nem az ajánló adja")
Éppen most fogom a fejem, AVX-en rákérdezett az ember, hogy milyen szélességben válassza le a meglévő házban a moziszobának szánt részt, de már egyesek ott tartanak, hogy legjobb lenne, ha elbontaná a födémet :D

Még a saját magunk igényeinek túllövése is elég gyakori (pedig olyankor mi fizetünk), én próbálok erre figyelni, de sokszor hozok irracionális döntést (Most is igazából tök jól szól a zene a Denon4520 + da300 kombóval, de piszkálja az agyam a külön sztereó, ami biztos jobb lenne, de valóban annyival, hogy megérje rá 100+ezret költenem?)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49987) SunMount3r válasza blakey (#49985) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az illető itt azt írta, hogy neki egyenlőre nincs szüksége Blue-Ray iso-k lejátszására se, úgyhogy lehet neki tényleg nem muszály akkor az erősebb NAS. (Gondolom olyan képátmérőjű TV-n nézi majd, amihez elég a Blue-Ray Rippek részletessége is...)

(Sorry... :D :D :D )

[ Szerkesztve ]

(#49988) blakey válasza Dorian (#49986) üzenetére


blakey
titán

Akkor te se vedd támadásnak, egyébként én egyáltalán nem annak veszem.

Te is jól tudod, hogy a zenehallgatásnak, filmnézésnek is vannak fokozatai, namost, te "mp3 szintjén próbálod" megindokolni (NAS 512 MB RAM), hogy nincs szükség a flac-ra (1GB RAM) pedig minőséget szeretnél, tehát lehet bögreszettel is mozizini, nem kell semmilyen HM vas, lehet, 37 cm-es tv-n is filmet nézni, de azért ezeknél egy minimálissal jobbat is lehet venni nem sokkal többért.

Nem arról vagyok híres, hogy valamiben túllövök, mindig az igényeimnek megfelelőt veszem és ki is használom, pontosan ezért nincs a legcsúcsabb telefonom, tv-m, autóm, NAS-som, lejátszóim, erősítőim, hangdobozaim, mert pontosan tudom, hogy a határ a csillagos ég és én azt nem akarom elérni. :)

Továbbra is tartom, hogy 1GB RAM a minimum ahhoz, hogy manapság egy problémáktól mentes NAS-t vegyen az ember.

Köszönöm, hogy elolvastátok, felesleges ezen tovább vergődni, én nem ajánlom a gyengébb NAS-sokat, ettől függetlenül elfogadom ha valaki a "kisebbet" választja.

(#49987) nlpK
Mivel sok a hiba ezért kijavítalak :)
…egyelőre nincs szüksége Blu-ray ISO-k…
…muszáj…
…olyan képátlójú TV-n…
…Blu-ray rippek…

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49989) gbors válasza blakey (#49988) üzenetére


gbors
nagyúr

Továbbra is tartom, hogy 1GB RAM a minimum ahhoz, hogy manapság egy problémáktól mentes NAS-t vegyen az ember.

Szerintem erős ilyet kijelenteni saját tapasztalat nélkül. Ha azt mondanád, hogy kompromisszummentes, az még akár meg is állna, de nekem 1.5 éve egyetlen problémám nem adódott a 256MB memóriából - az szerintem beleesik a "problémamentes" kategóriába.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49990) blakey válasza gbors (#49989) üzenetére


blakey
titán

Nekem kevés volt az 512MB RAM, de nem is 1 eszközzel használom és nem csak SMB-n, valamint több más is fut rajta, szóval borzasztóan kevés annak aki ma akar venni valamit.

Továbbra sem változik a véleményem és nem hallomásból írom ezeket, napi szinten használom a NAS-t, nálam a 4GB a jó középüt, teljesen problémamentes minden.

És igen, teljesen problémamentes mp3-on a zenehallgatás, tök jó a mozi a bögreszetten, szép a kép divx-en, stb, szóval most meg akarjátok magyarázni, hogy az UHD, Dolby Atmos, DTS-X stb. világába tökéletesen beleillik egy 256-512MB-os NAS, nem érzitek az ellentmondást?
Ha már képviselünk egy szintet akkor azt tartani kéne, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49991) Dorian válasza blakey (#49990) üzenetére


Dorian
félisten

"Ha már képviselünk egy szintet akkor azt tartani kéne, nem?" :F

Ennek semmi értelme. Milyen szintet? Minőségben semmivel nem streameli jobban egy 512-es NAS a filmet, mint egy 1Gb-os ha amúgy nem végzel vele 100 másik dolgot.
Ez nem minőségi kérdés ("nem mp3 - flac") hanem szolgáltatásbeli.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49992) devil-k válasza Dorian (#49991) üzenetére


devil-k
nagyúr

Te nem hallottad?! Minél több a memória, annál jobban szólnak a FLAC-ek is.

;]

- mozi bolondéria -

(#49993) blakey válasza Dorian (#49991) üzenetére


blakey
titán

Jó, akkor nem érted, ennyi.
Aki igényes az minden szinten az legyen, én így vélekedem, pont.

Neked miért nem jó pl. egy Denon 1610? Megszólal rajta minden amire szükséged van, mégsem azt választod. A NAS feladata nem csak SMB/NFS vagy egy kis DLNA, annál sokkal több, de hagyjuk.
Nem vitának szántam hanem egy véleményt alkottam, felesleges támadnod, mert rólam aztán lepattan, de nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49994) Dorian válasza blakey (#49993) üzenetére


Dorian
félisten

Te nem érted :D
Az igényességnek ehhez semmi köze nincs, itt szolgáltatásbeli különbségekről beszélünk. A NAS feladata az amire a felhasználó használni akarja. Ha nem akarok kapálógépet szállítani, nem veszek kombit mert minek...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49995) blakey válasza Dorian (#49994) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor én nem értem, elnézést kérek ezért.

Részemről passzolom a NAS témát, te és sokan mások sokkal többet tudnak erről, uh. magyarázzátok meg neki, hogy miért és mire jó az 512MB-os NAS.
;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49996) Patice válasza TCr (#49957) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már ilyen jól megy itt az OFF téma, akkor beszálok már én is topikgazdaként. :DDD

Szvsz. 326-ost vedd. :K

Okosan használva elég lesz az igényeidhez.

Saját tapasztalat:
Synology DS213 (2,0 GHz ARM proci + 512 MB RAM) 4 éve használom folyamatosan. Csak akkor van vele probléma, ha piszkálom. :))

Állandóan megy rajta Transmission-nel a torrent, max. 5 egyidejű letöltés, 200/50 szál engedve neki, 300-400 torrentet tart seed-ben átlagban.

Otthon megy róla HD/fullHD film HTPC-re. Ugyan ilyen stream DLNA-n közvetlenül okosTV-re. Webrádió stream Audio Station-ön keresztül Google ChromeCast Audio-ra, vagy saját zenegyűjtemény FLAC-ban, akár 24/96-ban is.

Telefonokat, laptopot, asztali gépet kiszolgálja tárhellyel. Oda mentek mindent. Éjszakára időzített biztonsági mentés külső HDD-re, aztán automatikus frissítés.

Nap közben ha épp van időm zenét hallgatni, akkor NFS-sel zenelejátszó kockára streamelés (HD Audio ON), vagy tesztkészülékek esetén ezekre streamelés, akár DSD128-at is akadás mentesen.

Szóval okosan társított készülékekkel nem kell a NAS-ra semmilyen átkódolós, erőforrás zabáló alkalmazást rakni és akkor probléma megoldva. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49997) BBéci válasza blakey (#49993) üzenetére


BBéci
titán

Én sem értem, pedig szeretném.
Borzasztóan rossz az erősítős hasonlatod, nem is érdemes cáfolni, kommentálni.
Évek óta tervezgetem NAS vásárlását és pontosan arra használnám, mint Dorian, semmi egyébre. Abban az esetben miért nem elég az 512 MB? Konkrétan milyen pluszt adna a több RAM?

Senki nem volt támadó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49998) gbors válasza blakey (#49990) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, nem érezzük az ellentmondást :N A "valamiből drága van, akkor másból is legyen drága" megközelítést én személy szerint kifejezetten rühellem, az pedig akut hülyeség, hogy ezt "szintnek" nevezed. Sorry. Én azt veszem meg, amire szükségem van, nem azt, amit "illene". Egy 50Mbit / sec bitrátájú filmet a 256MB-os NAS-om ugyanúgy gond és minőségromlás nélkül fog kiadni a médialejátszónak, mint a Te 4GB-osod, innentől kezdve "szintről" beszélni értelmetlen.

Ha sok párhuzamos dolgot csinálsz rajta egyszerre, vagy atommód megküldöd torrenttel, akkor kell a sok RAM, ki lehet fogyni az 512-ből is. Ha pár egyszerű feladatra kell, akkor nem kell a sok RAM. Ezzel együtt, ha visszanézed a topikban, akkor látni fogod, hogy a saját NAS-omat csak akkor ajánlom, ha az igények korlátozottak. Tényleg elég vékony a HW, de egy ötfős családot probléma nélkül kiszolgál másfél éve, ezért nem látom, miért kellene +80-100e FT-ot költenem egy erősebb cuccra, amiben 1GB RAM van. Azért, hogy tartsam a "szintet"? Ugyan már...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49999) blakey válasza BBéci (#49997) üzenetére


blakey
titán

Ahogy előtted is írják, ha nem nyúl hozzá akkor nincs gond. 4 éve használja, nem biztos, hogy még 4 évig használni fogja. Valaki kért egy véleményt, leírtam, most venné és nem 4 évvel ezelőtt, neki mostantól kell 4 évre tervezni és nem eddig.

A hasonlatom meg teljesen jó, NAS esetén számít a gyorsaság, a könnyű hozzéférés, az akadásmentes továbbítás, egy NAS sokmindenre képes, ahhoz, hogy egy klikkre be tudjál klépni, (közben streamel 3 eszközre, netán az egyikre transzkódol, két másik eszközön megy az online rádió akkor a belépés, másolgatás, bármilyen apró cselekvés is idő), ahhoz kell a RAM a proci mellett.

Én "beléptem" saját NASként egy 512MB-os példánnyal, ha nem nyúltam hozzá akkor nekem sem volt gondom, ment az SMB, NFS, FTP, Twonky (Plex már sok volt neki), amikor be akartam lépni, hogy letöltsek valamit akkor már lassú volt,néha megállt az egyik stream vagy épp a másolás, netán a letöltés. Ezekkel egy bizonyos szintíg együtt lehet élni, de egy idő után azért már hiányzik a kicsit könnyedebb, használhatóbb működés, pontosan emiatt váltottam komolyabbra.

Senki nem volt támadó mégis mindenki támadott. :)

(#49998) gbors
Hol írtam, hogy vegyen drágábbat? Azt írtam, hogy 1GB RAM jobb és az alatt nem vennék NAS-t. Egyáltalán nem kell mindenből drágábbat venni, sőt, de ettől még ha egy szinten akarjuk tartani a dolgainkat akkor igenis meg kell nézni, hogy melyik az a szint, én sem veszem a drágábbat, sőt NAS-ból, pont, hogy az olcsónbbikat vettem a tudáshoz mérten. Persze, hogy ugyanúgy továbbítja 256MB RAM-on az anyagot, de közben 3 másik eszközön már nem biztos, hogy megy a kódolás, a streamelés, a másolás és a letöltés. Én használom és szükségem van a minimum 1GB RAM-ra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50000) zacsek21 válasza djnice (#49973) üzenetére


zacsek21
tag

Hogy tudom bemerni h milyen felbontásban adja le mert nekem nem tűnik fel h felébe nyomja?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.