Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) TCr válasza Peak (#9000) üzenetére


TCr
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e nekik (inkább arra, hogy mikor) kijavítani a hibákat, vagy tényleg az új Sigma lenne a szar?
Értem ezalatt mindkettőt, Dune és Popcorn.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9002) obiwankenobi


obiwankenobi
csendes tag

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy a Dune D1-es médialejátszónál be lehet-e állítani alapértelmezettként (és hol), hogy a magyar hanggal induljon el a lejátszás?
Köszönöm.

(#9003) Gulyopapa válasza Peak (#8996) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Popi A210-esemmel minden rendben. Nem kell hozzá új FW, mert így jó ahogy van.
Nem tudom mi a baj vele ? :U

(#9004) Peak válasza Gulyopapa (#9003) üzenetére


Peak
addikt

Pl. hogy TCr 1-2 napja posztolt, hogy van egy állomány, amit nem játszik le.
Aztán érdekes módon egy régi Realtek 1073as médialejátszó és az XMBC is pöccre vitte.
Csak ennyi. És még hány ilyen lehet, hogy valamiért nem játszik le valamit.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9005) TCr válasza Peak (#9004) üzenetére


TCr
veterán

Erre alapozol???
Haver, a többszáz eddigi lejátszott médiafájlból ez 1 (egy) darab.
(Amit ráadásul a tsmuxer sem ismert fel)

Egy szakmai fórumon próbáljunk már meg tapasztalatokra alapozva véleményt alkotni, ne össze-vissza beszélni mindenféle badarságot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9006) Peak válasza TCr (#9005) üzenetére


Peak
addikt

Persze hogy erre alapozok. :) Hát mi másra alapoznék véleményt, ha nem az általatok elmondott tapasztalatokra? :)
Én nem szeretnék olyanba belefutni, hogy egy szimpla .TS állományt nem játszik le egy lejátszó. :) Ez nem badarság, hanem egyszerű igény a részemről.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9007) TCr válasza Peak (#9006) üzenetére


TCr
veterán

Többszáz állományból egyet nem játszik le.
Ebből neked az a konklúzió, hogy egy éve gyötrelmes a FW támogatás, és ezt még hirdeted is?
Nemááááár... :U

Akkor ezek szerint soha, de soha nem lesz az igényednek megfelelő lejátszó, amíg a legnagyobb torrentoldalakra is képesek néha 1-2 sufni kókány munkát felvarázsolni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9008) Rick4 válasza TCr (#9007) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az a probléma, hogy egy fájlt nem játszik le, hanem hogy egy másik meg lejátssza. :U Azért nem árnyalatnyi különbség van a mondatértelmezésünkben, neked is lehetőséged van egy szakmai fórumon elsőre meglátni a problémát, és nem másról csacsogni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9009) Imdre válasza Peak (#9006) üzenetére


Imdre
aktív tag

Szerintem akkor Neked el kellene felejteni a médialejátszókat. Ezekben az eszközökben nincs hibátlan (mint minden másban sem), soha nem lesz egy firm tökéletes, hiszen rengeteg buktató van a dologban. Írta TCr, hogy nem találkozott eddig ilyennel. De ha jobb Neked az, amikor (itt többször is örülve írták) lejátszik ugyan egy állományt, de kék, zöld, lila csíkokkal az szerintem semmivel sem jobb. Ha ilyen feltételekkel jobb a HTPC, akkor maradj annál - bár szerintem egy lejátszóval szemben az előnyök mellett vannak hátrányai is (sőt!!).
Én is adok egy egy pirosat az A-210 formátumtámogatása mellé - még akkor is ha elérik, esetleg meghaladják más lejátszók ezt a képességét, mert van ott még több pozitív tulajdonsága is. Az meg hogy néhány idióta releaser eszetlenül kiad valamit arra szerintem nem lesz felkészülve egy gyártó sem.

(#9010) Peak válasza TCr (#9007) üzenetére


Peak
addikt

Kiforgatod a szavaim, és ferditesz. :) OFFoljuk a témát kérlek /respect . :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9011) TCr válasza Imdre (#9009) üzenetére


TCr
veterán

Erről van szó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9012) Peak


Peak
addikt

Jaj már urak! Ne legyetek már ennyire szemellenzősek.
Az a probléma, hogy az istenitett 210es belebukik egy olyan állományba, amibe a 2,5 éves chippel és 2 éves firmware-rel szállított ócskavas is vígan elboldogul.
EZ! az ami csalódást okoz nekem, hogy egy elviekben nagynevű gyártó egy felső-középkategóriás terméke elcsúszik egy ilyen bagatel dolgon.
Nálad "csak" ez az állomány volt rossz, másnál meg a másik, a harmadiknál meg még két másik állomány, ergo valami nem stimmel vele.

Arra meg külön szeretném felhivni a figyelmet, hogy a személyeskedés és ítélkezést kerüljük itt a fórumon, nincs helye itt. :) :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9013) TCr válasza Peak (#9012) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem senki nem személyeskedett.

Kérlek mutass egy olyan lejátszót, ami úgy 3-400 állományból csak 1-et nem játszott le.
A HTPC-ket most ne keverjük ide.
Tényekről beszélünk, nincs itt semmiféle szemellenzés, ahogy a kollega is írta, nincs tökéletes lejátszó, a legdrágább is csak megközelítheti.

Próbáld meg még egyszer elolvasni és higgadt fejjel értelmezni azt, amit Imdre írt utoljára.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9014) Peak


Peak
addikt

És mégvalami. Nem gondolnám, hogy olyasvalaki lennék, aki nekiáll hadakozni egyik vagy másik termék miatt másokkal. Jómagam is tech-kütyü-őrült vagyok, imádom a lejátszókat is, ezért is van ilyen is, meg htpc is. Bújom a gyártói fórumokat, szakmai portálokat, szóval tudom, értem a különbségeket, ismerem a hátrányukat, előnyüket egyaránt. :) Na písz és folytassuk a beszélgetést. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9015) Imdre válasza Peak (#9012) üzenetére


Imdre
aktív tag

Huhh....
Nézd, én már korábban leírtam, hogy egyik lejátszó sem "mindenevő", ezen kár vitázni. PC-n van lehetőséged cserélgetni a kodekeket, lejátszókat, stb.... itt nincs! Az istenítés látom nagyon a szájára áll mindenkinek. Én csak azt tudom mondani, hogy nekem eddig minden formátummal megbírkózott (hang/kép), amit eddig megetettem vele - na jó a múltkori japán valami nem indult (igaz az csak teszt volt). Nem is állítottam soha, hogy ez egy kifogástalan lejátszó, de amire használom és azok az apró hibái engem nem zavarnak. És igen, kipróbáltam már néhányat minden árkategóriából és maradtam ennél. Ez nem szemellenzés - a V8-at gondolkozás nélkül visszavittem, szerinted ha ezzel volna gondom maradt volna? Igaz alternatíva nem igazán van emberileg megfizethető árban.
Maradj a HTPC mellett, igaz annál Te használsz szemellenzőt. Soha nem lesz olyan lejátszó ami mindent lejátszik. Belebukik egy állományba (és nem egy formátumba!), amit más lejátszik... bakker, ennyi erővel hányan nem vennének Realtek játékost, ha az elavult PH-s csomaggal tesztelnék - sokuk még évek távlatából sem visz egy-egy állományt. Ettől függetlenül sokan elégedetten használják. Jelen pillanatban az, hogy egy chip 2 éves inkább előny, mint hátrány. A támogatásról meg annyit, hogy inkább jöjjön évente egy jó, mint hetente egy szar! Ez nem szemellenzés, hanem elégedettség (persze nem maximális) :)

Természetesen nehogy ezt is személyeskedésnek vedd, nem az a célom :)
Bke!

[ Szerkesztve ]

(#9016) erdoke válasza Peak (#9000) üzenetére


erdoke
titán

"a HTPC+XBMC kombónál meg minden simán megy"

Kivéve a kadenciahelyes lejátszást és a jó minőségű képet, mert azzal vannak gondjai minden PC-s VGA-nak, főleg az AMD-nek. Igaz, neked az ilyesmi talán nem fontos egy film nézésekor... ;]

A legjobb aláírás a héten

(#9017) Peak válasza Imdre (#9015) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem nem szemellenzősség az, ha azt állitom, ahogyan te is leirod, hogy jelentősen problémamentesebb a források formátumkezelése, az újdonságok implementálása egy HTPC-be. Továbbá a párhuzamos használata sok minden másra. A lehetőségeket sokkal bővebbre ereszti egy ilyen eszköz.

Ezzel párhuzamosan viszont megvannak azon hátrányai, hogy 1) átlagosan sokkal többet fogyaszt, mint egy dedikált lejátszó, 2.) sokkal drágábban lehet építeni igényes HTPCt, mint egy lejátszó ára 3.) vagy költesz kevesett és igénytelen lesz, 4.) nincs rajta tisztességes analóg video kimenet, 5.) a távirányitás is nehézkesebb, mint egy célrendszeren, és még sorolhatnám.

Gondolom akkor igy már tiszta és világos számodra is, hogy én nem fogok semmit sem isteniteni, ellenben képes vagyok leírni ha valami hibát látok, hogy "igen vaze, ez bizony gáz ennél a kütyünél... de azért 95%-ig elégedett vagyok vele."

Tényleg csak ennyi kéne...

Syabas Fórum az A300/C300 hibáiról
Bár csak mihamarabb rendbetennék...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9018) Peak válasza erdoke (#9016) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan mivel teszteled a "kadenciahelyes" lejátszást?
Vagy mivel nézed meg a "jóminőségű" képet?
Kiváncsi vagyok, hogy milyen különbséget tudok felfedezni, a Realtek 1073DD, a 1185DD, az AMD HD6320 és az nVidia GTX560Ti képe között.
Esküszöm leírok minden különbséget, csak mondd meg hogyan teszteljem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9019) Imdre válasza Peak (#9017) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én még itt, a kezdetek kezdetén leírtam, hogy vannak hiánnyosságai/hibái. Ez egy ilyen eszköznél (sajnos fogadjuk el) természetes. Ezért sem lehet egy firmre soha azt mondani, hogy kész - mindig van rajta mit fejleszteni.
Természetesen megértelek, de korábban is írtam, hogy kompromisszumokat kell kötni minden esetben. HTPC-t én nem használtam soha, de nem is fogok. Az, hogy van olyan anyag, amit kiköp (még fél év alatt nem volt), azt méltóságteljesen átfogom konvertálni. Fórumokat olvasva sok ember még a PC-n sem tudja megoldani, hogy olyan lejátszót rakjon fel, ami visz mindent. Én sem gondolnám, hogy szemellenzőt használok, de ha Te úgy érzed, akkor legyen, de csak van oka nem?
Szerintem mindenki használjon olyan lejátszót, amit anyagi lehetőségei, igénye, szimpátiája, jó híre alapján kompromisszumok árán ugyan, de tud használni. Azért írtam, hogy ha Neked bejött a HTPC, akkor maradj annál. Teljesen hibátlan és elégedett véleményem szerint egyik oldal sem lesz!

Ha már linkelted, nézd meg a 200-as sorozat bő egy évvel ezelőtti kommentjeit (szinte megegyezik a számot tekintve a mostanival - és hova fejlődött). Sőt, ha jobban átolvasod, akkor sok esetben user error a hiba, mint ahogy a hazai fórumon is gyakori eset.

[ Szerkesztve ]

(#9020) erdoke válasza Peak (#9017) üzenetére


erdoke
titán

Van itthon 3 laptop és egy HDMI-s asztali, próbálgattam én is eleget, tistában vagyok az említett hátrányokkal. Amiket említettem, szerintem sokkal súlyosabbak. Ha összehasonlítok egy PC-ről kilőtt BD50-et és ugyanazt egy olcsó Pana BD lejátszóról, bizony az utóbbi jobban mutat, és nem akadozik, riceg vagy vibrál. Pedig nem vagyok videofil. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9021) Imdre válasza Peak (#9017) üzenetére


Imdre
aktív tag

"Syabas Fórum az A300/C300 hibáiról
Bár csak mihamarabb rendbetennék..."

Azzal egyetértek, hogy így kiadni nem szabadott volna, ez nagy felelőtlenség egy gyártótól. Főleg a C300 tulajokat sajnálom. De szerintem fél év és megoldódik, csak hát egy felhasználót aki ennyi pénzt kiadott ez nem érdekli.

(#9022) Peak válasza erdoke (#9020) üzenetére


Peak
addikt

Oké. Én nem tapasztalok sem médiaplayerről, se a Brazosról, se az 560Ti-ről se vibrálást, se akadozást, se röcögést. Tökegyforma tűéles képem van, Windows alatt kalibráló képpel és monoszkóppal állitottam be a TV-t is, képarányok rendben, overscan rendben, bemeneti képjavítás kikapcsolva. Brazoson és 560Ti-n 4:2:2 pixelformátumot használok, mert a HK videoprocesszora azt szereti, ha 4:4:4et állitok be, elbassza a szineket.

Azért elmondanád, hogy hogyan kell ezt a "kadencia helyes" videot tesztelni?
Vagy hogy mi alapján nézzünk képminőséget?
Csak mert kiváncsivá tett ez a dolog, ha már szóba lett hozva.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9023) Imdre válasza Imdre (#9021) üzenetére


Imdre
aktív tag

A formátumtámogatáshoz még annyit, hogy elég sok anyagot belinkeltek már ide, de (a japán őrület kivételével) vitt mindent. Meg is nézheted, én szinte mindig visszajeleztem. Most fordult a kocka. De Ed Parker fórumtárs botlott már bele több anyagba, ami neki problémát okozott... szintén A-210. Ezeket el kell fogadni minden lejátszó esetében, vagy nem ;] , de akkor nem kell használni ilyen eszközöket.

(#9024) erdoke válasza Peak (#9022) üzenetére


erdoke
titán

Ebben a témában beszéltek róla elég sokat. Az jó, ha te nem vagy rá érzékeny, bár a megjelenítőn is múlhat valamennyire.

A legjobb aláírás a héten

(#9025) Peak válasza erdoke (#9024) üzenetére


Peak
addikt

Hm. Érdekes. Az AMD külön kiemeli, hogy a Brazos széria HD6310/20 GPU-ja nativan képes 23.976 FPS kezelésére, tehát normális szoftverrel hibátlanul, tehát "kadenciahelyesen" teszi ki a kijelzőre a képet.
A Catalys szoftverében az EDID is engedélyezve van, továbbá az összes képformátumot hozzáadtam a megjelenítő által támogatott üzemmódokhoz. (LG 47LD750)

Sajnos a FRAPS nem teszi ki tizedes jegyekkel az FPS-t, de keresni fogok valami szoftvert, amivel ellenőrizhetem azt, hogy a lejátszás frekvenciája a forrásnak megfelel-e tizedesjegyig.
Én idáig nem vettem észre ilyen képduplázást se 40mp-ként se semmikor.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9026) salapp válasza Peak (#9000) üzenetére


salapp
addikt

Van valahol egy leírásod a HTPC-dről, hogy miből raktad össze? Kb. mennyiért lehet hosszú távra is értelmes alternatívát csinálni ilyenből?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#9027) Peak válasza erdoke (#9024) üzenetére


Peak
addikt

Abu85 elismert szakember:
"(#49) erdoke: Az NVIDIA és az AMD biztosan megoldotta, hogy a frame duplázás 1000 másodperc felett legyen (a DX11-es hardvereken ezt teszteltem is). Ez már nagyon jónak számít, mert az erre kihegyezett lejátszókban található hardverek sem jobbak sajnos.
A képminőséget be kell állítani. A PC-nek pont az az előnye, hogy a végletekig személyre szabható. Az NVIDIA és az AMD is rengeteg beállítást kínál a driverben erre. De az Intel is alkalmaz ilyeneket. Ha az iparágban elismert HQV HD 2.0 eredményeket nézed, akkor képminőségben az AMD van az élen, és az NVIDIA követi."

Bizonyára nem beszél hülyeségeket, ez alapján pedig azt gondolom, hogy igenis odafigyeléssgel, helyes beállításokkal lehet olyan képet csinálni, mint egy Realtek 1185 chipes asztali médialejátszó. Én is elég sokat mókoltam a rendszerrel, mire összepattintottam, hogy "szép" legyen és megfelelő legyen a szin is. XBMC is sok lehetőséget kínál, de természetesen ma foglalkozni fogok ezzel a kadencia-helyes ( azaz a forrással megegyező képfríssítéses ) lejátszással.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9028) erdoke válasza Peak (#9027) üzenetére


erdoke
titán

Többen tapasztalatokat írtak le, és nekem is voltak gondjaim a HD4770-emmel. Az elmélettel sosincs gond AMD fronton, aztán a driveres gyakorlat mást mutat. Persze az Nvidiát se kell magasztalni.
A BD játszók célhardverre épülnek, akárcsak az asztali médialejátszók. Itt csak elqrni lehet a firmware-t, ami persze apróságokban általában sikerül is, de összességében a 23.976-tal pl. nincs gond.

A legjobb aláírás a héten

(#9029) tarkatehen válasza aleister (#8940) üzenetére


tarkatehen
tag

Most volt megint időm fogalkozni a torrent kérdéssel. USB-n a transmission nem igazán megy (ez így volt régebbi modellel is) viszont eSATA-n megy 3-4 Mbyte/s sebességgel.

(#9030) DjKoxi válasza Peak (#9027) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szeretnék én is mondani valamit, bár nem számítok elismert tesztelőnek, sőt egy nagyon átlagos felhasználó vagyok.
2 évvel ezelőtt azt sem tudtam mi az a médialejátszó, full HD, BD-25 ISO, 3D, letöltött film stb. Bejártam a tékába, kikölcsönöztem a DVD-ket, megnéztük, visszavittem.
Nem is ez a lényeg, hanem egy 50" plazmavétel és rengeteg olvasgatás után eldőlt, hogy médialejátszót kell venni. A választás egy használt C-200 Popcorn lett, már sokszor leírtam miért. ( terméktámogatás, jó vélemények, rack méret, tálcás HDD stb)
3 gyermekem van, a legkisebb 6 éves, aki a betűket sem ismeri, de pontosan kiválasztja azt a filmet amit nézni szeretne. ( persze korlátozott keretek között) A rendszerem bővült egy NAS-sal, amin a filmjeim vannak.
A filmnézés a családomban bárki számára olyan egyszerű, mintha fellapoznának egy képregényt.
Nem volt csíkozódás, új szoftver keresés, akadozás ( egy nap talán, a melegedés miatt, de az az én saram), minden megy hibátlanul.
Tudom, nagyon bolond vagyok, hogy nem vettem ebay-en feleannyiért kétszer többet tudó lejátszót, de ha vissza lehetne az időt forgatni akár többször is akkor is ugyanezt választanám.

Bocs, ha hosszúra nyúlt az "élménybeszámolóm", amihez nem tettem hozzá mennyire hiányosak a hálózati protokollokkal kapcsolatos ismereteim, ennek ellenére könnyen használatra tudtam bírni a rendszeremet.

(#9031) Mezga Aladár válasza Peak (#9025) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsánat a közbeszólásért, a powerstrip kijelzi az aktuális frissítési frekit.
Nagyon kíváncsi :) vagyok a brazos-ra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9032) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ejjj végre eljutottam a mai nap végére. Olyan napom volt, hogy egész nap nem tudok a netre nézni és ti összedobtok itt 80+ hozzászólást :C

[ Szerkesztve ]

(#9033) guppy


guppy
őstag

A WD TV LIVE, ez ugye lejátszik hálózaton keresztül megosztott winyoról mindent, és a DTS hangot ki tudja küldeni analóg kimenetre ? a napokban veszek egyett, és biztosra szeretnék menni :)

(#9034) dh66e válasza guppy (#9033) üzenetére


dh66e
veterán

Sztereóban kiküldi.

(#9035) guppy válasza dh66e (#9034) üzenetére


guppy
őstag

Köszi, arra lenne szükség :))

(#9036) Peak válasza Mezga Aladár (#9031) üzenetére


Peak
addikt

No este megnéztem pár beállitást ezen a kis brazoson, de aztán mozizásba torkollott a "komoly munka" :)

Szóval az erősítőt *Harman AVR* néven azonosítja a driver, a TV-t csupán csak úgy egyszerűen "LG TV" névvel illeti.
Nativ 1920x1080 felbontáson próbáltam a frekvenciákat váltani desktopra, a 23Hz ugyan választható volt a legördülő menüben, de "apply" után visszadobta 24Hz-re. Ugyan ezt csinálta mindkét megjelenitő esetén is.

Viszont 24Hz-en a látott kép ( akár AVR Bypass-szal, akár nélküle ) botrányosan fos. Homályzóna!
A desktopot egyértelműen 60Hz-en kellett használnom, ott tökéletes képet kaptam vissza.
A hófehér desktopon az 1 fekete pixel jól elhatárolható fizikai határokkal rendelkezett, a teli piros, kék és zöld pixelek szintén. A fekete alapon ugyan ezt megismételve pont ugyan ezt tapasztaltam, éles kontrasztos képet kaptam. A szinek éles határokon is jól elkülönülnek. A 8-as Arial irás is jól látható, kontrasztos még messziről is. Közelről pedig nem tapasztalható contrast-boost hatás.

Érdekességként megemlitem, hogy amennyiben az AVR-en keresztül ment a kép, akkor az RGB 4:4:4 pixelformátum mellett elszaródott az kép olyan formán, hogy pl. fehér alapon 2 fekete 1pixeles csík közötti terület a szivárvány minden szinében játszott, szóval olyan volt, mint ha prizma szórna szineket. Ezt csak közelről lehetett látni. Bypass OFF-on ez megszűnt, amiből arra következtetek, hogy az AVR-ben levő Faroudja videoprocesszorral nem volt minden kompatibilis.

Az XBMC-t ha beállitottam, hogy módosítsa a videofrissítési frekvenciát a forrás filmnek megfelelően, akkor pl. a Captain America BD50 szaggatottan jelent meg. Ezt gondolom a Catalyst videobeállitásai között kéne megoldanom, feltételezem mókolni kéne még a hardveres lejátszásban, stb. ( még kell rá idő vizsgálgatni a cuccokat - ofc a legfrissebb AMD Catalyst driver ).

Aztán végül maradt a 60Hz desktop, DXVA alatt pedig az XBMC szépen finoman játszott a 23.976 FPS képmegjelenitéssel hogy ne csússzon a hang se előre se hátra, náha az információs mezőben 23.98 jelent meg, néha 23.972 FPS, szinkronban tartva.
Szerintem emiatt nem láthattam sem képduplázást, sem akadást.
A TV információs mezője 60Hz-et mutatott a desktopnak megfelelően.

A képkockák pedig talán 2:3 pulldownban jelentek meg.
Összességében úgy tűnik, hogy se a párom számára, sem számomra mindez nem okozott olyan törést a műélvezetben, hogy csak egy másodpercre is elveszitettem volna a fonalat a filmben, vagy megfordult volna a fejemben, hogy "hmm, valami nem stimmel".

Ezek után nekimentem a Realtek 1173DD chipes HD lejátszónak is, amit HDMI Auto kimenetre állitottam, de a 23.976-os videot igy is 24Hz-en küldte ki, legalábbis az AVR információs mezője és a TV infoja is. Aztán lehet, hogy mindkét eszköz szar. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9037) aicon


aicon
senior tag

Szép hosszú csörte, HTPC vs mediaplayer...
Nekem van mind a kettő, a HTPC xbmc-vel jobban bejön. Főleg az új Eden.
De ez szubjektív, ez csak az én véleményem.
HTPC-hez jó célhardver kell, olcsó ratyiból összerakva bizony sok bosszúságot okoz...
Az olcsó, elk.rt mediaplayer-ek dettó.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#9038) Peak válasza aicon (#9037) üzenetére


Peak
addikt

Egyetértek. :R
Az a vicces, hogy a HTPC topikban az asztalikat, itt az asztali médialejátszóban meg a HTPC-ket fikázzák a delikvensek. :) Mindenki 10 körömmel védi az igazát és a saját eszközét. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9039) aicon válasza Peak (#9038) üzenetére


aicon
senior tag

Ezen ne csodálkozz, így természetes. :)
Csak nagyon halkan hozzáteszem, hogy a lejátszási képességeken kívül nekem fontos szempont a videótár kezelése. Ez nekem sokkal könnyebb az xbmc-ben, mint a yamj-al.
Nem mondom, hogy a yamj rossz, sőt...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#9040) #75912448 válasza Peak (#9038) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez nem így van, szerintem mindkettő xar :))

[ Szerkesztve ]

(#9041) Warter válasza #75912448 (#9040) üzenetére


Warter
őstag

+1 :DDD

(#9042) salapp válasza #75912448 (#9040) üzenetére


salapp
addikt

:R
Milyen cizellált, mégis lényegre törő megfogalmazás!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#9043) aleister válasza tarkatehen (#9029) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm szépen a segítséged! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9044) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok srácok!
Mi most az ajánlott médialejátszó? A lényeg, hogy usb-ről tudjak mkv-kat meg hd avikat nézegetni. Ami most van egy ATD valami fosadék csak az ilyen 700 megára tömörített ősrégi avikat viszi rendesen. A többinél nincs szinkronban a kép a hanggal. Akármit nézek...
Szóval szeretnék egy lejátszót ami olyan 15 rugó körül kapható, és elboldogul a 720p filmekkel, esetleg a dvd iso-val. Köcce :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9045) Patice válasza Plazmacucci (#9044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mondjuk az Egreat R6C.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9046) Plazmacucci válasza Patice (#9045) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen kis csinos cucc. Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9047) #75912448 válasza salapp (#9042) üzenetére


#75912448
törölt tag

Srácok, csak őszinte. :DDD

(#9048) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Dune hd smart h1 rol velemenyetek?valamilyen info??
Vagy popcorn jobb nala??
Kosz
Sziasztok

(#9049) Peak válasza hello28 (#9048) üzenetére


Peak
addikt

megbizható jóminőségű darab. a régebbi 8642/3 chipre épül, csak úgy, mint a popcorn a200/210/c200 modeljei.
ezeket egyforma ár és minőség jellemzi. dunet a felhasználók általában könnyedebben kezelhetőnek tartják, de ez ízlés kérdése.
mindenképp jó vétel az asztali lejátszók között.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9050) BBéci válasza Peak (#9036) üzenetére


BBéci
titán

Nekem ez nem tetszik:
"A TV információs mezője 60Hz-et mutatott a desktopnak megfelelően."
Ennek értelmében a tévé nem 24 és nem 23,976 fps jelet kap.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.