Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Alex91 válasza Ed Parker (#5999) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora sebességű a neted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6002) szucsinka válasza Ed Parker (#5999) üzenetére


szucsinka
őstag

nem csak ezen hanyagold mindeggyik playán kész kinszenvedés ha már több szálon töltessz akkor lefagy a picsába .nem tudom ezt mért nem lehet optimalizálni .a playa gyártoknak.tele van vele a popcorn meg még több nagy nevü forum is lesd meg lehet ellesel vmi trükköt mert állitolag 'eggyeseknek megy 'állitolag.

[ Szerkesztve ]

(#6003) Gombinyó válasza ToBeY (#5997) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az jó, ha a felbontás kiválasztásánál a 1080p 60hz-re állítod például, de azon kívül van még egy menüpont ahol a frissítéseket lehet állítani. Azt hiszem alapból "állandó" van kiválasztva. Azt állítsd át 24/50/60-ra és akkor, ha olyan a forrás váltani fog a megfelelőre.

(#6004) #75912448 válasza ToBeY (#5997) üzenetére


#75912448
törölt tag

Videó mód: 1080p 60Hz
Képfrekvencia: 24/50/60 Hz

(#6005) erdoke válasza Warter (#5986) üzenetére


erdoke
titán

Egy jobb DTS HD-MA hangsáv 4-5 Mbps, a kép 20-40 Mbs-ához képest már nem nagy, és összességében még mindig "csak" 5-6 MB/s-nál járunk. Persze változó bitrátájú adat esetében a csúcs ennél magasabb valamivel, de óriási különbség azért nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#6006) ToBeY válasza Gombinyó (#6003) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a segítséget,akkor ha így állítom be akkor elvileg jó?! beállítás

[ Szerkesztve ]

(#6007) Ed Parker válasza Alex91 (#6001) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

24Mbps

(#6008) Imdre válasza Zull (#5992) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nem is másolásra értettem, hanem média adatfolyamra.

(#6009) Alex91 válasza Ed Parker (#6007) üzenetére


Alex91
félisten

Ahhoz ez mar lassú, egy erősebb NAS, vagy egy HP Microserver...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6010) Zull válasza Imdre (#6008) üzenetére


Zull
senior tag

Hmm, honnan kerítettél olyan sűrű adatfolyamot? :D
Valami demo videó?

(#6011) Ed Parker válasza szucsinka (#6002) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez még a kisebb gond,hogy nem ment a torrent,bár spec. most elindult.
A ngyobb bajhogy filmközben kétszer megfagyott,csak hosszú kikapcsoló gomb segített és ez már gáz.
Lehet hogy a passzív hűtés nem bírja?
Van benne egy 3,5" hdd is.
Ilyet még a régi wd tv sem csinált,soha nem fagyott le a 2,5 év alatt.

Ha ki is cseréltetem,gőzöm sincs mit vegyek helyette,ami tényleg jól működik.
Picit kiábrándultam belőle.

(#6012) Imdre válasza Ed Parker (#6007) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az sok, le kell korlátoznod. A popi, dune duón megy a legjobban a torrent, de a proci itt is korlátozza a lehetőségeket. Ez a proci nem váltja ki a számítógépet. Max. 10-15Mbps amit folyamatosan bír - ezt már leírtam többször is. Az mkv szaggatás is lehet attól, hogy a torrent lefogja. Illetve, ha csak picit szaggat akkor bennem felnerül a frekvenciaváltás helyes beállításának kihagyása. Nálam nincs gond, úgyhogy ezeket nézd át.

(#6013) Imdre válasza Zull (#6010) üzenetére


Imdre
aktív tag

Így van, tesztvideók. Az mpeg fórumon találod őket - birds néven.
De valaki linkelt itt is olyat, amiben van 150Mbps csúcs is. Nálam ment ez is, de csak usb-n.

[ Szerkesztve ]

(#6014) Ed Parker válasza Imdre (#6012) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

800kb-ra le van korlátozva.

Holnap kipróbálom,hogy kiveszem a merevlemezt és megnézem hogy akkor milyen,mert arra gondoltam hogy az is ad le annyi hőt hogy azt már ez a passzív hűtés nem bírja el.
Ez nem mkv, bd 25.
A frekvencia be van állítva.

(#6015) Gulyopapa válasza Ed Parker (#6011) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem nem fagyott még le a gép ( a210 ) a két hónap alatt.
És nem akad rajta semmi. Vagy ha igen az PC-n is akad ...
Nekem is van benne 3,5-ös HDD, ráadásul 7200-as, és semmi gondja.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Zull válasza Imdre (#6013) üzenetére


Zull
senior tag

Erre gondolsz? [link]
Birds alatt pedig gondolom a killa sample néven elhíresült videót érted, de az is csak 19Mbit: 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv. Bár abban a hibás encode a lényeg. Mondjuk nekem abból mind magát a sample-t, mind az eredeti filmet lejátszotta zokszó nélkül (de ezt minden "felsőbb" kategóriás media player meg tudja csinálni, szóval nem nagy kunszt)

Amúgy ebben a packben 30Mbit a legnagyobb, lehet te egy másikra gondoltál mert itt nincsenek 80-90ek.

Szerk: Máshol meg 33at írnak a killára, akkor most nem vágom mi van.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Ed Parker válasza Gulyopapa (#6015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor passz, a router fogja meg?
Neked a tv-be van kötve a playa vagy erősítőbe?

(#6018) Imdre válasza Ed Parker (#6014) üzenetére


Imdre
aktív tag

Annak a sebességnek már jónak kell lennie. De figyelj arra is, hogy a letöltési szálon max. 1-2 torrent legyen, mert azt sem bírja (a kliens buta, nem lehet beállítani, hogy mikor kész az egyik, akkor induljon a következő). Feltöltés az mehet több is, persze szintén lekorlátozva.
Bocs, mindegy a kiterjesztés, én az adatfolyamra értettem. Szerintem se a merevlemez miatt fagy. Nekem se fagyott még le sose.
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem Te vetted "bizonytalan" helyről a lejászót. Nem lehet, hogy itt ez a gubanc? Bízom benne, hogy nem ez a gond...

(#6019) Gombinyó válasza ToBeY (#6006) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, de film közben is tudod majd ellenőrizni. A távirányítón van egy info gomb talán (nem emlékszem pontosan) ami lenyomása után megjelenik a frame ratr és az aktuális frissítés.

(#6020) Imdre válasza Zull (#6016) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nem azok, de most telefonról vagyok nem keresem. Ha nem találod, akkor holnap belinkelem.

(#6021) Gulyopapa válasza Ed Parker (#6017) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem gigabites routerem van ....
A popi hdmi-vel van a TV-hez kötve, és routerrel a PC-hez.
A hang optikain megy az erősítőbe.

(#6022) Ed Parker válasza Imdre (#6018) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy letöltés megy,de nem erőltetem.
Most átdugtam a tv-be direkt,de ott is szakad mint az állat.
Olyan mintha egy merevlemezről húznának tőlem ketten én meg lejátszani próbálnék.
Élvezhetetlen. :F

Afájlok biztos hogy jók,mert a wd tv-n mind ment, a bd 25-ös simán, az 50-es döcögött picit.

Ezt én bontottam fel,null perces volt,a pixmania.com oldalról rendeltem.
1 év gari van rá.

(#6023) Imdre válasza Imdre (#6020) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na csak megkerestem: [link] vége felé keresd.

(#6024) Ed Parker válasza Gulyopapa (#6021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem sztem nem az,bár ez nem honnan látszik.
Egy cisco modem,router, idei modell.

Nekem is hdmi-vel és a hang ARC csatornán visszamegy az erősítőbe.

(#6025) Gulyopapa válasza Ed Parker (#6022) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Akkor ott hardveres hiba lesz ... nem tom :F
Küldd vissza !

(#6026) Imdre válasza Ed Parker (#6022) üzenetére


Imdre
aktív tag

Akkor passz. Ma már nem tudok foglalkozni a problémával, de holnap kibogozzuk. Valami nagyon nem kóser.
Összekevertelek valakivel, bár a pixmánia is szopó, mert nincs terméktámogatás és ami fontosabb csak 1 év a gari 2 év helyett.

(#6027) kisgyerek85 válasza Imdre (#6013) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én linkeltem azt ;)

Utóbbi időbe én is belevetettem magam ismét a médialejátszók világába és már nem tudom,hogy mitévő legyek.
Amit szeretnék, hogy egy NAS két médialejátszót kiszolgáljon. Egyiken 95%ba csak divx-es sorozatok mennek a másik már egy projektorra van kötve, szóval ott min 720-as anyag az alja.
A lényeg, hogy ne keljen hurcolni a külső vinyót (nekem asus o playem van és 35MBit fölött hálózaton akad)
Gondoltam már arra, hogy eladom a mostani NAS-omat és veszek helyette egy Synology usb station 2-őt. Erre rá tudom kötni a külső vinyótam (1TB) és a mostani NAS-ből a 2TB-osat, de ehhez még kell egy dokkoló. Eladom az egyik asus-omat és veszek egy jobb egyszerű médialejátszót.

Másik, veszek olyan playert ami fogad 3,5-ös vinyót és usb- rá tudom dugni az 1TB-at. Ez ki tudná szolgálni a másik asust is és akadozás sem lenne a projektorosnál. Viszont ekkor lehet a non-stop torrentezés megszűnne, ami lehet nem is olyan nagy baj , mert az asztali pc a munkaeszközöm, ezért napi 10-14 órát biztosan megy.

Itt tartok most, idén még kitalálom, hogy mi legyen és jövőre (lehet már idén) megveszem/eladom a cuccokat.

Vinyó nélküli playerből már van egy pár kiszemelve, de 3,5ös vinyósból még nem nagyon. Azokból jöhetnének ajánlatok :)

[ Szerkesztve ]

(#6028) Minimoa


Minimoa
tag

HEEEELP!!!!

Jézuska meghozta z LG42LW5590-es TV-t.

Szépen össze is dugtam a rendszert:

Netgear NeoTV 550 média lejátszó: HDMI ->TV, Toslink -> házimozi erősítő; LAN -> Linksys WRT 54GS wifi router; WD Elements 1.5TB külső winyó

LG32LW5590 TV: kompozit videó - házimozi erősítő (Digi műholdvevő miatt), LAN -> Linksys WRT 54GS

Tünet: médialejátszót bekapcsolom, bootol, majd sűrűn villog a ledje és "lefagy". Tápkábel kihúz, bedug. (Előtte CRT TV-vel kiválóan ment.)

Addig húzkodtam ki a kábeleket, míg rájöttem, hogy ha az Ethernet kábel be van dugva mind a média lejátszóba, mind a TV-be, akkor fagy le....
Ha csak az egyikbe, akkor minden kiválóan megy.

Létezik, hogy nem földfüggetlenek a LAN csatlakozások?
Mi a frász ez?

Előre is kösz!

Minimoa

(#6029) szponzor


szponzor
senior tag

Sziasztok!

Nekem is kis segítség kellene a karácsonyi ajándékhoz. Vettem egy AC Ryan Playon HD Mini 2-t, amit egy CRT TV-vel szeretnék használni. Össze is kötöttem a sárga kompozit kábellel(amit adtak a lejátszóhoz), de annyira villog a kép, hogy nem jutottam el még a hálózati beállításokig sem, mert megfájdult tőle a szemem.
A képi beállítások között több is van, mindegyiket végigpróbáltam, de ugyanúgy, vagy még jobban villog más beállításokon. (Most PAL-ra állítottam és 4:3-as képarányra.)
Tud valaki ebben segíteni?

(#6030) Daert


Daert
őstag

Újból a segítségeteket szeretném kérni.
Korábban már TCr fórumtárs ajánlotta az AC Ryan PlayONHD mini2-t amit én elsőre elutasítottam,nem a tudása hanem az ára miatt.Időközben rájöttem hogy igaza volt :R
Tehát,kutakodásom végeredménye: AC Ryan Mini2 vs. Egreat R200 II
Sajnos nem tudok dönteni,tekintve hogy a média lejátszókhoz lövésem sincs.
Amit kihámoztam a korábbi hozzászólásokból hogy a Chip-re nem lehet panasz,új és jó.
Na de a többi.
A lejátszót nem csak TV-hez,hanem majd házimozi erősítőhöz is szeretném kötni.Nem ide tartozik,de oda elég az optikai kimenet vagy jobb a coax,esetleg a HDMI-t továbbítsam az erősítőbe ahonnan a videó jel megy a TV-be?Nem tudom ez létező út?
Igazából a csatlakozókon felül az anyag/távirányító minőség és a szoftveres ellátottság is érdekelne.
Pozitívum az Egreat mellett a HDD,beszerelhetőség és a rengeteg csatlakozási lehetőség.
Az AC Ryan oldalán pedig a talán mintha minőségibb összhatás és a 2 év gari,valamint a dicsért szoftvere.
Két ünnep között szeretném megvenni/rendelni,ezért is várom a javaslataitokat.
Köszönöm
Természetesen: Békés,Boldog Karácsonyt Kívánok a Kedves Fórumtársaknak!

(#6031) Ed Parker válasza Imdre (#6026) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most hogy kikapcsoltam,ill. sárga lámpa,az ugye készenlét, a torrent fél órára rá elindult,gondolom ahogy hült.
Sztem itt a meleg lesz a baj

(#6032) szucsinka válasza Minimoa (#6028) üzenetére


szucsinka
őstag

nemrég volt hasonlo problémárol szó ne dugd a lant csak a playába.. az elösztás nem müködik..a routertöl hozz még 1 kábelt a tv-nek ha van még helyed

[ Szerkesztve ]

(#6033) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mekkora sebességet lehet elérni torrenten dune hdtv 101-el?Gondolom a 80/25 nem tudom kihasználni.. :U

(#6034) norral


norral
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már írtam, de elsikkadt a hozzászólásom.

Olyan médialejátszót keresek, ami:
-napközben letorrentez egy filmet, amit este megnézhetünk a párommal. Nem fontos, h gyorsan csinálja, 25/10es net lesz csak alatta
-lehet bele 3.5" vinyot építeni
-megbízható
-leginkább 1080p és bd50 iso lejátszásra lesz.

Amit kiszemeltem:
popcorn hour a-210, a gond, hogy nem lehet kapni sehol.
nézegettem az újabbat: popcorn hour a-300, de egyrészt szerintem drága, és ezt is csak alig lehet kapni...

50-70 között mondjatok nekem alternatívát kérlek ezekre.

üdv:
norral

ps: Boldog Karácsonyt!

(#6035) Ed Parker válasza norral (#6034) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én egy ilyet vettem, nem akarlak lebeszélni róla,de itt a fórumtársak is azt mondják hogy a médialejátszón torrentezés még nem annyira kiforrott dolog mint pc-n.
Ezt én is megerősíthetem,gyakorltilag egy napja szivok a torrenttel,hol megy hol nem és gőzöm sincs hogy mikor megy mit történt.
Hozzáteszem,nekem a médialejátszással is van gondom,tehát valószínüleg egy hibás példányt foghattam ki.

De már én is olcsóbb alternatívát keresek ezután.

(#6036) TraceR válasza norral (#6034) üzenetére


TraceR
tag

Médialejátszón ne akarj torrentezni, mert csak felidegesíted majd magad vele. Ennyi pénzből már össze lehet rakni HTPC-t is talán, normális távirányítóval...

(#6037) Imdre válasza Ed Parker (#6031) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igen, a sárga az a készenlét. Ilyenkor csak a videókimenet van lekapcsolva, minden egyéb funkció működik tovább.
Torrent nélkül is akad a kép? Egyébként szerintem is hibás darabot foghattál ki sajnos, mert nálam (és másoknál sem olvastam) ilyen probléma nincs. Azt a hőt, amit normál esetben ilyenkor kap, azt simán el kellene bírnia. Ismerek olyat, akinél 24 órában fut a torrent a beépített merevlemezén, és a letöltési korlát beállítása után (neki 1,5MB/s) nem tapasztalt fagyást.

(#6038) Ed Parker válasza Imdre (#6037) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ma reggel kipróbáltam "hidegen", ugyanúgy akadt a bd iso filmekkel,kivettem a merevlemezt,lekötöttem hálózatról ugyanaz.
Már arra gyanakodtam hogy rossz az usb-s merevlemez amiről játszom,de a régi wd tv-vel megy rendesen,szóval kizárhatom,a lejátszó hibás.

(#6039) Minimoa válasza szucsinka (#6032) üzenetére


Minimoa
tag

Hát ez az. A routeren van 4 vezetékes port. Az egyikbe a Tv van dugva, a másikba a lejátszó. Mindkettőnek kellene a net. Majd probálkozok a konnektor dugó fordítva bedugásával, hátha valami kapcsoló üzemű táp elcseszès.

(#6040) Imdre válasza norral (#6034) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ha valóban a torrent a legfőbb szempont, akkor valóban nem a médialejátszó a legjobb választás. Bár ennyiből szerintem nem hozol ki egy normális HTPC-t sem.
Az A-210 gyártását beszüntették, A-300 az utódja. Még talán érkezik belőle pár darab, de már csak a piacon lévőket árulják ki. Igaz szegény Ed Parker megszívta vele, így nem foglak rábeszélni (bár nekem is ilyen van). Illetve már voltak megjegyzések, hogy ez egy agyonsztárolt sz.r.

(#6041) Imdre válasza Ed Parker (#6038) üzenetére


Imdre
aktív tag

Így már biztos hibás - sajnálom. Én még nem bírtam megakasztani semmivel, pedig van jó néhány formátum (rengeteg kódolással). Ez persze nem jelenti azt hogy nem lehet megfogni, de én nem bírtam.

(#6042) Gasparius válasza Zull (#5981) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Köszi, megpróbálom

(#6043) Gasparius válasza Zull (#5981) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Figy!

Felhasználónév és jelszó mindenképpen kell?

Nekem nincs jelszó a gépemen, így nem írtam be semmit, viszont kiírta, hogy a könyvtár nem elérhető

(#6044) Gasparius válasza Gasparius (#6043) üzenetére


Gasparius
aktív tag

ment egy privát Zull!

(#6045) Ed Parker válasza Imdre (#6041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ezért akciós a pixmánián is,mert beszüntették?
Viszont a c-300 még nem kapható.
Bár most átgondoltam picit a dolgot,kell e 20ezerrel többet fizetnem hogy szívok a torrenttel vagy veszek egy wd tv live-ot,uj procival.
Feltételezem hogy az is elég erős,mert a régi wd tv-m is szinte mindennel elboldogul a maga 300mhz-es procijával, az uj meg 700mhz,csak jobb lett :DD

Az uj sigma 8910-es procira lennék kíváncsi,azt mibe szerelik?

(#6046) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Hozzáértők!
Korábbi kérdésemre elmaradt a válaszotok. Igaz, mégsem vettem meg szombaton a "kiszemelt" playert, de talán a két ünnep között csak lesz rá időm! Továbbra is érdekelne véleményetek, tanácsotok!
Sajnos, a részletes visszaolvasásra még nem jutott időm a napokban... De ami infót sikerült beszereznem úgy általánosságban a médialejátszókról, azzal csak nőtt a kérdések száma.

Üdv: nebulo

(#6047) Imdre válasza Ed Parker (#6045) üzenetére


Imdre
aktív tag

A gyártása megszűnt, a C-200-al egyetemben. A C-300 januártól állítólag kapható. Viszont ezekkel még érdemes várni szerintem - saját tapasztalat, hogy idő kell mire kijavítják a hibákat.
A 8910 a Dune HD PRO-ban lesz állítólag (popcorn oldalról még nem ismert a típus), tavasszal jön állítólag horror áron.

(#6048) Daert


Daert
őstag

Valaki a #6030-ra???

(#6049) Crampus


Crampus
csendes tag

Szomorúan olvasom a torrent szívásos kommenteket, in is hasonló kütyüt kerestem volna, mint Norral fórumtárs... a TV-vel összekötősdit már unom és a 600W-os gép nem éppen költséghatékony torrentezni.

Semmilyen megoldás nincs, ami kicsit is használható? Csak filmnézéshez kellene (avi, 1080p mkv) és torrentezni külső vagy beépített vinyóra.

(#6050) Imdre válasza Crampus (#6049) üzenetére


Imdre
aktív tag

Torrentezni lehet, már amelyikben van ilyen lehetőség. De nem lehet egy szerverszobát kiváltani vele. Max. 10-15Mbps hozható ki belőlük, ha ez nem elég, akkor médialejátszóba nincs több lehetőség. PC vagy NAS. Ez egy olyan extra, ami kompromisszumokkal ugyan, de használható.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.