Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) djnice válasza liszi70 (#49200) üzenetére


djnice
veterán

Megnézem szívesen, a VTEN még itt lesz egy darabig, de sztem nem lehet különbség.

(#49202) blakey válasza djnice (#49193) üzenetére


blakey
titán

Kielemeztem a 2 (4) képet.
A "Connect" képe melegebb valamint DVD esetén jobban skáláz, azért teszem idézőjelbe, mert fájlnév szerint nem ez a VXP. :)
A melegebb színeket egyszerűen pirosnál lehet látni, ott a leglátványosabb, de egyébként is látszik, csak gyakorlott szem látja 1080/24-nél a gyerek piros kabátját kell közelebbről megfigyelni.
A skálázást meg a bal szem kötnyékén ill. az orr tájékán jól lehet látni, de összeségében ezt egyszerűbb észrevenni.

A400-zal is kéne egy ilyen. :) Bár ettől nekem nem lesz jobb. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49203) Mezga Aladár válasza liszi70 (#49200) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mitől ne lenne ugyanolyan?

Mert otthon nálam a pana g30-as plazmán nem volt egyforma a képük. Egyszerre volt tulajdonomba a két készülék. A vten fátyolosabb, szürkébb volt.
Mindkettő, a legfrissebb szoft és az adaptív kontraszt (világos, sötét) kikapcsolva. De biztos csak beképzeltem, szerintetek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49204) liszi70 válasza Mezga Aladár (#49203) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem meg egyszerre van tulajdonomban az A400 és a Dune. És? Nem jelent semmit, attól az összehasonlítás simán lehet szubjektív, nálam is, nálad is. Vagy a két lejátszó más beállítása is bekavarhat, vagy a tévé bemenetei is lehetnek más paraméterűek, stb. Annyiféle oka lehet egy ilyen tapasztalásnak.
Ezért jó adalék a HDMI-capture, mert az biztosan objektív.

[ Szerkesztve ]

(#49205) Dorian válasza liszi70 (#49204) üzenetére


Dorian
félisten

Felmerül továbbá a kérdés, hogy ha van is különbség, akkor az valójában olyan csekély, hogy itt kell miatta szőrszálat hasogatni, meg nagyítóval nézegetni a képeket... Akkor vajon számít?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49206) dota1 válasza liszi70 (#49200) üzenetére


dota1
aktív tag

Igen, pontosan úgy.

(#49207) liszi70 válasza Dorian (#49205) üzenetére


liszi70
nagyúr

Van igazság abban amit mondasz, de nekem most számíthat kis különbség is, ha van.
Azért vettem meg az A400-at, mert azt olvastam néhány embertől, hogy szerintük jobb. Találkoztam már A400-al, de idegen környezetben, tehát nem volt releváns az ottani próbálgatás. Ezt itthon lehet pontosan megtapasztalni, letesztelni, + djnice képei is fontosak. Ha csak egy picit is jobb lesz az A400 (VXP nélkül, mert én azt nem kapcsolom be), mint a Dune, akkor marad, hogy ne motoszkáljon folyton a kisördög. :) Eddig nem úgy áll a dolog, hogy érdemes maradnia.

gadjoe66 : Egész biztos, hogy a tévé különböző bemenetein hajszálra megegyező beállítások vannak? (Én már estem régebben ilyen hibába. :) )

[ Szerkesztve ]

(#49208) Dorian válasza liszi70 (#49207) üzenetére


Dorian
félisten

Én úgy állok ezekhez a dolgokhoz (persze főleg a hangminőség-része érdekel), hogy kis különbség = nem különbség. Legalábbis próbálok így állni. Különben az ember önmagát bssza át, költ egy csomó pénzt feleslegesen, vagy töltheti minden idejét tesztelgetéssel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49209) liszi70 válasza Dorian (#49208) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyetértek veled ebben, általában hasonlóan gondolom és teszem én is. De most beleestem abba a hibába, hogy nem irtottam ki idejében tűzzel-vassal az agyrágóbogarat. :D

[ Szerkesztve ]

(#49215) LógaGéza válasza Gtaati (#49197) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már úton van, május közepe...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49217) szrobert válasza Gtaati (#49190) üzenetére


szrobert
tag

24p-t engedélyezted a menüben?

(#49218) Gtaati válasza szrobert (#49217) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ha menüben bekapcsolom a 24p-t és kodiban elindítok egy filmet akkor a tv kiírja h nincs jel.... ezt sem tudom mire vélni. És hang van de a tv-n kép nincs(nincs jel), ezután megnyomom a menü gombot akkor vissza kilép a menübe és lesz kép is. Kikapcsolom a 24p-t és minden filmnél van kép.

(#49219) Gtaati válasza szrobert (#49217) üzenetére


Gtaati
őstag

Leszedtem a futeko-s firmware-t feltettem, majd kodit is újra raktam, frissítettem és wrappert is, mindent a leírtaknak megfelelően. És minden változatlan. Írtam a szegényes angol tudásommal a futeko és kodi.tv oldalára is de az ottaniaktól nem kaptam választ tanácsot..... még.

(#49220) djnice válasza Mezga Aladár (#49214) üzenetére


djnice
veterán

Ha a VC1 mkv konténerben van, a VTEN-nél is akadozik a kép, Dune-nél jó volt. Továbbá a kerek 24 fps-es anyagok is megdöccennek néha, a 23.976 az tökéletes. A Dune-nél ez sem volt hiba.

(#49221) liszi70 válasza djnice (#49220) üzenetére


liszi70
nagyúr

"miért nem tűnt fel eddig a vc1 mkv lejátszási hibája a popinak?"

Talán, mert még nem játszottam le vele olyat? Nem kerestem tudatosan ilyen mkv-t.
Amit észrevettem, hogy némely filmnél bekockásodik, szétfolyósodik a kép néhány pillanatra. Szokatlan hiba volt, még nem jöttem rá az okára.

(#49222) dota1 válasza liszi70 (#49207) üzenetére


dota1
aktív tag

Ha ismernél, nem kérdeznél ilyet :) Igen, hajszálra...

(#49223) liszi70 válasza dota1 (#49222) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha ismernélek is megkérdezném. :D

[ Szerkesztve ]

(#49224) Gtaati válasza szrobert (#49217) üzenetére


Gtaati
őstag

Szerintetek androidos lejátszóra létezik olyan app. ami játék film stb esetén kiírja az fpst, olyan gondolok int pc-n a fraps. És ezzel tudnám ellenőrizni magam.

Köszönöm!

(#49225) Mezga Aladár válasza djnice (#49220) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te legalább észrevetted. A200 is jó.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49226) #75912448


#75912448
törölt tag

Drága barátaim, ezen össze ne kapjatok, nem éri meg. Feldobtátok a két VXP-s lejátszó egymáshoz viszonyuló képminőségének kérdését, azaz a 8911 és 8757 is egyforma (?). Úgy vélem lehetnek eltérők, miért gondoljátok, hogy nem? Nem kizárólag VXP-s processen múlik, ráadásul akik összevetik, eltérő módon használhatták különböző fw verziókkal. Bár ha pl tök egyforma skálázó algókat futtatnak közel azonos hardveren (még ha 1-2 generációt átívelve is), valószínűleg szemre élő képen megkülönböztethetetlenek.

(#49202) blakey

Ki kéne raknom normális megjelenítőre, de annyira nem vonz a téma. ;] Nálam teljes képen a Dune tűnik zöldes árnyalatba húzónak, a Popi pirosba, a kabát árnyalata valóban jól láthatóan eltér. A két skálázott kép véleményem szerint katasztrófa, de ha bővebben kifejtem a véleményem melegebb éghajlatra küldtök, úgyhogy ez most elmarad. :)

(#49227) liszi70 válasza Mezga Aladár (#49225) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahogy írtam is, valószínűleg még nem játszottam le vele olyat. Nem kerestem tudatosan ilyen mkv-t.

djnice : Sok ilyen kódolású MKV van? (Most nem tudok belenézni a gyűjteményembe.)

[ Szerkesztve ]

(#49228) djnice válasza #75912448 (#49226) üzenetére


djnice
veterán

Esetleg tudnál linkelni egy madVR screenshotot full beállítással erről a dvd képkockáról amit linkeltem? Forrás pár megás videót tudok adni. Tényleg érdekelne hogy mennyivel jobb a felskálázása, egy Samsung bluray lejátszót is próbáltam, az ugyanaz a minőség mint a Dune.

(#49229) djnice válasza liszi70 (#49227) üzenetére


djnice
veterán

Nem sok, pár remux amit nem kódoltak újra és a forrás VC1 volt.

(#49230) szrobert válasza Gtaati (#49224) üzenetére


szrobert
tag

Fogalmam sincs, nekem nincs több ötletem...:(

(#49231) dota1 válasza djnice (#49228) üzenetére


dota1
aktív tag

"Samsung bluray lejátszót is próbáltam, az ugyanaz a minőség mint a Dune."

Remélem nem haragszol meg rám, de ezzel a mondattal lett nálam hitelképtelen ez a mérési módszer.
Valami hibádzik a gépezetben. Ugyanis a ha egy felső kategóriás samuval próbáltad akkor is kategóriákkal részletgazdagabb képet kell , hogy kapj egy belépő dune-n is, szemmel láthatóan, és ehhez nem kell műszer.
A samu/sony/philips stb bd játékosai, H264 lejátszása esetén részlettelen és zajszűrt képet hoznak úgy általában.

[ Szerkesztve ]

(#49232) liszi70 válasza dota1 (#49231) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha egy felső kategóriás samuval próbáltad akkor is kategóriákkal részletgazdagabb képet kell , hogy kapj egy belépő dune-n is"

Ezt honnan veszed? :F

(#49233) dota1 válasza liszi70 (#49232) üzenetére


dota1
aktív tag

Tapasztalat :) Te próbáltad már ezeket a bd-ket?

djnice: Pontosan milyen kódolású anyaggal tesztelsz?

[ Szerkesztve ]

(#49234) liszi70 válasza dota1 (#49233) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem próbáltam BD-ket, ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#49235) blakey válasza dota1 (#49233) üzenetére


blakey
titán

Én igen és ennyire nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy "ratyi" egy Samsung képminősége de az új Sonyk Triluminos technológiával egész jók, mostani Pana/Pioneer hasonló kategóriájú lejátszók nem feltétlenül jobbak, sőt. Amúgy meg nem márkákra kéne bontani hanem modellekre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49236) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, milyen DVB-C tunert tudnátok ajánlani, ami már akár usb-ről filmeket is lejátszik, kezeli a feliratokat és rendelkezik composit vagy componens kimenettel, esetleg scart kimenettel?

Köszi

(#49237) dh66e válasza Hoffer (#49236) üzenetére


dh66e
veterán

(#49238) djnice válasza dota1 (#49231) üzenetére


djnice
veterán

Samsung BD-F5500 teszt frame 1080p24: [link]
DVD: [link]
Belépő modell...
Az MTK rendszerchipet használó BD játékosoknak nagyon jó a képe, nem is értem hogy jelenthetsz ki ilyent... Sőt annak örülnék ha végre lenne egy médialejátszó ami tudja ezt a minőségű felkonvertálást és deinterlacinget...

A forrás Spears&Munsil tesztlemez és gyári dvd.

[ Szerkesztve ]

(#49239) dota1 válasza blakey (#49235) üzenetére


dota1
aktív tag

A triluminos kijelzőknek semmi köze a lejátszónak. A bdp-s7200-ra gondolsz (amit egy wdtv-is lealáz részletgazdagságban) Pontosan tudom, teszeltem, a legkomolyabb Sony megjelenítőkön, ugyanis többek között én képviselem a vállalatot kis hazánkban :), és sajnálom, hogy ezt kell róla megosztanom.

[ Szerkesztve ]

(#49240) dota1 válasza djnice (#49238) üzenetére


dota1
aktív tag

Igen, látom a méréseidet és nem is értem , hogy lejátszásnál tesztelve miért is adóik a képminőségbeli különbség, pedig van, nem is kicsi, a sigmák és HTPC-k javára(amiket eddíg teszteltem).

[ Szerkesztve ]

(#49241) djnice válasza dota1 (#49240) üzenetére


djnice
veterán

Én sem értem, hogy hogy lehet nálad más, hiszen bitről bitre ez jön ki a hdmi kimeneten, nincs semmi trükk.

(#49242) liszi70 válasza dota1 (#49240) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem is értem , hogy lejátszásnál tesztelve miért is adóik a képminőségbeli különbség"

A HDMI-capture-képek is a "lejátszásból" adódnak, a lejátszón kijövő "végtermék" jellemzőivel, hibáival, erényeivel. :) Tehát ugyanaz, mint amit a megjelenítődön kell láss.

[ Szerkesztve ]

(#49243) Dorian válasza liszi70 (#49242) üzenetére


Dorian
félisten

Mert megjelenítőt adott lejátszóval együtt kalibrálnak. Ha a lejátszókat váltogatjuk, változik a kép is,mégha ugyanaz is jön ki belőlük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49244) dota1 válasza liszi70 (#49242) üzenetére


dota1
aktív tag

Igen, vágom, ezért nem értem.

De most már lassan ott járunk , hogy egy rpi2+kodi képminőségben (ha nem droppol stb...) ugyanazt hozza mint egy sigmás dune, popi, v. oppo stb... Kétlem, hogy ennyi embernek csalna a szeme és csak plecabo. :)

[ Szerkesztve ]

(#49245) liszi70 válasza Dorian (#49243) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha a lejátszókat váltogatjuk, változik a kép is,mégha ugyanaz is jön ki belőlük."

Nálam például biztosan nem, mert János BT709-re tette a Dune-t a tévé kalibrálásakor, és a Popit is arra állítottam.
A HDMI-capture-nek meg nincs köze a megjelenítő kalibrálásához, az a lejátszókat veti össze.

(#49244) gadjoe66 Nem ott járunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#49246) blakey válasza dota1 (#49239) üzenetére


blakey
titán

A Triluminos egy technológia és nem csak a kijelzőknél van, nem 7200-ról írok (6700). Én tudom mit látok és senkit sem képviselek, cserébe a munkám egyik része, hogy képeket "tesztelek". :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49247) dota1 válasza blakey (#49246) üzenetére


dota1
aktív tag

Mókusvakítás...marketing, nincs ilyen. A triluminos másról szól.

(#49248) blakey válasza dota1 (#49247) üzenetére


blakey
titán

Amit én látok azt te vagy bárki más nem tudja megcáfolni, hiszen én nem tesztelek mások szórakoztatására, nem képviselek semmilyen céget csak saját felhasználásra cselekszem. Tehát ha valamit jobbnak vélek akkor azon nem gondolkodom tovább. A Popi A400-ast képminőségben jobbnak láttam a Dune Duomnál de összeségében sokkal rosszabb a felhasználói élmény, a Dune köröket ver rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49249) dota1 válasza blakey (#49248) üzenetére


dota1
aktív tag

Pontosan így látom én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#49250) harylmu válasza Gtaati (#49219) üzenetére


harylmu
őstag

Kodiban nem kell az auto frame ratet beallitani? vagy a frame rate switchet a wrapper intezi?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.