Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) zsolt320i válasza Patice (#61998) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Jogos amiket írtok, és át is gondoltam a helyzetet.
Mivel a házimozi erősítőm is és a tv-m is 1.4-es HDMI-vel van felszerelve eleve a HDR ki van lőve.
Ha jól tudom HDR tartalmakat 1080P-re nem készítenek, sőt 4K 30 fps-re se, csak 4K 60fps-re ami meg HDMI 2.0 (a/b) vagy 2.1.
Ahhoz hogy HDR-em legyen, kéne egy 2.0a-s házimozi erősítő (min 250 ezer) kéne egy HDR képes TV (min 180 ezer) és a HDR képes PC, ami megint kb 120-150 ezer ami össz-vissz 580K.
Ez az összeg meg felejtős, maradok a full HD-nál, 60 fps-el.

Off, de érdekel egy két dolog, beszéljük meg:
Tv boxal, nem vagy nehezen lehet netezni.
Ezzel nem megoldható, elvileg ez simán kéne bírja:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1667603.html?wid=1433363
Állítólag lehet hozzá billentyűzetet is tenni, de ha nem akkor a google assistensen keresztül beszéd alapon is lehet vele böngészni. (talán ez még kényelmesebb is)
Ezzel nem lehet torrentezni:
nem mókolható rá valahogy egy torrent kliens, androidos torrentkliens nincs?

Ehhez mit szólnátok, szerintetek ez mennyire válna be:
[link]

(#62002) zsolt320i válasza junkpod (#61999) üzenetére


zsolt320i
senior tag

miért?
nincs olyan lejátszó ami tudja dsd/dsf-t és dts-t vagy a dd-t? :F

(#62003) SunMount3r válasza zsolt320i (#62001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDR-re valóban HDMI 2.0a kell. De 4K 30fps-ig HDR nélkül elég a HDMI 1.4 a TV-n és az erősítőn is. Ez utóbbihoz az kell, hogy a lejátszó tudja az auto freki és felbontásváltást (mert a GUI-t érdemesebb akkor 1080p / 60Hz-ne járatni), és ajánlott, hogy tudja a HDR->SDR konverziót. Ez PC-s alap esetén megoldható.

2. Ha van 4K-s, HDR-es TV-d, akkor egy HDMI splitter-el le lehet választani (1.4-es "jelen") a hangot az erősítő felé és a képet pedig csak a TV felé küldve, így nem kell HDMI 2.0a-s erősítő. Vagy: SPDIF csatin küldöd ki a PCM, DTS, DD hangot az erősítőbe, ugyan úgy digitális bitstream és akkor sem kell HDMI 2.0a-a erősítő.

De ah TV-t nem cserélsz, akkor sok értelme tényleg nincs FHD fölé menni. Itt legfeljebb csak az SD skálázás minősége fog számítani (ha kell egy kis "extra" képminőség, de a TV-k ezt alapból jó oldják meg). Ekkor jön képbe a MadVR és az IGP / VGA teljesítménye.

Android Box-oknál sok minden Firmware függő. Pl. épp a böngészésnél az én Box-omnál van egy olyan "baki", hogy a fizikai bill.-zet megnyomásával automatikusan felugrik a virtuális bill.-zet is. Megszokható, de van akit ez tud zavarni és az adott firmware-ben ki se lehet kapcsolni. Android-ra a tTorrent-et szokták ajánlgatni.

(#62004) TCr válasza SunMount3r (#62003) üzenetére


TCr
veterán

2. Ha van 4K-s, HDR-es TV-d, akkor egy HDMI splitter-el le lehet választani (1.4-es "jelen") a hangot az erősítő felé és a képet pedig csak a TV felé küldve, így nem kell HDMI 2.0a-s erősítő.

Hogy tudod ezt többszöri alkalommal ilyen magabiztossággal leírni?
Nem egyszer írtam, hogy ez így önmagában nem működik, személyes tapasztalat!
Pontosan melyik az a HDMI splitter, ami kiküldi a tévére a 4K + HDR-t, ha a "mellé" aggatott AVR egyiket sem tudja?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62005) SunMount3r válasza TCr (#62004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

FYI.

(#62006) djnice válasza SunMount3r (#62005) üzenetére


djnice
veterán

Na ja, és még marad is 5000 Ft a lejátszóra :D

[ Szerkesztve ]

(#62007) TCr válasza SunMount3r (#62005) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

Kérlek, hogy a jövőben kifejezetten ezt a típust nevezd meg, amikor HDMI splitter-t ajánlasz a fenti célra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62008) zsolt320i válasza SunMount3r (#62003) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Thx mindenkinek az infókat.
Döntés 1: Akkor sztem a Beelink Gemini X45 lesz a kiszemelt, pedig nagyon megtetszett RK3399 X99 TV Box.
Döntés 2: Mivel nagyon drágák a jobb minőségű 4K TV-k és extrém drágák a jobb minőségű házimozik (a kiszemelt 400K felett van) maradok 1080P-nél a teljes rendszert tekintve.
Döntés 3: ha megnyerem az 5-ös lottót, akkor 55" LG oled+Anthem 520+HDR képes NUC lesz a nappaliban :D

(#62009) TCr válasza zsolt320i (#62008) üzenetére


TCr
veterán

Lottó 5-ös és 55"? :P

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62010) zsolt320i válasza TCr (#62009) üzenetére


zsolt320i
senior tag

kicsi a hely :DDD (nagyobb lakás vásárlásról nem volt szó még lottó 5-ös után sem :D )

(#62011) Patice válasza zsolt320i (#62001) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Ha jól tudom HDR tartalmakat 1080P-re nem készítenek, sőt 4K 30 fps-re se, csak 4K 60fps-re ami meg HDMI 2.0 (a/b) vagy 2.1."

A mondat elejét cáfolnám, jelenleg a legtöbb 4K/HDR cucc az 23,976 fps - tudtommal - tehát HDMI2.0a kell minimum hozzá.

A Rockchip-es boxszal Android alatt szerintem ugyan úgy szenvedés lenne a böngészés, de mindenkinek más a preferenciája sebességet illetően, lehet neked elég lenne.

Beelink nem is rossz ajánlat, viszont ezzel nincs HDR-ed.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62012) SunMount3r válasza djnice (#62006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az elméleti lehetőségeket írtam le, ez is egy közülük, remélem ez itt még nem baj. (Régebben meg csak 3K-val kellett volna kipótolnia az 5K-t és vehetett is volna egy S905X-es "csodát". :D )

(#62013) djnice válasza SunMount3r (#62012) üzenetére


djnice
veterán

Még ma is van 7K körül :)
[link]

(#62014) BBéci válasza zsolt320i (#62008) üzenetére


BBéci
titán

Extrém drága a 400000 forintos házimozi?
Mutatok egy valóban extrém drága házimozi processzort, amihez pluszban kell hasonló kategóriájú végfok és hangdobozok.[Trinnov Altitude32]. Az alapkivitel ára 17500 dollár. ;)

55 colos UHD TV ajánlott nézési távolsága 1,5-1,7 méter! Ha pénz nem számít, akkor inkább Panasonic OLED, mint LG. SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62015) TCr válasza SunMount3r (#62012) üzenetére


TCr
veterán

Az elméleti lehetőségekkel semmi baj nincs, az ablakon kidobott tízezrekkel annál inkább.

Ezért kértelek meg arra, hogy konkretizáld az ajánlásod, mert a nevesített splitteren kívül sem a 10-20-30e Ft-os, de még a kétszer annyiba kerülő társaik sem tudják azt, amire ajánlottad.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62016) SunMount3r válasza TCr (#62015) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De tény, hogy van ami tudja. Állításom így helyes volt. A splittert is olyasmi -úgy látszik-, mint a média lejátszó. Van belőle ezer fajta, amiből jó ha 5-6 tudja azt, amit papíron ígérnek. Utána kell nézni alaposan, mint bármelyik technikai eszköznek... Ez a fórum is főleg erre való, ez a kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

(#62017) BBéci válasza SunMount3r (#62016) üzenetére


BBéci
titán

A fórum inkább arra való, hogy saját tapasztalatokat osszunk meg, ne olyasmit, amit olvastunk valahol és nincs semmi biztosíték az igazság tartalmára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62018) zsolt320i válasza BBéci (#62014) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Igazad van, a drága és az extrém drága is relatív... :R

(#62019) Csabroncka válasza BBéci (#62014) üzenetére


Csabroncka
addikt

BBéci!! ;) :))

"in medias res"

(#62020) BBéci válasza Csabroncka (#62019) üzenetére


BBéci
titán

Régebben egy 40000 dolláros Mark Levinson procival szemezgettem, tudtommal már nem kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62021) TCr válasza SunMount3r (#62016) üzenetére


TCr
veterán

Nem kell túlmagyarázni az állítgatásaid, csak fogalmazz kevésbé slendriánul, hogy megkímélj másokat az esetleges pénzkidobásoktól.
Nem először olvasom tőled, hogy az adott célra általánosan ajánlasz HDMI splitter-t.

Azt sem értem, hogy most hogy jött ki a matekod erre az "5-6-ra az ezer darabból".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62022) SunMount3r válasza TCr (#62021) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+(#62020) BBéci : Na ezt hívják úgy , hogy b@szogatás. Válaszolni tehát nem fogok, mert nincs értelme még egy körnek. Ha lehet pattanjatok le rólam, köszi.

(#62023) BBéci válasza SunMount3r (#62022) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyunk rajtad, ezért lepattanni sem tudunk.
Ha olyasmit írsz, amit mi másképp látunk, gondolunk, azt ezután is kifogásolni fogjuk. Ez is a fórumozás sajátossága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62024) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

50ST60 Plazmára szeretném megoldani, hogy HBO GO nézhető legyen azonban nincs ilyen applikációja a tv-nek és nem is lesz. Kaptam tippet, hogy egy google chromecast 2-vel ez megoldható lenne.
Kérdésem, hogy EZ az a chromecast vagy ez egy koppintás de megfelelő a célra? Csak hbo go hd minőségű lejátszása és youtube videók lejátszása lenne a feladata.
Ha van más és könnyen használható megoldás, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#62025) gyeniko válasza psg5 (#62024) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez egy koppintás.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#62026) psg5 válasza gyeniko (#62025) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Igen közben más is mondta...

Ha van egy Raspberry Pi2 a tv-re kötve nagyon nagy mókolás lehet arra valahogy hbo go-t kreállni? Youtobe-ot próbáltam, de macerás az elérhetősége így arra pl nem játszik.

F.K.T.

(#62027) SunMount3r válasza psg5 (#62026) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pi-n Libre Elec-et futtatsz? KODI alá van YT add-on és ha jól tudom van HBO GO add-on is. Bár lehet módokolósak egy kicsit, valamint néha gond lehet velük, ha a változtatnak valamit a szolgáltatói. De egy próbát megér, ha 0Ft-os a dolog.

Esetleg egy olcsó Amlogic Box, még Android-al is (talán ezek jobbak úgy, mint LE + KODI-val) aminek van viszonylag rendes Android firmware-je.

Úgy hallottam a MECOOL M8S PRO Plus ilyen, de lehet van még egy pár. Itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#62028) psg5 válasza SunMount3r (#62027) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Szerettem a mókolást de már nem. Vagyis nem sok időm van rá :)
Azért nem 0 ft-os a projekt, úgyhogy inkább eszközt nézek, de ha hétvégén lesz időm megnázem amit írtál.
Köszi!

F.K.T.

(#62029) djnice válasza SunMount3r (#62027) üzenetére


djnice
veterán

Andoid app-al a HBO GO max 480p, függetlenül a Widevine szintjétől.

(#62030) psg5 válasza djnice (#62029) üzenetére


psg5
veterán

Akkor ez ugrott.

F.K.T.

(#62031) Csabroncka válasza psg5 (#62030) üzenetére


Csabroncka
addikt

Annyira nem nézhetetlen, nekem a full HD TV-n a a HD 4Pro 4K biztosan felkonvertál, olyan DVD - 720p közötti képet kapok - egyelőre sorozatra elég, de állítólag lesz android TV-re GO applikáció, remélhetőleg többcsatornás hanggal....

"in medias res"

(#62032) blakey válasza psg5 (#62030) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-re van normális HBO GO applikáció is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62033) Csabroncka válasza blakey (#62032) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kérdés mi a normális, sajnos a böngészős verzió minőségét az sem éri el - nyilván erről nem az apple tehet, még arra sem képesek (HBO magyarország), hogy többcsatornás hang legyen rajta...... no comment (természetesen amcsiban minden oké)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62034) blakey válasza Csabroncka (#62033) üzenetére


blakey
titán

A teljes támogatottság adott, olyan felbontásban amit a szolgáltatás nyújt, sajnos nincs előfizetésem, hogy most megnézzem.
Magyarul rendes app van tvOS-re, jobb, mint Androidra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62035) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Érdekes adatok.

Aztán: ATV 4K HD audio vs. PCM vélemény.

És: The “Realtek 4K banding bug” appears here too, but you can easily bypass it by manually selecting 4K@23.976, 12bit and 4:2:2 video options (deselect every auto/EDID option as well). [link]

Valamint jó tudni, hogy a Dune-n a Netfilx csak sztereó hanggal megy.

És még nem értem a Thread végére. :D

[ Szerkesztve ]

(#62036) SunMount3r válasza SunMount3r (#62035) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a cáfolat, hogy azokkal a beállításokkal mégiscsak banding-el a Dune HD Pro 4K...

Valamint páran "zöld képernyőre", video leállásokra és újraindulgatásokra is panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#62037) Mezga Aladár válasza SunMount3r (#62036) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajtó-szemlézel?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#62038) SunMount3r válasza Mezga Aladár (#62037) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fórum. Ez is egy Fórum amúgy, ahol épp ezt megkérdezted. A cikk csak ráadás. :D

(#62039) preludium975


preludium975
tag

Üdv!

Ezekre a vágyakra milyen lejátszó lenne a legjobb?

Olyan setupban használom a lejátszókat, hogy gépről nézem a filmeket, két képernyő van, a monitorom, és a TV-m. A monitorom 60Hz-en megy, a TV pedig 24-en.

Eddig MPC-HC-t használtam madVR-ral, a kép tökéletes is volt, de ha optikain megy ki a hang, akkor elkezd laggolni, majd végleg elnémul.

VLC-nél okés a hang, viszont ott meg a kép szaggat néha.

Potplayert nézegettem, de az meg nem az alapértelmezett feliratot kezeli elsődlegesként, hanem ami neki tetszik.

Milyen olyan lejátszót ajánlotok, ahol nincs baj az spdif-es hanggal, és a kép se szaggat, feliratokat meg jól kezeli?

(#62040) Patice válasza preludium975 (#62039) üzenetére


Patice
Topikgazda

KodiDS Player

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62041) SunMount3r válasza Patice (#62040) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az majd "megoldja"? De miért? Tudtommal az MPCHC+MadVR is épp oly tökéletes kombó. Nem lehet hogy hardveres gond van, mondjuk épp konkrét hiba, vagy csak mert kevés a nyers kraft (pl. az adott MadVR beállításokkal)?

(#62042) psg5


psg5
veterán

Ipadről kitudom tükrözni 50st60 plazmara hbo go-t?
Vagy ez láma kérdés?

F.K.T.

(#62043) dgyuri0123 válasza psg5 (#62042) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet hogy ez a kérdés inkább a plazma fórumba való ? :)

"csak a zene van"

(#62044) preludium975 válasza SunMount3r (#62041) üzenetére


preludium975
tag

Nem hardveres hiba, mert VLC-n tökéletes a hang.

(#62045) Beni2360 válasza preludium975 (#62044) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintema trió végett van a gubanc. Gépre 60 Hz-n Tv-re meg 24 Hz kelleni helyt állnia. Bele gabalyodik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62046) SunMount3r válasza preludium975 (#62044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor a tippem második része. Továbbra sem magyarázza semmi, hogy az MPCHC-val miért nem jó, hacsak nem a beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#62047) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,

Már egy ideje nézelődöm, hogy milyen média lejátszót kellene venni és eddig a HiMedia Q10 mellett tettem le a voksomat, mert meggyőzött a HiSilicon Hi3798C V200 processor, amit a Dolbyval közösen fejlesztettek ki.

Számomra a lényeg, hogy a lehető legjobb képi és hangminőséget érjem el, viszont a Q10 esetén elég sok szoftveres hibáról lehet olvasni, így félek attól, hogy hiába van jó hardver alatta, ha nem tudják kihasználni.

Mostanában amit láttam és kezd meggyőző lenni az a Minix Neo U9-H, viszont itt attól tartok, hogy a Hi3798C V200 processor hiánya miatt nem kapom meg ugyanazt a minőséget kép és hang terén mint amit a HiMedia estén.

Esetleg erről van valakinek tapasztalata, hogy gyakorlatban mit jelent a Hi3798C V200 processor?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#62048) djnice válasza Tottu (#62047) üzenetére


djnice
veterán

A HiMedia-nál a "képjavítót" úgyis kikapcsolnád, mert villogást okoz.
SD felskálázásban egyik sem túl jó, 1080p esetén pedig már csak a chroma upsampling és a clipping fogja befolyásolni a képminőséget. Ebben az S912 jól szerepel, a HiMedia kérdéses, még nem láttam erre vonatkozó tesztet. A Minix-nél nem lesz szoftveres hibád ha CoreELEC-kel fogod használni.

(#62049) Tottu válasza djnice (#62048) üzenetére


Tottu
senior tag

Én egy 4K-es TV-hez használnám és ha elérhető, akkor 4K-s filmeket nézünk majd rajta.

Ha jól értem, akkor ezek között a körülmények között nem lesz számottevő különbség képben és hangban a két eszköz között?

HiMedia fórumában is bepillantottam az előbb és elég sok panasz van a firmware-re... Konkrétan alig haladnak hónapok, évek óta a hibák javításával.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#62050) SunMount3r válasza Tottu (#62049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt is van Topic-ja és az összefoglalóban minden lényeges hiba és hiányosság fel van ott sorolva. És az is, hogy a 2.0.6-os firmware-el 4K / HDR-e normálisan muzsikál és, hogy eddigre mik lettek már javítva. Képminősége nagyon jó (nem kell hozzá az Imprex), de én sem tudok összevetést pl. az Amlogic-os LE-vel. Deinterlace, SD videók minősége is rendben, ha normális a forrás is, néztem már olyan DVD-t, ami szinte HD lett volna. A Futeko-n a 2.0.6 utáni verziókra azért van a legtöbb panasz, mert új hibákat hoztak és azóta nem javították őket. De ott az összefoglaló, kb. minden lényeges benne van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.