Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Egy WD TV Live Streaming-ot szeretnék lecserélni. Amik fontos funkciók. Természetesen a film lejátszás általában 15-20 gigás full hd mkv-ket nézek, fontos, hogy legyen dts továbbítás az erősítőnek dts-hd is jó lenne bár nincs túl sok film ezzel a formátummal. Emellett torrent kliens min 20 torrentet bírjon meg, filmközben nem baj ha nem fut. Valami webes felület a torrent kezelésre.
Dual boot, hogy néha kipróbáljak pár androidos játékot, de nem hiszem, hogy meg fog győzni.
Kodi-t nem ismerem, de olvasgattam a témában így oké ez legyen. Szeretnék valami olyant is, mint mondjuk a plex, hogy tudjam a tableten, vagy távolról is nézni a rajta található filmeket. Ezt tudja a kodi alapból? Szamba megosztás, hogy tudjak rá és róla másolni a hdd leválasztása nélkül.
LibereElec -et szeretném mivel azt olvastam, hogy azzal sokkal stabilabbak ezek a gépek 0-24 ben menni fog.
Nem baj, ha 2 hét rámegy mire jó lesz csak utána legyen atom stabil.
A keret kb 20eFt.
Akorábban említett Mini MX 2/8-at néztem az szimpatikus is, bár jobban örülnék több usb portnak. Beelink GT1 , nem tudom van-e libre/open -elec ,de talán erősebb a proci.
Köszi a segítséget!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#50902) Technoman


Technoman
őstag

Itt egy újabb Q10 teszt (Geeks.hu)
Ezt a tesztet sem engedték annyira bő lére. Érdekes, hogy ha a mobilarénán egy 30 ezres telót tesztelnek, méh ahhoz is 2x több oldalon szokták boncolgatni a tesztalanyt.

[ Szerkesztve ]

(#50903) djnice válasza Technoman (#50902) üzenetére


djnice
veterán

Nem értenek hozzá a cikkírok itt sem és ott sem.

(#50904) Cs1csó válasza Technoman (#50902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezaz a robotporszívó függő oldal! :)

(#50905) blakey válasza djnice (#50903) üzenetére


blakey
titán

Olyannyira, hogy "fedlap felületét például úgy kezelték, hogy első látásra simán azt hinné az ember, ez bizony fém." ezt is benézték, mert a borítás is fém.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50906) Cs1csó válasza blakey (#50905) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem várható el mindenkitől, hogy értsen a metallurgiához!

(#50907) headhunter


headhunter
addikt

Médialejátszó "gyűjtő", tesztelő: [link] :Y

(#50908) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Panasonic TX-58DX750 UHD tv-t. Jelenleg egy Mede8er MEDX6003D médialejátszóm van. Létezik-e olyan médialejátszó max 60 ezer Ft-ig, ami a tv-hez jobban "illik"?

Köszönettel:

(#50909) Patice válasza sazo (#50908) üzenetére


Patice
Topikgazda

4K tartalmat szeretnél nézni rajta, vagy nem elég jó a TV saját 4K felskálázása és ezért olyan eszközre lennél kíváncsi, ami ezt jobban elvégzi?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50910) sazo válasza Patice (#50909) üzenetére


sazo
tag

Az első.

Üdv: Z

(#50911) kezo0 válasza sazo (#50908) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
ezt neked találták ki: HiMedia Q10 Pro
Ha nem kell a belső HDD-fiók, akkor Q5 Pro.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50912) mayday00


mayday00
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50913) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. WD TV Play kadencia helyesen játssza le az anyagokat?

Köszönöm.

Panasonic ST60 plazma mellé néznék egy media lejátszót. Van egy BD lejátszóm, de megválnék tőle. Lemezeket abszolút nem nézek rajta már, csak vinyoról, pendrive anyagokat. Így nincs nagyon szükség rá. Jó lesz nekem egy media lejátszó is.

De ötleteket is várnék,. hogy milyet vegyek. 3D, dts hang stb nem kell. Jól kezelje a mkv-kat, illetve kadencia helyes legyen a lejátszás. Meg nem árt, ha jól kezeli a feliratokat. Ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50914) péjé válasza mayday00 (#50913) üzenetére


péjé
őstag

Az Asus O!Play HD2 kezeli az 1080p/24hz-t, usb3 -as csati van rajt és le tudja játszani a BD-ISO fájlokat is, ez egy plazmához illik azért.
Kezeli a Dolby TrueHD 7.1 hangot is ami egy későbbi fejlesztésnél jól jöhet, a használt ára itt a hardveren nagyon kedvező.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50915) BBéci válasza mayday00 (#50913) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem fontos a DTS hang lejátszása? Filmjeim legalább kétharmada azzal rendelkezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50916) magyarl


magyarl
tag

Sziasztok!
Ahogy látom, nagyon pörögnek az Android és Linux alapú media playerek.
De mi a helyzet ilyen fronton a Windows 10-es playerekkel? Azokat próbálta már vki, van tapasztalat?
Nem sokkal drágábbak, de talán a legrugalmasabban használhatónak ezek tűnnek.
Top 5 Windows 10 TV box
Wintel W8 Z3735F Quad Core Dual

SONY KDL-43W755C

(#50917) Cs1csó válasza BBéci (#50915) üzenetére


Cs1csó
félisten

TIpp: Nincs házimozirendszere, gondolom tévén is hallgatná sztereoban de gondolom akkor is kell DTS dekóder különben még sztereo hang sem lesz?

(#50918) envagyok válasza magyarl (#50916) üzenetére


envagyok
veterán

Nem vészesen rosszak.
- Nincs hd audio passtrough (dolby TrueHD és dts-hd 8csatornás pcm-ben tud kimenni)
- Nincs cec
- Nincs 4k
- Sok eszköz túlmelegszik

+ tökéletes kadenciahelyes kimenet.

Igazából még egy Raspberry pi is jobb a cec miatt.
Az S905-ös boxok meg kenterbe verik fele pénzért.
Nálam van egy tablet, amit próbáltam.
Akkor jó választás ez, ha vmi más okból kifolyólag kell a Windows. Akkor ezt kell választani.
Open/Libreelec driver problémák és uefi32 bios miatt nincs rá.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50919) mayday00 válasza BBéci (#50915) üzenetére


mayday00
őstag

Mert a tv hangszóróján keresztül nézem a filmeket :)

Lent említett lejátszó kadencia helyesen tudja a 23.97Hz-t?

Vagy olyan mint a tv belső lejátszója, hogy kicsit ,,döcögnek" rajta a tartalmak? Ha jól tudom az sem jeleníti meg helyesen, ezért a röcögés. Sőt az összes tv belső lejátszója ilyen. Ez a gond fellép nála. Kérdés ennél a lejátszónál fel merülhet ez a probléma? Erről mit tudsz tudtok?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50920) Multibit válasza mayday00 (#50913) üzenetére


Multibit
veterán

A WD TV Play nem tudja lejátszani az mpeg2 alapú filmeket!

(#50921) envagyok válasza Multibit (#50920) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem wdtv live volt,
Az vitte fullhd-ban is az mpeg2-őt.
(hdv családi videók)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50922) Multibit válasza envagyok (#50921) üzenetére


Multibit
veterán

De én a WD TV Play-röl írtam ;]

(#50923) djnice válasza mayday00 (#50913) üzenetére


djnice
veterán

Manapság szerintem Kodi nélküli lejátszót nem érdemes venni, semmi sem adja vissza azt a felhasználói élményt, testreszabhatóságot, bővíthetőséget mint ez a szoftver.

Jelenleg én úgy gondolom, nem szabad más "lejátszókat" megvenni mint ezeket:

S905-ös box + LibreELEC:
Előnyök:
- Kodi
- Kadenciahelyes lejátszás
- HDMI 2.0, 4K60p, HEVC 10 bit támogatás
- HDMI CEC
- HD Hangok
- Olcsó (kb 7k + microSD kártya kb 1k)
- Könnyen átkapcsolható Android-ra, ha pl játszani is szeretnénk

Hátrányok:
- Nincs Full HD 3D framepacked kimenet, csak alul-felül 3D
- LibreELEC-et telepíteni kell

Raspberry Pi3 + LibreELEC:
Előnyök:
- Kodi
- Kadenciahelyes lejátszás
- Full HD 3D framepacked kimenet
- HDMI CEC
- Olcsó (kb 12k + microSD kártya kb 1k)

Hátrányok:
- NIncs 4K, HEVC támogatás (HEVC állítólag 720p-ig megy szoftveresen)
- Licenszet kell venni a VC1 és Mpeg2 dekódoláshoz (2-3000 Ft)
- Nincsenek HD hangok, csak 7.1 PCM-be dekódolás
- Komolyabb Kodi skinek döcöghetnek
- LibreELEC-et telepíteni kell
- Nincs saját távirányítója

Himedia Q5/Q10 Pro:
Előnyök:
- Kodi
- Kadenciahelyes lejátszás (kivéve 3D a jelenlegi fw-vel)
- Full HD 3D framepacked kimenet
- HDMI 2.0, 4K60p, HEVC 10 bit, HDR támogatás
- HD hangok
- Imprex 2.0 képjavító
- Android alkalmazások

Hátrányok:
- HDMI CEC nem működik
- Kodi-hoz wrapper kell
- Relatíve drága (45-65k)

Intel alapú mini ITX-es HTPC vagy NUC:
Előnyök:
- Kodi
- Kadenciahelyes lejátszás
- Full HD 3D framepacked kimenet (Csak windows alatt, Kodi MVC bulid-el)
- HD hangok (kivéve DD+)
- 4K támogatás 30p-ig, HEVC támogatás 8 bit-ig (ez a jövőben változni fog a Gen 9.5-ös GPU-val)
- Kodi alatt a legjobb teljesítmény a többihez képest

Hátrányok:
- HDMI CEC nem működik
- Windows-t kell telepíteni és beállítani
- Relatíve drága (kb 50-60k)

[ Szerkesztve ]

(#50924) TCr válasza djnice (#50923) üzenetére


TCr
veterán

Szép összefoglaló.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50925) Multibit válasza djnice (#50923) üzenetére


Multibit
veterán

Kiegészíteném az alábbiakkal

S905-ös box + LibreELEC:
Hátrányok:
- bizonyos esetekben léptetéskor, beletekeréskor hangelcsúszás léphet fel, vagy széteshet a kép

Himedia Q5/Q10 Pro:
Hátrányok:
- a kadenciahelyesség felbontásfüggő

A fenti szoftveres(?) hibákat - remélhetőleg - hamarosan javítják.

[ Szerkesztve ]

(#50926) envagyok válasza TCr (#50924) üzenetére


envagyok
veterán

És igaz :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50927) envagyok válasza djnice (#50923) üzenetére


envagyok
veterán

Én már az xboxos időkben 15 éve rá voltam kattanva az XBMC-re (kodi )

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50928) Patice válasza djnice (#50923) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel alapú gépre miért KELL Windows-t telepíteni? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50929) TCr válasza Multibit (#50925) üzenetére


TCr
veterán

S905-ös box + LibreELEC:
Hátrányok:
- bizonyos esetekben léptetéskor, beletekeréskor hangelcsúszás léphet fel, vagy széteshet a kép

És sajnos ez is igaz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50930) djnice válasza Patice (#50928) üzenetére


djnice
veterán

A 3D miatt, amúgy nem kell, én is Ubuntu 16.04 szerver alatt EGL-es Kodi-val használom. Meg egy átlagfelhasználónak egyszerűbb is.

[ Szerkesztve ]

(#50931) Patice válasza djnice (#50930) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja, tényleg. :R Azt sosem szoktam figyelembe venni, mert kizártam a követelményeim közül. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50932) DoItYourself válasza djnice (#50923) üzenetére


DoItYourself
addikt

:R szakszerű lett, be is linkeltem az S905 összefoglalójába, de mehetne ennek a topiknak az összefoglalójába is, így ahogy van, ha javasolhatok ilyet. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50933) BBéci válasza djnice (#50923) üzenetére


BBéci
titán

A sok pozitív vélemény hatására múlt héten telepítettem a KODI-t, de egyáltalán nem tetszik. Csak azért nem uninstallálom, mert van hely bőven, elfér.
Idegesítő a kezelhetősége, semmilyen szempontból nem jött be. Még a VLC-t is jobban kedvelem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50934) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!
A med8er lejátszóról régebben sok jót hallottam, még manapság is megállja a helyét vagy az áráért kapni már jobbat?

(#50935) BBéci válasza Pharaoh (#50934) üzenetére


BBéci
titán

A kérdésedben ott a válasz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50936) Patice válasza BBéci (#50933) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valószínűleg azért, mert úgy nézed a felületét, mint egy dedikált médialejátszónak.

A Kodi több egy szimpla lejátszó programnál. Ez inkább egy Média Center, amit ízlés szerint testre lehet szabni. Megszokás kérdése.

De üdvözlöm, hogy próbálsz haladni a korral. :D :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50937) TCr válasza BBéci (#50933) üzenetére


TCr
veterán

Mert nem egy szimpla lejátszó, hanem egy frontend médiacenter.
Viszonylag sok beállítás szükséges a kényelmes kezeléshez, kezdve a mappák / megosztások hozzáadásával.
Számomra a kezelhetőségében egyetlen érthetetlen, "idegesítő" dolog van, ez a videó, illetve audio fájlok szeparációja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50938) BBéci válasza TCr (#50937) üzenetére


BBéci
titán

De én semmi mást nem akarok, csak leülni és megnézni egy (két) filmet. Semmire nincs szükségem, csak egy gombra, amivel elindítom.
Igen, az rémesen idegesítő, ugyanezt utálom a Blu-ray lejátszókban is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50939) TCr válasza BBéci (#50938) üzenetére


TCr
veterán

Egyébként én sem akarok ennél többet, viszont a Popcorn A210 sebessége után felüdülés az S905 "platformra" telepített KODI, de hiányosságai vannak ennek is bőven.
Sajnos nincs kompromisszummentesség. Talán egy HTPC lenne az, de azt meg köszi, nem. Többé nem.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50940) BBéci válasza TCr (#50939) üzenetére


BBéci
titán

Maximálisan meg vagyok elégedve a Dune Base 3.0 tudásával, kezelhetőségével. Kép- és hangminőségben vannak nála jobbak, de sokkal több pénzért, például Arcam UDP411, ami okosítva szinte teljes értékű médialejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50941) gyeniko válasza BBéci (#50938) üzenetére


gyeniko
őstag

Akkor marad a Dune, amit sok éve használsz (használunk) nagyon elégedetten.
Csak később olvastam csak reakciódat.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50942) Hyena válasza Joshi (#50856) üzenetére


Hyena
senior tag

Pontosan milyen S905-ot rendeltel 20 euroert?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#50943) Joshi válasza Hyena (#50942) üzenetére


Joshi
titán

Én konkrétan ezt a lejátszót rendeltem ingyenes kiszállítással 20€-ért, de most 23-24€ alatt nem látok. Egyébként már a győri 4-es postán van, csak még nem volt időm érte menni, majd holnap veszem át.

ui.: én innen rendeltem. Nincs vám ~25€-ig.

[ Szerkesztve ]

(#50944) headhunter válasza headhunter (#50803) üzenetére


headhunter
addikt

ZIDOO X9S Realtek RTD1295 Android 6.0 OpenWRT(NAS) TV BOX 2G/16G AC WIFI 1000M LAN HDR USB3.0 HDMI in SATA Bluetooth Media Player...

+ Ajándék Tronsmart TSM01 English Version Air Mouse + Keyboard... [link]

Összesen : 149$, (43.647Ft)

[ Szerkesztve ]

(#50945) Joshi válasza headhunter (#50944) üzenetére


Joshi
titán

Tudsz valami tesztet erről a RealTek chipről? Gondolok itt a kadenciahelyes lejátszásról stb.

ui.: lehet hogy a Mede8er ezzel a chippel fog 4K-ra váltani? :U

[ Szerkesztve ]

(#50946) Beni2360 válasza mayday00 (#50919) üzenetére


Beni2360
félisten

Van a TV mozi opció a beállításoknál? próbáld bekapcsolni állítólag az korrigálja a döcögést.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50947) Beni2360 válasza Joshi (#50943) üzenetére


Beni2360
félisten

Én egy ilyet 15$ alatt vettem és a "vám-áfa" határ 22 € vagy ennél kevesebb a valóságban csak 6000 Ft.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50948) blakey válasza Beni2360 (#50947) üzenetére


blakey
titán

Ha magánemberként adja fel akkor magasabb a határ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50949) Joshi válasza Beni2360 (#50947) üzenetére


Joshi
titán

Megy fel az ára valószínű azért mert kelendő, nincs ebben semmi meglepő. Az Aliról vettem én 50€-ért is cuccot és azt sem vámolták meg, ettől függetlenül ~20€ fölött számítani kell vámra ha az EU-n kívülről rendelünk.

(#50950) Hyena válasza Joshi (#50943) üzenetére


Hyena
senior tag

Alig varom, hogy beszamolj rola :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.