Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) devil-k válasza Imi1981 (#77249) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd ha lesz audio passthrough, akkor lehet beszélni bármi más,
értelmes dologról.

- mozi bolondéria -

(#77252) Imi1981 válasza Hyena (#77250) üzenetére


Imi1981
veterán

Van rá de skineket és sok addont nem lehet telepíteni. Használtam én is rajta ( én fizettem érte itt [link] mert én máshogy nem tudtam megcsinálni) és villám gyorsan működik a kodi apple tv -n ( sokkal gyorsabb mint x96 max plus -on a coreelec), de sajnos nagyon nem teljes értékű kodi. Másik, hogy nem fizetek havonta 1600 körül egy amúgy ingyenes programért.

devil-k
Engem ez nem érdekel. Én csak leírtam saját szemszögemből a kodi -infuse dolgot. De mint írtam ez ízlés és megszokás kérdése. Nekem jobban tetszik és kényelmesebb a kodi. Ennyi. Attól még jó az infuse mert a lajátszással soha nem volt gondom csak nem tetszik és nem kényelmes úgy ahogy a kodi számomra.

[ Szerkesztve ]

(#77253) devil-k válasza Imi1981 (#77252) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy látom ugyanoda lyukadunk ki mindig. Ingyenes legyen és Kodi. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az Apple sosem fog egy teljes értékű Kodit lehetővé tenni az eszközön. Főleg nem ingyen.

Az, hogy téged az audio passthrough nem érdekel, több millió embert viszont igen, akik nem a cicergő bögreszetten moziznának az Apple TV-vel. Hidd el, a többséget meg nem érdekli a Kodi erőltetése az Apple TV-n.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77254) Imi1981 válasza devil-k (#77253) üzenetére


Imi1981
veterán

Én meg nem értem minek állsz belém? Mindenhol ingyenes a kodi! Apple tv-re nincs hivatalosan kodi! Fel lehet tenni ( én ahhoz nem értek meg ha jól emlékszem mac gép kell hozzá) és akkor Apple tv -n is ingyenes csak hetenként kell valamit variálni. De a lényegen nem változtat nekem, ismétlem nekem jobban tetszik a kodi mint az infuse! Majd én eldöntöm, hogy nekem melyik felel meg jobban! Kettő apple cuccom is van de attól még nem vagyok belebuzulva mint egyesek.
Amúgy meg azt írtam a kodi ingyenes így nem fizetek érte 1600 Ft-ot havonta, hogy tudjam használni apple tv-n. Ja és mindezt nem hivatalos forrásból!
Komolyan neked mániád az Apple tv? Nem rosszat írtam róla baszki! Legjobb tv okosító a piacon de attól még vannak dolgok amik nem tetszhetnek benne.

(#77255) devil-k válasza Imi1981 (#77254) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem mániám. Használok Kodit és Apple TV-t is, DE nem akarom egyiket a másikra ráerőszakolni. :)

- mozi bolondéria -

(#77256) Imi1981 válasza devil-k (#77255) üzenetére


Imi1981
veterán

Az első hozzászólásomba ahonnan ez indult ezt írtam : Az lenne a jó ha lenne kodi is Apple tv -n és onnantól mindenki el tudná dönteni melyiket akarja használni.
Itt arra gondoltam, hogy hivatalosan apstore -ból telepíthető kodi. Erőlteti én sem erőltetem csak kipróbáltam. Ha apstore -ból lehetne telepíteni az meg megint nem erőltetés. De mindegy is más a véleményünk nincs ezzel semmi baj csak ne kötekedjünk a másikkal feleslegesen mikor nem kéne.

(#77257) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sajnos azt veszem észre de ha nincs igazam akkor bocsánat, hogy sokszor felmerül az egyéni véleménnyel való szembemenetel egy másik személy irányából. Ez annyira felesleges és elveszi a fontos információk helyét.

Annak örülnék ha van egy ilyen topik vagy fórum arról szólna, hogy az adott eszköz mit tud, milyen új funkciót kapott frissítésben vagy éppen hozott valami anomáliát. Persze amíg nem globális addig csak tapasztalat nem általánosság.

Ha odamegyünk egy általunk kinézett termékhez nem azt tüntetik fel MIT NEM TUD hanem, hogy épp mire képes.

[ Szerkesztve ]

(#77258) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#77257) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem ide akartam írni a korábbi hozzászólásomat de talán itt is megállja a helyét :)

(#77259) kolmi93 válasza djnice (#77213) üzenetére


kolmi93
tag

Sziasztok,
feltettem a 20.5-t AM6b+-ra, de nincs DV
CE-n belül be lehet állítani, hogy milyen HDR formátumokat küldjön ki, ahogy android alatt, ill. azt hogy TV vagy player-led legyen?

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#77260) DroiDMester válasza kolmi93 (#77259) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

bemásoltad a STORAGE mappába a dovi.ko fájlt?

olvasni való hozzá => CE-NG Dolby Vision for G12 boxes

(#77261) zazenke


zazenke
őstag

ugoosra sokat fejlődött a az androidos maven kodi. Korábban voltak vele afr problémák fagyások stb. Most mennek szépen a dolgok csak egy filmmel nem boldogult de azzal a coreelec is csak az utobbi időben bír el normálisan. megy rajta DV , hdr10+ stb . Nem is kell semmi kiegészítést hozzátenni csak beállítani a saját menüjében a dolgokat pl AFR mert az alap beállításon ki van kapcsolva. majd még tesztelgetem mennyire stabil . annak lehet alternativa aki nem akar coreelecet és vagy nem akar a két rendszer közt váltogatni ha akar plexet , embyt , smartube stb is a kodi mellett. omega build 05.04.2024 [link]

(#77262) kolmi93 válasza DroiDMester (#77260) üzenetére


kolmi93
tag

Szia, igen, közben megtaláltam, hogy ez a dovi.ko is kell, köszi, így már működik.

Más:
Régen a jobb fajta VHS és laserdisc lejátszók távirányítóján egy keresőtárcsa, ezt anno nagyon menőnek tartottam, létezik olyan blutooth táv amin van ilyen és működik CE vagy android alatt?
Úgy kerestem hogy “blutooth remote with jog” de eddig nem jártam szerencsével.
CE//Kodi-n lehet valahol állítani, hogy egérgörgő forgatásra mennyit ugorjon?

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#77263) blakey válasza kolmi93 (#77262) üzenetére


blakey
titán

Régen a jobb fajta VHS és laserdisc lejátszók távirányítóján egy keresőtárcsa, ezt anno nagyon menőnek tartottam, létezik olyan blutooth táv amin van ilyen és működik CE vagy android alatt? - hasonlóan működik az Apple TV távja, körbe "tapizod" az ujjaddal és szépen teker az adott irányba. :)
Szerintem a CE/Ugoos irányú kérdéseiddel inkább az Amlogic topikban kéne érdeklődnöd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77264) kolmi93 válasza blakey (#77263) üzenetére


kolmi93
tag

“hasonlóan működik az Apple TV távja, körbe "tapizod" az ujjaddal és szépen teker az adott irányba”
és tényleg, ezt nem tudtam, na valami ilyesmire gondoltam csak android kompatibilisben, köszönöm, szétnézek a másik topikban is

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#77265) viera


viera
őstag

Jelenleg melyik médialejátszóval a legjobb a képminőség?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#77266) koncsik válasza viera (#77265) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

(szerintem) a kijelzőtől is függ, nem biztos, hogy az a lejátszó, ami az egyik kijelzőn a legjobbnak vélt, egy másikon is nyertes lesz... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#77267) péjé válasza viera (#77265) üzenetére


péjé
őstag

Add meg mik az elvárásaid és tuti vmit kidob a gép.

(#77268) gyűrű válasza viera (#77265) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen kijelző / tv és milyen forrásanyagot használva, honnan menne a lejátszás ?

(#77269) viera válasza gyűrű (#77268) üzenetére


viera
őstag

4K OLED TV, 4K filmek a lehető legjobb minőségben.
Remux-ok, iso HDD-ről lenne lejátszva.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#77270) viera válasza viera (#77269) üzenetére


viera
őstag

Azt még kifelejtettem, hogy most Dune Max Vision 4K van amivel meg vagyok elégedve a képminőséget kivéve.
Nem rossz így sem de van mellette 4K Blu-Ray lejátszó is amin szebbek a filmek. Ehhez keresem a lehető legjobb képminőséggel rendelkező médialejátszót. Gondoltam Oppo UDP-203-ra is de ennél kicsit macerásabb lenne a lejátszás merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#77271) djnice válasza viera (#77270) üzenetére


djnice
veterán

Jelenleg a legjobb képminőséget az Amlogic SoC adja, abból is most nagyon jó vétel az Ugoos AM6B Plus CoreELEC-kel.
- Nincs banding, clipping
- Jó minőségű chroma upsampling
- Natív TV-Led mód
- CMv4.0 támogatás
- DV P7 FEL teljes támogatás
- Az összes HD hang támogatása

Az Oppo-nál mindenben jobb, kivéve a BD/UHD menü kezelést, ha az is kell. Plusz ISO-ból, UHD mappából egyelőre nem megy a Dolby Vision.

[ Szerkesztve ]

(#77272) viera válasza djnice (#77271) üzenetére


viera
őstag

Köszi szépen :R
Lehet még várok akkor vele mert jó lenne ha teljesen támogatná a Dolby Vision-t.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#77273) SunMount3r válasza viera (#77272) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát arra várhatsz...

(#77274) DroiDMester válasza SunMount3r (#77273) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne legyetek telhetetlenek!

az OPPO árából kijön 6.db Ugoos AM6B Plus, ennyi kompromisszum köthető, cserébe nem 400.e csak 70.

(#77275) djnice válasza SunMount3r (#77273) üzenetére


djnice
veterán

Miért is? Csak egy DTDL->STDL muxer kellene az ffmpeg-be.

(#77276) Saughassy válasza djnice (#77271) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Mindig elfelejtem, hogy mi van a streaming appokkal. Azok mukodnek korlatozasmentesen?

(#77277) djnice válasza Saughassy (#77276) üzenetére


djnice
veterán

Nem, ez nem az az eszköz.

(#77278) kriess


kriess
újonc

Sziasztok!
Fateromnak szeretnék egy médialejátszót venni.
Nagy "enkór" kalóz. Pendrivera másolja a filmeket és úgy viszi haza.
Szóval a legfontosabb, hogy az ott fellelhető összes hangsávot támogassa mind a magyar mind az angol tekintetében. Képügyileg természetesen amit a tv is tud, azt tudja.
Kivéve a dolby vision, az nem fontos és a streaming szolgáltatók sem.

Hardver:
LG OLED55C2
JBL BAR 9.1

Szeretném a segítségeteket kérni melyik lenne a jó választás.
Nagyon köszönöm előre is.

(#77279) SunMount3r válasza kriess (#77278) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#77280) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
ha amazon fire tv stickre felhegesztem az HBO appot akkor az frissül magától ha kell vagy az újabbat ismét fel kell rakni?
köszi

(#77281) gyűrű válasza péjé (#77280) üzenetére


gyűrű
addikt

nem frissül

(#77282) kezo0 válasza péjé (#77280) üzenetére


kezo0
addikt

ha sikerül valahogy felhegesztened rá, írd meg, hogyan csináltad, mert nekem fel van hegesztve, csak teljesen halott, még navigálni sem tudok a főoldalon. szerencsére nemsokára magyarországon is max lesz belőle, és akkor talán menni fog a max app nálunk is…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77283) péjé válasza kezo0 (#77282) üzenetére


péjé
őstag

Most akkor nem egy az hbo app sem és max sincs perpill?

(#77284) blakey válasza kezo0 (#77282) üzenetére


blakey
titán

Szerintem rosszat tettél fel, Android TV-s verziót kell feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77285) pkaresz válasza kezo0 (#77282) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
A saját topokjából másolom amit én tettem fel annó!
Elötte Uninstalláld a régit!
Üdv: Karesz

https://www.apkmirror.com/apk/warnermedia-direct-llc/hbo-max-stream-hbo-tv-movies-more/
ezt próbáld: 53.20
Én downloaderrel tettem fel.
Megy szépen.

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#77286) gyűrű válasza pkaresz (#77285) üzenetére


gyűrű
addikt

A tv-mről leszedtem a legfrissebbet 54.10.0 ez jó rá tuti.
A zipből az xprole file manager tudja telepíteni az appot, nem kell kicsomagolni...

(#77287) pkaresz válasza gyűrű (#77286) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi! :-)
Még jó a régi, illetve tegnap még jó volt.
Ha nem felteszem ezt!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#77288) pkaresz válasza gyűrű (#77286) üzenetére


pkaresz
senior tag

Most akkor ezt, hogy is kell érteni?
77282

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#77289) divan válasza pkaresz (#77288) üzenetére


divan
senior tag

Nem a jó verziót tette fel.

(#77290) pkaresz válasza divan (#77289) üzenetére


pkaresz
senior tag

Akkor jól értettem!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#77291) kezo0 válasza blakey (#77284) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, este ránézek.
pkaresz, neked is köszönöm.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77292) kriess válasza SunMount3r (#77279) üzenetére


kriess
újonc

Köszi.
2 hülye kérdés még ha szabad.
Ez jó lehet? Vontar X3 S905X3 4/128GB
Ez tudni fogja CoreELEC -el a TrueHD Atmos 7.1 hangsávokat?

(#77293) SunMount3r válasza kriess (#77292) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudni fogja. De minek neked 128GB?

(#77294) kezo0 válasza blakey (#77284) üzenetére


kezo0
addikt

Feltettem a legfrissebb Android TV-s verziót, ez már működik, köszi.
Viszont próbaként több különböző tartalmat is kiválasztottam, és mindet 60p-ben küldi a tévére.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77295) Saughassy válasza djnice (#77277) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Köszönöm, csak megjegyzem lassan. :)

(#77296) Johnny001 válasza SunMount3r (#77279) üzenetére


Johnny001
senior tag

Ezer köszönet, pont ilyesmit vadászok! :))

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#77297) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Sziasztok. Ha már itt is sokan reklámozzák az Ugoos AM6B Plus-t az új CoreElec-el akkor szeretnék pár kérdést feltenni, hátha valaki tesztelt azért rajta korszerű hangokat is, nem csak szinkront.

TrueHD Atmos, DTS-HD:X stabilan működik HDMI passthrough-ban? Olvastam még tavaly, hogy a Homaticson voltak vele bőven problémák. Ugratás, tekerés után is szinkronban marad?

Másik kérdés, hogy croppolt DoVi tartalmaknál a letterbox sávok feketék vagy szürkések?

(#77298) blakey válasza Wade0303 (#77297) üzenetére


blakey
titán

A Homatics és a Ugoos eltérő SoC és kernel, így az egyiken szerzett tapasztalat nem feltétlenül igaz a másikra. Jelenleg (ATV12) Homaticson is rendben van a hang továbbküldése, minden formátummal megbirkózik. Kodival jelenleg nem vettem észre, hogy “ugratás” után ne maradt volna szinkronban a kép és a hang. A “letterbox” sávok feketék.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77299) Csabi1984 válasza blakey (#77298) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én se tapasztaltam hibát (Dune Homatics).

(#77300) Wade0303 válasza blakey (#77298) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nem utaltam rá és nem is gondoltam, hogy a két eszköz garantáltan ugyanúgy működik, csupán jeleztem, hogy milyen információ a felmerült kétségek alapja.

,,Jelenleg (ATV12) Homaticson is rendben van" - A kérdésem CoreElec-re vonatkozik nem ATV-re.

,,A “letterbox” sávok feketék. " - A kérdés csakis DoVi-ra és croppolt (tehát ahol levágták a fekete sávokat a videoról) anyagokra vonatkozik. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a választ erre adtad.

[ Szerkesztve ]

(#77301) blakey válasza Wade0303 (#77300) üzenetére


blakey
titán

CoreELEC alatt nem is tapasztaltam ilyen jellegű problémát Omegát használva. Nexust nem tudom, hosszú ideje nem használom.
A sávok feketék, jóra adtam a választ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77302) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
egy régebbi gt kinget nyúzok de úgy néz ki le kell cserélnem.
mit ajánlanátok ebben az aliexpresszes kategóriában?
coreelec+kodi páros menne rá

lan csatira szükség van, wi nem fontos

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#77303) SunMount3r válasza Bacusuz (#77302) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, mi a gond a GT King-el?

(#77304) Bacusuz válasza SunMount3r (#77303) üzenetére


Bacusuz
őstag

ez megy a családba én meg újítanék

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.