Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) BBéci válasza user137 (#12000) üzenetére


BBéci
titán

Az empéhármakat is letörölted? Úgysem jók semmire, csak a helyet foglalják. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12002) psg5 válasza #75912448 (#11991) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

F.K.T.

(#12003) user137 válasza BBéci (#12001) üzenetére


user137
őstag

sok szar van még a vinyón, de nehogy'má én alkalmazkodjak a géphez, basszus! ;]

btw amióta a WinSxS-t letöröltem (nem egyszerű mutatvány... :C ) azóta minden fain, csak a Compiling Media Library még eltart egy darabig - most reggel otthonhagytam a drágát, h kattogjon. Remélem estére a végére ér (ami erős várakozás, tekintve az iTunes is 1 napig tökölt a Libraryval csak a zenékre).

[ Szerkesztve ]

(#12004) gonger válasza user137 (#12003) üzenetére


gonger
senior tag

ha ugyanezt LAN-on keresztül csinálod, akkor minden gépbekapcsoláskor ugyanennyit kell szüttyögnie, vagy mindig csak az új média fájlokat frissíti be?

(#12005) user137 válasza gonger (#12004) üzenetére


user137
őstag

éntőlem kérdezed, akinek 1 napja van ilyen készüléke? :) elvileg a Library-t csak egyszer kell összehozza, utána már csak update-elget...

(#12006) BBéci válasza user137 (#12003) üzenetére


BBéci
titán

Újabban egy 120 gigás merevlemezre másolom az aktuális néznivalót, azon könnyebb a keresgélés, navigálás, mint a telepakolt másfél teráson.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12007) Dorian válasza BBéci (#12006) üzenetére


Dorian
félisten

Miért könnyebb? Nálam a mappák abc sorrendben vannak, a film első betűjét tudom, abc-t ismerem, képernyőnkénti léptetés lehetséges, telepakolt 2TB-os vinyón is ugyanolyan gyors a navigálás, mint kisebben, vagy félig üresen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12008) Patice válasza Dorian (#12007) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy az aktuális újdonságokat egy külön mappába rakod ideiglenesen. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12009) kmarci25 válasza hunaqua (#11960) üzenetére


kmarci25
veterán

@hunaqua: Még mindig nincs nálad az Egreat? Mennyit szöszmögnek ezek a fináncok már vele? Várom a leírást, értékelést! :)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12010) BBéci válasza Dorian (#12007) üzenetére


BBéci
titán

Nincs mappa, csak 10-12 film, amit megnéztem, rögtön törlöm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12011) Toobee válasza BBéci (#12010) üzenetére


Toobee
veterán

Seedelni ki fog? :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#12012) BBéci válasza Toobee (#12011) üzenetére


BBéci
titán

Figyelmetlen voltál.
Két másfeles csatlakozik a laptopomhoz, a friss néznivalót másolom (nem áthelyezem) a 120 gigásra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12013) Toobee válasza BBéci (#12012) üzenetére


Toobee
veterán

Elnézést, azt nem olvastam.

https://barbieripnk.hu/

(#12014) digikábeles válasza kisgyerek85 (#11980) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én is két lejátszót használok. Egy Samsung bd-d8500-öst, amit főleg HD adások felvételére, dvd lemezek jobb minőségű lejátszására, és smart tévézésre használok. A másik lejátszó egy wdtv 1.5 TB-os vincseszterrel. A két kütyü nagyon jól kiegészíti egymást. Pl. a wdtv nem játszik le dts hangot, a Samsung igen, viszont ez utóbbinak a dvd filmek vincseszterről történő lejátszása okoz gondot.

(#12015) hunaqua válasza kmarci25 (#12009) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia!

A vámolás min. 2 hét (DHL -nél 2 nap volt). Talán a jövő héten megkapom.

De egyébként sem tudnám használni most,mert még vagy 10 napig "nincs" lakásom.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12016) kmarci25 válasza hunaqua (#12015) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a választ, akkor továbbra is várok türelmesen. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12017) erdoke válasza user137 (#12000) üzenetére


erdoke
titán

Windows install a multimédiás háttértáron? :Y

A legjobb aláírás a héten

(#12018) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Megtennétek egy kis szívességet (akinek HiMedia HD560B lejátszója van)?

Megnézné, hogy mennek-e nála a HD560B-n a Youtube videók? Lehet keresni, beadja a találatokat is, de mikor rányomok a lejátszásra, azt írja ki szinte minden videónál, hogy a "A média fájl nem játszható le"...
Még saját magam által feltöltött videónál is ezt írja ki, pedig ott nincs letiltva a mobil eszközön való megtekintés (a Youtube-on).

Hálózati beállítások is rendben vannak, mert akkor keresni sem lehetne...

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond... Már újraraktam a firmware-t, stb., de semmi javulás.

Köszönöm!

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12019) gonger válasza digikábeles (#12014) üzenetére


gonger
senior tag

ez a WDTV nem a live streaming amiről beszélsz ugye? az lejátszik DTS hangot ha jól tudom.

(#12020) gulyasa


gulyasa
őstag

(Ha a HTPC vonalat nem néznénk) tudnátok-e ajánlani olyan médialejátszót, amely problémamentesen le tudja játszani a "butítatlan" full HD 3D ISO-kat?

(Asztali blueray lejátszóra csak a legvégső esetben fanyalodnék, mert blueray lemezt sosem fogok venni és amúgy is a lemezmentes filmnézés híve vagyok, amit megnézek, azt törlöm is, nem gyűjtögetem. Bár jelenleg az asztalik BD lejátszók közül sem tudnám, melyik lenne jobb a céljaimnak.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12021) gbors


gbors
nagyúr

megfuttattam a folyamatos audio-lejátszás tesztet az Xtreamer Sidewinder 2-n. igen sajátos eredménnyel:
- akár a file-okat táraztam be, akár a playlistet, mindenképpen felszedte mind a 6 tracket
- és mindegyik esetben 2 másodperces szüneteket iktatott két track közé
- a teszt azonban tovább tartott, mint gondoltam - amikor kiléptem a lejátszóból a főmenübe, akkor nemes egyszerűséggel lefagyott az egész lejátszó. ez persze lehet véletlen egybeesés is, de miután az elmúlt fél évben egy ilyet sem csinált, erősen kétlem.

mivel firmware-t nem frissítettem rajta, és nekem 3.0.8 van, míg a legújabb a 3.0.12, lehetséges, hogy azóta jobb lett. mindenesetre legalább kezdem sejteni, mi áll a lejátszó sok helyen olvasott lefagyásos gondjai mögött...

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#12022) tarkatehen válasza gulyasa (#12020) üzenetére


tarkatehen
tag

Realtek 1186DD chipes lejátszók tudják jelen pillanatban. Egreat R6S pl hibátlanul játsza, nagyon sokat játszok le rajta BD 3D iso-t.

(#12023) dh66e válasza gonger (#12019) üzenetére


dh66e
veterán

Ő az első szériás WDTV-ről beszél(2008) ott még gond volt a dts.

(#12024) gulyasa válasza tarkatehen (#12022) üzenetére


gulyasa
őstag

Hmmmm nem rossz... Külön pont az USB3-ért.
Erre már talán lecserélném a WD Live-omat - a szépséghibája, hogy Magyarországon nem kapható, csak ebay-en tudnám beszerezni.
De majd észben tartjuk ezt a chip-et.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12025) tarkatehen válasza gulyasa (#12024) üzenetére


tarkatehen
tag

Egyelőre nem forgalmazzák MO-on. Lehet kapni itthon az Xtreamer Prodigy-t ami tudja a BD 3D iso lejátszást, de nem sok jót hallottam róla.

(#12026) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Megjött a Dune HD TV101 :) Hát elfér bárhol:)
Hogyan tudom elérni, hogy ne csak a C:-n lévő videókat lássa, hanem egy másik partícióét is?

F.K.T.

(#12027) DBC


DBC
tag

Sziasztok!
Az LG oldaláról lenne fontos, hogy letöltsek egy firmware filet az XF1-hez, zippelt.
http://www.lg.com/uk/support-product/lg-HXF1P50FB#
ha a termék oldala jönne be, akkor a drivers / 2.7
hiába töltöm le más és más gépen mindenhol crc hibával visszadob.
tudnátok segíteni esetleg?
apropó, hová lett az XF2? :(

(#12028) Patice válasza psg5 (#12026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Oszd meg a többi partíciót is.

Win7-ben:

Sajátgép --> Jobb klikk a meghajtón --> Megosztás ezzel --> Speciális megosztás --> OK

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12029) psg5 válasza Patice (#12028) üzenetére


psg5
veterán

Igen ezt megcsináltam, de mégsem...

F.K.T.

(#12030) Patice válasza psg5 (#12029) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune-ben a hálózat hogy van beállítva? SMB gyors megosztás?

Restart?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12031) Cölöp válasza Patice (#12030) üzenetére


Cölöp
tag

Patice: Ha sikerült letesztelned a Dune TV 301 új firmware-ét a HD flac-kal, akkor írd le a tapasztaltaidat légszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#12032) Patice válasza Cölöp (#12031) üzenetére


Patice
Topikgazda

Épp levelezésben vagyok a Dune Supporttal ez ügyben.

Az új firmware-rel (06.08) legalább már megjelennek a HD FLAC-ok az optikai digit kimeneten de még erőteljesen szaggatnak. Próbáltam belső HDD-ról és hálózatról is de ugyan az a helyzet.

Ami hasznos infó a support leveléből: optikai kijáraton a hang 24/96-ban van maximalizálva (ez szerintem egyáltalán nem nagy probléma), ezért a kimeneti mintavételi frekvenciát is erre érdemes állítani.

Ma délután teszteltem, elsőre simán vitte a HD FLAC-okat belső HDD-ről, aztán amikor hálózatról próbáltam már nem volt okés, és ezután már a belső HDD-ről sem tudta.

Érdekes.

Supportnak leírtam mindezt.

Várom a válaszukat. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12033) psg5 válasza Patice (#12030) üzenetére


psg5
veterán

Dune-ban mindkettőt be van állítva (alapból felajánlotta) az smb- nél semmit nem lát, az upnp nél van, hogy csak a C- lévőket, a képeket látja az F-ről is.
Újraindítottam a gépet is és áramtalanítottam a Dune-t is, még mindig nem.

F.K.T.

(#12034) psg5 válasza psg5 (#12033) üzenetére


psg5
veterán

Na úgy tűnik megvan.
Win 7 -ben a legegyszerűbb, ha másik partíción lévő mappára jobb klikk, aztán felvétele könyvtárba (így hozzáadja a C:-n lévő könyvtárhoz, másolás nélkül), így már látja a Dune.

F.K.T.

(#12035) Gombinyó válasza psg5 (#12034) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem azért nem ment eleinte a SMB megosztás, mert ékezet volt a számítógép nevében. Átírtam és azóta lát mindent.

(#12036) psg5 válasza Gombinyó (#12035) üzenetére


psg5
veterán

Nekem is ékezetes.
De az átnevezés az eléréseknél, utána nem okozott gondot?

Átneveztem, nekem így nem volt változás.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12037) Gombinyó válasza psg5 (#12036) üzenetére


Gombinyó
őstag

Mármint mire gondolsz? A többi hálózati eszközre?
Maradt ékezet nélkül a gép neve amin a filmeket tárolom. Csak így megy nálam a SMB Dunevel.

(#12038) psg5 válasza Gombinyó (#12037) üzenetére


psg5
veterán

Most elvesztettem a fonalat :)
Sajátgép, számítógép (win7 alatt) helyi lemez , partíció... mit neveztél át ékezet nélkül?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12039) Gombinyó válasza psg5 (#12038) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#12040) psg5 válasza Gombinyó (#12039) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Értem. Nos ez nekem is ékezetmentes :)

Hát marad a könyvtárba való megosztás.

F.K.T.

(#12041) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Keresek valami nagyon basic (akár használt árfekvésű) lejátszót max. 720p-re, erős n-es Wi-Fi-vel, stabil szoftverrel, jó feliratkezeléssel. O!Play Air-en kívül szóbajöhet még más? Azt 15k körül találni használtan, ennél többet nem szánok rá.

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#12042) psg5 válasza psg5 (#12040) üzenetére


psg5
veterán

Bár jó lenne, ha az smb vel is látná a mappákat a dune...
A gépet látja, de a mappákat nem.

F.K.T.

(#12043) psg5


psg5
veterán

Dune 101 nem látja az olyan mappát, melyben iso képfájl van.
Miért?

F.K.T.

(#12044) psg5


psg5
veterán

Csak videó fájlokat listáz az upnp kapcsolattal, lehet valahogy mégiscsak kellene az smb-t beállítani, akkor talán mindent látna...
Kérlek segítsetek.

F.K.T.

(#12045) Patice válasza psg5 (#12044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Firmware frissítés volt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12046) psg5 válasza Patice (#12045) üzenetére


psg5
veterán

Nem. Tegnap jött frissen a lejátszó, ekkor is kellene frissíteni?

110923_1710-es a firmware

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12047) psg5 válasza Patice (#12045) üzenetére


psg5
veterán

Amiket a dune talál firmware, mind béta verzió, azokat is szabad?

F.K.T.

(#12048) Dorian válasza psg5 (#12047) üzenetére


Dorian
félisten

szabad

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12049) psg5 válasza Dorian (#12048) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, már tölti, bár ha jól látom ehhez a legújabbhoz (120608_1421_beta) meg még nincs magyar nyelvi fájl. Vagy jó hozzá a dunebase-ról letöltött 120531_2200 nyelvi fájl?

F.K.T.

(#12050) Dorian válasza psg5 (#12049) üzenetére


Dorian
félisten

Semmi értelme a magyarításnak, ennyit mindenki tud angolul. A legtöbb szakmai kifejezésnek meg nincs is magyar megfelelője.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.