Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Joshi válasza zacsek21 (#49900) üzenetére


Joshi
titán

Jó helyen jársz és mindenképpen egy hálózati médialejátszót kellene venned. A kérdés hogy mennyit költenél rá. Olyan 40-50k (új) környékén egész jó lejátszók vannak és megfelelnek a kor követelményeinek, ennél olcsóbban csak kompromisszummal tudsz venni lejátszót még használtból is.

Amit én preferálok az FHD felbontáshoz egy Mede8er Med600 de csak használtan ~30-35k-ért. Esetleg ugyancsak használtban Dune és Popcorn lejátszók habár én biztosan nem adnék annyit értük.
Aztán vannak FHD ARM procis Androidos kütyük amiért én egy petákot se adnék, de lehet hogy neked megfelelne.
Ha újban gondolkozol akkor Himedia Q5 Pro ami már 4k és a jelenlegi legfejlettebb lejátszó ami 50k. A Q5 Pro még nehezen beszerezhető mivel nagyon friss termék.

ui.: most próbáltam ki a hálószobában lévő Asus Oplay HDP-R1-et hálózatról, és simán viszi a BD50 iso filmeket. Egy baj van, hogy ez még nem tud 3D-ét.

(#49902) serius


serius
csendes tag

Sziasztok!

Olyan lejátszót szeretnék vásárolni, ami:
- Meglévő NAS-ról NFS vagy SMB protokollon keresztül képes lejátszani a NAS-on lévő filmeket (nem fogok rá USB-s vinyót dugni, minden film rajta van a NAS-on, onnan kellene játszani)
- Csont nélkül viszi a 3D-s BD25 vagy BD50 ISO-kat
- 4k nem kitétel de előny :)

Ezzel szemezgettem: Mede8er
De nem tudom, hogy ez tud-e lejátszani NFS / SMB keresztül... minden esetre az 5év gari meggyőző

"... Nem az számít, hogy mennyire vagy jó gitáros hanem, hogy mennyire vagy király." - Slash

(#49903) galaxys80 válasza serius (#49902) üzenetére


galaxys80
veterán

NFS és SMB keresztül is tökéletesen játszik a Mede8er.

(#49904) Blaise válasza serius (#49902) üzenetére


Blaise
veterán

Elég régi már ez a cucc, ha kicsit jövőállót akarsz, akkor Popcorn VTEN, némileg drágább, de folyamatosan jönnek hozzá az új fw-k, 4k-t is viszi ha h265 kódolású.

(#49905) zacsek21 válasza Joshi (#49901) üzenetére


zacsek21
tag

ezek szerint az asustor saját rendszeréröl nem fogja lejátszani a bd3disokat? mert az is kodit használ vagy nincs összefüggésben a kettö? ujban gondolkozom 50-70 rugoig ér a dolog! köszönöm a választ :C

(#49906) Joshi válasza zacsek21 (#49905) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom olvass utána, de az biztos hogy egy két lemezes NAS-ért én biztos hogy nem adnék 130k-t még ha van benne htpc funkció akkor se. Ennyi pénzből kijön egy jobb 4k médialejátszó + egy olcsóbb NAS.

(#49907) serius válasza Blaise (#49904) üzenetére


serius
csendes tag

Nézegettem azokat is, de ahogy mondod az már elég drága.
Mennyire stabil a rendszer egyébként ezeken a lejátszókon?

"... Nem az számít, hogy mennyire vagy jó gitáros hanem, hogy mennyire vagy király." - Slash

(#49908) zacsek21 válasza Joshi (#49906) üzenetére


zacsek21
tag

olvasnéh én de az angol nem igazán megy a forumok között meg az elmult napokban totál elvesztem igy gondoltam felteszem a kérdésem. egyébként van ithon egy Google Android TV MINIX Neo X8-H Plus + A2 Lite ilyenem ha esetleg valaki érdekel vagy kilehet belöle hozni valamit h a célnak megfeleljen... az asustor meg igazábol kielégiti az igényeim és még többet is.... számomra nem volt annyira megterhelö egy ekkora összeget kifizetni még akkor sem ha esetleg nem használom ki teljesen. a héten megérkezik valoszinüleg akkor majd kitudom probálni h játsza e a bd3diso-kat ha nem akkor marad egy mediaplayer amibnék nem szempont a 4k csak az összes manapság menö formátum és az emlitett isok. semmi extra funkcio nem kell igazábol...lehet bennthagyon a másik laptopot a rendszerbe és az lesz a medialejátszo...

[ Szerkesztve ]

(#49909) TCr


TCr
veterán

Srácok, picit még félOFF-olok, mert a NAS topik nem igazán pörög.

Zyxel NAS326-ban is lehet a ventilátort halkabbra cserélni?
Azt olvastam róla, hogy kisebb és hangosabb a gyári ventije, mint az NSA325v2-nek, viszont a 2,5" HDD miatt csak az előbbi jöhet számításba, ráadásul most akciós + ingyen szállításos az edigitalnál.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49910) Blaise válasza serius (#49907) üzenetére


Blaise
veterán

Drága, de a Mede8er már most kuka, hogyha a 4k és h265 szempont lesz bármikor is.

Elég stabil, a Popi most adott ki egy új béta firmware-t az új Sigma SDK-ra építve, meglehetősen agilisek lettek, több mint 20 fw update jött ki 1,5 év alatt.

(#49911) Joshi válasza TCr (#49909) üzenetére


Joshi
titán

A kép alapján lehet cserélni, már csak az a kérdés hogy kitudod-e várni a gari végét. :D

(#49908) zacsek21 Azt megértem hogy vásárlás előtt kérdez az ember információ szerzés céljából, de azt soha nem értettem meg hogy ha valamit már megvett az illető akkor miért nem próbálja ki? :F :O

(#49912) SunMount3r válasza Blaise (#49910) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ True HD, Atmos, DTS-X hiánya miatt sem ajánlott már...

(A hangformátumokat mindig kihagyjátok a felsorolásokból...) :N

(#49913) zacsek21 válasza Joshi (#49911) üzenetére


zacsek21
tag

kiprobálom ha érkezik :D addig meg nézelödök és infrmálodok arra az esetreha nem klappol a dolog h mi az amit rendeljek ne akkor keljen majd lesnem...

(#49914) Joshi válasza SunMount3r (#49912) üzenetére


Joshi
titán

Csak az Atmos és a DTS X-et nem tudja, de ha nincs kiépítve az ehhez szükséges hangszórók akkor úgy is mind1, mert ettől még a core megszólal. ;) Az Atmos core-ja True-HD a DTS X-é pedig DTS-HD Master Audio. Vagyis ezeket még tudja hivatalosan a Mede8er, de a core az valójában az 5.1-es DD és DTS core

(#49915) Dorian az meg a másik. :D

[ Szerkesztve ]

(#49915) Dorian válasza SunMount3r (#49912) üzenetére


Dorian
félisten

? Mede8er nem tud True HD-t?
Ill. miért is kell tudnia? Miért nem elég, ha csak bitstream formában továbbítja az erősítőnek, ami majd úgyis kódolja?

(Amúgy nagyon úgy tűnik, hogy az új hangformátumok "előnye" csupán az újabb pénzlehúzás)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49916) SunMount3r válasza Joshi (#49914) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, ezek felett elsiklottam... :U

Nekem is csak kb. 2 hét múlva jön meg az első media player-em, nem vagyok még eléggé tájékozott és gyakorlott a témában, de csak segíteni akartam...

[ Szerkesztve ]

(#49917) galaxys80 válasza Joshi (#49914) üzenetére


galaxys80
veterán

Én azon mosolygok mindig nagyokat mikor megveszi valaki a leghiberszuperebb,legeslegújabb lejátszót, hogy mindent tudjon, aztán agyontömörített mkv-t néz (4K-ban is) és tejfölösdoboz egybehangszórókon szólaltatja meg. :D

(#49918) SunMount3r válasza Dorian (#49915) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(Amúgy nagyon úgy tűnik, hogy az új hangformátumok "előnye" csupán az újabb pénzlehúzás)

Egyetértek, írtam már erről több cikk kapcsán is. Csak a fenti lehetőségekkel nem voltam teljesen tisztában, ezért is írtam azt amit. Pl. mikor kijött a True-HD és nem tudta az MPHC-sem, akkor azzal lejátszva nemes egyszerűséggel néma volt a film. Ilyen viszonylatban gondoltam el ezt a media playerek-nél is... Ráadásul a MPHC ugye csak szoftveresen intézi a dolgokat, ezért az update-elhető, egy média player-ben viszont ez egy kicsit bonyolultabb, gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#49919) TCr válasza Joshi (#49914) üzenetére


TCr
veterán

Az én PCH A210-em tök néma, amikor Atmos-os DTHD-re kapcsolok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49920) Joshi válasza galaxys80 (#49917) üzenetére


Joshi
titán

Azzal nincs baj hogy vásárláskor a legfejlettebb lejátszót veszi meg az ember, később jól jöhetnek a ma még kihasználatlan funkciók. Anno a Mede8er is fejlett lejátszónak számított megfizethető áron. Egyébként meg FHD filmet is kódolhatnak H265-ben miért ne?

(#49919) TCr HDMI kábelen keresztül? Az Atmos az Dolby Digital, a DTS-HD Master Audio az más cég nem kompatibilis egymással. Olyan nincs hogy DTHD. :B Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#49921) TCr válasza Joshi (#49920) üzenetére


TCr
veterán

HDMI-n, persze.
DTHD alatt a Dolby TrueHD-t értettem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49922) SunMount3r válasza SunMount3r (#49918) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja és arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van "röptibe" hozzá egy normális házi mozi erősítője is, amire ki tudná küldeni a hangot (enyhén szólva), sőt inkább valószínűbb, hogy ha előbb veszi a media player-t, akkor még erősítője a fasorba sem volt addig... És van akinek kezdetben az is elég kiadás, nemhogy még egy 100+K-s erősítőt is egyből besuvasszon mellé.

Pl.: speciel én még egy jó darabig elégedett leszek azzal is, ha a Q10 Pro RCA kimeneteire kötött aktív 13K-s Genius hangfalpáron szólnak a hangok...

[ Szerkesztve ]

(#49923) Joshi válasza TCr (#49921) üzenetére


Joshi
titán

Olvass utána popi fórumban lehet hogy valami beállítás probléma csak.

(#49922) nlpK ha nincs erősítőd és hangfal szetted akkor kb mind1 hogy milyen lejátszót veszel a hangformátum támogatottságot illetően. Persze ettől még érdemes lehet megvenni a jobb lejátszót, mert ki tudja mikor fejleszt az ember.

[ Szerkesztve ]

(#49924) TCr válasza SunMount3r (#49922) üzenetére


TCr
veterán

Azért nem tudok ezzel a feltevéssel egyetérteni, mert az erősítők ugyebár jóval korábban megjelentek, mint az asztali lejátszók.

Sima DTS és DD - DVD korszak
HD hangok - Blu-Ray korszak

Nem feltétlen az a sorrend, hogy valaki médialejátszóhoz veszi a zajkeltőt, hanem sokkal inkább fordítva, ugyanis az erősítő megléte erősen indokolt lehet a korábbi lejátszóeszközök (DVD, BD lejátszó, PC) miatt is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49925) SunMount3r válasza TCr (#49924) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, mondjuk egyrészt lehet hogy túl általánosítottam magamból kiindulva, másrészt viszont én már a DVD és Bluray korszakon is úgy vagyok túl, hogy se (asztali) DVD lejátszóm, se Blu-ray lejátszóm nem volt még soha, nemhogy erősítőm. Sőt még a VHS magnó idejét is átéltem gyerekként és akkor se volt még az se. És lehet, hogy vannak még így egy páran.

Harmadrészt, te nem gondoltál a "friss" userekre sem, akik vagy az előbbiek, vagy a koruk miatt, szintén most vennék életük első (akármilyen) lejátszós ketyeréjét, nekik pedig eléggé sanszos, hogy az erősítő még az ablakon se szagolt még be soha... Annak a lgikája meg szerintem azért eléggé megállja a helyét, hogy ha már -akármilyen szintű- házimozit akarok fejleszteni, akkor előbb a "képkeltőt" veszem meg és csak utána a hangkeltőt.

De ezen szerintem felesleges vitatkozni, részben mind -ben lehet igazság, csak akkor fog kiderülni, hogy melyik eset nyeri orrhosszal a futamot, ha lennének erről ilyen egzakt statisztikák (amikben amúgy szintén nem hiszek, de ez más tészta).

[ Szerkesztve ]

(#49926) TCr válasza SunMount3r (#49925) üzenetére


TCr
veterán

De, gondoltam, viszont én nem általánosítottam, inkább csak az arányokat billentettem át a másik oldalra.
Azt viszont nem értem, hogy ha valakinek "nincs igénye" normális házimozi szettre, vagyis a jobb hangra (félre ne érts, a legkisebb mértékben sem rosszindulatból írom!), akkor annak miért nem elég mondjuk a tévéjének a beépített lejátszója + egy 2,5" külső HDD? Ennek fényében minek egyáltalán a formátumtámogatáson (újabb formátumok) rugózni? Eleve felesleges a virágboltban olyan "rilizt" vásárolni, amelyek HD hangokat, vagy esetleg a vadonatúj Atmos és X hangokat tartalmaznak, hiszen megtalálhatók ugyanazon produkciók "hagyományos" változatai is.

UI (mert látom, hogy szerkesztettél)

Nem vita ez, szerintem csak egy egészséges eszmecsere.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49927) SunMount3r válasza Joshi (#49923) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor azt mondod, hogy -elviekben- bármely 20K-s Androd Box, ami tudja elvileg a core formátumot, annak a rendje és módja szerint le is kell tudnia játszania az Atmos-t és a DTS-X-et is, mivel "simán" le tudja belőlük választani? Gyakorlatban is így van? :F

[ Szerkesztve ]

(#49928) SunMount3r válasza TCr (#49926) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért is? Első szempont pl. nekem a jobb képminőség, kadenciahelyesség, BD iso, 3D iso, HEVC támogatás. Azért azon nem sokan vitáznának itt, hogy ezekben mi és mekkora az előrelépés egy normális media player és a TV-k saját lejátszója között...

"Normális házi mozi szett"= jobb hang?! :F Mert az imént felsoroltak alapján ez nálam elsőnek inkább a képnél kezdődik.

"nincs igénye"= Ez sem tudom honnan jött az általam írottak kapcsán (de nem vettem magamra). Pont azt magyaráztam, hogy az első lépés a lejátszó és aztán -ahogy az élet megengedi- jöhet majd a többi. De amúgy én a hangok terén el vagyok/leszek az általam említett megoldással, az is óriási előrelépés a TV saját lejátszójából a saját hangfalain keresztül megszólaltatott hanghoz képest. Azt hiszem ezt is felesleges elvitatni.

(Amúgy meg: próbálj egy középkategóriás TV lejátszójával elindítani egy Atmos hangsávos videót, hát sok szerencsét hozzá...) :N

[ Szerkesztve ]

(#49929) serius válasza SunMount3r (#49928) üzenetére


serius
csendes tag

Igazság szerint, most lett meg az első projektor + vászon párosom.. Eddig TV-n játszottam NAS-ról a filmeket. A hangért pedig egy 3D BluRay 7.1 házimozi szett gondoskodik. Persze fényévekre van még ez az "igazi" hangrendszertől. Az első lépés a kép volt, most jön a lejátszó, aztán majd csak ha kiköltöztem a panelből, akkor jönnek a hangfalak :)

"... Nem az számít, hogy mennyire vagy jó gitáros hanem, hogy mennyire vagy király." - Slash

(#49930) dfens


dfens
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit OFF topic, bocs, de a segítségeteket szeretném kérni. Samsung LED TV beépített médialejátszóját használom, pendrive-on nézem a filmeket. És van amikor megakad a film, majd a következő filmre ugrik és kezdi lejátszani. Ez mi miatt lehet? A film bitrátája nagyobb mint a pendrive olvasási sebessége?

Köszi előre is!

(#49931) dh66e válasza dfens (#49930) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet ludas a pendrive is vagy a samu lejátszója,de inkább a samu tv topikban kérdezz rá

(#49932) dfens válasza dh66e (#49931) üzenetére


dfens
csendes tag

köszi

(#49933) Chrys_ válasza dfens (#49930) üzenetére


Chrys_
addikt

Ilyenkor tölti le az újabb adag reklámot a Samsung szerverekről, csak még nem kezeli rendesen a FW ;] Ezek lesznek majd beszúrva a filmekbe, mintha TV-znél :D

(#49934) SunMount3r válasza Chrys_ (#49933) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Persze tudom, csak vicc, de épp ez az: A Samu TV divíziója már épp eléggé kitolta a pofátlanság határát a "önkéntes kényszerből jóváhagyott" (persze) kémkedős SMART rendszerével, egy ilyen új "5-let" már végképp kivágná a biztosítékot... (Bár ahogy, a cikkek címet olvasom itt a PH, a FB-vel kapcsolatban is stb., sose lehet tudni meddig mennek el a cégek a marketinges gátlástalanságban manapság...) :(

[ Szerkesztve ]

(#49935) Phülöp válasza SunMount3r (#49934) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyira nem is új az ötlet:
[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49936) Hyena válasza zacsek21 (#49905) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem van 1 Asustor Nasom is es valoban nem tud lejatszani 3D blu ray iso-t, de ez nem a Nason mulik hanem a Kodi nem kepes ra (qnap nason is van Kodi az sem tudja, illetve az rpi sem, es tudomasom szerint a Himedia Q5, Q10 is csak a wrapperrel tudja).
A fent leirtak csak a jelenlegi 16-os vagy regebbi kodira vonatkoznak mivel elerheto mar olyan 17es alfa alapotu Kodi pl rpi2re ami lejatsza a 3d blu ray isot. (a 2d blu ray iso mukodik jol)
Tudomasom szerint a ennek a jelenlegnek inkabb jogi mintsem szoftveres vagy hardveres akadalya van, lehet , hogy majd a 17es vegleges Kodiban mar benne lesz fixen ez a kepesseg.
Egyebkent teljesen elegedett vagyok a NASon futo Kodival, szerintem jobb megoldas mint egy kulon olcso nas, es egy mediaplayer mar csak ha a taviranyitok szamat tekintjuk is :) .
Ettol fuggetlenul amint lehet veszek 1 Q5 Prot pusztan kivancsisagbol...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49937) blakey válasza Hyena (#49936) üzenetére


blakey
titán

A Kodi (16.1) lejátsza a 3D ISO-t csak 2D-ben. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49938) Beni2360 válasza blakey (#49937) üzenetére


Beni2360
félisten

+1 , így igaz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49939) SunMount3r válasza Phülöp (#49935) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No comment... "Családi videók nézegetése közben" képzeld el ezt, hogy 5 perc után be tolnak egy tetszőleges "csapágy gyáras" reklámot (és most direkt nem "pikánsabbat" írtam, pedig abból is rogyásig van főleg)... (Noooormális?! :(( ) Akkor egyel több ok, hogy miért ne frissítsek firmware-t és ne csatlakozzak vele a netre se, soha ebben az áldott életben...

De még szerencse, hogy az userek a cikk szerint is "panaszkodnak"... És?! Eddig mi volt a sok panasz kimenetele?! Úgy látszik egy szint és inger küszöb után a fórum-okra írás, meg az ügyfél szolgálathoz intézett E-mail-ek már nem elegendőek... Ide is eljutottunk?! Komolyan, pedig még csak 2016-ot írunk (Emberek!), ezt még én se jósoltam volna meg... Komolyan ennyire "süket" (már elnézést) lenne a világ? És mi lesz a következő lépés?

Csapongás Off... De azért van itt min gondolkodni jócskán... :(((

(#49940) Chrys_ válasza blakey (#49937) üzenetére


Chrys_
addikt

Vicc. Tényleg ilyen szar? Azt hittem, megy rendesen az új verziókkal.

(#49941) blakey válasza Chrys_ (#49940) üzenetére


blakey
titán

Nagyon durva. :) De mi a sz@r szerinted? Ennyit tud jelenleg, nem is értem a felháborodást.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49942) DoItYourself válasza blakey (#49941) üzenetére


DoItYourself
addikt

"nem elég, hogy ingyen van, még szar is"
:D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49943) Chrys_


Chrys_
addikt

Az aztán teljesítmény, hogy 3D forrást 2D-ben le tud játszani. Komoly sw, mégis meggyűlik a baj ezzel. A kis szirszar eredeti lejátszók meg viszik rendesen. Hát az bizony ebből a szempontból 2016-ban szar, teljesen mindegy, hogy ingyen van-e vagy fizetni kell érte. Ráadásul a KODI nem is egy új program.

(#49944) Hyena válasza blakey (#49937) üzenetére


Hyena
senior tag

Nnna igen, de a kollega gondolom 3d-ben nezne a 3d ISO-jat ha mar egyszer 3D :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49945) csabi63 válasza Chrys_ (#49943) üzenetére


csabi63
senior tag

A Kodi nem azért nem játssza le, mert hülye. Azért nem, mert a 3D licenc pénzbe kerül. Össznépi felháborodás lenne, ha a Play Store-ban fizetni kellene érte. Eltűnne itthon is a nagy rajongótábora, ha csak 100 forintba kerülne. :D
Az én véleményem, hogy ingyenes szoftvert lehet szidni, de nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#49946) Joshi válasza SunMount3r (#49927) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de nem elviekben hanem gyakorlatilag is. :D
Letöltöttem Dolby Atmos és DTS X demo anyagokat innen, pontosan ezeket a fájlokat:
dolby_horizon_lossless-DWEU.m2ts
dts_listen_x_long_lossless-DWEU.mkv

Az anyagok a Mediainfo alapján is megfelelnek az Atmos és DTS X követelményeinek.

Egy Mede8er MED600-al és egy Asus Oplay HDP-R1-el próbáltam ki, az Asus a True-HD és DTS-HD Master Audiot sem tudja. :N

Asus a Dolby Atmosnál nem Dolby Digitálban szólalt meg, hanem MLP/PCM tömörítetlenben. Az erősítő ezt Pure Audiónak írja.
Asus: link1, Link2
Mede8er: Link1, Link2

Ugyan ez DTS X-el.
Asus: Link1, Link2
Mede8er: Link1, Link2

Remélem kimerítő választ adtam mindenre, de ezt mindenki ki tudja saját maga is próbálni. :D
Végszóként annyit, hogy nem kell tudnia a lejátszónak a legújabb HD hangokat, mert a Core akkor is megszólal, direkt így lett kifejlesztve a többcsatornás hang.

[ Szerkesztve ]

(#49947) SunMount3r válasza Joshi (#49946) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor részben tévhitben voltam ennek kapcsán az elmlített MPHC-s és a TV-mmel tapasztalt eset miatt.
(Elég bonyolult ez a dolog egy szinten.) De pl. akkor ha "nyersen" kötök ezekre a lejátszókra egy pár aktív hangfalat, akkor is meg fog szólalni? Vagy, ha közvetlenül a TV-re megy a hang a HDMI-n, akkor is lesz hang?

Arra az esetekre gondolok, amikor nincs a láncban semmilyen erősítő se...??? :F

(#49948) TCr válasza SunMount3r (#49947) üzenetére


TCr
veterán

Akkor a lejátszót át kell állítani, hogy az dekódoljon és ne a "nyers" hangot továbbítsa dekódolásra.
Sztereó lesz a végeredmény.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49949) dfens válasza Chrys_ (#49933) üzenetére


dfens
csendes tag

köszi!

(#49950) Joshi válasza SunMount3r (#49947) üzenetére


Joshi
titán

"De pl. akkor ha "nyersen" kötök ezekre a lejátszókra egy pár aktív hangfalat, akkor is meg fog szólalni? Vagy, ha közvetlenül a TV-re megy a hang a HDMI-n, akkor is lesz hang?

Arra az esetekre gondolok, amikor nincs a láncban semmilyen erősítő se...???"

Van egy Thonet & Vander aktív hangfalpárom majd azzal a hétvégén kipróbálom. :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.