Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) jpeetr válasza TCr (#999) üzenetére


jpeetr
aktív tag

ki tudja :) lehet, hogy még egy zx spectrum is lapul nála valahol :P

(#1002) metron


metron
tag

Koszi Mindenkinek!:)
NA igy mar lejott a DuneX. Ha a weboldalukon klikkelgetek, akkor semmi, ha kezzel beirom a /downloads-t akkor latom a kulonbozo verziokat. De igy a linken keresztul egyszeru volt.
Ja valoban mac-em van, de a win is elmegy rajta. Szerencsere nincs nagy szuksegem ra:) De gondoltam, ha a DuneX nem megy akkor konyebb ellenallas iranya a Zappiti. De akkor maradok a mac-es verzional..
(Egy olyan ZX spectrum jo volna:), sajna nincs)
Nu majd irok hova jutottam:)

(#1003) TCr válasza metron (#1002) üzenetére


TCr
veterán

Élménybeszámolót, jó és rossz tapasztalatokat várunk! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1004) metron válasza TCr (#1003) üzenetére


metron
tag

Fentebb mar irtam:)
Elonye nyilvan az, hogy latvanyosan jobb a kepe mint, mondjuk mac-rol lejatszva kulonbozo sw-es lejatszokkal. 24p-s filmek total simak, riccenes nelkul, kevesebb kepzaj a feketeken. NAgyon egyszeru es kenyelmes kezelni, eddig mindent lejatszott (jo beallitasnal). Tetszik akijelzoje, tenyleg el lehet navigalni vele TV bekapcsolas nelkul zenehallgatashoz.
HAtrany, hogy szamomra a halozatos hozzaferest nehez volt beallitani es a user manual elegge gyengecske. Nem egy olyan termek amit hazaviszel, radugod a halozatra es megy:) BAr ha mindent ramasolsz a belso hdd-jere akkor nem kell vackolni vele.
Az artworkos beallitasokra meg mindig nem volt idom, talan most hetvegen.

(#1005) Peak válasza metron (#1004) üzenetére


Peak
addikt

Sziasztok!
Próbált már valaki hálózaton keresztül 30Mbps körüli HD filmet lejátszatni bármilyen lejátszóval, pl. másik gépről, NASról?

Van egy ilyen problémám. :(
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_12991-12991.html

Ha esetleg valakinek van ötlete, tapasztalata a probléma megoldásában, szivesen vennék egy két infot tanácsot.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1006) Alex91 válasza Peak (#1005) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy szar a kodolasa, es a lejatszok nem ismerik. IMHO inkabb ez. Esetleg kesobb egy firmware frissites megoldja, de az is lehet, hogy speciel ezt a filmet ezeken sose tudod lejatszani szaggatas nelkul.

Ja, ha kozvetlenul egy kulso HDD-rol lejatszaka lejatszok a filmet jol, akkor nem szoltam... :D

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1007) metron válasza Peak (#1005) üzenetére


metron
tag

A halozatos temakhoz eleg fu vagyok. De a tapasztalat az volt, hogy mikor UPnP-s protokollal volt osszelova a NAS es a medialejatszom, akkor egy rakas problema volt. El nem indulas, szaggatas, kilepes tekeres kozben..
MIkor vegre osszeallt az NFS protokollal, onnantol mint a vaj. Synology NAS es Dune HD smart D1 lejatszo..

(#1008) Peak válasza metron (#1007) üzenetére


Peak
addikt

Igen, én is ilyesmi problémára gondolok.
Sajnos a médialejátszón nem tudom állitani, hogy CIFS van NFS protokollal forduljon a NAS-hoz, noha a NAS-on kivállóan lehet állitani ezt.
Lehet, hogy indirekt módon rákényszeríthetem a lejátszót úgy, hogy a NAS kötetmegosztásnál letiltom a CIFS protokolt ( de akkor nem érem el az asztali PCmről ) és úgy tallóztatom be a médialejátszóval... hátha... bár nem nagy esélyt látok a sikerre... :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1009) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Milyen médialejátszó- felvevőt tudnátok ajánlani ami tud analóg tv adást rögzíteni, vagy tud mindegyik ilyet?

(#1010) lalakov


lalakov
senior tag

Tudnátok olyan asztali lejátszót ajánlani, ami helyből működik, azaz nem kell frissíteni? Magyar nyelven is tud, van rajta hdmi és kompozit csatlakozó is (,esetleg wifi). Nem kell winchestert tartalmaznia.

(#1011) lalakov


lalakov
senior tag

Az ORION MMP-300-as lejátszóhoz mit szóltok. Tesztet nem találtam róla. Találkozott már valaki vele?
Csak Divx- Xvid lejátszására kellene; srt, sub felirattal.

(#1012) lalakov


lalakov
senior tag

Olvasgattam teszteket és nem találtam 100%-os készüléket. :(
Mit szóltok ehhez a komolyabb darabhoz, Asus O!Play Air HDP-R3 HD ?

(#1013) canniball válasza Inqontrol (#1009) üzenetére


canniball
nagyúr

Legfeljebb digitálisat, az sem túl gyakori...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1014) TCr válasza jpeetr (#1001) üzenetére


TCr
veterán

Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy melyiket vegyem. :)
Nálad minden oké a kis géppel?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1015) jpeetr válasza TCr (#1014) üzenetére


jpeetr
aktív tag

bizonyám. nem tudnék rá panaszt.
nyilván amit nem tud, azt nem tudja (BD-ISO, BD Menü), de amit tudnia kell, azt 100%osan elvégzi. sőt az új fw-vel iszonyat jó lett a felület, és nagyon sok dolgot tud/javítottak.
pl zenénél cue file ami nekem hasznos. de az oldalon van lista

(#1016) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Nemrég vettem egy LCD TV-t amin HDMI portok vannak, most elhatároztam hogy kellene hozzá venni egy lejátszót de akkor a kínálat, hogy nem igazodok ki benne lényeg hogy hdmin kapná 1080p-t, és ár érték arányban jó legyen.
Nézegettem az asus o play-t meg mustek-nek egyik lejátszóját de de nem igazán tudtam megállapítani hogy mi a különbség, olvastam hogy ezek memória kártyát vagy pendriveot vagy HDD-t szeretnek enni.

(#1017) robi-k


robi-k
őstag

Sziasztok!

Regisztrálva vagyok és fórumozok a Dune FW fejlesztését végző fórumon (mondjuk, igen sokan meglepődnének, ha tudnák, hol is írják az FW-t a Dune lejátszóhoz, és a Dune mint cég története is igen érdekes).
Az új 110511_2007_beta FW-hez (és az ennél újabbakhozl) lehet saját skineket gyártani. ha valakit érdekel, akkor lefordítom magyarra és közzéteszem (amúgy ott a Dune pályázatot indított, ahol több értékes nyereményt is lehet nyerni - de ez elvben nem érvényes az EU-s országokra. De a nyertes skineket beintegrálják az új FW-be és mindenki szabadon használhatja).

(#1018) jpeetr válasza robi-k (#1017) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Én szeretnék meglepődni. Ha pár mondatban leírnád, megköszönném!

(#1019) ruti válasza robi-k (#1017) üzenetére


ruti
Közösségépítő

várjuk a DUNE titkokat, oszd meg velünk is pls, mert ez nem is annyira OFFtopic

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1020) robi-k válasza jpeetr (#1018) üzenetére


robi-k
őstag

Akkor lehet olvasgatni a DUNE-ről:

Dune fórum

[ Szerkesztve ]

(#1021) Vindex válasza TCr (#965) üzenetére


Vindex
tag

Hol olvastad ezt? Nekem is A-210-es van és gond nélkül játsza a BD menüt. Simán lehet a menüben navigálni állítgatni ha megvan a teljes lemez, és nem csak kókányolt a letöltött BD lemez.

[ Szerkesztve ]

(#1022) Tomix24 válasza Vindex (#1021) üzenetére


Tomix24
addikt

Ja persze... Max a DVD menüjét. :DDD

(#1023) jpeetr válasza Vindex (#1021) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Tudtommal csak Javat nem tartalmazó BD menüt játszik le.

"there's 3 players that fall into the bluray with menus.. the a200 and a210 are the popcorn hour BDLITE (not full menu players).. The C200 is the only pch player with full bluray menus."

(#1024) TCr válasza Vindex (#1021) üzenetére


TCr
veterán

Kb. minden hazai és külföldi fórumon.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1025) madgie válasza jpeetr (#1023) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a beállításokban sincs olyan opció, hogy teljes menüt játsszon le. Nekem eddig egyszer sem játszott le BD menüt az A-210, pedig pár BD filmet néztem már rajta.

(#1026) jpeetr válasza madgie (#1025) üzenetére


jpeetr
aktív tag

az Övé lehet más.. prototípus :) A210 Limited Full-BD Edition

(#1027) robi-k válasza jpeetr (#1026) üzenetére


robi-k
őstag

Az A-200(210) fel lehet tenni a C-200 FW-jét, igaz, ha a legutolsó verziójú FW-k közül teszel fel valamelyiket, akkor egyszerűen "meghal" a belső SATA csatlakozó, így a belső merevlemezt csak USB-n tudod csatlakoztatni (ezt a bosszút eszelték ki a Syabas-nál arra az esetre, ha valaki "illegálisan" többet szeretne kapni mint a gyári funkcionalitás :) ).

(#1028) Vindex


Vindex
tag

Tomix24, jpeetr.

Ha nem A-210-est használtok, akkor honnan veszitek a tuti, hogy nagyarcal fitymáljátok azt amitek nincs. Lehet, hogy volt valamikor A-210-esetek, de akkor nem tudtátok használni. Azt vettem észre, hogy itt csak a DUNE a menő és minden más az kaki.

(#1029) Vindex válasza madgie (#1025) üzenetére


Vindex
tag

"Jaja, a beállításokban sincs olyan opció, hogy teljes menüt játsszon le"

Akkor nem nézted meg rendesen a beállítási lehetőségeket, vagy nem ezt az fw-t -02-04-110308-21-POP-411-000- használod.

A beállítások menüben válaszd a "BD/DVD/ZeneiCD" menüpontot, ott a "BD lemezek lejátszásaablakban jelöld ki a AVHCD +Egyszerü BD" lehetőséget.
Akkor érdekes módon le fogja játszani a menüt. De ez csak a gyári teljes érintettlen lemezre vonatkozik. Nekem 8 db zenés koncert filmem van meg így és mind hibátlanul működik.

(#1030) madgie válasza Vindex (#1029) üzenetére


madgie
titán

Ma frissítettem a firmware-t, az újjal tényleg tudja (elvileg). Elnézést kérek így utólag :R

(#1031) Vindex válasza madgie (#1030) üzenetére


Vindex
tag

Nem tudtam az új fw-röl. Nekem a lentebbi fw-vel játszotta aBD menüt.
A plazma fórumon írtad " YCbCr-t, így be lehet állítani a HD filmekhez való BT.709-et "
Ez mi is pontosan?

(#1032) madgie válasza Vindex (#1031) üzenetére


madgie
titán

A beállításokban már van YCbCr mód is, BT. 709 illetve 601 beállíthatósággal. Az előbbi a HD szabvány színtere, az utóbbi az SD szabványé (bár ez így pontatlan, mert nem csak színtérről van szó, például a gamma is más), de megjelent az Auto mód is, amikor ezek között elvileg vált, ha kell (én 709-re állítottam, a filmeim nagy része Bluray alapú, nem DVD). Egyébként érdekes, hogy az RGB 16-235-höz képest szerintem nem kellett volna radikálisan elállítódnia, mégis teljesen újra kellett kalibrálni a tévét, még a szaturáció is totál más lett.

(#1033) Vindex válasza madgie (#1032) üzenetére


Vindex
tag

Köszi a választ!

Én 0-255-re állítottam a popit, mert úgy találtam, hogy mélyebbek a szinei. A gyári 16-235-höz képest is alaposan át kellett tekergetni a tv-t. Ehhez viszonyítva -0-255- miben lehet más ez a 709-es mizéria?

(#1034) Tomix24 válasza Vindex (#1028) üzenetére


Tomix24
addikt

Ember , szerintem a Düne nem nagy szám, és a Popcorn A-200-asra mondanám azt hogy a legjobb a piacon.A-210 ugyanaz.

Nemrég adtam el és csak tudom miket lehetett vele Blu-Ray szinten művelni.. :W
C200/c210, na ott kifizeted a licenset, és menüstől , extrákkal együtt mindent megnézhetsz az Iso-kon. De ezen a szinten csak a DVD-nek van menüje. De látom új firmware van ahogy írod, igy a statikus menüket gondolom lejátsza. Extrákat is? Mert akkor a C200-asnak nem lesz értelme.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1035) madgie válasza Vindex (#1033) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, próbáld ki, elvileg az sRGB 16-235-höz áll közelebb.

(#1036) Vindex válasza Tomix24 (#1034) üzenetére


Vindex
tag

Nem akarok parttalan vitát nyítni, ha nam hiszed el hogy lejátsza a menü mindem elemét az a Te dolgod. Csak azt tudom felajánlani, hogy Sky-on bemutatom neked, hogy muzsikál a BD menüvel. A márciusi fw van a gápen, tehát a mai állapot szerint az utolsó előtti. Miért adtad el? Gondolom vettél jobbat. Ha nem titok, milyet?

[ Szerkesztve ]

(#1037) jpeetr válasza Vindex (#1029) üzenetére


jpeetr
aktív tag

már nem azért, de Te is leírod amit mondunk:

"lejátszásaablakban jelöld ki a AVHCD +Egyszerü BD" lehetőséget."

csak egyszerű, azaz lite menü képes, ami nem tartalmaz Javat. szerintem inkább Te nem találkoztás Java menüs BD-vel...

(#1038) jpeetr válasza Tomix24 (#1034) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Ember , szerintem a Düne nem nagy szám, és a Popcorn A-200-asra mondanám azt hogy a legjobb a piacon.A-210 ugyanaz.

ez azért komoly :)
hasonlítsd össze a képminőséget egy 250centis vásznon...

(#1039) madgie válasza jpeetr (#1037) üzenetére


madgie
titán

A tegnapi A-210 firmware-nél már van Teljes Menü lehetőség is, igaz, csak egy filmen néztem, de azon kiakadt a cucc :D (Hart's War mókolt BD25)

(#1040) Vindex válasza jpeetr (#1037) üzenetére


Vindex
tag

"szerintem inkább Te nem találkoztás Java menüs BD-vel..."

Szívesen tanulok, ezért kérlek, írd le pár szóban milyen a Java-s BD menü.

Köszi.

(#1041) Tomix24 válasza Vindex (#1036) üzenetére


Tomix24
addikt

HTPC-re cseréltem - Brazos-ra. De nem azért mert jobb mint a Popi , csakmert kellett egy saját Pc is a házba. Popcorn :R

(#1042) Tomix24 válasza jpeetr (#1038) üzenetére


Tomix24
addikt

? :DDD Mert szerinted lenne bármi külömbség? Sigma chippes mindkettő, max a tudásban a szoftverben lehet találni külömbséget. És a Dune tudásától nem estem el, amikor vásárolni indultam. Most nemrég jött valami új firmware hogy a Dune lejátszókon lehet hátteret változtatni, és skineket gyártani, meg valami jukebox szerü valami. Popihoz még csak most kezd felnőni..

Popi menüje, pár pillantás a tudására/szoftverére:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1043) madgie válasza Tomix24 (#1042) üzenetére


madgie
titán

Tényleg azt mondják, hogy projektoros, nagy méretű (két méter feletti vászon) használatnál jobb a Dune, mint a PCH. A hardver hiába ugyanaz, ezer példa van, arra, hogy azonos hardverből XY cég sokkal többet ki tud hozni. Volt nekem például egy Eizo monitorom, ugyanaz volt a panelja, mint az aktuális Samsung S-PVA monitornak, mégis megette reggelire képileg.

Nekem sima HD Ready 50" tévém van, oda bőven elég a Popi tudása, sőt, egy WD TV Live képe sem volt ronda ezen (kalibráció minden esetben fontos).

(#1044) jpeetr válasza Vindex (#1040) üzenetére


jpeetr
aktív tag

(#1045) jpeetr válasza Tomix24 (#1042) üzenetére


jpeetr
aktív tag

ha neked a menu fontos :)
felőlem lehet a menü puritán, és fekete-fehér is addig, míg képminőségben ezért az árért a legjobb. tesztek alapján ugyanazokból a videofájlokból többet lejátszott a dune, mint a popcorn. azt hiszem avforumos teszt.
egyébként a 2 órás film előtt nem hiszem, hogy ugyan annyit nézegeti valaki a menüt.

(#1046) robi-k válasza jpeetr (#1045) üzenetére


robi-k
őstag

OFF: egy új alfa FW-t tesztelek, annyit elárulhatok, hogy épp a Lite53D számára komoly fejlesztések vannak benne:

1. (For all models) "Lite" Blu-ray playback mode.
- BD-ISO and BDMV folders are supported.
- Movies consisting of a lot of M2TS files (MPLS playlists) are supported, with automatic transition from one M2TS file to another (with a very small gap).
- Playlist choosing is supported (thus, if a movie has several versions, it is possible to choose the desired version, and also bonus materials can be played).
- Playlist can be switched during the playback: press POP UP MENU, then LEFT, then choose the playlist.
- Chapters navigation is supported: press POP UP MENU to see the list of chapters and then choose the desired chapter, or press PREV/NEXT to switch between chapters.
- M2TS files navigation is supported: press POP UP MENU, then RIGHT, you will see the list of M2TS files for the current playlist.
- Audio tracks choosing is supported: press AUDIO and choose the desired audio track.
- Subtitles choosing is supported: press SUBTITLE and choose the desired audio track. Also, subtitles configuration (move up/down, color, etc) is supported the same way as for regular file playback.
- Time seek and time search are supported the same way as for regular file playback (LEFT/RIGHT/UP/DOWN/P+/P-, SEARCH).
- Trick playback modes (fast forward, slow forward, pause) are supported the same way as for regular file playback (Note: fast rewind is not supported, as when playing regular M2TS files).
- Zoom, picture adjustment settings, and other playback settings are supported the same way as for regularr file playback.
- Bookmarks (remember playback position on stop) are supported the same way as for regular files.

2. (For Lite53D) Web browser added.
- The possibilities are the same as for player models based on Sigma Designs 864x platform (except that the amount of available memory is smaller, and thus less complicated web sites are supported). I.e.:
- To enable convenient navigation through web pages: connect USB keyboard or mouse (or Dune HD Qwerty RF remote) before starting the web browser.
- To start the web browser with the default URL: launch the "Web Browser" application in the main menu.
- To start the web browser with the given URL: press URL RC button in the main menu.
- To start the web browser with the URL from the given file: Press URL RC button in the main menu: Create .url file by dragging-and-dropping a URL from the URL field of Internet Explorer, or create it manually using the following example:
[InternetShortcut]
URL=http://cnn.com
- Press UP/DOWN/P+/P- to scroll through web pages.
- Press LEFT/RIGHT to switch between elements on the web page, press ENTER to open the link, press RETURN to return to the previous page.
- Press STOP to exit the web browser.
- Adjust some web browser settings in Setup / Applications / Web Browser.

3. (For Lite53D) Support for FlashLite applications added.
- The possibilities are the same as for player models based on Sigma Designs 864x platform.
- FlashLite-based VOD service "IVI.ru" added.

4. Some other changes/fixes.

(#1047) jpeetr válasza robi-k (#1046) üzenetére


jpeetr
aktív tag

akkor ez egy igen jó hír :)

(#1048) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam HDTV-t és most asztali médialejátszón töröm a fejem.
Kinéztem egy típust, elég csábító az 5 év garancia és a soksok formátum, amit lejátszik.
Íme:
EMINENT EM7075-DTS - kb 25k
A "hozzávaló" külső merevlemeznek pedig erre gondoltam:
WD 2000GB Elements Desktop WDBAAU0020HBK - kb 20k

Mi a véleményetek erről a kombinációról?
Van olyan anyag, amit ez a médialejátszó nem játszik le?
Mire ügyeljek a médiaplayer kiválasztásánál?

Várom válaszaitokat, Mesterek! :K

(#1049) robi-k válasza katsi (#1048) üzenetére


robi-k
őstag

Szia!

Az Eminet EM7075-DTS a leírása alapján érdekes és eléggé olcsó kínai készülék, ami nem rossz tudással rendelkező Sigma Design SMP8655AD csippel van szerelve. Prohardver teszt
A szoftvert, mint sok más kínai OEM terméknél is, a ZHDSoft készíti.

Szerintem megéri a 25 eFt-t, bár én inkább a WDTVLive-ot venném meg a jobb szoftveres támogatás miatt (hardveresen a két gép kb ugyan azt tudja, a Live még valamivel olcsóbb is).WDTVLive

Amúgy a készülék nem tudja a full menüs (Java-s) BD filmek lejátszását.

[ Szerkesztve ]

(#1050) jpeetr válasza katsi (#1048) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Jól hangzik amiket írnak, de nem vennék Realtek-est soha.
Keress olyat, amiben a proci Sigma Designs. Szerintem. Legalábbis ha fontos a képminőség!

szerk: Benéztem :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.