Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) BBéci válasza Beni2360 (#49499) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondoltad, hogy darálót is adnak egy eszpresszógéphez? Médialejátszóhoz sem adnak merevlemezt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49502) dh66e válasza BBéci (#49501) üzenetére


dh66e
veterán

dehogynem,az utolsó dune akcióban merevlemezzel adták a D1-et. ;]

(#49503) karika61 válasza headhunter (#49500) üzenetére


karika61
csendes tag

Remélem Neked van igazad, várom a box-ot ;)

(#49504) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, olyan média lejatszo kellene nekem amin van rj45, és lehetőleg minél kisebb mert a tv fali konzolon van. De azért kellően gyors legyen! Bár jó a wifi is de az lenne a legjobb ha usbn kapna tápot. Jah és nasrol akarok filmezni! Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#49505) Heffi válasza Mazsika (#49504) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Én azt ajánlom, hogy:
- fogalmazd meg az igényeidet, elvárásaidat a megjelenítőd, a hangrendszered és a lejátszandó tartalmak alapján, (és ne egy USB tápellátás legyen a fő szempont) (vezetékes hálózati csatlakozó szinte mindegyik lejátszón van)
- határozd meg a beszerzésre szánt összeget
- olvass át ebben a fórumban párszáz hozzászólást, hátha segít (legalább a pontosabb kérdésfeltevésben)

(#49506) devil-k válasza Heffi (#49505) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valami hasonló jutott az én eszembe is.

- mozi bolondéria -

(#49507) Beni2360 válasza Heffi (#49505) üzenetére


Beni2360
félisten

(és ne egy USB tápellátás legyen a fő szempont) azért ötletnek nem is volna rossz.
Tehetnének egy USB2.0 2.5A kimenetet a tv hátuljára és rögtön megoldódna a plusz vezetékek gondja. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49508) Heffi válasza Beni2360 (#49507) üzenetére


Heffi
őstag

Tehetnének egy, a tévé képességeinek megfelelő médialejátszó chipet a televízió elektronikájába integrálva és akkor nem csak tápkábel, hanem külön video lejátszó sem kellene :)

(#49509) dh66e válasza Heffi (#49508) üzenetére


dh66e
veterán

:D

(#49510) djnice válasza Mazsika (#49504) üzenetére


djnice
veterán

Dune HD Connect.

(#49511) dh66e válasza djnice (#49510) üzenetére


dh66e
veterán

"olyan média lejatszo kellene nekem amin van rj45"

(#49512) robi-k válasza dh66e (#49511) üzenetére


robi-k
őstag

Dune HD Connect-en van.

(#49513) dh66e válasza robi-k (#49512) üzenetére


dh66e
veterán

huhh ezt most csúnyán benéztem.Bocs mindenkitől!!!
Megbolondított a történelmi hoki győzelmünk....

[ Szerkesztve ]

(#49514) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezekről a több csatornás zenékről most eszembe jutott, hogy szívesen hallgatnék ilyesmit, legalább kipróbálni, miért is ne. Szerintem nem olyan hülyeség és most hagyjuk azt, hogy "az embernek 2 füle van és zene csakis sztereó", szerintem itt leginkább a surround és tér élményen van a hangsúly. A zenészek, komponisták meg úgy játszhatnak a zenével, ahogy csak akarnak, miért korlátozná őket az ilyesmi? Persze tudom ennek a legfőbb akadálya, hogy kissé költséges élvezet, meg a minőségi több pont egyes hangszóró rendszerek is elég drágán kezdődnek. :( Casual szinten sztereó Oké, de miért zárná ki a kettő egymást?!

Off: tudom ez nem a H-iFi topic...

(#49515) devil-k válasza SunMount3r (#49514) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sztereó: 2.0.
BD koncert: "sokpontegy"

Ilyen egyszerű szerintem.

- mozi bolondéria -

(#49516) Pazolini válasza devil-k (#49515) üzenetére


Pazolini
senior tag

+ SACD multichannel (esetleg CD/SACD-hibrid), DVD-A multichannel, DTS remuxok, 4.0-ás LP-k stb., stb.

(#49517) devil-k válasza Pazolini (#49516) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, ezek kimaradtak. :)

- mozi bolondéria -

(#49518) Mezga Aladár válasza Pazolini (#49516) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

4.0-ás LP-k

Erről mesélhetnél.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49519) Pazolini válasza Mezga Aladár (#49518) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az 50-es években fejleszették ki a sztereót, a 70-es években Alan Parsons, a PF hangmérnöke a quadrophonic soundot. :))

(#49520) Mezga Aladár válasza Pazolini (#49519) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És most, hány erre alkalmas hangszedőt találsz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49521) Vapor


Vapor
aktív tag

Üdv.

Olyan medialejátszót keresnék ami:
- HDMI-n csatlakozik a TV-hez, de ha van külön audio kimenete is (erősítőhöz)
- jól kezel sok formátumot, elsősorban .avi és .mkv a fontos
- le tud játszani tartalmakat a hálózatban lévő pc megosztott meghajtójáról wifin vagy lanon keresztül
(ront valamit a wifit a minőségen/sebességen?)
- max 30e

Egyelőre a WD TV Play-t nézegettem. Esetleg van valami jobb alternatíva?

Előre is köszi :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#49522) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

A DIGI-től kaptam egy DCD4414IRR boxot,és van benne film lejátszás lehetőség USB-ről.

És ha jól tudom a formátumok 99% MKV ezt szépen le is játssza viszont hang az nincs :(

Mit tudok tenni,hogy legyen hang?

Próbáltam már ntfs,fat32,exfat32 formázással is, de nem jó.

Olvastam egy fórumon,hogy ezeket a hang formátumokat támogatja :WMA, AAC HE, AAC LC, AC3, WAV, MP3

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Cimbee

(#49523) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Van egy jónak mondható sztereó szettem Focal Electraval és ehhez keresek olyan médialejátszót amivel jó minőségben tudok spotify-t streamelni és filmeket nézni 1080p-ben

Én valami olyan megoldásban gondolkodom mint pl intel NUC + jobb USB DAC. Az egyik fontos szempont az lenne, hogy pl ipad-al vagy iphone is tudjak spotifyt streamelni. Oppo médialejátszókat nézegettem még, de szerintem azt a zenei minőséget amit tud olcsóbban is ki lehet hozni.

Mellesleg van egy Raspberry Pi 3-am amit usb DAC-al szerettem volna használni, de árnyékra vetődés lett belőle mert nem az igazi usb dac-al. Igy az marad miniDLNA és torrent boxnak.

(#49524) Pazolini válasza Mezga Aladár (#49520) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én nem keresem, hál'isten mind a mesterszalagok, mind az LP-k jó minőségben le vannak digitalizálva, s elérhetőek, attól még a formátum létezik.

(#49525) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy olcsó médialejátszót, akár kínait, csak az lenne a szempont, hogy:
- ha csak Kodi van rajta az sem baj
- vagy akár Openelec legyen már rajta alapból
Csak a lejátszás a fontos, semmi más. Mit ajánlotok?

(#49526) envagyok válasza huan (#49525) üzenetére


envagyok
veterán

Beelink mxq, mini mx, vagy Raspberry pi3

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#49527) Mezga Aladár válasza Pazolini (#49524) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49528) Sicilian


Sicilian
addikt

Sziasztok !

A napokban jutottam el oda, hogy szeretnék venni egy médialejátszót, mert meguntam, hogy a Tv valamikor lejátssza, valamikor nem ua. a kiterjesztésű file-t.
Az összefoglalóban nem találtam meg, hogy melyik az ajánlott márka/típus, amit érdemes megvenni, ezért írok ide.
Extra dolgok nem érdekelnek, csak filmeket szeretnék nézni akadás mentesen.
Egyelőre azt se tudom, milyen funkciók lehetnek nekem érdekesek, ezért várom, hogy ajánljatok olyat amik szerintetek tapasztalat alapján jó lejátszó. Árkategória mindegy, úgyis utánaolvasok és eldöntöm, hogy nekem az jó lesz-e vagy sem.
Azért fontos lenne, hogy ár/érték arányban jó vétel legyen. :)

Ha tudtok mondani márkába és típusban olyat, amit érdemes megvenni, azt megköszönném, fontos, hogy jó pár évig még kiszolgálja az igényeket.Ne legye 1 év múlva kuka.. :)

nothing is true everything is permitted..

(#49529) Balerik válasza Sicilian (#49528) üzenetére


Balerik
aktív tag

Raspberry pi3, és ha tudja a TV a CEC-t akkor a távirányitással sem lesz gondod.

Elmúlik.

(#49530) Joshi válasza Sicilian (#49528) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen a Himedia Q5 Pro lejátszót ajánlanám ami valamikor május végén jelenik meg, a Q10 Pro nagytesó már megjelent ami ~190€ körül mozog. Nagyjából 50k-ba kerül a Mede8er MED600 is (nekem van egy ilyenem), de én inkább a Q5 Pro-t venném mert tudásban fejlettebb viszont nem drágább.
Esetleg még használtban is gondolkozhatsz és akkor olcsóbban kijössz.

(#49529) Balerik sokszor ajánljátok alternatívaként a Raspberry pit, de szerintem az nem médialejátszó inkább HTPC.

[ Szerkesztve ]

(#49531) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Eszembe jutott, hogy a Q10 Pro az eddigi tesztek alapján nem támogatja a CEC-t, meg tudjátok ezt erősíteni/cáfolni, akinek már van? Jó lenne 1 Távkapcs (légegeres, bill.-zetes) mindenhez a végén...

(#49532) SunMount3r válasza Joshi (#49530) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a HTPC funkcionalitását tekintve nem média lejátszó? :F

(#49533) Joshi válasza SunMount3r (#49532) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi erővel egy notebookot is ajánlhatnál mert azzal is lejátszhatók a médiaanyagok. A médialejátszó is és a HTPC is külön kategória, utóbbi nem annyiból áll hogy hazaviszed csatlakoztatod az eszközöket és hátradőlsz. A médialejátszó egy használatra kész termék, pont ezt keresi a legtöbb ember.

(#49534) djnice válasza Joshi (#49533) üzenetére


djnice
veterán

Pont erre vannak az előretelepített kit-ek, annak aki nem tud rászánni 10 percet: [link]
És egyből médialejátszónak nevezhetjük.

[ Szerkesztve ]

(#49535) #75912448 válasza SunMount3r (#49532) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem szerencsés összemosni. Médialejátszó zárt rendszerű céleszköz, HTPC ezzel szemben nyílt, igény szerint többfunkciós, melynek egyik szelete lehet médialejátszó funkció. Nyilván önmagában ugyanúgy céleszköz is, de továbbra is sokkal szabadabban, nem zártan, különösen fontos, hogy fw (szoftver) és hardver szinten sem. Ez még akkor is így van, ha PC alapú, funkciójában valóban csak médialejátszóként üzemelő lejátszókat még gyártóik is előszeretettel hívnak médialejlátszónak. Hibásan. Rpi szvsz pedig valahol a kettő között. Nagy előnye, hogy különösebb szaktudás nélkül ugyanúgy lehet "1 gombos" MP, ahogy akármelyik asztali társa.

[ Szerkesztve ]

(#49536) Joshi válasza djnice (#49534) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi erővel egy Androidos sticket is vehet, de azért az nem kérdés hogy egy Q5 Pro más minőséget(kép és hang) képvisel mint ezek a holmik. Egyébként hagyományos PC-ét is lehetne árulni HTPC csomagban, de attól az még HTPC aminek van külön topikja.

(#49537) djnice válasza Joshi (#49536) üzenetére


djnice
veterán

Azért nem. Androidos stick-ben nincs olyan amelyik minden téren kadenciahelyes és az mvc-t is full felbontáson tudja. Nem beszélve a képminőségről, a Broadcom SoC nem egy AMLogic kategória, kb a Sigma-val van egy szinten. Az Imprex 2.0 meg megint más, de árban is, amúgy az Imprex 1.0 nem igazán győzött meg SD anyagok esetén, mert még rosszabb volt mint a társai.

(#49538) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hogy lehet úgy játékost ajánlani, még meg sem jelent?? :Y :W
Én akkor ajánlom a popi a410 pro-t. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49539) #75912448 válasza djnice (#49537) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hasznos volt ami SD kapcsán és úgy összességében képminőség szempontjából kiderült. Különösen Popcornék reagálása, bár abban van igazság, hogy a viszonylag tompább képükön nincs jelen a többiek élesítéséből (túlélesítéséből) adódó anomáliák, mint zajok, blokkosodás (szétesés, széthullás), vonalak és körvonalak pontatlansága, recék stb nagy része.

(#49540) devil-k válasza Mezga Aladár (#49538) üzenetére


devil-k
nagyúr

A filmes topikban az egyik fórumtárs úgy ajánlott filmet, hogy meg sem nézte a végéig az alkotást. Teszem hozzá egy olyan filmről volt szó (Zodiákus), aminek minden perce fontos.

- mozi bolondéria -

(#49541) Joshi válasza djnice (#49537) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint ez az asztali médialejátszós topik nem pedig htpc, volt nekem is htpc-ém de szerintem kényelmesebb az asztali médialejátszó ha meg van a kellő tudása és támogatottsága.

(#49538) Mezga Aladár már miért ne jelent volna meg a Q10 Pro formájában? ;] Az egy dolog hogy a kistesó csak a hó végén lesz elérhető, de szinte kijelenthető hogy hardveresen és szoftveresen tök ugyan az lesz mint a Q10 Pro.

(#49542) Mezga Aladár válasza Joshi (#49541) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenképpen a Himedia Q5 Pro lejátszót ajánlanám ami valamikor május végén jelenik meg,

Idézet a te hozzászólásodból. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49543) Joshi válasza Mezga Aladár (#49542) üzenetére


Joshi
titán

És mi a problémád ezzel? Nem 2017 május végén jelenik meg hanem 1-2 héten belül. :DD A tudását meg már ismerjük de a miértet leírtam. ;)

ui.: egyre inkább úgy érzem hogy te csak kötekedni jársz ide.

[ Szerkesztve ]

(#49544) huan válasza huan (#49525) üzenetére


huan
őstag

És ha kábellel kötném hálózatra, akkor mindegyikre csatlakoztatott háttértár,pendrive elérhető PC-ről hálózati meghajtóként?
Az lenne még fontos, hogy pc-ről fel tudjam másolni rá a dolgokat és mindent játsszon.

(#49545) SunMount3r válasza Joshi (#49533) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én nem ajánlottam semmit, csak arra akartam rávilágítani, hogy a HTPC fő funkcionalitását tekintve megegyezik a media player-ekével. "Home Theater PC". Aki rendesen elvégzi a konfigurálását, szükséges dolgok telepítését, annak kb. ugyan annyi használni, mint egy dedikált lejátszót.

regger: Másra is jó, ez tény. Ettől még a fő funkcionalitását nem veszti el...

De, hogy a technikus terminus-ok miatt ne érje szó a ház elejét, akkor úgy pontosítom, hogy egyebek mellett magában foglalhatja egy asztali média lejátszó teljes funkcionalitását.

[ Szerkesztve ]

(#49546) Joshi válasza SunMount3r (#49545) üzenetére


Joshi
titán

Ragozhatjuk ezt, de a htpc az nem asztali médialejátszó még akkor sem ha pont ugyan az a funkciója. Egyébként is egy jobb asztali médialejátszóhoz adnak távirányítót amin pl van háttérvilágítás, de sorolhatnám pro kontrát. A htpc kérdést a megfelelő topikban kell kibeszélni, aki asztali médialejátszót akar az nem akar htpc-ét.

(#49547) robi-k válasza Joshi (#49546) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig te is tisztában vagy vele, hogy a mai BD és médialejátszók nem mások, mint egyedi tervezésű és készítésű számítástechnikai eszközök (azaz lényegében HTPC-k), saját egyedi szoftverrel.
Az előnyűk az, hogy megveszed a boltban, hazaviszed, kicsomagolod, bekapcsolod és kész, nem kell (jobb esetben) semmit-sem telepíteni rajtuk ahhoz, hogy akár azonnal is filmet tudjál nézni, vagy zenét hallgatni.

(#49548) Joshi válasza robi-k (#49547) üzenetére


Joshi
titán

Én ezzel tisztában vagyok, pont azért részesítem előnyben az asztali médialejátszót mert nincs vele különösebb tennivaló. Legrosszabb esetben firmware frissítést kell elvégezni és kész. De hiszen pont ezzel érveltem, meg azzal hogy a htpc a legtöbb felhasználót nem érdekli. Ja és egy asztali médialejátszós topikban htpc-ről beszélgetni úgy hogy van külön topikja. :B

(#49549) SunMount3r válasza Joshi (#49546) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebbe már tényleg nem akarok mélyebben bele menni, az eredeti hsz.-em lényegét is félre értetted és most a másodikban adott magyarázatomat is. Ez a "HTPC akkor sem media player" story tényleg fárasztó és tök felesleges lenne ezen rágódni, vagy veszi valaki a lapot vagy nem (akarja)...

Egyébként is egy jobb asztali médialejátszóhoz adnak távirányítót amin pl van háttérvilágítás... Pl.? (Tudom, hogy van ilyen, de azért ez is durva lenne általánosnak nevezni és pont ez alapján különbséget tenni...Ráadásul a HTPC-hez is olyan távkapcsot vagy vezérlőeszközt veszel amilyet csak akarsz... Most majd az jön, hogy a HTPC-t neked kell összeszerelni, meg még HDMI kábelt sem adnak hozzá... Ez utóbbiak kapcsán már tisztáztam a dolgot, hogy mit és hogyan érettem...)

Na de jó, ennyi volt , további jó filmezést!

(#49550) Blaise válasza Joshi (#49546) üzenetére


Blaise
veterán

Na mert az istenített HiMedia eszközöket nem kell hekkelni? Wrapper telepítés stb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.