Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) envagyok válasza djnice (#50849) üzenetére


envagyok
veterán

Ráadásul sok embernek, akik 40-100000 Ft-ig vettek médialejátszót, most savanyú a szőlő, hogy ugyanazt, sőt akár jobb felhasználói élményt és minőséget meg lehet kapni a tizedéért.
Próbálnak mindenbe belekötni. Nem fura hogy tele a net eladó "márkás" lejátszóval?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50852) karandip


karandip
tag

Üdv!
Remélem jó helyen járok
Most vettem egy UHD TV-t viszont a beépített processzor nem igen elég UHD anyag lejátszásához. Igazából néha FHD is sok neki.

Szóval egy olyan Set Top Box-ot keresnék, ami elég erős a 4K-hoz és van rajta antenna port

Előre is köszönöm

(#50853) envagyok válasza karandip (#50852) üzenetére


envagyok
veterán

Wifin stabilan nem lesz soha sikered komoly fhd és uhd anyagokkal.
Kb Ac-s eszköz, Ac-s router kell, de as csak direkt rálátás és zavarmentesség mellett elég

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50854) bogabi válasza envagyok (#50851) üzenetére


bogabi
senior tag

No offense, de ugyanezt leírhatod bármelyik - ma még drága - szórakoztatóelektronikai kütyüről, ez nem érv. Én 3 éve vettem 40.000-ért a MED-et, ma is megvan, mert kell a Pi2 mellé (sajnos), de nem gondolom, hogy kidobott pénz lett volna. Azt, hogy használtan mennyit érnek, majd beárazza a piac.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50855) envagyok válasza bogabi (#50854) üzenetére


envagyok
veterán

A himedia q5/q10 pro mostani termék, más drága 4k képes lejátszók is, és ugyanazt még jobban is tudják az ugyanúgy mostani kis s905 boxok tizedannyiért

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50856) Joshi válasza envagyok (#50855) üzenetére


Joshi
titán

Azért ne túlozzunk. Nekem van egy Q5 Prom és most rendeltem egy S905-öt 20€-ért, nem hinném hogy jobb lenne az S905, de majd úgy is kiderül. :D

(#50857) Multibit válasza Joshi (#50856) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy nem jobb. De hogy nem rosszabb annyival, mint azt az árcédulájuk sejteti, az tuti! Ez épen elég a keserű szájízhez ;]

(#50858) Joshi válasza Multibit (#50857) üzenetére


Joshi
titán

Nincs itt keserű szájíz, a Q5 Pro se drága ha azt vesszük (Dune Solo stb). Ráadásul a Q5 Pronak van saját lejátszója is ami jobb mint a Kodié. Ha lesz összehasonlítási alapom akkor meg tudom mondani hogy megéri a Q5 Pro a 4x-es árat vagy nem.

ui.: egyébként se lehet pénzben meghatározni azt hogy jobb, nincs olyan mértékegység hogy "30-40ezret nem ér az ennyivel jobb lejátszó" stb. Ha jobb kell akkor többet kell érte fizetni, hogy aztán most annyit ér valakinek vagy sem az megint egy más kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#50859) bogabi válasza envagyok (#50855) üzenetére


bogabi
senior tag

Annyit még hozzá, hogy akkor egyszerűen nem volt ilyen árban korrekt 3D-s player (FramePacked OK és framerate hiba mentes), és akkor ennyi volt az ára. Ma már van, olcsóbban, ez igaz, de akkor esetleg A400 Popi, kb. 2x ennyiért volt a választási lehetőségem. Szóval így halad a tudomány, ami régen drága volt, mert olyat tudott, amit más nem, vagy csak drágábban, ma már elérhető sokkal olcsóbban. És ennek örülünk.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50860) Multibit válasza Joshi (#50858) üzenetére


Multibit
veterán

a Q5 Pro a 4x-es árat
:Y
Te vagy nagyon olcsón jutottál hozzá a Q5 Prohoz, vagy "drága" S905-öt vettél :DD

(#50861) envagyok válasza Joshi (#50856) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem volt/van már wdtv, Htpc (asrock ion, beebox),desktop pc (Gtx960), raspberry pi 1-2, himedia utánzat (bfs4km) amlogic s805,s812,s905, wetek play, Nvidia shield.
Úgy érzem, van némi rálátásom a dologra.
Eddig kényelmi,minőségi szempontokat figyelembe véve a pi2 volt a nyerő, most amióta van stabil libreelec, a pi átment zenelejátszóba daccal, és az s905-öket használom úgy, hogy egy távirányítóval (tv) használom a tv-t, erősítőt,lejátszót.
És egy röccenés sincs, folyékonyan megy minden.
A himedia nem tud cec-et, a shield sem volt tökéletes. A Htpc is cec szempontból gyenge volt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50862) Joshi válasza Multibit (#50860) üzenetére


Joshi
titán

Jogos, 7x az ár. :DDD

(#50861) envagyok ahogy írtam majd ha megjön összehasonlítom hogy melyik miben jobb, egyébként nekem is van egy Asus OPlay és egy Med600 is.

(#50863) karandip


karandip
tag

Nem fontos bele wifi
Filemeket külső merevlemezről játszanék le
Az antennát a TV antenna kábelre értettem, bocs ha rosszul fogalmaztam

(#50864) blakey válasza Joshi (#50858) üzenetére


blakey
titán

Nekem már itt van. :) Érdekes egy kütyü, a kábelek nehezebbek, tappancsot tettem az aljára, de így sem tud normálisan állni, igaz, most csak kipróbálom. Az androidos Kodi is tud HD hangokat, egész jól működik és nem a Playból van, átszabott, jobb, mint a Play-es változat. LibreELEC meg hozza a médialeátszótól várt szintet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50865) Mankó válasza bogabi (#50859) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem 4 éve van meg a med és minden formátummal elbír a mai napig. Ma már túl árazott 40-ért, de akkor simán megérte azt az árat.
Szeretem most is, de izgatnak a 10 ezer alatti amlogic 905-ös csodái és a Kodi is természetesen.
Ha nem tetszene még mindig ott lesz a med.

blakey: mi lett végül is a választott típus?

[ Szerkesztve ]

(#50866) Beni2360 válasza karandip (#50852) üzenetére


Beni2360
félisten

Most vettem egy UHD TV-t viszont a beépített processzor nem igen elég UHD anyag lejátszásához.
Csak csendben megjegyezném, hogy általában az UHD TV beépített lejátszója nem képesek 4K anyag lejátszására. A 4K TV-k képesek megjeleníteni a 4K anyagot de csak a megfelelő betáplálásnál. A 3D TV lejátszója sem tudja lejátszani az igazi 3D anyagot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50867) Dareiosss válasza Beni2360 (#50866) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ezzel azért vitatkoznék, a Sonykba elég jó hardwaret tolnak mostanában, simán viszi az összes 4KHDR demot is.

(#50868) Beni2360 válasza Dareiosss (#50867) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne vitatkozzunk mert jól írtam: általában!!!!!
Direkt erre oda figyeltem mert tudtam, hogy van kivétel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50869) envagyok válasza Beni2360 (#50866) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem LG tv-m van, alap,4k-s és viszi a 4k anyagokat lanról. Wifiről akadozik. Természetesen nem kadenciahelyesen, és hd hang nélkül.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50870) Beni2360 válasza envagyok (#50869) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha jól emlékszem pont az LG TV topikban olvastam, onnan volt az infó az emlékeimben, hogy a TV lejátszója nem erre van kitalálva.
De ha neked jó a halom lejátszó mellett, akkor biztos a fiókokban hevernek és csak a tv használod. Én össze sem kötöttem be sem izzítottam a ez irányban a TV-m.
De már írtam, hogy nem akarok vitát erről.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50871) BBéci válasza envagyok (#50850) üzenetére


BBéci
titán

"natív 23.976,24 fps-t"
Az micsoda?

(#50859) bogabi
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50872) envagyok válasza Beni2360 (#50870) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem érthetően leírtam, hogy miért nem jó a tvm lejátszója, így nem a fiókban hevernek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50873) envagyok válasza BBéci (#50871) üzenetére


envagyok
veterán

Van olyan régi/gagyi tv, ami nem tud erre a képfrissítésre váltani.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50874) BBéci válasza envagyok (#50873) üzenetére


BBéci
titán

Az igaz, 2010 táján még árultak olyanokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50875) oszy válasza envagyok (#50851) üzenetére


oszy
veterán

Nekem régen volt WD TV HD és Asus O!Play. Most legutóbb megpróbálkoztam ezzel az A95X-el. A tv-m szinte mindent lejátszik, de a tartalmakat valami borzasztó ahogy megjeleníti (mlesztve minden).
Ezért szerettem volna egy médialejátszót olcsón. De nekem egyáltalán nem jött be. Leginkább a "mókolás" miatt. Ezért meg is váltam tüle.
Fel voltam rá készülve, hogy ennyiért nem szabad csodát várni! :) Lehet inkább visszatérek egy régebbi WD TV Live Streaming-re. De az is lehet, hogy békét kötök ezzel az ömlesztett megjelenítéssel :) Viszont az 100%, hogy nem adok ki több tízezer forintot egy ilyen eszközért! :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50876) gyeniko válasza oszy (#50875) üzenetére


gyeniko
őstag

Én még mindig a Dune-t bálványozom! Esetleg keress egy 101/102-est használtan és megoldódott minden gondod!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50877) djnice válasza oszy (#50875) üzenetére


djnice
veterán

Nem kell semmit "mókolni", másoknál és nálam is tökéletesen működik. Nem értem mi volt a gondod vele, az meg hogy mennyibe kerül teljesen mindegy, egy srác optimalizálja rá a LibreELEC-et kb ingyen.
A DVD ISO-knak meg nem sok értelme van manapság, ha esetleg ezzel volt problémád.

[ Szerkesztve ]

(#50878) blakey válasza oszy (#50875) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mit kellett mókolnod, nekem tegnap jött meg, betettem a kártyát és ennyi, § mókolás, csak annyi volt, hogy megcsináltam a LibreELEC rendszert. Onnantól kezdve seemi mókolás nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50879) Multibit válasza djnice (#50877) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy a kolléga a KODI beállítását "mókolásnak" tekinti :F

szerk:
Nono! Amíg nem jelenik meg minden film FHD-ben, addig igenis van létjogosultsága az MPEG2 alapú SD-nek. Egészen egyszerűen az adott film esetén az a legjobb minőség! (Igaz, nálam ezek mkv konténerbe vannak muxolva.)

[ Szerkesztve ]

(#50880) oszy válasza djnice (#50877) üzenetére


oszy
veterán

Nekem nem jött be. Kb. ennyi :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50881) djnice válasza Multibit (#50879) üzenetére


djnice
veterán

Át kell kódolni a DVD-ket kb 2 Mbit-es HEVC-be Inverse Telecine filter-rel pl Decomb-al (ha film) és kész is.
Pure interlaced anyagok esetén (pl koncertek), pedig a QTGMC filter a legjobb megoldás.

(#50880) oszy: Akkor írd azt, hogy nem jött be a Kodi.

[ Szerkesztve ]

(#50882) Multibit válasza djnice (#50881) üzenetére


Multibit
veterán

Kösz, de nem 1-2 filmről van szó! Az öreg laptopom erre alkalmatlan. A Dune B1 + Pana plazma által nyújtott mpeg2 kép nekem megfelel :K

(#50883) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
xtreamer prodigy silver playerem van, fullhd 3D filmeket szeretnék nézni, a CEE jelölésű 3D filmeket simán lejátsza, a BD25-ös filmek nem akarnak menni 3D-ben...többen beírták h a mede8er600 sem viszi...
vkinek ötlet? utolsó firmware van rajta. Mondjuk BD50-es 3D-t még nem próbáltam de lehet különbség?
előre is köszi

(#50884) DoItYourself válasza blakey (#50864) üzenetére


DoItYourself
addikt

Passthrough is rendesen megy ezzel az androidos Kodival? Nem szakadozik 5-10 mp-ként?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50885) blakey válasza DoItYourself (#50884) üzenetére


blakey
titán

A konkrét A95X-re gondolsz? Nálam nem volt szakadozás, de ha lesz időm akkor még tesztelem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50886) TCr


TCr
veterán

Q10 Pro teszt

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50887) djnice válasza TCr (#50886) üzenetére


djnice
veterán

Vicc ez az egész "teszt", ahogy a topicjában is megírtam.Tényleg nincs hozzáértő ember vagy azt nem fizetik meg?

(#50888) blakey válasza djnice (#50887) üzenetére


blakey
titán

Az nem teszt, egy egyszerű hsz csak hosszabbra sikeredett. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50889) kezo0 válasza blakey (#50888) üzenetére


kezo0
addikt

Egy egyszerű hsz valakitől, akinek egy médialejátszóban fontosabb, hogy milyen játék fut rajta döccenés nélkül, mint pl. az, hogy tud-e kadenciahelyesen filmeket lejátszani... De legalább ne lennének benne konkrét tárgyi tévedések.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50890) headhunter


headhunter
addikt

NEXBOX A95X-ből filmlejátszáshoz bőven elég az 1G/8G-s változat vagy érdemesebb a 2G/8G-t vásárolni?

LibreElec alatt, mennyi RAM-ot foglal le KODI-nál?

Mekkora MicroSD kártyát tud kezelni a NEXBOX A95X? (32 vagy 64GB?)

Jelenleg van egy Zidoo X6 Pro-m, de nem támogatja a HEVC 10 bites rippek lejátszását, 7-10.000Ft-ot megérne ez készülék...

(#50891) blakey válasza headhunter (#50890) üzenetére


blakey
titán

LibreELEC-kel bőven elég az 1GB RAM, kb 300 MB körül van, ha jól emlékszem, nem nézegetem. Tudtommal 32GB-os kártyát fogad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50892) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Voltam már a Mindig TV-s topicban is a kérdésemmel.
Ha elsődleges szempont lenne a médialejátszás,másodlagos a DVB-T vétel,melyik set top boxot javasolnátok?

Illetve ha csak médialejátszóban gondolkodnék?
Lehetőleg "mindenevő"legyen.

(#50893) dh66e válasza Kezdő vagyok (#50892) üzenetére


dh66e
veterán

1.Egy használt dune amihez van stick is vagy egy wetek play.
2.Egy droidos lejátszó.Himedia q5/q10pro vagy az olcsó új droidos modellek (10k kínából) is megfelelhetnek amikről itt megy a diskurzus napok óta.

[ Szerkesztve ]

(#50894) Beni2360 válasza headhunter (#50890) üzenetére


Beni2360
félisten

A NEXBOX A95X nem nagyon ajánlott készülék még eléggé sok gond van vele. :K az S905 topikban olvashatsz róla.
Egy MINI MX vagy MX-G ajánlott ez már bevált.
A 32Gb-ból mire használnád LE alatt a fennmaradó 30 gb-t ? mert nem látja.
A box android része kezeli a 32 Gb, de LE-re elég 4-8 gb is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50895) blakey válasza Beni2360 (#50894) üzenetére


blakey
titán

Mi a gond vele?
LibreELEC alatt látja a fennmaradó helyet, lehet rá másolni, stb. 16 GB-ossal próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50896) djnice válasza Beni2360 (#50894) üzenetére


djnice
veterán

Nálam semmi gond nincs vele. A távja vagy az infravevője gyenge, de kb ennyi.

(#50897) Beni2360 válasza blakey (#50895) üzenetére


Beni2360
félisten

A fennmaradó helyet a másik is látja LE alatt, én is gondolkodtam de nem találtam megfelelő indokot, hogy mire használjam. :K
------------------------------ djnice
Valóban én is a táv miatt vettem meg de gyengén muzsikált idegesített. Közben megjött a mini mx-g és eladtam a NEXBOX A95X.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50898) blakey válasza djnice (#50896) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a távja lehet, bár nálam jól működött, de a Harmonyt beprogramoztam és semmi gond nem volt, simán vette a parancsokat és az érzékelés is megfelelő volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50899) headhunter


headhunter
addikt

(#50900) junkpod válasza headhunter (#50899) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ide is: úgy tűnik nem tudnak 2GHz-t 4 maggal az S9xx soc-ok.
http://www.cnx-software.com/2016/08/28/amlogic-s905-and-s912-processors-appear-to-be-limited-to-1-5-ghz-not-2-ghz-as-advertised/

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.