Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50603) Mulholland válasza hozelujiz (#50584) üzenetére


Mulholland
tag

Ezekre szűkül a kör? Hát ezen jót mosolyogtam.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#50604) hozelujiz válasza Mulholland (#50603) üzenetére


hozelujiz
tag

A feljebb leírt elvárások és az eddig (ami lehet nem elegendő) olvasottak alapján mertem kijelenteni... De ha már ilyen jót mosolyogtál rajta, kérlek fejtsd ki a miértjét! Hátha okulok belőle és sikerül megtalálnom a számomra legmegfelelőbbet!

Köszönöm!

(#50605) Mulholland válasza hozelujiz (#50604) üzenetére


Mulholland
tag

Talán mert mindkettő régebbi technológiát képvisel, nem előremutató és mindkettő mind a mai napig bug-os lejátszó. Az egyik Realtech chipes, a másik sigma de régebbi. A vten kevés memóriával rendelkezik ezért lassú is.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#50606) hozelujiz válasza Mulholland (#50605) üzenetére


hozelujiz
tag

Értem. Jogos amit mondasz. Akkor , melyik lenne az a lejátszó amit, ha össze dugok a tv-vel + erősítővel és működik (nem kell hónapokat várni egy használható frissítésre és fórumozni hetekig, hogy az ember tudja használni...)? Lejátsza lanon megosztott mappából átadás mentesen akár a 3D BD ISO file-okat, DTS HDMA hanggal? Mindezt újonnan max. 50k-ért, használtan max. 40k-ert...

(#50607) Dareiosss válasza hozelujiz (#50606) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Már leírtuk fentebb, ennyiért csak 1 lejátszó van, a Q5 Pro, nem tudsz mást venni sajna, ha nem bízol az FW jében várj 1 hónapot, addig valszeg kijavítják a maradék bugokat.
Ezeket amiket leírtál maradéktalanul teljesíti.

(#50608) bogabi válasza Mulholland (#50605) üzenetére


bogabi
senior tag

A MED-nél milyen bugra gondolsz?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50609) g@bo válasza blakey (#50554) üzenetére


g@bo
nagyúr

és ma...

(#50610) blakey válasza g@bo (#50609) üzenetére


blakey
titán

Megrendelted?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50611) Joshi válasza Mulholland (#50605) üzenetére


Joshi
titán

A Med600 teljes mértékben megfelel az elvártaknak ha nem kell a 4K és a lehető legjobb képminőség, és a youtube se fontos habár van benne. Az ember otthon összedugja a TV-vel vagy erősítővel és már lehet is használni, ráadásul háttérvilágítású a távja ami hasznos funkció tud lenni.

(#50612) SunMount3r válasza Joshi (#50611) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, ne is mond... Mit nem adnék egy normális háttérvilágítós légegérért, de ilyennek se híre se hamva, még a netről se lehet ilyet levadászni. Szerintem 40K fölötti médialejátszók esetén alapelvárás kellene, hogy legyen, az általános használati körülményeket tekintve. Erre marad az a tipikus eset, hogy a lejátszó tud minden "vérúj" vicsőrt, erre hozzákólintanak egy sima IR távirányítót, háttérvilágítás meg nuku. Mert erre valahogy senki sem gondol és gondolom ez megy már vagy 10 éve... :(

(#50613) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, jó napot.
van arra mód hogy valaki nekem szépen szájba rágósan leírná hogy is kell egy popcorn a-400-ast összekötni hálózaton úgy hogy egy win 8.1-es laptop tartalma látható legyen?
mondjuk plex beállítás?
vagy tudja azt a popi hogy a sima win 8.1-es megosztást kezelje úgy mint a LG Smart Share progi?
nagyon kezdő vagyok ezen a téren.
van egy win 8.1-es lapopsom, van egy gigabiítes routerem, minden kábelem gigabites.
de mindig jelszót kér vagy a popi vagy a laptop.
tudnak nekem valaki segíteni?
és ha ezeket valami csoda folytán be is tudom majd állítani, akkor van esély arra hogy hálózatban laptopról tudok másolni nagy méretű filéket is?
előre is köszönöm a segítséget és ötleteket :R

ui: plex van már a laptopon, bele is raktam amiket akartam, de a popi nem tud csatlakozni hozzá, hibát ír ki (err1) kóddal, bár mit is jelentsen :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50614) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50613) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tegyél bele HDD-t vagy pendrive-ot, formázd a popival, és telepítsd az nmt progikat. Utána felhasználónév NMT, jelszó 1234

[ Szerkesztve ]

(#50615) Lacielvtárs válasza liszi70 (#50614) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejja, ezt kipróbálom :R
és akkor látni kell a win 8.1-es megosztást? :U
az fontos hogy egy munkacsoportba legyen a popi és a laptop?
a laptop jelenleg MSHOME-ban van, a popi meg a Workgroup-ban, ha jól láttam

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50616) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50615) üzenetére


liszi70
nagyúr

Először csináld meg amit írtam, utána kérdezz, ha még akkor is kell. :)

(#50617) Lacielvtárs válasza liszi70 (#50616) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jólvanna, tudom hamarabb jársz a szám, illetve a kezem :W
igazad van, már is ki fogom próbálni :R

szerk: jééé és működik :D :R
De az az érdekes hogy "csak" 8 MB-al másol, pedig a gigabítes hálózatnak nem kellene gyorsabbnak lennie?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50618) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50617) üzenetére


liszi70
nagyúr

A nagy méretű fájlok másolását felejtsd el, hacsak nincsenek kötélből az idegeid és nem vagy időmilliomos. :D

(#50619) Lacielvtárs válasza liszi70 (#50618) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát egyik sem igaz rám, de legalább - hála neked - van előre lépésem, és legalább már azt tudom hogy a kis filéket hogy lehet rá juttatni.
lehet akkor az USB 3.0-ás dokkoló lesz az én megoldásom, ha csak nem javasolsz, jobbat, hasznosabbat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50620) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50619) üzenetére


liszi70
nagyúr

"akkor az USB 3.0-ás dokkoló lesz az én megoldásom"

:K

"ha csak nem javasolsz, jobbat, hasznosabbat"

NAS. Jobb, hasznos, gyorsabb, viszont nem kevés pénz. :D

[ Szerkesztve ]

(#50621) Lacielvtárs válasza liszi70 (#50620) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejj, értem, hát nagyon rajta vagyok a fejlesztésen :)
és ezek a NAS-ok, tudnak teljes sávszélességgel az adat másolást?
mondjuk a jelenlegi routerem tud valami NAS funkciót, de tartom valószínűnek hogy az is korlátok közötti működést garantálna
amúgy melyik NAS-t (márka, típus) javasolnál, ha kérdezhetem és persze ha egyáltalán ebbe a topikba tartozik a kérdésem

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50622) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50621) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem vagyok otthon NAS-okban, nekem nincs rá szükségem. Van NAS topik. :)

(#50623) arcitec válasza Lacielvtárs (#50621) üzenetére


arcitec
addikt

A-400 van nekem is , benne HDD , úgy 34-36 000 kbyte / sec a pc-ről ami azt jelenti, hogy egy 28 gigabyte méret kb 12 perc, az sok? USB 3.0 - án. Egyébként meg akár hogy is van - ha már megvan - ha 4K nem kell
Jó kis gép, nálam teljesen használhatóan működik, van új béta fw, ami talán szeptemberre élesedik, állitólag jóval stabilabb és gyorsabb is lesz. Nem cserélem le mostanában .... mert minek ... majd ha kell ..

[ Szerkesztve ]

(#50624) Lacielvtárs válasza arcitec (#50623) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az már jó lenne, de nekem az usb 3-as slave kábellel felismeri de nem jeleníti meg, így nem tudok rá másolni
az a sebesség már használható lenne, de a dokkoló meg tudna akár többel is szerintem, mivel a lapopon van usb 3.0 alzat
de ha tudsz nekem segíteni, mi lehet az oka amiért nem "látja" a win a popiban lévő hdd-t, slave kábel esetén, azt megköszönném.
a popiban lévő hdd NTFS file rendszerre van formázva, lehet ez lenne az oka az usb slave "hibának"?

liszi70: értem, köszönöm, lehet hamarosan oda is befogok nézni, és kérdezek :R
neked, természetesen nagyon köszönök mindent

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50625) arcitec válasza Lacielvtárs (#50624) üzenetére


arcitec
addikt

A popin van egy usb 3.0 csatlakozás, az összekötve a pc-vel szintén 3.0-val jónak kellene lennie. Ha nem, talán Liszi többet tud...

[ Szerkesztve ]

(#50626) péjé válasza Lacielvtárs (#50621) üzenetére


péjé
őstag

nekem is asus rt-n56u roterem van, a rákötött usb-s hdd-t meg tudja osztani, tud torrentezni, bővebben itt...[link]

(#50627) Lacielvtárs válasza arcitec (#50625) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én pedig ezt próbáltam, a hozzá adott kábellel, de nem akarta az igazságot :(

péjé: köszönöm az infót :R
utána olvasok

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50628) arcitec válasza Lacielvtárs (#50627) üzenetére


arcitec
addikt

A hozzá adott kábel szeintem 2.0 ... Torrentezni állítólag ezzel nem célszerű - mármint a popival. Ha meg nem, akkor minek bonyolítani a routerrel. Torrentezni pc , vagy NAS. Szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#50629) Lacielvtárs válasza arcitec (#50628) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, és ezért is gondoltam a dokkolóra...
kiveszem a hdd-t belerakom a dokkolóba, felmásolom amit kell és ennyi :K
viszont a popinak a kép minőségén, no azon maximálisan meglepődtem :D

jah és a kábel kék színű és USB 3.0-nak írja :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50630) arcitec válasza Lacielvtárs (#50629) üzenetére


arcitec
addikt

A HDD mit tud ami benne van? NTFS és a popi formázta?

(#50631) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#50629) üzenetére


Beni2360
félisten

jah és a kábel kék színű és USB 3.0-nak írja - igen az USB 3.0 kábel az egyik végén nyomtató fajta de magasabb a másik meg kék színű hagyományos 3-s

Ilyet adtak nekem a külső 5.25" házhoz amibe írót raktam.
De ezek a kábelek és csatlakozók a boxon állítólag nem adat másolásra hanem szervizre vannak.
-----------------
Ha az A-400-at, mint külső merevlemezt szeretnénk a számítógéphez csatlakoztatni, akkor az A-300-hoz hasonlóan most is USB3.0-ás slave csatlakozót találunk a hátlapon ezen funkcióhoz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50632) Lacielvtárs válasza arcitec (#50630) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem a popi formázta hanem pc-vel formáztam hogy biztos felismertje a pc, mivel a popi ext3-ra akarta formázni

Beni2360: igen, az a kábel van hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50633) arcitec válasza Lacielvtárs (#50632) üzenetére


arcitec
addikt

liszi70 is azt írta a popival kell formázni és nem úgy csináltad, azért nem jó.Tedd úgy ahogy a popi ajánlja, ha minden igaz úgy jó, mert csinál magának oda elkülönítetten helyet. Már több mint 3 éve csináltam de ha nem lenne jó újból formázod most az elején lehet állítgatni ...

[ Szerkesztve ]

(#50634) TCr válasza arcitec (#50628) üzenetére


TCr
veterán

Évekig torrenteztem teljes megelégedettséggel az A210-zel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50635) Lacielvtárs válasza arcitec (#50633) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, no akkor már meg hagyom ezt a holnapi napra :K
de köszönöm a tanácsaitok és segítségetek :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50636) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok,

tegnap vettem egy ilyen media lejátszót, és az a problémám vele, hogy az eddig használt merevlemezeket nem érzékeli.

Minden eszköz a házban (TV, blu-ray lejátszó, laptop, turmixgép) érzékeli és simán lehet róla tartalmat játszani, de ez egyszerűen nem. Odáig eljutottam, hogy most látja a mappákat, de ha rányomok, hogy lejátszás, akkor azt írja ki h nincs eszköz csatlakoztatva.
Az összes merevlemez NTFS fájlrendszeren van, szerintem átformázni fat32-re nem lenne megoldás, mert akkor a többi eszköz nem tudná rendesen kezelni.

Tudna valaki valami megoldást erre?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#50637) Joshi válasza RocknRoller (#50636) üzenetére


Joshi
titán

"tegnap vettem egy ilyen media lejátszót..."
Gyorsan vidd vissza. :DDD ;]

ui.: a Fat32 azért nem lenne jó, mert az max 4GB-os fájlméretet tesz lehetővé és ez elég problémás lenne egy 10-20GB-os mkv fájlnál. :D

(#50638) RocknRoller válasza Joshi (#50637) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

ez is egy kicserélt darab, más ilyen media boxra meg nem tudom kicserélni, mert edigitálnál nincs más, max apple tv de hát azzal meg nem tudok lejátszani filmeket. Pénzt meg nem hiszem h visszaadnak, független attól h 3 napon belül vagyok. valami más tipp? :D

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#50639) Joshi válasza RocknRoller (#50638) üzenetére


Joshi
titán

Pendrive-al is próbáltad? :U Pontosan milyen típusú merevlemezekről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#50640) Beni2360 válasza RocknRoller (#50638) üzenetére


Beni2360
félisten

Semmilyen 3 napos vissza vét kivéve ha rossz nincsen.
Ha neten rendelted akkor minden szó nélkül vissza viheted és vissza utalják a pénzt.
Ki mondta, hogy aple tv-vel nem lehet filmeket lejátszani?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50641) RocknRoller válasza Beni2360 (#50640) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

filmet lehet rajta lejátszani, de én úgy tudtam, hogy külső vinyón keresztül nem játszik le filmeket. v rosszul tudom?

(#50639) Joshi

ennek az 500gb-os elődjével valamint ezzel

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#50642) Joshi válasza RocknRoller (#50641) üzenetére


Joshi
titán

Mindenek előtt próbáld dupla USB kábellel csatlakoztatni a vinyókat, mert lehet hogy kevés kraftot kap a lejátszótól egy usb-ről. De előfordulhat hogy válogatós a lejátszó, azért kérdeztem hogy próbáltad-e pendriveról.

(#50643) RocknRoller válasza Joshi (#50642) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

egy ilyennelhajtom meg ennek sztem jónak kellene lennie. pendrive-t felismeri egyből, igaz az fat32-es.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#50644) Joshi válasza RocknRoller (#50643) üzenetére


Joshi
titán

Nem jó a link, de én Y USB kábelre gondoltam, szerintem te nem tudod miről van szó. A pendrive-ot formázd meg NTFS-re hogy egyáltalán működik-e.

(#50645) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak. Mint írtam, beuzemeltem a popi a400st.
Lejátszásnal furcsalom hogy ha ehy mappában egy sorozat van, mondjuk 24 epizóddal, akkor barmire állítom az ismétlést mindig ugyanaz a file kerül lejátszásra.
Ha kikapcsolom az ismétlést, akkor vissza dob a file listára az epizód végén.
Hogy tudnám beallitani hogy sorba jöjjenek az epizódok?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50646) liszi70 válasza Lacielvtárs (#50645) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Hogy tudnám beallitani hogy sorba jöjjenek az epizódok?"

Play-el indíts, ne Enter-el.

[ Szerkesztve ]

(#50647) Joshi válasza Lacielvtárs (#50645) üzenetére


Joshi
titán

Van külön PopiTopik, a speckó kérdéseket inkább ott. :B

ui.: jól hangzik hogy PopiTopik. :DD

(#50648) Lacielvtárs válasza liszi70 (#50646) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R :W
Nem mondod hogy 'csak' ennyi...
Kiprobalom.
Meg kell hagyni ez a player nem a par ezres kategóriás ketyere :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50649) Lacielvtárs válasza Joshi (#50647) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, elnézést.
Es tényleg jol hangzik :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50650) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#50648) üzenetére


Beni2360
félisten

Pl a KODI-ban van olyan beállítás, hogy a következő film lejátszás.
---------------------------------------
RocknRoller !!!
Az USB 3.0 külső ház meghajtására legtöbbször kell külön táp. vagy a házon keress lehetőséget a táp csatlakozáshoz vagy egy Y kábelt kell beszerezned és egy telefon töltőről adni neki tápot vagy a mellette levő kivezetésbe dugni a plusz csatit.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.