Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) devil-k válasza zsoltee10 (#33000) üzenetére


devil-k
nagyúr

NEM az Asus és Popcorn és/vagy MED összehasonlításra gondoltam. Hanem arra, hogy azt írta BBéci, hogy akkor van értelme Popcorn-t venni, ha nagy kijelzőn nézed vagy vetítőn. Olvasd vissza még 1x! Ha én voltam félreérthető, akkor sorry!

"Akkor éri meg az A-400, ha vetítővel rendelkezel és nagy vásznon nézed a filmeket. 55-65 colos, csúcskategóriás TV-n"

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33002) #75912448 válasza devil-k (#33001) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha nem csal az emlékezetem a TV Pro is RTD1186, ahogy a MED 600/800/1000, tehát ennyiben akár jó összehasonlítási alap lehet.

(#33003) erdoke válasza BBéci (#32998) üzenetére


erdoke
titán

Már írtam párszor, de csak megerősíthetem: 65VT50-en jól látszik a Qdeo szebb képe a Dune HD Base 3.0-hoz képest. Kisebb méret szerintem arányos távolságból ugyanazt produkálja, persze a 42" már kérdéses, ahhoz túl közel kellene ülni. Éppen ezért azt mondanám, hogy egy 50GT60-on már jól kell látszania 2-2,5 méterről, bár nem próbáltam.

A legjobb aláírás a héten

(#33004) Dorian válasza #75912448 (#33002) üzenetére


Dorian
félisten

Nem csak a chip-től függ a képminőség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33005) devil-k válasza #75912448 (#33002) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem csal az emlékezeted. :K ;)

- mozi bolondéria -

(#33006) Ejelhar válasza dh66e (#32977) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Finomhangolásra jó, ha érdekesek a benne lévő progik számodra (torrent), illetve egyedi hackelésre.

Érdemes a /ltu/configure file-t átnyálazni, ha helyi diszk (a Dune szempontjából) is van, akkor annak elaltatását lehet innen konfigolni, vagy a csendes üzemmódot. A hálót lehet finomhangolni (torrentkliens esetében jól jön), ilyesmik.

Én például az ltu csomag felrakása után döntöttem úgy (tartalmazza a smartctl parancsot is, amivel a diszkek állapotát tudom ellenőrizni, ha úgy tetszik parancssoros HD Sentinel), hogy hűteni fogom a Dune H1-et és a HE bővítőt. Most ez a helyzet:

tango3[root]# smartctl -a /dev/sda | grep Temp
194 Temperature_Celsius 0x0022 119 099 000 Old_age Always - 31
tango3[root]# smartctl -a /dev/sdd | grep Temp
194 Temperature_Celsius 0x0022 115 089 000 Old_age Always - 35

Vagy például: nekem van némi fogalmam milyen a linux scriptelés, ezért aztán összeütöttem egy pici kis programocskát, amit a yadis export után ráengedek a Dune-re, az pedig szétdobálja a könyvtárakba a yukebox infót, vagyis file tallózás közben is látom:

(#33007) Trianta


Trianta
tag

Mi lehet az oka, hogy a legtöbb, frissen letöltött és telepített alkalmazás futtatásakor ez a hibaüzenet jön?
"Your system does not support 3D apps"

Hogy lehet kiküszöbölni a hibát?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#33008) Ejelhar válasza Trianta (#33007) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

ez az eszköz azért ilyen olcsó -többek között- mert nincs rá gyári támogatás.Megvetted, vigyed, oszt további szép napot.

Érdemi közösségi support se található, mert annyira nem jó és olcsó, hogy tömegek izguljanak rá. Szóval ami van rajta azt élvezd, ami meg nem működik vagy rosszul, hát az ilyen. Ennyi.

(#33009) dh66e válasza Ejelhar (#33006) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm a kimerítő magyarázatot,linux messze áll tőlem így.....de legalább tudom mire lehet jó. :) .

(#33010) Lteam


Lteam
újonc

Sziasztok! Egy kis információt szeretnék kérni. Mivel anyagilag nem állok a helyzet magaslatán, azt kérdezném, hogy tudtok-e nekem mondani olyan lejátszót, ami alacsony árkategóriájú(nem olyan gagyi) és viszi a 3D tartalmat, .iso kiterjesztést? Más igényem nincs a használatra, külső winchster lenne hozzá. Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

(#33011) Heffi válasza Lteam (#33010) üzenetére


Heffi
őstag

Ha minden igaz, jelenleg a MED600X3D wifi nélküli változata a piac legolcsóbb valós 3D képes lejátszója.

(#33012) Patice válasza Ejelhar (#33006) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez tök jól néz ki. Egy kis borítókép a mmappákon a Dune alap skin-en. Ügyes munka. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33013) Isual válasza Isual (#32990) üzenetére


Isual
veterán

Kicsit olvasgatva a topicot kiegészíteném a hsz-em azzal, hogy csak 2D-re kell, egy Pana 50ST/GT60 lesz a megjelenítő, 2.8-3.0 m-ről nézve, Wi-Fi nem kell, a külső merevlemezes megoldás megteszi - kérdés, hogy elég egy USB3-as külső merevlemez sávszélessége ahhoz, hogy minden ilyen BD ISO, BD25/50, 1080p-s mkv akadásmentesen fusson a TV-n?
Árban a szükséges és elégséges kategóriát/mennyiséget gondoltam megvenni/rákölteni. Mi lenne ez (médialejátszó + külső HDD)?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33014) Dorian válasza Isual (#33013) üzenetére


Dorian
félisten

USB 2 is bőségesen elég.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33015) Multibit válasza Isual (#33013) üzenetére


Multibit
veterán

kérdés, hogy elég egy USB3-as külső merevlemez sávszélessége ahhoz, hogy minden ilyen BD ISO, BD25/50, 1080p-s mkv akadásmentesen fusson a TV-n?
USB3? Ugyan már! Gondolj bele, 100 Mbites hálón is mennek ezek akadásmentesen, pedig az max 11-12 Mbyte/s sebességet jelent.

(#33016) Isual válasza Multibit (#33015) üzenetére


Isual
veterán

"Ez lesz az első ilyen rendszerem, ezért elnézést az inkompetenciámért!" - Látom ezzel az USB-s üggyel kivertem a biztosítékot :D Bocsesz :B

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33017) dh66e válasza Isual (#33016) üzenetére


dh66e
veterán

Nem verted k a biztiti, csak a srácok nyomatékosították hogy bőven elég az usb2 csatlakozás filmek(tökmindegy milyen formátum,konténerr) lejátszásához.

(#33018) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

olyan kütyüt keresek, ami reklám esetén automatikusan átkapcsol előre beállított csatornákra.
vannak ezek az andriodos kütyük, azok tudnak ilyet?

köszi

(#33019) Multibit válasza izomhod (#33018) üzenetére


Multibit
veterán

Eltévedtél. Keresd meg a neked való topikot!

(#33020) Gianni1


Gianni1
csendes tag

Üdv!
MED800 vásárlást tervezek. Sebességben elég hozzá egy WD Green sorozatú winchester vagy WD Red kell 3d BD iso lejátszáshoz?
Illetve a lejatszo.hu-n nem szokott valami karácsonyi akció lenni? :)

(#33021) Dorian válasza Gianni1 (#33020) üzenetére


Dorian
félisten

Mindegy a vinyó sebessége.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33022) Peak válasza Gianni1 (#33020) üzenetére


Peak
addikt

a lehető legolcsóbb vinyót vedd bele.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33023) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok!
Még 2008-ban a 42”-os sima HD Panasonic plazma tévémhez a HD filmek lejátszása miatt vettem egy WD TV lejátszót (még nem volt LIVE). Később időnként frissítettem és jelenleg egy B-RAD nevű firmware-val üzemel a lejátszó. TV cserét egyelőre nem tervezek.
A problémám:
Szeretek (720P) HD-ban nézni filmeket, de a lejátszóm már jó néhányat nem játszik le és időnként néhány AVI-t sem díjaz.
Cél:
Szeretném az eddig parkoló pályára szorult filmjeimet rövidesen megnézni és jó lenne, ha időnként youtube-ról is tudnék zenét hallgatni, videót nézni a nappalimban. Emiatt úgy tűnik, hogy új lejátszót kell vennem. A napokban egy-két órát olvasgattam a fórumot és úgy látom, hogy a MEDE8ER típusai ajánlott vételek. A kínálatból nekem a MEDE8ER MED600X3D-WiFi típust tűnik szimpatikusnak mert így remélhetőleg nem kellene kábelezni a nethez.
Kérdés:
Lehet, hogy verébre ágyúval lövök? A MED600X3D- helyett elég lehet valami olcsóbb játékos is? Ha igen akkor mi?
Előre is köszönöm a válaszokat, ötleteket, javaslatokat!

(#33024) Heffi válasza zavatar (#33023) üzenetére


Heffi
őstag

Nem hinném, hogy mellé lősz vele (5 év garancia, jó támogatottság, és kevés az a formátum, amit nem emészt meg), de én inkább a kábelezést javasolnám és akkor elég a wifi nélküli változat, ami pár forintal olcsóbb.

(#33025) Peak válasza zavatar (#33023) üzenetére


Peak
addikt

szerintem jelenleg az egyik legjobb választás

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33026) rgeorge


rgeorge
addikt

Jobb híján itt kérdezem: egyrészt Dune Smart sorozathoz "rendes" használati leírás elérhető a neten? A másik, amiért a leírást is keresem: dvd iso lejátszásakor hogyan lehet lemezt úgy lejátszani ismét, mintha most tenném a lejátszóba? Mindig a "title menu"-nél kezdi, a root menüt nem tudom elővarázsolni. Gyerekmese miatt kellene, mert apósomék lejátszója hagyományos, nálunk meg keresi a gyermek azt az első néhány képet.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33027) devil-k válasza Peak (#33022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagyis vegyen bele egy teljesen gagyi, olcsó HDD-t és ha elszáll mondjuk 2 TB adat, akkor mindegy lesz?! :DDD :N

- mozi bolondéria -

(#33028) repvez


repvez
addikt

sziasztok! egy másik topicból irányítottak ide,remélem tudtook segíteni a döntésemben.Az LCD TV-mben nincs digi tuner és igy akarnám kivátani a set top boxot és a PC-t is ha csak pár oldalt akarok megnézni a neten.Energia takarékosságból sem lenne mindegy meg a kábelezés miatt sedm.
Egy olyan médialejátszót keresek amiben van beépitett DVB-T tuner is és "smartositani" lehet vele a tv-t.
Beépitett wifi és internet böngészési lehetőség.
[link] Ezt néztem elsőnek ,mert ezt NAS ként torrent letöltésre is lehet használni.A tescoba most 18k
Vagy ezt a tipust:
[link]
Esetleg egyéb más ami a fenti kritériumoknak megfelel és 20k környékén mozog az ára?

köszi

(#33029) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Egyszerű kérdéssel jönnék: 3D képes lejátszót keresek, usual suspects: MED600X3D, 303D, A-400

Van már a családban két DUNE, és meg vagyok elégedve, kérdés most az, hogy pl a 303D nyújt annyival jobb képet a MED-nél, hogy megérje a különbözet? BenQ w1070-re menne a jel, meg két méternél szélesebb vászonra, ott már azért számítanak az ilyesmik. Azt is olvastam hogy az A-400nak nagyon jó a képe, de a firmware gondok nem tetszenek, DUNEnél eddig nem volt nagy gondom a támogatottsággal.

Másik kérdésem, hogy ezek a lejátszók mind viszik a 144hz-et is? A fent említett BenQnak ez az egyik nagy feature-je, jó lenne ha nem csak PCről játszva lehetne ezt kihasználni.

Köszi a segítséget!

(#33030) Multibit válasza repvez (#33028) üzenetére


Multibit
veterán

Kizárólag a médialejátszós kérdésed miatt irányítottalak ide. Kombi készüléket nem javasol senki jó szívvel - itt sem. Ha jó ár/érték arányú mediaplayert akarsz HDD beépíthetőséggel, akkor: Mede8er MED800X3D. Ez sajnos sokkal többe kerül, mint 20 kHUF.
Én ezt használnám bázisként. Esetleg ki lehetne egészíteni USB-s wifi és DVB-T stickkel (ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy alkalmazható).

[ Szerkesztve ]

(#33031) repvez válasza Multibit (#33030) üzenetére


repvez
addikt

Értem,de akinek csak ilyenre telik és abból akarja kihozni a legtöbbet az mit csináljon?Ha itt sem vagyok jó helyen akkor mit csináljak nyissak neki uj topicot?
A 3d tudását meg nem tudom kihasználni,ahhoz olyan TV is kéne, ami meg tudja abban alapból benne van ez a lehetőség

(#33032) cecil


cecil
aktív tag

Na akkor még1X hátha valaki tud segíteni a PCH-a400 NMJ jukebox kérdésemben:

Alapvetően így vannak elnevezve a NAS-on a mappák és a sorozat részek.:

mappa: sorozatnév (évszám)
fájl: sorozatnév (évszám).epizódszám. rész címe

Vannak olyan sorozatok amikből több is létezik pl. volt egy ugyanilyen címmel régebben, vagy más országban.
Ezeknél már az első szkennelésnél se szokta a jót kiválasztani még beírtam évszámmal sem.
Ilyenkor manuálisan a popin megkeresem a jó változatot.

Viszont amikor jön új rész és frissítem az adatbázis popin, ezeket mindig elrontja, megjelenik 2x a sorozat megint rátalál a másik (régebbi v. más országos verzióra).
Lesz 2 borító, amiből az egyik rossz...
Ha meg törlöm a rosszat az adatbázisból autómatikus tőrli a jót is.

Sorozatok átnevezésére a The Renamer progit használom. Általában jól működik...
Filmeknél még nem fordult elő ilyen probléma, ha nem is találta el elsőre jól átállítás után nem találta meg a régebbit újra soha.

(#33033) Zull válasza Zull (#33029) üzenetére


Zull
senior tag

Gondolom most ordas nagy baromságot kérdeztem a 144Hz-et illetően mi? Gondolom csak annyi változik hogy 48Hzen tolja a kontentet a projektorhoz, az meg megoldja a skálázást. Az zavar meg hogy van egy 3D ready projektorom is, aztán arra direktben kell 120Hzet kitolni, ha meg akarod úszni hogy mindenféle külső dobozokat kelljen venned (3D XL)

Ettől függetlenül a képminőséget illető kérdésem még áll :)

(#33034) Multibit válasza repvez (#33031) üzenetére


Multibit
veterán

Amennyiben mediaplayerekről beszélgetünk, a lehető legjobb helyen vagy!
Ha valóban korlátozottak a lehetőségek, akkor vedd meg az Evolve cuccost! RT1185 CPU-ja van, nem a legfrissebb, de a szokvány STB processzoroknál sokkal jobb. Azt nem tudom, hogy torrent és jutyub tekintetében mennyire használható.

(#33035) repvez válasza Multibit (#33034) üzenetére


repvez
addikt

gondolom ha a full hd filmeket lejátsza akkor a yutube videokat is le kéne ,mivel azok nem olyan nagy felbontásuak.

A flash támogatás már nagyobb gond lehet ,de ezt nem tudom,hogy müködik illetve,hogy frissithetöek e ezek a pluginek ezeken a boxokon.

(#33036) Multibit válasza repvez (#33035) üzenetére


Multibit
veterán

Internetes videomegosztók használata esetén nem a felbontás a probléma. Azt érdemes szemelőtt tartani, hogy az ezekben a készülékekben található böngésző és persze az összes ezzel kapcsolatos szolgáltatás sokszor korlátozottan használható. Ne számíts arra, hogy ugyanazt a kényelmet, sebességet, stabilitást kapod, mint amit PC előtt ülve megszoktál.
Ezeken a készülékeken nem plugineket frissítesz, hanem a gép teljes firmware-ét. Itt elérkeztünk egy lényeges szemponthoz, vagyis az adott készülék támogatottságához. A mostanában népszerű Mede8er-ek ebből a szempontból példamutatóak. Nem tudom, hogy az Evolve-hoz van-e még bármilyen támogatás. Ennek éredmes utánanézni.

(#33037) repvez válasza Multibit (#33036) üzenetére


repvez
addikt

és arról van valahol elérhető infó táblázat vagy valami,hogy a legtöbb boxban milyen CPU van és mit tudnak? miben különböznek és a sorban hol helyezkedik el ez a készülék?
És ezek a androidos boxok mivel tudnak többet ,kevesebbet sebesség és egyéb tartalom terén?

(#33038) BBéci válasza devil-k (#33001) üzenetére


BBéci
titán

A második mondatomnak csak a felét idézted, az pedig több szempontból hiba.

Amikor médialejátszókat hasonlítok össze, ugyanazokat a filmeket, filmrészleteket tartalmazó merevlemezt csatlakoztatok hozzájuk, egyszerre indítom a lejátszást és a kalibrált tévén váltogatom a bemeneteket.
Nem láttam akkora képminőség különbséget, ami indokolná az A-400 kb. kétszeres árát a MED600-hoz képest. Sőt, a Dune TV-102 képminőségét is bőven elegendőnek tartom egy átlagosnál picit magasabb igényű, 50 colos, felső középkategóriás plazmatévével rendelkező ember számára. Az LCD-ket inkább meg sem említem, nehogy sértődés legyen a vége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33039) Peak válasza repvez (#33037) üzenetére


Peak
addikt

iboum.com

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33040) Peak válasza BBéci (#33038) üzenetére


Peak
addikt

most ezzel a posttal nagyon elgondolkodtattál egy med600as megvásárlásán. a400 lett volna a target... de igy...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33041) #75912448 válasza Peak (#33040) üzenetére


#75912448
törölt tag

Magadnak vennéd, ajándék, 3D miatt? Ez sem mindegy.

(#33042) Peak válasza #75912448 (#33041) üzenetére


Peak
addikt

magamnak természetesen. egy kütyübuzi sosem lehet meg nyugodtan a seggén. reménykedem hónapról hónapra, évről évre, hogy tudnak már normális firmwaret irni egy fasza passziv hűtéses mediaplayerhez.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33043) #75912448 válasza Peak (#33042) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok, csak egy pöccre beállított HTPC mellett valószínűleg a MED képe/hangja visszalépés lenne, a Popi nem (annyira ;] ). Vászon mellett még nagyobb, néhol hihetetlen mértékű különbség van. Ha nem lesz vetítőd, vagy marad az LD (ha még megvan) és nem cseréled 55" körüli, feletti minőségi megjelenítőre, akkor semmi probléma a Mede8errel. A hangról még nem is beszéltem, bár nyilvánvaló mozin lesz a csekélyebb különbség.

(#33044) Peak válasza #75912448 (#33043) üzenetére


Peak
addikt

engem igazából a high def. hang támogatása érdekel, 24bit 192khz 2ch flacok, wav, hibátlan DTS állomány lejátszás, ismerje fel a DTS kódolást WAV kiterjesztés esetén is.
továbbá az értelmes és jól használható hang és feliratsáv váltás sima MKV lejátszása alatt.
a 47"os LGt cserélni nem fogom, a vetitő fullHD, DLPs, belépő szint sima vászonnal.
hát olyan nagy kérés ez? :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33045) #75912448 válasza Peak (#33044) üzenetére


#75912448
törölt tag

nekünk igen :D

Egyébként ha a lejátszó.hu környékén jársz, elviszel néhány anyagot és mindkettőt működés közben kipróbálhatod.

(#33046) cekkk válasza Peak (#33044) üzenetére


cekkk
veterán

És ezeket te nem tudod lejátszani a htpcvel? :U

(#33047) #75912448 válasza cekkk (#33046) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ilyen ez a kutyumania, viszi a vere :))

(#33048) robi-k válasza Peak (#33044) üzenetére


robi-k
őstag

Pont a szomszéd homokozóban írtad tegnap este, hogy milyen aprólékosan szedted össze az igen komoly rendszeredet :C
SZVSZ beleférne egy SACD-t (pontosabban DSD-t) is lejátszani tudó "kütyü" - én pl. már nem tudok/nem akarok lemondani az SACD hangminőségről -, tehát én az A400 mellett tenném le a voksomat még akkor is, ha egy kicsit drágább (bár az eBay-en amúgy nem vészes áron mennek el a használt A400-sok).
És ahogy követem az A400 topikot, nagyon szépen dolgoznak a hibák kiküszöbölésén, ezt Padavan is elismeri (és ő is fejleszt már az A400-ra).

De ez csak az én szerény véleményem :B

(#33049) Peak válasza robi-k (#33048) üzenetére


Peak
addikt

nem is bántom a rendszert, de mindig elfér egy új forrás játékos :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33050) devil-k válasza robi-k (#33048) üzenetére


devil-k
nagyúr

És mit írtak, mikor jön az új FW A400-ra? ;] ;)

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.