Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) bajnokpityu válasza BBéci (#22000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem igen :)
Wifi drótmentes átvitelt jelent, a DLNA átviteli protokollt, NFS meg filerendszert.

Egyébként nálunk nemhogy wifin, de gyakran kábelen sem megy át a bd50, sőt a bd25 is képes meg-meg szaggatni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22002) Champipi válasza Trava (#21997) üzenetére


Champipi
senior tag

Ezt írják a webböngészőben való lejátszáshoz:

More for Video Playback
Whether you use a Windows and Mac, you can enjoy direct video playback while your DiskStation now does the transcoding! Most major video formats are supported, so you can enjoy your video collections on any web browser without any plugin.

Annyit tudtam kipróbálni, hogy az iPad Mini-re letöltöttem a DSVideo app-ot és azzal rácsatlakoztam a Synology DS111-re.

Egy 720-as filmet kezdtem el játszani, ami mkv formátumú. Elindult kb 10 másodperc alatt, de aztán amikor beletekertem, akkor már szétesett néha zöld kockákra a kép, meg a hang és videó is akadozott.

Hát adok még majd neki egy próbát Apple TV-vel is.

Amilyen lelkes voltam, annyira beégett ez most :)

(#22003) dani3l válasza Champipi (#22002) üzenetére


dani3l
őstag

Bocs az offert, de ha esetleg nem tul nagy keres, meg tudnad nezni, ugyan ebben a formaban (tehat nasrol ds videon keresztül) Neked mennek-e a sima avi filmek? En ezzel szivok napok ota, a nason levö filmek nagyreszet ha igy akarom lejatszani, ipod/ipad-on nincs hang. Azokat nem jatsza le mondjuk a beepitett lejatszo, de probaltam többfelet es sehogy nem megy. Androidon nincs ilyen gond..

(#22004) BBéci válasza bajnokpityu (#22001) üzenetére


BBéci
titán

Ez rendben van, de valamiért nekem az említett protokollról, fájlrendszerről és a hálózatról a WiFi jut eszembe. Mert ha már drót, akkor USB és HDMI, éppen a szaggatás elkerülése miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22005) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok. Adott egx Popi A210, beépített mervlemezzel.
Ipadon tudnék filmt nézni róla?
A böngészőből elérem, látom a fileket is rajta.
Milyen lejàtszót kellene letöltenen hozzá?

(#22006) erdoke válasza dani3l (#22003) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg azért nincs hang, mert nem figyeltél, és frissítetted a lejátszó progit, amiből a Dolby Laboratories (licenc viták miatt) kiszedette az AC3 támogatást. Van mar 2-3 lejátszó, ami megegyezett velük, de éppen nem azok, amik normálisan tudnak streamelni. Idővel várható, hogy utóbbiak közül is jönnek vissza AC3 támogatással lejátszók.
Szvsz csak idő kérdése, hogy az androidos lejátszóknak is benyújtsa a Dolby a számlát, bár ott a Playen kívülről megoldható régebbi (neadjisten a Dolbyt letojó) verzió felpakolása...

A legjobb aláírás a héten

(#22007) dani3l válasza erdoke (#22006) üzenetére


dani3l
őstag

Ez valoban kimaradt, köszi az infot! :R Akkor marad a varakozas.. Csak egy kicsit fura volt, hogy a 20 gigas mkv-kat dts hanggal siman lejatssza, egy vacak kis avival meg akarhogy szenvedek, nincs hang..

(#22008) cekkk válasza BBéci (#22004) üzenetére


cekkk
veterán

Hát te tényleg nem értesz a számítás technikához :Y :C

(#22009) yps12 válasza cdl (#22005) üzenetére


yps12
csendes tag

Sajnos jól működő streamer appot még nem találtam. A FileBrowser korlátozottan használható erre, viszont szinte minden filmet konvertálni kell hozzá. Média lejátaszásra az av playert vált be. Wifi-n lehet rá a popiról filmeket/zenéket másolni, válogatás nélkül szinte minent lejátszik, nem kell kovertálgatni semmit, csak a memória a szűk keresztmetszet. Megy az mpeg, avi, mkv, flac, de még a dvd iso is. Úgy tudom, feliratot is kezel.

(#22010) liszi70 válasza BBéci (#22004) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mert ha már drót, akkor USB és HDMI, éppen a szaggatás elkerülése miatt."

A vezetékes hálózati megosztás és lejátszás, természetesen internet kábelen történik, hiszen LAN csatlakozók kötik össze mondjuk a NAS-t meg a médialejátszót, vagy például nálam a PC-t meg a HTPC-t és a PC-t meg a Dune-t is. Semmi szaggatásom nincs hálistennek, BD50 esetén sem.
Van vezeték nélküli hálózati megosztás, lejátszás is (wifi), na annál aztán előfordulhat akadás, szaggatás bőven egy komolyabb bitrátájú anyagnál.

[ Szerkesztve ]

(#22011) cekkk válasza cekkk (#22008) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg írni nem tudok korán reggel :D :B

(#22012) Patice válasza BBéci (#22004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én pont ezért vettem a Dune HD-Tv301-esből a wifi nélküli változatot, mert a vezetékes hálózati összeköttetés a biztos megoldás a szakadásmentes filmlejátszásra.

Nálam is működik, akadás mentesen, akár PC-ről, akár NAS-ról. NASsolni jó. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22013) Patice válasza Patice (#22012) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg egy kis segítség a bitrátákhoz és átviteli sebességekhez:

AVI ~ 1-2 Mbit = 0,12 - 0,25 MB/s átviteli sebesség kell hozzá stabilan.
DVD ~ 4-6 Mbit = 0,5 - 0,8 MB/s átviteli sebesség kell hozzá stabilan.
720p MKV ~ 4-8 Mbit/s = 0,5 - 1 MB/s átviteli sebesség kell hozzá stabilan.
1080p MKV ~ 4-16 Mbit/s = 0,5-2 MB/s átviteli sebesség kell hozzá stabilan.
BD25/50 ~ 10-54 Mbit/s = 1,2-6,9 MB/s átviteli sebesség kell hozzá stabilan.

A kulcsszó itt mindenütt a mondat végén van.

G-s wifi elméleti maximum átviteli sebessége: 54 Mbit/s = 6,9 MB/s
N-es Wifi elméleti maximum átviteli sebessége egy csatornán 150 Mbit/s = 19,2 MB/s
AC Wifi elméleti maximum átviteli sebessége egy csatornán 1 Gbit/s = 128 MB/s
AD Wifi elméleti maximum átviteli sebessége egy csatornán (7/3) 2.3 Gbit/s = 2,98 MB/s

100-as (Mbit) hálózati csatlakozó elméleti maximum átviteli sebessége 12,8 MB/s
1000-es (Gigabit) hálózati csatlakozó elméleti maximum átviteli sebessége 128 MB/s

USB2.0 elméleti maximum átviteli sebessége 480 Mbit/s = 61,4 MB/s
USB3.0 elméleti maximum átviteli sebessége 5 Gbit/s = 640 MB/s

Természetesen ezek elméleti sebesség határok. A valóságban egyik eszköz sem éri el ezeket az értékeket.
Szerintem jól látszik, hogy miért nem elég sokszor a G-s Wifi egy 1080p-s film átviteléhez, elméletben elég lenne, de a gyakorlat mást mutat. N-es wifi-nek már jónak kéne lennie, de ugye rengeteg befolyásoló tényező van ott is, ami gyengíti a jelet és lassítja az átvitelt.

USB2.0-ás külső eszközök elegendőnek bizonyultak akár a BD50-es állományok lejátszására is.

Amit jellemzően több ember is "mért" sebességet a médialejátszója és a PC között vezetékes átvitel esetén (másolás) az 10-14 MB/s, azaz ez az átviteli sebesség kb. a 100 Mbit-es hálózati sebesség maximuma körül van, de ezt a sebességet gigabitesnek mondott csatolóval szerelt eszközök hozták. Minden esetre BD25/50-re is elég. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22014) kovadika válasza kovadika (#21995) üzenetére


kovadika
őstag

Erre valaki?

(#22015) Patice válasza kovadika (#22014) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV101

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22016) JaniS


JaniS
senior tag

Azt még tegyük hozzá, hogy egy BD50 simán tud gigabites hálózaton is meglepetést okozni időnként, ha pl. a NAS (vagy bármelyik másik hálózati elem, akár a média lejátszó) nincs a helyzet magaslatán és a bitrate éppen úgy gondolja, hogy a táblázatban jelzett maximum fölé ugrik egy kis időre. Ezért jobb talán egy SATA-n vagy USB-n csatlakozó HDD a BD50-ekre.

(#22017) Patice válasza JaniS (#22016) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez már csak a NAS képességeitől függ. Ezért is írtam, hogy a fent jelzett értékeket STABILAN kell tudnia hozni az adott hálózati eszköznek, azaz jellemzően inkább gyorsabb értékeket produkáljon és a minimum sebesség is legyen a kívánatos fölött.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22018) Ed Parker válasza JaniS (#22016) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem eddig kábelen, a nas mp vagy htpc-n simán ment a bd50, de még a durva tesztfáljok is.
Mikor másoltam stabil 22MB/s volt a sebesség, ez azért elég.

(#22019) kovadika válasza Patice (#22015) üzenetére


kovadika
őstag

Köszi, nem tűnik rossznak. Esetleg, akinek van ilyen készüléke, megkeresne privátban? Lenne pár kérdésem.

(#22020) JaniS válasza Ed Parker (#22018) üzenetére


JaniS
senior tag

Nálam kb. 15MB/s mellett néhány esetben gond volt. Persze ezt sok minden okozhatta, de nem volt kedvem tökölni vele, úgy is akartam a popiba rakni egy vinyót.

(#22021) cekkk válasza JaniS (#22016) üzenetére


cekkk
veterán

Azért ott a router is betud kavarni, vagy a lejátszó(hozzá tenném a popi nem gigabites, így a hálózat azon ága sem lehet az.). Nálam pl amikor az olcsóbb router volt, voltak hd hang kimaradások, amióta a router cserélve lett, semmi gond nincs. Szóval az is lehet gyenge.
De pl nekem a második generációs WD-m volt és azzal még hálózaton sokszor a 1080p is megakadt. :( De a Dunével ugyan azon a hálózaton már nem.

(#22022) Patice válasza cekkk (#22021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam PC-ről akadás mentesen ment hálózaton keresztül a killa_sample. :B

De majd kipróbálom NAS-ról is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22023) atike


atike
nagyúr

Nem kaptam választ, ezért beírom ismét, hátha ma már igen... :)

Szóval az Egreat R800, vagy az Egreat S2 a jobb?

Köszi! :R

(#22024) cekkk válasza Patice (#22022) üzenetére


cekkk
veterán

Azzal nekem sem volt bajom, csak néha véletlen előfordulásoknál, ahol szerintem hirtelen kellett feldolgozni az adatokat. Ugye a killa az folyamatosan nagy. Jah meg egy 5000 forintos TP-link router volt :P

(#22025) JaniS válasza cekkk (#22021) üzenetére


JaniS
senior tag

Routert nem gyanúsítanám, TL-WR1043ND. NAS-t sokkal inkább, mert egy DNS-323, ami nagyon lassacska. Más kérdés, hogy szeretem, mert elég sokmindenre jó az a linux. C-300-nál a gigabit engedélyezésével valamit ugyan javul a sebesség, de ez nem az, amit értenék alatta, persze ez a kis SOC nem is erre való. De ahogy írtam, igazából elvi jelentőségű volt, ha valakinek vezetékes háló ellenére is baja van a BD50-nel, akkor megér egy próbát, ha megnézi SATA-n (ha van) vagy USB-n (ami mindig van).

(#22026) cekkk válasza JaniS (#22025) üzenetére


cekkk
veterán

Az valami szoftveres hülyeség, mivel a csip 100Mbitet tud abból nem lesz gigabites :W Dunebe is volt valami ilyesmi. Kb a fogyasztók megtévesztésére alkalmas. :Y

(#22027) Patice válasza cekkk (#22024) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát igen. A router is egy olyan aljas eszköz, ami igen csak meg tudja határozni a hálózati átviteli sebességeket. Én TP-Link 1043ND-t használok szintén, már 4 éve. Eddig sohasem volt gondom miatta. Jó vétel volt. (Asszony kérdezte is, hogy miért került ez ennyibe? Akkor 13.300-ért vettem, most sincs sokkal olcsóbban.)

Szerintem az ilyen szintű routerek a minimum, ami kell egy háztartásba, ha hálózaton keresztül akar valaki filmezni. Egy olyan családba pedig, ahol többen is igénylik a sávszélt, oda már komolyabb vas kell routerből is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22028) Egon válasza Patice (#22013) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom honnan szedted ezeket az értékeket, de a 1080p-s anyagok vonatkozásában biztosan állíthatom, hogy nettó marhaság, amit írtál.
Jópár 1080p-s mkv-t megnézve, az átlag bitráta meghaladja a 10 Mbit/sec-ot. A maximális bitráta 35 MBit körül mozog, de van, ahol az 50-et is eléri. Teszt jelleggel megnéztem egy 720p-s anyagot is, ahol az átlag 7.5 Mbit/sec, de van benne 30 Mbit-es kiugró érték is.
Ajánlom a bitrate viewer-t.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22029) Patice válasza Egon (#22028) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az általam írt értékek ÁTLAGOS értékek. Amiket te írtál átlagos értékek azok pont benne vannak. :))

A kiugró értékekre meg írtam, hogy a hálózatnak tudnia kell többet is, pont az ilyen kiugró értékek miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22030) Egon válasza Patice (#22029) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem pont az a lényeg, hogy a maximum bitrátá is bírnia kell a hálózat minden egyes elemének, különben lesznek a filmben akadások, így amit írtál, némileg félrevezető.
Itt off, de azért beírom: a Zyxel NSA320-as NAS-om, köszönhetően a normális hálózati komponenseknek, 50-100%-kal nagyobb tempóra képes, mint ami a tesztekben szerepel, illetve amit a NAS-os topicban írtak.
Egyik fórumtárs mérése szerint, az Asus R1 sok 1080p-s mkv-t nem tud akadásmentesen lejátszani vezetékes hálózaton keresztül sem (csak USB-ről). Kiderült, hogy azokkal az anyagokkal van gondja, ahol a maximális bitráta meghaladja a 35 MBit-et. Ez sajnos sok anyaggal előfordul, így ajánlott a 720p-s filmeket előnyben részesíteni, ha az ember pl. NAS-ról szeretné etetni a lejátszót (érdekes módon az ugyanolyan hardverre épülő AC Ryan lejátszó bírja 50 MBit-ig).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22031) cekkk válasza Egon (#22030) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig egyről beszéltek, csak elbeszéltek egymás mellett :DDD :K

(#22032) Patice válasza Egon (#22030) üzenetére


Patice
Topikgazda

És arra nem gondoltál, hogy a két lejátszó hardveres körítésében kellene keresni ott a hibát?

Lehet ugyan az a SoC, de más a hardveres felépítés, és más szoftver, ami szintén tudja befolyásolni a hálózati sebességeket (nem is kicsit).

"Érdekes módon" nekem megy az én vezetékes hálózatomon NAS-ról is a BD50. (TP-Link 1043 ND router, CAT5e kábelek, Dune HD-TV301 és Synology DS213-as NAS.)

Az általad említett 35 és 50 Mbit-es csúcsok MB/s-ben kifejezve: kb. 4,5 és 6,4. Ezeket a sebességeket egy jobb gigabites router bőven teljesíti. Egy jobb 100 Mbit-es épp, hogy eléri, de nem lehetetlen. Adott eszköztől függ.

Amit írtam értékeket, azok - ismétlem - átlagos értékek. Átfogalmazhatom, kiegészíthetem a végét, de tájékoztató jelleggel írtam le. Az, hogy az átlagos bitrátás átvitelhez jóval kisebb sebesség is elég lenne, az lehet megtévesztő, de ha valaki kicsit utána jár, mint te is és a haverod is, akkor rájön, hogy mi az a szint, amit az otthoni hálózatnak tudnia kell az akadásmentes lejátszáshoz.

Ha egy ajánlást akarnék ehhez megfogalmazni, akkor úgy írnám le, hogy olyan hálózaton nem lesz gond a lejátszással, ahol minimum 10MB/s-et tud a hálózat átvinni mindig, minden körülmények között. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22033) Egon válasza Patice (#22032) üzenetére


Egon
nagyúr

És arra nem gondoltál, hogy a két lejátszó hardveres körítésében kellene keresni ott a hibát?
Lehet ugyan az a SoC, de más a hardveres felépítés, és más szoftver, ami szintén tudja befolyásolni a hálózati sebességeket (nem is kicsit).

Ez annyira triviális, hogy nyilván eszembe jutott... :U Pusztán arra céloztam, hogy ugyanabból az alapból, más gyártó ki tudott hozni többet is.

"Érdekes módon" nekem megy az én vezetékes hálózatomon NAS-ról is a BD50. (TP-Link 1043 ND router, CAT5e kábelek, Dune HD-TV301 és Synology DS213-as NAS.)

Nekem sem fektette még meg semmi a jelenlegi felállást (Asus RT-N16, CAT6 és CAT5E kábelek, Zyxel NSA-320, WD TV Live Streaming), bár én nem szoktam BD50-es anyagokat nézni, de teszt-mkv-val próbáltam. Sima TotalCommanderes másolás is meg 60 MByte/sec-es tempóval a NAS és a gép között. Nem is igazán értem, hogy jön ez ide (az R1-es példát nem azért hoztam fel, hogy nem lehet hálózatról filmet nézni): a farokméregetó versenyből kinőttem (ha ez a cél).

Az általad említett 35 és 50 Mbit-es csúcsok MB/s-ben kifejezve: kb. 4,5 és 6,4. Ezeket a sebességeket egy jobb gigabites router bőven teljesíti. Egy jobb 100 Mbit-es épp, hogy eléri, de nem lehetetlen. Adott eszköztől függ.

Nem teljesen jó példa, de a jelenlegi hálózatomban a router-t kicserélve egy 100 MBit-esre (Asus WL500GP), a gép és a NAS között (a NAS-ra írva), nagy fájlok esetében, sikerült stabilan 10 MByte/sec-es érték felett másolnom. Szóval ez az "épp hogy eléri" megint nem túl jó megközelítés (csak most ellenkező irányban).

A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22034) Champipi válasza dani3l (#22003) üzenetére


Champipi
senior tag

Az iPad-en van tehát nekem a DSvideo és van rajta OPlayer. A DSvideo-ban megnyitom a filmet és megnyílik az Oplyaer-ben. Lehet neked azért nem egy, mert nem OPlayert hazsnálsz? Nekem így van hang.

Amúgy a Synology DS111 processzora 10%-o terheltségű midőn egy AVI filmet játszok le róla iPad-en.

720 HD filmnél viszont koppant a procija és akadt is a film...

Én 4.2 beta DSM firmware-t hazsnálok, az is számíthat...

(#22035) yps12 válasza Patice (#22032) üzenetére


yps12
csendes tag

Annyit még hozzá tennék, hogy a 100 Mbit/s-es hálózat kevésbé érzékeny, ott a 100%-ot közelíti a gyakorlati sebesség az elméleti sebességhez képest, inkább a NAS hardver/szoftver a szűk keresztmetszet. (Ez az átvitel már elég.)
Ellentétben a gigabit-es átvitel gyakorlati sebessége meg nálam jó napokon max. 40 MB/s, éppen meghaladja a 300 Mbit/s értéket.

Ha a TPLink (1043) usb-s megosztásáról megy a film lejátszás, akkor a gyári fw csak 1,5 MByte/s sebességre volt képes (nekem), így az kevésbé alkalmas a magas bitrátájú anyagok lejátszására. Fw cserével felmegy ez az érték 4,5-5 MByt/s-re is, ez egy kicsit jobb, BD anyagokra még csak korlátozottan alkalmas.

A popcorn menüjében van gigabit kapcsoló, de attól csak "összezavarodik" lelassul, esetleg leáll a hálózati átvitel.

(#22036) dunkel válasza Patice (#22013) üzenetére


dunkel
őstag

Kösz, ezek szerint akkor nem is kell gigabitet tudjon a lejátszó, hogy vigye a BD50-et. Ez jó hír. Most egy xtreamer van nálam, az nem bírja a bd25-öt sem hálózaton, de usb-n a bd50-et is viszi. Mondjuk a hálózati kezelése gyenge lehet, néha bele is fagy.
Mindenesetre 1-2 héten belül érkezik hozzám egy egreat r6s, majd beszámolok, hogy viszi-e hálózaton (vezetékes) a bd50-et. A hálózat és a NAS bőven ki tudja szolgálni..

(#22037) Patice válasza Egon (#22033) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem sem az epénisz mutogatása volt a célom, csak megvédtem az álláspontomat.

A hálózatos médialejátszáshoz próbáltam segítséget nyújtani másoknak azzal a sebességi adatokat tartalmazó hozzászólásommal, hogy képben legyenek, hogy az egyes, gyakoribb fájltípusok, médiatípusok milyen átviteli sebességet igényelnek az otthoni hálózattól.

Ezekre az értékekre természetesen rá kell hagyni bőven, hogy tényleg akadásmentes legyen. Túl kell biztosítani a rendszert. Ezt többféle eszközzel meg lehet oldani, ahogy írtam is. Adott eszköztől függ, hogy mennyit tud abból a sebességből, amit ráírtak. Ez általában az árral arányos routerek esetében, főleg, ha ugyan olyan speckók vannak papíron, de az ár igen csak el tud térni.

NAS-oknál azért már nagyobb a szórás, de a mostani modellek már mind tudják a HD filmeket akadás mentesen továbbítani, akár egyszerre több eszközre is. A körítés már csak pénztárca és döntés kérdése.

Remélem azért hasznos volt ez a kis vita másoknak, hogy képbe kerüljenek hálózatos lejátszók esetében. :)

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22038) #75912448 válasza atike (#22023) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hardveresen mindképp az S2, nagyságrendekkel. Ellenben az oly sokszor emlegetett szoftveres környezet, különösen Egreat termékeknél döntő jelentőségű. Pl az S2-től nem várhatod, hogy a Popcorn A210 szintjén működjön, hiába a hardveres azonosság. Mindkét lejátszó további fw szintű támogatása erősen kérdéses, és akkor finoman fogalmaztam. Ha minden további lejátszó kiesett a rostán, abban az esetben az S2-t választanám az erősebb hardver, 23,976Hz támogatás és jobb képminőség miatt.

(#22039) gbors válasza Patice (#22013) üzenetére


gbors
nagyúr

Még 1-2 dolgot hozzáfűznék ehhez:
- a Gbites csatlakozóval szerelt mp-k minden bizonnyal a CPU miatt nem tudják hozni a Gbit sebességet, de ha csak 100Mbit-et kapunk, annak lehet más oka is - a routeren és a PC-n is lehet 100-as port, ill. a Gbit-es sebességhez minimum Cat 5e kábel az ajánlott, Cat 5-tel fene tudja, mit csinál - a polcról levehető kategóriájú (amúgy pofátlanul drága) patch kábelek meg jellemzően Cat 5-ösek. alkalomadtán letesztelem az Xtreameremet, mennyit tud dróton keresztül.
- a 14MByte / sec az még 100Mbit-es kapcsolaton is előfordulhat - nekem a Gbites kapcsolaton is olyan 130-140 MByte megy át nagy file-ok esetén (és, micsoda véletlen, szintén egy TPLink 1043ND-n keresztül :)

A wifi-vel a legnagyobb probléma, hogy a legtöbben titkosított csatornákat használnak, és annak a kezelése bizony CPU-t igényel. A 300Mbit-es sebesség elérése még erős router esetén is csak álom (nekem 110-120-ig sikerült jutnom), szerencsétlen media player jó, ha a 15-20%-át ki bírja préselni magától, és az sem lesz stabil. Nekem a 6-8 Mbites DVD iso-k már akadgattak wifin keresztül.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22040) Patice válasza gbors (#22039) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem n-es wifi-vel rendelkező blu-ray lejátszón csak néha néha akadt be az átlagos 1080p, titkosítást használva. A router ugyan az volt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22041) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

BD50 3D iso miért nem megy át hálózaton akadás mentesen?

Sajnos az ilyen anyagokat nem tudom kimérni bitrate view-errel.

(#22042) robi-k válasza kisgyerek85 (#22041) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig átmegy akár a 100-as hálózaton is, egy BD3D ISO max 60-70 MBit/sec bitrátájú.

(#22043) kisgyerek85 válasza robi-k (#22042) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pedig nálam nem bír átmenni.

eszközök:
Zyxel nsa310 (40MB/s-t tud)
Himedia 900b (10-12MB/s) gigabites hálókártyát tartalmaz.
gigabit switch

(#22044) Ed Parker válasza kisgyerek85 (#22043) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mi a lejátszó?

(#22045) kovadika


kovadika
őstag

HDI Dune HD Smart B1 lejátszóval van valakinek tapasztalata?

(#22046) kisgyerek85 válasza Ed Parker (#22044) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Leírtam már :)

Himedia 900b

(#22047) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a WD TV Live HD-nak BD50-es filmeket vinnie kéne hálón keresztül? Most egy synology nas van rákötve a routeremre kábellel és a WDTV is kábellel kapcsolódik a routerhez, de mégis akadnak a BD50-es filmek. Mondjuk a routerem finoman szólva sem friss darab egy Belkin F5D7231-4. Lehet a router a szűk keresztmetszet?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22048) Gergőke88 válasza kovadika (#22045) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem D1 van lassan 1 éve.
Nem volt vele eddig bajom, nagyon szeretem.
Gond nélkül kezeli a BD50 anyagokat, illetve hang probléma sincs vele.
Mi lenne a kérdésed?

[ Szerkesztve ]

(#22049) kovadika válasza Gergőke88 (#22048) üzenetére


kovadika
őstag

Felíratkezelés, lehet-e állítani az áttetszhetőséget(!)/színt/méretet/hátteret? Mkv támogatása milyen? Illetve a B1-el kapcsolatban érdekelt volna még a lemezkezelés, bár ezzel kapcsolatban nem biztos, hogy tudsz segíteni :)

(#22050) Ed Parker válasza kisgyerek85 (#22046) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja bocs, azthittem az valami hálózati cucc :B
Nem lehet hogy a lejátszó gyenge a bd3d iso-hoz?
Nekem a htpc gond nélkül viszi 100-as hálózaton mindent.
Fentebb írtam hogy 22MB/s amit tud, ebbe minden belefér.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.