Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) oszy válasza Blaise (#50550) üzenetére


oszy
veterán

Már nekem is sikerült. Kíváncsi leszek mikorra érkezik meg. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50552) gulac12 válasza Anacat (#50549) üzenetére


gulac12
tag

Ha nem akarsz túl sokat költeni a megoldásra, kesresd fel az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek című topikot, már az összefoglalóban is sok lehetőséget találsz.

(#50553) g@bo válasza Blaise (#50550) üzenetére


g@bo
nagyúr

ennyi pénzért.... fizunál én is. :K van táv hozzá?

[link]

bár volt valami hasonló árfekvésen xtreamer nem?

[ Szerkesztve ]

(#50554) blakey válasza Blaise (#50550) üzenetére


blakey
titán

Jókat írnak, én is várom, tartaléknak jó lesz vagy ki tudja. :)

(#50553) g@bo
Bár az eredeti ára sem vészes (30$) de most még 1 órán át 24$.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50555) LógaGéza válasza Blaise (#50550) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennyiért még én is, pontokkal is jött le, így 17USD-ben állt meg. Aztán ha más nem rakok rá egy Linux alapú rendszert, és lehet kis szervernek használni, valszeg jobb lesz mint a Pi.

Köszi a tippet :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50556) g@bo válasza blakey (#50554) üzenetére


g@bo
nagyúr

bukta, nincs a számlámon annyi. csak kézbe. :D

(#50557) blakey válasza g@bo (#50556) üzenetére


blakey
titán

Nem buktad, meghosszabbítva. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50558) g@bo válasza blakey (#50557) üzenetére


g@bo
nagyúr

yess.

ha jól látom, ezen andro 5.1 + kodi van?

(#50559) blakey válasza g@bo (#50558) üzenetére


blakey
titán

Igen, de ha normális médialejátszónak akarod használni akkor érdemes SD-kártyára telepíteni a Libreelec-et és minden kadenciahelyes lesz, persze előtte próbáld ki a gyári rendszert is. Neken is majd egyszer megérkezik és akkor többet fogok tudni róla. Ennyi pénzért tartaléknak is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50560) Technoman


Technoman
őstag

Na, mit szóltok a legfrissebb hírhez? Mo-n is hamarosan kapható lesz, a két új, "filléres" Popi (500 vs. 500Pro)

Halleluja: Már van drágább playa a 4K Solo-tól is (méghozzá dupla áron :U )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50561) blakey válasza Technoman (#50560) üzenetére


blakey
titán

Már előrendeltem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50562) Technoman válasza blakey (#50561) üzenetére


Technoman
őstag

Kíváncsi lennék, hogy ezt az új vonalat sikerült-e már felgyorsítaniuk. Ha jól tudom, a Popik eddig hírhedtek voltak a lasssssssúságukról.

(#50563) djnice válasza Technoman (#50560) üzenetére


djnice
veterán

És ez sem tudja a 4K60p-t. Vicc kategória ennyi pénzért.

(#50564) Technoman válasza djnice (#50563) üzenetére


Technoman
őstag

ja igen, én is néztem, hogy csak 1,4-ig megy.
A kérdés az, hogy ki fogja ezt ennyiért megvenni. Az átlag torrentezőknek ez már emészthetetlenül drága, aki meg High-Endbe utazik, nagy ívbe sz@rik az mp-k világára. Nem mondom, hogy egyet sem fognak tudni eladni, de nem lesz tömegtermék.

[ Szerkesztve ]

(#50565) tamasgal válasza Technoman (#50560) üzenetére


tamasgal
senior tag

Popit soha többé...

(#50566) BBéci válasza Technoman (#50564) üzenetére


BBéci
titán

"aki meg High-Endbe utazik, nagy ívbe sz@rik az mp-k világára"

Ebben ne legyél biztos. Szerintem éppen az ellenkezője igaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50567) liszi70 válasza djnice (#50563) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Vicc kategória ennyi pénzért."

Hát az. Ennyiért egy HTPC kenterbe veri minden szempontból, az biztos. Az átlag médialejátszó 40-70k-ért még vetélytársa lehet egy hasonló árú PC-nek, de 230-ért ez már nem igaz. :N

[ Szerkesztve ]

(#50568) Technoman válasza BBéci (#50566) üzenetére


Technoman
őstag

Nem azt mondtam, hogy minden vájtfülüre igaz ez, de úgy cca a 95%-ára igen, ami valljuk be elég karcsú, annak tükrében, hogy igényes Hifistát is lasszóval kellma Mo.-n fogni.
Az embereknek erre nem nagyon van anyagi kerete, de főleg igénye (nem úgy mind a Solymos féle HIFI magazin korában)
Te hány olyan embert ismersz, akinek XLR-es csatis erősítője van és már alig várta, hogy megjelenjen egy ilyen media playa, aki ezek után lecseréli pld a Linn Sondeck-jét , hogy ezen hallgassa a zenét?
Én nem sokat, talán egyet.
A probléma az, hogy a nagyobb spéci márkák árazásban kezdenek agyilag elborulni (kezdve A Dune-nel)
Lassan 2 hónapja használok, egy közepesen árazott 600-as Mede8er-t (ami itt egyeseknél már így is egy túlárazott modellnek számit) és nem érzem, hogy rosszabb lenne mint egy Solo4K, vagy az 500-as Popi.
Igaz, nem tud 4k-t, de a nagy büdös átlag úgy is a 4-5 GB-s filmeket szokta lehúzni.
Régen, sokkal normálisabb árai voltak ezeknek a márkáknak.

(#50569) BBéci válasza Technoman (#50568) üzenetére


BBéci
titán

A high-endben utazókról volt szó. Azok igenis inkább megvesznek egy plug and play készüléket, mint HTPC-vel szöszöljenek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50570) g@bo válasza Technoman (#50560) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

hát, nem a 30 dolláros kategória. mikor kipróbáltam az a400 at, az valahol 75k környékén volt, 2 hét múlva eladtam a francba és maradt a jó kis wd tv.

220k. gondolom ennyiért gombot is varr.

(#50571) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni media lejátszó választással kapcsolatban egy kis segítséget!

Nemrég vásároltam egy 3D-s tv-t ( Samsung UE55H6400), aztán a beépített lejátszója nem teljesít sajnos az elvárásoknak megfelelően. Van egy Dune HD TV-301-em, amivel abszolút meg voltam elégedve eddig, de ugye sajnos nem tudja a 3D-t. (emiatt meg is kellene válnom tőle... mennyit érhet jelenleg egy karcmentes, dobozában, minden gyári tartozékával+8GB-s sd-vel felszerelt példány?)

Amit szeretnék az az, hogy játssza 3D BD ISO-t is és persze minden mást, hangot (akár DTS HDMA-t) optikán át tudjam vinni az erősítőbe (esetleg HDMI-n), hálózati lejátszás, PC-n megosztott mappából, LAN-on (esetleg wifi-n is, de az annyira nem lényeg). (Ha tudja a 4K-t is, az sem baj :) ). Jah és jó volna hasonló képminőség mint a Dune-nél. bár nem vagyok egy vájtszemű, de na...

Eddig kettőt találtam, ami megfelelő lehet:
-Egreat R6S-II 4K ( Ő ugye tudja a 3D-t?)
-Mede8er MED600X3D (megér 15-20k Ft pluszt az Egreat-hez képest?)

Mi volna a lényeges különbség a kettő közt, az én szempontjaim alapján? Esetleg más megoldás ebben a max. 45k-s árkategóriában?
Lehet hülyeséget kérdezek, de a TV okos távirányítója használható lehet teljes értéküleg valamelyik lejátszóhoz? :B :F

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#50572) DoItYourself válasza hozelujiz (#50571) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nézz be ebbe a topikba: Himedia.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50573) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Adott egy Dune HD TV 101-es lejátszó. Össze kellene kötni egy nem hdmi képes tévével. Mindig mindenhol sikerült hdmi-vel, azonban ahová megyünk nemsokára, ott úgy tűnik régi scart TV (katódsugárcsöves) lesz csak, de este a gyerekek tuti néznék a meséiket. Milyen vezetéket kellene beszereznem, remélem megoldható? hdmi-scart ? vagy valamilyen rgb vezeték?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#50574) péjé válasza psg5 (#50573) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a hdmi to scart csak adapterrel megy de ha jól tudom van AV kimenet a lejátszódon, ahhoz egyszerűbb átalakítót szerezni.

(#50575) psg5 válasza péjé (#50574) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Tényéeg van AV kimenet. Oda milyen vezetéket kellene beszereznem?

F.K.T.

(#50576) péjé válasza psg5 (#50575) üzenetére


péjé
őstag

ha minden igaz kaptál hozzá AV kábelt ami egy 3,5-es jack ill. 3 RCA...ahhoz keress egy ilyet, a másik fele scart és mehet a régi tv-be, ha nem akkor ilyen kábelt keress:

AV kábel:

Csatlakozó:

[ Szerkesztve ]

(#50577) psg5 válasza péjé (#50576) üzenetére


psg5
veterán

Ilyenem is van tényleg. AV kábelt megnézem.
Nagyon köszi! :R

F.K.T.

(#50578) Mulholland válasza péjé (#50540) üzenetére


Mulholland
tag

Igen, tudott magyarul is működni Jukebox és nem lényeges hozzá a belső merevlemez.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#50579) péjé válasza hozelujiz (#50571) üzenetére


péjé
őstag

szia,
csak pár eladó cucc itt a ph-n ebben a 45k Ft-os keretben, 3D-s mind bár a teljes menüt sztem nem tudják csak a lite megy...(enyém nincs köztük..:-))
Popcorn Vten 4K
Mede8er MED1000X3D
Popcorn A400
Az Egreat R6S-II 4K tudja a full hd 3D-t, leveleztem velük de kivárok, egyelőre nem égető a h.265 meg 4K nekem...

(#50580) Dareiosss válasza péjé (#50579) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Q5 Pro. Újonnan 50e Ft.

(#50581) hozelujiz válasza DoItYourself (#50572) üzenetére


hozelujiz
tag

Köszi!
Picit beleolvasgattam... De azt hiszem nem Ő lesz a befutó. Valahogy kevésbé kifinomultnak érzem az alapján. Jó volna valami olyan lejátszó, amit csak összedugok aztán lejátszik mindent és nem kell külön alkalmazásokat felrakni, várni a frissítéseket... Meg kinézetre se túl szép szegény... ;)

Üdv,

(#50582) Joshi válasza hozelujiz (#50581) üzenetére


Joshi
titán

"Meg kinézetre se túl szép szegény..."
Bárcsak lenne egy nagyon csúnya de hibátlan lejátszó a piacon, már venném is meg. :DDD

(#50583) blakey válasza hozelujiz (#50581) üzenetére


blakey
titán

Melyik nem tetszik? Amúgy nem kell semmit sem telepíteni csak most az elején a Q5/Q10 pro tulajoknak segítenek, de a következő frissítés már mindent tartalmazni fog. Hagyományos értelembe vett médialejátszó már nem nagyon van, sajnos, de ezekkel sincs különösebb gond, pl. beállítod, hogy Kodival induljon és olyan mint egy médialejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50584) hozelujiz válasza péjé (#50579) üzenetére


hozelujiz
tag

Ahogy azóta időm engedte még kicsit olvasgattam és azt hiszem szűkült a kör Mede8er-re vagy popcorn-ra...
Néztem a használt eladókat is, lehet érdemes volna onnan vásárolni, bár nem túl nagy a választék. Viszont még mindig nem tudom mennyiért válhatnék meg a Dune-émtől...
"csak a lite megy...(enyém nincs köztük..:-))" résznél pontosan mire gondoltál? :F ;)

blakey: A Q5-ös elég gagyinak hat így ezüst színben, azzal a kvarc kijelzővel. Bár élőben lehet más.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50585) DoItYourself válasza hozelujiz (#50584) üzenetére


DoItYourself
addikt

Aktív vagy passzív 3D-s a tévéd? Ha passzív, akkor egy S905 chipes lejátszó is jó lehet, bagóért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50586) Joshi válasza hozelujiz (#50584) üzenetére


Joshi
titán

"A Q5-ös elég gagyinak hat így ezüst színben, azzal a kvarc kijelzővel. Bár élőben lehet más."
Az nekem is fura hogy a Q5 Pro ezüst színű, de igazából nem nagyon látod TV-zés alatt. A Q10 Pro fekete és nem kerül sokkal többe.

(#50587) hozelujiz válasza DoItYourself (#50585) üzenetére


hozelujiz
tag

Konkrétan Samsung UE55H6400.

Joshi: Ez igaz, de feketében jobban mutat. Azt a plusz meg nem tudom, hogy rááldoznám-e. 50k alatt szeretnék venni, akár használtan is jó lehet...
Saját kép? Ha igen Mede8er-hez képest mi a véleményed?
Vagy Mede8er MED600X3D VS. Popcorn Hour VTEN?

[ Szerkesztve ]

(#50588) Dareiosss válasza hozelujiz (#50587) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem véletlen találsz már eladó Vteneket. A MED meg már öreg..

(#50589) DoItYourself válasza hozelujiz (#50587) üzenetére


DoItYourself
addikt

A típust már a múltkor is írtad, de a kérdésem ugyanaz: aktív vagy passzív 3D-s? :)
Megnéztem a Samsung oldalán, de az a weboldal egy teliberakott katyvasz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50590) Joshi válasza hozelujiz (#50587) üzenetére


Joshi
titán

"Saját kép? Ha igen Mede8er-hez képest mi a véleményed?"
Igen saját kép. Nagyon jó lejátszó a Med600, de nem 45k-ért és abszolút nem egy liga a két lejátszó semmilyen téren. Ha vásárlás előtt állsz, akkor én megvárnám a Q5 és Q10 Pro legközelebbi frissítését ami állítólag már nincs messze, ha azzal megoldódnak a lejátszási problémák akkor jó vétel. :K

(#50591) hozelujiz válasza Dareiosss (#50588) üzenetére


hozelujiz
tag

:((( Szóval a Popcorn ebbe az árkategóriában felejtős? Konkrétan miért?
Igen azt néztem, hogy Med nincs 4K-s és kb. 3 éve nincs is újabb/fejlettebb model (ha minden igaz)...

DoItYourself: Bocsi... Aktív! ;)

Joshi: Igen az előtt állok, mint ahogy írtam is feljebb, szeretnék a Dune 301-es helyett valami hasonlóan egyszerű, megbízható, minőségi lejátszót, ami tudja a 3D-t is, nagyon max 50k-ért (az erősítő cserére szánt pénzből nem szeretnék elvenni... ;) )

(#50592) Dareiosss válasza hozelujiz (#50591) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Felejtős igen, mert minek adnál ki egy használtért 45őt miközben 50 ért olyat kapsz újonnan ami sokkal többet tud.
Igen a Medből sajna nincs új. Én is Q10Prot vettem (kb 3 hónapig vacilláltam), pár bug még van, de sztem nagyon szép a képe, meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#50593) Joshi válasza hozelujiz (#50591) üzenetére


Joshi
titán

A Himedia Q5 és Q10 Pro egy fejlett korszerű lejátszó és "csak" 50-60k. Ugyan ezt (vagy még ennyit se) a Dune és Popi sokkal több pénzért nyújt. Azt kell eldöntened, hogy kell-e a 4k, Android és egyébb pluszok vagy nem. Ha mindenképpen egy Mede8er szintű lejátszónál maradsz, akkor inkább használtan szerezz be egyet.

(#50594) MrTwister válasza hozelujiz (#50591) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem amire vettem szinte tökéletes a Vten. NAS-om van arról meg gépről nfs szerver(hanewin) segítségével játszom le a filmeket, mindegyiket szépen viszi, gyönyörű a képe, nagyon jó a távirányító érzékenysége, bár egy nagy fekete pont, hogy nem világít. Nincs szaggatás, blu ray iso-ból vagy könyvtárszerkezetből is gyönyörűen visz. DVD iso, avi minden ok. 4k-s tévém nincs, ebből kifolyólag HDR sincs, ebből következik, hogy a 4k 60Hz meg a 10 bit sem érint. Sőt még 3D-s filmeket sem nézek. Tudom egyszerű ember vagyok. :DDD Egyébként, hogy ne csak dícsérjem a menürendszer tényleg picikét komotós, amolyan lustán teszi a dolgát, de amig rányomok az nfs shotcutra és átnyálazom a borítós listát, hogy "no aszondja melyik filmet is nézem meg ma!?" erre nekem tökéletesen megfelel. Láttam élőben Q10 fálj tallózóját no az aztán pörög mint az olajozott villám. Viszont ez meg kiforrott firmware, nem fagy(3 hete van meg kopp-kopp) és mindent visz rezzenéstelen ábrázattal. Tetszik még az is, hogy a Title gombbal kényelmesen váltok hangot meg feliratot 2-3 gombnyomással. Én jó szívvel ajánlom a Vtent. :K Ja igen és 60-ért vettem itt helyben 2 év garral és n-es usb-s wifivel. Már kapható hozzá ac-s: [link] ami viszi wifin is az 1080p-t meg blu ray iso-t meg 3d-t, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#50595) Joshi válasza MrTwister (#50594) üzenetére


Joshi
titán

A leírtak alapján jobb vételnek tűnik a Himedia Q5 Pro a maga 50k áráért még úgy is, hogy nem tökéletes. :B

(#50596) MrTwister válasza Joshi (#50595) üzenetére


MrTwister
őstag

Fene se tudja, nézegettem én is élőben mind a kettőt, képminőségre nem láttam különbséget, de a Vten a teljesen kiforrott firmmel már bizonyított, Q5 és 10 Pro-nál pedig még mindig csak igéret. Ezek a microstutterek engem tuti az őrületbe kergetnének... Ha viszont renberakják szoftveresen is akkor valóban lehet az egyik legjobb ár/érték arányú játékos, csak az a "ha" ne lenne ott! :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#50597) Joshi válasza MrTwister (#50596) üzenetére


Joshi
titán

Én is úgy ajánlottam a Q5 és Q10 Pro lejátszót, hogy mindenképpen meg kell várni az 1.0.7-es frissítést. Ha annál se lesz megoldva ez a probléma, akkor már el lehet gondolkozni azon hogy bizony itt nagyobb a baj. :K

(#50598) MrTwister válasza Joshi (#50597) üzenetére


MrTwister
őstag

Egyetértek veled abszolút. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#50599) dh66e válasza MrTwister (#50596) üzenetére


dh66e
veterán

Azért az igazsághoz tegyük hozzá a vten problémáit sem egy hét alatt oldották meg.Cirka egy év kellett hozzá.

(#50600) MrTwister válasza dh66e (#50599) üzenetére


MrTwister
őstag

Persze ez teljesen így van, viszont a kollégának most kellene egy kiforrott lejátszó és lehet nem akar hónapokat várni, hogy a Himediat is tökéletesre kalapálják, ha egyáltalán tudják/akarják....

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.