Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Mezga Aladár válasza dh66e (#49350) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem érti az emberke, otthon saját rendszeren teszteltem. Djnice is. Nem baj, ha nem érdekli amit leírnak, akkor mi a b&dös fr@ncot keres itt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49352) dh66e válasza Mezga Aladár (#49351) üzenetére


dh66e
veterán

Nyugalom.Amikor újonc voltam még az első fórumomban én is nagy vehemenciával vetettem bele magam a dolgokba.Aztán felnőttem a feladathoz. ;]
Ez egy szakmai topik tegyük meg hogy nem bántjuk egymást és ha javaslunk valamit akkor ne reagáljuk túl.

(#49353) No.01 válasza #75912448 (#49348) üzenetére


No.01
őstag

Koszi a kimerito valaszt.

En sajat magam meg nem latom ertelmet ennek a 4K hype-nak de vannak akik mar folszalltak a vonatra...
Ezek kozott van olyan aki eddig is HD-t nezett (tobbsegeben FullHD-t) de akad olyan is akinek viszont a kedvenz DVD gyujtemenyet kellene "upgradelnie" 4K-ra.

Ezen ismerosok, szomszedok kozott viszont egyik sem vagna bele HTPC epitesebe es nem feltetlenul az ar vegett hanem azert mert az nekik nyug. Ok egy plug&play cuccot akarnak ahol korrekten megoldott a feliratkezeles ill annak modositasa (ha esetleg csuszna a hanghoz kepest) persze a TV-ben levo jobb konvertalo algoritmus sem mellekes. Az, h ez mennyire van osszhangban egy eredeti nativ 4K-hoz kepest az oket szerintem egy cseppet sem erdekli.

Ezert is batorkodtam itt kerdezni mert persze jo dolog ez a felskalazas, de en szemely szerint ebben egyaltalan nem hiszek es sokkal tobbre tartok egy minosegi FullHD anyagot, de ugye nem vagyunk egyformak.

Mellesleg en mint os Popi felhasznalo nem tudtam, h azok is skalaznak (automatan) mondjuk nem is emlekszem, h lett volna 720p-nel rosszabb anyaggal taplalva :B

Szoval akkor ennyi erovel az uj 4K-s lejatszok Solo, Q10, A500 mar ezt tudjak alapbol??

(#49354) liszi70 válasza dh66e (#49352) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem tanúsított nagy vehemenciát bacinus, lényegében annyit írt, hogy ő nem tapasztalta a leírt problémát a saját VTEN-je esetén. Mi ezzel a baj? :)

[ Szerkesztve ]

(#49355) Patice


Patice
Topikgazda

Ebben az egész ügyben nem lehet, hogy csak az idő a kulcs?

Lehet korábban licensz gond volt, de elképzelhetőnek tartom, hogy piacra kerülés után sikerült Popcornéknak valahogyan tisztázni a licensz dolgokat (vagy megkerülni) és egy frissítés után már nem gond a VC-1-es .mkv fájl sem.

Vagy korábban is csak optimalizáció kérdése volt és nem licensz, szóval csak idő kérdése volt megoldják-e.

De nem akarok vitába keveredni, csak agyalok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49356) #75912448 válasza No.01 (#49353) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Solo biztos tudja, gondolom a Popcorn is, friss lejátszóknál nagyjából alapfeltétel kell legyen. Sőt, a Solo tetszés szerinti felbontásban is ki tudja küldeni a jelet. Nem kell HTPC-t építeni, nem azért írtam. Ezek a lejátszók tévéhez bőségesen elegendőek lehetnek néhány kivételtől eltekintve.

(#49357) dh66e válasza liszi70 (#49354) üzenetére


dh66e
veterán

Nem ezzel volt a baj,de ne menjünk bele mert ez tapodtat sem viszi előre az ügyet.Kértem segítséget priviben valakitől akinek remélhetőleg meg van a vtenje és leteszteli azt az átkozott fájlt.
(#49355) Patice
Kiderítjük. :)

[ Szerkesztve ]

(#49358) BBéci válasza No.01 (#49343) üzenetére


BBéci
titán

Ha a tévék nem skáláznák fel a beérkező jeleket, akkor azok eredeti felbontásukban jelennének meg, tehát a kijelző közepén, körülöttük tartalom nélküli fekete területekkel.
Sok tévén van olyan beállítás, hogy ez történjen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49359) liszi70


liszi70
nagyúr

Írtátok, hogy a Mátrix trilógia VC-1 kódolású. Most kipróbáltam, nálam az A400-on nemcsak hogy beszaggat, hanem még hang sincs. :D

(#49360) bacinus válasza Mezga Aladár (#49351) üzenetére


bacinus
csendes tag

En leirtam amit akartam, annyi a tanulsaga, hogy nem kell mindent elhinni amit a forumon olvasunk barmilyen temaban, probalja ki mindenki sajat maga ha van lehetosege, oszt kesz, az a biztos... reszemrol ennyi.

(#49361) bacinus válasza dh66e (#49350) üzenetére


bacinus
csendes tag

Es honnan fogod tudni hogy nem a linkelt fajl a hibas? :-) Az altalam letoltott filmeknel senki nem jelzett hibat

(#49362) liszi70 válasza bacinus (#49361) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem csak egy fájlon figyelték meg a hibát, hanem több VC-1 kódolású filmmel is előjött.

[ Szerkesztve ]

(#49363) BBéci válasza bacinus (#49360) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint, amit Te írsz, azt sem kell elhinni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49364) liszi70 válasza BBéci (#49363) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igaza van, annyi mindent lehet olvasni, és annak az ellenkezőjét is. Itt az egyik élő példa, többeknél előjött a hiba, nála valamiért nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#49365) BBéci válasza liszi70 (#49364) üzenetére


BBéci
titán

Nem mondtam, hogy nincs igaza. De aki nem hiszi el a fórumon olvasottakat, miért jön ide? Kötözködni, másokat leugatni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49366) bacinus válasza BBéci (#49363) üzenetére


bacinus
csendes tag

így van, én is azt írok amit akarok

(#49367) liszi70 válasza BBéci (#49365) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De aki nem hiszi el a fórumon olvasottakat, miért jön ide?"

Ő konkrétan azért nem hiszi el, mert neki konkrétan MÁS a tapasztalata, mert nála JÓL működik! Miért ne jöhetne ide, ezt leírni?

(#49368) kisspall


kisspall
aktív tag

Szerintem mindenkinek igaza van.... :K

(#49369) BBéci válasza liszi70 (#49367) üzenetére


BBéci
titán

Direkt nem akarod megérteni? Már sokadszorra? Miért kell folyton velem foglalkoznod?
Érdekes, dh66e nagyon hasonlóan reagált, mint én. Látom, Őt is oltogattad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49370) liszi70 válasza BBéci (#49369) üzenetére


liszi70
nagyúr

:F

1. Ki foglalkozott veled? Senki nem foglalkozott veled. Az általad írt mondatra is reagáltam, de az NEM veled kapcsolatos. Ráadásul teljesen normális hangnemben tettem, nem úgy, ahogy te.

2. Olvass vissza rendesen, az elejétől, hogy mit írt bacinus, és ki hogy reagált, mielőtt engem támadsz.

3. dh66e másra és máshogy reagált, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#49371) dota1


dota1
aktív tag

Ne *asztassátok már ennyit egymást.

Inkább bedobnék egy új témát :)
Mi a tapasztalat A400 táptuningról? Érdemes,próbáltátok már, miben mutatkozik a külömbség, képben is vagy csak az analóg hangjában?

[ Szerkesztve ]

(#49372) BBéci válasza liszi70 (#49370) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írta Mezga Aladár: " Nem baj, ha nem érdekli amit leírnak, akkor mi a b&dös fr@ncot keres itt."
Ugyanez a véleményem és a kérdésem, ennek adtam hangot. Miért kell folyton mindenkit megvédened velem szemben?
Bacinus nagyfiúnak látszik, meg tudja magát védeni, reagált is a hozzászólásomra. Normálisan, támadó él nélkül. Ellenben Te, akit nem érint a dolog, rögtön nekem estél.
Azt szeretném, szépen kérlek, fejezd ezt be!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49373) liszi70 válasza BBéci (#49372) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért kell folyton mindenkit megvédened velem szemben?"

Neked meg miért kell folyton támadnod valakit, gyakran jogtalanul, mint jelen esetben is?
Mondtam, hogy olvass vissza! Nem veled szemben védtem meg, te még itt sem voltál, amikor először írtam. Ne legyen üldözési mániád.

"Ellenben Te, akit nem érint a dolog, rögtön nekem estél."

Neked estem??? Ez neked esés??? Jelen esetben pont te követtél el "nekem esést"!

"Azt szeretném, szépen kérlek, fejezd ezt be!"

Nincs mit befejeznem, mert nem követtem el semmit. A kifogásolható, számomra irritáló hozzászólásokra ezután is reagálni fogok, ugyanúgy ahogy te, vagy más is teszi.

Nekiestetek valakinek, szerintem ok nélkül, lényegében azért, mert más volt a véleménye egy lejátszó-hibáról, és nem fogadta el automatikusan a "hivatalos" álláspontot. Ez egy fórumban mégiscsak nonszensz, engedtessék már meg, hogy ennek hangot adjak!

[ Szerkesztve ]

(#49374) Pazolini válasza liszi70 (#49373) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ilyenkor hol vannak a moderátorok?
:(((

(#49375) liszi70 válasza Pazolini (#49374) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szólhatsz nekik, mint ahogy bárki. De a személyeskedést NEM én kezdtem.

(#49376) BBéci válasza liszi70 (#49373) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerű a megoldás, ne olvasd el a hozzászólásaimat, ha irritálnak!

Senkinek nem volt azzal baja, hogy más a véleménye, de ahogy előadta, és amiket hozzáfűzött, az hármunkat biztosan sértett és ki tudja még hány topiktársat, akik nem adtak annak hangot. Azt sugallta, hogy itt rajta kívül mindenki hülyeségeket ír.

Örülök annak, amikor valakinek pozitív tapasztalatai vannak valamiről, amit mások hibásnak találnak. Hasznos, amikor többféle, akár egymásnak ellentmondó vélemény kerül elő, abból lehet okulni, tanulni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49377) Heffi válasza dota1 (#49371) üzenetére


Heffi
őstag

Képben és hangban is határozottan jobbat hozott a gyári tápnál jobb áramellátás. Vaktesztel ellenőriztük a haverommal. Igaz nem tápegységet, hanem egy 7Ah-s 12 v-s riasztó akkumulátort használtunk (használtam).

(#49378) liszi70 válasza BBéci (#49376) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azt sugallta, hogy itt rajta kívül mindenki hülyeségeket ír."

Szerintem nem sugallt ilyet. Pl. : "Popcorn VTEN-em van, én nem tapasztaltam problémát VC-1 mkv lejátszással (magasabb bitrátával). Ezért szálltam vitába azzal az általános érvényűként tett kijelentéseddel, hogy nem boldogul az említett formátummal."
Szerintem sokkal inkább a rá érkező reagálások voltak "érdekesek".......... Hagyjuk.

(#49377) Heffi "Vaktesztel ellenőriztük a haverommal."

:R

[ Szerkesztve ]

(#49379) Patice


Patice
Topikgazda

Srácok ezt tényleg hagyjátok abba, mert elkezdek takarítani, de nem itthon... :)

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49380) dh66e válasza bacinus (#49361) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem te nem olvastad el az előzményeket :N ,ezt a fájlt más típusok gond nélkül lejátsszák,én is megírtam többek között.

(#49381) liszi70 válasza dh66e (#49380) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is írtam neki, hogy nem erről a konkrét fájlról van szó.

Valaki légyszi mondjon már még filmcímeket a Mátrixon kívül, ami VC-1 kódolású! Érdekes, hogy nálam hang sincs, leellenőrizném mással is. Belenéztem otthon sok filmbe mediainfo-val, de eddig egyik sem volt VC-1, csak a Mátrix.

[ Szerkesztve ]

(#49382) Multibit válasza liszi70 (#49381) üzenetére


Multibit
veterán

Már "mondtam".

(#49383) liszi70 válasza Multibit (#49382) üzenetére


liszi70
nagyúr

Basszus, ez teljesen kimaradt. :) (Máskor hosszabban írj, hogy feltűnőbb legyen. :D ) Bocsi, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49384) dota1 válasza Heffi (#49377) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi, de mit tapasztaltatok képben? Zajmentesebb, színek, mozgásleképzés egyenletesebb?
Az akksi megoldás nagyon ötletes, attól zavarmentesebb valóban nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#49385) #75912448 válasza liszi70 (#49381) üzenetére


#75912448
törölt tag

Közel 1000db VC-1 Blu-ray kiadvány lehet, de írhatok párat a népszerűbbekből.

szerk: ok, látom tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#49386) Heffi válasza dota1 (#49384) üzenetére


Heffi
őstag

Nehéz ezt szavakba foglalni. A mozgás megjelenítéstben nem vettünk észre változást. Inkább a színek voltak élénkebbek.

Egyik ismerősömnek mutattam anno, Ő azóta tudtommal csak akkumulátoros megtáplálás mellett küld zenét a rendszerére a MED1000 lejátszójával.

(#49387) liszi70 válasza dota1 (#49384) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az akksi megoldás nagyon ötletes, attól zavarmentesebb valóban nincs."

Én nem lennék ebben ennyire biztos. Például :[link]

[ Szerkesztve ]

(#49388) Beni2360 válasza liszi70 (#49387) üzenetére


Beni2360
félisten

És akkor merje valaki azt mondani rád, hogy kötekedsz !!
Napok óta olvasom a topikot, jobb mint egy tv sorozat. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49389) liszi70 válasza Beni2360 (#49388) üzenetére


liszi70
nagyúr

:F

(#49390) Beni2360 válasza liszi70 (#49389) üzenetére


Beni2360
félisten

Én úgy reagáltam volna, hogy én ezt olvastam róla : link
THE EDN. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49391) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hali!

Engem ez a táptuningos dolog érdekelne. Minden lejátszóra érvényes, hogy jobb lehet tőle a képe/hangja? Konkrétan mire és miért van hatással? (Az ember fia azt gondolná, hogy ha megkapja fixen a zavartalan működéséhez szükséges és előírt áramot, a gyári tápjával, akkor slussz-passz. Szóval nem értem konkrétan a jelenséget... :F )

(#49392) Joshi válasza SunMount3r (#49391) üzenetére


Joshi
titán

Ne foglalkozz vele, egy 50k értékű lejátszónál nem oszt nem szoroz. :N

(#49393) Patice válasza SunMount3r (#49391) üzenetére


Patice
Topikgazda

"... az előírt áramot"

Hát igen. Az előírtat a gyári tápegység közel tudja, de mint oly sok minden a világban, ez sem tökéletes. A gyári kapcsoló üzemű tápegység sem arról híres, hogy alacsony feszültség ingadozással és zajjal képes átalakítani a váltóáramot egyenárammá.

És ez a tökéletlenség pont elég ahhoz, hogy az integrált órajel generátorok se működhessenek olyan pontosan, hogy megfelelő terű, térképzésű hangot és korrekt színeket, kontrasztot kapjunk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49394) lemmy9 válasza Beni2360 (#49390) üzenetére


lemmy9
őstag

Törölve.

Áh, hagyjuk, liszi meg tudja védeni magát.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#49395) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy androidos média lejátszót!
Ezt néztem Beelink i68 TV .
Vagy tudtok javasolni másat, illetve hogy hol vegyem?

A.C. Ryan Playon! HD2 akartam most venni de már a hardver kevésnek tartom, tehát egy androidosba gondolkodom.

(#49396) #75912448 válasza dota1 (#49384) üzenetére


#75912448
törölt tag

Popihoz létezik "gyári tuning" is, Moovika POPCORN HOUR A-410 M Hi-Fi, bővebben: LINK. A külső tápos tuningot fenntartásokkal kezelném, figyelembe venném Popcorn esetében a robi-k által vázolt technikai hátteret is. Nem hallottam a Moovikát, de Cecil fórumtársunknak volt, azóta más utakat jár be. Nekem büdös troll véleményem van, annyira nem kedvelem a Popi hangját, hogy igazából semmi nem segít rajta, de ha a táptól jobbnak érezzük, vagy némi valós javulás megtörténik, megéri belefogni. ;]

Utóbbi időből magasan a legjobb tuning az OPPO Audiocom Reference illetve Signature. Szerencsére némi melóval ennek nagy része töredék áron DIY megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#49397) DoItYourself válasza SG3rg0 (#49395) üzenetére


DoItYourself
addikt

Akkor már inkább Amlogic procis legyen, Koying is levette a kezét a Rockchip-ről. Olvasnivaló itt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49398) Mezga Aladár válasza #75912448 (#49396) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerencsére némi melóval ennek nagy része töredék áron DIY megoldható.

:C :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49399) dota1 válasza #75912448 (#49396) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi. Az az analóg hangja/javulása számomra nem érdekes. Ha képben hozna valamit, ami nem jelentéktelen akkor belevágok a tuningba :)

(#49400) Multibit válasza liszi70 (#49383) üzenetére


Multibit
veterán

Még egy népszerű VC-1 film:
Szigorúan bizalmas (L.A. Confidential)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.