Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) SunMount3r válasza Joshi (#49450) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem meg az első media player-em lenne, a TV saját lejátszója után, aminek a hiányosságait, had ne kelljen firtatnom... 4K engem nem érint és azt hiszem még egy jó darabig nem is érdekel. A FHD 3D FFP iso lejátszás viszont annál inkább.... Kénytelen leszek várni a következő Batch-ra, vagy, ha az előbb jön, akkor a Q5 Pro-ra...

(#49452) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van valakinek bármi elképzelése, hogy a Q10 Pro 16GB Flash memóriája, milyen előnyökkel jár a Q5 Pro 8GB-jához képest? :F

(#49453) Gtaati válasza SunMount3r (#49452) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A német myhdplayer.de ahonnan én is vettem, ők is kaptak szállítmányt és náluk elérhető a Q10 Pro, ha van aki lemaradt a futeko-ról.

(#49454) TCr


TCr
veterán

Srácok, a Popcorn VTEN-nel ugyanúgy lehet torrentezni, mint az A210-zel?

Az A210 nem tud megbirkózni a mostanában "divatos" mka+cue DTS hanganyagokkal (zene), a VTEN le tudja ezeket játszani?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49455) BBéci válasza TCr (#49454) üzenetére


BBéci
titán

Van valami előnyük azoknak a hanganyagoknak? Azért kérdezem, mert sokszor találkozom velük, de sosem kölcsönöztem ki egyet sem, inkább FLAC-re vadászom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49456) Patice válasza BBéci (#49455) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én csak egyet tudok említeni: SACD-t közvetetten így meg lehet hallgatni egy mezei médialejátszón, HTPC-n.

Csak sajnos az esetek nagyobb részében sztereó forrásból van fölkeverve a DTS/DTS-HD MA anyag, nem pedig natív sokcsatornás fölvételből. Persze vannak kivételek, de ritkák.

Az ilyen 2.0 --> 5.1-et meg el tudja intézni egy sima AVR is, így bőven elég a sztereó .flac-ot vadászni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49457) BBéci válasza Patice (#49456) üzenetére


BBéci
titán

Aki olyan felkeverést végez és még felteszi a virágboltba, az kakiljon sünt! Baromság!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49458) Patice válasza BBéci (#49457) üzenetére


Patice
Topikgazda

.nfo-ban le is van írva: "upmixed"...

Ha érdekel az anyag (és még nincs meg :DDD ), akkor megnézem az oroszoknál. Nagy részt fönt vannak sima sztereóban, vagy SACD.iso-ban. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49459) liszi70 válasza BBéci (#49455) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem van több, nem felkevert, hanem valódi DTS hangú zeném, ilyen esetben van értelme az mka anyagoknak.
Szerintem a felkeverés sem alapból ördögtől való, valószínűleg azt is lehet jól, meg szarul csinálni, mint ahogy a valós többcsatornás felvételt és masterelést is. :) De nyilván a valós több-csatorna a tuti, feltéve, ha jó a hangmérnök. :)

[ Szerkesztve ]

(#49460) TCr válasza BBéci (#49455) üzenetére


TCr
veterán

Mivel még nem tudtam "hangra" bírni őket, így nem is tudnék erre érdemben válaszolni.

(#49458) Patice: na, a másik meg a SACD ISO, amivel az A210 nem tud mit kezdeni. A VTEN vajon gond nélkül kezeli?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49461) Patice válasza TCr (#49460) üzenetére


Patice
Topikgazda

sacd.iso-t maximum a Sony saját lejátszója fog kezelni. Ha a Sony úgy akarja. De szerintem nem akarja.

Így is valószínűleg eléggé fáj neki, hogy anno a PS3-ban le lehetett menteni egy SACD-t .iso-ba. Azóta is ez az egyedüli módszer erre. Használják is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49462) robi-k válasza Patice (#49461) üzenetére


robi-k
őstag

sacd.iso-t EGYIK Sony lejátszó, sőt, egyik gyári FW-jű lejátszó SEM kezel és nem is kezelhet (ha ezt tenné, akkor a lejátszó gyártóját a Sony által vezetett jogvédők keresztrefeszítenék).

Nem sok lejátszó van, amelyik tud sacd.iso-t lejátszani, ilyenek a CFW-s Pioneer, OPPO, CA Azur, Primare, Electrocompaniet és Arcam lejátszók.

Amúgy az sacd.iso-ba történő mentést SACD lemezről tud a CFW-s OPPO, CA Azur, Primare és az Arcam BD lejátszó is :D

(#49463) TCr válasza Patice (#49461) üzenetére


TCr
veterán

A PS3 tudott SACD-t lejátszani? Ezt nem is tudtam.
Az utódjának még a sima audio CD sem megy, amit nem is értek...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49464) Patice válasza robi-k (#49462) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hoppá! Akkor le vagyok maradva. Köszi az infót!

Úgy látszik a kis kínaiak "belehekkelték" a CFW-be ugyan azt, amit a foobar2000 is használ plugin-ként.

Szerk.:

(#49463) TCr:

Ez alapján ezt a táblázatot találtam. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49466) robi-k válasza Patice (#49464) üzenetére


robi-k
őstag

A Pioba valóban a kínaiak tették bele (nagyon bénán) csak az sacd.iso lejátszást.
Az OPPO/CA Azur/Primare/Arcam/Electrocompaniet CFW-je - ami megengedi az sacd grabbelését is - nem kínai :N
Bár az OPPO-hoz van kínai CFW is, de az pl. nem tud sacd.iso-t.

(#49467) lemmy9 válasza robi-k (#49466) üzenetére


lemmy9
őstag

Hogyan kell lemezről menteni a fájlt?

Szerintem!

(#49468) robi-k válasza lemmy9 (#49467) üzenetére


robi-k
őstag

SCAD lemezt akarnál grabbelni iso-ba? Priviben el tudom mondani.

(#49469) BBéci válasza liszi70 (#49459) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok képes felfogni, mi értelme van a felkeverésnek? Kivéve espresso esetében, mert abba szoktam tenni nádcukrot.
Zene kizárólag sztereóban jöhet, kivéve a koncertfilmek, de az más tészta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49470) Dorian válasza BBéci (#49469) üzenetére


Dorian
félisten

Kávét cukrral inni pont olyan, mint sztereó zenét sokpontegybe felkeverve használni. ...Vagy mint vörösborból édeset inni :p

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49471) Patice válasza BBéci (#49469) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért sok csatornán felvett zenei anyagot szívesen hallgatnék sokcsatornás rendszeren.

Pl.: (Lindberg Lyd...)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49472) Mezga Aladár válasza Patice (#49471) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Érdekes, csak azt nem látom át hogy lesz ebből igazi térhatás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49473) Patice válasza Mezga Aladár (#49472) üzenetére


Patice
Topikgazda

Képzeld magad a mikrofon állvány helyére... :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49474) devil-k válasza Patice (#49473) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nem látnánk a képet, csak a zenét hallgatnánk, akkor hogy képzeljük magunkat bele mondjuk? :) Elég megtévesztő.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49475) Patice válasza devil-k (#49474) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elolvasod az adott lemez dokumentációját. Azokban mindig le van írva, hogy hogyan vették föl. Pl. link.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49476) devil-k válasza Patice (#49475) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is gondoltam volna. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49477) BBéci válasza Dorian (#49470) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem lényegesen többen iszák a kávét (eszpresszót) cukorral, ezt nem csak az általam személyesen ismert embereknél látom, kávés fórumokból, topikokból is kiderül. A tesztelések során próbatétel, mennyire tartja meg a cukrot a crema.
Vörös borból az édes is nagyon finom, például a Thümmerer Tréfli, egyik kedvencem. Az a lényeg, hogy késői szüretelésű legyen. Varga Péter szerint ma "szárazvörösborsznobizmus" uralkodik Magyarországon, egyetértek vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49478) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

+ 1 a cukros kávéra és az édes vörösborra... :K

(#49479) galaxys80 válasza BBéci (#49477) üzenetére


galaxys80
veterán

Az a Varga Péter aki javarészt édes borokat forgalmaz? :U

Egyébként aki igazi kávé ínyenc az egyértelműen cukor nélkül issza. (Én nem vagyok az és cukorral iszom :) )

[ Szerkesztve ]

(#49480) Dorian válasza BBéci (#49477) üzenetére


Dorian
félisten

Elhiszem, h többen isszák cukorral, de majdnem annyira vesz el a kávé ízéből, mint a zenei hangminőségből a sztereó -> sokpont konvert.

Nem sznobizmusból, hanem egyszerűen borból (nem csak vörösből) a száraz a finom. Kivéve persze a portói, tokaji, stb. likőrborokat. Thümmerer Tréfli pont van a szekrényemben, vkitől kaptam, de még nem akaródzott megkóstolni, most az ajánlásodra ki fogom próbálni.

Mindezektől függetlenül pedig azt gondolom, hogy aki akar konvertáljon, cukrozzon, stb. Mindenki élvezzen, ahogy akar/tud.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49481) lemmy9 válasza Dorian (#49480) üzenetére


lemmy9
őstag

Szerintem a cukor csak akkor ördögtől való, ha félig rakod a csészét. Egy kevéske cukor emeli az élményt, nem csökkenti. "Cukornélkülikávé" sznobizmus? ;] :DDD

Szerintem!

(#49482) Phülöp


Phülöp
addikt

Vissza kellett görgetnem, mert hirtelen nem tudtam, melyik topikban vagyok - félrekattintottam, vagy ilyesmi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49483) Beni2360 válasza BBéci (#49477) üzenetére


Beni2360
félisten

Én meg a az új presszógépemen főzött krémes kávé alá még mielőtt kifolyik egy kevés sűrített tejet teszek, ez nekem kihozza a zamatát én legalább is így szeretem. :C Kinek a lánya.
-----------------------------
iguana
Nem. nem kattintottál félre mert egy jó média lejátszó mellett zenét hallgatni, miközben egy általad kedvelt kávét iszol, mennyei érzés. (Hogy hogyan azt mindenki saját maga dönti el.) :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49484) Patice válasza Phülöp (#49482) üzenetére


Patice
Topikgazda

MOst a KV tuningról van szó éppen... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49485) TCr válasza Patice (#49484) üzenetére


TCr
veterán

Csak pont a lényegről terelte el a szót... Popcorn VTEN... mka+cue... :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49486) Phülöp válasza Patice (#49484) üzenetére


Phülöp
addikt

Idén több rumot ittam, mint kávét. :P

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49487) Patice válasza TCr (#49485) üzenetére


Patice
Topikgazda

Régebbi Dune-knek (Dune Base 3.0, vagy Dune HD-TV301) ment az .mka-ba ágyazott FLAC + DTS(-HD) és a track-eket is felismerte.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49488) arcitec válasza TCr (#49485) üzenetére


arcitec
addikt

Az A-400 biztosan nem tudja, de a specifikációjában sincs leírva, ha a VTEN leirásában nincs említve, akkor talán az sem tudja. Van SACD iso -m de kibontottam és sztereóban flac vagy wav teljesen jó ...

(#49489) Aurig@ válasza Patice (#49487) üzenetére


Aurig@
őstag

Én az ilyen mka fájlokat szét szoktam szedni trackekre. Azon belül meghagyom mind a flac, mind pedig a DTS-HD MA hangsávot. A Himedia Q5 hibátlanul viszi.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#49490) dh66e válasza Patice (#49487) üzenetére


dh66e
veterán

Hol találok ebből egy samplet?Megnézném...

(#49491) G-Bali


G-Bali
senior tag

A Q10 Pro már Angliánban kipostázták! és meg is jött

Sajnos öcsém csak hó végén hozzá haza.. :F
De az már mindjárt itt van

[ Szerkesztve ]

(#49492) Patice válasza dh66e (#49490) üzenetére


Patice
Topikgazda

nMag-on találsz sokat... ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49493) liszi70 válasza Patice (#49487) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, én is a Dune-el hallgatom ezeket. :K A kocka nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#49494) Patice válasza liszi70 (#49493) üzenetére


Patice
Topikgazda

A volumio nem tudja. A kocka igen (Voyage MuBox-szal)...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49495) liszi70 válasza Patice (#49494) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jogos, így van, a Volumio nem tudja. De nekem nem is hiányzik, arra a pár többcsatornás zenére, amit néha hallgatok, tökéletes a Dune. :)

[ Szerkesztve ]

(#49496) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Kérdezném, hogy a Q8-ról mi a vélemény? A Q5 és Q10 rendszeresen ajánlgatva van itt is, de a Q8-ról még 1 véleményt sem olvastam... Az adatlapja szerint tud szinte mindent, kivéve a 4K-t és az Atmos-t. Mondjuk a 4K engem nem érint, de az Atmos hiánya elég deal braker lenne nekem. Ez utóbbi ügyében is kérnék megerősítést, hogy jól vettem e le az adatlapjáról...? :F

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#49497) BBéci válasza Dorian (#49480) üzenetére


BBéci
titán

Számtalan olyan kávéról olvastam, hallottam, kóstoltam, aminek határozottan jót tesz a cukor, kiemeli az ízeket.
Olvasgasd az Index Kávéológia topikját, a Kávékorzót és az itteni, PH!-st, amit most nem találok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49498) vilga válasza BBéci (#49497) üzenetére


vilga
tag

tessék

[ Szerkesztve ]

(#49499) Beni2360 válasza vilga (#49498) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről egy szösszenet: Ma megérkezett a Strietman CT1 - hát utána néztem a gépnek 1430 € daráló nuku. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.