Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) blakey válasza zozy84 (#65000) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem érdemes a Z9S-el foglalkozni?
Érdemes vele foglalkozni de most még drágább (50-55e).
A támogatottsága valószínűleg tovább fog tartani.
Amúgy minden tekintetben jobb a MED600X3D-nél, sokkal(?) - képminőségben igen, hangban meg hozza amit kell, egyébként meg droid, tehát annak hibái vagy előnyei adottak.
Amiket korábban ajánlottam, mind jobbak a Med-nél, csak, hogy legyen viszonyítási alapod. Van pár volt Mede8er tulaj aki Amlogic vagy Zidoo esetleg Himedia boxot vett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65002) zozy84 válasza blakey (#65001) üzenetére


zozy84
senior tag

Most már a Himedia q10 pro is nézem :D
De az 20eft-tal több. Megér +20eft-ot?

(#65003) blakey válasza zozy84 (#65002) üzenetére


blakey
titán

Megér +20eft-ot? - nem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65004) szicsu75


szicsu75
újonc

Sziasztok,

szigorúan e 3 közül érték/minőség terén melyiket ajánlanátok?
Egreat A10
Himedia Q10pro
Zidoo Z10??

(#65005) blakey válasza szicsu75 (#65004) üzenetére


blakey
titán

Zidoo Z10.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65006) Beni2360 válasza blakey (#65005) üzenetére


Beni2360
félisten

+1 pont. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65007) dgyuri0123 válasza zozy84 (#65002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nagyon komoly Med600 párti voltam...már nem vagyok az. :) Amlogic van, már a második és azt kell mondjam, egyre jobbak. Med sajnos kepminőségben messze le van maradva..kivéve az SD-t, mert abban azért jobb kicsivel.

"csak a zene van"

(#65008) bigdady válasza dgyuri0123 (#65007) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is eladtam már most akcióra várok:)

(#65009) SunMount3r válasza SunMount3r (#64988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na alig, hogy belinkeltem és tessék...

Azért kíváncsi lennék mennyire lesz ezen túlmenőleg is elterjedt majd a 120fps, ha még 24p felett máig sem készült nagyon semmi, pedig 60fps-ig eddig is ott volt a lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#65010) Patice válasza SunMount3r (#65009) üzenetére


Patice
Topikgazda

Talán azért, mert a (Hollywood-i mércével nézve) normális 4K kamerák hiányoztak, vagy kurta drágák és nem érte meg a használatuk.

Meg a CGI-nek is fejlődnie kell hozzá, mert minél nagyobb felbontás kell annál drágább az is.

No meg a díszletek részletessége. Az sem elhanyagolható szempont.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65011) TCr válasza Patice (#65010) üzenetére


TCr
veterán

Lehet, hogy nekem van még túl korán és a reggeli kévé sem volt még meg, de hogy jön a felbontáshoz és a képi részletességhez a képkockasebesség?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65012) Patice válasza TCr (#65011) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, nem árt, ha van az elég részletes állóképekből minél több, hogy egymás után megjelenítve mozgóképpé álljon össze, nem?

Azaz, ideje lenne végre - szerintem - hogy végre továbblépjenek a 24p-ről. Ha kapásból 60p lenne, akkor egy csomó plusz képkocka számítást, pull-down-t meg hasonlókat meg lehetne spórolni a képmegjelenítőkben.

Itt az idő a haladásra, avagy jobb később, mint soha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65013) TCr válasza Patice (#65012) üzenetére


TCr
veterán

Amíg nem láttam, addig nem tudok mit mondani rá.
Most kezdésnek (próbaképp) elkezdtem kikölcsönözni a Hobbit HFR (48p) verzióját, kíváncsi vagyok rá.
Remélem, hogy nem ugyanazt a "szappanopera" képet hozza, mint amit a magasra tett interpolációs algoritmusok is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65014) SunMount3r válasza Patice (#65010) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már 1080p-ben is forgathattak volna 60fps-el, mégse tették. Ezért ezt nem tartom annyira magyarázó meglátásnak. Van az a "vélemény" miszerint szándékolt a 24p-hez ragaszkodás, a "filmszerűség" miatt. De nekem ez mindig is sántított egy kicsit. Ugye anno a 24p a takarékosság miatt terjed el a filmszakmában. Ennek korát (és a filmtekercseket) már rég túlléptük. Persze aztán ott van még a BD lemezek kapacitása, hiszen egy 60fps-es film, ugyanolyan bitminőség mellett több, mint kétszer akkora helyet foglalna. És ez a HEVC és a UHD BD-k esetén sem változott, mert azok is a max 25fps-re álltak be. Szóval most kb. ugyan ott vagyunk, mint a filmtekercses korszakban. :D Persze, ha az 24p-s eredeti BD release csak mondjuk a lemez felét használná csak ki (mert gyakran ilyen is van), akkor már miért ne legyen 60fps-es. De a jelenlegi "általános" szitu az, hogy ha növeled az fps-t, akkor azzal vesztesz a képminőségen.

[ Szerkesztve ]

(#65015) Patice válasza SunMount3r (#65014) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mindig van hová fejlődni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65016) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv férfiak

Nvidia Shield vagy Minix Neo U9-H?

shield most 65k volt az alzánál, (minix 45) pár napig még tartják, de tulajdonképpen egy jó lejátszó kellene (23.976 is.. )

:R

(#65017) blakey válasza g@bo (#65016) üzenetére


blakey
titán

Shield erős, jó de Android TV fut rajta, ha az megfelel akkor hajrá. U9-H gyengébb, droid alatt is minden szépen megy és CE kompatibilis, médialejátszás szemponjából nem feltétlenül jobb a Shield, de persze az egy komolyabb eszköz, főleg játékra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65018) g@bo válasza blakey (#65017) üzenetére


g@bo
nagyúr

20k a difi, játékra van n switch.. :D nem tudom milyen droidops game van, amiért a shield mindenképp megéri.

egy wdtv live masinát cserélnék le, annak egyszerűségét a mai napig nagyon komálom, de nem tud h 265 öt... :U

[ Szerkesztve ]

(#65019) blakey válasza g@bo (#65018) üzenetére


blakey
titán

U9-H Androiddal is de CoreELEC-kel is az egyik legjobb médialejátszó lehet de a CoreELEC olcsóbb Amlogic boxokra is feltehető és tökéletesen működnek. Tehát 15-20e-ért is van jó médialeátszód csak kell egy pár perces mókolás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65020) g@bo válasza blakey (#65019) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem elfogadható ár a 45k, nem izgat. a shieldért sokallom a 65 öt (bár 80 az akció nélkül) nem ismerem, ez a android tv se világos, egy egyszerűen kezelhető masina kellene. :R

(#65021) djnice válasza g@bo (#65020) üzenetére


djnice
veterán

15-ért ugyanazt kapod mint 45-ért ha nem kell az Android.

(#65022) g@bo válasza djnice (#65021) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezzel arra utalsz, hogy se shield se minix igazán nem kell?

(#65023) djnice válasza g@bo (#65022) üzenetére


djnice
veterán

Ha CoreELEC lesz, akkor egy X92 tökéletes, 40-50$ körül belehet szerezni.

(#65024) g@bo válasza djnice (#65023) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszönöm, de kinai kütyüvel nem bajlódom. :U

a fenti említett kettőből meglesz a kiszemelt.

(#65025) Beni2360 válasza g@bo (#65024) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért a kiszemeltek nem Kínai gyártmányok?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65026) g@bo válasza Beni2360 (#65025) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem 40 50 usd körüliek, de köszi a hasznos észrevételt. :R

(#65027) Osynho válasza g@bo (#65026) üzenetére


Osynho
addikt

Rendelek egy S912-es boxot 50 dollárért, aztán eladom neked 150-ért. Úgy már jó lesz? :D

(#65028) Beni2360 válasza g@bo (#65026) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha hiszed ha nem nekem van 30,50 és 210 $ is Kínából és az 50 $ nyúzom.
A 30 $ nem tud HDR-t. De az nem nagyon zavar. Megvan még az elsők közti RPI2+B is most jött rá friss rendszer.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65029) djnice válasza g@bo (#65024) üzenetére


djnice
veterán

Ezt gondolom viccnek szántad...

[ Szerkesztve ]

(#65030) Somatom válasza Osynho (#65027) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem tetszik az ötlet. 100 Dollár különbözetért én biztos nem kezdek bele ilyen X Elec b@szakodásba. De, akkor teljesítse az elvárásaimat! Ez ott kezdődik, hogy hazai garancia, support és szervízháttér, rendszeres OTA frissítések, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65031) Osynho válasza Somatom (#65030) üzenetére


Osynho
addikt

Az a baj, hogy a sok pénzért itthon megvett lejátszók többsége se teljesíti maradéktalanul az igényeket, a frissítések késnek, ez-az hibázik.

Egyébként fent arról volt szó, hogy CE-t tenné a lejátszóra. Erre vonatkozott a hozzaszolasom.

[ Szerkesztve ]

(#65032) Somatom válasza Osynho (#65031) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyet ő nem írt, ezt ajánlották neki. Sztem ő olyat szeretne, amit kicsomagol, oszt müxik. Ez az X Elec barkácsolás más kategória.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65033) bigdady válasza djnice (#65023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol hol?

(#65034) g@bo válasza Somatom (#65032) üzenetére


g@bo
nagyúr

jaja, működjön. ezt megtette sok popcorn lejátszó is, pl. az a500, csak már nem kapható és szemtelenül drága volt...

(#65035) djnice válasza bigdady (#65033) üzenetére


djnice
veterán

Vagy vársz egy akcióra vagy megveszed 53$-ért és reménykedsz hogy átcsúszik a vámon. Akkor kellett volna megvenni amikor írtam :)

(#65036) bigdady válasza djnice (#65035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rögtön elkapkodták de várok:)

(#65037) junkpod válasza Somatom (#65030) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a baj, hogy az xelec "b@szakodás" kb az első telrpitesig tart és sokkal jobb suportot kapsz mint bármilyen 10x drága dobozhoz.
A garanciát meg nyugodtan elfelejtheted, meg a szervizt, nem létező dolgok. Egyrészt nem romlanak el, másrészt meg a 4x áru dobozhoz is annyit káosz, hogy cserélik egy visszahozott és újraélesztett dobozra.
Ezek mind dogmák amiket írogattok a kinai-kütyü fobiatokrol...

Box's don't touch!

(#65038) Somatom válasza g@bo (#65034) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy régi, levetett Dune -t kaptam ajándékba. Bekapcsoltam, rögtön jelzett szoftverfrissítést és meglepődtem, hogy a távirányítójával milyen flottul be tudtam lőni. Rátalált a NAS -omra, lett Youtube is, telós irányítás, szóval, minden működött, amiket akartam. Még merevlemezt is lehetett belerakni.

Junkpod:
Szóval, akkor már az elején elhasal a project. Bár, az S905 topik alapján nekem nem tűnik olyan egyszerűnek az ügy. CE alatt nem megy az óra, vagy valamelyik adatkapcsolati modul, a távirányítóval is sokan küzdenek, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65039) dgyuri0123 válasza Somatom (#65030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát... erre a problémára ott van az Eminent EM7680. Nem kell vele b@szakodni, megy a távja, meg mindene. 22e Ft és nem mellesleg 5 év hazai cseregarancia jár mellé. "Gyárilag" LE fut rajta, amivel közelít a "tökéleteshez" a dobozka. Ha ez nem jó, akkor semmi sem. Ja és a h265 kódolású filmek igen jól mutatnak rajta, de egy régi Dune ugye, ehhez hozzá sem tud szagolni, sem a 4k hdr-hez.

"csak a zene van"

(#65040) Somatom válasza dgyuri0123 (#65039) üzenetére


Somatom
veterán

Na, akkor itt a válasz g@bo kérdésére.

Most nézem a részletes leírását. Nem karcsú az a 100 -as Lan?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65041) dgyuri0123 válasza Somatom (#65040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én, ma már nem gondolkodom másban, mint LE vagy CE, de persze a mókolást sem szeretem és nem is tudom csinálni, mert egyrészt nem érdekel, másrészt nem értek hozzá... ez van. :) Az imént említett boxhoz létezik "gyári" frissítés az Eminent jóvoltából, ami egyébként nem sűrűn előforduló dolog náluk. :N 1 év alatt kb. 3-4 frissítés volt. Jelenleg LE 8.2.5 az utolsó, amivel pl. már nem akadozik felirat közben a lejátszás sem, ami eddig az egyetlen (de igen) zavaró dolog volt ettől a boxtól, illetve a Koditól. Mára ez a "bug" szerencsére a múlté. Bedugod, beállítod, frissíted és megy. Kb annyi a macera vele, mint egy akármilyen lejátszóval. És ez még a "drága" verzió, mert saját telepítéssel valóban egy tízessel olcsóbban is meg lehet úszni egy S905X-et.

100-as LAN egyáltalán nem karcsú, de van arra is megoldás, ha valakinek rengeteg, igen magas bitrátájú 4k-s anyaga van és azt hálózatról szeretné nézni. Gb-es USB LAN adapter, onnan kezdve nem lehet megakasztani semmivel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#65042) Somatom válasza dgyuri0123 (#65041) üzenetére


Somatom
veterán

Én meg tudnám csinálni, de az női munka. Hamarabb és egyszerűbben megszerzem azt a plusz 10 -et, mint hogy ezzel vacakoljak. Persze, megértem, hogy vkinek öröm a barkácsolás. Csak nem kéne cinkelni azt, akinek nem ez jelenti a sikerélményt. Ez nem neked szólt, de akinek inge, az felöltözködhetne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65043) dgyuri0123 válasza Somatom (#65042) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is pont azért vettem ezt a boxot, mert nem kellett vele mókolni. Más kérdés, hogy felirat kezelési problémák miatt kénytelen voltam rátenni egy CE-et, így már nem volt gond többé a feliratokkal, de elszállt a gyári távom... szóval jöttek a szokásos szívatások. Viszont a legutolsó 8.2.5 LE már tökéletes, tehát simán lehet azzal is használni. Ezért is ajánlottam, mert tudom, mi fán terem az "idegenkedés".
Az új boxom S912+CE, de nem én telepítettem, mert volt segítségem hál' Istennek és piszok jó lett..

"csak a zene van"

(#65044) blakey válasza Somatom (#65042) üzenetére


blakey
titán

Látom, neked zsigerből jön ez az ellenszenv, de ez nem a pénzről szól hanem a jobb minőségről. A Dune-t megvetted, használtad, ha olyan Amlogic boxot veszel ami nem "gagyi" és támogatott CE által akkor kiírod a CE-t Etcher-rel (1 perc), dtb-t cserélsz és beteszed a kártyát. A boxnak megfelelően bootoltatod SD-ről (pl. Minixnél a bekapcsológomb hosszannyomásával) és máris indul a vadiúj médialejátszód, csak a beállítások vannak hátra, táv, BT, minden működik. Kijelzős boxoknál meg egy VFD kiegészítőt kell telepíteni és egy vfd.conf-ot bemásolni. Utána már azt is lehet állítani, hogy mit mutasson. a Dune-n sokkal több patch volt ahhoz, hogy működjön, tudom, mert 6 évig 2 Dune-t használtam. egyébként meg lehet, hogy át kéne álljak ilyen boxok telepítésére, 5 perc alatt meglennék és még keresnék is vele. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65045) Somatom válasza blakey (#65044) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs bennem ellenszenv, a Dune -t pedig nem vettem, hanem kaptam. Te nem akarod megérteni, hogy az emberek többségének ez a kiírogatósdi, meg conf másolósdi már mókolás. Megvesz, kicsomagol, használ. Ennyi. Nem értem, hogy ez itt miért olyan fura. Az S905 topik a barkácsolásról szól, de ez nem az a topik.

Az ötlet nem rossz. Lifeforce pont ezt csinálta. Csak az Ő háta mögött ott volt a 220V. Tehát, hivatalos garinál ő felelt a saját munkájáért, mivel az összes, 220V -tól vásárolt box gari esetén hozzá került. Na, ezt kéne még valahogy megoldanod, és akkor kerek lenne a bíznisz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65046) djnice válasza Somatom (#65045) üzenetére


djnice
veterán

Az a baj, hogy mindig jön egy ilyen "out-of-the-box" huszár mint te, de meg kellene érteni hogy a te általad preferált eszközöket is be kell rendesen állítani ahhoz hogy közel tökéletesek legyenek. De nyugodtan olvass bele a Zappiti és a Dune fórumokba, érdekes módon ott még nagyobb problémák jönnek elő mint CE esetén.

(#65047) Somatom válasza djnice (#65046) üzenetére


Somatom
veterán

Szted az OS lecserélése egy beállítás? Melyik box kezelési útmutatójában szerepel ez a "beállítás"?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65048) djnice válasza Somatom (#65047) üzenetére


djnice
veterán

Lehet, hogy 2 perccel több munka, de el kellene fogadni hogy normális, napra kész supportot ma kb a Zidoo és a CE community biztosít.

(#65049) blakey válasza Somatom (#65045) üzenetére


blakey
titán

Te nem akarod megérteni, hogy az emberek többségének ez a kiírogatósdi, meg conf másolósdi már mókolás. Megvesz, kicsomagol, használ. Ennyi. - Dune-im, Popcornjaim, Twix-eim voltak amik a te szemedben "out-of-the-box" lejátszók, mondanom sem kell, hogy mindegyikhez kellett külön patch pl. a "forced" felirat használatához, vagy a DVIX-hez, az időjáráshoz is futtatni kellett egy patch-t, a Plex-hez is meg a Youtube-hoz is, tehát semmivel sem volt több vagy kevesebb, mint egy CE telepítése. Ennyi.

Az S905 topik a barkácsolásról szól, - ez nem igaz, de azt látsz és olvasol amit akarsz. Olyan médialejátszót mint 5-6 évevel ezelőtt vettél már nem kapsz, mindegyikkel kell b@szakodni. Telepíteni kell, el kell olvasni a fórumokat, kiegészítőket csak netről tudsz leszedni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65050) Somatom válasza djnice (#65048) üzenetére


Somatom
veterán

Nem baj az, ha több munka, csak ne nekem kelljen elvégeznem.

blakey:
Erről van szó, ezt kell leírni és nem azt, hogy ez egy egyszerű beállítás. Ez egyértelműen mókolás. Még akkor is, ha van hozzá segítség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.