Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Rick4 válasza prmcsk (#7974) üzenetére


Rick4
félisten

Engem annyira nem zavar, hogy most olcsóbb, csak a miért érdekel. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8002) vlevi válasza erdoke (#8000) üzenetére


vlevi
nagyúr

A felvételt szerintem is érdemes kihúzni az igénylistából. Mert mostanság mindegyik eszköz csak digitális formában tud felvenni, analóg adást egyáltalán nem. Ezzel szemben egy vinyós DVD felvevő fel tud venni bármit, de az meg csak analóg formában. Viszont a régi videókazetták digitalizálásában verhetetlenek. Ellenben, még mindíg nagyon drágák a vinyós DVD felvevők.

(#8003) breezer88


breezer88
tag

Én gyakorlatilag csak sportot nézek tvben minden mást netről húzok viszont a sportesemények magyar kommentárral netről majdnem hogy beszerezhetetlenek, ezért akarnám felvenni(nem tudok tv előtt lenni amikor leadják). Ezt felvevős media lejátszón kívül nem tudom, hogy tudnám értelmesen megoldani. DVD-t nyilván nem fogok venni, hiszem ki akarom használni a tv-m fullHD tulajdonságát, amihez kell a medialejatszó.

Mit takar az, hogy csak digitális formában vesz fel? (Nálam nincs STB és ennek ellenére digitálisan nem analóg modon jön az adás, ha ez számít) Azok a kütyük amiket a szolgáltatók adnak horror áron és ugy reklámozzák, hogy meg tudod állítani az élő adást vele?:) Ráadásul DIGI van bekötve nálam aminek talán nincs is ilyen szolgáltatása egyrészt másrészt pedig nem akarok kőkemény havidíjat csak ezért fizetni, miközben semmi másra nem kellene ilyen cucc.

Szóval ha azt szeretném, hogy fullHD filmeket meg tudjak nézni és fel is tudjak venni, csak ez a megoldás létezik kb. Az ilyen felvevős médialejátszók ára, hol kezdődik?

[ Szerkesztve ]

(#8004) laca112 válasza breezer88 (#8003) üzenetére


laca112
tag

Szia.

Hasonló igényei voltak az egyik ismerősömnek aki megbízott,hogy keressek neki olyan médialejátszót ami:
-nem több mint 30000 Ft.
-DIGI betérivell összekötve fel tud venni a TV ből,a rákötött külső tárhelyre
-magyar nyelvű felülettel rendelkezik
-beépített mpeg4 tunere is van(erről is képes felvenni)

Én ezt ajánlottam neki:novatron ntr-s20.

Ezeknek a követelményeknek megfelel és sok minden mást is tud.
25000 Ft körül kapható.

szerk
most nézem,hogy nálad nincs beltéri,a fenti megoldás csak úgy működik ha van.

[ Szerkesztve ]

(#8005) breezer88 válasza laca112 (#8004) üzenetére


breezer88
tag

miért csak beltérivel működik? ha van alapból a tvben DVB-T Digitális TV Tuner és nem kell ehhez külön egy beltéri, akkor miért nem jó ez a megoldás? mi célt szolgál a beltéri a DVB-T pótlásán túl??

(#8006) laca112 válasza breezer88 (#8005) üzenetére


laca112
tag

Aki földi sugárzású digitális adást szeretne felvenni annak tökéletes de akinek pl:kábel tv-je van az sehogy sem tudja összekötni az a médiafelvevővel(ha csak nem úgy,hogy egy analóg tunerrel szerelt videóba köti a tv coax kábelét majd a videó kimenetére csatlakoztatja a médiafelvevőt).

(#8007) vlevi válasza breezer88 (#8003) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mit takar az, hogy csak digitális formában vesz fel?"
Azt jelenti, hogy nem képes átkódolni, mpeg4-be tömöríteni az adást, mint a DVD felvevők, csak annyira képesek, hogy a digitálisan sugárzott adást (ami tulajdonképpen nem más, mint egy m2ts file folyamatosan szórva szét az éterben), azt 1:1-ben menti HDD-re.

Digiből kábeled van? Ha igen, az jó, mert a digi kábel kódolatlanul sugározza a digitális adásait, tehát nem kell hozzá conax kártya.
Viszont nem DVB-T, hanem DVB-C tuner kell a vételéhez. Általában a tévéknek ez nem gond, van bennük mindkettő, de pl. a mindigtv-vel reklámozott STB-ről nem tudom, képesek-e DVB-C adás vételére.

(#8008) breezer88 válasza laca112 (#8006) üzenetére


breezer88
tag

nem igazán értem, hogy most hogyis van ez :) a coaxot rádugom a tv-re arra pedig rádugom a felvevőt és akkor össze van kötve, de természetesen elhiszem hogy akkor ez igy nem müxik... :(

szóval ha jól látom 2 lehetőség van: veszek a digitől egy beltérit a semmiért és hozzá egy ntr-s20-at, vagy pedig egy olyat ami alapból is tud felvenni.... kérdés melyikkel járok jobban árban illetve minőségben ??

[ Szerkesztve ]

(#8009) kcsa válasza melonati 08 (#7996) üzenetére


kcsa
veterán

futeko.com-ról rendeltem, korrekt cég, kb. 4 napon belül nálam volt a cucc.

(#8010) mjoy válasza laca112 (#8004) üzenetére


mjoy
csendes tag

Szia !

Ha jol értem ez képes felvenni külső RCA csatlakozoról ?
Ez nagyon sok készülékből hiányzik .Melyik tudaj még ?
Digitalizálni tudnám vele a HI 8 -as felvételeimet ,használhatnám a régi kamerát is.
Nem utolsó sorban fel tudja venni a T-home beltéri adását is.

Köszi

(#8011) RZozo válasza Toobee (#7980) üzenetére


RZozo
aktív tag

Meg tudom erősíteni, amit írtál. Én is láttam különbséget egy 42"-os plazmán az Egreat S100-as és a Dune Smart D1 között a Dune javára. Pedig ugyanaz a chipset a lelke mindkettőnek. Sőt hangban talán még jelentősebb a különbség a kettő között.

(#8012) laca112 válasza mjoy (#8010) üzenetére


laca112
tag

Így van,külső analóg forrásból fel tud venni (3 minőség közül lehet választani).
Akár digitalizálásra is lehet használni.
Üdv

(#8013) kisgyerek85 válasza kcsa (#8009) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Express szállítást választottad? Mert nekem volt 1 hét is mire megjött a standard szállítással. :)

(#8014) Imdre válasza TCr (#7979) üzenetére


Imdre
aktív tag

Vigyázz, mert megint doktori disszertációt akarnak veled irattatni, hogy tudományosan magyarázd meg, miért halljátok jobbnak. :DDD
Legutóbb sem volt elég, hogy a hallásod alapján jobb.

(#8015) kcsa válasza kisgyerek85 (#8013) üzenetére


kcsa
veterán

simát. Csütörtök este rendeltem és hétfőn délután a kezemben volt. (vagy kedd reggel? már nemtom :) )

(#8016) Rick4 válasza Imdre (#8014) üzenetére


Rick4
félisten

A hallás akárhogy csűröd, annyira szubjektív, hogy egy ember véleménye valóban nem lesz mérvadó. Neki bejöhet, de mi van, ha 100 másiknak meg nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8017) Imdre válasza Rick4 (#8016) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én nem csűröm, Ő fogja érteni, hogy miért írtam (nem iróniából). Ha megismered az előzményeket, akkor Te is. Ezt csak poénnak szántam, nem akarom, hogy ebből megint konfliktus kerekedjen.

(#8018) Rick4 válasza Imdre (#8017) üzenetére


Rick4
félisten

Én is azt mondom, poénnak jó, de a valóság az, hogy a fül is meg a szem is elég egyedi érzékszerv, kinek jobb, kinek rosszabb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8019) Met


Met
nagyúr

Jövő héten rendelek egy HiMedia HD560B-t, először egy Egreat R6C-t akartam de ez csak 8k-val több és lehet bele vinyót tenni.
Ugye a Sata itt is visszafelé kompatibilis?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8020) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Ha már ennyien ajánlottátok, én is vettem harmony távirányítót:)

Már kezd idegesíteni hogy 4 távirányítót kell állandóan pakolni.
Vajon sikerül beprogramozni?

(#8021) Rick4 válasza Met (#8019) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, sata vinyó és kész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8022) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

akinek harmony távja van,tudna segíteni,a popi a210-et honnan választhatom ki? :F

(#8023) Rick4 válasza Ed Parker (#8022) üzenetére


Rick4
félisten

a szoftverében Te döntöd el, hogy ez DVR legyen vagy bármi más. Amikor telepíted az eszközöket a távra, akkor állítod be.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8024) Ed Parker válasza Rick4 (#8023) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az tiszta,csak amikor a tv-t és az erősítőt megtaláltam a márkák között, a popcorn nem volt ott.

(#8025) TazLeacher válasza Ed Parker (#8024) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bocs, hogy belep*fázok, de egy ideje követem már a topicot, csak olvasom. Nincs media player kategória? :F Nekem még a T-Home-os Set Top Box-ot is megtalálta...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8026) kcsa válasza TazLeacher (#8025) üzenetére


kcsa
veterán

Kategóriát nem is kell választani... Márka, típus oszt jónapot :)

(#8027) Ed Parker válasza TazLeacher (#8025) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszönjük a hozzászólást!

Már megoldottam.

Kcsa:amíg nem választasz kategóriát addig a gyártó fül nem aktív.

[ Szerkesztve ]

(#8028) TazLeacher válasza kcsa (#8026) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem ki kellett választani, hogy TV, Erősítő, Játékkonzol..stb. Harmony 785-öm van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8029) kcsa válasza Ed Parker (#8024) üzenetére


kcsa
veterán

Ha elkezded gépelni, felhozza az úgy kezdődőket. Speciel Popcorn termékem nincs, de a teljes neve Popcorn Hour ha jól gondolom...

(#8030) kcsa válasza TazLeacher (#8028) üzenetére


kcsa
veterán

Amikor activityket viszed fel, természetesen ki kell választanod hogy mit használsz. De eszközlista feltöltésénél ő már tudja hogy az adott eszköz micsoda.

(#8031) TazLeacher válasza kcsa (#8030) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi, így még nem próbáltam. :R

Ed Parker: köszönöm a cinizmust, főleg, hogy úgy látom, hogy az volt a hiba, amit én mondtam. :(((

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8032) kcsa válasza TazLeacher (#8031) üzenetére


kcsa
veterán

Annyit dícsértem itt a harmonyt hogy jelentkezni fogok a logitechnél némi kompenzálásra ;]

(#8033) TazLeacher válasza kcsa (#8032) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amíg nem volt erősítőm, addig annyira nem jött be, így került a fiókba, mert annyira nem volt nagy durranás. De mióta van erősítő + ST box, azóta hatalmas előrelépést jelet. Mindent csinál magától. 5*

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8034) kcsa válasza Ed Parker (#8027) üzenetére


kcsa
veterán

Mondom hogy nem kell...

Néhány screenshot:

eszköz hozzáadása

keresem az oriont

Jaj, véletlenül elgépeltem a nevét...(/L)

béna vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#8035) Ed Parker válasza TazLeacher (#8031) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nincs media player kategória, más neve van, a pc-k között, ott lett meg.
Még nekem is új, de nem rossz cucc.

Kcsa: ja, én nem így csináltam, továbbá olyan lassú volt a szoftver, hogy sokat nem sz.rakodtam vele.
De ha ennyire vágod a témát, lehet ikonokat változtatni az activity-knél?

[ Szerkesztve ]

(#8036) kcsa válasza Ed Parker (#8035) üzenetére


kcsa
veterán

Erre sajnos nem tudok válaszolni, mivel enyém 600-as. (szürkeárnyalatos kijelzőn nincsenek ikonok csak feliratok)

De ha már itt tartunk, te kerested a popcornt:

Ide bújt :)

[ Szerkesztve ]

(#8037) daniel2121 válasza Ed Parker (#8035) üzenetére


daniel2121
senior tag

Melyik Harmonyt vetted?

(#8038) Ed Parker válasza kcsa (#8036) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah ok, majd akkor utánanézek.

Sikerült mind a 4 eszközt telepitenem, de azért köszi.

Daniel2121: harmony one

[ Szerkesztve ]

(#8039) Rick4


Rick4
félisten

Másnak is akad a harmony szerver? Nekem 2 óra alatt nem sikerült lementeni a beállításaimat, letöröltem mindent, újraraknám, de nem indul a letöltés. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8040) Ed Parker válasza Rick4 (#8039) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én kb 2 órája csináltam, baromi lassú volt.
Indítsd ujra a progit.

(#8041) Csori96


Csori96
tag

Sziasztok!
Milyen médialejátszót ajánlotok 15.000 Ft alatt? Legyen rajta kompozit (RCA) kimenet vagy bemenet (nem tudom hogy melyik kell), mert nekem az a régi képcsöves tv-m van.
Én ezeket találtam: Egreat EG-R6C, Hauser MKV-1080, HiMedia HD300B. Ezekről mi a véleményetek és ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#8042) kcsa válasza Csori96 (#8041) üzenetére


kcsa
veterán

egreat-ben újabb szériás a proci... Meg mintha dícsérték is volna valami PH tesztben :) de többet nem tudok hozzátenni :B

(#8043) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Ferguson Ariva HDplayer 210-es medialejátszóról van valakinek tapasztalata? Elsősorban az érdekelne hogy a HD hangokat kezeli-e.

(#8044) #75912448 válasza kiscarlos77 (#8043) üzenetére


#75912448
törölt tag

A benne lévő chip miatt nem tud DTS-HD MA passthrough-t, azaz lekeveri sztereóra vagy a DTS magot továbbítja. TrueHD-t lehetséges, hogy tud. Nem tudom mennyibe kerül, de valószínűleg van jobb annyiért.

(#8045) kiscarlos77 válasza #75912448 (#8044) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Hello regger!
A popboxot visszavittem a 2. napon nagyon sok problémám volt vele.A hd hangokat vitte de a felirat csuszott meg a kép is szétesett sokszor a bd25 filmeknél. Ismét keresek valami lejátszót, A Himedia 560-at nézegetem, annál is írják a hd hangok továbbítását csak sajna magyar tesztet nem találok. :O

(#8046) tobias40


tobias40
veterán

Nekem is Popi A-210 van,most már szépen belejöttem a harmony 600 programozásába! :R
De még arra nem jöttem rá hogy hogyan kell vele megtanítani azt hogy teljesen ki tudjam vele kapcsolni a Popit.
Amit úgy kellene hogy a power gombot folyamatosan nyomom kb 8 mp.-g. és így teljesen lekapcsol a popi.

Ha folyamatosan nyomom a harmony-n a power gombot,nem kapcsolja le teljesen.

Még vmi.
Tudja vki hogyan lehet beállítani a harmony-n hogy a power gomb uan úgy viselkedjen mint a többi távon,ki és bekapcsol egyszerűen!
Activiti alatt és a device alatt is kellene ez a funkció!! :Y

Ezekre vkinek van ötlete hogyan kellene?

(#8047) #75912448 válasza kiscarlos77 (#8045) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem nincs az 560-nal tapasztalatom, de korábban olvastam a topikban, hogy többen vettek. Csak beírja valaki mennek-e vele a HD hangok, a honlapja szerint igen.

(#8048) kcsa válasza tobias40 (#8046) üzenetére


kcsa
veterán

a power gomb úgy sose fog viselkedni, hisz honnan tudná hogy mit akarsz bekapcsolni? Ezért - logikusan - activityvel kapcsolod be, és a power gombbal ki. (amire oda is van írva hogy "All off")

(#8049) tobias40 válasza kcsa (#8048) üzenetére


tobias40
veterán

'De még arra nem jöttem rá hogy hogyan kell vele megtanítani azt hogy teljesen ki tudjam vele kapcsolni a Popit.
Amit úgy kellene hogy a power gombot folyamatosan nyomom kb 8 mp.-g. és így teljesen lekapcsol a popi."

ez a fő gondom.. :Y

(#8050) Ed Parker válasza tobias40 (#8049) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De miert akarod teljesen kikapcsolni a popit?
Nekem mióta megvettem folyamatosan megy.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.