Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Üdvözöllek benneteket!

Végig olvastam elég hosszan az írásaitokat.
Nekem egy 4k és 3D képes média lejátszóra lenne szükségem, lehetőségekhez képest szép képpel,
és kevés szívással :) a használatával kapcsolatban.
Himédia Q10 pro és esetleg a Dune HD Solo 4k ( nagyon drágának tartom ) MP-kre gondoltam.
Mi az amit tudnátok ajánlani számomra, illetve mit lenne érdemes megvennem!

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#50102) lemmy9 válasza Tibcsó (#50101) üzenetére


lemmy9
őstag

4k tv, 4k natív anyag, és az egy méteres nézési távolság már megvan? ;] ;] ;]

Szerintem!

(#50103) Tibcsó válasza lemmy9 (#50102) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Ha kiadok pénzt valamiért akkor lehetőleg olyat szeretnék venni, ami a jelenleg ismert formátumokkal megtud birkózni! A tied is egy vélemény, de ha nem haragszol nem igazán ilyen ,,segítségre,, várok! ;] :DDD :(

(#50104) envagyok válasza Tibcsó (#50101) üzenetére


envagyok
veterán

Beelink minimx openeleccel.
Az már mindent tud, szerintem kevésbé bugzik mint a HM
Nekem is az van, de amit nincs normális 4k anyag, addig csak a teszteket nézegetheted.
Bőven ráér megvenni sztem mikor kiforrottabb lesz minden.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50105) Tibcsó válasza envagyok (#50104) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Köszönöm, utána olvasok! :R
Azt hiszem az én hibám, mert nem írtam le :K elsődlegesen természetesen a hagyományos média tartalmak lejátszása a fő cél! Mivel nem rendelkezem lejátszóval ezért szeretnék olyat venni ami hosszabb ideig eltudná látni a feladatát.

(#50106) Jumapili válasza Tibcsó (#50105) üzenetére


Jumapili
tag

Ha csak simán használni akarod „gond nélkül”, nem érdemes garasoskodni. Főleg akkor, ha meg is engedheted magadnak. Dune párti vagyok, Solo 4K és Max (öt-hat éve ez tűnt a jó vételnek) készülékem van. Természetesen ezzel azonos tudású más márka is biztosan jó lesz. Olvasd át az utolsó néhány száz hozzászólást, és valószínűleg megérted miért ezt a megoldást javaslom.

(#50107) envagyok válasza Jumapili (#50106) üzenetére


envagyok
veterán

Én úgy megszoktam /megszerettem a Kodit, hogy már semmi pénzért sem kellene más.
Azt használom tvnek lejátszónak, stb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50108) Jumapili válasza envagyok (#50107) üzenetére


Jumapili
tag

Egy asztali médialejátszónál szerintem fontos, hogy maga a hardver képes legyen az aktuális formátumok kezelésére, és ne egy szoftvertől várjuk, hogy majd egyszer kijön az a verzió, ami valamilyen szinten tudja.

Természetesen Rómába nem csak egy út vezet.

Elsősorban használni akarom, nincs kedvem szoftvereket telepítgetni, és nem is néhány hónapra tervezek vele, hanem újabb öt-hat évre.

(#50109) blakey válasza Jumapili (#50106) üzenetére


blakey
titán

A mai világban nem feltétlenül éri meg valamelyik gyártó pártját fogni, 6 évig Dune-m is volt, Base 3.0, Duo, most eszembe sem jutott, hogy azt válasszam, eleve többe kerül, mint amennyit megér, másrészt nem tudnak elrugaszkodni a régi rendszertől ami nem is lenne baj, de valahogy nem érzem a fejlődést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50110) Dorian válasza blakey (#50109) üzenetére


Dorian
félisten

A márkahűség maximum a gyártóknak jó nem a vevőknek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50111) Tibcsó válasza Jumapili (#50106) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Nagyon köszönöm! :R
Én is úgy gondoltam hogy a Dune és a Himedia között döntök.
Jelenleg a Himedia mellett döntöttem, megrendeltem délelőtt, és el is hoztam az üzletből.
Ott volt a Dune HD Solo is készleten.
Remélem nem fogok csalódni, este kiderül :C

(#50112) Jumapili válasza blakey (#50109) üzenetére


Jumapili
tag

A Dune nekem megfelel. Változás: a Solo 4K mérete kb. a Max 1/25-e, de még bele tehető egy 2,5”-os Winchester vagy SSD is. Kezeli az új formátumokat. Az „öreges” menü rendszer, az éppen lejátszott fájlban a navigációs lehetőségek, a feliratok helye/mérete/színe/kódtáblája beállítások továbbra is pont olyanok, ahogy szeretném.

Ennek ellenére nem azt írtam, hogy pont olyat vegyen a kérdező, hanem hasonló képességűt javasoltam.

(#50113) djherby


djherby
tag

Sziasztok!

Összehoztam egy 2,5"-es külső merevlemezt egy laptop vinyóból (500Gb seagate) és egy külső USB 3.0 tokból (Captiva alu). Rá akartam dugni a lejátszómra BFS 4KM. És semmi. Van a lejátszón egy 1 TB-os tár is, az külső táppal megy. A hordozható 2,5"-os sztem nem kap elég tápot, vagy semennyit. Jól gondolom? Ad egyáltalán valami feszültséget az USB 3.0 bemenet? Vagy semmilyen passzív külső HDD-t nem lehet rá dugni? Van vkinek ilyen tapasztalata?

Köszi

(#50114) dh66e válasza djherby (#50113) üzenetére


dh66e
veterán

Szia régebben írtam hogy nem működik a külső usb-s tápellátás a bfs-en. Lehet egy aktív usb hub megoldaná a problémát.Sajna ez a legnagyobb bugja a bfs-nek.
Nekem van másik hálózatképes lejátszóm így azon lógnak a külső hdd-im.A bfs így látja őket.

(#50111) Tibcsó
Az olvasottak alapján én is inkább a Himedia-t venném,2x-es áron mérik a Solo-t ami hát nem túl barátságos ha a specifikációt nézi az ember.

[ Szerkesztve ]

(#50115) Jumapili válasza dh66e (#50114) üzenetére


Jumapili
tag

Pedig a specifikációban van a lényeg:

- Az egyikben a Sigma Designs legújabb médiaprocesszora van.
- A másikban Huawei.

(Állítólag 10 év múlva a Huawei lesz a piacvezető, akkor majd az lesz jóval drágább.)

(#50116) dh66e válasza Jumapili (#50115) üzenetére


dh66e
veterán

Szakik nyugodt szívvel egymás mellé rakják a Sigma-t és "kínai" chipet. :K
A himedia jelenleg a jövőbe mutatóbb hardveresen és ez nem csak a chip fajtájában merül ki szvsz.Fele áron.
Nem arról van szó hogy nem jó a Dune,csak az ár érték aránya....a jelenlegi hiányos szoftvere pedig még több embert riaszthat el.

[ Szerkesztve ]

(#50117) djnice válasza Jumapili (#50115) üzenetére


djnice
veterán

Hát sajnos a HiSilicon SoC-nak jobb a képe mint a VXP-s Sigma-nak. Ez van...

(#50118) Jumapili válasza djnice (#50117) üzenetére


Jumapili
tag

Az a kép szebb, amelyiknek a forrása jobb, és ezt az alkalmazott megjelenítő is képes visszaadni.

Abba a vitába nem mennék bele, hogy sz@r forrásból rossz tévén kinek a kütyüjével lesz szebb a kép.

A Sigma Designs és a Dune „nevet” (biztonságérzetet, meghibásodási valószínűséget, Support-ot, …) meg kell fizetni. Ebből a szempontból teljesen mellékes a másik hasonló termék vélt vagy valós értéke.

(#50119) Dorian válasza Jumapili (#50118) üzenetére


Dorian
félisten

Látszik mennyire nem vagy naprakész és képben

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50120) djherby válasza dh66e (#50114) üzenetére


djherby
tag

Köszi a választ!

Én is erre gondoltam, akkor nem úszom meg az aktív HUB-ot.

(#50121) headhunter


headhunter
addikt

What else is there?

For a more integrated KODI experience, and smoother movie playback, both the Minix U1 and NVIDIA SHIELD Android TV are excellent alternatives but neither can match the HiMedia for 3D. If KODI is not of great importance and the aesthetics of the user interface is also secondary then both the Zappiti 4K or Popcorn Hour A-500 are worthy options although they cost a fair bit more and, like the other two alternatives, offer no support for HDR.

HiMedia Q10 Pro Android Media Player Review...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

What else is there?

The most like-for-like alternative we’ve reviewed would certainly be the Zappiti 4K Player. We’d say the Zappiti trumps the Popcorn Hour for media organisation and the Magic Pixel technology is more pleasing than the VXP engine inside the A-500 but the Popcorn Hour wins out for overall support of different media files by a whisker. A Windows 10 (8.1) mini-PC with the ‘right’ chipset, running one of the development builds of KODI, is also another option and gives more flexibility than both, although HD audio pass-through can be an issue. If 3D video is of only minor concern and you see 4K as more important, both the NVIDIA SHIELD Android TV and Minix U1 are great choices; you could also check out the Wetek Core as another great all-rounder receiving solid manufacturer support. Also watch out for our HiMedia Q10 Pro review which will be coming soon as it’s another player with great promise.

Popcorn Hour A-500 Media Player Review...

[ Szerkesztve ]

(#50122) TCr


TCr
veterán

Srácok, van valami ötletetek, hogy Ubuntu alól, hálózaton keresztül miért nem érem el a Popcornban lévő HDD-n lévő tartalmat?
A share mappáig eljutok, ekkor kéri a felhasználónév / jelszót (nmt / 1234), de nem fogadja el.
Windows-on gond nélkül működött.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50123) harylmu válasza TCr (#50122) üzenetére


harylmu
őstag

Hogyan próbálod? Felcsatolod smb-vel?

(#50124) liszi70 válasza TCr (#50122) üzenetére


liszi70
nagyúr

PC-n, Win7-el, úgy tudtam csatlakozni a popihoz, ha nagybetűvel írtam be az NMT-t.

(#50125) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok! Idős szülőknek keresek mkv, mp4 lejátszására alkalmas eszközt, sorozatok, házi videók nézésére. Mit ajánlanátok erre a célra? A lehető legolcsóbb megoldás érdekelne...

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#50126) Beni2360 válasza silboy (#50125) üzenetére


Beni2360
félisten

Milyen idősek a szülők?
Az MKV sok mindent takar van amelyikhez már komoly gép kell.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50127) silboy válasza Beni2360 (#50126) üzenetére


silboy
aktív tag

Nyugdíjasok. A hári videól általában 1080p minőségűek.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#50128) TCr válasza harylmu (#50123) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom felcsatolni, mert ugyanúgy kéri a f/j-t, mintha megnyitni akarnám, és persze úgy sem fogadja el.

Liszi: úgy is próbáltam. Mint mondottam, gond nélkül ment Win7-tel, csak az Ubuntu-val van bajom.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50129) DoItYourself válasza silboy (#50125) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905 chipes lejatszot kapsz mar 40$-ert is. Dobozbol kiveve androiddal is hasznalhato, de majd mindegyikre rakhato openelec is. Reszletek a topikjaban.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50130) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Egy 16 GB-os pendrive-ra telepítettem a Popcorn A-400 működéséhez szükséges nmt programokat. Most kivettem, és betettem a PC-be. Formázást kér, addig nem ismeri fel. OK, leformáztam. De csak egy 955 MB-os pen lett belőle. A számítógép-kezelésben megnéztem, 3 partícióra volt szedve, abból egyet lehetett törölni, így maradt 2. De ezzel a kettővel nem lehet kezdeni semmit, nem lehet törölni és egyesíteni a partíciókat. A "Nem lefoglalt" területnél NEM szerepel opcióként az "Új egyszerű kötet" létrehozása.
Hogy kell ebből újra egy 16 GB-os pendrive-ot csinálni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50131) Tamoo válasza liszi70 (#50130) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] töröld ezzel a partíciókat (és utána hozz létre egyet egyben)!

[ Szerkesztve ]

(#50132) liszi70 válasza Tamoo (#50131) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jéééé, te ezt is olvasod? Tudtam én, hogy előbb-utóbb médialejátszó lesz a HTPC helyett! ;] :D

OK, köszi, megnézem!

(#50133) Tamoo válasza liszi70 (#50132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Néha benézek ide-oda. Nem lesz, szeretem magam kínozni. ;]

(#50134) liszi70 válasza Tamoo (#50133) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kész is, köszi! :R

(#50136) LógaGéza válasza headhunter (#50135) üzenetére


LógaGéza
addikt

Very high price? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50137) blakey válasza LógaGéza (#50136) üzenetére


blakey
titán

Stable firmware. :F

Lehet, hogy velünk nem stimmel valami, nem rossz lejátszó lesz ha normális firmware-t kap, de ha ilyen tesztek születnek akkor sajnos nem fognak törekedni a jobbra, mert a tesztek azt igazolják, hogy okés a lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50138) Zirowe válasza headhunter (#50135) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szóval egy 4k-s lejátszónál rossz pont, hogy az sd nem néz ki jól... ;] ;] ;] ;]

Big bulky box..
Ez már tényleg az a kategória, hogy nem tudtak mibe belekötni. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50139) djnice válasza Zirowe (#50138) üzenetére


djnice
veterán

Nagyon is elvárható lenne a jó SD upscaling egy ilyen lejátszónál. Úgy néz ki az Imprex sem nyújt többet mint a VXP. Példát vehetnének a Qdeo-ról.

(#50140) Phülöp válasza djnice (#50139) üzenetére


Phülöp
addikt

SD a rusnya, nem az upscaled SD.
Előbbi persze nem zárja ki az utóbbit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50141) Zirowe válasza djnice (#50139) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért mondjuk 4k tv-n sd-túl ne várjunk csodát.
Fhd-n is max akkor néz ki jól, ha az alapanyag jó minőségű.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50142) Dorian válasza Phülöp (#50140) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a mondat nem nagyon értelmezhetõ. Mindenképpen fel lesz skálázva az SD adás, különben kis téglalapként jelenne meg a kijelzõ közepén.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50143) Joshi válasza djnice (#50139) üzenetére


Joshi
titán

Az a szégyen hogy még létezik SD adás. :O A Qdeo ha jól tudom az Oppo lejátszókba van, nem egy árkategória egy 50k-ás lejátszóval. :U

(#50144) djnice válasza Joshi (#50143) üzenetére


djnice
veterán

Nem hiszem hogy a Marvell Qdeo lenne a drága, mert pl a Chromecast-ban is az van.

[ Szerkesztve ]

(#50145) Joshi válasza djnice (#50144) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy a használata architektúrához van kötve, nem tudom csak egy feltételezés.

(#50146) Phülöp válasza Dorian (#50142) üzenetére


Phülöp
addikt

és tényleg
:W

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50147) headhunter válasza Joshi (#50143) üzenetére


headhunter
addikt

"Az a szégyen hogy még létezik SD adás. :O"

Az mekkora szégyen, hogy még mindig van analóg adás?

Nekem ennyi csatorna elég lenne... :U

[link]

(#50148) Joshi válasza headhunter (#50147) üzenetére


Joshi
titán

Földfelszíni analóg adás már nincs, hogy aztán a szolgáltatók a központjuktól a végpontig analóg jelen továbbítja az adást az már nem tiltott. Az a gond hogy mindenki a profitot szeretné nulla befektetéssel, ma ilyen világ van.

(#50149) Beni2360 válasza headhunter (#50147) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről a linkről egy dal jut eszembe néhai előadótól ..Álmodj király lány....
És akkor még ott van az ingyenes Mindig TV adások 9 db amiből kettőt fizetősé akarnak tenni Júl.01-től. A nyaralók meg fognak őrülni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50150) dh66e válasza Beni2360 (#50149) üzenetére


dh66e
veterán

Mindig tévén nem lesz fizetős-Ez fals infó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.