Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) dh66e válasza Jumapili (#50249) üzenetére


dh66e
veterán

Ebbe nem mennék bele mert a dune lejátszókat annyira nem ismerem így biztos vagyok benne hogy mindent felfalnak illetve a firmwaren sincs mit csiszolni.Valószínűleg igazad lehet. ;]

(#50252) Joshi válasza Jumapili (#50249) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig nem érted. A Kodi egy program tehát a benne lévő lejátszási képesség se köthető egyetlen egy hardverhez se, nevezetesen egy Androidos Sony TV vagy akár a Himedia Q5 Pro stb készülékhez. Egyáltalán nem kötelező használni a Q5 Próban és a Sony TV-én se, ettől még működik a hardver saját lejátszója is. A Q5 és Q10 Pro-hoz előre telepítve van a Kodi szoftver és hozzá a Wrapper, utóbbi csak egy közvetítő szoftver ami nem a Kodi lejátszójával indítja a filmeket hanem a gyárival ami ráadásul jobb képet ad hiszen ahhoz optimalizálta a Himedia a chipet. Teccik érteni?

(#50253) Jumapili válasza Joshi (#50252) üzenetére


Jumapili
tag

Jól gondolod, még mindig nem értem.

Van egy jó lejátszód (nem Dune), ami kitűnően dolgozik, de ez neked mégsem elég jó. Kell egy ingyenes Kodi szoftver ami nem tudja lejátszani úgy, ahogy szeretnéd, ezért van hozzá egy másik ingyenes Wrapper szoftver, ami elindítja az eredetileg is rendelkezésre álló jól működő gyári szoftvert.

(#50254) Zirowe válasza Joshi (#50252) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Don't feed the troll..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50255) Joshi válasza Jumapili (#50253) üzenetére


Joshi
titán

A Kodit elsősorban htpc-hez fejlesztették (régen XBMC néven volt ismert), nagyjából úgy kell elképzelni mint az MPC-HC vagy VLC lejátszókat. De ugye a Kodi elsősorban a katalogizáló és egyéb funkciókra ment rá amivel a hardverkészítőknek nem kell foglalkozni. Elég egy Androidos rendszer a lejátszóra és mindenki kedvére telepítheti a különböző alkalmazásokat. Ez inkább előny mint hátrány, hiszen mindenkinek más a jó és használható fogalom. Gyakorlatilag kis túlzással egy Androidos médialejátszó majdnem olyan mint egy htpc. A Kodit bármikor törölheti az ember és akkor ott van a listanézetes gyári lejátszó.

(#50256) djnice válasza Jumapili (#50253) üzenetére


djnice
veterán

Mert a Dune Solo az tökéletes gondolom...
Savanyú a szőlő, mert megvetted 100+k-ért és még a HDMI 2.0-át sem tudja.
Sajnos lassan ott tartunk, hogy egy 7000 Ft-os S905-ös box kenterbe veri LibreELEC-el.

(#50257) Jumapili válasza djnice (#50256) üzenetére


Jumapili
tag

Tökéletes lejátszó nincs ...

Gondolom, azzal nem lenne problémád, ha naponta elszívnék egy doboz cigit, meginnék egy sört és egy felest. Egyiket sem teszem. Ebből évente 3-4 Dune Solo 4K vásárolható.

Számomra elsődleges, hogy valami működjön, utána jön az, hogy a két jól működő közül melyik a szebb és testre szabhatóbb.

(#50258) dh66e válasza Jumapili (#50257) üzenetére


dh66e
veterán

Pont ezért volt flame keltésre alkalmas a vicced ami tényleg egy vicc ,de arra keress inkább szaktopikot és ne szakmai topikot.Ez csak egy tanács illetve kérés.

(#50259) djnice válasza Jumapili (#50257) üzenetére


djnice
veterán

Hidd el azzal is problémám lenne, én dohányost eleve fel sem vennék munkaerőnek. De nem értem ez hogy jön ide...

(#50260) envagyok válasza Jumapili (#50257) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem több kodis lejátszóm is van, és pl. a tizenpárezerforintos Raspberry pi2-vel és az asrock beebox-al is tökéletesen elégedett vagyok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50261) harylmu válasza envagyok (#50260) üzenetére


harylmu
őstag

Nem vagy boldog. Sőt, wrappert is kell használnod. Ő megmondta. :)

(#50262) galaxys80 válasza djnice (#50259) üzenetére


galaxys80
veterán

Én meg eleve el sem mennék, olyan helyre dolgozni, ahol a főnök azzal foglalkozik, hogy dohányzok-e vagy sem. :U

(#50263) Blaise válasza harylmu (#50261) üzenetére


Blaise
veterán

Csak a Himedia lejátszókon van wrapper...

(#50264) Jumapili


Jumapili
tag

Nem állt szándékomban ekkora vihart kavarni ..

Ha az asztali médialejátszó topik főleg egy ingyenes androidos alkalmazásról szól, talán egy vicc is elfér benne.

Tőlem mindeni azt vesz, és azt használ, ami neki tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#50265) Patice


Patice
Topikgazda

A wrapper amúgy nem azért kell, mert a Kodi fejlesztőcsapata képtelen lenne minden egyes lejátszó hardverhez optimalizált verziót készíteni? :U

Mindenkinek egyszerűbb ezzel a módszerrel.

A lejátszó gyártója "szállítja" a speckó lejátszó programot, ami ki tudja használni a vas adta lehetőségeket, viszont nem foglalkoznak a felülettel, mert azt meg a Kodi tudja. Így elég egy wrapper is, amivel a Kodi-ból meghívják külső lejátszónak a sajátot, így mindenki örül: Kodinak nem kellett specifikusan fejleszteni, gyártónak nem kellett felületet csinálni, wrapper nem nagy cucc, az Android meg adja a keretrendszert az egészhez. Végeredmény: mindenki "örül".

HTPC vonalon is megvan ennek az analógja. "Hardcore" userek külső lejátszónak meghívják a Media Player Classic-ot, ami alá külső renderer-nek berakható a MadVR és elég erős vassal gyári lejátszókat megszégyenítő képminőséget lehet elérni. (Csak ehhez AMD csúcskáryták kellenek + nem kis fogyasztással jár...)

Nekem is volt Dune-m, de ki akartam próbálni a HTPC világot - hát beszippantott, nincs visszaút. Én már nem tudnám elképzelni, hogy gyári vasam legyen. :U

De nem vagyunk egyformák, szerencsére van elég választási lehetőség és mindenki számára van elfogadható kompromisszum. És ez így van jól.

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50266) envagyok válasza Patice (#50265) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem 15 éve xboxom volt xbmc-vel, már akkor nagyon megkedveltem a Kodit (xbmc).
Aztán wdtv live, az már modernebb volt, de hiányzott a sok funkció. Most pi2, Htpc, amlogic s905, és nincs az a pénz, hogy popcornra, dune-re vagy más lejátszóra cseréljem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50267) Patice válasza envagyok (#50266) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hasonlóan vélekedem én is, de megértem és tiszteletben tartom azoknak a döntését is, akik médialejátszót választanak és maradnak a Dune, meg a Popcorn Hour mellett.

A teszt miatt még éppen nálam lévő Popi A-500 Pro sem használhatatlan. ;] Egész jó lett a beépített DAC-ja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50268) TCr válasza envagyok (#50266) üzenetére


TCr
veterán

...amlogic s905...

Pontosan melyik típus?
HD hangokat kezeli?
SMB megosztásokat látja? (NAS)
xELEC van telepítve, vagy saját rendszere van?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50269) TCr válasza TCr (#50268) üzenetére


TCr
veterán

+ 1 kérdés: BD ISO-kat (AVC) kezeli-e?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50270) bogabi válasza Patice (#50265) üzenetére


bogabi
senior tag

Csak egy gyors kérdés: ezzel a wrapperes megoldással működi ka Kodi felirat letöltéses része? Ez - legalább is nekem - hatalmas plusz pont, hogy nem kell külön töltögetni és berakni a film mellé a mappába.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50271) Snoop-y válasza Blaise (#50263) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem baszogataskapp ( de ;]) megirod a valaszt a medialejatszoval kapcsolatban? Mert minden teszt abban merul ki hogy 3839 fele fileformatumot le lehet vele jatszani illetve a supertorpedo 4000 app is fut rajta csak engem mint atlagjuzer az erdekel amiket fentebb kerdeztem.
Elore is koszonom a raszant idodet :R :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50272) Patice válasza bogabi (#50270) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sosem használtam még ilyen lejátszót, szóval passz.

Elméletben a Kodi csak akkor tudná leszedni - szerintem - ha a Kodi játsza le a tartalmat. Wrapperrel pont ezt kerülik ki, így nagy valószínűséggel nem is fog működni a Kodi plugin.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50273) bogabi válasza Patice (#50272) üzenetére


bogabi
senior tag

Én is így gondolom, de hátha valaki - akinek van pl. Q5 vagy 10 vagy valami Himedia - megszakérti.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50274) envagyok válasza TCr (#50268) üzenetére


envagyok
veterán

Beelink minimx
Igen,igen,igen,igen
(openelec)

Plusz mennek a 4k H264 és hevc anyagok is 60fps-ig (10bites is)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50275) TCr válasza envagyok (#50274) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

Még 2 kérdés és lehet, hogy próbaképp rendelek egyet a PCH A210 mellé:

- kadenciahelyes 24p-t tud-e?
- ha Kínából rendelem, megvámolják-e, vagy átcsúszik?
(esetleg van valami egyszerűbb, magyarországi beszerzési forrás?)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50276) Joshi válasza bogabi (#50273) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy Q5 Próm, pontosan milyen Kodi plugint próbáljak ki?

(#50277) bogabi válasza Joshi (#50276) üzenetére


bogabi
senior tag

Engem az érdekelne, hogy ha elindítod a filmet wrapperrel, akkor is le lehet-e tölteni hozzá a feliratot hasonlóan ahhoz, amikor a Kodi játsza le direktben (supersubtitles plugin pl.). Bár erősen kétlem, mert ilyenkor ugye a gyári lejátszó megy, és elvileg nem elérhetők a Kodi funkciói... de hátha, egy próbát megér. Köszi előre is!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50278) csabi63 válasza bogabi (#50277) üzenetére


csabi63
senior tag

Ahogy a film elindul, már semmi köze a Kodihoz. Szóval nem.

(#50279) Beni2360 válasza galaxys80 (#50262) üzenetére


Beni2360
félisten

Arról nem is beszélve, ha bizonyítani tudod és feljelented akkor komoly pénzbírsággal sújthatják. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50280) RedCat


RedCat
senior tag

Jelenleg Kodit, azaz Openelec-et használok egy htpc-n. Ebben van gyors tekerés, ami szép folyamatos, illetve van 5-10-30 mp-es és 10 perces ugrás a filmben.
Ha pl egy himedia q5pro vagy q10pro-n használom a kodit a wrapperrel (azaz a gyári meghajtót hívja meg), akkor lejátszáskor vannak ezek a tekerés illetve ugrás funkciók? Film lejátszás közben ugyanúgy megvannak a kodi funkciók? Pl info, borító és tartalom megnézése, stb.

Illetve a gyári lejátszóban milyen ugrás és tekerési funkciók vannak és mennyire gyors?

Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#50281) Joshi válasza bogabi (#50277) üzenetére


Joshi
titán

Mivel csak akkor lehet előhozni a Super Subtitle kiegészítőt amikor már elindítod a filmet, ezért nem működik csak a gyári lejátszó funkciói. Ha működne a kiegészítő a film elindítása nélkül is (lehet hogy létezik ilyen kiegészítő), akkor működne a dolog.

(#50280) RedCat neked is hasonlót tudok mondani, ha a kiegészítő csak akkor működik amikor már megy a film akkor a Kodi megszűnik létezni.
A gyári lejátszóba is van tekerési és Chapter funkciók, elég gyors de úgy általában gyors a Q5 Pro.

Viszont bármikor ki lehet kapcsolni a Wrappert és így a Kodin belül minden működik, tehát célszerű először letölteni a feliratot, aztán visszakapcsolni a Wrappert. De ha pl fontosak a pörgetési és egyéb Kodi funkciók, akkor a Kodi lejátszóját kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#50282) djnice válasza Beni2360 (#50279) üzenetére


djnice
veterán

Semmi gond nincs akkor, ha azt a napi kb 1 órát ledolgozzák amit munkaidőben dohányzással töltenek...
Erről mindig az egyik barátom jut eszembe, aki nem dohányzott, hanem kiment mindig a dohányosokkal és addig könyvet olvasott, gondolta ha más is pihenhet óránként 5-10 percet, akkor ő is. Hát nem díjazta a főnöke...

(#50283) baandii válasza szechistvan (#50173) üzenetére


baandii
senior tag

ha esetleg vàsàrlàs lenne a dologból szívesen hallgatnék véleményt mert én is pont egy ilyen lejàtszón gondolkodok.

(#50284) galaxys80 válasza djnice (#50282) üzenetére


galaxys80
veterán

Itt a mi cégünk az ellenpélda.
Míg én 2 meló között gyorsan elszívok egy cigit és már megyek is vissza dolgozni, addig tele az épület ténfergő emberkékkel, akik ugyan nem dohányoznak, de legalább 30 perces szüneteket tartanak.
Egyébként nagyon átestek néhányan ezzel a dohányzással kapcsolatban a ló túlsó oldalára.
Idő kérdése, hogy mikor lesz egy precedens per (nem itthon), amikor úgy érzi, majd valaki, hogy negatív diszkriminációt alkalmaznak vele szemben.

(#50285) Dorian
Kik körében? Hol érdekel az szerinted egy dohányost.
De persze a füvet, a drogot, a pancsolt pálinkát az fogadjuk el, mert azok annyira jók.

[ Szerkesztve ]

(#50285) Dorian válasza galaxys80 (#50284) üzenetére


Dorian
félisten

Nem estek sehová, a dohányzás egyre kevésbé lesz elfogadott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50286) devil-k válasza galaxys80 (#50284) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne keverd a szezont a fazonnal. :U

- mozi bolondéria -

(#50287) galaxys80 válasza devil-k (#50286) üzenetére


galaxys80
veterán

? :U

(#50288) BBéci válasza galaxys80 (#50287) üzenetére


BBéci
titán

Ha dohányzol, 5-8 méteres körzetben beszívják mások a füstödet. Ha pancsolt pálinkát iszol, az csak akkor gáz, ha túl sokat és lehánysz valakit. :P
Valamint a dohányos emberek sajnos kellemetlen illatúak, beleivódik a hajukba, bőrükbe és a ruhájukba a nikotin és a kátrány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50289) MrTwister


MrTwister
őstag

Hirtelen azt hittem az e-cigi rovatba kerültem! :U

Joshi, Blaise: köszönöm, ma megyek és megnézem mind a 2 jelültet(Vten vs. HiMedia Qx Pro) aztán döntök. Szerintem itt nincs rossz döntés! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#50290) TCr válasza MrTwister (#50289) üzenetére


TCr
veterán

Én tuti nem vennék meg úgy egy lejátszót, ami a "nem 1920x1080-as" felbontású (alul-felül fekete sáv) filmeknél (még?) nem tudja a kadenciahelyes 24p-t.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50291) BBéci válasza TCr (#50290) üzenetére


BBéci
titán

Jogos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50292) ginola válasza TCr (#50290) üzenetére


ginola
addikt

A Dune 102 ezt tudja?

(#50293) MrTwister válasza TCr (#50290) üzenetére


MrTwister
őstag

Hát én is ezen gondolkozom, ha mégse javítják ki vagy csak sokára akkor marad félkarú óriás a HiMedia. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#50294) TCr válasza MrTwister (#50293) üzenetére


TCr
veterán

Én nem hiszek az ígéreteknek, túl sokszor ba$ß*k át a vásárolókat a palánkon, de nem csak ezen a fronton.
A jelenlegi, már-már őskövületnek számító (ám még mindig kifogástalanul működő) Popcorn A210 lejátszómat is akkor vettem meg, mire rendbe rakták szoftveresen.
Nem szívesen fizetek azért, hogy más termékeit "bétatesztelhessem". :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50295) dh66e válasza ginola (#50292) üzenetére


dh66e
veterán

Mármint a kadencia helyes lejátszást?Azt minden Dune tudja.

(#50296) bigdigit válasza TCr (#50290) üzenetére


bigdigit
addikt

Futeko oldalán már fent van valami app amit feltéve a kodi tudja himedia esetén a kadencia helyes lejátszást de HD hang nincs.Én még nem próbáltam mert nem vagyok benne nagy guru.Megvárom míg más teszteli.

(#50297) bigdigit válasza BBéci (#50288) üzenetére


bigdigit
addikt

De dohányos ember nem valószínű elüt valakit autóval vagy legyilkolja a fél családot ellenben egy alkoholistával....

(#50298) TCr válasza bigdigit (#50297) üzenetére


TCr
veterán

OMFG, ez most komoly?
Eljutottunk a munkahelyi dohányzástól az elmebajos alkoholizmusig?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50299) dh66e


dh66e
veterán

Srácok!
Rossz az irányzék a topikot tekintve .Ezt inkább valami off topikban kéne folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#50300) bigdigit válasza TCr (#50298) üzenetére


bigdigit
addikt

Mobilról csak az utolsó pár kommentet olvastam és bizony volt már pár vitám cigi vs pia téren. Ki jött belőlem de egyébként fogalmam sem volt miről volt szó. Csak arra az egyre válaszoltam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.