Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) c4 válasza djnice (#44997) üzenetére


c4
őstag

Tedd fel telóra, tabra a HiControl4-et.

(#45002) djnice válasza MonRo (#45000) üzenetére


djnice
veterán

Nem, erre: [link]

c4: Köszi!

(#45003) kezo0 válasza kezo0 (#44994) üzenetére


kezo0
addikt

Illetve... Most megláttam a HiMedia H8 Octa-t, és gondolkodóba estem. Igaz, hogy ebbe nem lehet HDD-t tenni, kijelzője sincs (ami valóban nem létszükséglet), csak 2.0-ás USB-k vannak rajta (ez viszont 2015-ben eléggé érthetetlen egy ilyen eszközön), viszont a 4k-t 60 fps-sel tudja, nem csak 30-cal, és már 2.0-ás HDMI-csatlakozása van.
Nehéz döntés, mert ez "jövőállóbbnak" tűnik (kivéve az USB 2.0-t), ráadásul valamivel olcsóbb is.
Esetleg valakinek van már tapasztalata ezzel? Vagy legalább hallott róla valamit egy ismerős ismerősétől?
[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45004) MonRo válasza djnice (#45002) üzenetére


MonRo
tag

:R
A WD TV Wireless-N HD tudásban is erősebb, vagy csak minőségben a Beelink MXQ-hoz képest?
Megér 2-3x annyit? :F

(#45005) djnice válasza kezo0 (#45003) üzenetére


djnice
veterán

A Rockchip sajnos nem a képminőségéről híres, és a 23.976-tal is gond lehet még, bár a Zidoo X6-nál elvileg megoldották.

MonRo:
A WD TV gyengébb, egy OpenELEC-hez képest fapados. Váltottsoros anyagoknál is csak BOB deinterlacing van, szóval én nem ajánlom. Az MXQ-ra ezt kell feltenni: [link]

(#45006) kezo0 válasza djnice (#45005) üzenetére


kezo0
addikt

Ahha, szóval a HiSilicon inkább nyerő? Tudsz erről egy tesztet valahol? Angol nyelvű is lehet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45007) djnice válasza kezo0 (#45006) üzenetére


djnice
veterán

Sok teszt nincs róla, főleg az újabb 4KM-ről, max ez a spanyol: [link]
De ha kíváncsi vagy valamire vagy van tesztfájl amit nézzek meg, akkor írj.

(#45008) djnice válasza Warter (#44914) üzenetére


djnice
veterán

Megy a HD hang is: [link]

(#45009) kezo0 válasza djnice (#45007) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, én inkább egy Rockchip vs. HiSilicon tesztre gondoltam, de akkor gondolom, ilyet még nehezebb találni. Nekem legalábbis nem sikerült eddig.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45010) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

20-30eFt körül tudnátok ajánlani valami normálisabb médialejátszót, amit LAN-ról (wifi nem fontos) lehet etetni? AVI, MKV fájlok mennének csak rajta médiaszerverről (szóval nem létszükséglet hogy megegye a BD, 3D BD tartalmakat is akár). Külföldi rendelés is lehet. HDMI kimenet legyen rajta, optikai hang előny.

Köszönettel,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#45011) envagyok válasza djnice (#45005) üzenetére


envagyok
veterán

És amlogic 812-ről mit tudni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45012) envagyok


envagyok
veterán

Valahol volt/van egy táblázat is médialejátszókról.
Tudja vki a linket?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45013) djnice válasza envagyok (#45012) üzenetére


djnice
veterán

Táblázat: [link]
Az S812 képben ugyanaz mint az S805.

(#45014) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv.mindenkinek! Hozzáértők, tapasztalattal rendelkezők segítségét kérem! 2TB külső, 2,5" (USB3.0) merevlemezhez szeretnék egy médialejátszót. A legfontosabb, hogy képes legyen lejátszani:

- HD filmeket minden kép-, és hangformátumát (3D, AVC,high@4.1 és .m2ts fájlok, DTS-HD, True-HD stb. és természetesen a feliratfájlokat)
- flac tömörítetlen zenét, HD hanganyagokat
- legyen megfelelő támogatás és frissíthető firmware
- HDMI 1.4 + optikai kimenet (+ USB ugye) legyen
- hálózati csatlakoztathatóság előny, de nem feltétel (a megbízhatóság igen)
- teljes körű távvezérelhetőség (bár gondolom ez már alap)

Mivel csak elvárások vannak és típus / árismeret nem ezért árat egyelőre nem írok. Nyilván csak annyit akarok költeni amennyit muszáj de egyrészt nem tudom mi itt az "olcsó" másrészt sz@rt nem akarok venni.
A segítséget előre is köszönöm! :R

(#45015) kezo0 válasza djnice (#45013) üzenetére


kezo0
addikt

Na, ezt a táblázatot én is nagyon köszönöm, esetleg a topik-összefoglalóba is bekerülhetne.
Szépen megmutatja, hogy jelenleg nincs tökéletes választás, el kell dönteni, hogy ki milyen kompromisszummal tud együtt élni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45016) Rick4 válasza djnice (#45013) üzenetére


Rick4
félisten

Ide kellene betenni még a BFS-t. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45017) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Most már nagyon elegem lett az itthoni lehetőségekből( pc, tv beépített player), ezért venni akarok egy médialejátszót. Árérzékeny vagyok :) A legfontosabb hogy 3D iso fájlokat lejátsza. Olvasgattam hogy talán a legolcsóbb ajánlott készülék ezen a szinten a Mede8er 600. Olyan 45K most az ára. De észrevettem hogy az Egreat R6s ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik és 25K az ára. A kettő között mi a különbség, ami miatt majdnem kétszer annyi a med8er?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45018) Rick4 válasza dethroner (#45017) üzenetére


Rick4
félisten

Egreat R6S-em volt, több éves készülék, még az eladás is több, mint egy éve volt, és legalább 3 éve vehettem, én anno azért adtam el, mert a menüje borzasztó puritán, és lassú, pedig többféle fw volt fent, persze ha indult a film, onnantól már nem volt gond, de összességében mégis lassú. Apróban van 13K-ért is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45019) djnice válasza dethroner (#45017) üzenetére


djnice
veterán

Az Egreat 3D-ben nem kadenciahelyes, ha pedig olcsó és jó kell ami viszi a 3D ISO-t is akkor Raspberry Pi2 vagy BFS 4KM.

(#45020) szasanyi válasza szasanyi (#45014) üzenetére


szasanyi
félisten

Erre senki hozzáértőnek nincs válasza? :F

(#45021) liszi70 válasza szasanyi (#45020) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például ez teljesíti az elvárásaidat.

[ Szerkesztve ]

(#45022) szasanyi válasza liszi70 (#45021) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, úgy tűnik. :R Illetve néztem a Wi-Fi változatot és annak plusz szolgáltatásait amik talán megérik a felárat (amennyiben a firmware frissítés is menne azon keresztül). Esetleg vmi tapasztalat, teszt van-e valamelyik típusról?

(#45023) devil-k válasza szasanyi (#45022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha beírod a keresőbe a Mede8er nevét, nagyon sok infót fogsz róla itt olvasni, mert az egyik legkedveltebb lejátszók egyike, nem véletlen. Én viszont biztos nem vennék már ilyen lejátszót. :U

- mozi bolondéria -

(#45024) szasanyi válasza devil-k (#45023) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem... illetve nem. :D Miért is nem vennél?

(#45025) #75912448 válasza szasanyi (#45024) üzenetére


#75912448
törölt tag

Picit koros már, de hagyományos médialejátszó, ami megbízható és támogatott egyben, nem sok van a piacon. Ez az egyik.

(#45026) devil-k válasza szasanyi (#45024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az 600X3D-s lejátszó 2012 novemberében jelent meg Európában, ez testvérek között is 3 éve már lassan. Tény, hogy valóban egy szuper, megbízható, jó támogatottsággal működő vas, de 2015 év vége felé elértük arra a pontra, hogy a "hagyományos" médialejátszók kora lejárt.

A hangsúly a PC, mini PC felé helyeződik, ezen belül is a Kodi médiaszoftverre. Ezt Te is kipróbálhatod, csak letöltöd a Kodit és megnézed, hogy tetszik. Ha bejön, nyert ügyed van. Bár bevallom őszintén, én még nem találkoztam olyan emberrel akinek ne jött volna be. Gyorsabb, még inkább fejlesztik és foglalkoznak vele, sokkal komplexebb, átfogóbb és ráadásul már van pár lejátszó amit már itt is ajánlanak. Kérdezd csak meg djnice kollégát, de biztos fog reflektálni, ha olvassa ezt!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45027) szjoci válasza djnice (#45019) üzenetére


szjoci
őstag

Ez a BFS 4KM megfelelne nekünk is árban és tudásban. Igaz írtam hogy nem fontos hogy vigye a 3D BD tartalmat, de ha esetleg ilyenre vetemednénk akkor ezek átmennének zökkenőmentesen a médialejátszó 100mbit-es lan portján?

[ Szerkesztve ]

(#45028) envagyok válasza szjoci (#45027) üzenetére


envagyok
veterán

Sehogy sem lehet rá cec-et varázsolni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45029) djnice válasza szjoci (#45027) üzenetére


djnice
veterán

Megy simán, próbáltam.

envagyok:
Esetleg a HiMedia fw-vel de azt még nem próbáltam, mert nem tudom hogy vissza lehet-e még utána rakni a gyárit.

szasanyi:
A jövőre nézve a Mede8er nem túl jó választás már, se H265, se 4K.
Egyelőre Kodi + 3D ISO esetén ezek a lehetőségek: [link] + a BFS 4KM.

[ Szerkesztve ]

(#45030) szjoci válasza djnice (#45029) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, akkor szerintem ez lesz a nyerő :R
Esetleg egy megbízható, olcsó beszerzési forrást tudsz ajánlani?

(#45031) Mezga Aladár válasza devil-k (#45026) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"hagyományos" médialejátszók kora lejárt.

Mire a 4k, h265 elterjed, addig bőségesen ki lehet használni a hagyományos médialejátszókat.
Sok-sok év.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45032) devil-k válasza Mezga Aladár (#45031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hasoníts össze egy Mede8ert, Popcornt egy Kodival pl. kezelhetőség terén. :)

- mozi bolondéria -

(#45033) Dorian válasza devil-k (#45032) üzenetére


Dorian
félisten

Pont kezelhetőség terén verik a médialejátszók a HTPC-ket.
Fotelből távirányítóval bekapcsolom, a listán kiválasztom a filmet és elindítom.
PC ennél csakis bonyolultabb lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45034) xtremetuning válasza Dorian (#45033) üzenetére


xtremetuning
addikt

Megnyomom a gombot, mire leülök a fotelbe már fut, megnyomom a gombot, kiválasztom a filmet a borító alapján és elindítom. Hmmmm

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45035) dh66e válasza Mezga Aladár (#45031) üzenetére


dh66e
veterán

Minden lényegeset leírtál.

(#45036) tomic válasza devil-k (#45032) üzenetére


tomic
addikt

Mede8ert egyik sem veri a sebességben,és a kezelhetőségben.
Popcorn a leglassabb az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#45037) devil-k válasza Dorian (#45033) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Pont kezelhetőség terén verik a médialejátszók a HTPC-ket."

De most ki beszélt itt konkrét HTPC-ről? Nem a barkácsolós, mi által szeretett vasra kell most gondolni, hanem olyanra ahol nem lehet az oprendszerbe belepiszkálni stb. Javaslom, ismerkedj meg Te is ezekkel a vasakkal. ;]

(#45036) tomic
Használtál már Kodit? Ha igen, akkor nem biztos, hogy ezt írtad volna, amit. Én közel 1 év HTPC után 100%-an kijelentem, hogy soha nem mennék vissza médialejátszóra.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45038) #75912448 válasza Dorian (#45033) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez egy visszatérő és igen nagy félreértés. BBéla Úr is addig tartotta ezt a kőkorszaki véleményt, míg nem látta saját szemével azt a tárházat, mellyel szélvész gyorsan és pofonegyszerűen tudsz irányítani. Egyébként a szóban forgó mini pécék nagy részét Kodihoz használatos távval árulják. Végeredményben az irányítás sebessége éd reagálása nagyságrendekkel gyorsabb, ezzel együtt egyszerűbb is, hiszen a műanyag bot mellett további eszközök is rendelkezésre állnak.

(#45039) access_denied válasza xtremetuning (#45034) üzenetére


access_denied
senior tag

Megnyomom a gombot és utána ülök le a fotelba? Hmmm...
Az eszköz zajszintje is hasonló egy pl. Mede8er lejátszóéhoz?

(#45040) devil-k válasza access_denied (#45039) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem, ezek a lejátszók zakatolnak, mint a vonat. ;]

- mozi bolondéria -

(#45042) xtremetuning válasza access_denied (#45039) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem, az enyém konkrétan 0 dB-s....onnan tudod, hogy megy, hogy világít a led rajta.

Tudjátok a passzív hűtést már rég feltalálták... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45043) access_denied válasza xtremetuning (#45042) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez tetszik. Passzív hűtés a procinak, a videókártyának és a tápnak is?

(#45044) xtremetuning válasza access_denied (#45043) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pontosan.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45045) Mezga Aladár válasza access_denied (#45043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért csak kérdezd meg X kartársnak mennyibe került! :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45046) access_denied válasza xtremetuning (#45044) üzenetére


access_denied
senior tag

4K megjelenítéshez alkalmas eszköz kb. mennyibe kerülne, ha a 0dB a cél?

(#45045) Mezga Aladár
Pont ez a tervem :).

[ Szerkesztve ]

(#45047) xtremetuning válasza access_denied (#45046) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem tudom. Sosem érdekelt a 4K.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45048) Mezga Aladár válasza access_denied (#45046) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valahogy így, a mostani cucc mennyibe került? :)

(#45032) devil-k Na most kapok a fejemre :D , szerintem totálisan rendben van a popi kezelhetősége(+az nmj toolbox alkalmazással teljesen személyre szabhatom a jukeboxot), nekem a kodié nem igazán tetszik.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45049) Warter


Warter
őstag

Azt nem értem, hogy miért megy itt a hittérítés. Nekem már akkor htpc-m volt, amikor devilk még popcorn-nal tömte a hasát, mégse tolom, hogy a htpc az egyetlen járható út, minden betévedőnek. ;]

(#45050) xtremetuning válasza Warter (#45049) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.