Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) LógaGéza válasza dh66e (#49148) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha megnézed a tesztben azt írja, hogy proper framerate. Kétlem, hogy állítgatta.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49152) dh66e válasza Mezga Aladár (#49149) üzenetére


dh66e
veterán

Tényleg nem tudom....Nem volt Himedia-m soha csak a szoftverét használom (bfs 4km) amitől nem vagyok elájulva.
Értem itt az imprex áldásos..... nem tudom vxp semmivel nem rosszabb igaz azt csak egy órácskát bambultam
Ezek a képjavítók nálam a tévék kép javítóival egyenértékúek,ezért nem releváns a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#49153) Mezga Aladár válasza dh66e (#49152) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy Himedia tulaj, talán adhat infót.

Ezek a képjavítók nálam a tévék kép javítóival egyenértékúek,ezért nem releváns a véleményem.
Nálam is ki van kapcsolva a vxp.

(#49151) LógaGéza Pont android hostnál volt probléma, tudja a különböző képkocka sebességet de nem tud váltani automatice.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49154) dh66e válasza LógaGéza (#49151) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom elég sokat olvastam ezekről....a teszteket mindig kellő óvatossággal kezelem.
(#49153) Mezga Aladár
Na akkor nem csak én vagyok naturalista. :R

[ Szerkesztve ]

(#49155) Mezga Aladár válasza dh66e (#49154) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A vxp az alábbi elemekből áll, netes források szerint.
A popiban az alábbi listra mutatja h., kikapcsolható-e.
2D/3D zajcsökkentés --Nem
Blokkosodási probléma csökkentése --Nem
Moszkitó zajcsökkentés --Nem
Adaptív deinterlaced. --Igen
Adaptív kontrasztjavítás sötét és világos részletekre külön. --Igen
Adaptív képinterferencia-detektálás --Nem

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49156) dh66e válasza Mezga Aladár (#49155) üzenetére


dh66e
veterán

Azaz egy szoftveres csinnadratta az egész.(jujj most tuti kiverem a biztit egyeseknél,de állok elébe ;] )
Egyébként a popiban ez jobban paraméterezhető még így is mint az új dune-őn. Ott még erősen tanulmányozzák ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#49157) SunMount3r válasza Mezga Aladár (#49153) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont android hostnál volt probléma, tudja a különböző képkocka sebességet de nem tud váltani automatice.

Kiemelnéd ezt a rész belőle, mert átnéztem vagy 2x de nem találom mire gondolsz pontosan...??? :F

(#49158) djnice válasza Mezga Aladár (#49155) üzenetére


djnice
veterán

Utánanéztem, az SMP8911-ben amiket jelöltél, nincsenek is benne, ahogy a VTEN-nél sem. Az SMP8910 bugos volt tőle és kiszedték.
Ezek szerint sok embernél működött a placebo, mert progresszív forrás esetén semmivel sem jobb a képük mint a régi sigma prociknak.

[ Szerkesztve ]

(#49159) #75912448 válasza Mezga Aladár (#49155) üzenetére


#75912448
törölt tag

VXP igaz értelme pontosabb minőségű felskálázásban rejlene, ha működne, azaz SD/720p>1080p. Nyilván nem bedőlve a megjelenéskor hangoztatott BD minőségű képnek. Ha a blokkosodás, zaj és moszkitó zaj csökkentés csak felskálázáskor, illetve nagyon gyenge anyag upscale esetében működne, az sem volna katasztrófa. I-s anyagok minőségibb megjelenítésére való törekvés sem ördögtől való, azonban minden további feature felesleges és szükségtelen. Valljuk be, mai szemmel a korábbi Sigma soc-ok (bizonyos értelemben, pontosabban igény feletti minőségi követelményt támasztva az összes mai is) nagyon rondán skáláznak, de ez a hardveres korlátok miatt megbocsájtható.

(#49160) robi-k válasza #75912448 (#49159) üzenetére


robi-k
őstag

A VXP-vel a Sigma azt akart elérni, amint elért a Marvell a különálló képjavító processzorával, a QDEO-val, de mint önálló videó utóprocesszor nem vállt be (alig vették), így feljött az ötlet, hogy beintegrálják a médiaprocikba, ő lett (volna) az SMP8910. El is készítették a tesztpéldányokat, amiket meg is kapta a Syabas és a Dune is (elsőként a Dune kapta meg). A srácok neki is ugrott nagy buzgalommal (be is harangozták az új procira épülő Dune Pro-t), de hamar kiderült, hogy nagyon nem stimmel a proci, a képjavító mosott, torzított, a proci olyan volt, mint egy kályha, zabálta az áramot, és az SDK pedig tele volt hibával.
A Dune-sek vissza is mondták a megrendelést, a Syabas kitartott, de hogy valamilyen módon eladható legyen az új proci és a Sigma valamelyest vissza tudja nyerni a beleölt pénzét, gyakorlatilag a VXP tervezet tudásának kb. 90% ki kellett vágni, így született az SMP8911.

Megjegyzem, hogy új procit tervezni nagyon drága mulatság (több száz millió dolláros mulatság), a Sigma be is rokkant (a mostani procija már nem az ő egyedi fejlesztése, hanem összegyúrta az ARM architektúrát a saját VXP terveivel, de itt is gondok vannak - főleg az SDK-val), manapság már csak az igazi nagy procigyártók engedhetik meg maguknak a fejlesztést (Intel, ARM - csak fejlesztés licenc értékesítéssel, Apple - csak fejlesztés kihelyezett gyártással AMD, Mediatek, Marvell).

[ Szerkesztve ]

(#49161) dh66e válasza robi-k (#49160) üzenetére


dh66e
veterán

A franc enne meg téged hogy ilyen ritkán írsz ide. ;]
Addig tudtam a sztorit hogy sigma fejlesztgette ,de a körülmények homályosak voltak.

(#49162) djnice válasza robi-k (#49160) üzenetére


djnice
veterán

Így van, ezt olvastam én is, gyakorlatilag az adaptív kontraszt és a deinterlacing maradt meg benne.

(#49163) #75912448 válasza dh66e (#49161) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vagy felületesen olvastad a topicot, ;] néhányszor már körül lett járva a téma. :)

(#49164) dh66e válasza #75912448 (#49163) üzenetére


dh66e
veterán

Biztos ha te mondod...
meg rohamosan veszem észre az öregedés jeleit...hová is tettem a gyógyszert. :F

[ Szerkesztve ]

(#49165) #75912448 válasza dh66e (#49164) üzenetére


#75912448
törölt tag

4-5 éve le lett írva, hogy bebuktak a 8910-zel, gyakorlatilag ipari selejt lett, majd egy kényszer szülte 8911 lett belőle. Üsd be a keresőbe a 8910 89911 szót... Rég volt már, ezért felejtődik el rendre.

(#49160) robi-k

Neked biztos sokat mond Syabas Werner, ezt már 2012-ben nyilvánosan írta, majd valóssággá vált.

[ Szerkesztve ]

(#49166) dh66e válasza #75912448 (#49165) üzenetére


dh66e
veterán

látod 4-5 éve....a gyógyi doboza meg két perce még a kezembe volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#49167) liszi70 válasza djnice (#49158) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ezek szerint sok embernél működött a placebo, mert progresszív forrás esetén semmivel sem jobb a képük mint a régi sigma prociknak."

Na, ennyit arról a "tényről", hogy "az újabb vxp-s sigmák lemossák a régit". :)

Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy a HDMI-capture képeid mit mutatnak majd. :K

[ Szerkesztve ]

(#49168) #75912448 válasza dh66e (#49166) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem értelek, de biztos okot adtam a hangnemre, betudom ennek. A 867x, a Sigma tulajdonképpeni közvetlen csődje - ami nyilván a 89 sikeretlenségéből ered - évekig témát szolgáltatott, nem véletlenül. A Dune-nek szüksége volt legalább valami épkézláb socra, Liszi is mennyire szerette a V8-ban. :DDD Aztán a kurtított, de átdolgozott bugtenger Popcorn A4xx.

[ Szerkesztve ]

(#49169) liszi70 válasza #75912448 (#49168) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Liszi is mennyire szerette a V8-ban."

Te még erre emlékszel?....... És muszáj volt most engem is emlékeztetni rá?????? :DDD

Házimozis "pályafutásom" legsötétebb időszakát azalatt éltem át, hajszálaim jelentős része akkor deresedett. :D

Viszont a Dune HD-val harmonikus, baráti kapcsolatba kerültem. :K

[ Szerkesztve ]

(#49170) #75912448 válasza liszi70 (#49169) üzenetére


#75912448
törölt tag

Úgy vélem akkor Magyarországon elsőként volt alkalmam a Dune 10x-et tesztbe állítanom, ami ugyanazzal a chipel döntötte romba minden maradék hitem a Sigma irányában. :)) Hasonlókat élhettél át, elég régóta "mozizunk együtt", így megmaradt.

Te a 864x-szel vagy harmonikus kapcsolatban, ami a cég egyetlen épkézláb terméke, mai napig jó szolgálatot téve.

[ Szerkesztve ]

(#49171) liszi70 válasza #75912448 (#49170) üzenetére


liszi70
nagyúr

Chip ide-vagy oda, de szoftveres szempontból akkora űr tátongott a Dune meg a Popi V8 között, hogy nekem viszont azzal jött meg a kedvem a médialejátszókhoz a HTPC-fiaskó után. :D

(#49172) #75912448 válasza liszi70 (#49171) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, azonban a Popcorn a 200-as sorozatához (szintén 864x) hasonlóan jó szoftvert tudott írni, mint a Dune. Ehhez képest a 867x-hez egyik sem, de számos bug ugyanúgy SDK hiba volt, eleve reménytelen volt hibák garmadájának javítása. De lényegében mindegy, rég volt, talán igaz sem volt.

(#49173) Joshi


Joshi
titán

Olvastam a topikban hogy a Q10 pro nem tud automatikusan képfrissítést váltani? Ez komoly? Ez azt jelenti hogy minden filmnél ami más képfrissítésű azt kézzel kell átállítani? Ha igen akkor ez lesz javítva szoftveresen vagy ezt nem is lehet?

(#49174) djnice válasza Joshi (#49173) üzenetére


djnice
veterán

Teljesen kizártnak tartom, wrapperrel biztos hogy tudja ahogy az elődje is.

(#49175) Gtaati válasza Joshi (#49173) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

En is meg tesztelgetem a dolgot, idaig nalam az van amit beallitok tehat pl 2160p 60hz akkor minden abban megy a tv informacios sava szerint. Lehet en csinalok rosszul valamit vagy nalam van rosszul beallitva valami, mert korabban volt fent egy video amiben tesztelik a Q10 Pro-t asszem vetitovel es tvvel is es abban a videoban a srac menet kozben belep asszem a vetito menujeben es valtoznak a frissitesek!! Ez volt az.

(#49176) liszi70 válasza #75912448 (#49172) üzenetére


liszi70
nagyúr

Melyik Dune volt az, amelyikben a Popcorn V8-ban is használt 867x procival próbálkoztak, és ugyanolyan bughalmaz lett? A 10x sorozat nem volt annyira vészes..... vagy csak nem érintett olyan közelről? :D

[ Szerkesztve ]

(#49177) dh66e válasza #75912448 (#49168) üzenetére


dh66e
veterán

Nem volt benne semmi olyan,lehet félreérthető voltam.Ne vedd magadra.
Mikor arról szó volt még bőven wd tulaj voltam valószínűleg simán értéktelen infó volt a számomra.

(#49178) #75912448 válasza liszi70 (#49176) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vészes nem volt, inkább tragikus. :) Kezdték ugye a TV sorozattal 8670/8671, TV 101 majd 301, kissé a V8 megjelenése után, gyakorlatilag testvérek. Ezek voltak a javíthatatlan HD hang hibás példányok. Pedig sokan vártunk értékelhető lejátszót a D1 és tsi után. Nyilván nem pont ezeket, hiszen hónapról hónapra bemutattak különböző kiállításokon üres dobozokat, hangzatos nevekkel és tulajdonságokkal felvértezve.

Ezek után jött a 102, kapott memória fejlesztést, de nem lett kevesebb hiba, egyes példányai ugye az emlékezetes DTS megvonást tartalmazták. :) Végül a 8672/8673 303D és Base 3D, gyakorlatilag ugyanazzal a set top box procival, de már tűrhetőre foltozva, viszont elképesztően túlárazva valós tudásához képest. Pont ehelyett a kettő helyett kellett volna egy valódi médialejátszót piacra dobniuk, olyasfélét amelyeket korábban beharangoztak, de a 8911-re nem mertek építkezni. Lényegében ők a 8911-et is selejtnek tartották, mondván lehetetlen rá épkézláb működést biztosító szoftvert írni, ezért maradt a toldozott-foltozott 867x, és a véleményem szerint pocsék 303 és Base 3D.

Végül tudjuk, hogy a Popcorn 1 év alatt tudott legalább alapjaiban nem katasztrófa lejátszót kreálni a 8911-re, de sokan visszasírják mellette bármelyik Smartot. Most pedig kaptunk egy új céget, ismét úgy tűnik túlárazott példánnyal, de reménykedjünk...

(#49177) dh66e

No problemo, mostanában valamiért szokásommá vált indulatokat kiváltani galamblelkű fórumozókból is, pedig nem szándékos. Ezért gondoltam ugyanott kötöttem ki ismét, tuti valamit rosszul csinálok :)

[ Szerkesztve ]

(#49179) szrobert válasza Gtaati (#49175) üzenetére


szrobert
tag

A 24p-t engedélyezted a menüben?

(#49180) Mezga Aladár válasza SunMount3r (#49157) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valaha androidnál volt olyan hiba, nem tudott frekit váltani a lejátszó szoftver.
Ha kézzel átraktad a kívánt képkocka számra (24, 25, 50, stb) akkor rendben volt.

(#49158) djnice Azt hol találtad meg h., vxp funkciókból mi maradt meg?
működött a placebo, mert progresszív forrás esetén semmivel sem jobb a képük mint a régi sigma prociknak. [link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49181) No.01


No.01
őstag

Huhhh nem jo ebbe a topicba beleolvasgatni... ;] Lehet es a VXP placebos dolog eddig nalam is mukodott?
A elozo Popikkal (A100-tol kezdve) egy Dune D1(?)-el egy Fantec S3600 ill egy Xtreamer Prodigy-val osszehasonlitva en kepugyileg messze a 400-as Popival voltam a leginkabb megelegedve. Igen az elejen valoban voltak SW gondok, de ezeke javitva lettek es a Dune-t leszamitva nem talaltam meg olyat ami a feliratokat tokeletesen kezelte volne es rendelkezne rendes firmware supporttal.

Szoval ma este azt hiszem kikapcsolom a VXP-t hatha meglepodok :B

Kivancsi vagyok mit irtok majd errol a Q10-rol, de a leirtak alapjan ez szamomra meg mindig nem tunik egy plug&play cuccnak.

(#49182) blakey válasza No.01 (#49181) üzenetére


blakey
titán

Vagy csak a Kodi beállításai viccelik meg a felhasználókat. :) Popi beállításai hiányosak (azaz Dune után) sw még "bug"-os valószínűleg az is marad, Dune sw-je gyakorlatilag hibátlan (volt), de új lejátszójuk nem nagyon van, ami meg most jelent meg arról inkább ne beszéljünk. :)
Kodiban rengeteg beállítási lehetőség van és ha ezt figyelmen kívül hagyjuk valamint az android rendszerben sem állítjuk be a dolgokat akkor lehetnek hibák. ATV4-en is rengeteg beállítási lehetőség van Kodi-n (belül) és összefüggésben van ugye a rendszer beállításaival is. Szerintem Plug&Play a lejátszó de többet akkor tudok mondani ha kézhez kapom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49183) headhunter válasza Joshi (#49173) üzenetére


headhunter
addikt

(#49184) djnice válasza Mezga Aladár (#49180) üzenetére


djnice
veterán

Itt írják, hogy minimalizálták a funkciókat: [link]
Az meg egyértelmű, hogy azok maradtak meg amelyeket állítani lehet.

(#49185) Joshi válasza headhunter (#49183) üzenetére


Joshi
titán

Elsősorban magyar fórumokon magyar emberek véleményére vagyok kíváncsi, nagyon utálom amikor külföldi fórumokat linkelnek. :((( Ha külföldi fórumokat akarnék olvasni, akkor mit keresnék itt? :B Például (#49175) Gtaati fórumtárs problémájára gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#49186) Gtaati válasza Joshi (#49185) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

En ertelek, de az a baj h nekem is a kulfoldi oldalakat kell bujnom es kulfoldi emberekkel kell, hogy beszeljek es igy talan okosabb leszek. Ha van fejlemeny megirom itt is!

(#49187) Beni2360 válasza Gtaati (#49186) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ez így egy darabig rendbe is volna, csak nem szabadna elfelejteni, hogy nem mindenki tud Angolul. Aztán a linkekkel meg nem tud mit kezdeni amire hivatkoznak a gugli igen csak szegényesen fordít. Nagy olvasója vagyok a topikoknak de amikor angol hivatkozások, be másolások, meg ezt írd be parancsba, stb el megy a kedvem a vásárlástól. A beállítások belső rejtelmeiről ne is beszéljek.
Bocs , hogy bele pofiztam a dolgokba. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49188) Joshi válasza Gtaati (#49186) üzenetére


Joshi
titán

Többen írták hogy működnie kell, most akkor működik az auto frekvencia váltás vagy nem? :F

(#49189) LógaGéza válasza Joshi (#49188) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mint látod, neki valahogy nem az igazi... Ez lehet user error, és kompatabilitási hiba is, de természetesen hardver/szoftverhiba is. Majd ha többünknek lesz, akkor tudunk róla érdemben nyilatkozni (én úgyis meg fogom nyúzni :P ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49190) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Egyszerre próbálok többeteknek válaszolni.

Az én angol tudásom is sajnos szegényes és nagyon sokszor én is a google fordítójára tudok hagyatkozni. De sajnos rá vagyok kényszerülve, mivel többek még meg sem kapták a Q10 Pro-t így nem tudok itthoni kollégáktól tanácsot vagy beállításokban segítséget kérni. Akinek meg már megvan azzal is fel vettem a kapcsolatot, de Ő azért nem tud segíteni mert neki FullHD tv-je van (nekem 4K) és elmondása szerint nem ásta bele még magát annyira dolgokba mint én.

Korábban linkeltem be egy kb 20 perces video-t ahol ha jól emlékszem egy amerikai srác teszteli a Q10 Pro-t 4k tv-n és projektoron is. Ebben a videóban nagyon szépen látszik és többször meg is mutatja, hogy az adott videónak megfelelően változtatja a lejátszó a frissítést. Tehát véleményem szerint tudja kezelni az auto frame rate-t.

Igen lehet, hogy én vagyok béna vagy valami nálam nem működik jól, pont ezért szeretnék tenni érte h kiderítsem. A jelenség nálam az, hogy beállítom a kimenetet 2160p 60hz-re ekkor a tv is kiírja, hogy ilyen jelet kap. Ha beállítom a hdmi auto adaptation-t ami azt a cél volna hivatott szolgálni, hogy automatikusan beállítja a kimenetet, ekkor a kimenet átvált 1080p 50Hz-re.Ez azért furcsa mert a lejátszó ezek szerint ilyennek minősíti a tv hdmi bemenetét ami egy Lg 55UB850v és a 3-as hdmi portjában van a lejátszó a gyári kábelével rákötve. Ez a port 10bites és tudja a 4K 60hz-et és az UHD Deepcolourt is.
A másik, hogy ha be van állítva a 2160p 60Hz akkor lejátszok ettől eltérő tartalmat és megjelenítem a tv-n az információs sávot akkor mindig a 2160p 60Hz-t jelzi ki. Szóval vagy nálam van valami gond vagy a tv nem jelzi ki menet közben hogy változna a bejövő forrás és közben a lejátszó csinálja szépen a dolgát, ezt nem tudom és azon vagyok h kiderítsem, h mivel és hol van a gond.

Nem tartom magamat bénának de ettől lehet, hogy én rontottam el valamit.... A lejátszó teljesen új volt az új firmwarevel és telepítve a wrapper is, pont ezért nem értem mivel lehet a gond.

A következő amit tudok tenni, hogy külföldi tulajokat megkeresek és próbálok segítséget tanácsot kérni.

Hát röviden ennyi.

(#49191) Mezga Aladár válasza djnice (#49184) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Felették a kapcsolatot a sygmával. Válasz nem volt. Ez így max pletyka.

Az meg egyértelmű, hogy azok maradtak meg amelyeket állítani lehet
Ez meg max a te feltételezésed.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49192) djnice válasza Mezga Aladár (#49191) üzenetére


djnice
veterán

Amit látok, az nem feltételezés. Gondolom nehéz elfogadni, hogy semmi előrelépés nincs képben a régihez képest. Ezt hamarosan bizonyítom is raw hdmi capture-el.

(#49193) djnice válasza Mezga Aladár (#49191) üzenetére


djnice
veterán

1080p24:
Dune HD Connect
Popcorn Hour VTEN

Nézheted akár 8x-os nagyításban is, akkor sem látni különbséget.

DVD:
Dune HD Connect
Popcorn Hour VTEN

A DVD felkonvertálás pedig sajnos rosszabb minőségű mint a VXP nélküli SoC..

(#49194) Mezga Aladár válasza djnice (#49192) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A probléma az h., az a400 és a vten képe nem ugyanolyan. Én az a400-ról beszélek te a vten-ről.
Ha meg tesztelsz akkor a raw kép mellé légyszives, ha tudsz, tegyél egy vektorszkópos diagramot is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49195) djnice válasza Mezga Aladár (#49194) üzenetére


djnice
veterán

Nem gondolnám, hogy egy licenszelt eljárás egy későbbi modellben máshogy működne, de mindenki azt hisz/lát amit akar. Mindenesetre én nagyot csalódtam a VTEN képében.

(#49196) dota1


dota1
aktív tag

Hát nemtudom srácok, lehet , hogy más alkatrész is bejátszik a képminőségbe? Én egyértelmüen jobb képet látok A400-on mint a tw102w-n és base 3d-n. Egyszerűen mintha több részletet hozna a sötét jelenetekben, és jobbnak látom a színátmeneteket is. Mondjuk a vxp közepesen van. Az oblivion elején mikor tom felkel az ágyból és az arcát, borostát mutatják, ott nagyon látvágyos az A400 előnye, élőbb az egész. De biztos csak plecabo...:)

(#49197) Gtaati válasza LógaGéza (#49189) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Mikorra tervezel vásárolni, vagy rendeltél és várod, hogy megérkezzen? Jó lenne már valakivel egyeztetni beállításokat stb:)

(#49198) djnice válasza dota1 (#49196) üzenetére


djnice
veterán

Ez az adaptív kontraszt hatása, húzd 0-ra és úgy hasonlítsd össze.

(#49199) Darth Sith


Darth Sith
tag

Sziasztok!

A következő scenárióra keresek media lejátszót:
- hálózatban van egy synology NAS, ezeken film, fotók, zene
- lokális hálózatban szeretnék filmet lejátszani
- fotókat nézegetni tv-n

Jelenleg erre egy régebbi WD Play doboz van, de egyre lassabb, filmekre még jó, de fotók nézegetésére kb alkalmatlan, pedig nem a RAW fotóimat akarom megnyitni :)

Milyen eszközöket javasoltok, amely kiszolgálja az átlagos filmnézés, fotóböngészés, zene hallgatási feladatokat? Nem csak számomra, hanem a család többi 1-bites/laikus felhasználói számára is elég egyértelműnek kellene lennie, így a hekkelős megoldásokat kizárnám igazából. Utóbbi miatt gondolkodtam appletv4-n, amelynek ugyan fáj az ára, de biztosan tudja mindenki használni.

Viszont a problémám az, hogy appletv esetén nem tudom, hogy megoldható-e az, hogy megnyitok a NAS-on egy fotókönyvtárat és böngészem? Synology-nak tudom, hogy van rá videostation-el DS Video alkalmazása, illetve Plex stb.. filmekhez, de fotóknál nem tudom mi a helyzet, iCloud-ba pedig nincs kedvem feltölteni (mennyiség miatt nem is lehetne).

Ti mit javasolnátok? Van tapasztalatotok appletv-vel?

(#49200) liszi70 válasza Mezga Aladár (#49194) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A probléma az h., az a400 és a vten képe nem ugyanolyan."

Mitől ne lenne ugyanolyan? Szerinted mi a különbség közöttük "szerkezetileg"?

(#49196) gadjoe66

Hogy tesztelted? Azonos megjelenítőn váltogatod a pontosan egyformára beállított bemeneteket?

" lehet , hogy más alkatrész is bejátszik a képminőségbe?"

Akármilyen alkatrész játszik be, a HDMI-capture a lejátszás utáni képminőséget mutatja, tehát ami kijön a lejátszóból konkrétan.

(#49193) djnice

Köszi! Lehetséges szerinted, hogy az A400 képe más legyen, mint a VTEN-é? Ha igen, akkor elpostázom hozzád az én A400-am, ha vállalod a HDMI-capture-t. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.