Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) devil-k válasza seasonic (#49749) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, várj, miért bonyolítod az életed? Ezek a filmek digitális formátumban vannak a gépeden, ugye? Miért nem veszel 1 médialejátszót, hozzá 1 HDD-t és adjad neki?

(#49752) Beni2360
Ne értetlenkedj már.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49752) Beni2360 válasza seasonic (#49749) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne haragudj ez már közelit a lényeghez,de csak közelit.
"jelenlegi 4k blue-ray olvasók" - ez asztali lejátszót jelentene?
"ha vennék 4k filmet" - ezek milyen formátumban kaphatók?
Nem kötözködni szeretné csak érdekel a téma és még nem vagyok én sem benne járatos.
Ezt most találtam: Ezt kell tudnod a 4K-s Blu-rayről
Még valami érdekesség. -legalább is nekem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49753) csabi63 válasza DoItYourself (#49748) üzenetére


csabi63
senior tag

És hogy csatlakoztatom a PC-hez? Apa-apa végű kábel kell hozzá?

blakey Az Airdroid jó, de nem akarok szüttyögni vele. Elsőre én is kiszedtem a HDD-t, és betoltam a PC-be. De nem akarom hetente leszedni a PC oldalát. És a lejátszóból sem venném ki rendszeresen, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#49754) DoItYourself válasza csabi63 (#49753) üzenetére


DoItYourself
addikt

"ott a hátulján az USB 3.0 csatlakozó."

Kék színű. Ahhoz valót keress.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49755) SunMount3r válasza blakey (#49750) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hátulján lévő USB 3.0-ás csati nem arra való, hogy közvetlen össze lehessen kötni PC-vel? :F

Szerk.: látom, akkor csak jól gondoltam... :K

[ Szerkesztve ]

(#49756) blakey válasza SunMount3r (#49755) üzenetére


blakey
titán

De igen, arra van, de a gyorsaság volt a fő szempont, márpedig egy USB 3.0-ás dokkolóba ami a géphez van csatlakoztatva összeségében gyorsabb mintha az egész gépet vinnéd magaddal, sebességben elvileg nem lehet gond, de az android még beleszólhat.

Amúgy én még türelmesen várok és nem írok semmi rosszat az eszközről, de ha nem oldják meg a problémákat akkor morcos leszek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49757) csabi63 válasza DoItYourself (#49754) üzenetére


csabi63
senior tag

Tudom mi az USB 3, mást már nem is használok. Van a lejátszón, és a PC-n is vagy 5 db. De mind anya foglalatú, tehát csak két apa végű kábellel tudnám összekötni a két gépet. Mint pl. ez. Csak még sosem próbálkoztam ilyen módszerrel.
Asszem veszek egy 4 dolcsis kábelt, max kidobom, ha nem működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#49758) SunMount3r válasza blakey (#49756) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Neked a 4K-s lejátszás kapcsán vannak gondjaid vele?

(Talán tényleg jó lenne egy külön topic nekik, de én még csak most rendeltem be, tehát nem vagyok még 100%-ban kompetens :U ...)

(#49759) SunMount3r válasza csabi63 (#49757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól sejtem neked inkább ilyen kellene.

(Bár ha a többi porton is működik, akkor nem, majd kijavítanak, ha tévednék...)

(#49760) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Q10 Pro-nál, FHD kijelzőnél a HDMI deep color beállítást mire érdemes állítani, Ti hogy használjátok?

Köszi!

(#49761) Multibit válasza csabi63 (#49753) üzenetére


Multibit
veterán

Megértem, valóban macerás a másolgatás. Miért nem játszod le a filmjeidet hálózaton keresztül? Miért kell abba a mediaplayerbe HDD? Tedd a vinyóidat a PC-be és hajrá!

(#49762) DoItYourself válasza csabi63 (#49757) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha van ilyen lejátszód, akkor fordítsd már meg, és nézd meg mi van a hátulján! Egy USB-B foglalat... [facepalm]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49763) blakey válasza csabi63 (#49757) üzenetére


blakey
titán

Rosszul tudod, ide kell csatlakoztatni a gépet:

és ilyen kábel kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49764) blakey válasza SunMount3r (#49758) üzenetére


blakey
titán

Többnyire mással vannak gondjaim, de inkább megvárom a frissírést, mert ez a firmware elég béta. Visz mindent, de nem úgy ahogy elvárnám. 4K-t FHD-n tudok lejátszani, ott semmi gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49765) csabi63 válasza blakey (#49763) üzenetére


csabi63
senior tag

Kösz. Mindenkinek.

(#49766) csabi63 válasza blakey (#49763) üzenetére


csabi63
senior tag

Találtam is egyet elfekvőben. Valamikor talán nyomtatóhoz kellett, mást nem tudok elképzelni. (4-5 éve nincs már nyomtatóm.) :) Lényeg, hogy működik. Csak be kell szereznem belőle egy USB 3-ast, mert ez a kanóc nem csak öreg, de tetű lassú is.
És még egyszer köszönöm a segítséget.

(#49767) karika61


karika61
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ez az automata képfrissítésváltás nem akar működni a Q10 pro-n.
Tudja valaki, hogy kell ezt beállítani?
Persze próbálom úgy csinálni ahogy a futeko fórumon leírják.

(#49768) blakey válasza karika61 (#49767) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre "bugos", 1080p-vel, Blu-rayekkel működik, eltérő felbontásnál nem. Mindent úgy kell ahogy le van írva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49769) seasonic válasza Beni2360 (#49752) üzenetére


seasonic
csendes újonc

Szia! lehet már kapni 4k (UHD blue-ray filmeket) [link], de a hazai filmeket áruló webshopokban is. Na szóval az ilyen lemezekhez kell 4k asztali lejátszó, nem az a mi felkonvertálja 4k-ra, hanem amit tudja is. Egy ilyen 100 ezer Forint között mozog. Azt szerettem volna tudni, tudtok e olyan blue-ray olvasót (vagy ami írni is tud) pc-hez ami olvassa a 4k lemezeket, gondolván arra, hogy így jóval olcsóbban megúszhatnám.

(#49770) blakey válasza seasonic (#49769) üzenetére


blakey
titán

Szia! lehet már kapni 4k (UHD blue-ray filmeket) - Én csak Blu-ray filmeket látok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49771) Patice válasza seasonic (#49769) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha lenne már ilyen, akkor rég tele lennének a torrent oldalak 4KBlu-ray kiadásokkal....

Jelenleg még nem törték fel ezt a másolásvédelmet. Erre is azt mondják, hogy feltörhetetlen. :))

Jelenleg nem tudod olcsóbban megúszni. Várj még.

Addig maradj 1080p vizeken.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49772) seasonic válasza blakey (#49770) üzenetére


seasonic
csendes újonc

Megint elírtam xd

(#49771) Patice : Á, értem..! Köszi :)

(#49773) TCr válasza Multibit (#49761) üzenetére


TCr
veterán

El sem tudnám képzelni másképp.
Nekem a Popcorn-ban van egy 2,5"-os HDD, megy rajta a filmkölcsönzés is (telefonról operálom).
Kizártnak tartom, hogy el tudnék viselni akár pár decibeles búgást-zúgást (PC, NAS... ) mozizás, vagy zenehallgatás közben.

Tudom, hogy létezik (csak ritka) passzív hűtésű NAS, de azt meg fizesse meg az, aki saját pénze ellensége.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49774) Patice válasza TCr (#49773) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel egy vezetékkel oda rakod a NAS-t ahová csak akarod, ezért nálam kizárt, hogy HDD legyen a forráskészülékemben. :)) A fájltárolás és torrentezés a dolga. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49775) devil-k válasza TCr (#49773) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor van még mit/hova fejlődni. :U

Patice
Így van! :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49776) TCr válasza Patice (#49774) üzenetére


TCr
veterán

A konyhába, vagy a fürdőszobába tegyem? :DDD

Devil: nem fejlődés kérdése, de köszönöm a jó tanácsod. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49777) blakey válasza TCr (#49773) üzenetére


blakey
titán

Van olyan NAS amelyikben csak a vinyókat hallod. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49778) TCr válasza blakey (#49777) üzenetére


TCr
veterán

Tudnál példát írni, kérlek?
Többször eljátszadoztam már a NAS beszerzés gondolatával, de az aktív hűtés miatt mindig elvetettem a dolgot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49779) Joshi válasza blakey (#49777) üzenetére


Joshi
titán

Például az enyémben. :D

(#49780) blakey válasza TCr (#49778) üzenetére


blakey
titán

Nekem pl. egy QNAP TS-251-em van és lényegében csak a 2 vinyót lehet hallani.

(#49779) Joshi
Azt nem ismerem, de ott a CPU 0%-on áll, tehát nem dolgozik, nálam dolgozik és úgy is közel kell menni, hogy a ventit lehessen hallani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49781) devil-k válasza Joshi (#49779) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem épített NAS-om van, abban is csak a 2 RED HDD hallható.

- mozi bolondéria -

(#49782) Jumapili válasza TCr (#49773) üzenetére


Jumapili
tag

Nem is feltétlenül NAS kell, hanem olyan asztali számítógép, amivel egyébként is kellemes dolgozni.
Alacsony hőtermelésű processzor (régebben pl.: AMD X2 240E).
Alig melegedő táp (pl.: FSP).
Ventillátorok nélküli alaplap.
A ventillátorokat folyadékcsapágyasra cserélni. A Noctua ára még kétszeres sincs, és 150 ezer üzemóra, vagyis utána már cserélni se kell többet.
Biztonsági okokból egy alaplapra kapcsolható 12 cm-es Noctua ventilátor is van benne, de ez csak a nyári nagy melegekben megy néha.
Winchester helyett SSD.
A Speedfan programmal beállítható, hogy a ventilátorok csak akkor menjenek, ha tényleg szükség van rájuk, és csak a kívánt fordulatszámon.
Eredmény egy gyakorlatilag hangtalan gép.

(#49783) Joshi válasza blakey (#49780) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen teszteltem úgy is.

(#49782) Jumapili egy NAS 1db vinyóval terhelve fogyaszt 12-14W-ot (mértem), mutass egy PC-ét ami ennyit fogyaszt. Ráadásul a NAS mehet éjjel-nappal nem számít, ráadásul minden eszköz hozzáfér hiszen ez a lényege.

(#49784) devil-k ez a Zyxel max ~10MB/s-et tud ezért se váltok feljebb a 100-nál. Ahhoz hogy az 500-1000-et kihasználjam már HTPC kellene, NAS nem is tud emberi áron ilyen sebességet. :(

[ Szerkesztve ]

(#49784) devil-k válasza Joshi (#49783) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megnézném egy 500-as vagy 1.000-es Diginettel is. ;]

- mozi bolondéria -

(#49785) Patice válasza TCr (#49776) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bejárati ajtó fölé? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49786) blakey válasza Joshi (#49783) üzenetére


blakey
titán

Oké, de nálad gondolom úgy van beállítva, hogy 50 fok fölött induljon be a venti, nálam azt hiszem 40%-nál kapcsol be (nem hagyom, hogy nagyon meleg legyen a rendszer) és azt nem lehet hallani csak nagyon közelről, nálam 4GB RAM is van benne, szóval dolgozhat rendesen. Érdekes lenne olyan venti hangot hallani ami épp nem működik. :D

Lehet építeni is és gondolom ő erre mutatott rá, tehát egy épített NAS nagyon jó tud lenni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49787) Joshi válasza blakey (#49786) üzenetére


Joshi
titán

Nem ismered a Sunon ventiket, hidd el hogy nincs hangja. Egyébként nekem állandóan megy a venti, mert a proci nem megy ~36 C° alá, gondolom ha tennék rá sünit akkor jobb lenne.

(#49788) Phülöp válasza Patice (#49785) üzenetére


Phülöp
addikt

kívülről ;]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49789) TCr válasza Jumapili (#49782) üzenetére


TCr
veterán

Hát hogyne... :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49790) Jumapili válasza Joshi (#49783) üzenetére


Jumapili
tag

Szintén mértem, 25-30W monitor nélkül, de nem kell folyamatosan működnie, és számítógépként is jól használható. Egyébként sem a fogyasztás a lényeg (kb. havi 400 Ft lenne folyamatos üzemnél), hanem a csend és a megfizethető költségek. A kb. havi 200 forint villanyszámla többlet nagyon sok évig fedezi a NAS árkülönbözetét.

(#49791) blakey válasza Joshi (#49787) üzenetére


blakey
titán

A képeken nem működik a venti, erre írtam, nem utaltam arra, hogy ismerem-e a ventit vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49792) Joshi válasza Jumapili (#49790) üzenetére


Joshi
titán

A NAS-nak pont az a lényege hogy mindig elérhető legyen, én pl onnan hallgatok zenét stb. A Zyxel NSA325 v2 kevesebb mint 30k és szerintem nagyon jó kis holmi, nyugodtan lehet seedelni nem számít. Igazából egy jó router kell megy egy jó médialejátszó és kész is a felhő a lakásban.

(#49791) blakey a 0rpm-re gondolsz? Írtam a linkelt hozzászólásomban, hogy az rpm kábel nincs bekötve ennél a Sunon ventinél tehát nincs fordulat visszajelzésem. De van olyan Sunon venti is ami 3pin-es csak akkor pont nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#49793) TCr válasza Joshi (#49792) üzenetére


TCr
veterán

Ebbe is lehet varázsolni olyan überhalk Sunon ventit?

"Igazából egy jó router kell..."

Asus RT-N12+ ?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49794) Joshi válasza TCr (#49793) üzenetére


Joshi
titán

"Ebbe is lehet varázsolni..."
Pontosan mibe is?

(#49795) Beni2360 válasza TCr (#49776) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem ne mondja senki, hogy a zene vagy a film hangja nem nyomja el a (kikopott) ventilátor hangját? Egy minőségi ventilátornak minimális szél hangzása van. Ha már erősen zúg az csapágyas és a kocsiban is kell alkatrészeket cserélni és ha kell akkor kell. Ez mitől lenne más. Igaz az én NAS-om csak 4 hónapos de még oda hajolva sem hallom a venti hangját.

Joshi + 1

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49796) TCr válasza Joshi (#49794) üzenetére


TCr
veterán

Az általad említett NAS-ba: Zyxel NSA325 v2.

(#49795) Beni2360: "sajnos" túl jó a fülem és elég kényes vagyok a legkisebb zajra is.
A volt plazmám minimális tápzajától mozizás közben szinte megőrültem, amikor az adott filmben épp "üresjárat" volt.
De nem muszáj ezt megérteni, nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49797) Joshi válasza TCr (#49796) üzenetére


Joshi
titán

Persze, hogy a fenébe ne lehetne. Én azért megvártam a gari lejártát mielőtt cseréltem. :B

(#49795) Beni2360 a venti hangja nem akkor zavaró amikor filmet nézel vagy zenét hallgatsz, hanem mondjuk este amikor aludnál. Sokan pl nem is tűrik meg még a nappaliban se a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

(#49798) TCr válasza Joshi (#49797) üzenetére


TCr
veterán

Na, ez meg a másik fele. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49799) Patice válasza Beni2360 (#49795) üzenetére


Patice
Topikgazda

Zenében is vannak csendes részek, amibe már belerondíthat a ventizaj. Nálam elég csendes a nappali. Nem viselek el ott túl sok ventit. Csak 15 dB alattiak jöhetnek szóba. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49800) TCr válasza Joshi (#49797) üzenetére


TCr
veterán

Geeks teszt alatti hozzászólás:

"Nekem 1 lemez van benne 4 terra. sajnos teljesen műanyag, és 2 m re a földön dolgozik, este meglehet süketülni tőle. megoldás, ha kiteszed az udvarra. emellett lefagy, nem a rendszer, hanem megtelik a memoria ha kb 10-15 torrentet futtatsz, már belépni holmi kevés esélyed van az admin felületre. vagy a torrentek seedje áll le. látszólag seedeli, de ha megnézed a torrent oldalon, ott azt írja stopped (ncore)
hálózati kapcsolat agyrém. iszonyat lassú bármilyen művelet, kivéve lemezen belül az áthelyezést. meg nem bántam de nem is vagyok elragadtatva tőle. bohockodni lehet vele, semmi több."

Megcáfolandó, vagy helytálló negatívumok ezek?
(Főleg a virágbolti rész érdekes számomra)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.